Op de revolverbaan is thans ook door Mr. H. Sillern uit Amsterdam het maximum aantal punten (zes drieën) geschoten. Op de Oranjebaan (medailles van H.M. de Koningin-Moeder) staat nog no. 1 de luit. adjud. van het reg. gren. en jagers Schönstedt met 42 punten, terwyl voor de tweede medaille vier schutters, n.l. de heeren West, mr. H. Sillem, P. A. Wertbeim en L. Holtus el kanoer deu voorrang be- twisten, ieder met 41 punten. Gemengd Nieuws*. De zaak-Dreyfus. Er hebben zich, volgeus eep Parysch correspondent van de „Indépendance beige". vergiftigingsverschijnselen voorgedaan ten huize van den afge treden minister van oorlog, Krantz. De ex-minister en zyn vrouw zyn vry ernstig ziek. Esterhazy is geïnterviewd door den correspondent van de Matin te Lon den, die hem vroeg of hy voor den krygsraad te Rennes getuigenis ging afleggen. De oud-majoor dacht er niet aau. "Voor rechters te verschijnen, dat zou nog iets zijn, maar zich over te leveren aan lakeien, verkleed als beu len Militiepliclitige ministers. Frankrijk is thans in het bezit van twee militieplichtige ministers. De hee ren Pierre Baudic en Caillaux die in 1868 geboren zijn, maken deel uit van de lichting 1883 die dit jaar voor her halingsoefeningen dertien dagen onder de wapens mo3t komen. Dit geval is bij de wet niet voorzien. Omtrent al gevaardigden bepaalt deze dat zij ge houden zyn hun militieplichten te vervullen tijdens de vacantie, maar van de ministers zwijgt de wet, zoodat de ministers van linauciëa en kolo niën verplicht zijn den minisierrok te verwisselen met den wapsarok, tenzij hun collega van oorlog hun te hulp komt en hun uitstel verleent tot na den val van het ministerie. Syndicaat van bedelaars. De politie vao New-York heeft de hand gelegd op een syndicaat van bedelaars. Dit syndicaat bloeide zoo, dat het onlaDgs te Brooklyn een huis heoft gehuurd tcgea luim 12.000gul den per jaar. In dit huis waren alle attributen gedeponeerd, nl. 3-00 kruk ken. 1500 krukstokken. 4000 houten armen en beenen en 6000 bordjes, waarbij op het medelijden van de voorbijgangers een beroep werd ge daan. In de lamilie. De broeder van Lucchenni, den moordenaar van de keizerin yan Oos tenrijk, is te Metz gevangen genomen wegéns verscheidene moorden bedre ven in Frankrijk en Luxemburg. Hy trachtte naar Italië te ontsnappen, doch werd bij 't station Gros—Ter- quin gepakt. Lucbenni jr. wordt als zoo gevaar lijk gevreesd, dat de gevangenbewaar der te Gros Terquin hem geeo voed sel in de cel durft brengen, dan ge wapend met een sabel en een revolver. SUffldsraSs&ztft?# S. D. A. P. Zondagmorgen trad in eene vergade-, ring van de Afd. Haarlem van de S. D A. P. als spreekster op Mevr. Cor nel ie Huijgens, in de bovenzaal van de „Vea-eeniging." De Kroon was ge weigerd. Nadat de voorzitter, de heer Modoo, zijn leedwezen had betuigd over het gebrek aan belangstelling bij de arbei ders. kreeg spreekster het woord. •Mevr. Huijgens betoogde, dat geen beweging in den tegenwoordigen tijdi zoo over de gaaisolie wereld verspreid is en tegelijk zoo onbegrepen als de so ciaal-democratische en zette uiteen, welke dwaalbegrippen omtrent het stre ven dier beweging bestaan bijt arbei ders en bij de bourgeoisie. Spreekster oefende kritiek op liet huidige productie-stelsel en deed uitko men hot- de klasse d'er verdrukten die toch verreweg in de meerderheid' is, wanneer de wil en de energie beston den, morgen de ketenen zouden kun nen afschudden, waaronder ziji lijden. Maar juist die energie ontbreekt.. Door de langdurige