Met ingang van 1 Jnni benoemd tot ingenieur der telegraphie C. L. van der Bilt, thans adsp.-iugenieur bij de telegraphie. Aan den beer G. B. H. F. Alpherts, referendaris, chef van het Technisch Bureau by het Departement van Ko loniën, vergunning verleend tot liet aannemen van het ordeteeken van officier der orde van Leopold, hem door Z. M. den Koning der Belgen geschonken Vredesconferentie. Omtrent de receptie ten Hove van de gedelegeerden schrijft de Haagsche correspondent van de „Daily News" Dit was de schitterendste ceremo nie. welke deze generatie in Nederland gezien heeft. De jonge Koningin in het wit, drie snoeren parels om den hals en versierd met de haar juist door den Czaar verleende orde vau nt Catfarina, ontving de gasten met een gratie en waardigheid, welke zelfs diplomaten, die lange jaren aan de Europeesehe hoveu hebben doorge bracht, bekoorde. De Koningin-Moe der ontving de gedelegeerden in een andere zaal. Beide Majesteiten spra ken tot elk in zijn eigen taal eenige vriendelijke woorden. Bij de ontvangst van Sir Julian Pauiicefote maakte de jonge Koningiu een zeer lieve toespeling op den ver jaardag van koniugin Victoria, zeg- geude„Deze dag moet uw landge- nooten wel zeer ter harte gaan." In haar onderhoud met barones vou Suttner, toonde zij studie gemaakt te hebben vau de vredesqnaesties en er warme belangstelling voor te bezitten. Een combinatie van twee der op merkelijkste karaktertrekken van Hol land liefde voor de vrijheiden vasthouden aan traditie was waar neembaar by deze receptie. De Hol- iaudsche gasten bewaarden niet, zooals bij een levée in Engeland, het stil zwijgen, behalve als de Koningin of KoniDgin-Moeder voorbijgingen. Dan bogen zij en waren eerbiedige, loyale onderdanen. Maar overigens praatten zy zoo vrij mef elkaar als op een particulier feest. Een diplomaat zeide tot my: „Aan andere hoven lijkende gasten den heelen avond versteend, maar hier zijn ieders manieren inne mend en gemakkelijk." Baron Staal zeide tot barones von Suttner dat de conferentie goed aan het werk was en dat hij hèt eens was met den heer Bloch, dat voortaan de oorlog en niet de vrede, om zoo te zeggen een utopie zou zijn. Het ver heugde hem te bemerken hoe de pu blieke opinie het doel, waarvoor de Conferentie was saarngekome-^, opge nomen had. De machtigste bondge noot van den vrede was de. publieke opinie. Een teekeu des tijds is de verande ring in de taal van graaf Miïnster. In het begin scbeen by in particu liere gesprekken niet veel te verwach ten van de plannen van arbitrage en helde ertoe over, gelijk de beele Duitsche pers toentertijd, ze als her senschimmig of althans voorbarig te beschouwen. Nu is het zeker, dat er geeu obstructie van ziju kaut zal komen. Deze verandering is natuur lijk te danken aan de ontvangst van instructies van gelijke strekking als de rede van den Keizer t8 Wiesba den. Onderwijzers salarissen. De hoofdbesturen van het Neder- landsch Onderwijzers-Genootschap van den Bood van Nederlandsche on derwijzers en van de Vereeniging van hoofden van scholen in Nederlar d hebben een adres gezonden aan H. M. de Koningin, waarin aangedron gen wordt op een betere regeling der salarissen. In afwachting eene van meer afdoen de regeliugzou nu reeds eenige verbe teriDg te verkrijgen zijn, wanneer: aandacht geschonken zou worden aan het volgende voorstel, aangenomen op de algemeens vergadering van het Nederlandsch