NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Haarlemsche Handelsvereaniging 16e Jaargang. Maandag 12 Juni 1899 Ho 4893 b HAARLEMS HAQBLAH ABOnsrN"BMHN"TSFE/IJS: Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Vnor de dorpen in den omtrek waar een Aeent gevestigd is (kom der cenieerire). per 3 maanden1.30 Kiaiifo <looi het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nujnme^0.05 Geïllustreerd Zondagsbladvoor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.37*/2 -<\JD VTELBJ/TSiTTIËnSr Van 1 -5 regels 50 Cis.iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bü Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Alionnemenien en Advert.ention worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren ep Courantiers. Du bj.id verschilni dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux. Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. poot IteJ liiiitwüatul(ïmupttyvk Oénfmfr <h Puhh'cité Efranybt- G. DA Ut<h «f l'il/.X h' 1'iM S»rt.. 'art/* Hlhk FaiütOttry Montmnrtre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën on Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DB LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiön van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten vooï dit blad in den omtrek zijn: Bloemendaal, Sandpoorl en Schoei, P. v. d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN, by de Tol; SpaarndamC. HARTENDORP; Zandvoort, G. ZWEMMER; VelsenW. J. RUIJTER; Beverwijk, J. HOORNS; Hilleqom, ARTE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen ea Advertentiën aan. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Goedqek. bij Kon. Besluit van 12 Nov. 1892No. 29. De Haarlemsche Handelsvereen. telt thans ruim 650 leden, dat is veel, doch niet genoeg. Elke winkelier, elke han delaar, zijn belang begrijpende, moet rich aansluiten. De contributie bedraagt Blechts f 2.50, terwijl de voordeelen groot. zijn. Rechtskundige adviseurs zijn de hee- ren mrs. Th. de Haan Hugenholtz en H. Ph. de Kanter, Spaarno 94, welke gratis advies in handelszaken geven aan de leden en voor hen gratis optre den in faillissementen. Voor incasso's, door bemiddeling der B I advocaten gedaan, wordt 5 berekend. Bankiers der vereeniging rijndehee- ren Laane van Bemmel, Kruisstraat 51. Alle brieven of aanvragen (ook opga ven voor het lidmaatschap) moeten ge richt worden aan het bureau der ver- eeDiging, 22 Lange Begijnestraat. Het is ons gelukt eene overeenkomst te sluiten, waardoor het mogelijk is H.H. leden nauwkeurige informatie to ver schaffen omtrent alle firma's in Ne derland. De kosten dezer informaties bedragen D cents per adres, plus 5 cents voor porto, en moeten vooruit betaald wor den aan het bureau. Informatiën naar binnen de stad wonende personen gra tis. Ruim 650 informatiën en rechtskun dige adviezen werden in het afgeloopen jaar verstrekt. In April en Mei zijn 43 vorderingen tct een bearag van 1139,68 betaald, 8 vorderingen worden afbetaald, 7 vor deringen zijn uitgesteld. Volgens artikel 7 dient het Geheim der Maandlijsten ongeschonden bewaard te blijven. H.H. Leden worden er op attent ge maakt, dat pretentiën, buiten de stad in te vorderen, niet worden behandeld, tenzij portovergoeding (10 cts.) is bijge voegd. Het Bureau der vereeniging is geves tigd 22 Lange Begijnestraat en is ge opend iederen werkdag van 's morgens 9 tot 1 en 's middags van 2 tot 4 