NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Ulaandag 22 Mei 1889 ■a. 4876 a HAARLEM'S DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 8 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsbladvoor Haarlem, per 3 maanden0.80 de omstreken en franco per post0.371/2 Directeur-Uitgever Van 1 —5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DA UBE Co. JollN F. JOH ES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montrnartre. i het Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen i Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel ƒ0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijnBloemendaal, Sandpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, SandpoortHeemstede, J. LEUVEN, by de TolSpaamdam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER VelsenW. J. RUIJTERBeverwijkJ. HOORNSRilleqom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Uithoofde van hetPink- sterfeest, zal het eerstvol gend nummer Dinsdagavond rerschijnen. STADSNIEUWS. Eerste en tweede pagina. Haarlem20 Mei 1899. Hedenmorgen is uit de fabriek van de firma J. J. Beijnes afgeleverd en op spoor gezet een wagen voor de tram den Haag—Delft, die deze merkwaardigheid heeft, dat zjj bestaat uit twee compartimenten eerste klasse, een aan elk der uiteinden van den wagen, terwijl het midden is inge richt voor goederenvervoer van de firma Van Gend en Loos. De compartimenten voor de passa giers zijn verbonden door een gang, die langs het goederencompartiment heenloopt. Dit laatste staat dus ge heel afzonderlijk en kan worden af gesloten. De wagen is keurig afgewerkt en een staaltje van de „workmanship" in onze vermaarde haarlemscbe rijtuig- fabriek. Ia ons vorig nummer meldden wij, dat de politiepost voor het bierhnis aan den Jansweg is ingetrokken. Naar men ons mededeelt heeft deze er 70 dagen gestaan en is den bier- hnishouder indertijd aangezegd, dat zjjn vergunning tot het hebben van een bierbuis en logement was inge trokken. Nu is de post evenwel, zonder nadere kennisgeving aan den bierhuishouder, opgeheven en laatstgenoemde gaat bedaard voort met de uitoefening van zyo bedrijf. Men is thans opnienw bezig aan den weg van de Ostadestraat naar Bloemendaal. Dagelijks worden uit de zanderij te Vogelenzang van Jhr. Barnaart, 250 M3 zand aangevoerd. C. K. Ben der, die Donderdagavond om 8 uren ter zake verschillende op lichterijen naar het Huis van Bewa ring is overgebracht heeft zich zooals oader is gebleken ook nog schuldig gemaakt aan oplichting van 5 plu- meau's, die hy Dinsdag bij de firma Klnytenburg op de Gedempte Oude Gracht op naam van den pianostemmer Groet had gehaald. Door den agent rechercheur van Halst is een 17-jarige bleekersknecht opgespoord, die zich schuldig had ge maakt aan diefstal van twee dniven ten nadeele van zjjn buurman, den bleeker P. Bank, wonende op de Brouwersvaart. De duiven waren door hem aan een anderen jongen verkocht. Met het oog op de Pinksterdrukte zjjn de treinen meerendeels versterkt nageschreven zijn tusscben Haarlem en Amsterdam 10 en 20 extra-treinen. Schouwburg, i Wij vestigen de aandacht op de tegen Maandag (2e Pinksterdag) aan gekondigde voorstelling van hetHol- laadsche Tooneelgezelschap van het Paleis voor Volksvlijt. Opgevoerd wordt het bekroonde blijspel naar het duitsch van R. Kneisel„De gevolgen van een leugen, of de koster van deo groote kerk", gevolgd door Fritz Renter's bekende klucht „.Tocbem Pezel, wat ben je voor een ezel". De regie van de opera Alceste" van Gluck, die in October door artisten en dilettanten in de groote zaal der Sociëteit „Vereeniging" zal worden