NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. '8w Jaargang Woensdag 24 Mei 1899. 8» 4877 HAARLEMS DA6BLAD Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Ls (kom der gemeente), per 3 maanden1.80 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.371/2 ADV Hi^nrTrrNT'T'-rRrNr- Van 1 -o regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing ran Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer f 0,16; Reclames per regel ƒ0,30. Agenten voor Jdittblad in den omtrek zijn BloetnendaalSantpoort en SchotenF. v. d. RAADT, Bandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bp de tol; Svaarndan, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Velsen, W. J. RUIJTERBeverwijkJ. HOORNSHillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Off£icieeIe 8ci*3cfaten. De Burgemeester van Haarlem, brengt by deze ter kennis van de in gezetenen dezer Gemeente, dat het op 18 Mei j.l. executoir verklaard vol- jaars kohier Afd. I No. 1 op de Per- soneele Belasting dezer Gemeente, dienst 1899, op heden aan den ontvan ger der directe belastingen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aanslag op den by de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem20 Mei 1899. Be Burgemeester voornoemd M. O. DE KANTER, Waarn. Burg. STAOSÜ9SEUWS. Eerste en tweede pagina. Haarlem23 Mei 1899. Aan den heer N. H. Andriessen alhier werd op den zangwedstrijd, op de Pinksterdagen te Barmen gehou den, met zijn mannenkoor „Cecilia" uit Amsterdam, met algemeene stem mende 2e prijs toegekend, zijnde een verduid zilveren medaille en 200 Mark. Twaalf jaar is de heer N. H. An driessen directeur van genoemd man nenkoor en is in dien tyd achtereen volgens tienmaal bekroond, waarvan tweemaal met den lsten prijs. Zijne leiding wordt in Amsterdam, zoowel als in Haarlem, op zeer hoogen prijs Maandagmiddag werd de 16-jarige G. van Dyk te Lisse woonachtig, die een p leizier reisje naarHaarlem maakte, door voorbijgangers ongesteld in den Haarlemmer bout liggende gevonden eu in de sociëteit „Trou moet blycken" binnen gedragen. Nadat de hulp van een politie-agent ingeroepen was werd de jongen op advies van een genees heer, die hem op verzoek der politie onderzocht, per raderbaar naar het St. Elisabethsgasthuis overgebracht. reeds 740 patiënten, 90 meer dan men behoorlijk bergen kon, wat natuurlijk financieel voordeelig was. Na 1860 heeft de provincie dan ook geen sub sidies meer aan Meerenberg behoeven te verleenen tot dekking van tekor ten. i In 1885 werd een nieuw gebouw voor nog 400 patiënten geplaatst, einde 1896 had het aantal patiënten nage noeg het geoorloofde maximum bereikt, nl. 1312 (1313 is het maximum). Achtereenvolgens traden als ge neesheer-directeur op de heeren Dr. Everts, Dr. Vau Persijn en Dr. van Deventer, welke laatste thans nog in functie is. Hun, die belang stellen in meer bij zonderheden over de geschiedenis van het gesticht, bevelen wy de lezing aan van het werkje zelf van den heer Druyvestein, dat rijk is aan feiten. Een 9-jarige knaap, die op den tuin van den kleerbleeker Smolders op de Brouwersvaart radijs plukte zonder diens toestemming ontving onmiddel lijk zyn strafde hond van den eige naar rukte zich los en beet den jon gen zoodanig in den linkerbovenarm, dat door zijn ouders geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Tusschen Zaterdagavond 7 uur en Zondagmorgen is uit den loodgieters winkel van P. J. van Oploo, wonende op den Burgwal een looden pijp, ter zwaarte van circa 28 K.G. ontvreemd door het opschuiven van een raam dat men weer verzuimd had behoorlijk vast te zetten. Het lood werd door den agent-rechercheur Yerkerk by een opkooper in beslag genomen. Postduiven. J.l. Zondag