maand do loden van liet Departement uit te nooctigen de aluiswerken te IJ-, muiden te komen bezichtigen, werd de vergadering gesloten. BIRNLNLAMD Dit de „Staatscourant." Kon. besluiten. Benoemd tot officier in de orde van Oraoje Nassau, de heer G. C. Klin- kert. lector in de Maleische taal aau de Rijks-universiteit te Leidentot broeder in de orde van den Neder landsehen Leeuw, de gep. administra teur van het ^arnizoens-nachtleger- magaziju te 's Gravenhage, C. W.C. Damen. By de visschershaven te IJmuiden benoemdtot afslager-halcüef, J. D. Hevkoop, en tot afslager-boekhouder, F. J. H. Schneiders. Met ingang vqq 1 September 1899, aan J. R. de Kruyff, op zyn verzoek eervol ontslag verleend als directeur by de school voor kunstnijverheid en als leeraar bij de normaalschool voor teekeoonderwyzers. Aan na te noemen personen, verlof verleend tot het aannemen deronder- scheidingsteekeneu, achter hunne na men vermeld F. G. Kramp, t,e Amsterdam, secre taris van het Kon. Ned. Aardrijks kundig Genootschap, de versierselen van ridder in de orde van Sao Thiago, hem door den koning van Portugal geschonken E. van Bieraa, te Amsterdam, amb tenaar aau het gemeen te-archief, de versierselen van officier d'Académie, hem door deu minister van openbaar onderwijs en schoone kunsten der Fransche Republiek geschonken; H. Pb. Buxhammer, te Amsterdam, kunsthistoricus, de versierselen 4do klasse der orde van het Borstbeeld van den Bevrijder, hem door den President van Yenezaela geschonken F. J. B. van Rijswijk, te Rotter dam, voorzitter der afdeeling Rotter dam, van den Nederlandsehen R. K. Volksbond, liet kruis „Pro Ecelesia et Pontifice", hem door den Paus ge schonken. Audientiën. De gewone audieDtiën van de mi nisters van justitie, fiaanciën, oorlog en waterstaat zullen deze week niet plaats hebben. De vredesconferentie. In eene vergadering van presiden ten der afdeelingen, gehouden onder voorzitting van den voorzitter der con ferentie, den beer Staal, waarin tegen woordig waren de heeren Beernaert, Martens, jhr. van Karnebeek, Asser en Bourgeois, is besloten, dat voortaan ook van de vergaderingen der com missie eu afdeolingen gelijke mededee- ling zal worden gedaan aan de pers als tot dasver ten aanzien van deal- gemeene vergaderingen is geschied, en wel op dezelfde wfize als die raedé- deeling tot dusver heeft plaats ge vonden. Het bureau der conferentie deelt mede De sub commissie die zich bezig houdt met de behandeling der con ventie van Brussel heeft Maandag de artikelen onderzocht, betrekking heb bende op oorlogsschattingen en ver strekkingen in natura. De beraadsla ging zal Zaterdag worden voortgezet. Eene commissie van redactie is be noemd op voorstel van den heer Mar tens. De correspondent te Konstantiuopel der N. Rolt. Ct. schrijft, d.d. 8 Juni: Waarschijnlijk niemand in de ge- heele wereld is zoo ontevreden en zoo ongerust over hetgeen in den Haag ter gelegenheid der conferentie voor valt, als sultan Abd-u]-Hamid.t De tegenwoordigheid in de Nederlandsche hofstad van afgezanten van Armeni sche, Jong-Turksche en Macedonische revolutionaire cymité's, die zich allen over hem en zijn bewind komen be klagen on door vlugschriften of open bare lezingen een nieuwen kruistocht tegen den boozen Turk willen prediken, heeft den Grooten Heer zeer ontstemd. Telegram op telegram is er van Jil- diz aan Turchan pasja gezonden, waarbij dezen telkens weder werd gelast, toch eindelijk de