opgevoerd, is opgedragen aan den heer Karl Dibbern, regisseur der Neder- laudsche Opera. Kwartetwedstijd Loreley. Te Iaat voor ons vorig nummer ontvingen wij de opgave van de namen der leden van de jury voor den kwartetwedstrijd van Loreley op 11 Juni a.s. Het zijn de heeren: Leon C. Bouman, Nijmegen Henri F. R. Brandts Bnjjs, AmsterdamW. Robert, HaarlemW. H. C. Schmöl- ling, Haarlem en Anton H. Tierie, Amsterdam. De feestcommissie heeft de vier gouden medailles aangeboden, die van het concours den eersten prijs uit maken. Door „Haarlem's Dagblad" zijn voor dezen wedstrijd vier verg. zilve- reo medailles beschikbaar gesteld. De feestcommissie voor dit concours wordt gevormd door de heeren Fr. Lieftinck, H. van Breemeu Hzn., mr. W. Jager Gerlings, dr. H. A. J. Valkema Blouw, W. H. C. Schmölling, Jacs. Leijjb, A. Koolhoven, Van Voornveld, Ed. de Lanoy en J. C. Peereboom. Dehoutkoopersknechts G. v.Noordt en H. v. d. Berg, werkzaam op de houtzagerij van de firma Jansen aan den öadenweg, wierpeD elkander Vrijdagmorgen schertsende met stuk ken houttoen v. d. Berg wat harder geraakt werd dan hem aangenaam was, wierp by den ander met zoo veel kracht een stuk hout tegen het voorhoofd, dat deze een belangrijke wonde bekwam, die door een genees heer moest worden gehecht. Binnenkort zal het speelwerk van den toien der Groote Kerk worden verstoken op de melodiën van „In naam van Oranje, doe open de poort" en „het Volkslied van den Oranje- Vrijstaat." Vrijdagavond omftreeks 8!/a uren veroorzaakte de loodgieter W. A. R. een oploop op het Spaarne, by had een gedeelte van een woDing gehuurd by de wed. de B. aldaar en had daar reeds eenige meubelen gebracht toen laatstgenoemde ingelicht werd, dat R. zeer ongunstig bekend was waarom zij den verderen toegang weigerde. Deze week had de politie reeds bij herhaling moeten optreden om de wed. B. tegen haren huurder te be schermen en hem zelfs Donderdag toen hjj beschonken was in bewaring gebracht. Strooperij Een 17-jarige knaap die heden middag om 12 uur op den Kinder huissingel gras sneed voor zijne konij nen, werd door den agent van politie van Breemen betrapt en naar het bureau van politie gebracht. Tegen hem is wegens strooperij proces-ver- baal opgemaakt. Onderaardsche gang. Men zegt van vele oude huizen, dat er onderaardsche gangen in schuilen en dan is dat in dén regel een uitvloeisel der fantasie. Op het buiten het Kloos ter schijnt toch werkelijk zulk een gang te bestaan. In de kamer rechts van den hoofdin gang is een luik. Daaronder bevindt zich een korte gang, die afgesloten is door een muur. Waarschijnlijk ligt- ach ter dien muur het vervolg van dén on- deraardschen gang en men. vermoedt, dat deze indertijd een verbinding is geweest, hetzij met het Huis ter Spijt of met het- Huis ter Kleef, die in de onmiddellijke nabijheid liggen. Waar voor de gang gediend kan hebben is natuurlijk onbekend. De fantasie stelt zich gaarne voor, dat hij dateert uit den tijd van 't beleg en dan zou 't kun nen wezen, dat er geld of kostbaarheden in verborgen zijn. Met het oog daarop is dan ook in de voorwaarden van den laatsten ver koop de bepaling opgenomen, dat wat er later gevonden mocht worden, tus- schen de laatste en de tegenwoordige eigenaars gelijkelijk zal worden ver deeld. De Luilak. Hedenmorgen werd volgens oud ge bruik alhier ,,de Luilak" door het hou den van een bloemenmarkt op de Kam pervest gevierd. Reeds Vrijdagavond vroeg bewoog zich een talrijke menschenschaar langs en door de in twee rijen opgestelde' bloempotten, die een heerlijke frissche geur rondom zich verspreidden. Hoe) later op den avond, hoe