Foulard-Zijde aSgaSIB. Nieuwe Mi 62. Rijwielen. SAMENSPEL. Claassen Beuns, Gasgloeilichtzaak 75 ct. Haarlem's Dagblad 15e Muziekuitvoering in den Hout ADVERTENTIES. Verkoopster, Een Barbiersaankomeling net Jongentje Zijlstraat 97, Brandwaarborg- Genootschap, tot f3,35 p. Meter in de nieuwste dessins en kleuren. Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k. k. Hoflewawiflf). de verschillende getuigen werd beves- tigd. Op alle tot beklaagde gerichte vra gen. antwoordt hij. dat hij zich van de geheele zaak niets kan herinneren en hij toont dan ook niet het minste be rouw over zijne daad. Uit de verklarin gen dier politic-ambtenaren bleek, dat hij zich bij zijne arrestatie als een woesteling ïiad aangesteld. l/e subst. off. v. justitie zijn requisi toir nemende, loopt de zaak nogmaals na, wijst er o.a. op dlat beklaagde niet het minste berouw heeft getoond en zelfs nu nog ter terechtzitting blijft ontkennen de feiten door de verkla ringen der getuigen evenwel voldoen de bewezen achtende, vraagt Z.E.A. beklaagde"'? schuldigverklaring aan zwa re mishandeling en vordert met het oog op het ongunstig verleden van Vis ser. 4 jaar gevangenisstraf. De verdediger, Mr. van Slooten. pleitte eene lichtere straf. Uitspraak heden over 8 dagen. J T. Valk. die in den nacht van 6 op 7 Juni zich had schuldig gemaakt aan diefstal van een broek uit de eta lage van hef- magazijn van den lieer Bemd.es van Hooff op de Ged). Oude Gracht, waartoe hij zich door liet- stade slaan van d'c ruit toegang liad weten te verschaffen, hoorde 1 jaar gevange nisstraf tegen zich eischeir. De verdediger Mr. Kist riep de cle mentie der Rechtbank in. - Tegen C. Vissers, Gecrtr. M. van der Hart, Audries M. Kanth en Hen drik van den Berg, allen te Haarlem, die zich achtereenvolgens hadden te verantwoorden ter zake dat zij de hun toebehoorende hond(en) niet vroegtij dig mor de belasting hadden aangege ven. werd geischt in verband met't aan tal niet aangegeven honden, resp. 2 maal f 6 boete 1 maal f 6 boete, 3 maal f 5 boete e<n 3 maal f 5 boete, subs. 2 d., ld., 3 d. en 3 dagen hechte nis. Uitspraken. Tegen A. van Rooyen en J. Hang jas, beiden uit Amsterdam, werd we gens diefstal verleden week door het O. M. 1 jaar gevangenisstraf voor ieder gevorderd. De Ree tbank sprak heden van Rooyen vry van het hem ten laste gelegde misdryf en veroor deelde Hangjas tot 1 jaar. Gailjaard, caroussel. Tusscken Jacobynestraat en Raaks. Camille Bigéard, menagerie francaise, M. Moors Herceel, théatre. Tnsscben Raaks en Zylstraat. M. Hammerson, luchtschommel. Voorts werd eerst niet gegund de standplaats voor een stoomcaroussel op de Groote Markt met het front naar het stadhuis waarvoor door J. C. G. Tewe te Arnhem voor f 810 By de Jacobynestraat. Wed. J.L. |Xog een andere vischsoort, zooge naamde noordewinden, houden zich aah bet strand op en wagen zich zelfs zoo ver, dat velen zich verma ken, door ze met de hand op het droge te werpeo. Eene nadere inscbryving van den zelfde voor f 1400 is echter door B. en W. aangenomen. Aanbesteding. Heden werd door den architect P. Kleiweg Dyserinck, in café „Neuf", Damens zyne principalen, de heeren Vroom en Dreesman, aanbesieed Het sloopen van drie perceelen No. 1, o,- 5, op den hoek van de Korte en Lange Veerstraat te