Nederlandsche regeoring er toe te brengen de onrust stokers het zwijgen op te leggen of, nog beter, het land uit te wijzen. Dat onze regeering daartoe niet gezindof niet gerechtigd zou wezen, wil er na ren zoo goed geprononceerd en zij zong zoo gevoelvol, dat elk gezang, of 't ern stig was of vroolijk. een diepen indruk op de toehoorders maakte. Haai' zingen, evenals alles wat dit verstandige meisje ondernam, liet niets te wenschen over. Harold, d!ie zeer muzikaal was zei de niets maar luisterde aandachtig en ook hij was onder den indruk er van. En May die misschien een beet ja trotsch op haar stem was. vond' het. onaardig van Harold, dat liij niet evenals de anderen applaudisseerde toen zij ge ëindigd had. „Wat een verschrikkelijk humeur heeft die man 1" zeide May tot zichzelf, toen zij in haar slaapkamer gekomen, 2ich langzaam yam haar annibanden ontdeed, „ik vind het prettig dht ik hem heb afgesnauwdToch geloof ik niet dat al snauw ik hem nog zoo af, ik zijn huwelijksaanzoek en zijn verzeke ringen van liefde en toewijding ont loop Het zal hem veel moeite kosten rijn humeur in bedwang te houden. Groote Gód, en wat een humeurEn hoe dhvaas van. mij dat ik heon irl weer wil van rijn onbeleefdhtid tooh beter vind dan rijn vorige prt endlenten. Hij ia tenminste oneii :g veel dra- tuurlyk by de heereD te Jildiz niet inmen gelooft daar, dat onze regee ring, om niet iu moeilijkheden met den Sultan te geraken, dezen maar het liefst in alles ter wille zou willen zyn en blijven. Men wil het te Jildiz dus aan Turchan pasja wijten dat het zoogenaamde Liberale Ottomaoscbe comité, maar vooral Minas Tsjiraz, rustig in don Haag blijven. De correspondent van hetzelfde blad te Weenen schrijft Volgens dePolitischeCorrespondenz hebben zich zoowel groote als kleine staten verzet tegen het voorstel van Rusland om een pauze in het aan schaffen van nieuwe en verbetering der bestaande wapenen vast testellen. Engeland en Amerika hebben ver klaard dat zy in de keuze vau hun geweer en geschat vry willen blijven en geen beperking banner bevoegdheid dalden. Evenzoo hebben Servië, Grie kenland en Portugal verklaard, niet te kunnen beloven, in vyf of tien jaar geen nieuw geweer te zulien aanschaf fen. Die staten hebben namelijk nog ouderwetsche geweren. Diezelfde be denking geldt voor de kanonnen. Onder die omstandigheden worden verdere beraadslagingen der militaire commis sie voor overbodig gehouden. Blijkens een bericht in de „Ind. Mercuur", zai de generaal-majoor W* Roosenboom, de nienwe gouverneur- generaal van Ned.-lndië, den 31en Augustus te Genua met zjjne familie scheep gaan aan boord van de „Ko ningin-Regentes", der Stoomvaart maatschappij „Nederland." Brand te Amsterdam. In het benedenhuis van perceel 79 in de Von Zesenstraat te Amsterdam bewoond door mej. Grone, brak Maan dagmorgen omstreeks 10 uur een felle uitslaande brand uit. De oorzaak is niet met zekerheid op te geven, maar waarschijnlijk ontstond de brand door dat kinderen met lucifers speelden, naby de gordijnen. Het vuur greep snel om zich heen en tastte niet slechts de achterkamer, maar ook de voor- en de achterkamer van de iste verdieping (bewoond door den schil der Nicasie) aan. De twee vertrekken, die aan de straat gelegen waren, brandden geheel uit, terwijl de ach terliggende vertrekken belaDgryke schade kregen. Door den directeur-generaal der posteryen en telegraphie is aan den brievenbesteller J. P. HartmaDS vau