Onderwijzers Genoot schap, in Juli 1898, te Wageaingen gehouden. „De algemeene vergadering drage het hoofdbestuur op zich te wenden tot de regeering met het verzoek een nieuwe salarisregeling voor onderwij zers en onderwijzeressen in te voe ren, waarbij door het Rijk een hoo- gere bijdrage wordt uitgekeerd dan thans. Het aanvangssalaris voor eiken on- De douairières hebben zich op 't zien van 't eerste wolkje naar hun rijtuigen gespoed om in shawls en plaids gewik- keLd zoo gauw mogelijk naar huis te rijden. En zoo blijft Louise dus achter om evenals bij het vertrek de rol Nan gastvrouw te vervullen. Alle gasten zijn nu' weer verzameld en iedler heeft zich van zijn of haar fiets meester gemaakt. Alle gezichten zijn naar boven gekeerd, en beschouwen de lucht, en ieder vraagt zich verwon derd af of het werkelijk zal gaan rege nen ia dan neen. „Ik geloof dat wij er allen zijn. Zou 't maar niet beter zijn af te rijden?' vraagt juffrouw Crichton. Haar oogen zijn op Digby gevestigd dia bezig is Grant's rijwiel te bekijken onderwijl aan ïijn bezitter eenige nut tige wenken gevend' omtrent de vlug ste manier van smeren, banden oppom pten erna..,. „Het is' afschuwelijk, als de ban de 1 juist op 't oogenblik dat men wegrijdt slap Worden," laat hij er op volgen. Er speelt een ondeugend lachje om zijn lippen. Weer opspringend loopt hij in de richting waar Lou's nieuwste aanbid der, een. jong zeeofficier, het voorwerp aijner jeugdige diefde staat gade to derwyzer wordt geheel of gedeeltelijk door de gemeente betaaldalle ver hoogingen voor de acte van hoofd onderwijzer 6D dienstjaren komen ten laste van bet ryk. Hoofden vau scholen genieten vrye woning of vergoeding daarvoor van de gemeente, onderwijzers op 28-jari- gen leeftijd van het ryk. Het aanvangssalaris bedraagt f 500. De verhoogingen zijn a. voor de akte van hoofdonderwijzer f 200, b. bij aan stelling als boofd f 100, c. na elke 2 dienstjaren f 50, tot een maximum van f800 voor onderwijzers, f 1000 voor onderwijzers met de akte van hoofdonderwijzer en f 1100 voorhoof den vau scholen. Te Amsterdam C. S., liep Zaterdag avond te ongeveer 10 ure eeu ran- i geereude machine door het weigeren ider luchtrem op den gereedstaanden personentrein naar Enkhuizen. Per soonlijke ongelukken kwamen niet 'voor, doch do schade aan materieel is nog al aanzienlijk. Een slang. Achter het Prinsen-Vinfeepark in Den Haag. waar de witte seringen en de roode jasmijnen reeds bloeien, in de Boscbjes waar het oog zicb ver meit in 't zachte groen, ontdekte eenige jongens een slang. Wei geen boa constrictor, maar dan toch een slang. (D.) Eene ontsporing. Toen Zaterdagochtend de treia van de Staatsspoor, die om kwart voor zessen (spoortyd) te Rotterdam van het station Maas afgaat in de richting Gouda, even voorbij bet station Nieuwerkerk gekomen was, reed de locomotief in bet kanaal. Dat kanaal is een meter of vier, vyf breed, en de draaibrug, die er over ligt was open. De locomotief bereikte nog den vasten wal aan den overkant van de brug en bleef daar staan. De tender hing in schuine richting achter de locomotief en met het achterste uit einde op de brug. De voorwand van den daarop volgenden goederenwagon, j die aan dezen kant van de brug op den vasten wal stond, was ingedrukt. De stoker bezeerde zich wat, maar overigens gebeurden er gelukkig geen ongelukken. Het personen-, maar voor al het goederenvervoer ondervond nu