Haarlem en bet boawen daar ter plaatse van een nieuw Manufactuurmagazyn. Ingekomen waren 11 biljetten van de volgende lirma's: M. van Ommeren, alhier f 38693 J. Giebels J. van yervellen, P. Rirgs, Santpoort A. F. Captein, C. Romeyn, H. J. Geyl firma Martens Zoon, A. Rinkema, H. London, J. J. Guldemond, L. F. Slebos, alhier P. Noé, Haarlem 38770 38940 39490 39685 39939 40050 40080 40090 40300 43450 Hedenmorgen werd aan het- gebouw van het Provinciaal bestuur aanbe steed! Het maken van werken tot ver- dediging van de Noordzeekust in de prov. Noord-Holland tusschen de Hel- d'ersche en Hondisbossche zeeweringen, beboerende tof de werken, te maken ingevolge de wet van 15 Juli .1898 (Staatsblad no. 187), in 2 perceelen. Raming: perc. 1, f 34.000; perc. 2, f 1S8.000massa perc. 1 en 2 222.000. Ingekomen waren voor perc. 1 18 biljetten. Laagste inschrijver do heer K. Zeeman te Helder, voor f 23.870 voor perc. 2. 11 biljetten. Laagste in schrijver de heer J. v. d Plas te Har- dSnxveld, voor f 169.829en voor de C. Montyn te Haarlem, tegen keide perceelen 11 biljetten. Laagste wien wegens verduistering 2 maanden gevangenisstraf was gevorderd, werd veroordeeld tot 3 weken. D. Verdoes te Zaandam, tegen wien wegens verduistering 1 maand gevangenisstraf was gevraagd, werd veroordeeld tot f 20 boete subs. 20 C. Mooy te Wyk aau Zee werd terzake dronkenschap en wederspan- nigheid veroordeeld tot 1 maand. De eisch was 2 maanden. De gasquaestie. Naar wij vernemen zullen door de directie der gasfabriek nieuwe voor stellen aan den gemeenteraad worden ingediend betreffende de exploitatie van de gasfabriek der gemeente. De Eogelsche Maatschappij zou o.a. aan de geraeeote een kapitaal ver- schalfen voor de oprichting der nieuwe fabriek en verder aan de gemeente eene \aste jaarljksche som garan deeren plus de helft van de dan nog te behalen winst. De maatschappij zou dan voor de andere helft voor de exploitatie van de fabriek geheel zorg dragen. De tweede-luitenant Van Rijen, van het bataljon infanterie, alhier in garnizoen, zal van 16 Juli tot 31 October a. s. te 'sGraveuhage ge detacheerd worden tot het volgen van een cursus by de.normaal schietschool. Kermis. Door Burg. en Weth. is inzake de verpachting van verschillende carous- sels, panorama's, tenten enz. beslist, dat zyn aangenomen de volgende in schrijvingen Front naar de Hoofdwacht en Sme- destraat. H. Feij, electrobiograaf. Front naar de Kroon. P. Koppen, beignetskraam. Front naar de Kroon. V. Consael, beignetskraam. Ged. Oade Gracht tusschen Spaarne n Kleine Houtstraat. D. Haak, luchtschommel. J.Damman, panorama. Ernst Vermeulen, Indisch theater, D. J. van Dam, caroussel. Botermarkt. J. Appel, caroussel, J. Dobbelaere. stoomcaroussel. G. Ed wards, théatre américaiD, H. J. Hart, paraaetem. Ged. Oade Gracht op het Pleintje tegenover het Ver wuift. L. O vermeer— Tewe, hippodrome. Achter het pleintje. H. Grünkorn, kinematograaf. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Groote Houtstraat 24. inschrijver de heer J. v. d. Plas te Har- dinxveld, voor f 195.42 Bij hei lossen van een goederenwa gen op het Stationsemplacement alhier de werkman B. Hunting, doordat hij, bij het onvoorzichtig dichttrekken van de deur van den wagen niet tijdig de rechterhand' terugtrok, door d'e rolletjes waarop de deur loopt, belangrijk de hand; verwond. L een onderlinge vechtpartij tus schen twee jongens in de Keizerstraat hedenmiddag omstreeks H uur heeft de een den ander zekeren S. Koster met een klomp een bloedende wonde op het hoofd toegebracht, zoodat hem dooi den heer Wit, drogist in die straat waar hij binnengebracht werd;, hulp moest woorden verleend. Het lyk van het Dinsdag door de paardentram overreden meisje zal Vrydagmorgen ongeveer 103/4 uur op het R. K. kerkhof „St. Barbara" aan den Sckoterweg worden ter aarde Woensdagavond is eene vergadering gehouden van de Kamer van Arbeid voor de vuedings- en genotmiddelen, waarvan de beraadslagingen echter geheim zyn gebleven. Vooruitgang. Woensdagavond vergaderde afdee- ling III van de liberale kiesvereen „Vooruitgang" in het café „Montagne" Tot definitieve candidaten voor den Raad werden gesteld de heeren dr. J. Lodewyks, mr. A. A. van der Merseh, dr. H. D. Tjeenk Willink en mr. J. de Clercq van Weel. Heemstede. Woensdagavond vergaderde aihier in het hotel „Het wapen van Heem stede" de vrijzinnige kiesvereeuiging Heemstede en Benuebroek, tot het stellen van 4 candidaten voor de aan staande verkiezing voor den gemeente raad. Als candidaten werden gesteld de aftredende leden de heeren J. v. d. Berg, Anth. van der Weiden, M. Roozen en inplaats van den heer J. Beelen Sr., de heer W. Adriani. De alhier gehouden collecte voor deD gewapenden dienst heeft opge bracht de somma van f 189.28. Beki. wijst nog eenige malen n. drukkelijk op zijn rijkdom (De zitting duurt voort). (Ongecorrigeerd). OUDSTE HUIS IN Zijdenstoffen en Dames- fournituren. Steeds het nieuwste voorhanden. H. J. VISSER. Velsen. Door Baron van Tuyll van Seroosker- ke en 6 anderen is een adres gezonden aan den Raad dezer gemeente, verzoe kende wanneer eer-lang een nieuw sta tion gebouwd zal moeten worden dooi de H. IJ. S. M., voor een goede ver lichting van den toegangsweg zorg to dragen, zoomede voor veilige en ge makkelijke passage. IJmuiden. De pietermannen worden op de pie ren alhier weder in zeer groote hoe- veelheden met den bengel gevangen. RECHTSZAKEN. De zaak Haas—van Hall. Negende dag. Onder niet zeer groote belangstel ling werd heden de zitting te half elf geopend. Get. Ph. Spanjer te Zutfen wordt het eerst gehoord. Spanjer's agent van der Moolen te Brussel bad hem gevraagd op welke conditiën ky bereid was een bedrag aan wissels te disconteeren van een engelsch huis. De genoemde agent wilde de zaak gaarne zien tot stand komen, omdat er voor hem een belang rijk voordeel aan verbonden zou zyn. Get. informeerde naar het huis te Londen (de firma Ackerman) doch de verkregen inlichtingen waren van dien aard, dat Spanjer de transactie refu seerde. Echter na veel overwegingen zou Spanjer de zaak toch doen doch als garantie 7 aandeelen Parys-Lyon Méditerranée ontvangen. De zaak liep over 1050 pd.st. (engelsch). Spanjer zou 5'J pd.st. nemen voor disconto met twee malen renouvelement. Hy zou daarvoor geven 400 pd.st. opeen bank te Londen en 600 pd.st. in accepten zyner clientèle. Van der Moo'en drong zeer op bet afsluiten der zaak aan en uit zyn brieven werd het zeifs den leek duidelyk, dat er voor hem van het tot stand komen der transactie veel afhing. Na voorlezing der