drukker het werd op de anders zoo stille Vest. Daar zag men aardige meisjes, lachen de paartjes, moeders en vaders met hnn respectievelijke spruiten, ondeugen de jongens die af en toe de voorbijgan gers met een radijs naar het hoofd wierpen, die kooplustige bezoekers en niet minder verkooplustige kooplui, die op alle mogelijke wijs hun waar aan' de man trachtten te brengen. Alles krioelde en woelde daar dooreen, het-; was een lust om te zien. En wat een blijde gezichten van die oude moeder tjes, die met een bloempot in elke hand huiswaarts keerden om haai' huiskamer met de Pinksterdagen een recht feeste lijk aanzien te geven, en van die kleine jongens en meisjes, die hunne ouders eens met een aardig bloempotje willen1 verrassen, en van die paartjes, die el kander met een potje „vergeet-mij- nietjes" verblijden. Een ieder amuseert zich en lacht. Maar niet het minst die koopman, die zijn aantal potjes reeds aanmerkelijk ziet verminderen. Doch tevens vermindert daarmede hét aantal bezoekers, en omstreeks 12 uur is het bijna geheel rustig op dei Bloem markt, doch niet voor goed. Te twee a drie uur kamen er weder, die voorzeker niet de luilak willen wezen, der bloemmarkt hunne opwachting mar ken. Allengs volgen er meer. totdat om zes uur de bloemmarkt weder hare le vendigheid van den vorigen avond heeft teruggekregen. En nu begint het lieve leventje weder van voren af aan, men vraagt, men dingt, men koopt en de potjes, die nu goedkooper van dé handi worden gedaan dan Vrijdagavond, daar zij door regen en stof er niet mooier op geworden rijn, vinden spoedig koo- pers. I Dit gaat nu zoo door tot omstreeks 9 uur. Langzamerhand' gaan dan de kinderen heen, de ouderen ver dwijnen naar hun werk, de kooplui trekken uitverkocht naar huis en de rust op dé Kampervest- is wedergekeerd. Electrische Tram. j Tengevolge van de late aankomst der motoren zullen de groote wagens be stemd voor de electrische tram Haar- j lemZandvoort niet voor het einde j van de volgende maand kunnen war den afgeleverd. Bij de wagens voor deze maatschap pij is een nieuwigheid ingevoerd, die niet enkel voor de technische rijde van het bedrijf van belang is. De st-room- opnemer namelijk bovenop den wan gen, vroeger een stang met een rol letje aan 't uiteinde, is vervangen dloor een breeden beugeL waaraan twee wrin gende veeren rijn verbonden. Hiermee is verkregen, dat- er minder draden noodig zijn dan bij 't vroeger systeem, wat zeker een voordeel voor het land schap heetem mag. Voor den verkoop door het gemeen te- bestnnr van lompen en verder afval aanwezig op en afkomende van de stadsmestverzamelplaats zyn ingele verd 3 inschryvingsbiljetten. Een biljet werd van onwaarde ver klaard. De geldige biljetten werden inge leverd door E. A. de Raay en Gebr. Jacobson te Haarlem. Uitspraak Donderdag 25 dezer. doorbrengt, viel Vrijdagavond toen by zyn nacbtlogies wilde opzoeken door het loslaten van een plank op bet erf achter dien zolder, waar hy heden morgen werd gevonden, zich zoodanig den heap bezeerd hebbende, dat hy niet kon opstaan. Bach. In de Vrijdagavond gehouden alge- meene vergadering der Haarlemscbe Bachvereeniging werden in plaats van i de met 1 Jnü e.k. aftredende Direc- jtenren, de heeren F. Smit Kleine en 1 Dr. J. B. Wynboff gekozen de heeren G. B. Crommelin en Mr. C. M. Rascb. By monde van de heeren Mr. A. W. Thöne en Leander Scblegel werd aan den aftredeuden voorzitter, den heer Smit Kleine halde voor zijn bestnar gebracht. De toestand der vereeüiging is gunstig. In het vooruitzicht werd cesteld e- n Concert in de Groote Kerk op Don derdag 13 Juli e.k., waarop