belangrijke vertraging. Zaterdagochtend vroeg vertrok de heer W. H. Ruffelse, inspecteur van de H. IJ. S., met een ploeg werkvolk naar de plaats der ontsporing, om met de opruiming aan te vangen. De schade aan locomotief, tender, brug enz. is belangrijk. Ouder toezicht van deu adjunct- inspecteur der Staatsspoor, was men spoedig bezig een hulpbrug te maken. De Duitsche maiitreiu beeft een half uur gewacht te Rozendaal op dea Hollandsehen trein en kwam dientengevolge eerst te 10 u. 52 te Vlissingen aan. Passagiers en mail zijn 11.46 te Vlissingen aangekomen, waardoor de mailboot eerst te 12 unr vertrok. Onafgebroken werd Zalfcerdag en Zon dag door wegwerkers uit Utrecht en van dte nabijgelegen stations aan de herstelling vau brugopeningen en de' oeverwerken met flink materieel ge werkt- om de communicatie over het on beschadigde hoofdspoor op d'e brug lag dubbel spoor te kunnen hervat ten. Daarin was men Zondagmiddag te 12 uur geslaagd. Den gdheelen Zaterdagnacht werd met Well's laanpen en wasfakkels ge werkt. In de eerste plaats werden d'e over gebleven waggons teruggehaald naar hel station Nieuwerkerk. vervolgens werden de locomotief, no. 449, en de tender met kettingen en blokken on derstopt om verder wegzakken te voor komen. Daan-oor werd een flink plat boom vaartuig in de brugopening vastgelegd' om d'e tender te ondersteunen en met kelderwinders op te draaien. De loco motief werd met zware kettingen door eene andere locomotief uit zijn benarde positie verlost, waarin men Zondagnar middlag geslaagd was. Inmiddels was bet- vrijgebleven hoofd spoor door het leggen van geweldige zware vierkante balken over dei Ring vaart en over de geopende brugarm, on derling verbonden en stoomtde ten 12.10, nadat eerst een losse locomotief er overheen gestoomd was, de eerste passagierstrem uit de richting Utrecht slaan. „Zeg Crawford, zou jij als een goede jongen juffrouw Johns naai' huis willen rijden?" vraagt Digby schielijk, ziende dat de erfgename nog geen cavalier heeft. De arme Crawford voldoet langzaam aam het verzoek en juffrouw Crichton, die het gesprek verstaan heeft, keert zicli om en zegt op strengen toon „Wat beduidt dat Digby? Ik heb volstrekt geen plan. met jou naar huis te rijden. Je waart straks zoo bezorgd voor juf- frouw Hume, dat gii nu ook wel naar haar terug kunt keer en. Ik zou haar niet graag van. je aangenaam gezelschap berooven," voegt zij er op sarcastischem toon bij. „Juffrouw Hume gaat met..." „O: begrijp het al; juffrouw Hu- me heeft je bedankt, en nu kan je nie mand anders vinden. Welnu, ik deuk er niet aan met je mee te gaan. Ik gai met..." Zij ziet rond naar een cavalier en bespeurt niemand anders dan Grant. Haar hart zinkt haar iu de schoenen. Moet zij mot hem terugkeeren? In elk geval wil zij haar misnoegen niet aan Digby toonen en zich omkeer end zegt zij vriendelijk: over de ijlings geïmproviseerde brug. Enkele ingenieurs van de Staatsspoor lagen letterlijk naast de rails toen de trein passeerde, om eventueel© afwij kingen te kunnen constateer en- Door deze balken brug is de scheep vaart langs deze vaart natuurlijk ten een en male gestremd.. De ijzeren brug zal zonder twijfel geheel vernield moeten worden daar de onderbouw gedeeltelijk gebroken en ont zet is door dien kruiseJingscken rit van locomotief en tender over bet brugvlak. Tegen den avond hoopte men ook de tender op den vasten wal te hebben en alsdan een