uur. Dagelijks is een der bestuursleden aanwezig en bereid tot het geven van al le gewenschte inlichtingen en wel Maan- g en Vrijdag van 1112 uur v.m., overige dagen van 34 nm. HET BESTUUR. STADSNIEUWS J Museum van Kunstnijverheid. Op het Museuin van Kunstnyver- Iheid werd de tentoonstelling der Hin- Idoemon omen ten weder uitgebreid met «eene kolosasle venster-bekroning van de Vihera. genaamd Tjaudi Sari, die Ibg Vralassan in de nabijheid van den ■straatweg, die van Djohja naar Solo ■loopt, gelegen is. l Zondag zal de tentoonstelling ge opend ziju van 10—4 uur. V oiksdouchebad. In de afgeloopen week zyn in het douchebadhuis genomen 629 baden. n SINüE%LAt£D, Uit do „Staatscourant Kon. besluiten. Benoemd tot president van het ge lrechtshof te Amsterdam, mr. W. R. Op ten Noort, thans advocaat-generaal bij gemeld! college; tot vice-president, mr. R. van de Werk. thans raadsheer tot ambtenaar van het openbaar mi nisterie bij de kantongerechten in het arrondissement 's Hertogenbosch. voor de kantons Osch. Waalwijk. Heusdën en Oirschot, ter standplaats 's Hertogen- boseh, ma-. W. M. van Lanschot, thans kan t onrech ter-plaat svervanger, advocaat en procureur te 's Hertogenboschtot- notaris binnen het arrondissement 's Hertogenbosch, ter standplaats de ge meente Dinfcher, S. J. van Dieten, no taris te Leeuwentot directeur van |het post'- en telegraafkantoor te Assen, de directeur J. A, van de Velde, thans lijdelijk gedetacheerd aan het hoofd- •estuur der posterijen, en telegraph ie. Aan mr. J. F. Th. van Valkenburg, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van president van het gerechtshof te Amsterdam, onder dankbetuiging voor de door hem in rechterlijke betrekkingen bewezen dien sten aan mr. M. H. 's Jacob, op zijn verzoefk, eervol ontzag verleend uit zijne betrekking van vice-president van het gerechtshof te Amsterdam, onder dankbetuiging voor de door hem in rechterlijke betrekkingen bewezen dien sten. Benoemd met ingang' van 1 Juli tot president van het gerechtshof te Leeu warden mr. B. W. N. Servatius, thans vice-president va.n gemeld' college; tot vice-president van het gerechtshof te Leeuwarden, mr. II. Binnerts, advo caat en procureur, tevens waarnemend Rijksadvocaat en kantonrecliter-plaats- vervanger te Heerenveenbij het war pen der infanterie, tot eerste luitenant, dë tweede luitenant L. van de Pol. van giment tot. majoor, de kapitein F. W. het wapen, gedetacheerd bij de land macht in West-Indië bij het 1ste re- Weve, van het 6o regiment; bij het 5de reg., tot eerste luitenant, d'o tweede luitenant C. J. Bruyn, van het korps bij het 8ste regiment t-ot kapitein, dë eerste luitenant J. II. Arendsen Hein, van het 2de regiment en tot eerste luitenant, de tweede luitenant G. R. Fauehey, van het korps. Eervol ontslag verleendaan mr. W. B. S. Bodes, op verzoek, met ingang van 1 Juli uit zijn betrekking van pre sident van het gerechtshof te Leeuwar den, onder dankbetuiging voor de door hem in rechterlijke betrekkingen bewe zen diensten; met ingang van 15 Juli, op verzoek, aan den commies der tele- graphie 1ste klassen C. H. Hasselkus aan mr. A. S. Miedema, op verzoek, als kantonrcchter-plaatsvervanger in het kanton Harhngen. Toegekend de zilveren medaille, uit geloofd in het Koninklijk besluit va.n 25 Mei 1898 no. 70, aan W. Bakker, H. Klein, N. Guthrie en A. C. Linder- dahl, gezagvoerders van schepen in de groote