ar'12'™ Nieuwe Gracht 162. Prijsopgaaf «2, 13e Muziekuitvoering in den Hout ADVERTENTIE. Faillissement-Verificatie, Op goeden stand, Tegen Augustus a.s. Keukenmeid, Aanbesteding Boekhomler. Kantoor. Te Huur aangeboden: een Winkelhuis en Erve, ting over te gaan. De groote bazen zyn er niet bij betrokken. Er zijn in Antwerpen een honderdtachtig eigon- werkmakers, waarvan zestig Polen, en zQ hebben omstreeks tweeduizend werklui in dienst. Zy beweren dat de verhooging van 25 tot 30 percent op ruwe diamant hun zeer nadeelig is, daar de prijs van do geslepen diamaut Diet in de gewenscbte mate geste gen is. Zij hebben een te groo- ten voorraad geslepen diamant en kunnen dien voorraad, die eiken dag vermeerdert, niet zonder verlies van de hand zetten. Daarom, zeggen ze, hebben zij besloten, den l9nJuni een week of twee bet werk te laten rusten en eerst den voorraad op te ruimen. De werklui betwisten dat de hooge prijs van ruwe diamant de reden van de werkstaking is en schuiven de moeilijkheid om de gesiepen diamant kwijt te raken op den dolzinnigen wedijver tusschen de kleine patroons. De werklui kunnen daar niets aao doen en zijn niet vanzins om zich de gevolgen van een gedwongen en na- deelige schorsing van het werk te la ten welgevallen. Een vergadering van een vijftienhonderd werklui nam Zon dag een krachtig protest aan tegen de uitsluiting od besloot, opnieuw den eisch te stellen dat de bazen tot den achtuurswerkdag en wegzending van de leerlingen op alle fabrieken zou den overgaan. Daar de kas van den Diamantbe- werkersbond slecht voorzien is, houdt meu het ervoor dat de werkstaking gauw uit zal wezen. Gasontploffing. Bij een gasontploffing in de Gr. Frankfurter Strasse te Berlijn, zijn Zaterdagavond vier bewoners zwaar gewond. Het buis leed op bijna alle verdiepingen groote schade. Onschuldig veroordeeld. Uit Algiers wordt gemeld, dat in het hospitaal van TizCOuzou zekere Griosel, beambte bij de spoorwegen is overleden Voor bij stierf, bekende lijj aan de verpleegster dat h-ij in 1896, toen hij stationschef te Saint-Donnat was, ze keren Pujot vermoord had. Twee in boorlingen waren deswege onschuldig gevangen genomen en tot twintig jaar dwangarbeid veroordeeld. Dadelijk zijn pogingen in 't werk gesteld om de onscüuldigen te be vrijden. Dynamieto a tploffing. Uit Kaapstad meldt men dat in een dynamietmagazijn van de Kimborley- mijn een ontploffing is geweest, waarbij 17 inlanders liet leven hebben verloren en 3 Europeanen en 27 in landers zwaar gekwetst zijn. Op do Filippijnen. Het bericht van een nieuwe over winning der Amerikanen op de Fili pinos is van het front der troepeu door postduiven naar Manila gebracht. De Amorikaansche troepen hadden zonder tegenstand Las Pinas bezet- Na te hebben gekampeerd indeoper- lucht onder zware regens, rukten zij •m vijf uur des morgens op. Ondanks de scnier ondraaglijke hitte marchee-- deo zy onafgebroken tot half een en na een uur rust tot vier uur in den middag. De voorhoede was toen ge naderd tot do Las Pinas-rivier, waar zij vuur kreeg van den vijand. Er volgde een hevig gevecht en de v,,and trok terug met achterlating van negen tien doodeu. De Amerikanen hadden éen doode en 25 gewonden. De vijand wordt vervolgd in de richting van Bacoor, waarheen hij, ter sterkte van 2000 man, is teruggetrokken. Ten gevolge van een gevecht te Prilepe tusschen Bulgaarsche ben den en Turksche troepen heeft de Vali van Monaslir de stad met drie bataljons omsingeld en er de orde hersteld. Er zijn vele dooden geval len. nik toch tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld. Het schijnt op de ge zworenen sterken indruk gemaakt te hebben, dat de zoon, door den rechter aangemaand nu in zijns vaders aan gezicht de bijzonderheden van de wurging te herhalen, dit zonder aar zelen gedaan b^eft. Een o arrestatie. Te Nizza heeft eene geruchtma kende arrestatie plaats gehad, maar wien her. heeft gegolden is nog niet met zekerheid gemeld. Te Parijs liep eerst het gerucht dat de hertog van Orleans was gearresteerd, maar een nader telegram uit Nizza deelt mee, dat de aangehouden een Italiaansch generaal is, die beschuldigd ia van spionnage te Nizza, waar hij sedert eenige dagen met verlof vertoefde. Het blijft echter voorloopig bij geruchten. Een schandaal. In de Balgaarsche SobraDja beeft de afgevaardigde Rizof een groot schandaal verwekt. De verkiezing van den heer Rizof was den vorigen dag ongeldig verklaard, ten believe van vorst Ferdinand, die diep gekrenkt was door den open brief van Rizof over den plicht van de Bulgaarsche regeering in de Macedonische quaestie. Do heer Rizof nam, niettegenstaande de nietigverklaring, zjn zetel in de Sobranja in en weigerde op den eisch van den voorzitter been te gaan. De po litie moest geroepen w orden en na een verwoed gevecht onder hevig rumoer werd Rizof uit de zaal Stadsnieuw» Hedeu zyn alhier door de stoomboot van Beverwijk de eerste aardbeziën van den kuuden grond aangevoerd en wel ran Dirk Janzen. Maandagavond 11 uur reed een fietsrijder, geen licht op hebbende, in groote vaart van Jacoby nestraat over Prinsenhof naar de Zijlstraat; daar by de laatste bocht te groot nam kwam hij met zijne hand terecht in een der ruiten van het perceel ge legen naast het bureau van den ge meente-ontvanger, hetwelk bij ver brijzelde. Hy scheen zich niet bij zonder bezeerd te hebbeD, want hij reed even vlug weg als hy gekomen was. Maandagmiddag omstreeks l'/juur geraakte een kind van 4 a 5 jaar in den Kampersingel, tegenover de firma London te water, wat door knechts aan den overkant gemerkt werd. Op hut roepen kwam de magazijnknecht der genoemde firma, P. v. Konings- bruggen, ter plaatse van 't ongeval hij sprong terstond te water, en Jedee het reeds in zinkende toestand ver- keerende kind. R. K. Volksbond. Maandagavond vergaderden de leden der afdeeling Haarlem van den R.K. Volksbond in de groote zaal der socië teit „De Kroon" alhier. Ditmaal was het geen spreker, maar de liedertafel „Alberdingb Tb(jm" en de Gymna stiek- en Schermvereeniging „Kracht door Oefening", die den talrijk opgo- korneo leden eenige genoeglijke uurtjes zouden verschaffen. Nadat de voor zitter der afdeeling. de heer C. A. M. van Dam, de vergadering had geopend en de nieuwe leden waren geïostalleerd, bracht de liedertafel onder leiding van den heer N. H. Andriessen een drietal zangnummers op zeer verdienstelijke wijze ten ge- hoore, waarna de Gymn. en Scherm- vereeniging optrad.'Allereerst werd een eerepartij degen uitgevoerd door de heeren Cbabot en Roozen. Trok het onberispelijk hierbij uitgevoerde eere-saluut reeds direct eeu ieders aandacht, in den wedstrijd was het de heer Roozen, die door zjjne vlugge wijze van attaqueeren, de oogen op zich gevestigd hield, terwijl zijn tegenstander, de heer Cbabot door zyn sierlijken stand uitmuntte. Eene serie staafoefeningen, die hierna onder leiding van den heer Jac. J. Meijerink werdC ten uitvoer gebracht, trok de opmerkzaamheid door flinke en mooie figuren. Niet minder succès werd ingeoogsfc met de carrée geweer, waar mede door