over de zaak gevoerde correspondentie tusschen SpaDjer en van der Moolen, vertelt get. dat van der Moolen de aandee len P. L. M. toen hy ze ontvangen had naar de „Banque Générale" te Luik zond in depot voor SpaDjer. De bank seinde toen naar Zutfen, dat de stukken „frappós d'opposition" waren. Get. heeft Haas nog nooit gezien, doch „kent hem wel, daar hy door Haas eens anderhalve ton in een ko permijn had laten zitten." Get. had dan ook niet bet minste idéé ervan, wie de stukken geleverd had; toen de „Banque Générale"aan Spanjer vroeg van wien hij de aan deelen had, antwoordde get. zelfs, dat ze van Ackerman afkomstig warer, betgeen volstrekt niet waar was. Get. haalt dit aan als bewijs, dat hy in het geheel niet wist, dat Haas ly de zaak betrokken was. Van der Moolen schreef aan SpaDjer, dat de Banque Générale ongelijk had en drong bij SpaDjer op spoed aan, zeggende, dat hy begrijpelijkerwijze in eene scheeve positie kwam, betgeen Spanjer meer en meer de zaak deed wantrouwen. Toch werd de zaak gedaan. SpaDjer deed in December by Schermbeek en van Hall navraag naar een party ijzer, die in Workum of Makknm was op geslagen. De firma te Utrecht ant woordde hieromtrent en voegde er tevens by de vraag of wissels van Haas en Bottenheim, die aan Spanjer geëndosseerd waren, en die zich in van Hall's bezit bevonden, goed waren. Door Spanjer waren afgegeven 5 door hem in blanco geëndosseerde wissels, waarvan eenige buitenlandsclie clienten de acceptanten waren. Deze wissels wa ren in handen gekomen van van Hall en toen get. op 19 Decemiber 1898 een bezoek bracht aan va.n Hall, toon d'e. deze hem eene kwijting voor die wis sels, doch herinnert get. zich niet of deze kwitantie geteekend was door Haas of döor Bottenheim. Van Hall vertelde, dat hij de wissels had) gekocht van Haas, die hem veel geld schuldig was. Van Hall was tegen Spanjer opvallend beleefd geweest, hoe wel deze hem voor de eerste maal in zijn leven zag. Bekl. van Hall, zeide toen, dat- hij. een nieuwe zaak op het oog had met „edeler wild" zooals van Hall zeid'e. Van Hall moet toen ge zegd hebben, dat met „edeler wild" Russische staatspapieren en Britsvhe consols op het oog had. Bekl. Haas wordt over dë zaak dei- wissels van Ackerman gehoord en vol gens den heer officier blijkt uit de stuk ken van het proces, d'atHaas bij de zaak betrokken was en de helft van den winst zou rijgen. Haas ontkent iets met de zaak te maken te hebben gehad. Eveneens ont kent hij dat hij verschillende zaken met Bottenheim samen deed. De officier merkt op. dat sedert Haas werd gevangen genomen. Bottenheim verdwenen is. Toen de inspecteur, die Haas „op pakte" zich omkeerde was Bottenheim wee en sedert dien is hij niet meer ge zien, Bekl. van Hall, thans gehoord, zegt. „dat de roman, die Spanjer heeft ver teld, voos het- grootste gedeelte onwaar is." Het verhaal van het „edeler wild" ia volgens bekl. eveneens een leugen. Hoewel bekl. in zijn. verhaal grappig- heidjee tracht te vertellen, gelukt het hem niet daarmede succes te hebben. Volgens van Hall had Spanjer hem ook om geld gevraagd'. Bekl. zegt dagelijks 40 of 50 brie ven met aanvragen om geld te ontvan gen, daar hij toch zooveel heeft, dat luj er geen weg meer wede weet. Yan Hall houdt er gedrukte briefjes op na. waarin op die verzoeken om fi- nancieelen bijstand, afwijzend wordt beschikt. