NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. «8» Dinsdag 2Juni 1899 >o 4906 HAARLEM'S DAGBLAD A -ROT^rT-sTTP.-ivr-m-Nrn-'^-F' F?,T,T^ Yoor Haarlem pet 3 maanden.1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.80 Franco door 'nee geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0105 Geïllustreerd Zondagsbladvoor Haarlem, per 3 maanden. 0.30 de omstreken en franco per postr Ü.371^ ADYEBTElTTTEtN-: Van 1-5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames '20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentién worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publiciié Etrangére G. L. L'AUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Hontmartre. Met uitzondering: van hat Arrondissement Haarlem is hot uitsluitend recht tot plaatsing van Ad/eitsntiën en Reclames betreffeade Handels Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan hst Algemeen Advertentie-Bureau A. DS LA MAR Azn. te Amsterdam. BIJTTEN het Arrondissement Haarlem is de pry's der Advertauueo van 1—5 regels 0,75, elke regel meer ƒ0,15Reclames per regel ƒ0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zfin Blotmendaal, Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, BandpoortHeemstede, J. LEUVEN,bjj de tol; Spaarndu 0. HARTENDOEPZandvoort, G.;ZW EMMER Veis en, w. J. RUIJTERBeverwijk, J. 330GRNSHillegornAREEi HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nomen Abonnementen ®d Advertentiën aan. Officieels Berichten. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Doen te weten, dat bij huune be schikking van 8 Juni j.l. aaa P. W. Peereboom, voor een proeftyd van een jaar vergunning is verleend tot oprichting van eene'inrichting tot op wekking van electriciteit waarby ais beweegkracht een gasmotor met dy namo zal worden gebezigd, in het per ceel aan de Nieuwe Gracht no. 33. Haarlem24 Juni 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. O. DE KANTER. Waarn. Burg. De Secretaris PÜNACKER- iaan een bloeiende rozenstruik ont vreemd, een tweede werd grootendeels uit den grond gerukt. Zaterdagnacht werden op de Nieuwe Groenmarkt twee mannen aangehou den die iu het bezit waren van een grooteo hond, die des avonds door een dame op den Zylweg woonachtig was vermist. Eerst toen meerdere hulp verscheen warea de mannen geneigd met den hond naar het politiebureau te gaan, waar de hond werd afgeno men, die zooals zy beweerden met hen mede geloopon was. Stadsnieuws. Eerste en tweede pagina. Haaelesï, 26 Juni 1899. Stukken van den Gemeente raad. Voordracht voor ieorares aan de Meisjesschool in de Duitsche taal {vacature Mej. W. A. W. Deenik): Mej. W. E. van Roggen, Leiden. Mej. F. R. K. van Lier, Amster dam. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente ontvanger, den heer J. C. Gerlings, op 19 Juni, waaruit bleek dat alles in volkomen orde was. In kas bevond zich een som van f 160.149.74*. Voorstel tot goedkeuring van een 3e suppl. begrooting vóór den dienst van 1898 en id. van een staat van beschikking uit de post onvoorziooe uitgaven dienst 1899, groot f 100. Provinciale Staten. Ged. Staten stellen nog voor de a.s- zomervergadering van deProv. Staten van Noordbolland voor: lo. aan de vormschool voor onder wijzer sseu aan bewaarscholen te Amsterdam een subsidie van f3000 p8r jaar te verleenen voor do jaren 1900, 1901 en 1902; 2o. vast te steiien een le suppl. be- grooting dienst 1899, in ontvangsten en uitgaven bedragende f 23.250 3o. om, ter voorkoming van verwar ring. in art. 2 van het regiement op de jachten visschery achter het woord aalkorvon, tusschen haakjes te voegen: aalkubben 4o. goed te keuren de rekening van Meerenberg over 1898, in ontvangsten en uitgaven bedragende f 607.532.56, waaronder een voordeelig saldo van f 79.833.765. 