aanvang te maken met- het leggen van een tweede baikenbrug om ook het andere hoofdspoor te kun nen berijden.. Met het eene spoor kon evenwel de dienst reeds vrij goed plaats, hebben, daar zich kort nabij de brug een wisselspoor bevindt. Do plaats des on heals had Zondag heel walt bekijks, van heiinde en ver kwamen belangstellenden per spoor, per fiets en per roeiboot eai bewegen zich in de onmiddellijke nabijheid van het terrein der werkzaamhedendat men na een tocht over weilanden en vervol gens per roeiboot eerst kon bereiken. Later in den middag kwamen eerst een paar veldwachters van Nieuwerkerk wat ruimte maken. Een der wegwerkers werd door kan telen van een rail aan de rechterhand gekwetst. Zonder groote vertra ring zou heden de dienst weder kunnen plaats hebben. Een eigenaardig feest. Het dorp Gemert vierde feest, en waarom Eeu der geachtste ingeze tenen was na een laugdurig onderzoek door bet Hof te 's Bosch aan een ont- eerend feit onschuldig verklaard en nu spoedden zich honderden ingeze- teneu naar de woning van den neer De V. om hem geluk te wenschen. Yan de meeste woningen wapperde da nationale driekleur en door de harmonie werd hem eene serenade ge bracht. De bliksem ingeslagen. "Woensdag sloeg, t.ydens een kort maar hevig onweder, te Zierikzee de bliksem in een arbeiderswoning. De vrouw, die met hare zes kinderen thuis was, zag een bliksemstraal haar voor bijgaan en verloor het bewustzyn. Da buren haalden dadelijk de vrouw en de kinderen uit de woning, die geheel met rook gevuld was. Daar binnen was het treurig gesteldalles was kort en klein geslagen, en het hutsje zelf zoo goed als vernieldde muren waren op verschillende plaatsen ge scheurd en ontzet, bijna "alle pannen' van het dak gescboveu, eD de meeste; glasruiten verbrijzeld. Ais door een! wonder hebben de bowoners geeD, noeménswaardig letsel bekomenalleen waren enkele leden der familie door glasscherven eeu weinig verwond. De bliksem schynt door den schoor steen binnen te zyn gekomen en zich een uitweg door een der rniten te hebben gebaand. Daar het huisje ge heel onbewoonbaar is, hebben de men- scben hun intrek genomen in eene uabijge'egen woning, die toevallig leeg stond. Toen het ongeval voorviel was de man aan den Zoedyk werkzaam. Naar wij vernemen, is het huisje tegen brandschade verzekerd. (Z Nbde.) .«GEZONDEN MEDiüDEÊ L1NGEN. 30 oe>3ts per regel. Tien jaren lijdens Wanneer men betrekkelijk jong is, ziet men gewoonlijk zon dei- zorgen het leven te gernoet. Men is vol levenslust, het rijke bloed stroomt met kracht door de ade ren en geven eene frissche kleur aan het aangezicht en de lippen van het jonge meisje. Eensklaps voelt rnen dit ailes verdwijnen, allerlei soorten van ongemakken doen zich voor en plotseling is de schijnbaar onwankelbare gezond heid zoodanig geschokt, dat uwe vroolijke en opgeruimde gedachten plaats gemaakt hebben voor som bere eene menigte van ongemak ken vervolgt U. Slapeloosheid, gebrek aan eetlust, lusteloosheid, hoofdpijn, duizeligheid, oorsuizin gen, lendenpijn, steken in de zijde, zijn de gevolgen van het kwaad dat U ondermijnt, en zulks is de „Ik hoop, dat gij, mij onder uw hoed'e wilt nemen, kapitein Grant?" De arme Grant is sprakeloos van ver rukking en verbazing, stamelt eenige onsamenhangende woorden en brengt zijn fiets naast d'e hare als heeft hij groote haast om weg te rijden. Digby ziet klaarblijkelijk iets dat hem