Amsterdam (condnctenr-plaatsvervan- g8r) eene eervolle vermelding toege kend voor liet kalm en manmoedig optreden bij het spoorwegongeluk te Vlissingeu. Ongeluk met een postwagen. De correspondent van de N. R. Ct. te Genemuiden heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld naar het ongeluk, dat daar heeft plaats gehad met den postwagen. Hieruit blijkt het volgende: De postwagen, met twee paarden bespanneD, is van de steile binnenzijde van den hoogen Zeedijk gestort. Naar de ligging te oordeelen, hoeft by twee buitelingen gemaakt. Tijdens den val is het den conducteur gelukt, uit den wagen te springen. Met gebroken polsgewricht en inwendig gekneusd, is liy nog tien minnton ver geloopen en met twee mannen teruggekeerd. Met groote moeite gelukte het bun, den koetsier, die met een der paarden onder den wagen lag, er onder uit te halen. De arme mau, die eerst nog om hulp geroepen moet hebben, was echter al dood. Het paard is zwaar gekneusd. De oorzaak yao het ongeval moet gezocht worden in het inslapen van den koetsier, die, helaas, zijne zorge loosheid met zyn leven moest betalen. Hij laat eene vrouw met vier kiüdereu achter. Zyn leven was voor f 1000 verzekerd. De paarden zijn het eigendom van den rijtuigverhuurder H. Vierdag te Zwolle. Maandagmiddag werd in het fami liegraf op de algemeene begraafplaats te 's-Gravenhage bijgezet het stoffelijk overschot van den te Arnhem overle den oud-procurenr-generaal bij deu Hoogen Raad mr. J. W. Roemer. Óp de begraafplaats wachtten enkele leden der rechterlijke macht de lijk baar op, o.a. de president van den gelijker dan die idiote Lord Aiforth". Lord Aiforth had eenige maanden ge leden niet de minste genade in juf frouw Crocker's oogen gevonden. Op dat oogenblik trad lraai' moeder binnen. „Lieve, hoe vindt je hem nu vroeg zij een weinig zenuwachtig. „Vindt jet hem ook niet eig knap?" „Sir John Harrison? Het is een lieve oude main, maar knap heb ik hem, nooit gevonden." „Hoe kaar je toch zoo dwaas rijn, May!" riep haar moeder uit. „Ik bedoel natuurlijk mijnheer Dorrington. Ik wou eens weten hoe je erver hein denkt „Ik denk in 't geheel niet over hem. en zal 't ook nooit doen!" antwoordde het jonge meisje lachend. „Goeden nacht, moesje, ik ben erg slaperig. Als ik soms van hem droom zal ik het u morgen vertellen." HOOFDSTUK V. Toen May den volgenden morgen aan heit ontbijt versoheen merkte rij terstond dat haar vader en moeder in de stille uren van deu nacht elkaar Hoogen Raad mr. Coninck Liefsting en de procureur generaal by het ge rechtshof. In den stoet volgden o.a. de oudste advocaat-generaal bij Set hoogste rechtscollege, mr. Gregory. Generaal-majoor Roemer dankte aan de groeve namens de kinderen van den overledene voor de eer, hunnen vader bewezen. Soirée in de Kurzaal te Scheveniagen. Majandagavond waa aan d!e gedele geerden ter conferentie een ontvangst door de Maatschappij Zeebad Scheve- ningen bereid. Voor deze gelegenheid was de Kur zaal in een gehoorzaal en feesthalle te gad er herschapen. Een kleed van klimop was in het zacht lichte groen van die plant tegen de voorzijden der bovengaanderijen ge spreid en dat vroolijke bekleedsel hep ook in slingers tegen de pilasters af. Het groen was bezaaid met donkerroode pionrozen. Voor het podium van het orkest was een bloembed of liever een bloemen- boseh aangelegd. De zaal had1 een anderen dan gewo nen aanblik. Voor de gedelegeerden was de voor ste helft der