5o. goed te keuren de begrooting voor Meeronb6rg voor 1900, sluitende in ontvangsten en uitgaven met een som van f469.815.463. Voorts zyn er eenige voorstellen ingediend vau minder aanbelang be treffende polderzaken. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is uit een bloemperk op de Park- Heden werd onder de by na voltooide overkapping der vischmarkt alhier de gasleiding aangebracht. Moesten onze huismoeders, die ge- wend waren des Zaterdagsavonds daar visch te koopen, zich tot heden i uitsluitend door haren reuk en haar gevoel laten leiden, voortaan zullen zy ook kunnen zion, wat ze koopen. i Door mejuffrouw C. Emrneloth win- 'belierster m de Groote Houtstraat, jwerd Zaterdagavond by de politie aangifte gedaan datzy op verschillende j tijdstippen to korten in haar kas had ontdekt. Een inspecteur van politie nam haar personeel in verhoor zonder dat echter iets werd ontdekt. j Zekere F. Harren in de Gasthuis- jlaau wonende werd de laatste dagen I by herhaling aan het politiebureau gebracht omdat hy vrouwen en kinde- 'ren in het water dreigde te werpen, j Vrijdagmiddag toen hy op de Brou- wersvaart een meisje met dezelfde bedreiging aangreep rukte deze zich met zooveel bracht los. dat by zelf te water raakte. Ook hedenmorgen werd hy weder door een rechercheur aan het politiebureau gebracht, omdat bij op de Botermarkt eu omliggende straten het publiek lastig viel. JAMMIS SSSiSMSK I U leest toch ge-1 |regel«l liet Feuil-| 5 a? ton vsisiMasai'» Élem's Dagblad" 81ff.k a w o. HAAGSC3E BRIEVEN. Met de gemeenteraadsverkiezingen is het hier een echte janboel gewor den. De tam-liberale kies vereen iiriDg „De Grondwet" die anders de ver steende kalmte is, doet thans waratje aan de uitsmyt-theorie mede. Er is een dusdanige verwarring in de can- didatenlysteD ontstaan, dat byv. oud- liberalen eu katholieken in het tweede district denzelfden candidaat stelden, maar de eersten voor een periodieke aftreding en de anderen voor een vaca ture. Na is bij de tegenwoordige methode van kiezen wel niet meer mogelijk, wat vroeger veel plaats had, dat men zich bij het invallen van zijn biljet vergistte, in de keuze voor ge wone aftreding of vacature, maar het lijdt toch geen twijfel dat ook thans stem versnippering- niet uitblijft en dat bij een dergelijke wijze van candidaatsteliiog de kans voor den candidaat om gekozen te worden (.waarom bet toch te doen is) aanzien lijk vermindert. Doch. dit daargelaten heef- de thans gehouden razzia onder de af tredenden by zoo velen kwaad bloed gezet, dat net te bezien zal staan of de kiesverenigingen ditmaal veel hebben in te brengen. Er is alle baos, dat de meerderheid der kiezers ditmaal haar eigen weg gaat, de af- tredendeD, op een enkele uitzondering na, herkiezende en voor de rest de candidateo latende vechten om de enkele vacatures. Beter dan deze verkiezingen waren de verkiezingen in „Eigen Hulp" ge- Jegeld, ril. die voor bestuur en com missarissen. Waar voor deze winkel- vereeniging het aantal stemgerechtig den de dames incluis dat van een kleine stad nabykomt, de 6000 overtreft, beloven deze verkiezingen in de naaste toekomst een rol te gaan spelen in het Haagscbe leven. Reeds maanden geleden heb ik er op gewe zen, dat zich in dit omvangrijke coöpe ratieve lichaam een oppositie had ge vormd, die gaandeweg is aangegroeid en versterkt. Deze oppositie, wier eerste optreden moeilijk aanstonds succes kon hebben (zij bracht het tot 450 stemmen), heeft zieh behoorlijk georgauiseerd in ean kiesvereeaiging, „Ons waar belang" geheeten, welker ledental met den dag stijgt. De ver kiezingen voor het beheer der winkel- vereenigiDg zyn zeer doelmatig gere geld, geheel naar het stelsel onzer tegenwoordige kieswet, met een can didaatsteliiog en alleen met dit ver schil. dat er ook „regeeringscandida- ten" zijn, nl. diegenen die door bestuur en commissarissen worden voorgedra gen. Het systeem schijnt bij de eerste proefneming te hebben voldaan. Ik kan niet zeggen dat ik voldaan ben over den loop van zaken betref fende het „geval-Bredius". Tot myn spijt is nl. bet bericht juist gebleken, dat de aanvankelijk verwachte op- lossing ten goede thans weder inj a.