NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Ma Jaargang. föaastdag 28 Mei 1393 Ho 4881 b a -R o crs Voor Haarlem per 3 maanden. f 1-20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 8 maandenL30 'Franco door het geheele Ruk, per 3 maanden„1.65 A Wonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 8 „de omstreken en franco per post 0.371 /2 ^..I3"V"jEIR,T33iTTlSrsr: '-'in 1 -5 regels 50 Cts.; iedere regel nieer J0 Cts. Groote letters naar plaatsruimte Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Aimnnemonten en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dil bird verschijnt dagelijks, behalve cp Zon- en Feestdagen. Bureaux. Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever j. C. PEEREBOOM.. Jimfhiyanten ooor het Buitenland: Compagnie Gênêrak. <k FvMicité Etrangh'e G DA UBE d J'.'liy b\ 'rijè, §lhis Faubourg Monhmrtre. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel f 0,20. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn: Bloemendaal, Sandpoort en Schoten, P. v. d. RAADT. Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN, bij de Tol; SpaamdamC. HARTENDORP; ZandvoorlG. ZWEMMER; Yeisen, W. J. RULITER; BeverwijkJ. HOORNS; Rilleqom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten Demen Abonnementen en Advertentiëü aan. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Kaarlenische Handelsvereeniging Goed gek. bij Kon. Besluit van 12 Nov. 1892,No. 29. De Haarlemsche Handelsvereen. telt thans ruim 650 leden, dat is veel, doch niet genoeg. Elke winkelier, elke han delaar, zijn belang begrijpende, moet zich aansluiten. De contributie bedraagt slechts f 2.50, terwijl de voordeden groot zijn. Rechtskundige adviseurs zijn de hee- ren mrs. Tb. de Haan Hugenboltz en H. Pb. do Kanter, Spaarne 94, welke gratis advies in handelszaken geven aan de leden en voor ben gratis optre den in faillissementen. Voor incasso's, door bemiddeling der advocaten gedaan, wordt 5 berekend. Bankiers der vereeniging zijn de hee- ren Laane van Bemmel, Kruisstraat 51. Alle brieven of aanvragen (ook opga ven voor het lidmaatschap) moeten ge richt worden aan het bureau der ver eeniging, 22 Lange Begijnestraat. Het is ons gelukt eene overeenkomst te sluiten, waardoor het mogelijk is H.H. leden nauwkeurige informaties te ver schaffen omtrent alle firma's in Ne derland. De kosten dezer informaties bedragen 60 cents per adres, plus 5 cents voor porto, en moeten vooruit betaald wor- den aan bet bureau. Informatiën naar binnen de stad wonende personen gra tis. Ruim 650 informatiën en rechtskun dige adviezen werden in bet afgeloopen jaar verstrekt. In April en Mei zijn 43 vorderingen tot ecu beurag van 1139,68 betaald, vorderingen worden afbetaald, 7 vor deringen zijn uitgesteld. Volgens artikel 7 dient bet Geheim der Maandlijsten ongeschonden bewaard te blijven. H.H. Leden worden er op attent ge maakt, dat pretentiën, buiten de stad in te vorderen, niet worden behandeld, tenzij portovergoeding (10 cts.) is bijge voegd. Het Bureau der vereeniging is geves tigd 22 Lange Begijnestraat en is ge opend iederen werkdag van 's morgens 9 tot 1 en 's middags van 2 tot 4 uur. Dagelijks is een der bestuursleden sanwe-zig en bereid tot het geven van al le gewenschte inlichtingen en wel Maan dag en Vrijdag van 1112 uur v.m., de overige dagen van 34 nm. HET BESTUUR 5 t a iS <3 n 5 e si w s. By Kou. besluit is ongegrond ver klaard het beroep vau Hr. Ms. com missaris in Noord-Holland tegen het jbeslnit van Ged. Staten dier provincie, waarbij is nietig verklaard de uitspraak van deu militieraad tot goedkeuring voor den militiedieost van den loteling J. H. PoppiDk, alhier, nadat deze een paar uur te voren door den militie raad was afgekeurd. Hare Majesteit heeft zich n.l. ver- eenigd met. de beslissiog van Ged. Staten, dat een militieraad na een