zich het Berlynscbe Domkoor, (Eerelid der H. B. V.) zal doen hooren. „De Tien." Donderdagavond vergaderde in het café „Brinkmann" de leden van de vereeniging „de Tien" onder presidium van den beer L. de Break. Van net bestuur, dat periodiek moest aftreden, werden herkozen de heeren Jos. van den Berg en f. A. Lenpen, terwijl in de plaats van de heeren A. Meyer, P. J. Blom en B. Serné Bz., die voor eene herbenoeming hadden bedankt, werden gekozen de heeren P. van der Most van Spy'k, H. Martin en H. Koning. Deze heeren zallen de functies onderling verdoelen. Voor eene benoeming tot sergeant by eene der spuiten komen in aan merking de vrijwilligers H. Martin, B. Serné en P. Blom. Het rapport van de beeren Leyh en Van OQen over de abattoir quaestie is thans, naar het schijnt, voor tik verkrijgbaar. Althans wjj hebben daar van exemplaren aan 't Stadhuis ver kregen, tegen betaling van oen gulden per stuk. De heer J. H. Wentholt, president, cüe als zoodanig wegens drukke bezig» heden ontslag had aangevraagd, kwam op algemeen verlangen dér vergadering op dit plan terug en blijft dus voorloo- pig deze functie weer waarnemen. i Het. buiten vroeger bewoond1 door den 1 heer Graaf K. Zu Spaur, hetwelk eerst- daags zal worden betrokken door den heer Waller uit Amsterdam, zaJ door middel van aoetyleengas worden ver licht. Overleden: H. Bonger 6* j. De 6-jarige Dirk Koedyke wonende op den Spaarndammerweg.'viel heden morgen om 11 uren spelende van den steiger voor de sodafabriek in het Spaarne. Het kind werd een kwartier later met een haak levenloos opge haald. De heer Dr. v. Linden Tol trachtte te vergeefs de levensgeesten op te wekken hetgeen ook reeds door het personeel van de Werf Conrad was beproefd. Zekere J. Kapteyn, van beroep los werkman die zonder huisvesting zijnde met goedvinden van den veehouder Yoorting in de Rozenstraat gewoon lijk den nacht op diens hooizolder Bloemendaal. Nieuw park te Bloemendaal. Nu de buitenplaats Bloemenheuvel overgegaan is in handen, van mevr. v. d. VlietBorski krijgen dé plannen tot het maken van een groot nieuw park van, het zoogenaamde Kweekduia vast eren vorm én zal het vermoedelijk niet lang meer duren of men zal mot den aanleg beginnen. Door het onderwijzend personeel der openbare sa vol en in deze gemeente, zal den Raad herziening der tract-cmente- regeling worden aangevraagd. Nieuwe plannen. Naar luid der berichten is de bui tenplaats Hartelust met daarbij gelegen booschen on landerijen, van wijlen Mevr. de Wed. Borski overgegaan in handen van een consortium Amster- ctamsche heeren. De plannen rijn, van dit schoons buiten te maken een hotel-pension, ter wijl door de landerijen een met boo- men beplante weg gemaakt, zal worden rechtstreeks naar de lijn der Holland- sche spoor. De Holl. Spoor heeft er in toegestemd aldaar eene halte te bouwen, waardoor Bloemendaal rechtstreeks met de lijn Santpoort-Haarlem wordt verbonden, uaan de plannen door. dan wordt het hotel nog dit jaar in exploitat ie gebracht. Wat de spoorverbinding betreft, dcae zal eene geduchte concurrentie vormen met de in aanleg zijnde electrisch tram. Heemstede. GetrouwdJ. Meerens en J. Cb. Snellens. Bevallen S. F. Spek—de Haas z. C. Gielen—Leuven z. A. v. Deurseu— Vryburg d. H. M. van Straten- Kern ps d. Overleden A. S. v. Nienkerk 59j. Bennebroek. Het Departement „Bennebroek en. Omstreken" der Maatschappij tot- Nut van 't Algemeen, dat gedurende eenige jaren heeft gekwijnd mag zich geluk kig in een goeden vooruitgang verheu gen Blijkens kasopname van het Zieken fonds en het departement zelf, verkee- ren de afdeeungen in zeer gunstige om