NIEUWS- EM ADVERTENTIEBLAD. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. FEUILLETON. .iSe Jaar-gang Dinsdag 30 Mei S899 ■a 4882 HAARLEMS DAGBLAD ■A-T3QI<risrsnvEIELtTTSFKvXJ',S 'Voor Haarlem per 8 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 8 maanden1.80 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.66 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.371/; AJDV*BI^TTm^TlZmT<r: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte Bij Abonnement aanzienlyk rabat Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertenttön worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- eu Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat (4, Haarlem. Telefoeomirnmer 122. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Püblicité Etrangere G. L. DAUBE c& Co. JOHN F. JONES, Snee., Parijs 31 his Faubourg Montmartre. Met. nitzonderini' van het Arrondissement Haarle» is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentlön en Reclames betreffende Handel, Nijverheid on Geldwezen, opgedragen aan b*t Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arroudisaemeut Haarlem is de prijs der Advartentiën van 15 regels f 0,75, eiko regel meor f 0,16; Reclames per regel ƒ0,30. Agenten voor ditfcblad in den omtrek zijnhloemendaal, Santpoort m Set Veisen. W. J. RUUTF.RBeverwijk, .7. DOORNS' oten, HiUet P. v. d. RAADT, öandpoort; Heemstede, J. LEUVEN,by de tol; Spaamdam, C. KARTENDORPZandvoori, G. Z legomARTE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen od Adverfcentiën aan. WEM MER STADSNIEUWS Eerst© en derde pagina. Haarlem29 Mei 1899. Voor bet akte examen art. 56a wet l.o. is Zaterdag te Amsterdam ge slaagd mej. J. A. Hogeweg, alhier. Een jubileum. Dit jaar was het dertig jaar geleden, dat de lieer G. C. Merens door wijlen Z M. Koning Willem III werd aan gesteld tot luiteoant kwartiermeester bij de vereeoiging tot verhooging van 's lands Weerbaarheid „Voor Vader land en Koning". Hoe hoog het bestuur én de leden bannen ijverigen secretaris, die zich mot alle toewijding aan de vereeoiging geeft, schatten en zijne verdiensten op prjjs stellen, bleek Vrijdagavond to6D eene commissie bestaande uit de beeren D. Teekens, H. van Daalen, F. A. Boerée, J. Aartsen en G. A. C. Wijdoogen ten huize van den jubilaris hun hooggeachtea secretaris een prach tig album met call igrafiscbe o pdracht en voorzien van de portretten der leden overhandigde. De heer Teekens voerde bierbij bet woord. j overweging gegeven niet alleen het eenige, geautoriseerde bordeel alhier op t- beffen, maar ook om de ver-j plichte keuriog geheel af te schaffen. Zaterdagavond vervoegde zich aan j het politie-bureau een tapper ia de* Smedestr&at woueDde gevolgd door een zestal huzaren, die beschuldigd werdeu na hot gebruik van sterken drank io die tapperij de iediggedron- ken glaasjes iu den zak te hebben gestoken. Het gesto'ene werd echter niet meer in hun bezit gevondeo. Zaterdagmiddag omstreeks 5'/a uur geraakte aan het Donkere öpaarne een jongentje te water. De heer K. Dammers, die daar toe vallig voorbjj ging, snelde toe en mocht het geluk hebben den jongen op het droge te brengen. Maatschappij v. Weldadigheid. Vergadering van de Maatschappij van Weldadigheid afd. Haarlem ge houden ten Raadhuize alhier op 27 Mei 1899. De notulen der vorige algemeene vergadering worden gelezen, goedge keurd en geteekend. De penningmeester doet rekening en verantwoording over de ontvang sten en uitgaven der afdeeling over 1898; dezelve bedraagt in on. vangsten f 1268,79 eu in uitgaven f 1269,52s tegen f 1335.9 i en f 1378,35 m 1897. Aan den direc eurder maatschappij is hiervan afgedragen f 1225. Het bestuur deelt mede dat is in gekomen de rekeningcouraot met de maatschappij waaruit b'.ykt, dat de afd. Haarlem te goed beöft eeu bedrag van f7294.275. Met algemeene stemmen worden tot afgevaardigden ter algemeene ver gadering. te houden op 6 Juni, ge kozeD de