maal uitspraak te hebben gedaan niet bevoegd is omtrent denzelfden loteling opnieuw uitspraak te doen. Directeuren der Haarlemsche Bach- vereeniging hebben tot Eereleden der H.B. V. benoemd de heeren: Dr. J. B. Wynhoff, P. J.L. Huët i Mr. W. Jager GerliDgs allen te Haarlem en te Amsterdam de heeren Willem Huïschenruyter, adjunct ad ministrateur van het Concertge bouw André Spoor en IsaJic Mossel, Concertmeesters by het orchest van fat gebonw. De kegelclub „de Vliegende Hol ander" 1 er aal Zondag hare brachten eens beproeven op de baneu van het café B't Zwaantje" te Breda, alwaar ecu groote. kegeiwedstryd, daaraan verschillende bekende Nt djr- andsche clubs deeluemen w< rdt ge bonden vanwege de kegeivereenigiug ide Bredasche Lattesgooiers". Museum van Kunstnijverheid De tentoonstelling der Hindoemo- ïnmenlen op het Museum van Kuust- ny verheid alhier, werd gedurende de Pinksterdagen bezocht door een groot aantal belangstellenden uit de meest verschillende plaatsen van ons land, terwyl iu den loop der week door eenige leerlingen der Akademie van bee'dende Kunsten te 's Gravenhage eveneens een bezoek aan de tentoon stelling werd gebracht. Zondag is het Museum geopend van 10 4 uur. B f BR ff et L EU 8 Een noodlottige vechtpartij. In het geslicht Calvariëuberg te Maastricht, is overleden een jongon van 16 jaren, die by een twist een messteek in Let. ruggemerg had be komen. De dader, een knaap van 15 jaren, bevindt zich reeds 2 maanden ia voorloopige hechtenis en is naar de terechtzitting voor strafzaken ver wezen. Botsing. Donderdagavond is de personentrein 410, komende van Aken, by het bin- ueostoomen van het station Maastricht gestooten op raugeerende wagens 7 reizigers werden gewond, waaronder 2 utin of meer errstig. De laatste zyn in Let gasthuis opgenomen. De materiecle schade is vry aan zienlijk. Onweer. Men schryft uit Rockanje aan de N. Rott. CL: onderdagnamiddag, omstreeks 3 uur, kwam alhier uit bet zuiden een onweder opzetten, waarbij ten 4 uur liet volgende werd waargenomen. Twee zwarte wolkon. door een nevelbundel gescheiden, begonnen te draaien van west naar oost, dan breed uit en dan weder smal. Eensklaps schiet do wind om, brak door den nevelbundel en da twee draaiende staarten vielen naar beneden. Een stuk viel in zuidoosten en een ander iu 't noordwesten. Men noemt (leze staarten in deze streek Nikkestaarten, en ze zyn voorteekens vaD ruw en nat weder. koloniën. BATAVIA, 25 April. At^eh. Volgens door de regeering ontvan gen bericht van den civielen en mili tairen gouverneur van Atjeh en onder- hoorigheden, zijn de beide colonnes, welke uit Da.ja over den Tjot Empco m door Lohong en Lepong terugkeer den, den 18 en April te Kotaradja. aan gekomen, zondier ergens een ontmoeting met den vijand1 te hebben gehad. De colonne Van d!er Wedden keer de van Tamseh to Segli terug, en: werd alleen in bet bivak Tjot Moerong licht beschoten. De dekking d'er geniewerken aan den spoorweg van Segli naar Padang Tidji werd nabij Langgi plotseling beschoten door eene Atjehsche hinderlaag, waar door de le luitenant der infanterie D. van der Keilen een schampschot be kwam en een inlandsch fuselier niet levensgevaarlijk gewond werd; de dek king attakeerdo en verjoeg den vijand, die één doode bekwam en een Be au ra ont-geweer, een achterlaad-ka.ra.bijn, zoomede drie donderbussen en blanke wapens achterliet. Toekoe Djohan Lampassee onder wierp zich. Panglima Poli ra en de president-sul tan berinden zicli in de Oeloe Samalan- gan. Bij eene van uit Padang Tidji gestel de nachtelijke hinderlaag kreeg de Eu- ropeescho fuselier Herarica, (algemeen stamboek no. 26725) een bajonetsteek waaraan hij overleed. Uit Kotaradja is aan de ..Locomo tief' geseind, dat de onzen nabij Pa- d'ang Tidji op den 17den April 9 Atjeh sche roovers overvielen, die bezig wat- ren uit een