standigheden en kan dus aan het ge stelde doel worden voldaan. De beschrij vingsbrief voor de algemeene vergade ring van 24 Mei a.s. werd met den. afgevaardigde, den beer H. Wierdeman breedvoerig behandeld. Zandvoort. Ons Huis. Naar men verneemt zal de zoo nut tige stichting „Ons Huis" tor plaatse, die zich hoofdzakelijk ten doel stelt door verschillende middelen het drank misbruik tegen te gaan, en welker bloei voor een groot deel te danken is aan de ijverige toewijding van den heer ds. G. Hulsman voor deze zaak, belangrijk worden uitgebreid. Door aankoop van een aan de tegen woordige stichting grenzend perceel is deze belangrijke uitbreiding mogelijk geworden. In de kosten daarvan die geschat worden op f 10.000 is voor de helft bygedrageu door een filantroop te Amsterdam. Thans zijn alhier aanwezig 62 bad gasten. Door de Zandvoortache Terrein en Hotel-Maatschappij is vergunning gevraagd voor het oprichten van een FEUILLETON. tNaar het Engelsch VAN MRS. HUNGERFORD. 37) Ja, het is alles Juliana's schuld ge weest. Het feit dat hij, zonder rijp zucht naar weelde, nog met het lieve meisje geëngageerd zou zijn komt niet bij hem op. Hij is gewoon rijn eigen gedrag n.ooi|b te tellen of hij moet zich al heel schuldig achten, en dan beet het altijd dat de omstandigheden bet veredschtem. Hij wil nu maar all te graag vergeten dlait hiji Lovioe om rijn verregaande zucht naar geld, haar. voord terug gaf. AI3 rij een schaduw rijke laan inslaan zien rij in dé verte twee personen naderen „Ik geloof, dat het juffrouw Deve- reuse met mijnheer ButleT is," zegt juf frouw Johns. „Apropos, zoudt gij mij hier willen »fzetten V' zegt Lambert haastig, „hier ia een rij laantje dat naar Merton leidt en gij begrijpt wel," met een gedron gen lachje, „dJat ik nu liever niet ge zien. word." Zonder haar antwoord' af te wachten springt hij uit het wagentje de poneys beklimmen juist een heu veltje neemt zijn hoed af en ver dwijnt in het kreupelhout. Hij is vergeten dat hij den koristen weg naar Merton wilde nemen. Juffrouw Johns fronst de wenkbrau wen als zij hem nariet. De praatjes zijn dus per slot van rekening waar. Terwijl zij naar huis rijdt neemt riji een besluit omtrent iets wat haar dén laatsten tijd verontrust heeft en zegt tot zich zelf, dat rij Sir William Kent maar terug zal roepen. HOOFDSTUK. XXVIII. Sinds den dag waarop Lady Rose mary Lambert te kennen heeft gege ven dat rij hem niet langer onder haar vrienden telt, hebben rij elkaar niet meer ontmoet. En nu terwijl Lambert mismoedig door het bosch naar John- ville wandelt, vervult hem de onaange name gedachte dat Lady Rosemary waarschijnlijk weer zal weigeren hem te herkennen en dat nog wel in het bijzijn van kennissen. Sinds dien bewusten dag heeft hij alle invitaties afgeslagen, voorgevende dat 't te vroeg na den dood van rijn oom was, maar nu... juffrouw Johns heeft er zoo op aangedrongen. „Gij kunt mij toch niet iets weige ren. Ha, ha.! Er komen maar enkele vin enden, het is geen partij", had rij gezegd en hij had haar invitatie maar aangenomen. En daarenboven hij kan toch geen klui zenaarsleven gaan leiden enkel en al leen omdat hij Lady Rosemary liever niet ontmoet en... Hier staan zijn gedachten stil en hij haalt gejaagd adem. Ja, eigenlijk is hij bevreesder Lovice dan wel Lady Rosemary te ontmoeten, hiji riet er té gen op haar te hooren spreken. Naar alle waarschijnlijkheid zal hij het moeten aanhoooren hoe rij en die venvenschte Butler gefeliciteerd' wor den. In déze stemming loopt hij voort, het noodlot en zijn vrienden verwen- schend. Aan rijn eigen persoonlijkheid komt hij nooit. Nu staat