heer H. L. Janssen van Raay en tot plaatsvervanger de heer E. C. van Son. Het aan:al leden bleef vrijwel sta tionair; uiet bet oog op den slechten fiaaocieelen toestand der maatschappij blijft toeuame van het leden aantal hoogst weuschelyk. Naar men verneemt heeft de afd. Haarlem van de Maatschappij voor Geneeskunde, aan wie advies was ge vraagd door den Gemeeoteraad, in dijn op den zolder, door de aanraking met een lampbet vuur werd spoedig door de bewoners gedoofd. De politie, die door voorbijgangers werd gewaar schuwd, was spoedig op het terrein, onmiddellijk daarop met de bekende vlugheid de brandweercommandant, doch er behoefde niet te wordon op getreden. In den nacht van Zaterdag op Zon dag werd een seringenboom in den tuin van bet Prinsenhof gedeeltelijk van zijne bloemen beroofd en op ruwe wijze beschadigd uit den tuin voor de woning van een bewoner van den Zijl weg werd eeu bloeiende rhododen- drumplant ontvreemd. Jaarfeest. Zaterdagavoad herdacht de afdee ling Haarlem van den Algem. Ncd. Metaaibewerkersbond het eenjarig bestaan met het l ouden van eene feestelijke jaarvergadering in de groote zaal van het café „Pboenix" alhier. Na een kort openingswoord van den voorzitter, die de aanwozigen het welkom toeriep eu zich over de flinke opkomst verheugde, kreeg de beer Bergmeier van Dordrecht het woord, die tot, onderwerp had gekozen „Mogen wij feestvieren ?u Een vakvereenigiug beeft alleen dan reden tot feestviering wanneer het ledental vooruitgaat, wan neer het streven door alle vakgenooten wordt gewaardeerd. Spreker haalde verscheidene voorbeelden aan van aanranding van het vereenigingsrecht eu stelde daartegenover voorbeelden van kracht duor organisaties getoond. Met eeue krachtige opwekking tot aansluiting om een macht te stellen tegenover de reu zenmacht van het kapitaal besloot, spreker zijne rede. Daarna volgden voordrachten, mu ziek enz., inderdaad voor eik wat wils. De feestavond mag a ;s uitstekend geslaagd wordeu aangemerkt. Twee beeren die Zondagmiddag op hurjue rijwielen over het Klein Hei ligland reden werden door een troep opgeschoten jongens nagezeten en met steenen geworpen. Zij vonden hiertoe aanleidiug in de omstandigheid dat een der wielrijders was afgestegen urn eeD jongen een paar klappen toe te dienen, omdat by het rijwiel van deu andere had gegrepen, waarbij deze byDa op de str<at. was gevallen. In de Groote Houtstraat bad Zon dagavond om li'/i uren een volksop loop plaats om twee politieagenten die een jongen man hadden gearres teerd die op het Verwulft rumoer maakte en doof bleek voor de aan maningen om zich rustig te bouden. Z\j werden daarbij zoodanig verdron gen, dat van deu sabel gebruik werd gemaakt om ruim baan te maken, waarbij verschillende personen ge voelige klappen opliepen. Tegen den arrestant werd proces-verbaai opge maakt wegens verzet. Door H. TI. M.M. de Koninginnen zijn voor den aanstaanden wedstrijd, uitgeschreven door de postduivenver- eeniging „de Öuolvlieger" alhier, me dailles beschikbaar gesteld. Bond van Nederlandse lie Onderwijzers. In de Zaterdag j.l. gebonden ver gadering van de afdeeling „Haarlem" van den Bond van Ned. Ond. trad ais spreker op do heer F. v. d. Goes met bet onderwerpVakorganisatie en Sociaal-Democratie. Spreker begon zijne rede met de geschiedenis der arbeidersbeweging in Nederland. Lang stond hg stil by do aanleiding der scheuring in de arbei derspartij, voornamelijk veroorzaakt door de anarchistische stroomingen, die, wars van politieke actie, den ar beider eerst economisch sterk willen maken. Toch was ook van Socialis tisch standpunt de vakvereeciging, op zichzelf, hoe goed dan ook, niet het ideaal. De vakvereenigiug toch heeft als hoogste doel, eenige kleine verbeteringen voor de leden persoon lijk te bereiken, maar kan aan de algemeeoe verbetering geen aandeel hebben. Als ideaal van Socialistisch standpunt schetste spreker een drie ledige vereenigiugI