zaal als eereplaatsen gere serveerd. waar do stoelen in halvemaans- vorm geschaald stonden. Een breede tussolienruimte scheidde hun zetels van de zitplaatsen der ver dere genoodigdeai. De gasten van dezen avond waren in hoofdzaak uit dezelfde kringen ge vormd' als bij het concert door het ge-; meentebestuur der vredesconferentie; aangeboden, behalve dat de invitaties! uitteraard niet tot een groot gedeelte der gemeente-ambtenaren kónden wor den uitgestrekt. Daarentegen waren aan bijnai alle ge- aibonneerden van het Kurhaus, die daar toe ingeschreven waren, uitnoodigiu- gen gezonden, Ook officieren van het garnizoen wa ren op ruime schaal verzocht. Het laat zich dus hegrijpen, dat 't in alle zalen wemelde van bezoekers en bezoeksters. De dames wedijverden in elegantie van avondtoilet. De aanwezigen in de zaal hadden de tropeeën van de Nederlandsche eu Rus sische vlaggen in front. Bovendien verhieven zich in de hoe ken der zaal nissen van gewassen en palmen, afgewisseld met bloemen. De buffetten ter weerszijden van liet orkest lagen als 'fc ware in een prieel verscho len. De gedelegeerden bereikten de zaal langs cle vestibule van het hotel. Zij werden bij afwezigheid van den pre- sicleait-coimimissaris der foestaanbi eden- do maatschappij, baron Van Harden- broek, d'oor een lichte ongesteldheid verliinderd, ontvangen door de heeren Uylttenhooveiij, vice-president, J. D. Ruijs Tazn., secretaris, jhr. Huydeco- pc-r. Graaf E. L van Limburg Stirum en P. de Sonnaville. De andere genoodigden. traden onder de markies aan de Kurhausrijde bin nen. Op .eiken van deze twee ingangen was ten verlicht chassinet met een figuur-' lijk© voorstelling ran den vrede aan gebracht boven een draperie van vlag- gedoek. De bierzaal werd' over hare geheele lengte ingenomen door het hoofdbuf fet, meer bestemd voor hen die tot souper iets wonschten te nuttigen. Ei- werd na afloop va,n het concert gelegenheid geboden tot dansen in de Kuraaal met de muziek der schutterij als balorkest en in de ditmaal met een grooten voorraad bloemen overstelpte conversatiezaal. De soiree werd bijgewoond door de meeste gedelegeerden, de ministers en den nieuwen gouverneur-generaal luit.-1 generaal Rooseboom. Het conceit bewees welken machti gen indruk liet Philharmoniseli orkest biji de vreemdelingen wist te wekkenen mevr. Goldbèck--Bles gaf een warm toegejuicht intermezzo met. het concert wan Vieuxtcmps en nocturne, beide stukken bekroond met een prachtigen voorraad bloemen en eorbeilles. De daaropvolgende soirée (huisante was zeer geanimeerd. De gedelegeerden bewogen zich druk door de danszalen, waar de hooge aristocratie vooral rich aan het daaisvennaak verlustigde. Het muziek-programma was gevat in een heraldiek uitgevoerde lijst met de medaillon-portretten van de Koningin, den Czaar, de Nederlandsche, Haagsche en Russische wapens en eene afbeelding geraadpleegd hadden over de quaestie hoe de jongelui tot elkaar te brengen. De plannen voor dien dag waren reeds genomen zonder liaai- vooraf ge vraagd te hebben wat zij prettig vond of niet. Het was een heerlijke, zonnige mor gen en de hoer Crocker liad bevel ge geven om elf uur de barouche voor tei brengen, diei de oude lui naai- eon land- tang zouden brengen, vanwaar men een verrukkelijk gericht op het gebergte van Aran had. Men zou mondvoorraad meenémen en Harold' en May zouden naar de plaats van bestemming roeien. Gewoon lijk reed men hierheen als er