hij voor een sloot die het bosch etn den weg die naar Moorlands leidt, scheidt-: vlug springt hij er over en rijn hoofd naar rechts wendend riet hij een dogcart naderen, waarin Lo vice en Butler gezeten rijn. Een mooi bruin paard loopt tusschen de boomen. Zij bevinden zich nog een heel eind af en vlug terugspringend verbergt hij zich achter een bosch je. en slaat hen van uit rijn schuilhoek met een doods bleek gelaat gade. De plaid is een weinig afgegleden en Butler buigt, zich naar Lovice om ze weder op te trekken en over de knieën van het jonge meisje te leggen. Ter- wijl hij dit doet riet hij haar aan en zegt iets, waarom rij vroolijk lacht. Lambert-, half krankzinnig van woede en wanhoop, buigt, rich voorover als rij voorbijrijdenmaar ofschoon rij vlak langs hem heen gaan kan hij niet verstaan wat Lovice met haar lieve stem antwoordt. Hij weet alleen dat, ofschoon riji bleek is, haar gezichtje van geluk straalt en. rij er als 't moge lijk is, nog mooier uitziet dan anders. Als rij den hoek om rijn, verlaat hij zijn schuilplaats en springt op den weg. Daar vertoeft hij eenige oogen blikken rijn gelaat is nog bleek en rijn oogen fonkelen. Zal hij rijn weg vervolgen of een briefje aan die vrouw schrijven, waarin hij rijn afwezigheid verontschul digt? Zou rij dan met hem breken Wel wat kan 't hem schelen? Neenals hij het- meisje dat hij lief heeft en dé eenige is dat hij ooit zal beminnen, niet. kan krijgen wil hij geld hebben en hoe meer hoe liever. Terwijl hij dit besluit neemt slaat hij dezelfde richting in, die de dogcart genomen heeft, welke echter al lang uit het gericht verdwenen is en bevindt rich binnen weinige oogenblikken bin nen het hek, dat de buitenplaats van juffrouw Johns omgeeft. Onwillekeurig wordt rijn stap trager; de moed om de mensdien te ontmoeten begeeft hem. Langzaam drentelt- hij door de koele schaduwrijke laan en spoedig bevindt hij rich in het gericht van een massa vrienden, die op het grasperk verzar meld rijn. Dus is het toch een groote partij en rij had hem nog wel verteld dat er weinig menschen zouden komen. Wel hij moet probeeren op rijn ge mak te schijnenhet ia nu te laat om terug te keeren. Zich beheerschend loopt hij weer voort. Als hij het grasveld dicht genaderd is komt Juffrouw Johns hem buitenge woon hartelijk begroet-en. „Ik wist wel dat gij zoudt komen, zelfs al treurt gij nog om den dood van uw oom," zegt rij met- haar onnoo- zelen glimlach. „Kom mee, dan zal ik u een kopje thee geven!" Zij tracht haar stem lief en vertrouwelijk te doen. klinken, maar zonder succea „Dank u," zegt Lambert weifelend, „maar ik ben wat laat en wil u niafe van uw gasten afhouden," stamelt hij in 't geheel niet op rijn gemak. „Ja, gij rijt laat, ondeugende jon gen'" zegt zij met- haar lief sten glim lach; „maar gij moet toch een kopie the© drinken, er rijn zooeven nog oen paar andere gasten gekomen." Zich om- keerend loopt rij op haar huis toe an Lambert volgt haar gehoorzaam. AJe rij do vestibule doorgaan, die bijna in 't duister gehuld is, bereiken verscheidene stemmen uit dé biblio theek, waar mem. thee drinkt rijn oor. Als rij het vertrek genaderd rijn hoort hij iemand zacht maar vroolijk lachen. Zonder het zelf te weten staat Lambert stil. Die lach behoort aan Lo vice. Uit honderde stemmen zou hij de hare herkennen. Voor hem is rij dc lief ste op aarde. Hij kan niet... hij wil niet verder gaan. Juffrouw Johns, geen voetstappen meer achter rich vernemend, keert rich om. ..Dezen kaait uit, Godfrey' Wat! weet je den weg hier niet meer vraagt rij verwonderd. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1