interesseert. Maai- wat kan ^rant niet begrijpen. Louise's woorden schijnen hem niet het minst uit zijn humeur te hebben ge bracht. „Waarom rijdt die verwcnschte ezel niet weg!" bromt hij binnensmonds. Eindelijk rijdlt die verwen sch te ezel met Lou weg. Op het laatste oogenblik gaat de moed Lou begeven, maar Digby weigert beslist dien. wamhopigeiu blik te zien, dien zij' op hem werpt. Nu hij alleen is laat Digby rijn zwij gende oeschouwingen varen, en springt grinnekend1 op rijn fiets. Juffrouw Crichton en haar geleider rijn uit het gericht verdwenen. Na een poosje heeft hij hen echter ingehaald en riet tot rijn groote voldoe ning hoe die band van het achterwiel van Grant's fiets slap wordt en rijn vaart vermindert. „Och, koon toch, kapitein Grant!" bloedarmoede. Mejuffrouw M. Pantke geb. Hoff mann, 16 Laan van Roos en Doorn, te 's Gravenhage, deelt ons mede «Sinds een tiental jaren leed ik aan overgroote zwakte en bloed armoede. terwijl zware diarrhee afnam, dat, niettegenstaande alle mogelijke raadgevingen en midde len, ik aan mijn herstel begon te wanhopen. Toevalliger wijze kwam mij een boekje met de talrijke ge nezingen verkregen door de Pink Pillen van Dr. Williams in han den en besloot ik ook een doosje te probeeren. Doch welk eene gezegende uit komst, de zwakte en duizeligheid verdwenen, terwijl de diarrhees ophielden en ik een heel ander mensch werd, en mijne gewone bezigheden kon ik weder waarne men. Na nog eenige doosjes ge bruikt te hebben, gevoelde ik mij volkomen gezond. Met warmte kunt U het de menschen aanbevelen, zoo schrijft HEd. aan de Gebrs. Blokpoel, apothekers te 's Gravenhage, al waar zij zich de Pillen verschaft had, en vrijelijk van mijn naam gebruik maken. Het is door de hernieuwing van het bloed dat men er toe zal ge raken die ziekten tegen te gaan, die voortkomen uit de verzwak king van het bloed en door de zenuwen te sterken. De Pink Pil len van Dr. Williams zijn zeer werkdadig in gevallen van bleek zucht, rheumatiek, zenuwziekten en uitputting door lichamelijke en geestelijke overspanning. Prijs f 1.75 de doos, f'9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij J.H.I.Snabi- lié, Steiger 27, Rotterdam, eenig de pothouder voor Nederlanden Apo theken en tevens voor Haarlem en omstreken bij de Wed. W. PLAATZER v. d. HULL, Droge rijen, 28 Jansstraat. Franco toe zending tegen postwissel. iLetfraren e« direst Na een korte ongesteldheid is te 's Gravenhage ovorleden mr. A. M. Maas Geegteraaus, oud-burgemeester van Hillegersberg, die indertijd, by de oprichting, de" eerste hoofd-radac- tear vau Hel Vaderland is geweest. Thans was hy directeur vau de Ned. Staatscourant, van welk regeerings- blad by vroeger redacteur is geweest. eis WedatspiffSeHN De Nederlandsche Postduivenbond houdt den 25sten Juni bij gelegenheid van zijn 10-jarig bestaan een wed vlucht van Stendal by Maagdenburg naar verschillende steden bier te laade. Reeds zyn verschillende medailles voor dezen wedstrijd disponibel ge steld. Behalve de reeds gemelde bron zen medaille van H. M. de Koningin- Weduwe heeft de bond ook een groote bronzen medaille van H.M. de Koningin ten geschenke ontvangen. Nimrod. Hier ter stede wordt Zaterdag a.s. een schietwedstrijd gehouden door de roept Lou wanhopig. „Wij zullen klets nat worden a.ls wij ons niett haasfcean ik voel al spatten. Scheelt er iets aan uw fiets?" „Wel... ik... eh... ik vrees dat mijn. banden