hield de postduiven vereniging „de Luchtgids" haar eer ste wedvlucht in dit seizoen van uit Quévy. Afstand 240 K.M. De duiven werden door de goede zorgen van den stationschef te 7 uur Greenwichtyd in vrijheid gesteld met sterken N. W. wind en bereikten hunne hokken als volgt le prijs P. Schee ling Meerenberg. Nu in de volgende maand het pro vinciaal krankzinnigengesticht Meer enberg 50 jaar bestaat, is het niette onpas nog eens de aandacht te vesti gen op het in 1897 by den heer Tjeenk Willink alhier verschenen werkje van den beer C. Druijvestein, Secretaris der Commissie van toezicht op dat ge sticht. Wy ontleenen daaraan, dat de eerste lijder er den 26n Juni 1849 werd opgenomen en dat aan 't einde van dat iaar het aantal verpleegden reeds 221 bedroeg. Zoo kwam er gauw gebrek aan ruimte, want de inrichting kon maar 300 lyders bevatten. In de pe riode 1852/7 werden twee vleugels aan gebouwd, waardoor er ruimte kwam voor 518 patiënten. Maar ook daarmee was geen blij vende verbetering verkregen. Steeds klimmen de droevige cijfers. In 1866 werd een nieuw gebouw voor 100 k 150 lyders gezetin 1874 waren er 1.22.29 2e C. Deroison 1.29.30 3e P. Kapteiu 1.31.58 4e J. A. Bruigom 1.33.11 5e A. Groen 2.07.00 6e N Verkruisen 2.53.06 7e H. Viege 3.02.57 8e H. Keerwolf 4.35.18 9e W. van Keulen 4.40.23 10e P. Meure 4.49.10 De poule-prijzen voor de 2 en 3 eerstgetoonde duiven werden behaald door den heer P. Scheerling. Zondagmiddag werd door den agent- recberchear Fenger in de Anthonie- straat een doofstomme bedelaar Mar ten Postmus, oud 50 jareD, aangehou den, die hem met behulp van zyn lei een aalmoes vraagde. De man was tevens ondjr den invloed van sterken drankaan het politiebureao gebracht bleek hy wegens 5 overtredingen ter zake openbare dronkenschap nog 15 dagen hechtenis te moeten ondergaan. FEUILLETON. Xiovice. ^Naar het Engelsch VAN MRS. HUNGERFORD. 28) Wanhopig ziet hij> om zich heen, maar hij kan geen verontschuldiging vinden. Hoe zou hij kunnen zeggen, dajt hij Lovice of haar zuster niet wil ontmoeten, dia beiden zooails hij weet, daan binnen zijn? Maar de erfgename, vastbesloten hem mee naar binnen te nemen, zegt op scherpen toon „Waarom volgt gij mij niet? Ben je verlegen geworden? Ik verzeker je dat er alleen oude ken nissen binnen zijn, o. a. Lady Rosema ry, Butler en Lovioe." Duidelijk is er een zweem van kwaad aardigheid in haar toon te bespeuren. „Ik verzeker u, juffrouw Johns, ik ben in 't minst niet verlegen. Maak u niet bezorgd over mijantwoordt Lam bert met moeite zijn haat jegens haar onderdrukkend; knarsetandend volgt hij haar. Juffrouw Johns doorleeft ook eenige onaangename oogenblikken. „Juffrouw Johns" heef* hij haar genoemd. Waar om zegt hij geen Juliana? Aan het verste eind' van de kamer staat Lovioe. Rechts van haar Butler, aan haar linkerzijde en in haar nabijheid Lady Rosemary, de dames La Forza en Crichton en eenige heeren waaronder kapitein Grant. Als juffrouw Johns en Lambert bin nentreden wenden zich verscheidene nieuwsgierige oogen naar de deur. Het komt Lambert voor of iedereen hem aanziet. Hoe akelig ook om met die vrouw binnen te komenZij is zoo op vallend en zoo bijzonder leelijk Natuurlijk komt juffrouw La Forza naar de zooeven binnengetreden en toe en keert dan weer naar Lady Rosemary terug met wie zij in een druk gesprek gewikkeld was. Daar Sir Godfrey en Lady Rosemary geen notitie van el kaar nemen, zegt zij: „Ik zie dat gij en Sir Godfrey elkaar reeds ontmoet hebben." „Ik heb Sir Godfrey dikwijls ont moet," zegt Lady Rosemary mëtT een eigenaardig lachje en zich plotseling tot- iemand die links van haar staat, wen dend, begint zij een levendig diaoours, Nederl. Christelijke