mafcerieele ellende en ontbering, waarin het proletariaat is gedrukt is de energie gedoofd, l>e- staat niet het hoog-mensohelijk willen, dat de loonslaven uit hun slavernij zou ophtifen tot hooger levenspeil. De tegenstanders verwijten der soci aal-democratie materialisme, maar on begrijpelijk is het, hoe de kapitalisten die dag aan dag hun brandkast vullen ten koste van leven en geluk van dui zenden. durven spreken van materialis me bij een klasse die streeft naar bete re levensomstandigheden, waarin het. alleen mogelijk zal zijn het ideëele le ven te ontwikkelen. Hoe zij zoo zijn ontstaan, deze schril le. maatschappelijke tegenstellingen, die luid schreeuwen om verbetering, zette spreekster uiteen door na te gaan de historische ontwikkeling, die geleid heeft tot het huidige kapitalistische produciH -«t elsel Mevr. Huygeiis toonde aan hoe dit stelsel moet sterven aan eigen kwalen en de bourgeoisie moet ondergaan, wijl zij is een overbodig geworden, een para- siteerende klasse en boe in den strijd de arbeid moet overwinnen,-wijl de arbeid voortbrengt allen rijkdom. Wij zien centralisatie van het kapi taal en centralisatie van den arbeid. De middenstand verdwijnt, de twee groote machten komen in strijd op le ven en dood tegenover elkaar. Deue- inarke.n geeft ons van dien strijd een sprekend voorbeeld. Maar de overwin ning is aan den arbeid, aan dè loonsla ven. die nu nog voor 't grootste ge deelte willoos en energieloos bukken voor do macht van 't kapitaal, dat Staat, justitie en leger te zijner beschik king heeft. Die willoozen wakker te schudden, dien illoozen te geven den hoogmensch el i jkem wil orn zich vrij te maken uit de knel lende baalden hunner slavernij, is d'e heerlijke taak d'er sociaal-democratie, die daarmede het mensehdom zal voeren op een hooger plan van. beschaving. Met veel applaus werd de rede door het auditorium begroet, en herhaalde lijk onderbroken. In het debat deed' de heer Schram opmerken, dat hij niet zag de scherpe Lijn, die bezitters en bezitloozeii scheidt, en deelde als zijne meening mede, dat alle menschelijk gevoel, ook bij de be zitters niet was uitgestorven en. hij met Mevr. Huijgens van meening verschil de, waar die had beweerd, dat het on gelode en d'e dood van duizenden den kapitalisten niet schelen kan. De voorzitter sloot met een woord van dank de vergadering, en wekte op iets af te zonderen voor de uitgesloten Deensche werklieden. Specialiteiten-Gezelschap. De groote zaal der sociëteit „Ver eeniging" was Zondagavond flink be zet. De velen, die eene eerste kennis making met het Specialiteiten-Gezel schap van den heer D. de Yroomen hadden verkozen boven eene wande ling in de vrye natuur, behoeven zich dit voorzeker niet te beklagen. Het programma dat werd uitgevoerd, was mooi en ryk aan afwisseling. Werd de avond geopeud door de Holl. Sou brette, mej. L. Hesseliüg, die door hare aardige liedjes reeds direct eene prettige stemming teweegbracht, deze werd er niet op verminderd toen de zeer komische goochel-parodisteu, de Wilsons, op het tooneel verschenen, van wie de een zoo koddig was, dat hy de aanwezigen geheel in de gehei men der goochelkunst inwijdde. Niet miuder succes verwierven de kracht acrobaten de 2 Robertinis, met hunne buitengewoon sterke toeren, die be paald een ieders bewondering afdwon gen. Een mooi nummer was ook dat van de Hoil. transformatie-duettisten Solser en Hesse, die door hunne aar dige voordrachten den lachlust der aanwezigen even kwamen opwekken. Vooral de eerste voordracht, een pen dant