«vaar is gebracht. Ben ik wèl inge- licht dan schijnt de Minister van Binneniandsche Zaken ongeneigd tot! zekere concessies die van de zyde van i dr. Bredius worden gevraagd, conces sies, dit zy even opgemerkt, die dej ambtelijke hiërarchie onaangetast laten. We willen hopen dat rned het nog eens zat worden. Onze gemeenteraad zal het zeker; volmaakt eeas zyn in de beaotwoor- j ding der vraag, door de commissie; van toezicht op het gemeente-museum j gesteld en waarop door B. eu W. i ongunstig is geadviseerd of nl. tot! den bouw van een nieuw Museum j moet worden overgegaan. Ongetwij feld zal dc Raad die vraag ontken- nend beantwoorden, want by dit j zaakje zou een half millioen ge- moeid zyn. Al is het dan ook geble ken, dat de ervaring, te Amsterdam bij museumhouw opgedaan, leert, dat men daar voor de helft minder bouwt er zyn te veel urgente en belang rijke uitgaven van anderen aard die ons wachten, dan dat we een half millioen aan een luxe-uitgave zouden mogen besteden. Te meer omdat er al oppositie is gerezen tegen de brooa- noodige oprichting eener tweede H. B. S. met 5 j. c. Die oppositie heeft zelfs kwaad bloed gezet bii enkele leden van de commissie van toezicht op het M. O., omdat de Raad nog een afdeelingsonderzoek noodig ooi- deelde van het voorstel dat door de commissie behoorlijk was voorbereid. De ontstemming heeft zich geopen baard in een aanvraag om ontslag, zonder opgaaf van redenen, van een lid der commissie, nl. van den oud- gouv.-gen. mr. C. Pynacker Hordijk. Ben ik wèl ingelicht, dan is by het onderzoek de vraag gerezen of op deze H B. S. ook meisjes zouden worden toegelaten en moet dit denk beeld van de zyde der anti-liberalen ernstige bestrijding hebben ondervon den. Intnsschen zullen de partijen het er wel over eens worden als maar eerst tot den bouw der school beslo ten is. Blykens een entrefilet in de Stand. zyn de partyen in.de Tweede Kamer het er ook vrywel over eens, dat de Haagsche politie zich alleronhebbe- lykst heeft gedragen tegenover Ahmed Riza c. s. De feiten zijn bekend en ik behoef daarop dus niet integaan. De Turksche legatie liet Vrijdag aan de bladen mededeelen, dat een ver volging tegen de sprekers op de mee ting zon worden ingesteld, doeb trok het bericht een uur later in. Het is dan ook onjuist. Eu het is zóo al wèl. Toch geloof ik, hoezeer elke kren king der Hollandsche gastvrijheid be treurende, dat dj positie van den Min. van Buitenl. Zaken een uiterst lastige is geweest. Eenerzyds stond by voor zyn plich ten als gastheer auderzyds tegen over de Grondwet. Nu is 't waar, dat de handhaving der wettelijke vpeid boven gast heersplichten *;aat, maar Ik ben bly, dat ik de vorige week geen Minister van Buiteniandsche Zaken was. H. A. GANUS Jr. Uit de „Staatscourant." Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassan de heer J. D. Rnijs, Tn.-Az. gedelegeerd commissaris der naaml. vennootschap „Maatschappij Zeebad Scheveningen" A. J. P. Bou- dewy'Qse, kunstschilder, commissaris van uet schilderkundig genootschap „Pulchri Studio" W. F. Margadant, gep. officier van administratie der Kou. Ned. marine, penningmeester vaa den Haagschen Kunstkring; Johan nes Wolff, toonkunstenaar. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijn zen te Vaals J. J. B. Laeyendecker, ontvanger der directe belastingen en accyozea te Waardenburg c.a.; te Heythuizen c. a., L. Kloosterboer, surnumerair uit de directie te Amst.; te Aalten, jhr. W. F. van Raai van Canstein, surnumerair uit de directie Arnhemte Ejjsden (station) c. a., Als eerste gevolg hiervan meldden W. Th. van Tinei, surnumerair uit de zich Zaterdagochtend tea 11 ure aan directie Rotterdam tot ontvanger der't domicilie der protestheeren rijks- directe belastingen en accijnzen te veldwachters aan, met bevelschrift om Waardenburg c. a.jhr. A. von Bu-:te verschijnen voor den officier van low, surnumerair uit de directie Rot-[justitie, maar de heeren hadden reeds terdam te's Gravenhage (standplaatsten 9 ure de stad verlaten met be- Hoek van Holland) C. Sjollema, sur numerair uit do directie Amsterdam. Beaoemd tot militiecommissaris iu het le militiedistrict van Gelderland, de gepens. luitenant-kolonel der infan terie van bet O. I. leger, M. H. Vis, tot bureel-ambtenaar der posterijen en telegraphie van de 3de klasse ten bu- reele van den inspecteur der posterijen en telegraphie te Venloo, W. W. H. Cornelissen. Met ingang van 1 Juli 1S99 de militiecommissaris in het 3e militie- district van Noord-Holland, A. Roms- winckel, in vermelde betrekking over geplaatst naar het le militiedistrict van Zuid-Hol and, benoemd tot mili tiecommissaris in het 3c müitiedistrict van Noord-Holland, de gep. majoor van het O.-I. leger T. de Cock Bu- ning. burgemeester der gemeente Wil- dervank. I stemming naar Parys. Een aardige verwikkeling werd nog aan een dier domicilies voorkomen door de gevatheid van een subaltern, die nog bytyds voorkwam, dat Jt be wust bevelschrift werd uitgeleverd aan Turksche conferantieleden, ter- wyl het bestemd was voor eou Pool. In De Fabrieksbode deelt de heer J. C. v. M(arken) te Delft mede, dat men een werkman, dieu de politie van Delft naar Oudenbosch overgebracht had, om daar geconfronteerd te wor den, wyl men hem van diefstal ver dacht, toen z jn onschuld bleek, heeft laten t rugreizen naar Delft op zyn eigen kosten, zeggend-, dat zyn beurs, daarvoor raim genoeg voorzien was. Hugo de Groot gehuldigd. Dinsdag, 4 Juli, den Onafhanke lijkheidsdag van Amerika, zal door een Amerikaansche delegatie op het graf van Hago de Groot, den vader van het volkenrecht, in de Nieuwe Kerk to Delft een zilveren huldeblijk wor den neergelegd, by welko plechtigheid redevoeringen zullen gehouden wor den eu muziek ten gehoore zal wor den gebracht. Onze regeoriug is daarbij uitgenoodigd. De gemeenteraad van Delft besloot Zaterdag in een spoedeischeud belegde vergadering, onder applaus, aan de delegatie den 4en Juli bet raadhuis in gebruik te geven. Eene warme ontvangst. Van het Zaterdag te Rotterdam iu de Palmstraat oortgezette opstootje geeft de N. Eott. Cé. de volgende beschrijving Andermaal trok do politie er tegen 12 uur Zaterdagmiddag op uit om den woesteling, die zich in zyn woning in de Palmstraat verschanst heeft, te arresteeren. Ditmaal was het de inspecteur vau politie I). P. Book, die nu, behalve met zya revolver, zich kunnen wenden tot j ook gewapend was met een bevel tot hunne vertegenwoordigers te Con-1 gevangenneming, afgegeven door den commissaris van politie, den heer J. J. Boer, iu zyu kwaliteit van hulp- De Jong-TurkscUe partij iu Den Haag. Naar aanleiding van de bewering, dat Achmed Riza bey een avonturier zou zyn en zich opwerpt als verte genwoordiger eener party, die niet bestaat, wordt gemeld, dat hy geens zins oen avonturier isby is te Parijs zeer goed bekend en wordt daar er kend als hoofd van de Jong-Turksehe partij. Overigens wordt herinnerd dat sul tan Abdul Hamid eenige jnrea gele den een proces tegen hem heeft doen voeren en dat in de officieele stukken, op dat proces betrekking hebbende, Riza door den sultan zelf of door diens vertegenwoordigers ie Parys, erkend wordt aan het hoofd der Jong- Turksche partij te staan. De heeren Clemenceau, vau de „Aurore" en La- bori, de bekende verdediger van Zola, die toen als verdedigers optraden, hebbeu tijdens dat proces bewezen dat de zaak der Jong-Turken een heilige zaak