Geheel onthouders Bond. Op het prachtige buitengoed „de Hartenkamp" te Bennebroek, met zyne schoone en heerlijk groene lanen en dreven, welwillend door den heer F. Baron van Verscbuer afgestaan had Maandag de vierde jaarlijkscüe Ont- houdersdag van den Nederlandschen Cbristelyken Geheel-Onthoudersbond plaats. Hoewel het wet er nu niet bepaald mooi kon worden genoemd, hadden toch velen zich reeds vroeg van uit Haarlem eene wandeling getroost naar gemelde buitenplaats om te kunnen deelnemen aan den bidstond, die op spreekplaats A van negen tot tien uur werd gehouden onder leiding van de heeren J. "Visser, J. M. Spaan en J. Wildeman. Te half elf kwamen de leden uit de meer afgelegen plaatsen in grooten getale opzetten. Met tram en boot werden de be langstellenden by honderdtallen aan gevoerd en toen te half elf de leden uit Amsterdam en Kampen Tergezeld van defanfare-corpsen„Eupbonia" van Amsterdam en „Broederband" van Kampen onder de opgewekte tonen der mu7,iek het terrein opmarcheerden, heerschten er eene groote gezelligheid en opgewektheid onder de ongeveer 1500 aanwezigen, die hun feest in de vrije natuur gingen vieren. Op het terrein had de blauwe kleur natuur lijk de overhand. By het binnenkomen prijkte op een wit veld met blauwe letters het woord „Welkom", blauwe vlaggen, banieren eu vaandels wap perden in den wel wat al te frisschen wind en naast de van kermissen be kende blauwe tent, was eene welvoor ziene cantine, eveneens in de blauwe kleur, opgeslagen. Te kwart voor elven hield op spreekp'aats A de heer R. R. Posthuma van Rotterdam de openingsrede, daarbij het welkom toe roepende aan allen, en dank brengende aan baron Van Verschuer, die den Bond in staat bad gesteld zijne leden te ontvangen op een zoo schoon buiten als de „Hartekamp" is. Vervolgens vingen op twee spreek plaatsen de redevoeringen aan waarbij als sprekers optraden de volgende heeren met de achter hnnne namen vermelde onderwerpen. P. H. Velthuijsen van Rotterdam „Het vonnis en de uitvoering daar van." W. L. Schram van Haarlem „Eigen gemaakt leed." P. C. Tyssen. Zaltbommel„Het gevoelen van Chris tus." Mej. C. Clausing vau Amster dam: „de Reddingboot." Mej. Hey- deus, Directrice van Beth San te Amsterdam „Ernst der Liefde." Mej. A. G. P. Scbreuder van Haarlem „Verbodswetten." J. Koopmans van Amsterdam„Geen koning maar moordenaar." Job. P. van Eenwen van Amsterdam„Naastenliefde." Ad judant B. Vlas, Leger des Heils: „Barnabas of Jezus.14 B. Duivis Zaan dam „Eeu door God verboden vrucht, door Satan aangeprezen." Ds. C. M. W. Plet van Wezep: „Winst en ver lies." In al deze redevoeringen werd in breede trekken geschetst het nadeel aan het drankmisbruik verbonden. dat hoofdzakelijk over het weer han delt. „Gij wilt misschien wel een kopje thee, Sir Godfrey," vragt juffrouw La Forza. „Ik kan u verzekeren dat zij heerlijk is. Mijn Juliana- zet ze altijd» zelf. Juliana, li ewe", vervolgt zij tot haar nicht die neg steeds ronddrentelt, „geef Sir Godfrey een kopje thee." „Ik sta al op hem te wachten, tante," zegt juffrouw Johns op eenigszins mis noegden toon en Lambert, die maar al te blij is aan het gezelschap van Lady Rosemary te kunnen ontsnappen volgt haar naar de theetafel. Dicht bij de theetafel gekomen slaat Bij zijp oogen op, die hij tot nu toe bijna voortdurend' op het tapijt ge vestigd hield en merkt nu dat hij niet ver van Lovice staat. Als hun oogen elkaar ontmoeten draait zij beslist haar hoofdje om en zegt dan op duidelijken, vasten toon „Jim, zou je mij een van die koekjes met suiker willen geven Je weet hoe veel ik van zoet houd." Terwijl zij spreekt glimlacht zij of schoon haar gelaat bleek is en haar hart luid bonst. Sir Godfrey's