van „Irma en haar mama" viel bijzonder in den smaakook die waarin op zeer geestige wyze werd gezinspeeld op de verschillende poli tieke toestanden in Europa en op de Vredesconferentie, werden luide toe- gejuicht.Hierna kreeg men een staaltje te zien van balapceerkunst. zooals voorzeker nog niet dikwijls is ver toond. Het was mr. Henri Humberti, die door zyn verbazingwekkende toe ren het publiek eenige oogenblikken in panning hield. Een daverend ap plaus viel hem dan ook ten deel. Na de pauze werden nog een viertal nummers uitgevoerd, doch om alle in 't byzonder te beschrijven zou ons te ver voeren. Alleen willen wij nog even wijzen op het laatste nummer, het optreden van den beroemden bi cyclist L. Heimei en zyn August, dat een waardig slot vormde van deze goedgeslaagde voorstelling. Sociëteit Vereeniging. Reeds vroeger meldden wij, dat het Bestuur der Sociëteit Vereeniging collectief zyn ontslag zon nemen, zoodra de floantieele transactie, welke haar weder op hechten bodem zou vestigen, geheel ten einde zou zyn ge bracht. Dit is thans het geval en daarmede het voortbestaan der sociëteit verze kerd. In verband hiermede is tegen Vrydag a.s. een buitengewone ver gadering belegd van bet college van gecommitteerden en komt als tweede punt van behandeling op de agenda voor het opmaken van een voordracht ter benoeming van zeven bestuurs leden. Wandeltocht. Zondag j.l. hield de Gymnastiek- en Schermvereeniging „Concordia" kaar jaarlykscben wandeltocht onder leiding van den heer A. J. Meyerink. Dezen keer in het Gooiland. Des morgens 6 uur .werd aangetreden in het gymnastieklokaal in de Jans straat, waarna men te 6 uur 15 min. met den trein naar Hilversum vertrok. Daar aangekomen werd eerst de in wendige mensch versterkt in het café van den heer G. Tijhuis, waarna men zich te voet naar de „Hoogt van 't Kruis," begaf, alwaar men van de pracbiige vergezichten en het mooie panorama op Hilversum ruimschoots genoot. Vervolgens trok men in opgewekte stemming, die nog verhoogd werd door het heerlijke weder, door schaduwrijke lanen en dreven naar den Zwaluwen berg, bekend om zijn doolhof en prach tige ligging. Hier werd wederom eenigen tjjd vertoefd en vermaakte het gezelschap zich met turnen in den speeltuin en dwalen in het doolhof. Hierop werd eene wandeling gemaakt door de Lage Vuursche, langs de Dolmin, door hei boscb van Draken- stein naar het Slingerbosch, met zijn oade kapel (gesticht in 1500), prach tige vijver beroemde echo en eigen aardige kluizenaarswoning, om daarna langs velden en wegen, door bosschen en heide naar Soestdijk te trekken en vervolgens door de prachtige Konin- ginnelaan naar de Heult onder Baarn. Hier werd wederom eenigen tijd rust gehouden, waarna men door het Baarnsche bosch den terugtocht naar Hilversum aanving. Den geheelen dag ontbrak het den leden niet aan vrooljjk beid en in de prettigste stemming arriveerde men te ongeveer 9'/i uur weder iu de Spaarnestad. Met het vaandel voorop trok men onder trom melslag van het station naar het lokaal in de Jansstraat, waar de ledendoor den heer Meyerink werden toegespro ken en hun een woord van dank ge bracht voor de uitstekende orde, die den geheelen dag gebeerscht heeft. Nadat de voorzitter, de heer Brusé, een woord van hulde gebracht had aan den heer Meyerink voor zijne uit stekende leiding, behoorde deze aan gename dag tot het verleden. Naar wij vernemen moet het peil van de Emmastraat (die naar de brug van de electrische tram over de Leid- schevaart loopt) met niet minder dau 35 