de leden de heeren van Gasteren, Sprengers, Lauw enSweerts op bet schermcoucours van „Jeanne d'Arc" te Leiden in Febr. gehouden de lste prijs werd weggehaald en die ook nu weder door genoemde heeren zeer keurig werd uitgevoerd. In deze carréa worden verschillende geweer-stooten 6D afweringenin groote verscheiden heid te zien gegeven. Zeer interessant waren ook de vlug- en krachtoefenin gen aaD de brug, die onder voorwer king 6n leiding van den directeur, den beer A. J."Meijerink, werden ton uitvoer gebracht. Vooral de uitstekend en keurig uitgevoerde hoogstanden vielen bijzonder in den smaak.. Aan bijvalsbetuigingen ontbrak het den uitvoerenden dan ook niet. Ten slotte werden eenige oefeningen, getuigende van vlugheid en kracht, aan het par- terrerek ten beste gegeven. Vooral de bekende sensatie-oefeningen van eenige werkers werden met luid ap plaus beloond. En hiermede was deze in allen deele zoo goed geslaagde uitvoering afgeloopen, waarmede de vereeniging heeft getoond dat zij met hare niette versmaden krachten onder de ijverige en energieke leiding van de beeren Meijerink, niet alleen hare zinspreuk getrouw kan blijven, maar steeds naar veredeling en volmaaktheid van deze sport streeft. Wedvlucht. Zondag j.l. hield de postduiven vereniging „De Zwaluw" alhier een wedvlucht van Venlo, afstand 164 K. M.; de duiven werden met donkere lucht losgelaten door den stationschef te S.30 G. W. en bereikten hunne hokken als volgt: u. m. s. F. v. d. Pol 12 29 7 L. Verpoorten 12 33 18 H. v. Alphen 12 48 26 T. Hooreman 12 59 8 De prijs voor de twee eerstgetoonde werd behaald door F. v. d. Pol. Na 25 jaar. Voor 25 jaar werd bij Wiener Neustadt een vrouw vermoord. De dader werd echter niet gevonden, en zoo raakte de zaak in het vergeet boek. Thans is echter op aangifte van zijn eigen zoon de boer Jelinik van die daad beschuldigd, en hoewel by bleef ontkennen, en de enkele getuigen zich ca zco langen tijd de toedracht sleehts flauwtjes berinnerdeD, iaJeli- B. en W. adviseeren gunstig op bet verzoek, daar h. i. aanbeveling ver dient het toe te staan, aangezien ten gevolge daarvan de hoek van beide bovengenoemde straten zal worden afgeroud, wat het verkeer, dat op die plaats zeer drnk is, ten goede zal komen. De door de afronding van den hoek vrijkomende grond moet dan echter kosteloos en om niet aan de gemeente worden overgedragen. Naar wy vernemen is hedenmorgen by mevrouw Visser van Hazerswoude nog f25 als bijdrage voor bet Remon- strantsche orgel ingekomen. Kiesvereenieingen. Maandagavond vergaderde de Volks- Iriesvereetniging onder vooraitterachaip van, den lieer L. Modco. De aftredende bestuursleden de heeren J. Cransberg en L. Modoo werden beiden herkozen. Tot candidafcen voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing werden gesteld voor het 3e district de heeren J. J. Groot, J. Hofland. L. Modoo en, W. L. Schram. Voor het lste en 2de district, de 3 Iaat st genoemde heeren De afdeeling Haarlem van den Chris- telijken Historischen Kiezersbond stelde de heer J. B. Dasschuit voor het lste. B. T. Westerouen van Meeteren voor het 2de en H. van Blaaderen en F. C. Hof tot Candida ten voor het derde dis trict. JBIoemendaal. De gemeenteraad vergadert a.s. Don derdag des namiddags te half twee. Brand te Lis*e. Ln den nacht vari Zaterdag op Zon dag te 2 uur werd de brandweer te Lisse gealarmeerd voor eeu uitslaanden brand in de bakkerij van de Wed. Lefeber, midden in de Dorpstraat. Wegens de buitengewone windstilte bleef het vuur beperkt tot genoemd