vaart, als erkenning van door hen aan het Kon. Nederl. Meteorolo gisch Instituut bewezen diensten door 't inzenden van verdienstelijke scheeps journalen. Vergunning verleend: aan G. van Mesdag, industrieel, te Hilversum, tot het aannemen der versierselen van Of- ticier de l'Instruction Publique, van Frankrijk, en aan K. A. CroLla, amb tenaar bij de Maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen, gewezen sous-chef do station bij do spoorweg maatschappij Grand Central Beige, te Maastricht, tot het aannemen der me daille 2dë klasse van de Burgerlijke Orde van België. Benoemingen Benoemd' tot notaris to Arnhem J. O. de Kat Hzn. Koninklijk bezoek aan Rotterdam. Over het bezoek, dat H. M. de Ko ningin en H. M. de Koningin-Moeder Vrijdag aan Rotterdaml hebben ge bracht, vermelden, wij nog het volgen de Na de kort© verwelkoming aan het station werden ruikers aangeboden door de dochters der raadsleden Heybroek en Smalt. Op het stadhuis spreekt «de burge meester H. M. kort toe. Hij heet haar welkom en verklaart hoe haar komst- op prijs wordt gesteld. Tevens spreekt hij zijn vreugde uit over de aanwezig heid' der Koningin-Moeder, die in zoo korten tijd de liefde van het geheele Nederlandsche volk mocht verwerven. De burgemeester zegt daarop tot H. M., dat Rotterdam Haar niet kan bieden prachtige omstreken of luxueus© stads wijken. Het is stad, scheepvaart en han del en hoe oud ook, toch nog lang niet voltooid. Toch vertoonen wij de stad graag zoo als men Hollandsclie jongens vertoontmet schitterende oogen, al is hij uit zijn kleeren gegroeid en ste ken de ellebogen hem door de mouwen. H. M. antwoordt kortelijk en ver klaart met genoegen te zijn gekomen. Daarop heeft de voorstelling der raads leden plaats. Met elk onderhoudt II. M. zich afzonderlijk, ook de Koningin- Moeder. Daarna ving dë audiëntie aan. Circa- twaalf uur verlaat H. M. mot gevolg het stadhuis en vangt de eerste rijtoer door dc stad aan. Langs Kaasmarkt, Gedempte Bin nenrotte en Meent waar een dichte menigte staat opeengepakt, welke H. M. bij haar verschijnen geestdriftig toe juicht, komt men aan do Botersloot, waar zich op de* stoep van Ket Lidma ten-huis de regenten bevinden en tevens alle bewoners dezer stichting, ca. 230 mannen en vrouwen. De oudste vrouw, een 92jarige, mej. M. C. Bryding. de metalen kruisridder G. Meyer, een 88jarige, beiden nog krasse oudjes bieden bouquetten aan, die welwillend' worden aanvaard. Dan gaat het verder langs de Prinsenstraat waar het fanfarekorps der vereeniging „Obadja", dat bij het Stadhuis Psalm 134 heeft geblazen, thans een bloem- geschenk overhandigt. Iu de Breede- straat reiken twee kinderen van den ivotterdamschen dichter C. Q. J. do Keyzerv. in paradepakjes gestoken,bloem ruikers over en overal in deze straten, de echte volksbuurten der gemeente, waar d© liefde voor Oranje traditioneel is, is het een gejuich en gejoel van be lang. Thans wordt oud-Rotterdam ver laten en oud-Rralingsch grondgebied betreden waar de versieringen schitte rend rijn. Eenigo oogenblikken toeft de Koningin op het Vredënoordplcin, na te voren aan do Hoflaan weer- bou quetten namens de leerlingen va.n een drietal scholen in ontvangst te hebben genomen uit handen van de meisjes Irmgard, Schaedtler en Lena Hobbel. Via de Schinkelstraat en den Goudschen rijweg bereikt dc stoet nu den Boezem singel, waar halt wordt gehouden aan de Havelooze School, voor