c.M. worden verhoogd, omdat de werklieden der gemeente die zooveel te laag hebben aangelegd. Datzelfde lot treft nu natuurlijk de tramrails en 't zon wel eens kunnen zyn, dat daardoor zelfs de opening der lyn vertraagd werd. Het is een geluk bij dit ongeluk, dat de boomen aan den Koninginne weg, die zoo dwaas midden óp bet troitoir stonden, in 't voorjaar zullen worden verplant tegen het troitoir aan. Het reinigen der lijfgoederen voor de militairen van dit garnizoen zal van 1 Juli af gescnieden door den heer A. Faassen alhier. Door den Minister van Oorlog is bepaald dat burgervereenigingen van Rijkswege schermgeweren kunnen ontvangen en wel in eigendom, tegen betaling van f3.10 per geweer; in bruikleen, doch alsdan hoogstens 10 geweren per vereeniging. Hedenmorgen om circa 8 uur wa ren eenigewerklieden bezig een grooten zwaar beladen meubelwagen van de afrit der losplaats op het stations- emplacement af te laten. Plotseling ontsnapte de wagen uit hun handen en reed deze met geweld tegen een op het terrein aanwezigen vrachtwa gen van de Holiaodsche Spoor, die daardoor groote schade bekwam. Een der werklieden wist door een zijsprong het gevaar te ontkomen om te worden verpletterd. Bjj het vee van den veehouder Yan der Vossen aan den Zjjlweg alhier is mond- en klauwzeer geconstateerd. De aangetaste dieren zijn aanwezig op een weiland aan de Duifstraat onder deze gemeente. Naar wy vernemen is de toestand der twee zwaar gekwetste werklieden der H. IJ, S. M. naar omstandighe den gunstig. Beiden hebben een rustigen nacht doorgebracht. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door deo heer* P. N. van 'tWout in café „Neuf" aanbesteed Het bouwen van een woniDg aan de Maarten-van-Heemskerkstraat. Ingekomen waren 8 biljetten van de volgende aanuemers J. Vander f 2149 D. H. van Leeuwen 2285 H. Munstermann 2300 R. Wereldsma 2350 J. N. van der Vlerk 2355 L. F. Slebos 2380 J. Verhagen „2560 M. Joustra 2630 De Haarlemsche Jongelingsvereeni- ging Pred. 12la zal evenals voor gaande jaren op den laatsten Kermis- maandag 14 Augustus, thans in ver eeniging met de Cnristelyke Zangver- eeniging „Oefening na Stichting" onder-afdeeling van deu Chnstelyken Werkmansbond een boottocht naar Utrecht houdeü. De tocht zal op twee booten plaats vinden, en opgeluisterd worden door het Christel.Fanfarecorps „Kunst na Arbeid," directeur de heer George Schmidt, onderafd. der Haarl. Jongel. Vereen. Kermis-inschrijvingen. Vandaag had de tweede afdeeling van. de kermis-insohrijivingen, ten stad hui ze plaats. Men kon niet zoggen, dat de groote zaal er feestelijk voor versierd was. integendeel de groote schoonmaak was aan den gang. De graven van Hol land waren van den spijker gehaald en stonden als gewone menschen op den grond!, omringd door hun wapenbordijes. Timmerlui hamerden er op los op dien achtergrond van 't tooneel verscheen nu en dan een stukadoor met een lan ge ladder. Heel in de verte, in de wachtkamer, zit Koper het opper hoofd' der bod'en -stukken te sortee- ren. Precies te half elf verschijnt de wet houder de heer de Kanter in de zaal, den zwarten stroohoed op en de handen in de zakken en maakt een gemoede lijk praatje met een paar vrouwelijke kermis-inschrijvers, die het antwoord niet schuldig blijven. Aangezien even wel de hem assisteerende ambtenaren nog niet aanwezig zijn. verandert 's wethouders stemming in die mate, dat hij aan dien bode vraagt „waar die ke rels toch blijven." Haastig aftreden van den bode. om de benoodigde ambtena ren op te zoeken en optreden