is. Overigens zouden de belanghebben den bijvoorbeeld de Nederiandsche stantinopel om er meer van te weten, j Evenzeer zou men zich kannen w7endea tot de Zwitsersche en Fran- 'sche gedelegeerden ter Vredesconfe rentie, teneinde zekerheid te verkry- jgen omtrent het bestaau met mede- weten van de plaatselijke autoriteiten ;van comités der Jong Turksche party j gekomen, waar de man woont, werd te Genève. te Parys en te Cairo. j het publiek, dat in nog grooter getale was byeengeloopen dan Vrijdag, ver officier van justitie. Da heer Bonk was vergezeld door den ook met een revolver gewapenden onderinspecteur, den heer F. Soeten, en eenige agenten. In de Palmstraat voor perceel no. 44 Het „Dagblad" meldt nog 't Is ons gebleken dat do Turksche, zocht een weinig ruim baan te maken. De heer Bonk gaf na onmiddellijk Armenische en Pooische protest-pro-1 orders om de straatdeur open te pagaodistea nog byty is ontkomen zyn s'aa,u» hetgeen met een bijl geschiedde, aaa ingryp nde maatregelen, waartoeotD^at uitnoodiging om de deur onder sterken aandrang van de Turk-I® openen geen gevolg gehad had. sche diplomatie alhier, samengaande Nu stond de heer Bonk met de zynen te Konstantinopel met krachtige ver- bet portal en hier gaf hy order toogen bij onzen minister, zou zyn be- 033 deur, tot 's mans woning sloten. toegang gevende, in te slaan. Vóór FEUILLETON. Winriens waard. °Naar liet Engel sch VAN MRS. H. LOVETT CAMERON. 14) HOOFDSTUjy XII Den voegenden morgen vroeg nam Ha» rold Dar rington afsdheid van Flami Castle cai ging naar oir John Harrison terug. Er was geen afscheid tusschen hem en May. Zij had hoofdpijn voorgewend en had in haar eigen kamer ontbeten; toen zij den volgenden morgen laat beneden kwam was de bezoeker reeds vertrok ken. Maar mijnheer Crocker was werkelijk zeer boos op zijne dochter. Toen Lord Alforth een week te voren geheimzinnig en plotseling was afgereisd, had mijn heer Crocker, op raad van. zijne vrouw, haar niet beknord. Mevrouw Crocker had haar man toen verzekerd dat May verliefd was geworden op Harold en dat dit die eenige reden was dat de graaf naar huis was gezonden. Maar toen het den tweeden aanbidder even zoo ging. kende mijnheer Crockers ver ontwaardiging geene grenzen, i Het. scheen hem, dat zijne dochter er het op had toegelegd hem te dwars- i boomen en dat zijn vrouw haar in hare ongehoorzaamheid en hardnekkig heid toegaf. I De arme mevrouw Crocker was het slachtoffer zijner eerste uitbarsting van woede, en op haar onschuldig hoofd is het niet daarvoor dat een man eene vrouw heeft? werden de fiolen van zijn haat uitgestort. Mevrouw Crocker weende bitter en verklaarde geheel onschuldig te zijn, maar haar heer en meester werd vol strekt niet door hare tranen geroerd, noch wikle hij hare betuigingen van onschuld gelooven. „Het is alles afgesproken werk tus- schen jullie," zei hij woedend, en toen kwam May aan de beurt. Hij trok aan de bel en zond om zijne dochter. May kwam aarzelend binnen en zag er bleek en bedroefd uit; het was dui delijk dat de hoofdpijn niet enkel een voorwendsel was, „Nu meisje, ik wil nu wel eens we-; ten wat dit beteekent," begon hij met zijn greotsten toon van gezag. „Wat bedoelt u papa ..Dat weet je heel goed. Je hebt mijn- lieer Dorrington naar huis gestuurd. Twee mannen in één week May; dat is meer dan een vader kan dulden'" ,.Ik kon ze toch niet allebei nemen, papa'', zei May, met eene kleine po ging tot söherts. ,,Hc zou tegen geen der twee bezwaar gehad hebben," zei hare vader, May's flauwe opkeuriug geene aandacht waar dig keurend, „ofschoon ik natuurlijk Lord Alforth de voorkeur had gegeven, maar uwe moeder verzekerde mij dat je een goede reden liadt hem te weigeren en dat je van plan waart mijnheer Dor rington te nemen maar gisterenavond vernam ik van haar dat je dien ook niet hebben wildet. Ik