smederij, materieel voor de Decauvi 11 e-baan te stelen 5 dezer die ven werden gevangen genomen, de ove rige ontvluchtten. Twee der laatsten waren gewond. De opzichter der plantage Cleviai, L. F. E. Schmitt, is op d'en publieken weg, in 't gezicht van plantage Geijersvlijt, vermoord. Een Javaansch arbeider wordt verdacht. De vermoorde was drager van eer et et-ken 3 van belangrijke krijgsver richtingen op Atjeh. Over een dertigtal contract-koelies, die van Palehleh naar Java terugkoe ren. schrijft de „Makassar Ct." „De ongelukkigen hebben allesbehal ve goud uit het wonderland meege bracht. Overdekt met vuile wonden en zweren, mager en uitgeteerd, bijna geen kleedingstuk aan het lichaam, lagen zij op het voorschip, te lam om nog een teeken van leven te geven. Enkelen hunner zagen er uit als geraamten. Twee er van zijn in. stervenden toestand naar het militair hospitaal alhier ver voerd. En als die ongelukkige schepsels het ook nog uithouden tot Semarang, d'e plaats waar zij moeten debarkeeren, dan is er niemand die voor hun verder heenkomen zorgt., en van hier moeten ze nog wel een vierdaagsche reis het binnenland in maken om hun kampong te bereiken. Geen prauwvoerder wil hen aan wal roeien, geen waronghoudcr een katti rijst borgen, ze weten dat van dé menschen van de goudkust- geen rooio duit te balen' valt. „Volgens de contractanten zelf moe ten zij in allo opzichten, bedrogen zijn uitgekomen. Ofschoon hun een maand geld van 12 en vrij eten. was toege zegd, zoude dit laatste tegen, verbazend hooge prijzen van htm loon zijn afge trokken en zij slechts 's weeks f 1.25 ontvangen hebben, waarvoor zij dan maar zorgen moesten bij spijs, visch of gezouten eieren te krijgen, en als men woc-t d!a.t zoo'n eendemei daar eventjes voor 30 centen verkocht werd, dan is het niet to verwonderen, dat de arme kerels er zoo ontdaan uitzien." Op de reis naar den Oosthoek van het stoomschip Soemibing van de Rot terdam sche Lloyd had ter reed'e van Semarang een der opvarenden, die bui ten boord moest schilderen, het onge luk in het water te vallen. De 3e offi cier, d'e lieer StuerwajLd, helfc gevaar zi en dra. waarin de- drenkeling zich be vond' de reedie van Semarang is vol haaien sprong over boord en mocht na bovenmenscholijke inspanning het genoegen smaken den reeds gezonken man behouden binnen boord te bren gen. Alle getuigen van deze edele daad d'rukten S. de hand, en ook de gezag voerder, kapitein De Boer, dankte hem in flinke zeemanstaal voor het front der equipage, roemde zijn zelfopoffering en zeide van het feit bij aankomst in Ne derland melding te zullen maken bij het bestuur dor Maatschappij tot red ding van drenkelingen. (J.-B.) PARAMARIBO, 6 Mei. Koloniale Staten. Zitting van 4 Md. Tegenwoordig met dén voorzitter alle led'en. De voorzitter doet mededeeling van da ingekomen stukken, waaronder een missive van den gouverneur, met ken nisgeving aan de Koloniale Staten, dat volgens ontvangen, schrijven van den minister van koloniën, bij H. M. de Koningin de vernietiging in overwe ging is van de verordening waarbij aan de Maatschappij Suriname vergunning tot tramweg-aanleg en concessie tob ontginning van delfstoffen, wordt ver leend. De reden die, H M. tot deze overwe ging sreleid heeft, is het bij amendement toevoegen van een nieuw 4e lid aan. airt. 4 waardoor hot darde lid heb derde lid bepaalt, dat de Maatschappij Suriname alleen aan, Nederlanders, in woners van Nederland of Suriname, of aan vennootschappen gevestigd! in Ne derland of in Suriname tererinen mag afstaan zoo goed als illusoir wordt. De rep-eoring stelt prijs op heb onver anderd aannemen van art. 1 van de wijzigingen in de algemeene goudveror- dening. want zij stemt in met hetgeen bij de behandeling van de Indische mijnwet in de Kamer gezegd is. dab nl. de geschiedenis der laatste tijden afdoende