welk gebotiw een berceau is aangelegd, terwijl het gebouw zelf een tropee draagt. H.H. M.M. worden ontvangen door den voor zitter. den heer G. P. Ittmann Jr.. en M. Wijt Cz., secretaris, na welwillend van Hendrika Anemaat en Margaro- tha Dietzel ruikers te hebben aanvaard, geleid naar de tot feestzaal ingerichte gymnastiekzaal. De gaanderijen waar van deze zaal is voorzien, zijn bezet door vrienden en vriendinnen der stichting. Rechts in de zaal hebben de beide andere regenten, dë hoeren H. A. van Baak en \V. v. d. Horst met d© dames-regentessen de eohtgenoo- ten der bestuursleden plaats geno men met het verdienstelijk hoofd dor school, den heer P. Molenaar Jr. Links staan een 120tal kinderen die H. M. een lied zullen toezingen, gedicht door den heer J. Molenaar, zoon van het hoofd, dat. goschrc-ven door de leer lingen Leendei-t. Cornelissen en Sientje Hordijk den Koninginnen wordt over handigd. De voorzitter, de heer G. P. Ittmann Jr., dankt de Vorstinnen voor Haar bezoek en wees op het vele nut dat de school sticht. Thans wordt onder geleide van de reods genoemde bestuursleden de kleer makers- en schoenmaikerswerkplaats be zocht en daarna enkele leerzalen. Van alles nemen HH.MM. met de meeste be langstelling kennis en betuigt ten slotte haar bijzondere ingenomenheid met het geziene. Zij verklaren rich ten slotte bereid haar handteekeningen te zetten op een oorkonde, welke dit gewaardeerd bezoek vereeuwigt. De rijtuigen worden nu weer beste-1 gen en voort gaat. het over den Crcos- ijkschen Singel. Daar is de tuin ingang van het koffiehuis „Hollandia." ran een fraaien troonhemel, voorzien, geflan keerd door draperieën, terwijl aan weerskanten een schat van fraaie go- wassen een. recht feestelijk gericht op leveren. H. M. toeft hier enkele oogenblikken en neemt van dochtertjes der bestuurs leden, geposteerd oude den troonhemel, ruikers in ontvangst. Daarna wordt de tocht voortgezet en verder doorgedron gen op het terrein waar de Oranje-ver- eeniging ,,Hct Noorden" den scepter zwaait. Het Noordplein is voor een bij zondere hulde gereserveerd. Op een daarvoor speciaal opgericht tooneel wordt, zoodra H. M. heeft stilgehouden, een tableau vertoond, waarvan de mo lières aan dë geschiedenis der Oranjes rijn ontleend, lil. aan den intocht van Prins Willem van Oranje op 23 Sep tember 1577 te Brussel, tot bijwoning èener vergadering om maatregelen te beramen tegen Don Jtuin van Oosten rijk. Thans komt in de plaats van den Prins, de Godin van den vrede, voor gesteld door mevrouw Mulder Roelof- sen van den Tivoli-Schouwburg, die do dichtregelen toen aan den Prins ge wijd. eenigsrins veranderd voordroeg, daarbij ook een Vredespalm overreiken de. Het tafereel kreeg nog des te meer betc-ekenis, in verband met de tijdsom standigheden. - - de vergadering der Vredesconferentie. De Amerikaansche gedelegeerden woonden de vertooning met hun dames bij. Na de voorstelling weerklonk een vierstemmig koor a capella, geleid door den heer E. Melohior, op de wijs van het oude Wilhelmus, oudLHollandsche woorden van den heer G. van Rijn. Na dezen met diepe ontroering onder plechtige stilte aangehoorden zang weer klonk het vierde couplet uit alle kelen. Aan de geestdriftige toejuichingen scheen thans ge©n einde te zullen ko men. Het was een der schoonste huldigin gen die H. M op haar tocht- ondervond en nog ondervinden zal. In gestrekten draf gaat het