|7e Muziekuitvoering in den liout rnrmmmm. Bekendmaking Bleu' reeds een vasteren vonn aange nomen. daar het blad weet mede te dee!en. dat de Khalief reed.s gevangen genomen is. Van andere zijde wordt echter bericht, dat de Khali ef ingeslo ten is in een kleine vallei in de Tagal- lah heuvels en dat de Tagallas reeds 500 van zijn Derwischen hebben neer geschoten. Niettemin verwacht men niet dat de Mahdi in handen van de Tagal las z.' vallen, doch dat een krachtig uitgeruste expeditie noodig zal zijn, om hem gevangen te nemen. De Tagallas, die nu tegen den Kha li ei' strijden, zijn zwarte .bergbewoners van K -rdofa. De Taaishas en Habanias, die gedeserteerd zijn, bestaan beide uit Baggarasfeammen. De eersten behooren tot dtnzelfden stam als de Rhalief en wonen ni Ztnd-Darfoer, terwijl de Ha banias m Darfoer en Ivordofa leven SirffiSSasS-di&PJIW» Afscheid van den President der Rechtbank. Ter gelegenheid1 van het feit. dat de president der Arr.-Rechtbank alhier, de lieor Mr. S. J. A. van Walchrem. he den de laatste zitting voorzat, waren al de rechters aanwezig, uitgezonderd de vi'v-president Mr. L. E. A. baron Sloet. d'.e nog altijd niet geheel her steld :s: verder vele leden der balie, belan ^stellenden deurwaarders, beamb ten er. rijksveldwachters. Na afloop der gewone werkzaamheden nam cI'l- officier van justitie, Jhr. Mr. A .T. Ret haan Macaré, het woord. Hij wees op. dat er iets pijnlijks in is wanne- een magistraat het amibt neer legt. dat hem lief geworden is in dit geval !-• er ook iets verheffends in, bij het zien van het motief dat dezen Pre sident. daartoe heeft geleid. Het was dit. riat. onze President vreesde, dat de tijd niet meer veraf zou zijn, dat hij de betrekking niet meer zou kunnen vei vul! en naar de eischon, die hij zelf daaraan stelde. Het motief is dus een diep gevoel van plichtsbesefdat hij den moed heeft gehad daarvoor zijn ontslag aan te vragen, wijst op een nog onverzwakte energie. Werpen, .wij een terugblik op zijn le ven. daai strekt zich dit uit. over een halve eeuw. Tn 1 ?4 7 promoveerde Mr. van Wal- chrtn lot meester in de beide rechten, vestigde zich in de residentie; zes jaar latei- kwam hij in de magistratuur, eerst als griffier bij het kantongerecht te Am Ci sfoortwerd 3 jaar later sub- stituuï-officier aldaar, daarna officier en in 1372 president van dezelfde Recht bank. Bij de opheffing daarvan werd hij ambteloos, maar dit duurde niet lang. Op verzoek der rtegeering aan vaardde Mr. van Walchren in 1879 het presidium van de Rechtbank te Haar lem. (hoezeer jiij gaarne in Amersfoort had willen blijven) cm het edele motief, dal hij zijn zonen het voorbeeld niet wilde geven van ledigheid. Twintig jaar is hij dus het hoofd geweest van deze Rechtbank. Velen dier bij zijn installatie tegenwoordig waren, missen we heden- 2 vice-presidentcn, 2 recht-v- overleden en ook de mutatie was belangrijk. De omgeving verander de, de Rechtbank werd gehuisvest in dit nieuwe gebouw, cle werkzaam heden namen toe met de uitbreiding van het arroijdis-vinent en het is Mi. van Wal chren a tijd een doorn in het oog ge weest dat de aanvankelijke formatie der Rechtbank niet, in gehandhaafd en nog altijd een zetel onbezet is. Ook vele strafzittingen zijn door Mr. van Walchren met beleid gepresideerd. „Het zou." zei spr. ,mij niet passen, na te gaan. het aandeel dat gij, M. d'. V. hebt gehad in cle vele beslissingen van deze rechtbank, die in Raadkamer geschiedden. WTel mag ik u hulde bren gen voor de groote liefde, toewijding en voortvarendheid, waarmee door u deze oetrekking is vervuld, aan uwen zin voor nauwkeurigheid, die mij o. a. bleek bij liet door u nagaan van de- talrijke requesten tot plaatsing van krankzinnigen in het gesticht Meeren- berg. Diezelfde nauwkeurigheid heeft voorzeker een weldadiger, invloed uit geoefend zoowel op het parket als op de balie. Nog lang zal deze eigenschap hier in herinnering blijven. Thans gaat gij een tijdperk van rust tegemoet en zult zeker menigmaal te- rugrien op uwe afgelegde rechterlijke loopbaan Moge Gij vele jaren van die rust genieten, voorspoed genieten in Uw gezin, dat in da jaren waarin