wil weten wat dit beteekent, May." May stond voor hem met gevouwen handen en keek met een wit en droe vig gelaat, langs hem door het venster. „Yoor deze dingen kan men geen reden geven, papa", antwoordde zij met zachte, vaste stem. „Je zult mijn hart nog breken," riep haar vader onrustig. „Ik ben een goede vader voor je geweest en heb je alles toe gestaan, en ik ontvang er slechts ondank baarheid eu ongehoorzaamheid voor te- rug. Ik heb genoeg van deze aanhou- jdende weigeringen." j „En ik heb er genoeg van om als koopwaar behandeld te worden riep May hartstochtelijk. „Indien je met kerstmis niet ge trouwd bent. zal ik al mijn geld aan mijn zusters kinderen vermakenzei haar vader woedend. „Niets zou mij meer pleizier doen," antwoordde May. Wat moest iemand met zoo'n doch ter uitvoeren? Mijnheer Crocker raasde en tierde; hij wandelde de kamer op en neer. sloeg met zijn vuisten en ver viel in het dialect van zijn jeugd, het geen hij altijd deed als hij woedend was. Hij kon zich de moeite echter wel bespaard hebben, hij maakte evenveel indruk op zijn dochter als de booze, kleine golfjes, die hulpeloos tegen de zeewering sloegen aan het eind van zijnen tuin. May zat op de leuning van een lagen stoel, speelde gedachteloos met hare horlogeketting en keek droomerig naar de verre heuvels. „Wat geeft het zoo kwaad te zijn, papa?" zeide zij ten laatste toen liaars vaders woede een weinig was bedaard, j „Waarom wilt u en mama mij niet thuis houden? Ik ben uw eenig kind. i Gij moest niet zoo verlangen mij kwijt te raken. Wanneer gij werkelijk mijn geluk wenscht, hetgeen ik wel veronderstel, laat mij dan rustig bij u blijven, en dwing mij niet den een of ander te huwen." „vYil je me doen gelooven, dat je niemand wil trouwen 1' „Ja, dat wil ik werkelijk. Het is het beste, dat wij elkander goed begrijpen, niet waar?" Nadat zij dit had gezegd, voelde mijn- lieer Crocker, dat het beter was niets te antwoordenhij kon geen indruk op zijn dochter maken en dat wilde hij toch doen. Hij verliet woedend de ka mer. de deur hard achter zich toetrek kend, en de" volgende twee dagen wilde liij niet tegen May spreken. Hij be handelde haar als iemand die in onge nade was gevallen, als een ondeugend kind. Wanneer zij de kamer binnen kwam, ging haar vader er uit. Wanneer zij hem aansprak gaf hij geen antwoordterwijl haar moeder zeer treurig keek en haar tijd met zuchten en achter haar zakdoek weenen door bracht. Dit was alles zeer onplezierig voor May. Ondertusschen was Harold Dorring ton nog altijd bij de Harrison's vijftien mijlen verder. Hij had eerst direct naar huis willen gaan. maar was overtuigd, dat dit zeer onbeleefd tegenover de goede oude lui zou geweest zijn, daar hij hun gast was geweest voor zijn onge lukkig bezoek aan Flarm' Castle. Het was bij de Harrison's zeer verve lend hij wandelde in den tuin en liep doelloos in- en uit de stallen, met zijne 'handen in zijne zakken en een sigaar tusschen zijne lippen of hij nam1 zijn geweer en schoot eenige hazen, slecht schietend en zich ver weg wenschencL Maar toch sprak hij met geen wooid. over zijn heengaan. Den eersten dag, toen hij daar kwam, dacht hij veel over Rode. Hij zette liaar photograpliie op zijne toilettaM en keek er zeer dikwijls naar. wanneer hij zich voor het diner kleedde. Het was slechts eene goedkoope puo tographie, in een gewoon drie stuivers lijstje, maar het lieve gelaat glimlachte hem vriendelijk toe en herinnerde hem aan vele gelukkige oogenblikken in hare nabijheid doorgebracht. Al den tijd dien hij op Flarm Caatie had doorgebracht luid hij ei* geen enkele maal naar gekeken. Evenmin had hij geantwoord op een van de brieven, die, gelezen in de atmosfeer van May's aan trekkelijkheden, hem toegeschenen had den hetgeen zij ook werkelijk warea

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1