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft bevestigd het vonnis van den krijgs raad te Leeuwarden, waarby' de marechaussee J. N. van de brigade te Almelo, wegens mishandeling van den koopman 8. Bos aldaar, is ver oordeeld tot acht dagen gevangenis straf. Omtrent het vonnis uitgesproken over den wachtmeester van hetzelfde wapen N. H., die in dezelfde zaak is betrokken, heeft het gerechtshof nog geen beslissing genomen. 50 j. M. v. Heemsk.str. 22 K. A. v. d. Berg 57 j. Pieter Kiesstr. G. H. Slobbe 1 dag d. Tulpenstr. Stoomvaartbepichten. Het dabbelschroefstoomscbip Rot terdam, van de Holland Amerika Lyn, van Newyork naar Rotterdam, arriv. 21 Juni te Rotterdam. Het stoomschip Stneroe, van Java naar Rotterdam, vertr. 21 Juni van Marseille. Het stoomschip Bromo, van Rotter dam naar Java, vertr. 21 Juni van Port Said. Het stoomschip Koning Willem 1, van Batavia naar Amst., arriv. 21 Juni te Amsterdam. VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. '8 Rijks munt. Gedurende het jaar 1898 zyn aan 'sjRyks Mant vervaardigd en afgele verd a. voor rekening van den Staat: lo. Nederland1,000,000 25-ceut- stukken, 1,500,000 10-centstukkeD, 1,600,000 2'/i-centstukken, 5,000,000 1-centstukken, 2,000,000 A-centstuk ken. 2o. O verzeesche bezittingen: 3,000,000 J/i-guldens Ned.-Indië 2,500,000 V,0- guldens Ned.-Indië, 7,600,000 2V2- ceutstukken Ned.-Indië, 36,600,000 1- centstukken Ned.-Indië. b. voor particulieren: 108,771 10- guldeDstukkeD, uitmakende eene nomi nale waarde van f 3,143.710. By de Hollandscbe Electrische Spoorweg-Maatschappij bestaat het voornemen over te gaan tot de exploi tatie van een net van tram(spoor)we- gen, te weten: 1. twee lijnen in den Haarlemmermeerpolder en omgeving met verbindingsbaan op den locaal- spoorweg Amsterdam—Haarlem 2. een lyn van Amsterdam naar Alfen, met een zytak naar Ouderkerk. Familieberichten. Getrouwd'21 Juni. M. Pinheiro en S. Barber, Amst. I. E. Asscher en R. van Amerongen. Amst. J. J. van Minden Jr. en E. Oppenbeimer, Nymegen. W. P. van Berckel Bik, wedr. van W. A. Schneider, en T. M. Schneider. Gennep. J. F. Prins en E. M. Meyer, Amst. Bevallen 20 Juni. M. Prins—Stern d. Amst. Overleden 11 Juni. Wed. F. S. Teriet—Scbafter 83 j. Egmond a<Zee. 19. J. Stroink jm. 3 j. Zwolle. N. J. Reygers jd. 14 md. Amst. 20. A. Ag- steribbe 76 j. Amst. J. A. Crevghtoo 64 j. Amst. Duister Aangaande de onregelmatigheden te IJzendoorn meldt men nader De diaconie aldaar is ryk. Telken jare boudt men een aardige som over. Toen het saldo dit jaar zeer klein was. wekte dit de verbazing van het college van armvoogden, dat weigerde de rekening goed te keuren. Het classicaal kerkbestuur heeft zich van de zaak op de hoogte gesteld, maar geen maatregelen tegen den be trokken persoon genomen. Thans doet de justitie onderzoek. De majoor der ryksveldwacht Bres, te Tiel, hoorde in de laatste weken 24 getuigen en nog is het onderzoek niet Door de vele bebouwing en uitbrei ding der bevolking te Feyenoord, wordt door de Maaty. tot Expl. van Staatsspoorwegen naby de Konings- brug aldaar een bulp-station geplaatst. Hedenmorgen te 6 uur is door de politie te Rotterdam in den Proveniers singel drijvende gevonden het lyk