perceel en was alles in een paar uur gebluscht. De bakkerij die in een bij gebouw tegen het woonhuis stond, is geheel uitgebrand, terwyl de omgeving zeer weinig schade Led. Alles was verzekerd. De vermoedelijke oorzaak ligt, in het dnister. IJmuiden. Bij de 29 compagnie pantserfort- artiUerie alhier zyn do miliciens der lichting 1897 voor herhalings-oefenin- geu ouder de wapenen gekomen. Beverwijk. Er bestaat plan om met 1 Juli a.s. wanneer te IJmuiden de wettelijke bepalingen in werkingtreden voor den Ryksvischafslag, de aangevoerde visch I niet te LTmuidea in afslag te brengen, j maar deze te vervoeren naar de markt j te Beverwijk ten einde ze hier bij i afslag te verkoopen. Aangezien er te Beverwijk geeu gelegenheid is om stoomtrawlers aan wal te krijgen, zal men, ir.dien de plannen doorgaan, de visch moeten overladen. Men wil op deze wijze een oplossing kry'gen en de scherpe bepalingen, die zoo schade lijk zijn voor het particulier initiatief, buiten werking stellen. Het bouwen van het nieuwe station te Hengelo is thans door de Maatsch. tot Expl. van Staatsspoorwegen gegund aan den laagsten inschrijver, den heer M. J. vam Hat turn, te Beverwijk, voor f 1.618.000. Naar wij vernemen is de uitvoering der werken, door de Maatsch. tot- Expl. van Staatssp. aanbesteed op 9 Mei 1.1. betreffende het maken van de aarden- baan. met. bovenbouw, kunstwerken, ge bouwen enz. van liet station Wester voort, opgedragen aan de laagste in schrijvers, de heeren G. A. v. Spanje, Haarlem en P. Vlasmlan Utrecht, voor f 667.700. getuigen in de war worden gebracht. De pres. verzoekt mr. van Gigch kort te zyn, zeggende, dat men met redeneeren niet verder komt. Deze antwoordt, dat het „de heer officier is die redeneert en dat by (v. Gigch) de verschillende stukken slechts in het geding bracht, opdat ieder zijne con clusies zal kannen trekken." De verdediger wenscht thans te weten, waarom Jacobs 6 aandeelen Chalons, die hy een waarde beweert toetekennen van ongeveer f 2000 voor f 500 verkocht. Hy bracht, zooals reeds bekend is, deze f 500 naar zn Bpaur, „maar zegt mr. van Gigch zorgde, dat hy er zelf ook een paar honderd gulden van te pakken kreeg." Get. Jacobs„Dat lieg je." De pres.„Indien u zich zoo onbe scheiden blijft aanstellen, zal ik andere maatregelen nemen. Myn geduld is byua uitgeput." Jacobs zegt nog „de diepste ver achting voor mr. van Gigch te koeste ren" doch weet op de vraag van dezen geen afdoend antwoord te geven. Mr. van Gigch gaat voort met 't stel- len van vragen, die anderen dan Ja- 1 cobs zeer zeker door de mand zouden hebben doen vallenJacobs echter weet. op bijna elke vraag een ontwij kend of schijnbaar afdoend antwoord te geven. Bekl. van Hall brengt in 't midden dat by niet over de persoon van Ja cobs maar slechts over de onbetrouw baarheid van zyue verklaringen zal spreken. Pres. vraagt waarom van Hall met Jacobs in relatie bleef wanneer hy wist, dat deze zoovele slechte eigen schappen heeft. Bekl. zegt zulks te hebben gedaan omdat hy niet van hem kon afkomen. Wanneer men Jacobs de voordeur uitgooit, komt by door de achterdeur ongetwijfeld weder binnen. Spr. wyst onder anderen op de wijze, waarop Jacobs bem met antiquiteiten, die noviteiten bleken te z\jd, beeft be drogen Bekl. gaat voort met nog tal van schurkerijen van Jacobs aan te toonen. Wat de Chalons—Orleans betreft zegt bekl. deze aandeelen Dooit in zijn bezit te hebben gehad, ze zelfs niet te hebben gezien voor dr. Möller er bij hem mede was komen aandragen. Möller had toen gezegd „ik ^eef nooit geld zonder zekerheid De president schorst thans te half twee met een ongeduldig gebaar plotseling de terechtzitting. (De zitting duurt voort.) op Woensdag 14 Juni van 8—10 uur, door het Haarl. Muziekkorps. Directeurluitenant-kapelmeestor C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marsch aus der Oper Tannbiluser Wagner. 