oogen dwalen van haar gelaat naar het schoteltje in haar hand) waarop een der koekjes, waarom zij zoo Tevens werden de toespraken afge wisseld door muzieknummers, door de beide fanfarekorpsen ten gehoore ge bracht. Nadat de heer H. Langendonk van Haarlem een slotwoord had uit-1 gesproken, werd een marsch met mu- ziek door de baitenplaats en het dorp gemaakt, waarna de stoet te ruim 6 uur werd ontbooden en de terugtocht naar huis aanvaard. Hiermede behoor de de uitstekend geslaagde velddag, die in de beste orde is afgeloopeu, tot het verleden. In het proces over de telephoon- qaaestie in de Haarlemmermeer tos- scgen den Staat en den Haarlemmer meerpolder heeft de procureur van den Staat, Mr. Th. de Haan Hugen- holtz nogmaals veertien dagen ge vraagd en verkregen voor nader ant woord. Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen. Deze Maatschappy hield Zaterdag alhier de 147e algemeene vergadering onder voorzitterschap van mr. G. van Tienhoven. Uit de mededeelingen van den se cretaris bleek, dat in het afgeloopen jaar door de Maatschappy werd uit gegeven het tweede deel van de tweede serie der „Archives Neerlan- daises des sciences exactes et natu relles." Het achtste deel van de „Oeuvres comoiètes de Chnstiaan Hny- gens" kwam dezer dagen gereed. Het deel omvat de correspondentie van het begin van 1676 tot het einde van 1684 eu brengt het getal der thans gedrukte brieven van 2082 tot 2378. In het supplement zyn opgenomen 4 brieven die tot vroegere jaren be- hooren en waarvan er twee eerst on langs in openbare veilingen konden worden verkregende een door de Leidscbe bibliotheek, de ander door de maatschappy. Het thans versche nen deel doet, evenals de vorige, vele wetenswaardige bijzonderheden ken nen over het wetenschappelijk werk van Huygens. Het blijkt o.a. dat hij, terstond de juistheid inziende van Kömer's bepaling van de snelheid van het licnt, door zijn oordeel den tegenstand, die deze ontdekking bij Cassini in de Fransche Academie ondervond, overwon en dat hij, groot belang stellende in de ontdekkingen van Leeuwenhoek, ze met eenige ver meerderde en de inrichting der mi croscopen verbeterde. Er blijven thans nog van briefwisseling omstreeks 500 stnsken uit te geven over. Zy znllen nog twee deelen in beslag nemen. Eerst daarna kan worden overgegaan tot bet be werken van zyn overige nog onuit gegeven geschriften. Eene nieuwe uitgaaf eu bewerking van zijne in de zeventiende en achttiende eenw re-ds verschenen werken zal het moeten voltooien. Tot leden der Maatschappij werden benoemdprof. J. Ritzema Bos, prof. H. C. Rogge en dr. P. Zeeman te Amsterdam, prof. W. H. Julius te Utrecht, prof. J. F. Eijkman teGro- juist vroeg, nog onaangeroerd! ligt. Er steekt dus een bedoeling achter haar woorden. Die vraag werd' dus alleen gelaan om zich niet met hem te be>- hoeven bemoeien. Inwendig woedend gaat hij naar juf frouw Johns, die hem met een kopje thee in de eene en een suikervaasje in j de andere hand afwacht. Nooit is zij hem zoo leelijk voorgekomen als nu. Als hij naar haar donker gelaat en j loensch oog kijkt, dat nog scheler ziet dan anders, dan rijst het lieve gezicht van het meisje dat hem zooeven weiger de te herkennen voor hem op. De kop, dien juffrouw Johns hem overreikt, aannemend, mompelt hij een onverstaanbaar excuus ein verlaat haar dan terstond. „Hebt gij gisteren avond de sterren gezien vraagt kapitein Grant aan juf frouw Crichton, die zich blijkbaar zeer verveelt. „Zij waren zoo mooi, o! zoo prachtig. Ik wilde, dart, ik u de belang rijkste had kunnen aanwijzen. Het is zoo interessant, vindt gij niet Moet zij hiervan denken dat hij zich zelf interessant .vindt of dat hij op de sterren doelt? Juffrouw Crichton vraagt rich dit verwonderd af. ningen en F. A. H. Schreinemakers en ook met andere dépêches ging dat te Leiden. j zoo. 