vakbondeD, II kies vereeoiging. III coöperatieve ver- eenigingen, samen verbonden tot eene groote arbeiderspartij. Vervolgens betoogde spreker, dat de arbeidersbeweging moet zijn revo- lutionnair, moet front maken tegen de bestaan e economische toestauden, want niet strijden daartegen is strij den er vóór, eeu middenweg is er niet. Na in 't kort de arbeidersbeweging in Engeland gereleveerd te hebben, eindigde spreker zijne rede met het anarchistisch idee. als moe3t de arbei der wachten tot lig economisch sterk was. om daarna de politieke macht te veroveren, of liever zich die politieke macht in den schoot te zien geworpen, te bestrijden. De vergadering was bezocht door vele leden en verscheidene introduced. De firma Peek en Cloppenburg in de Groote Houtstraat alhier heeft, naar wq vernemen, het huis van den heer J. H. Baaten naast haar perceel gelegeu aangekocht en zal daarmede hare magazyneu vergrooten. Zondagnacht omstreeks J2 uren had ten huize van H. J. v. Beek in de Barendsestraat No. 8 een begin van braod plaats, ten gevolge van bet vuur vatteu der franje van een gor- De heer Sluizer in de Kleine Hout straat, sedert 5 dagen zqn fraaieu hond missende, outdekte dien Zondag tijdens den roeiwedstryd op een schait aan het Vuilrak het dier was spoedig weder in bezit gesteld van den recht- matigen eigenaar. By den Harmenjansweg liep Zon dagmiddag omstreeks 1 urén een circa 4 jarig meisje tusschen de rails langs de spoorbaan te spelen, toen er van beide zijden een trein naderde; op het geroep en de gebaren van den over wegwachter aan de Friesche Varken markt sprong het kind eerst tusschen de rails aan de eene zyde om den eerstkomenden trein te laten passeereu entoen naar den boom aau den Har menjansweg. juist tijdig voor de komst van den anderen treiD. Het huppelde daarna vroolyk langs den spoorweg, onbewust van het groote gevaar dat haar had bedreigd en van de angstige oogenblikken die het den toeschou wers bad bezorgd. De vorige week werd des nachts door een politieagent een 19-jariu meisje in d. Groote Houtstraat zwer vende gevonden, die verhaalde dat zy in berooiden toestand verkeerende en wees zyode geen anderen uitweg wist dan zich ergens voor bedelarjj te laten opnemen en dan later met het geld dat zij in de rijks werkinrichting zou verdienen zich bleeding aau te schaffen en dan een dienst te zoeken. Toen zy door de politie naar Amsterdam, waar zy thnis- behoorde was getransporteerd bleek, dat zy geen wees was, zelfs een val- scben naam bad opgegeven en reeds sedert lang haren vader veel vordriet had berokkend. Zooals uit in dit blad' voorkomende advertentie blijkt, zijn de emtréekaarten voor het Hippisch feest eu Bloemen corso, zoowel hier ter stede als elders, reeds nu verkrijgbaar gesteld emi wel tot verlaagde prijzen. Op den dag zei ven zijn de entrée's voor passe-partout, eerste rang en tweede rang respectie velijk gesteld op 5, 2.50, f 1thans echter kan men zich die aanschaffen, voor 4, 2 en 0.75. Deze maatregel van. vóórverkoop is door het comité genomen, gedeeltelijk ten einde aan den. ingang van het ter rein opstopping en gedrang te voorko men, maar dan nog in hoofdzaak om den kaarten verkoop te kunnen con t ro keren en zoo noodig te kunnen, staken, daar ofschoon het beschikbare terrein, flink groot is, er, vooral van buiten af een dergelijke toevloed- van bezoekers te wachten is, dat niet allen op het terrein zullen kunnen worden toegela- ten. BINNENLAND. HAAGSCHE BRIEVEN. Het feestconcert, gisteren (Zaïterdag)- avond den gedelegeerden ter Vredes conferentie door den Haagschen ge meenteraad aangeboden, is zoo goed geslaagd als dat het geval kan met een concert waarbij het Amster- damsche orkest op liet podium zit en Mengelberg zijn schare van wakkere artisten aanvoert. Indien dan ook de naam van het orkest en zijn leider op het program ontbraken, gelieve men daarin niet te zien zeker Haagseh esprit de clocher, doch een