van deze laatsten. De voorlezing begint. Werd er de vorige week bij de in schrijving voor de groote spellen en tenten met honderden guldens gewerkt alsof het. zoo niets was, thans bij de inschrijving voor oliebollen-, wafel-, pof fer-, koek-, galanterie- en parfumerie- kramen, is het kleingeld aan 't woord. Het bewonderend gemompel, dat den vorigen, Maandag in den kring van be langhebbenden rondging bij het hooren van een extra hooge aanbieding, komt nu niet meer voor. Blijkbaar draaien de menschen liever bij Tewe. dan dat ze inkoopen doen in de koekkramen. Naar gelang van de standplaats wordt er van 20 cents tot f 1.25 per vierk. M. voor de kramen geboden vischverma- ken bieden f 10 of t 20. een parfum e- riekraam durft te gaan tot ƒ1.11 per vierk. M. voor een inrichting van 30 vierk. M. en het hoogste bod doen nog do wafel- en pafferkramen. De rij der belanghebbenden neemt toe, zoodat de lieer de Kan ter een vermanend woord moet doen hooren om wat op te schui ven op de lange bank. ,.De heeren", zegt de wethouder, doelende op een juffrouw die geen plaats kan vinden, „moeten altijd galant wezen voor de dames." Zonderlinge namen hebben sommige van deze kermisvermaken. Een heet er een „haksalon", waarmee waarschijn lijk een stalletje wordt bedoeld, waar men bleeke koek hakt met scherpe bij len. Een ander noemt de inschrijver „ossenvermaak", waarmee hij een krachtmeter schijnt te bedoelen. Op eens een intermezzo. Een van de toe hoorders intorpelleert den wethouder. „Meneer, een woordje asjeblief. Mag ik vandaag nog meeschrijven T' ,,'t Heeft in de krant gestaan, wan neer je je biljetten kon inleveren," zegt de heer de Kanter. „Ik dacht d'at het vandaag ook nog kon", herneemt de man. „Dan heb je verkeerd gedacht." zegt de wethouder kortaf eu gaat met zijn werk voort De interpellant blijft nog een poosje staan luisteren en gaat dan teleurge steld weg. Het hoopje nog te openen biljetten dunt nog niet gauw, zoodat wij ook maar verdwijnen ternauwer nood ontsnappende aan een straal ta bakssap, die zonder eenige kwade be doeling door een van de aanwezigen naar den grond wordt gedirigeerd. Ach ter ons gaat het nog dooreen paling- kraam een zuurwagen... een room- soezcnkraain er zal weer gesmuld kunnen worden op onze kermis! Volgens het „Alg. Handelsblad" moet er een boekje verschenen zyn, over de geschiedenis van het provin ciaal krankzinnigengesticht Meeren- berg, welke inrichting beden haar 50-jarig jubileum herdenkt. De mededeelingen, die het „Hbld." oraau om leent, zyn in hoofdzaak die, welke wy reeds eenige weken geleden putten u»t bet bekende in 1892 ver schenen werkje van den heer C. Druyvestein, zoodat wy geen aanlei ding vinden erop terug te komen. De Bloemenmarkt. Hedenmiddag voorby de Gasthuis- vest komende, viel het ons op hoe treurig de verschillende bloemen Yer- koopers, die nu voor de eerste maal hunne nieuwe standplaats innamen, naar de toeschouwers keken. Op onze vraag of dit zyn reden vond in de verplaatsing van de markt van het Spaarne naar genoemde vest, ant woord Jen zy bevestigend. Ten eerste komen de potjes bier uiet zoo goed tot bun recht doordat de weg schuin afloopt, zoo beweerden zyeo verder heeft de verkoop niet gehaald by dieu op liet Spaarne, waarschijnlijk doordat deze plaats eenigszins van het drukste stadsgedeelte is afgelegen. Eene groote verbetering zou het huns inziens evenwel zijn, wanneer de bloemenmarkt, die thans nog op de Ged. Oudegracht wordt gehouden, ook naar de Gasthuisvest, waar ruimte genoeg is, werd