van een naar gissing 60-jarige vrouw; het is ter herkenning naar Crooswijk over gebracht. wordl in alle Id-in^pn in Maar- lens en Omstre ken gelezen. Jongelui die plezier hebben om onder leiding van een bekend mu sicus een klein Strijkorkest te vormen, ook voor begeleiding van vocaalmuziekworden verzocht zich schriftelijk aan te melden on der motto »Samenspek aan het Bureau van dit blad. Tegen Augustus of November TE HUUR een HUIS met TUIN, gelegen aan de Nieuwe Gracht en bevattende beneden 3 kamers, keu ken, kelderboven 4 kamers, zol der rnet dienstbodekamer. Huur prijs f500.p. j. Adres Kantoor van Vaste Goede ren J. \Y. G. DROSTE. Ged. Oude Gracht 16. op Yrydag 23 Juni van 's avonds 8—10 uur, door het Haar!. Muziekkorps, Directeurluitenant-kapelmeester C- P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marsch aas der Operette NanonGenêe. 2. Ouverture Jeane d'Arco. Verdi. 3. Zweite Polooaise Liszt. 4. Grande Fantaisie de l'opéra HamletThomas. 5. Ouvert. TantalusqualenSuppé. 6. Reudez-vousZiehrer. Polka francaise. 7. Laura-walzer aus Der Bettelstudent Millöcker. 8. Terpsichore. Fantasie- ballet Ganne. Door bizondere omstandigheden TE HUUR een Heerenhuis met Tuin, gelegen aan de Leidsche Vaart. De uitstekend onderhouden wo ning bevat gelijkstraats eetkamer met veranda. Provisiekamer, Kel der. Keuken, BergplaatsenBel étage niet 2 Kamers ensuite. Serre, kleine Voorkamer; 2e verd. 3 Kamers3e verd. 1 Kamer, Bad kamer, Dienstbodekamer en Zolder. Huurprijs f 650. Te bevragen Kantoor van Vaste Goederen J. W. G. DROSTE, Ged. Oude Gracht 46. BRONGEBOUW. MATINÉE op Vry dag 23 Juni van S'/a4 A uur, onder directie van den Heer C. W. OKEL. PROGRAMMA. 1. Hoilandia-Bron Marsch Okel. Opgedragen aan den WelEdelen Lieer A. Koolhoven. 2. Feestouverture Beisig. 3. Le Caravane Asch. 4. Im. Blutenkrauz Strauss. -5. Ouvert. Fra Diavolo. Auber. 6. Die Heizenlmiiunchen Eïlenbera. 7. l'Estudiantina. Walzer. Waldteufel. 8. Fantasie Traviata Verdi. 9. Finale. LAATSTE BERICHTEN. Gisterenmiddag werd door den gar- nizoens-commandant alhier aanbesteed: De levering van aardappelen ten be hoeve van het garnizoen, voor het tydvak van 16 Juli tot 1 Nov. 1899. Ingeschreven door C. v. Straateu, 's Hage, f 2.75 per ILL. van 65 K.G. Wed. Tb. Hartog, Haarlem, f 2.60 per H.L. van 66 K.G. Door de gladheid van de straten zyn hedenmiddag twee paarden ge vallen. Het eene was het paard, gespannen voor den wagen van P. Visser te Spaarndam, dat op bet Houtplein kwam te struikelen, waar door de beide lemoeuen van den wagen brakenbet andere, gespannen vooreen vrachtwagen der H. IJ. M. maakte in de Gierstraat met zyn lichaam kennis met de straatsteenen. Door den bestuurder en eenige omstanders, spoedig op den been geholpen, ver volgde bet weder zyn weg. Aan den wagen was niets gebroken. BURGERLIJKE STANu. Ondertrouwd22 Juni. B. F. A. Buys en M. Kraak. L. van Maaswin kel en C. P. Vester. M. Dirkenen J. van Aalst. C. Cobelens en S. Visser. Getrouwd: 22 Juni. J. Vromen en E. Glazer. D. Nierop en A. M. Lyc- klama. Bevallen: 20 JuDi. J. S. W. Be- rendregt—Michel z. 11. 21. C E. Aai- nink—de Vries d. J. M. Scbaut Berbé d. J. W. van Raay—Toepoel z. 22. C. van der Vygh—Koelemy z. Overleden: 20 Jnni. H. J. Brink man 78 j. Oranjestraat. 