gasten op ruu-m Castle waren, maar May trachtte niettemin eenige verandering in deze schikking te brengen. .Waarom zouden wij ook niet rij den Het is veel te waavn op het wa ter," zeide rij niet heel beleefd, terwijl rij aan tafel plaats nam en rich van brood en boter bediende. „Het is een afstand van aa., mijl en ik weet zeker dat ik zoover niet lean roeion ik zou lialf dood aankomen." „Mijnheer Domngton zal wel roeien," zeide haar vader. „Maar mijnheer Dori-ington kan rais- van den voorgevel van heb Huis ten Boscher ging onder do gasten maar een roep op over dit prachtige feest. Uit de waterparty in de Sebeve- niDgsche bosebjes is Zondagmiddag bet lyk van een man van middelbaren leeftyd opgehaald. De politie beeft het naar de algemeene begraafplaats gebracht. Op het lijk word een porte- monnaie met eenig kleingeld gevon den en een papiertje waarop stond geschreven: „Van der Voorts teHil- legom." Nader wordt gemeld, dat het lijk is herkend als zijnde dat van zekeren Verbeek te Leiden. De man leed aan zwaarmoedigheid od was naar Hille- gorn gegaan, om er iemaud te spreken, die bij hem in dienst zou komen. Hy is daar echter niet geweest. Toen H. M. Koningin Wilhelmina het Kinderziekenhuis te Rotterdam Vry'dag 11. bezocht kreeg een der jeugdige patiënten een hand van H.M. De knaap was daarmede zoo vereerd dat hy zeide, dat hy zyn rechterhand nooit meer zou wasschen. De machinist en de stoker, die dienst deden op de machine die te 's Hertogenboscü de macbineloods verbrijzelde, zyn uit hunne betrekking ontslagen. Do dubbele moordaanslag te Meersen. Werd eerst gemeend, dat G., die op twee vrouwen te Meersen revolver schoten loste, zich terstond na de mis daad in de Maas zou hebben gestort en verdronken zijn, thans meldt men uit Sittarddat daar volstrekt geen geloof aan te hechten is, aange zien de dader daags na den aanslag nog, volgens algemeeu gerucht, in den omtrek van Sittard en'Urmond is ge- zien. Er bestaat veeleer gegrond ver moeden, dat de dader cïe Duitsche grenzen is overgetrokken. In den deer- niswaardigen toestand der beide slacht offers is nog weinig verandering ge komen. De moord te Koewacht. Het onderzoek omtrent den moord te Koewacht wordt nog steeds ijverig voortgezet. Dagelijks moeten personen van daar en uit den omtrek Daar GeDt vertrekken, om voor den onder zoeksrechter te verschijnen. Het aan tal getuigen dat to Koewacht en te Gent door de justitie geboord is, be draagt al meer dau honderd- Het gezegde van deu verdachte, toen by de laatste maal te Koewacht was: „Laat my dit alles maar onder staan, binnen acht dagen, ais my'ne getuigen gehoord zyn, laat men my los", is nog Diet bewaarheid, en zal ook wel niet spoedig bewaarheid wor- deD, want dagelijks komen al meer en meer zaken aan het licht, die niet; voor de onschuld van Misseghers pleiten. De Nederlandsche politie heeft de zer dagen den regenput van den ver dachte geledigd, doch er is niets ge vonden. De Belgische justitie moet voorne mens zyn den put op de grens, waarin de afgeoeden lichaamsdeelen eu klee deren der vermoorde vronw gevonden zyn, geheel te laten ledig maken, om te zien ot daarin geen kieederen of werktuigen van Misseghers zyn. Het pak namelyk, dat Misseghers op 13 April (den dag, waarop vrouw Haeck vermoord is) droeg, is nog niet gevonden. Ook zyn scheermes is nog zoek, en de verdachte weigert de plaats aan te wyzen, waar deze voor werpen zijn. Overreden. De conducteur der