overgeplaatst. Yoor het examen als apothekers bediende is Zaterdag te Venlo ge slaagd mej. W. Sonstral alhier. Naar wy vernemen zyn hedenmid- dar door een commissie van eenige werklieden der Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij stappen ge daan by den directeur der werkplaat sen om het ontslag van den machinist Cramer te bewerken, die dienst deed op de locomotief, waarmede de vorige week de werklieden de Groot en van der Burg werden verminktdoor die werklieden schynt bet ongeval aaD dien machinist te wurden toegeschre ven. Door den Minister van Binnenland- sche Zaken is bericht, dat in Noord- Holland vry veelvuldig voorkomt, dat aan varkeus gedurende langereu of korteren tyd visch of viscbafval wordt toegedieud.Die voedering althans wan neer zij plaats heeft tot enkele weken vóór de slachting, maakt het vleesch voor onsumptie ongeschikt en doet het spek olie- en geelachtig week, onaangenaam riekend en naar visch smakend worden. Daargelaten dat de inlandsche afnemers niet gediend zul len zyn van aldus gemeste varkens schuilt er in bedoelde wijze van voe dering, vooral omdat wat het vleesch betreft, de ongeschiktheid voor ver- brnik eerst te coDstateeren valt na het koken of braden, een zeer ernstig gevaar voor den exporthandel in geslachte varkens, welke tegen woordig 'n aanzienlijken omvang heeft. Op grond van het bovenstaande wordt de aandacht der ingezetenen met nadruk gevestigd op het hoogst bedenkelijke van bedoelde voedering. Met belangftelling vernemen wy, dat ook de beer dr. H. D. Kruseman, lid van den gemeenteraad, op den weg van herstel is. Kegelwedstrijd. Aan de op 24 en 25 dezer te Apel doorn gehouden nationale kegelwed- strydenwerd in den korpswedstryd door 174 kegelvereenigingen deeigenomen. De haarlemsche kegelaars hebben over 't algemeen genomen geen schitterend figuur gemaakt Ter hunner verdedi ging kan evenwel worden aangevoerd dat de regeling allertreurigst was en dat de kegelaars, die reeds des mor gens te 9 uur te Apeldoorn waren, na eeu hevige woordenwisseling eerst des avonds te 8 uur in de gelegenheid werden gesteld te werpen. De uitslag is als volgt „M. O. M." 132„de Groote Vaux- hall" 112; „Hard gaat ie" 111 en „de Vliegende Hollander" 102 houten in de 30 worpen. Welke pryzen deze vereenigingeu met gemeld aantal houten behaald hebben, is nog niet bekend. Woensdag 28 dezer viert de heer J. Klein, lid van den gemeenteraad alhier, zijn 70sten verjaardag. Naar wy vernemen nadert de ten toonstelling der West-Indische afd. hare voltooiïug en zal deze den 15en Juli op eenigszins feestelijke wyze door den Ministervan Koloniën Cremer worden geopend. Overveon. Inplaats van den heer W. J. Elde- ring, die voor de candidatuur bedankt heeft, is de heer Ign. Bispinck door de R. K. kies vereeniging vau Bloe- mendaal candidaat voor den gemeen teraad gesteld. In den nacht van Zondag op Maan dag overleed alhier de heer H. Roo- zen, lid van den gemeenteraad en van 't R.K. kerkbestuur. In hem verliest de gemeente een bekwaam, ijverig en humaan man. Heemstede. Zondagmiddag omstieeks 5 uur had alhier een ongeval plaats, dat echter nog bijzonder goed is afgeloopen. Eeu rytuig bespannen met iwee paarden, waarin drie dames en een heer waren gezeten, kwam met de stoomtram iu aanraking, juist op een bocht van den weg. Het rytuig sloeg om, terwijl het eene paard met zijn kop in de ruiten van een wagen van de stoom tram terecht kwam, waarby het dier een bloedende wonde aan zyn kop bekwam. Oogenblikkelijk weid er genoegzame huip verleend om d8 