verzuim dat op rekening van de ongewoonte is te stel len. Die ongewoonte bleek trouwens uit de geheele ontvangst. Terwijl d!e ge meenteraad gastheer was, bleef een offi- cieele receptie der gedelegeerden niet alleen achterwege, doch nam in de loge der hooge gasten de Minister van Bui ten 1. Zaken de honneurs waar en zaten B. en W. in een loge aan de overzijde rustig toe te kijken. Een fout wa9 het ongetwijfeld ook, dat onze dignitaris sen, en op hun voorbeeld de gasten, in rok verschenen en niet in costuum. Ik zeg dit niet omdat ik zooveel van flon kerend goud borduursel houd, maar om dat een zaal. die zoo weinig decoratief werkt als de groote in ons gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, de schit tering van metaal en kleuren niet ont beren kan, wil zij er bepaald feestelijk uitzien. Voor liet overige voel ik voor uniformen juist zooveel als een dei- Am erikaansche gedelegeerden ter Vre desconferentie, die mij daags na hei. Hofbal eenigszins ironisch zijn indruk mededeelde van al deze „golden Kings'", die in de zwaarte hunner met goud be plakte uniformen zich nauwelijks be hoorlijk konden verplaatsen. Doch om op het feest terug te komen, de eigen lijke receptie, het onthaal in de pauze, waarbij buffetten de hoofdrol speelden en keilners op de balcons en in de zaal rondgingen met bladen vol theekopjes en glazen champie, bewees dat ons nnentebestuur op het stuk van feeste lijke ontvangsten in het buitenland nog iets leeren kan. Wanneer binnenkort de gemeente raadsverkiezingen zijn afgeloopen, de vacatures vervuld en nieuwe leden ge kozen, moet men dus een postje uit trekken voor een studiereis van een paar leden voor dit doel. Zoo'n reisje kan nut afwerpen. We zijn nu althans wachtend wat een tweetal leden ons vertellen zullen van de in den vreemde bestudeerde tram-tracties' Wellicht heb ben zij den steon der wijzen gevonden. De wijzen, dat waren in de overoude tijden de vroede mannen van den stam die den Raad vormden die over het wel en wee des volks besliste. Zulke men- sclien kunnen we nu juist gebruiken, want het begint er met den maatstaf van energie en intellect in ons ooilege van negen-on-dertig vrij: droevig uit te zien. De beste mensehen loopen weg en de namen die op sommige voorloo- pige candidaten!ijstjes staan doen niet vermoeden, dat zij bevredigend! zullen worden vervangen. Sommige liefheb bers zijn blijkbaar zóo belust op het baantje, dat een der adspirant-candi- daten ('t spijt mo te moeten zeggen, dat het een collega, is) zijn candidatuur in drie districten laat stellen, om zeker te zijn althans in een te worden geko zen. Wat nóg kan tegenvallen. Ik zal mij er voorloopig van onthou den namen te noemen, omdat neg geen enkele canéhdatuur vaststaat «n vaa» de voorloopige ^jstjes steeds eenige per sonen afvallen. En ik wil de toekomsti ge raadsleden ook niet te voren uitklee- den, met de herinnering aan het con cert van gisteren avond, aangeboden door een gemeenteraad, die ons betrek kelijk weinig hoofdelijken omslag laat betalen en neg champagne schenkt bo vendien. Het gebeurt een mansch niet dikwerf, dat hij voor zijn belastingduit jes kan zwelgen in muzikale golvingen en in Moet en Chan don tegelijk. Het gebeurt ook niet dikwerf, dat in betrekkelijk korten tijd' twee ge ruchtmakende ontslag-aanvragen van hooggeplaatste ambtenaren elkaar snel opvolgen. Ik doel op dr Bredius en op de» gezant Jhr. Wttcwaal van Stoetwegen en begin met den laatsten. Diens ..terugroeping op verzoek" is natuurlijk het gevolg van de vermaning die de Rog. tot hem richtte naar aanleiding van zijn correspondentie met dr. Kuv- per. Komt de termijn van 1 Nov,, waar op de terugroeping heet te zullen in gaan, wat lang voor, dan merk ik daar omtrent op, dat dit een gewoonte is in de diplomatie, om een vrij langen ter mijn te doen verloopen tusschen het besluit en het in werking treden daar van. Ten aanzien van dr. Bredius zal dit wol niet