nu langs de straten van het Noorderkwartier, vervolgens langs Sen ekade onder de Delftsche Pcort dcor uaar de Hoogstraat en Korte Hoog straat. Voor de Passage wordt even halt gehouden. De Commissie der Passage, doet de meisjes Barbara. Hoogendijk en Anna Martinet bloemen overhandigen. Hetzelfde geschiedt voor het Eras- miaansch gymnasium waarlangs de Doe- le wordt bereikt, waar H.H. M.M. van wege do gemeente een dejeuner dina- toire wordt aangeboden. De decoratie van de Doelezaien is vorstelijk. Aan de rijde van het tooneel, dat door een fraai doek en bloemen en goen aan hot oog is onttrokken, staat de eettafel, waaraan naast Hit. MM. plaats nemen de burgemeester en de oudste wethouder, de heer A. de Mon- c.hy. Tegenover de Vorstinnen zetelen de commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland en de overige wethouders bonevens het lid der Eer ste Kamer vice-admiraal Van Alphen, terwijl verder aan die tafel is gedekt voor verschillende andere autoriteiten, te zamen 33 in getal. Nadat de Burgemeester een dronk heeft uitgebracht op IIH. MM. neemt de Koningin het woord en zegt het vol gende ..Mijnheer de burgemeester, voor uwe woorden mij mede namens den Raad en de ingezetenen van Rotterdam toe gesproken, ben ik u zeer erkentelijk. De hartelijke en geestdriftvolle ont vangst die gij allen mijner moeder en mij bereid hebt, stemt ons tot groote dankbaarheid. De schoone versieringen waarmede de rijken zoowel als de armen hunne huizen en straten zoo schitterend heb ben getooid en bovenal de warme toe juichingen die Mijner Moeder en Mij allerwege ten deel vielen, rijn Mij zoo vele treffende en dierbare bewijzen van de liefde, trouw eni gehechtheid van Rotterdam's bevolking aan mij en mijn Huis. Woorden schieten mij te kort om uiting te geven aan de gevoelens van dankbaarheid die mij vervullen voor al de liefde die ik heden, maar ook bij ijn vroeger bezoek en bij gelegenheid Mijner inhuldiging van Rotterdam heb mogen ontvangen. Weest verzekerd, dat deze dag een heerlijke, onvergetelijke feestdag voor mij. is. Te recht, mijnheer de Burgemeester, herinnerde u Mij aan de aloude ver knocht hei d van Rotterdam aani het Huis van Oranje, eene verknochtheid, die rich heden bij hernieuwing op zoo schoone wijze uit. Waar door u werd gewezen op d© sympathie die uwe zoo arbeidzame bevolking behoeft wil ik u dë verzekering geven dat zij. op mijne belangstelling en liefde in alle omstandigheden kan rokenen. Getrouw aan het voorbeeld Mij door zoovele leden van Mijn geslacht gege ven, Ik noem hier slechts Prins Hen drik. wiens nagedachtenis bij U in dankbare herinnering voortleeft, volg Ik steeds met de levendigste belangstel ling den zoo gewichtigen maar moeilij ken arbeid van Rotterdam en rijn nij ver© burgerij. Het is daarom voor mij een groot gelulr getuige te zijn van (Jen vooruit gang van Nederland's tweede koop stad. Ik koestel' den diepgevoelden wensch dat onder Mijne Regeering d© handel, scheepvaart en Nijverheid van Rotterdam, welke ook van een groot gewicht voor geheel ons vaderland is, voortdurend in bloei mogen toenemen en Ik zal het een voorrecht achten daartoe te kunnen medewerken. Vervuld met deze gevoelens stel Ik u voor met Mij een dronk te wijden aan den voorspoed en het geluk van Rotterdam." De Doele wordt tegen half drie ver laten voor den tweeden rijtoer. Thans gaat het westwaarts, o.a. Langs do II. B. S. voor