2. Ouverture Giraida. Adam. 3. Eiuleitung und Lied au der AbendsternWagner. 4. Zweite ungarische RhapsodieLiszt. 5. Ouverture Les Cloches de Corueville Planquet. 6. Neu Wien. WalzerStrauss. 7. Liebeszauber. Polka MazurkaStrauss. 8. La lille du Phaëron. Ballet Puqni. Naar wy vernemen zal de beer H. Tb. Peltenburg alhier in booger be roep gaan vm het vonnis van de arron- dissements rechtbauk alhier, waarby by wegens mishandeling op den be ambte by het haven- en kaaigeld Donk werd veroordeeld tot f25 boete, sub sidiair 10 dagen hechtenis. De verde diging zal gevoerd worden door den heer mr. F. A. Bijvoet. Stukken voor den Gemeente raad. By den gemeenteread is ingekomen een adres van den heer P. Kleijweg Dyserinck, architect albier, houdende verzoek om een viertal perceelen ge legen aan de Korte en Lange Yeer straat tot één perceel te verbouwen, zoodanig dat het booger wordt dan anderhalf maal de breedte der aan grenzende straat. REGHTSZAKKN, De zaak Haas-van Hall. Zesde dag. Hedenmorgen te 10.30 uur werd de zitting heropend. De tribunes waren matig bezet. Het eerst wordt weder get. Jacobs geboord. De pres. deelt mede van get. een brief te hebben ontvangen, doch daarvan geen nota te willen nemen, wat get. te zeggen heeft kan hy hier zeggen. Jacobs zegt na te beschuldigen van het afleggen van onware verklaringen Graaf zu Spaur en mr. van Gigch. De president valt getuige in de zeer verwarde rede en verzoekt hem by de zaak te blijven. Get. gaat voort met, zooals de pres. het noemt, „de getuigenissen van an deren af te breken" en by wordt we der lot kortheid aangemaand. Nadat get. door den officier en door den president nogmaals ondervraagd is omtrent verschillende punten, die reeds vroeger besproken zyn en waar omtrent hy niets nieuws zegt, doet deze get. een eigenaardig licht vallen op wat er zoo nu en dan in bet Paleis voor Volksvlijt gebeurt, hy deelt daarom trent curieuse dingen mede. Get. kon zich blijkbaar niet onthouden van allerlei insinuaties aan bet adres der verdediging en moet telkens tot de orde worden geroepen. Ook het lachen van „de pers" is getuige hinderlijk, hetgeen hy in een zeer onbescheiden uitdrukking kenbaar maakt. Hierbij zij opgemerkt, dat Jacobs dezen mor gen in de couloirs vóór de zittiDg zeide „een plainte tegen de pers te hebben ingediend." Over de reden daartoe echter „wenschte hy zich niet uit te laten". De mededeelmg wekte nog al hilariteit by de betrokkenen Mr. v. Gigch brengt weder een brief van Jabobs in het geding, waaruit weder, evenals nit de vroeger getoonde volmachten blykt, dat van Hall by de transacties met zu Spaar betrokken was. De officier is van oordeel, dat met het voorlezeu raD al die brieven de Het gerechtshof te 's Gravenhage deed Maandag uitspraak in de zaak van den curator in een faillissement tegen de Brood- en Meelfabriek te 's Gravenhage. Gemelde curator had de Brood- en Meelfabriek gesommeerd tot verdere levering van de door den failliet vóór zyn faillissement ge kochte hoeveelheid tarwebloem, waar mee de fabriek was uitgescbeden by den aanvang van het faillissement en had haar gedagvaard tot ontbin ding der overeenkomst met schade vergoeding. De rechtbauk ontzegde