'k Moet dan ook zeggen, dat het De gebruikelijke maaltijd had plaats er aan ons telegraafbureau droevig uit- in bet Hotel Funckler. Ge kunt U abon- 3neeren op oiise I Blad bij alleï Boekhandelaars en Conrantiers jen aan ons Bu reau. BINNENLAND. HAAGSCHE BRIEVEN. Mijn lezers zouden het heel gek vin den indien ik dit schrijven begon met ander onderwerp dan die Vredes conferentie. Niet omdat ik daarvan iets zou hebben te vertellen, wat voor ge heimhouding en dus niet voor de pers bestemd was. Ik zou dat kunnen doen, mdien ik, evenals sommigo buitenland- sche collega's, wilde fantaiseeren. Dat deeJ ik bepaald niet, toen ik u per tele graaf meldde, dat baron De Staal lij dende was aan een keelziekte, al volgde zag. Vooral Donderdag. Men, maakte een paar uren filo voor de vier plaat sen aan de schrijflessenaars en daarna wachtte men, op een rijtje, zijn beurt af om het eenige aanneemloket te be reiken. waar weldra een respectabel stap pelt je ter verzending gereed lag. Aan gezien het een oude maar niet verou derde waarheid is, dat men do put dempt als het kalf verdronken is. werd anderen daags een stuk muur uit gebroken om een tweede loket te maken en werd ook een ander lokaaltje ter be schikking van de pers gesteld toen het te laat was. Zoo zal men waarschijnlijk ook stren ge maatregelen tegen brandgevaar ge lasten voor het lokaal „Diligentia" dat steeds uit dit oogpunt een dei* mieest ongunstige was nu er deze, week bij de opvoering een er lrinder- operette een begin van brand ontstond, waarbij oen paar kleinen brandwonden kregen. Gelukkig, dat ons gemeentebest hu* niet den weg volgt, van de put en leb kalf inzake de gewenachte uitbreiding van de gemeentelijke grenzen. Nu onlangs de door de gemeente Rijswijk gewenschte grensverlegging door den Haag van de hand werd gewe zen, zijn B. en W. er betrekkelijk vlug bij geweest om den Raad een voorstal te doon, teneinde een wetsvoorstel uit te lokken waarbij althans voo rde naaste op cKe mededeeling dan ook een soort van officieele antkentenis. Tot staving toekomst een groote vestiging van foren- van do juistheid mijner mededeelingsen-kweekerijen in den omtrek der go- kan ik wijzen, op de verslagen van de „Standard,'' do „Frankf. Ztg." en de „Tribuna om eenige organen van ver schillende nationaliteit te noemen. Die nationaliteiten zijn in den Haag verte genwoordigd door representanten der publieke opinie, alias verslaggevers, ten meenito lean worden voorkomen. Met dit voorstel voor oogen, met, dd tramquaestie, met het vooruitzicht op den noodzakelijkon bouw eene-r tweede H. B. S. en met andere zaken van be langrijken aard, kunnen do op handen "ijnde gemeenteraadsverkiezingen ten, getale van ongeveer 30. Onder hc-n minste ecu beetje meer kleur krijgen, zijn eenige zeer bekende confraters als Wq hebben nieuwe menschen noodig Lavino van do „Times", dr. Goldmannmet een helder inzicht en oen opinio van de „Frankfurter," Maxwell van de over deze zaken, en andere, vooral nu „Standard", dr. Borsa van de „Seoolo",eenigen van de bestem onzer raadsleden, dr. Malagodi van de „Tribuna" en last de heeren de Brauw, Hanlo en Pape, not least de agent van Havas te Lon-het voornemen, hebben te kennen gege- den, de heer Mercadier, een man met f ven zich niet hei-kiesbaar te stellen, liet pklegma van den Engelschman enTengevolge van het overlijden van den de vlugheid van een Franscliman. Do heer Polak Daniels rijn dus in vier wijze waarop onze buitenlaiticlsche collo-vacaturen te voorzien. Aan liefhebbers gas ar bidden wijkt beduidend af vau'voor Candida,turen