slap worden." Met groote moei te veegt hij zich de zweetdruppels van het voorhoofd. „Zou het u veel kunnen schelen. aJs ik even afstapte dn mijn banden op pompte. Het kan niet langer dlan vijftien minuten diiren, als ze tenmin ste niet gescheurd zijn". „.Vijftien minuten!" roept juffrouw Crichton ontsteld. „O 1 zoud'en rij 't nog niet een poosje uithouden? Het regent al en, ik zal zoo nat worden. Wat moet ik beginnen V' Als kapitein Grant niet langer in staat is voort te rijdien stijgt hij af en op 't zelfde oogenblik heeft Deve- reuse hen ingehaald. „Wat drommel schotelt mijn fiets toch. De banden zijn bijna geheel slap, ze waren toch stijf toen ik afreed Kom eens liier Deveréuse en kijk eens. Ik- begrijp niet hoe it gebeurd1 kan zijn Er speelt geen lachje om Digby's lip pen als hij naderbij komt en zegt „Ik geloof, Lou, dat je beter zoudt doen met door te rijden want het zal Kon. Ned. Jachtvereeniging „Nimrod" op de schietbaan aan den Zylweg alhier, ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan der vereeniging. De wedstrijd zal bestaan uit1ste match op 10 L. C. Pigeons, in series van 5, waarby de traps niet hooger zullen opwerpen dan 4 en r iet lager dan 2 meter. Alleen voor leden-schutters voor klasse A. 2. Match op 5 L. C. Pigeons, han dicap A en ten 3de match op 8 doublet ten. Voor het eerste nummer zyn de pry- zen medailles, voor de beide andere kunstvoorwerpen. Schermkamp. De door den Nederlandsclien Scherrn- boud uitgeschreven kampen in de schermzaal „Meyerink", vingen Zon dagmiddag te half twee aan. De korpsschermers in hun scherra- kleedy leverdon een aardigen aanblik. Het eerst traden „Kracht door Oefening" en „Excelsior" op degen in 't krijt, waarvan de uitslag was, dat „Kracht" won met 5 tegen 4 partyen en 21 tegen 15 trefpunten. Hierna werkten „Kracht door Oefening,, en „Concordia" sabel en was weder de overwinning aan de zyde van eerstgenoemde vereeniging met 8—1 partyen en 25—11 punten. Ook op de/eü werd door „Kracht door Oefening" gewonnen met 72 partyen en 24—15 trefpunten. „Kracht door Oefening", met de heeren Roezen, Chabot en Lindeman mag dus met den uitslag van deze matches tevreden zyn. Gelijktijdig had nog een kampwed-i stryd plaats op degen en sabel tus-: sollen „De Vrije Wapenbroeders", Amsterdam en „Pro Patria", Haarlem. Hoewel „Pro Patria" verloor op degen met 8—1 partijen en 25—11 trefpunten, valt hier te vermelden het werken van den heer J. P. Teekens. Op sabel was de strijd tusschen „Pro Patria" met de „Vrije Wapen broeders" spannend. Tot na de vierde party had P. P. de leiding. Mot eenige fraaie buik- en zydeslagon van den liukscben schermer Zeldenrust van Vr. W., verkeerde de kans voor „Pro Patria" zoodat P. P. verloor met 3 tegen 6 partijen en 18 tegen 21 tref punten. Leiders van deze matches waren de heeren Leopold van Humbeek, Amsterdam en A. J. Meyerink alhier. Hippische Sport. Het twe9daagsche coneours-hippique op het Haagsche sportterrein ving Zaterdag-middag aan. Onder de aanwezigen merkten we op den Minister van Oorlog vergezeld van zijn adjudant. Tal van officieren der bereden wapenen waren mede tegenwoordig. De uitslag was Concours voor rypaardeu, bereden door ruiters den leeftijd van 16 jaar niet te boven gaande. Ie prys, jhr. Gevaerts van SimoDS- haven2e pr., H. Muider3e pr. R. Kirchmann 4e pr. F. Hirschmann 5e pr. P. Ketting. Concours voor het schoonste en best gaande