den eischer zyne vordering, op grond dat de overeenkomst niet rechtsgel dig was tot stand gekomen, daar de toenmalige directeur de goedkeuring van commissarissen, noodig voor het sluiten van contracten, niet had ver kregen. Het Hof was van oordeel, dat die goedkeuring niet mocht wor den ondersteld stilzwijgend te zijn verkregen van commissarissen en be vestigde mitsdien het vonnis a quo. LAATSTE BERIOHTEN. Verkiezing Tweede Kamer. Voor het district Eist is heden als eenige candidaat gekozen verklaard als lid van de Tweede Kamer de heer van Basten van Batenburg In bet district Vegbel is op dezelfde wyze gekozen Iverklaard tot lid van de Tweede Kamer de heer van Vlijmen. Familieberichten. Getrouwd: 11 Juni. M. de Vries en O. Süskind, Amst. L K. W. Keim- bach en C. Siöcker, Wageningen. K. F. Ehrmann en H. Stöcker, Wage ningen. BevallenxO Juni. Pynacker Hor dijk— Seret z. Tiel 11. A. C. F. Kip—Nenmeyer d. Amst. Overleden: 8 Juni. B. Barger69j. Amst. H. G. Oosterwyk—Uges 50 j. Otmarsum. A. J. Meerburg Snaren- berg 46 j. Ossendrecht. 9. Wed. H. van Goldorp—Mier 90 j. Amst. J. K. Otter jm. 7 j. Amst. Wed. A. H. DriessenValkenburg", Amst. Wed. J. H. Schröder—Walter 77 j. Amst. Jhr. J. C. H. Bloys van Treslong 62 j. Nijmegen. L. van Kleef 83 j. Hoorn. 10. A. Wertbeim Salomonson—Bree- voort 41 j. Soerabaya. J. Haks 70 j. Driebergen. G. ten Cate 33 j. Beet- sterzwaag. R. M. van Haagen 49 j. Utrecht. J. D. Dupper jd. 73 j. Utrecht. N. van den Oever 79 j. Am sterdam. 12. Ch. W. Hoffmann 77 j. Amst. F. Berkeraeyer 42 j. Hopsten (Westfaleo). J. Sterk 74 j. Amst. eo*fBv«<8Fioorïcfnïe Het stoomschip Soendavan Am sterdam naar Batavia, pass. 10 Juni van Perim. Het stoomschip Alerapi, van Rot terdam naar Batavia, vertr. 12 Juni Perim. Bevallen van een MEISJE M. KINGMA— Prins. Haarlem, 12 Juni. 1899. Frans Halsstraat 23rood. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Dochter en beminde ANNA MARIA, in den jeugdigen leeftijd van ruim 29 jaren. Diep bedroefd staren wij de overledene na. Uit aller naam J. OH OMBOUW. E. CROMBOUW— Sta van Liter. M. P. CORNELISSE. Haarlem, 12 Juni 1899. Eenige en algemeene kennis geving. V Een ieder die hartelijke be wijzen van deelneminj betoonde, bij het overlijden van hunne Moe der en Behuwd-Moeder WED. E. VAN LOOYSmit, wordt harte- lijken dank betuigd door de familie VAN LOOY. Bij beschikking van den E.A. Heer Rechter-Commissaris in het faillissement van St. J. HUIJS- MAN. Caféhouder te Haarlem is bepaald lo. dat de vorderingen door de crediteuren moeten worden inge leverd vóór 19 Juni 1899, ten kan tore van den Curator Groote Hout straat 164 te Haarlem. 2o. dat de Verificatie-vergadering zal worden gehouden op Dinsdag 4 Juli 1899, 's voormiadags ten 10uur in het Paleis van Justi tie te Haarlem. De Curator, Mr. H. Pu. t HOOFT. Tegen Augustus of November TE HUUR een HUIS met TUIN, gelegen aan de Nieuwe Grachten bevattende beneden 3 kamers, keu ken, kelder: boven 4 kamers, zol der met dienstbodekamer. Huur prijs f500.p. j. Adres Kantoor van Vaste Goede ren J. W. G. DROSTE, Ged. Oude Gracht 16. in het centrum der stad, worden 2 of 8 GEM. KAMERS aange boden. Br. i'r. lett. A. Z. bij den Boekhandelaar P. KUIPERS! Zijl straat 71. worden voor een Dame van gevor derden 1 eeftijdf gevraagd 3 al of niet gestoffeerde KAMERS, gele gen op goeden stand. Brieven aan het Kantoor van Vaste Goederen J. W. G. DROSTE, Ged. Oude Gracht 16. wordtgevraagd voor 2 Slaapka mers en 1 Zitkamer, of 2 Slaap kamers. liefst met pension, van tot 22 Augustus in