passagiers uit hun benarden toestand to helpen, die echter alleen zeer ver schrikt waren maar byna geen letsel hadden bekomen evenmin de koetsier. Daar het rijtuig nog al was beschadigd werd de reis verder met de volgende stoomtram naar Haarlem voortgezet. Vogelenzang. Van trein 63 van de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij, van .Amsterdam naar'Dordrecht, is naby Vogelenzang de machine uefect ge raakt. Er moest een andere locomotief uit Haarlem komen om den trein naar Rotterdam te breDgen. Hierdoor on dervond deze ruim een uur vertraging. Gemeenteraadsverkiezingen. De heer J. Klauwers, aftredend lid van den raad der gemeente Velsen, stelt zich niet weder herkiesbaar. De katholieke en anti-revolutionaire partyen te Beverwyk stelden totcau- didaten de heeren Th. J. Cornelisse, H. Burger, C. H. Moens en H. Breu kelaar; aftredend zijn de heeren Moens, Cornelisse, G. Smit 6n K. Tegel. Te Heemskerk zijn met algemeen goedvinden gesteld de heeren J. Scbuijt, P. Siunige. J. v. d. Slays (aftr. leden) en P. Weiberen (vacature P. Zonoeveld.) IJmniden. Het bouwen van een dubbel pak huis met kantoor en bijkomende wer ken op een terrein gelegen aan de Prins Hendrikstraat alhier voor reke ning der Visschery"'-Maatschappij „Kennemerland" is in openbare aan besteding gegund aan den laagsten inschrijver den heer Kistemaker alhier voor f5900. Spaarndam. 1 Juli a.s. zal de machinist van het stoomgemaal onder Noord- eu Zuid- Spaarndammerpolder G. T. Breuring, zijn 25-jarigen diensttijd als zoodanig herdenken. Leiieren en Kunst. Naar de Telegraaf verneemt heeft de heer Frans Netscher aan het dag. bestuur van den Alg. Ned. Wielrij ders-Bond te kennen gegeveD, dat hy met. I Januari a. s. het hoofdredac teurschap van „De Kampioen" zal neerleggen en zich metterwoon te Haarlem gaat vestigen, a waar door de Erven Loosjes een nieuw letter kundig tijdschrift zal worden uitge geven met een Nederlandsche en een Engelsche uitgaaf. VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. Zaterdagavond brak te Rotterdam' brand uit op de eerste verdieping van bet perceel Verlaatstraat 32, tijdens de bewoners afwezig waren. Ten gevolge van den dikken rook konden de bewoners van de tweede verdieping Muller en zijn gezin, niet meer langs de trap vlochten. Met groote moeite werden zy d jr den brand meester Van der Linden gered met behulp van een brandladder. Het achtergedeelte der eerste ver dieping brandde geheel uit. Yoor de haven van Brest zijn twee visscherspinken omgeslagen. Twaalf opvarenden zijn verdronken. TELEGRAMMEN. PARIJS, 25 Juni. {Reuter.) De ministerraad heeft de volgende be sluiten genomen De procureur-generaal Bertranden de officier van justitie Feuilloley wor den tot andere functiëo geroepen. Tot officier ran justitie is benoemd Balot in de plaats van Rertrand is uog nie mand benoemd. Generaal Hartschmidt wordt over geplaatst naar Reims, generaal Roger naar Belfort, kolonel Saxcé naar Poitiers; ook kolonel Coubertin zal overgeplaatst worden. Voorts heeft de ministerraad den tekst vastgesteld der verklaring welke morgeo in de Kamer zal worden voor gelezen. Het gerucht dat Dreyfus reeds aan gekomen eu naar Rennes zou over gebracht zyn, wordt tegengesproken. LONDEN. 