rytuigpaard, minimum-taille i.55 M. stokmaat, mgesgannen voor e ii twee- of vierwillig rijtuig, toebe- hoorende aan handelaren of stalhou ders lo. G. C A. van Gils2o. Hol- landsche Tattersall3o. A. A. v. d. Bertf en bestuurspryzen A. Mulder, Hollaodsche Tattersall en J. W. B. Benner. Concours voor het schoonste en best- gaande rijpaard, minimum taille 1.55 M. stokmaat. lo. G. Maris, luitenant der huzaren; 2o. G. W. Vrede, id.3o. J. Jurjans, idem4o. J. C. A. v. d. Henvei, id. 5o. J. van Gellicum, idembestuurs pryzen A. van Eik, H. Visser, J. Jurjans, M. J. baron van Pallandt en do luit. der huzaren J. Völcker. Concours voor het schoonste en bestgaande span paarden, minimum taille .55 M. stokmaat, toebehooren- de aan particulieren lo pr. S. A. F. baron Crentz2e pr. jhr. E. van Loon3e W. B. van Liefland en 4e Comte Czaikowsky. Springconcours voor paarden, die nog nooit in een dergelijk concours een eersten prys gewonnen hebben. lo. jhr. Van Reigersberg Versluys, luit. der huzaren 2o. G. C. Vermeu len, luit. der Kon. Nederl. Marechaus see 3o. K. D. Punt, kapt. der art.; A. van Hoboken van Kodekenskerk; en bestuurspryzen A. H. van Andel, luit. der art; B. W. baron van De- dem, luit. der huzaren J. Jurjans, le luit. der buzareD. bar weer worden. En rich tot Grant keerend die op den. grond geknield ligt, zegt- hij met een verslagen gericht: „Het ia al heel vreemd, ik kan mij niet begrijpen wat je uitgevoerd hebt." Zich bukkend!, beziet hij de machine terwijl een fijn lachje over rijn gelaat glijdt. „Wel, je schroeft je pomp den ver keerden kaut op. Kijk -eens", en eeu vau Graut's spiksplinternieuwe handschoe nen opnemend om er het wiel mee vast te houden, „zoo moet je doen..." „Och, loop toch heen, Devereuse! dat ia een vau miiju beste haud'schoenen. Waarom kan je je eigen niet gebruiken in plaats van de mijne te bederven voegt hij er woedend) aan toe. „Bracht niet iemand... verzocht jel mij niet je te helpen?" herneemt Digby om de woede die in Grant's toon door klinkt te kalmeeren. „Als je nu maar doorgaat met pom pen en schroeven, 'maar anders öm, dan 'zal jé fiets' in wéinig of geen tijd weer 'in-órdé rijn." :- Na hem deze duidelijke aanwijzing te hebben gegeven, springt Digby op rijn fiets en, rijdlt Lou achterna, doof voor de wanhopige kreten, die Grant uit. Binnen weinige seconden.' heeft liij De uitslag van de seniores was1. G. Maris, luit. der huzaren2. A. Kruger3. B. W. baron van Dedem, luit. der huzarenen bestunrspryzen A. van Eik, L. van Affelen van Gaems- foort, luit. der rijdende art. en baron Van Haersolte van den Doorn, luit. der art. Cricket. De Australiërs hebben thans ook Lancashire geslagen. Na 267 gemaakt te hebben (Truraper 82) werd Lan- cashire achter elkaar voor 102 en 81 naar hnis gezonden. Bordeaux—Parijs. De 'wegwedstrijd Bordeaux - Parijs is gewonnen door Huret, die het eerst aankwam om 1 u. 40 m. (Zondag middag), en den afstand van 594 K.M. had afgelegd in 16 u. 35 ra. Tweede was Fischer, die om 1 u. 49 ra. aankwamderde Garin om 3 u. 45 m. Cordang is bij Tours gevallen. Zaak-Hogerhuis. De arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage, rechtdoende op de vor dering van den officer vau 16 Mei, heeft tegen onzen partijgenoot Troel stra rechtsingang verleend, terzake dat hy: op 31 Juli 1898 te Leeuwar den in eene zaal van het Café Cen tral van de jong, waarin eerie mee ling werd gehouden, belegd door het landelijk