het geval zijn. Nu geen der bladen over de eigenlijke oorzaak van zijn aftroden nog gesproken heeft, kom ik even nog op 't- geval terug. Ik spreek van de directe oorzaak, want de indi recte bestond reeds jaren in den vorm eener ongunstige verhouding met den referendaris Jhr. Victor de Stuers, die in dr Bredius steeds den hem onder geschikten ambtenaar wilde zien en niet den kunsthistoricus die als zoodanig ver boven hem staat. Dr. Bredius achtte het noodig de kleine som voor dè boeke rij te besteden voor don aankoop van galerij werken, boeken over verzamelin gen elders. Hem werd vanwege den Mi nister gezegd liever handboeken aan te koopeu en zoodanige werken, die men eiken dag bij de hand moet heb ben. Dr. Bredius vroeg opheldering van dit Laatste, wijl men naar zijn meening juist galerijwerken altijd moest kunnen raadplegen. De Minister liet hem toen verzoeken zich voortaan naar zijn (Mi nisters) wenken te willen gedragen. Dr. Bredius vroeg daarop, volkomen te recht, zijn ontslag. Hoe kon hij er ook, als ambtenaar, een eigen opinie op nahouden tegenover de bu-reau-cra-tie H. A. GANUS Jr. Uit de „Staatscourant." Kon. besluiten. Met ingang van 80 Mei aan deu heer M. Appel, op zyn verzoek eer- vol ontslag verleend uit zijne betrek king van consul der Nederlanden te Bucharest, en als zoodanig benoemd do beer E. Wolft', die in gemelde hoe danigheid door de Ruaieensche regee ring erkend is. De beer F. Huylebroeck erkend en toegelaten als consul van België te Rotterdam voor de arrondissementen 's-Gravenbage en Rotterdam. Naar het Engelsch VAN Mrs. HUNGERFORD. 33) Geen honderd el achter hen komt die oorzaak van het lawaai met gebogen kop cn opstaanden staart recht op hen aanhollen. Het is de ,oude koe." die zijn laatste woorden klaarblijkelijk te voorschijn hebben getooverd. Wat een positie voor een officier in Harer Majes teit® dienst zijn rijwiel alleen staat tusschen hem en den bloedigen dood', die hem wacht terwijl zijn rechter arm in een massa, zijde en baleinen ver- ward zit. Juffrouw Hume bevindt zich reeds buiten gevaar en aller attentie is van het naderend dier op Grant go- vestigd. Niets! niets kan hem redden van den vreeselijken dood, als de Voorzie nigheid, die altijd op 't laatste oogen- blik to hulp komt, een toekomstig ge neraal voor het Britsche leger bewaart. Do ooeren, die uit het naburig veld] met spaden en harken gewapend, ko men aan loopen maken de koe onscha delijk en deze laat zich het volgend oogenbü ik kalm meevoeren, alsof er nooit li etsen en roode parasols hebben bestaan. Een half uur later bereiken de held en heldin van dit avontuur Ad'am's i Castlo en juffrouw Hume geheel beko- j men van, den schrik doet een levendig i varhaal van hun wedervaren, waarbij de vernielde parasol veel tot het effect er van bijdraagt, terwijl Grant. Jïe'i mikpunt van ^llerfei plagerijen geworden, inwendig den wesnsch uit dat juffrouw Hume, parasols en koeien in de wereld hiernamaals niet zullen wor den toegelaten. Er wordt reeds druk thee gedron ken een vroolijk gerinkel van kopjes gaat gepaard met een levendig gesprek, waarin men dikwijls de woorden, ban den, slippen enz. verneemt. klaar er staat den gasten nog een andere verrassing te wachten, nl. de komst van eenige onverwachte gasten,, waaronder Sir William Kent, die naj mevrouw Crichton gegroet en de hoop uitgedrukt te hebben, dat zij niet on welkom is, rechtstreeks naar juffrouw, Johns gaat, welke dame zijn verschij ning niets onnatuurlijk vindt. Die kleine toespeling in haar laatsten brief waarin zij om zijn raad in een heel, onbeduidende quaestie verzocht, heeft dus haar nut gehad. Welnu in dat go^ val, is 't haar heel duidelijk hoe zij handelen moot. Als de thee afgeloopen is en do groep jes zich in do aangrenzende bosschen, verspreiden krijgt Sn- William de heo- ren Merton en Saumarez in het oog, welke laatste een oud vriend van hem is. Zich haastig bij juffrouw Johns