25 Juni. (Reuter.) De stoomboot „Tantaiion Castle, die gis teren naar Kaapstad vertrok, nam honderd ton patronen en gevulde gra naten mede. De 500 man, wier vertrek de vorige week is aangekondigd, gaan 8 Juli. Twee officiereu van gezondheid en 75 man van deu hospitaaldienst heb ben bevel gekregen, zich gereed te houden om naar de Kaapkolonie te vertrekken. MARKTNIEOW3 Haarlem, 26 Juni 1S99. Graan- en Zaadmarkt. hoogste laagste H.L. prys. prys. Witte Tarwe 159 f 6.55 f 5. Rogge 75 „5.40 5.30 Aangev. Yerk. Prys. Boter 121 KG. 95 KG. f 1.1011,15 Biggen 74 st. 61 st. f5.f 8, Schram. 51 st. 42 st. f 10,— f 14,— Aard. 238 HL. 194 HL. f 1,00 f 5.50 BURGERLIJKE 3T4.NO. Bevallen 25 Juni. A. v. Wouden— Herbst z. M. E. Thys— Cruijce d. J. M. van Delft—Masselman z. Overleden23 Juni. W. S. la Pierre 5 m. d. Rustenburgerlaan. 24. M. Drukker—Polak 69j. L. Heerenstraat. CORRESPONDENTIE. Den Heer H. Uw stuk wordt morgen geplaatst.Redactie. Afloop der Veilingen in het Verkoopt. „De O ouden Leeuw op Zaterdag £4 Juni 1899. 1—4. Een Heerenhofstede, genaamd „Oosterhout," Heemstede, met Tuin grond met zwaar opgaand geboomte, vruebtboomen, broeibakken en ramen, benevens Heerenhuizing met bloemen tuin, moestuin, boomgaard, stal, lood sen. koetsiers- en tuinmanswoningen. De perc. 1—4 gecomb. f45200 A. J. C. Daamen qq. 5. Eeu Winkelhuis, Pakhuis eu Erven, Gr. Houtstraat 147. 6. Id. id. naast voorgaande. De perc. 5 en 6 gecorob. f 27805 P. Hoogeveeu. 7. Een Huis en Erve, (met Vergun ning) benovens Pakhuis en Erve, Turfmark 18. H. C. Tombergh qq. f12000. S. Een Huis eu Erve met aizond. opg. Bovenwoningen. Spaarne 84. E. Althoff f11600. 9. Een Winkelhuis met afz. opg. Bovenwoning eu Erve, Breestraat 19 zwart en rood. A. v. d. Linden qq. f 3665. 10. Een Winkelhuis en Erve, So- phiastraat 37. jD. Groenendaal f2600. 11. Een Huis eu Erve naast voor gaande. D. Groenendaal f 1525. 12. Id. id. Korte Doelstraat 3. J. v. d. Berg f 1590. 13. Eeu Huis en Erve met Tuintje. Schouwtjeslaan 17. G. P. Geukers f 2610. 14. Id. id. Zydbaanslaan l.P. Hoo- geveen f2775. 15. Een Huis met afz. opg. Boven woning en Erve, Spaarnwoudersiraat 6 zwart en rood. L. F. Slebos f 3990. 16. Een Winkelhuis en Erve, met afz. opg. Bovenwoning, Barteljoris- straat 25. T. C. Niepbaus qq. f 20000. 17. Eeu Huis en Erve, Biggesteeg 3a. R. Verdel f 1800. 18. Id. id. naast voorgaande. 19. Id. id. naast voorgaande. De perc. 18 en 19 gecombin. J. A. Remmé f 3655. 20. Id. id. naast voorgaande. 21. Id. id. naast voorgaande. De perc. 20 en 21 gecombin. J. Eden f3660. 22. Een Huis eu Erve met Tuin, Nieuwe Gracht 88. S. J. W. Mons f7625. 23. Een Winkelhuis en Erve. Zijl straat 79. P. B. Verberne f5560. 24. Een Huis eu Erve met Tuin, Lange Heerenstraat 17. M. v. Omme ren f2085. 25. Een Huis eo Erve met Tuintje, Barendsestraat 33. T. Kruyff f 1730. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijli. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik u, mij voor onder staande regelen, eenige ruimte af te willen staan in uw veelgelezen Dag blad, waarvoor ik u bij voorbaat dank zeg. In de voorgaande week werden er in gi-ooten getale strooibiljetten dooi de stad verspreid, waarvan de inhoud blijkbaar het doel heeft, niet alleen mij in mijn goeden naam te treffen, maar ook om het mij moeielijker te maken, op een eerlijke wijze het brood voor mij en mijne 4 kinderen te verdienen. De laaghartige opsteller en verspreider van dat biljet welke zich onderteekent als „een van nabij bekende te Haarlem" verklaart daarin ten eerste, dat ik mij voor weduwe uitgaf, ten tweede dat ik mijn elf jarig zoontje wijsmaakte, dat zijn vader dood was, ten derde dat ik na een 24jarig huwelijk moedwillig, enkel om een kleine oneenigbeid mijn man zou hebben va-Ia ten. Ten slotte

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3