comité tot invrijheidstelling der gebroedersopzettelijk de eer of goeden naam van den officier van justitie t9 Leeuwarden, rar. G. J. Ph. graaf Schimmelpeaniuck, heeft aange-1 rand, door in die openbare meeting als spreker optredende, naar aanlei ding van de gepubliceerde beschik king van genoemden officier van justi tie te Leeuwarden van 6 Juni 1898... genoemden ambteaaar, met het ken nelijk doel om daaraan ruchtbaarheid te geven, ten laste te leggen, dat meergenoemde ambtenaar bij het mo- tiveeren zijner conclusie in evènbe- doelde beschikking zich heeft schul dig gemaakt aan opzettelijke onwaar heid, door feiten of omstandigheden, die op het oordeel vari het publiek invloed zouden kunnen oefenen, op zettelijk weg te laten, te verzwijgen en door bepaalde feiten of omstandig heden opzettelijk onjuist te vermelden of voor te stellen, ten einde op die wijze de publieke opinie aan de zijde van hem, officier van justitie te krij gen en de beweging in de zaak-Ho gerhuis te doen eindigen, zulks een en ander met voorbeelden heeft ge staafd subsidiair t6r zake dat hy genoemden officier van justi tie opzettelijk heeft beieedigd. (Sociaaldemocraat). Oemengd Nieuws Brand op Coney Isl nd. Op Coney Island de geliefde bad plaats van de New-Yorkers, barstte 'Vrijdagochtend brand uit. Men zegt dat hy aan was gestoken. Hij breidde zich zeer snel uit en vernielde in vyf uur acht blokken huizen, tweehon derd hotels, villa's, koffiehuizen bad huizen, danshuizen enz. Niemand scbynt omgekomen te ziju, maar ver- scbieden personen kregen wonden. De waarde van het verbrande wordt geschat op 750,000 tot 1 millioen dollar. Er moeten bij den brand vreeselyke dronkemanstooueelen ziju voorgeval len. Het volk maakte zich namelijk meester van den sterkedrank in de koffiehuizen en richtte op straat drink gelagen aan. Zo waren weldra zoo dronken, dat zij de brandweer belem merden in haar werk. Ontploffingen. In een patronenfabriek te Sèvres bij Parys zyn acht werklui gewond bij een ontploffing. Twee van hen zijn den dood nabij. Pas wordt deze ontploffing bekend of er komt alwaar een bericht van een ontploffing in het pyrotechnisch ma gazijn te Lagonbruu bij Toulon, dat een ieder zich nog levendig herinnert door de rampspoedige ontploffing van 5 Maart jl. By deze laatste ontplof fing werd een werkman gedood, tien andere bekwamen deels ernstige, deels lichtere kwetsuren. Lou ingehaald; een onbedaarlijke lach bui belet hem echter de eerste oogen- blikken te spreken. „Luister toch Lou, wacht even Geen antwoord. Nog eens herhaalt liij rijn vraag met hetzelfde resultaat. Daln valt zijn oog op haar japon, die tusschen die spaken van het achterwiel is vastge raakt. Dit is nog rijn eenige kans. „Wacht dan toch, Lou, je japon is tusschen de spaken geraakt-." Op het hooren van deze versclirikke- lijke tijding stapt Lou af en tracht haat japon los te maken. „Heb nu even geduld, dan zal ik je helpen," zegt Digby rijn rijwiel tegen een schutting zettend. „Ik heb je hulp niet noodig," ant woordt Lou onbeleefd' en ondankbaar. ..Waarom lach je? Ik rie niett wat er voor belachelijks aan mijn japon is!" voegt rij. er verontwaardigd aan toe. „Ik lach niet om jou." „Je denkt toch niet dat ik je ge loof!" barst rij toornig uit. „Op mijn woord heusch niet!"-, her neemt Digby, rijn vroölijkheid een wei nig onderdnikkend. (Wordt vervc3gdj,

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2