bewezen heeft da,t er gevaar in schuilt, vrciemde elementen zeer groo te belangen en overwegenden invloed in de koloniën te verleenen. Het is niet de bedoeling vreemdelingen uit te sluiten, evemmin bui'tenlancbch kapi taal te weren, doch er moet een vol doende waarborg bestaan, dat deze vreemdelingen zich aan onze wet zul len houden en niet bij eventueele quaes- ties de hulp hunner regeeringen zullen inroepen. Do voorzitter deelt verder mede, dat het voorloopig onderzo k van de ont- werp-verordening tot wijziging van de goudverordening is afgeloopen. Du heer J. E. Muller verkrijgt heb woord. Hoewel verrast door de meded'eeling door den gouverneur gedaan, stelt spr. voor do bespreking dezer aangelegen heid voor zooveel mogelijk nog heden avond af to doen. Heeft spreker hetj wel, da.n bestaat er nauw verband fcus- schen deze mededeeling en de voorstel len tot wijziging van do goud-veror dening, en spreker gelooft, dat deze quaestie, die vam het uiterste gewicht is, zoodra mogelijk door dra vergadering in behandeling moet worden genomen, waarom spreker voorstelt haar heden avond in comité te bespreken. Dit voorstel werd aangenomen. Do oponbare zitting werd daarna opgehe ven en de vergadering in comité voort gezet. Naar de „Surinamer" „van welinge lichte zijde" verneemt, zullen wij we derom, meer dan te voren worden las tig gevallen door de déporté's uit de na burige kolonie Cayenne; en dat on danks het vertoog onzer regeering bij het Fransche ministerie. Zooals onzen lezers beleend is, heeft onze regeering, op aanzoek van den gouverneur, hare klachten ingediend te Parijs over den steeds toenemenden toe vloed' van Fransche' dépcrté's in Suri name. De Fransche regcering beloofde maatregelen te zullen nemen, en sein de tot dat doel naar Cayenne. De com mandant en de chef te Cayenne liet echter weten, zegt- de „Surinamer", dat, wilde de regeering dé ontvluchting be letten, zij of wel een Chineeschen muur om geheel Cayenne moest bou wen, of wel eenige oorlogsschepen naar de Marowijne zenden, wedkc de rivier op en af zouden varen. „Uit het antwoord blijkt duidelijk genoeg, dat het onzen Franschen bu- rem volstrekt geen ernst is die ontvluch ting hunner boeven tegen, te gaan. Nog meer blijkt zulks uit het nieuw besluit van den commandant en chef, waarbiji bepaald is, dat allei boeven van de ge- hcele kolonie Cayenne naar de Maro wijne zullen getransporteerd worden." De goudiavoer te Paramaribo be droeg in de maand Aprilvan Suri name 40,1794 gr., Saramacca- 45364 gr., Marowijne 52734 gr., en van La wat 18.562 gr. Totaal 68,5214 gr. (O. W.) De heer mr. A. J. Jessurun zal bin nenkort tot herstel van gezondheid meb verlof naar Nederland! vertrekken. (O. W.) Het openbaar ministerie bij den Höogen Raad concludeerde Vry-iatr tot verwerping van bet cassatie beroep van de gemeente Amsterdam tegen <le Imperial Continental Gas-Association betreffende het gebruik door de ge meente van een anderen gasbrauder dan was overeengekomen. Uitspraak 30 Juui. GË**£I9QD De zaak-Drey fas. De Figaro maakt verhooren open baar. den 9en en lOen September aan du Paty dnor generaal R-mouard af genomen, en een rapport daarover aart deu minister. Aan liet, slot neemt du Paty een goed deel van het toen en by andere gelegeuheid verklaarde te rug. Geen enkele invloed heelt hem gedreven lot hetgeen by iu het rek king tot Esterhazy gedaan heeft. Hy zegt uit den mond van Esterhazy verno men te hebben wat or in dums onder houd met öctiwarzkoppeu gezegd is. maar de lezing, die by er van geeft, is zeer verzacht. Ook de Petit Bleu verzekert, onder herinnering dat haar berichten in deze steeds door de gebeurtenissen beves tigd zyn, dat de rapporteur Ballot- Beaupré voor vernietiging van het vonnis is, met verwijzing naar een krijgsraad. In de bijeenkomst, waarbij do advocaat tegenwoordig was. zon