meisjes in de Witte de Withstraat-, die zich op een tribune bevonden en ruikers doen aanbieden, naar het Park, waar ook dc leden der officierensociëteit in de eerst© plaats een bloemenhulde brengen en waar een fraaie eoeboog met tribunes is opge richt. Als de stoet voor de tribunes is aan gekomen, zingt Rottes Mannenkoor on der leiding van A. B. H. Verhey een lied (woorden van dr. Schaepman, mu ziek van Joh. J. Verhulst). Daarna treedt de heer P. A. Sciliip- perus, de voorzitter, naar voren en spreekt namens Rotterdams kunsten naars en kunstvrienden een woord van welkom. Nadat bloeiueesehenken uit handen van de meisjes Adrienne van Houten on Wilhelmina Jagerink met een vrien delijk woord zijn aangenomen, zetten de Majesteiten blijkbaar ook onder den indruk van deze betooging den rit voort-, begeleid1 door de tonen vatn het Willie]mus. gezongen dooi' Rotto's Man nenkoor. Geheel Delftshaven wordt nu in fliri- ken draf genomen en aldus de Nieuwe Binnenweg bereikt. Daar Ls in d©Clae3 de Vriizelaan een eenvoudige tribune opgericht met eerepoort, waar een 400 schoolkinderen zijn geposteerd uit den omtrek. De onderwijzer, do heer M. F. Haze, dichtte een lied dat den Koning innen wordt toegezongen door ongeveer de helft der aanwerigo kinderen. Twee in 't wit gekleed e meisjes, Anna Thie- nic on Josaha van Meggelen, reiken bou quetten over, wat ook geschiedt voor 't St. Theresiagcstieht aan dën 's Gro ve ndij kwal. Het Israëlietisehe Weeshuis aan de Matheneseerlaan biedt een nieuwe pleis terplaats. De Vorstinnen worden naar de eet zaal geleid die fraai gedecoreerd is. In de eerste plaats worden, nadat de Vorstinnen rijn gezeten, daar de be stuursleden voorgesteld. De voorzitter, de heer Mr. Polak, richt thans tot H. M. een toespraak. HH. MM. begaven zich naar de Con- versatiezaaJ, eveneens toepasselijk ver sierd. In die zaal bevonden zich de 24 wee zen, 8 oud-weezen met vader en moe der A. J. Kiek, reods 20 jaren in func tie, en cle ouderwijzers J. Schnitzler en S. Elzas. HH. MM. richtten tot de weezen cenigo vriendelijke van belangstelling getuigende woorden en daarop dankte een lief weesje, Sophie de Leewe, na mens allen. Daarop gaat het in gostrekten draf naar het Sophia-Kinderriokenhuis. Te ongeveer vier uur arriveerden Ha re Majesteiten hier. Zij werden in de vestibule ontvangen door den heer W. Wijt, voorzitter en den heer J. P. Schalkwijk, secretaris van het bestuur, die door den burgemeester aan HII. MM. worden voorgesteld In de bestuurskamer sprak de voor zitter dë Koninginnen toe. Daarop stelde de voorat ter de ove rige bestuursleden en hoeren opzichters voor en boden kinderen van de be stuursleden dr. Schuld en van Stolk Gz. aan HII. MM. bouquetten aan. De geneesheer-directeur dr. H. M. de Monchy geleidde HH. MM. naai' dë ziekenzalen, waar de directrice mevrouw de Wed. Simon van der Aa werd voor gesteld en twee patientjes. Hare Ma jesteiten informeerden niet belangstel ling naar veel wat dc inrichting betreft, terwijl zij verschillende patientjes en pleegzusters vriendelijk toespraken, en aan alle patientjes speelgoed etc. lieten uitreiken. In een der zalen teekende H. M. een gedenkschrift, als herinnering aan Haar bezoek. Het volgende bezoek gold het Doof- stommeninstituut, waar de directeur, de heer Bickers, helaas door riekte ver- liinderd was de honneurs waar te ne men. In de vestibule, met een. tapijt en planten