21. A. du Ta- gau 28 j. Leidscbevaart. W. Esser Beslist laatste dag der onderhandsche Verkooping voor elk bod. ter voorkoming van vendutiekosten. 62. Nieuwe Gracht 62. waarbij zich bevinden Twee prachtig gekleurde Vazen f 5.—. Een mooi groot Eiken Buffet f 75. Zes gebeeldhouwde eiken Stoelen met hooge ruggen en rood Ieder bekleed f 50. Een mooi Theeblad f 2.50. Een 20-els Tapistrij Karpet 1 18. Een fijne gepolitoerd.noten Salon tafel f 24. Een mooi Fantasie-tafeltje f 4. Een Mahonie Salontafel f 42. Een compleet Kinderledikant f20. Een groote Mahonie Eettafel f 15. Een fijn dof noten Salonkast f50. Een italiaansch dot noten Spiegel- hangkast f 70. Een mooi dof noten Cilinderbu reau f58. Een eikenhouten Cartonnière f35. Een zeer mooie Turksche Cra- peaud f 15. Een gemakkelijke Leuningstoel met bruin leder f 10. Zes mooie Stoelen met zwart ve lours f 18. Een dichtslaande Gemakstoel met brons velours f 10. Een Spiegel met geslepen rand, in noten lijst. Een rood rnet zwart Karpet f3,50. Een prachtig groot Tapijt f45. Twee blauwe Japansche Vazen f4. Een prachtige Canapé en 6 Stoelen met rood Velours f 80. Een zeer fijn Canapékleedje f3. ENZ. ENZ. ENZ. Ondertrouwd: W. F. A. I. VAARZON MOREL en P. H. DE JONG. Receptie: 25 Juni. Ruijchaverstr. 19. V De Heer en Mevrouw DE W1TIIJansen geven kennis van de geboorte van een ZOON. Leidschendam, 24 Juni 4899. Ondergeteekende be richt namens de Mis souri. Kansas Texas Trust Com pany te Kansas City, dat de Juli coupon harer 5 pCt. Pandbrieven van I Juli a.s. haren Kantore, sterdam. J. DE GOEIJEN Jr. European Manager, Wordt met 1 Aug. gevraagd eene flinke bij MejufTr. EMMELOTH. 41, Gr. Houtstraat, z. g. g. onnoodig zich te melden. Pers. vóór 42 uur of per brief. Voor een Jongmensch van 47 jaar. reeds eenigen tijd werkzaam als Kehanger en Stoffeerder, vraagt men plaatsing. Br. fr. No. 2327. bureau van dit blad. Tegen zeer gemakkelijke beta lingsconditiën kan men oude en nieuwe le en 2e klas Rijwielen uit een prima fabriek, tegen uiterst billijken prijs bekomen, wanneer men zich per brief adresseert on der No. 2062. bur. v. d. blad. gevraagd, bij J. RUIGROK v. n. WERVEN, Korte Jansstraat No. 4. In den Boekhandel van J. W. PTE L kan terstond een geplaatst worden. Voor loop- en winkel werkzaamheden. Kassier-s. Commissionairs in Etfectea en Assnrantiën. HAARLEM. HET NEDERl.ANDSCH opgericht te Amsterdam 1821. CorrespondentJ. W. G. DROSTE, Ged. Oude Gracht 16. op den prachtigsten. meest bevolkten stand van Amsterdam, keurig nette inventaris, door bijzondere omstandigheden voor den spotprijs van f200,— TE KOOP. A. KRöGER. Damstr. 2. alsmede zwarte, witte en gekleurde Henneberg-Zijde van 45 ct. tot f 14,65 p. Met. effen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 verseh. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). Uoinaofviiilo ,r e X IJ t?- WJi - A. Damastzijde v. 75 et.14,65 Zijden Bastkleederen, p. robe f8,6512,75 Foulard-Zyde bedrukt 65 ct3,35 Balzijde Grenadine-Zijde Bengaline-Zijde 45 ct.14,65 65 9,35 f 1,20— 6,45 per meter. Zijden Armüres, Monopols, Cristalliques, Moire antique, Duchesae Priucesse, MoscOTite, Mar- eellinea, Zijden stof voor gestikte Dekens en Vlaggen enz. enz., franco en vrij ran inroerreehteu tm hnis. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3