Nooróer Tram Maatschappij S. Slienstra, woonach tig te Dok kam, is Zondag by het overstappen van den eenen wagen in den andereB, van de treeplank geval len en tnsschen de wagens geraakt. Hy werd deerlijk verminkt opgeno men en overleed korten tijd daarna. Brutale inbraak. Te St. Jansteen is Zaterdagnacht ingebroken in de woning van de we duwe Maas. Het raam werd met ge weld er uitgenomen eu alle plaatsen, zelfs de slaapkamer van de vrouw en haar zoons werden doorzocht. Be halve eenige kleinigheden werd een lessenaar medegenomen, die den vol genden morgen opengebroken op den weg teruggevonden werd. sohien niet roeien," hernam May. waar op Harold hartelijk begon te lachen en Sir John. Harrison verontwaardigd werd.' „Niet roeienriep liiji uit. „Te Oxforcf behoorde hij onder de beste roeiers en in mijn studiën ten tijd bo- vond rijn vader rich in een wedstrijd op de Theems ondier de winnen dón. Verbeeld je, de zoon van deoi oudlen Dorrington niet kunnen roeden! Ha! ha! wat een kostelijke gra,p, juffrouw May". May bloosde. „Wel," zeide rij rich nu tot dén jongen man keerend, „zoudt gij ook niet liever rijden dan roeden, mijnheer Doj rington „In 't geheel niet. juffrouw Crocker. Ik heb mij reeds zeer gespitst op dit roeitochtje. Het zal op het waiter veel aangena mer zijn en zooals uw vader zegt, be hoeven wij ons niet te haasten, zoodat do vermoeienis niet zoo heel groot zal rijn." Na dit antwoord bleef May niets over dan er in te berusten, en toe te stoniimön. Tien minuten over elven, waren dó ouders reedia afgereden en slenterde May, in een allerliefst wit De bewoners, die in hun eersten slaan waren, hadden wel een'g ge rucht gehoord, doch meenden dat dit van de ratten kwam. Aan het spoor ontdekte men, dat de inbrekers per rijwiel aangekomen en weer vertrokken waren. Een© mooie schenking. Onder het opschrift „Een schenking van een half millioen" bevatten Friesche bladen een bericht uit het te Chicago verschijnend Hollandsche blad „De Toekomst", volgeus hetwelk de heer Frank H. Kuipers, lid der bekende firma Siegel en Cooper te Chicago, aan zyn geboorteplaats Ak- kruin eene som tot dat bedrag heeft geschonken. Voor dit kapitaal, zoo wordt, verder gemeld, zal te Akkrum een oude, mannen- en vrouwenhuis worden ge sticht en in stand gehouden, terwijl de heer Kuipers zelf dit jaar in Friesland komt om den ber.oodigden grond te koopen ea de stichting voor te bereiden. De beer Kuipers, evenals zooveel anderen naar Amerika geëmigreerd om daar zyn fortuin te zoekeD, is blijkbaar beter dan menigeen daarin geslaagd. Hy is nu mede-eigenaar van de bazaars der firma Siegel en Cooper te New-York en Chicago, in welke etablissementen meer dan 5000 be dienden moeten werkzaam zyn. Thans op middelbaren leeftijd, wordt hij in het land van den dollar tot de mil- lionairs gerekend. 'Het weder in Mei. Aan het Maandelyksch Overzicht van het weder, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut, is het vol gende ontleend Terwijl boven MiddeD-Europa een gebied van hooge drukking zetelde, begon de maand met vrij goed maar schraal weder. Dit gebied verplaatste zich N.-W.-waarts en by N.