versierd!, werden de Vorstin- door de bestuursleden. Twee der leerlingen schonken bloe men. Verschillende klassen werden bezocht. Daarna gingen Hare Majesteiten de hoofdingang door, langs dën tuin, waai' een honderdtal doofstommen jongens rai meisjes vrije gymnastiekoefeningen, deden. Ten slotte teekende Hare Majestei ten in het vreemdenboek. Op den weg naar het Boymanshui» wordt nog een paar maal speciale hulde aan de Vorstinnen gebracht, Eerst in. de diergaarde door het aanbieden vam bouquetten, daarna op het Van Hogen- cïorpsplein. Hier stonden op de feestelijke tribu ne een negenhonderd schoolkinderen de Vorstinnen te wachten, om Haar on der leiding van den heer G. C. Bunk dienst feestcantate op woorden van den heer J. Arnold toe te zingen. De groote bibliotheekzaal van het Museum Boymans is voor het konink lijk bezoek zeer waardig ingericht. Er liggen Perzische tapijten, een groep planten en bloemen in een der hoe ken. en boven dë dertigduizend boek doelen iu dë hooge glazen, rijm wapen- versieringen aangebracht met vergulde eyeasbladem geornamenteerd. En van de galerijen hangen rood rijden peluche draperieën, zich oplossend in statige portieres. Het ameublement is in Louis XV stijl, vergulde fauteuils met tapisserie gobelins. Do kleine bi bliotheekzaal daarnaast is keurig ingericht als privé-salon voor Hare Majesteiten. (Zie vervolg blad C.) De vredesconferentie. Reuier seiat uit Berlin Volgens een bericht van bet bureau- Wolff ontving, wegens de onvolledig heid van de berichten een gevolg van de onnauwkeurige pnblicaiie der verhandelingen van de Vredesconfe rentie te 's-Gravenhage Graaf Von Münster dezer dagen de opdracht ooi voor te stellen, dat protocollen van de zittingen der voltallig© commissies dadelyk, na vaststelling, zullen worden openbaar gemaakt. De beslissing van de Conferentie hieromtrent wordt eiken dag ver wacht. Vrijdag werd de verloving publiek van den nieuwbenoemden goeverneur- generaal van Ned.-Iudië, generaal- majoor W. Rooseboom, en mej. N. Pit te 'sGravenhage. Hot huwelijk zal vóór het vertrek uaar Indië vol trokken worden. Brand in de „Burgemeester Den Tex". Donderdag in den vooravond ont stond in een der hutten vau het s.s. Burqemeester den Tex der Maatschap pij Nederland, waar het linnengoed bewaard wordt, in een volgepakte kast brand door onbekende oorzaak.Onmid dellijk na het ontdekken ervanwerl door de bemanaing met 't blusschmgs- werk een aanvang gemaakt. De in middels gealarmeerde brand weer k wam spoedig met twee stoomspuiten aan snellen, terwyl ook de Jan van der Heyden naar de Handelskade stoomde. De stoomspuiten behoefden echter geen dienst te doenmet een slang op de Vechtwaterleiding was het vnur heel spoedig bedwongen. Een groot gedeelte van het linnengoed was ver brand. Spoorweg Zandvoort—Am sterdam. Door de H. IJ. S. is gunstig be schikt op een verzoek tot het iolejfgea van een trein ZandvoortAmsterdam, waardoor zy, die te Amsterdam kan toren of de school bezoeken, zeer zullen worden gebaat. Vermoedelijk zal 15 Juni deze dienst aanvangen. Het vertrek van Zand voort is 7.32 voorm., van Overveen 7.45, aankomst te Haarlem 7.50, ver trek van daar 7.52, aankomst te Am sterdam 8.14. Goedkeuring der Regee ring is natuurlijk voorbehouden. Vrijdagmorgen ondervond trein 4 van de H. S. M. een vertraging van circa 5 minuten aan wachtpost 67

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 5