de rapporteur gevraagd hebben Hoelang zal uw pleidooi duren Mornard ant woordde: Dat zal afbangen van uw slotsomis deze gunstig dan een halven middag. By de ramiDg van het aantal noodige zittingen zou voor den advocaat toen slechts op die helft gerekend zyn. Hoewel erkennende, dat de ver dediger, mr. Mornard gezegd heeft :«et stilzwijgen te willeu bewaren, meldt de Aurore, dat ook bij ver zekert beslist verwijzing van Dreyfus naar den krijgsraad te zullen vragen. Uit naam van de eebtgenoote zal de verdediger verzoeken, dat op die wijze eindelijk het woord gegeven worde aan het slachtoffer. Een .F^aro-artikeltje over bet rapport van Ballot-Beaupré en de vermoedelijke conclusie besluit aldus: Hoe dan ook. geen courant waagt het meer te zeggen, dat Beaupré tegen de revisie is. Koningin Victoria. Ter gelegenheid dat koningin Vic toria Woensdag tachtig jaar is gewor den, wjjden de Enge'scie bladen vele kolommen aan het leven en de regee ring der Koningin. Zy heeft langer geregeerd dan eenige aodere vorst op den Engelschen troon. Elizabeth re geerde 45 jaren, Edward III 50 jaren, Henry III 56 jaren, George III 59 jaren, Victoria 62 jaren. De Koningin heeft al de leden van den Privy Cour- cil, die in 1837 in leven waren, al de peers die hun titel in 1837 kregen, behalve de earl Nelson, die in 1837 veertien jaar oud was, overleefd. Al de leden van het Lagerhuis die zitting hadden, toen zy do regeering aanvaardde, zyn overleden, behalve de Earl of Mexborongh en Mr. John Temple, Leader. Zij heeft 72 directe nakomelingen, 7 kinderen, 33 kleinkinderen, 31 ach ter kleinkinderen. Buitendien heeft zy 160 Dichten of neven. Worden dezen gevoegd by de leden van de kouink lyke familie, dan heeft men 230 af stammelingen van koningin Victoria bii elkaar. De koniogin stamt van een familie, waarvan alle leden vry oud zijn ge worden. Sleebts haar vader stierf 53 jaar oud, doch haar moeder werd 75 jaar. H. M. schryft haar hoogeu leeftijd toe, behalve aan haar gezonde consti tutie, aan haar dagelyksch verblijf in de open lucht, eiken dag schier rydt zij uit, en haar geregeld en sober leven. Zy leest dagelijks in den bijbel en eeüige bundels preeken van beroem de Eugelsche theologen zyn de door haar 't meest gebruikte boeken van laar bibliotheek. Van de gedichten van Tennyson en Browning houdt zy byzouder veel en enkele werken van Kipling heeft zy ook met groote voidoeuing gelezen. Van de romanschrijvers lee t zy gaarue Dickens, Scott en Thackeray. Wat haar kleediug aangaat, ten on rechte beweert men dat zy er weinig om geeft. Zwarte zyde en brocaat worden opzettelijk voor baar geweven. Evenwol kan zy moeielyk tot hei aannemen van nieuwe modes overgaan, zoodat de snit hare kleedereu altijd ouderwetsch ïs.Eéu wever is uitsluitend bezig met het weven van haar zwart zyden kousen. De koningin heeft ook een bijzondere voorliefde voor mooie zakdoekjes van zyde, met kanten om zooming. Sommige zyu zoo fijn als een spinnenweb. Wat baar eten en drin ken aangaat, dit is als volgt's Mor gens op bed brengt buar een dienst bode een kop cacao of koffie met een sandwich. Te half twaalf gebruikt zy eeu bord soep of een ei iu een glas wijn. Daarna laat zy zich de Times oorlezen. Te i wee uur heeft hei middagmaal plaats. De schotels zyu taliyk en zeer uitge kozen. Zjj eet van alles weinig. Te zes uur gebruikt zy thee uirtcakeen te kwart voor negen gebruikt zy een liebt souper, waarbij ze een glas whis ky en water drinkt. Van de kinderen der koniDgio verheugt zich de oudste dochter, die in November 50 jaar wordt, weduwe vau keizer Froderik en moeder van keizer Wilhelm II, iu een goede ge zondheid. De troouopvolger, de prins van Wales schijnt geheel hersteld vau den val, dien by onlangs deed en waarby hy de knieschijf bezeerde. Van haar kinderen is slechts prins Leopold, hertog van Albany, gestorven. den kinderarbeid voorbereid, en om daartoe te geraken werd een enquête ingesteld. De 20,000 schoolcommissies aan wie vragen werden gedaan, ant woordden alle en brachten ergerlyke toestauden aan het licht. 