-Óostelij- ken wind bleef bet weder koud, totdat op 10 Mei de wind draaide en de temperatuur wel belangrijk steeg, maar ook het regenachtige weder be gon. Ten gevolge van de onregelma tige verdeeiing :er luchtdrukking over Midden-Europa ontlastten zich op 12, 13 eu 14 Mei herhaaldelijk onweers buien boven Nederland. Dit buiige weder bleef tot 26 Mei aanbonden, terwijl verschillende depressies langs Groot-Britannië en over Scandinavië trokken. Toen ontwikkelde zich boven Groot- Britannië een gebied van hooge drukking, dat zich over Enropa uit breidde, waardoor bet weder al beter en beter werd, zoodat de maand Mei met fraai, stil weder eindigde. NGE2ÏONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Groote Houtstraat 24. OUDSTE HUIS IN' Zijdenstoffen en Dames- fournituren. Steeds het nieuwste voorhanden. H. J. VISSER. Letteren en Kunst. „Wij vernemen, schrijft bet „Dag blad", dat van hooger band pogingen zyn aangewend om Dr. A. Bredins op zyn aanvrage om ontslag als direc teur van bet Mauritshuis le doen terugkomen." Sport- en ^fedainjden. Cricket. Zondag werd te Heemstede 6en cricket-match gespeeld tusschen „Rooi en Wit" van hier en „Hercules" van Utrecht, beide eerste-klasse clubs. Dit was de eerste wedstrijd, die „Rood en Wil" voor hare competitie speelde en deze toonde reeds dadelijk aan, hoe „Rood en Wit", de kampioen club, zich sterk kan achten dank zy bet bezit van eenige goede batsmen en vooral van den gedachten bowler Posthuma. Dank zy zijn bowlen werd „Hercules" voor de eerste innings naar huis gezonden met een totaal van 47. Posthuma nam 7 wickets voor 8 runs. „Rood en Wit" stelde in hare 1ste innings tegenover deze 47, 189 runs, waarvan Kool 50 en Pleyte 38. De tweede innings werd niet uitge speeld. Het spel moest wegens bet verge vorderd uur worden gestaakt, nadat roei pakje gekleed over het grasveld naar haav niet zeer toeschietelijken metgezel. „Zoudt- gij niet denken," begon May voelend hoe dwaas het- voorstel was dat zij ging doen, „dat het veel amusanter zou zijn als wij ieder in een apart bootje plaats namen „Het zou heel ongezellig zijn," zeide Harold lachend. „Neen, laten wij: te zamem in deze boot gaan." „Wij zullen al door kibbelen," mop perde May. „Neen. Voor een kibbelpartij- zijn twee mensahen noodig en ik hen be sloten goede vrienden met u te wor den. Ik ben uitstekend gehumeurd van morgen." „Dus beter dan gisteren avond," kon :uay niet nalaten te zeggen en bloosde toen ofschoon rij zelve niet wist waar om. Harold hielp haar in de boot en rij nam de riemen op zeggend, dat rij met den stroom1 medJe wilde roeien en voor hem liet zwaardere werk op den terug weg overliet. Toen rij een eindje stil zwijgendvoortgeroeid luidden boog Har rold zicli voorover en. zeide ernstig: „Waarom rijt gij zoo vastbesloten mij te haten, juffrouw Crocker?" May liet de riemen rusten en tuur- „Hercnles" 28 rnös had voor het ver lies van 5 wickets. De s Gravenhaagsche Cricket Club leed Zondag een gevoelige nederlaag tegen „Ajax" uit Leiden. De twee innings van den Haag ga ven 25 en 69 totaal 94, de eerste in nings van Ajax reeds 134 (D. Beye- riuck 83) zoodat „Ajax" won iliet innings en 40 runs. Grand prix. De „Grand Prix de Paris", Zondag te Longchamps verreden, is gewonnen door „Perth" bereden door Tom Lane en toobehoorende aan den heer Cail- lault, officier der kurassiers, tweede was „Velasquez", derde „Alhambra ni." Tom Lane woq voor de^zesde maal de „Grand Prix." Sinds 1887 heeft geen buiïenlandsch paard kunnen winnen. Van de 37 maal dat de „Grand Prix" verreden is, wonnen Fransche paarden 25 maal, Eugelsche 9 maal en een Hongaarsch, een Russisch en een Amerikaansch paard eenmaal. Wielernieuws. Voor de „Graud Prix de Paris" zyn dit jaar ingeschreven 