zal het niet ontbnet* de manier waarop diegenen onder ons ken, maar of rij zullen blijken van hot} werken, die bedaard willen afwachten hout te zijn waaruit men goede raocfe- tot een autoriteit wel zoo goed is hen leden timmert, is de vraag, het een of ander mede te deelen, te doen Een vraag is het ook, of hef. bericht tegenspreken of afschepen. juist is, dat dr. Bredius ontslag heeft ge- Ni cm and! onzer zou er aan gedacht vraagd als Directeur van het Mau- hebben een duizendtal woorden te sea- j ritshuis. Sterk verbazend zou hot niet nen over den hoofdinhoud van de be- j zijn, want het is voor niemand een go- langrijke verzameling doumenten. op lieim, dat de verhouding van den hoor last d*T Regeering door jhr. Van Dachne Bredius tot den beheerder der afd. van Varick bijeengebracht. En Kunsten en Wetenschappen aan heb daarin zouden wij ook gelijk hebben Ministerie van Binnenl. Zaken veel te gehad, want Reuteris agenten die het wenschen overlaat. Vandaar voortdu- wèl deden, zagen blijkbaar ten onrechte rond conflicten en schriftelijk© gedach- in die verzameling van oude en over- tenwisseling, die, vooral waar aam het bekende stukken den grondslag der con- Ministerie een scherp gepunte pen re ferentie-besprekingen en kenden er te digeert, niet van den meest amicalen, groote waarde aan toe. Intusschen had1- aard zal wezen. 1 den do bladen, vooral de Engelsche Blijkt het gerucht juist te rijn en ochtendkranten, heel weinig aan dit te- dat komt zeer warschijnlijk voordam legram, aangezien het te laat aankwam zal het land een dienaar missen wiena „Ik ben bang, dat zij mij niet veel belang inboezemen. Ik vind al dat ge- kijk naar de sterreu nonsons alle sterren zijn precies hetzelfde", zegt juf frouw Crichton. „Oniet alle sterrenzegt kapi tein Grant opgewonden, haar vast aan ziende. „Ge kent zeker dat kleine gedichtje wel„de maan in dm Meinacht," en dien regel„ik ken een ster veel schit terender..." Weet gij wie mijn ster is?" „Wat praat gij toch voor nonsens?" roept juii rouw Crichton licht blozend uit. „Ah, hoe maakt gij het, Sir God frey? Wat? nu eerst gekomen! hoe laat 1" „Ik heb het erg druk gehad en ver gat den tijd." O! als de mooie Juliana hem eens hooren kon „Wilt gij een spelletje cro quet met mij doen, als het veld vrij is?" vraagt Sir Godfrey. Juffrouw Crichton stemt dadelijk toe. Zij heeft meer dan genoeg van kapitein Grant en daarenboven zal Digby... Maar wat kan het haar ook schelen of hij buiten is als hij toch niet naar haar omziet; en al deed hij het dan zou rij hem toch niet willen zien. Zij tracht zichzelf te overtuigen dat zij dit wer kelijk zal doen. Digby heeft niet tot haar gesproken sinds den dag, waarop hij haar zoo plotseling verliet toen hij vernam d!a.t kapitein Grant bij hen kwam lunchen en dat schijnt eeuwen geleden. Hoe leelijk om zoo te handelen Zij hoopt dat er iets zal voorvallen waardoor him oneenigheid uit de we reld wordt geholpenmaar toch wil rij niet de minste rijn. Maar Louise's hoop wordt totaal vernietigd Als zij de vestibule doorgaat passeert Digby haar met een allerliefst meisje aan zijn rijd©. Lou houdt haar oogen op den grond gevestigd om de tranen te verbergen, die er in opwellen. Als zij de deur uit gaat voelt zij dat Digby's oogen op haar rusten. En zij vraagt zich af of hij haar neerslachtigheid heeft opgemerkt ja dan neen. „Jim, geloof je niet dat wij nu maar moesten gaan? Ik ben bang, dat het anders zoo laat zal worden. Digby schijnt niet om den tijd te deuken, zóó druk heeft hij het met die aardige juffrouw Hume," zegt Lovice. „Ik zal je thuis brengen, als je Kever {heen gaat," zegt Butler. „Maar wacht

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1