144.000 kindereD, 110,000 jongens en 34.000 meisjes, die in de scboolregisters in geschreven stonden, verrichten mm of meer zwaren arbeid van allerlei aard. Een kleine jongen had237i werkuren in de week bij een begrafenisonder nemer, wien hy, tegen een weekloon van één shilling, moest helpen by het meten van de dooden 1 Een ander, van 6 jaar, moest 40 nren in de week, voor 8 stuivers, uien schillen. Eeu meisje, nog onder de zes, had 29 werkuren als hulp by de kinderen, voor een dubbeltje eu den kost. De jongens deden vooral dienst op het land en in de steden ook als wekkers. Een, van 12 jaar, ging iederen ochtend van half drie tot half tien raar een trroentenman, en daarna naar school, Een ander moest iederen ochtend om half -yf er nit om vyf en-twintig werklieden te wekken, en daarna tot ueiren uur met couranten te loopen. Zyn school-rapporten meldden dat hy goed zyn best deed. maar wel eens wat slaperig was en niet altijd geschikt tot het ontvaogen van ouderwy's. The Lancet heeft vernoraou, dat men in het Parlement naar aanleiding van dit alles van plan is allen kinderarbeid te verbieden. Dit vindt de redactie wel wat kras. Zij meent dat het vol doende zal zyn bet werken te ver bieden vóór 8 uur 's ochtends en Da 8 uur 's avonds en ook te bepalen dat het aantal werkuren per week niet meer dan 20 zal mogeu bedragen. Kinderarbeid in Engeland. Er wordt in Engeland een wet op Mark Twain in Weenen. Mark Twain heeft nu twee jaar te Weeuen verblijf gehoudetDe Ame- rikaansche humorist is zeer populair in Oostenrijk geworden. Zijn meeste werken zyn in het Duitsch vertaald en men leest zyn boeken even gaarne als die der nationale schrijvers. De levenslustige bewoners van Weenen konden het best vinden mat den eeuwig- luiraigeu Mark Twain en in de meest uiteeuloopende kringen was de schrij ver eeu welkome verschijning. B(j zyn verirek zal hem de eer te beurt val len dat hy aan den Keizer zal wor den voorgesteld. Mark Twain, of eigenlijk Satnael Laughoriie Clemens, zooals zyu eigen lijke naam luidt, reist over Londen, blijft daar eenige maanden en vertrekt eers:- in October naar Amerika. Hy is aan een boek bezig over be kende tydgenooten, dat eerst honderd jaar na zyn dood mag worden uitge geven. Een Jack the Ripper-aanslag. Te Leeds werd op een der Pinkster dagen eea misdaad gepleegd, die aan de moorden van Jack the Ripper her innert. In -s'.nuis ligt eene vrouw, die te midde-tucht aan de deur van een genees - .s komen bellen. Zy verkliku Jat eeu man haar een messteek toebracht eu de vlucht nam. Haar toestaud is thans bevredigend. De aanrander is nog niet aangehou den, maar men heeft een spoor. Mijngasontplofflng. In een kolenmijn te West Brom- wich, in Engeland, is er Donderdag ochtend een mijngasontplofflng ve- weest. Zeven man werden gebrand. Twee zyn er al onder bezweken. Ontduiking van invoerrechten Voor de reebtbauk te Nancy is een geval van uitgebreide ontdmkingen by de invoerrechten behandeld. By de aankomst van goederen aan de Fransche grenzen geeft de Duitsche spoorwegbeambte aan den Franschen ambtenaar een manifest over, bevat tende de lijst der aangevoerde pakken enz. met opgaaf van merken en num mers, maar zonder opgaaf van gewicht. Hiervan heeft nu eeu persoon, die zich voor deu handel met de ontvangst beiast, misbruik gemaakt, door kleine pakken met de merken en nummers van hot manifest te voorzien en ze te doen visiteeren, en dan op het docu ment dat hem werd uitgereikt de eebte zeer groote stukken, die buiten waren blyven staan, zonder dat er rechten voor waren betaald te doen

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 5