ex- cuseerend hernieuwt hij de vriendschap,, die in vroeger dagen zeer hecht was. Nu is de gelegenheid daar, denkt juffrouw Johns, de gelegenheid waar naar zij reeds zoo lang heeft uitgezien, siuds zij uit de verhalen van haar be dienden overtuigd is geworden, dat er zonder twijfel meer dan vriendschap, tusschen Lovice en Godfrey Lambert heeft bestaan. Clinch, haar kamenier, een eerste babbelaarster heeft haai' zelfs verzekerd, dat hij juffrouw Devereuse voor de tweede maal ten huwelijk had gevraagd, terwijl hij nog wel met haar, juffrouw Johns, verloofd was. Sir William's komst na een enkele toespeang van haar neemt allen twijfel omtrent het al of niet afdanken van een goede partij weg en beslist wondt zij zich tot Sir Godfrey. „Zullen wij een wandelingetje in het bosch gaan maken?" vraagt zij. „Een kleine, natuurlijk. Wij schijnen tegen woordig zoo weinig tijd te hebben om' eens samen te praten Haar toon ofschoon luchtig, voor spelt niet veel goeds. öir Godfrey volgt haar met,ecn „zoo- als gii wilt", het smalle paadje langs dat zij ingeslagen heeft. Een oogenblik volharden beiden in dit zwijgen en dan keert zij zich om en ziet hem aan. Het is nooit makke lijk een man zijn demissie te geven, dat ziet juffrouw Johns nu in. „Ik geloof," begint Juliana eindelijk, „dat ik 't best doe, u zonder omwegen te zeggen wat ik op 't hart heb. Ik ben er achter gekomen dat terwijl gij met mij geëngageerd waart gij u aan But- ler's vrouw gedeclareerd hebt." „Werkelijk?" vraagt Lambert, „en wie heeft u dit verteldl?" „En ik wilde u zeggen," zijn vraag over het hoofd ziende, „dat gij ons en gagement dus als verbroken kunt bo schouwen. Ik heb even weinig lust u te trouwen als gij, naar het schijnt, mij." „In dit geval," zegt Lambert onbe schaamd, „zou ik een huwelijk tusschen ons een grooten misstap vinden!" En na een vluchtigen groet keert hij zich om en loopt vlug terug, terwijl juf frouw Johns hem langzaam volgt. Werkelijk heeft hij zich goed gehou den en geen scène gemaakt, wat een groote zegen is. Maar zou hij; zich niet bedrogen voelen, als hij van haar vol gend1 engagement hoort.. Zij: voelt dat zij goed heeft gehandeld. Sir William zal een veel gemakkelijker man. zijn om mee te leven dan Godfrey. Maar o! als zij het gesprek eens had.' kunnen hooren dat plaats had, nadait zij van tafel opgestaan was, zeker zou zij zich minder triumfantelijk hebben gevoeld. De heer Saumarez, die haar ziet weg gaan keert zich tot den heer Merton en Sir William. „Dat is toch niest de dochter van den ouden Johns?" zegt hij. „Haar naam is Johns," zegt Sir Wil liam die den toon van den ander een weinig geheimzinnig vindt. „Maar je wilt toch niet zeggen, dat zij hier in de groote wereld toegelaten zijn?" „Mijn waarde vriend", zegt nu Mer ton. „iedereen, die goede diners geeft wordt tegenwoordig met open armen ontvangen." „Maar de Johns! Groote Hemel! Wat een wereld wordt het? Behoort liaar moeder ook tot de uit verkorenen als ik vragen mag?" „Haar moeder? Voor zoover ik weet heeft zij geen moeder. Zij woont bij haar tante is 't niet zoo, Merton een oude dame. Juffrouw La Forza heet zii" „Ah!" Saumarez heeft op gcheimzinnigen toon gesproken, maar ziende dat da knecht, die bezig is het parceleinwerk in te pakken, zijn ooren spitst, fluis tert hij de beide hoeren iets in. Eeu serie van o's en aih's ontsnapt aan hun lippen en Sir William voelt dat Sau marez van nu af aan tot zijn trouwste vrienden zal behoor en. En zoo komt het dat de smachtende blik van juffrouw Johns dien zij op Sir William Kent werpt, als zij coquet met haar parasol draaiend van haar wan deling terugkeert, niet beantwoord' wordt. HOFDSTUK XXXI. Wie kaïn er ooit zeker van het weer zijn? Dezen dag was 't zoo heerlijk en zacht als men men maar verlangen kon geen wolkje in de lucht te bespeuren en nu doen zich alle verschijnselen van een flinko regenbui voor.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1