of nabij Bloe- mendaal, Santpoort of Driehuis. Brieven franco aan Mejuffrouw VAN GULPEN, te Velp. Door bizondere omstandigheden TE HUUR een Heerenhuis met Tuin, gelegen aan de Leidsche Vaart. De" uitstekend onderhouden wo ning bevat gelijkstraats eetkamer met veranda. Provisiekamer, Kel der. Keuken. BergplaatsenRel- étage met 2 Kamers ensuite, Serre, kleinere Voorkamer2e verd. 3 Kamers3e verd. 1 Kamer, Bad kamer, Dienstbodekamer en Zolder. Huurprijs f 650. Te bevragen Kantoor van Vaste Goederen J. W. G. DROSTE, Ged. Oude'Gracht 16. Men vraagt met 1 Augustus een P. G., goed kunnende koken en Hink werken, loon f125 en f26 waschgeld. Uitstekende getuigen vereischte. Brieven franco No. 2304 bureau dezer Courant. op Zaterdag 17 Juni 1S99. des morgens 11 uren, in Café »Mon- tagnea, van Het bouwen van een Winkel huis met afzonderlijke Bovenwoning, aan de Maerten van Heems kerkstraat. Bestek en teekening ter inzage in genoemd Café en ad f0,75 ver krijgbaar bij ondergeteekeiulc, die tévens inlichtingen verschaft P. X. VAN 't WOUT, Gaelstraat GEVRAAGD Een flink Loopmeisje, niet be neden 13 jaar. Adres Gr. Hout straat 102 a. Damesstrijksters. Gevraagd bekwame platstrijksters, niet oekwaarn onnoodig zich aan te melden. Ik adverteer dikwijls maar tref zelden een goede, dus hoop nu dat zich eenige bekwame aanmelden. R. DRA1JER VAN KEULEN, Haltestraat 260. Zandvoort. Een bekwaam Boekhouder, nog eenige uren disponibel hebbende, zag deze gaarne beiet. Aanbiedingen met conditiën ge lieve men in te zenden onder letter B.. bij den Heer C. S. VAN DUIJN, Damstraat 8rood. Gevraagd een flinke Kamer, ge schikt voor kantoor te houden in de morgenuren, in het centrum der stad. Aanbiedingen onder letter K. a. d. Boekh. firma A. VERNOÜT. Warmoesstraat 10, alhier. NOU Voortzetting der onder- handsche Verkooping wegens vertrek, ten huize van rijke Meubelen, Spie gels, Schilderijen, Gra vures, Zilverwerk, enz. enz. enz. Alles te zien en voor spotprijzen over te ne men, heden en morgen van 95 uur. BURGERLIJKE STAND Bevallen 11 Juni. M. A. Schotel— Poppinga d. 12. P. S. M. van Doorn —van Weezei d. A. M. Hazes— Vooges d. M. Kingma—Prins d. 13. C. J. M. Hetem—Smits d. Overleden11 Juni. J. C. Beren- dregt 16 m. z. Burretstraat J. H. v. Hemert 11 m. d. Rozenprieelstraat. 12. J. Eggink 11 m. z. Garenkokers- kade. 13. L. M. F. Allard—Kok 30 j. KI. Houtweg. Depöthoudep Gevraagd voor Haarlem. Op byzonder voordeelige condi tiën wenscht een der meest be kende wijnfirma's een Depóthouder aan te stellen, die in het bezit is van een goede winkelzaak (bij voor keur Slijterij. Banketbakkerij of Koloniale waren) en door ruime bijverdiensten en zonder risico zijne zaak wenscht uit tn breiden. Br. fr. P.R., aaiiv. n. KUIJP's Adv.-Bureau Boekhorststraat. Den Haag. 2 of 3 ongemeubileerde Kamers, voorzien van alle gemakken. Adres: Ged. Oude Gracht 93, hoek Frankestiaat. Y A. VAN DER LINDEN, Ma kelaar,presenteert, a!s last hebbende van zijnen Principaal op Zaterdag 17 Juni 1S99, 's nam. na 5 uur, in het Verkooplokaal «De Gouden Leeuw» te Haarlem, in publieke veiling te verkoopen, ten overstaan van den Notaris M. N. BEETS te Haarlem, aan de z/z. van de Zijl straat. get. No. 24, gr. 28 c.A. Te zien Donderdag en op den verkoopdag van 24 uur. Breder bij biljetten omschreven. Nadere informatiën bij bovenge- melden Makelaar of bij den Make laar F. C. PIÊT. De bewijzen van eigendom en veilconditiën liggen ter visie ten kantore van den No taris voornoemd.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3