39 rijders. Onder hen komen voorBourrillon, Grogna, Jacquelin. Momo, Decharnps. Banker, Morin, Nossam, Gougoltz, Siugrossi, Meyers, Parlby, Broca, Tommasselli en Jaap Eden. De afdeelingen worden Zondag a.s. gereden, de repêchage Donderdag 22 Juni en de beslissing Zondag 25 Jnni. De Engelsche kampioenschappen, Zaterdag verreden, hadden tot uitslag Prof.1 myl Jenkins, '/4 myl Green, 5 myl Jenkins. j Amateurs1 myl Paul§Albert, miil Paul Albert. Paul Albert won verleden jaar het wereldkampioenschap. Jenkins is op onze banen geen vreemdeling. tL&gg&R" CBi WRoot. Schutterijen. In de St.-Ct. no. 136 zijn opgeno men de algemeene numerieke staten, aanduidende de sterkte vau den eersten ban der schutterijen op 1 Nov. 1898. De sterkte van den eersten ban be droeg op 1 Nov. 1898 43 690 man, waarvan 8144 vroeger als officier, onderofficier of mindere by land- of zeemacht gediend hebben. De feitelijke sterkte van de dienst doende schutterijen in haar geheel bedroeg op voormeld tijdstip 52.602 man, waarvan vroeger 10.835 in krijgs dienst zyn geweest. Deze getallen waren op 1 Nov. 1897 onderscheiden lijk 50.969 en 10.746. De eerste ban der rustende schut terij bedroeg op 1 Nov. 1898 75.857 man, waarvan 11.790 vroeger als officier, onderofficier of mindore by land- of zeemacht gediend hebben. De feitelijke sterkte van de rustende schutterijen in haar geheel bestond op 1 November 1898 uit 79418 man, waarvan er vroeger 12.460 in krijgs dienst zijn geweest. Die getallen wa ren op 1 Nov. 1897 respectievelijk 77.430 eu 12.794. G£8f§£US§© NIEUWS. Dreyfus. Naar uit Cayenne gameid wordt, is Dreyfns Vrijdagochtend om 7 uur aan hoord van de „Sfax" gegaan eu is op dat oogenblik de zorg voor zijn be waking overgedragen aan den kom- mandaut van dien kruiser, Coffinières de Nor deck. Dreyfus was in een gewoon pak gekleed en was begonnen zyn baard te laten groeien. Hy werd naar een voor hem ingerichte officiershut ge bracht, waarvoor een gewapend ma troos de wacht hoadt. Zaterdagoch tend om 6 uur 20 vertrok de „Sfax" direct naar Brest. De heer Perrenx, directenr van de „Aurore", die tegelijk met Zola tot een jaar gevangenisstraf en 3000 frs. boete was veroordeeld, bevindt zich sedert een jaar ongeveer in België, waar hij te Luik een schuilplaats vond.Hij is echter Maandag naar Parijs teruggekeerd, teneinde zich bet vonnis te laten beteekenen. Werkstaking te Antwerpen. De werkstaking onder de diamant slijpers te Antwerpen treft tot dusver alleen de kleine bazen, de leden van den Eigenwerkmakersbond, die beslo ten hebben tot een algemeene uitsl ai de over den stroom naai- de met hei- dekruid begroeide heuvelen aan deu ver verwijderden horizont. De boot v.-erd dcor den stroom zacht jes voortgestuwd. Het water en de ber gen schitterden in het zonlicht en witte zeemeeuwen streken over het waiter. May zag dit alles zonder het echter in zich op te nemen. Haar oogen werden plotseling ver duisterd en het prachtige tooneel werd onzichtbaar voor haar door de tranen, die er van schaamte en berouw in op welden. „Omdat... omdat...." riep rij harts tochtelijk uit en plotseling schenen alle rinderpalen tusschen hen uit den weg geruimd te worden. ..omdat... o! be grijpt gij 't niet Omdat rij willen dat ik van u houden zal. Alleen uit zelf verdediging haat ik u". „Arm kind!" zeide Harold zachtjes en opeens verscheen May hem in een geheel ander licht. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2