Gij liiei woont, niet bevrijd'is gebleven van ernstige slagen en met vreugde herden ken de dagen, waarin gij hier met zoo vee i eer dén hamer hebt gevoerd." De lieer Mr. Th. de Haan Hugen- lioltz. al® deken der orde van advoca ten. richtte nu het woord tot Mr. Van Walchren. nadat niet hem alle leden der balie waren opgestaan. Namens de balie richtte spreker een hartelijk woord van dank aan den aftredende li presi dent. voor de welwillendheid en hulp vaardigheid, die d'e balie altijd van hem heeft ondervonden. „Ook de afwezige leden der balie wenschen u, zeide spr., „met ons van haite toe een „otio cum dignitate" en hopen, dat gij nog lang in goede ge zondheid en met genoegen zult mogen terugrit n op de jaren, gedtu-ende welke Gij hier aan 't hoofd der Rechtbank hebt. gestaan. Mi'. Van Walchren antwoordende, zeick- den officier dank voor diens woor den, ai kon hij zich niet voorstellen zooveel lof te hébben verdiend en dank te ook de leden der balie voor hunne goede wtnsehen. In herinnering bren gende. hot Haarlem hem bij- zijne be noeming hier nagenoeg geheel vreemd was, betuigde spreker, nooit berouw te hebben gehad, die benoeming te heb ben aangenomen en dankte vooral de drie leden die, van toen af thans nog hier aanwezig waren, Mrs. Macaré, 't Hooft en van Lijnden voor hunne me dewerking. ..Het motief voor mijn heengaan", verklaarde spreker, „is egoïsme. Nu ben ik nog krachtig, maar als de gebre ken ,van den ouden dag kwamen/zou ik,staan voor de noodzakelijkheid om heen ,te gaan en niets meer hebben aan mijn rust. Nu kan ik daarvan nog ge nieten. Verleden jaar had ik reeds het plan daartoe, maar heb het toen niet gedaan wegens de ziekte van den vice- president, dien ik, onder gewone om standigheden, had vernacht, dat mijn opvolger zou zijn geweest. Ik dank de leden der Rechtbank, van parket, griffie en balie voor de mij betoonde welwillendheid. Den tijd, dien ik in hun midden doorbracht, zal ik altijd1 met genoegen herdenken." Zich ten slotte tot rijn opvolger, Mr. W A. 't Hooft, wendende, wenschte spr. dozen dat het hem wel mocht gaan in die betrekking en die vele jaren met lust en ijver zou mogen vervullen. Daarna werd de zitting gesloten. Zekere Karei Spijkerman, die als colporteur in dienst was hij den boek- verkooper M. van der Leest in de Kleine Houtstraat, beeft zich met een bedrag van ongeveer 19 gulden ver wijderd, zijnde door bem voor dien boekverkooper van een groot aantal klauten ontvangen, aan wie bij boek werkjes had verkocht R. K. Volksbond. Maandagavond vergaderden de leden der afd. Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond in de groote zaal der Sociëteit „de Kroon". Ter opluistering hadden de onderafdeelingeu, de zang- vereeniging „St. Bavo", het Knapen- kooi' en de Rederijkerskamer „Alber- ditick Tbym" hunne welwillende me dewerking toegezegd. Nadat de zang verenigingen onder leiding van baren directeur den heer N. H. Andriessen eeuige liederen zeer verdienstelijk ten gehoore hadden gebracht, deed de voorzitter eeuige huishoudelijke mede- deelingen en bracht verslag uit van de vergadering, van den centralen Raad, die op Zondag 25 dezer te Gouda werd gehouden. Tevens deelde spreker mede, dat Pastoor Konings to Amsterdam, algemeen adviseur van den Ned. Bond, den 15en Augustus a.s. zijn 25-jarig Priesterfeest zal her denken en dat op gemelde vergadering te Gouda besloten is, dezen dag voor den jubilaris niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Ook op de medewerking van alle afdeelingen van den Bond als blijk van erkentelijkheid voor den jubilaris wordt gerekend. Door applaus toonden de leden der afdeeling Haarlem hunne ingenomenheid met dit voorstel. Na deze mededeelingen kwam de rederijkerskamer aan het woord Opgevoerd werd het tooneelspel „Goede Harten", dat voor dilettanten zeer goed werd vertolk.De uitvoerenden werdeD dan ook voor hun flink spel met handgeklap beloond. En biermede was deze vergadering geëindigd en gingen de toehoorders spoedig de warme zaal met de frissehe buiten lucht verwisselen. Naar wy vernemen is in den toestand der zwaar gewonde werklieden der H. IJ. S. M. T. Groot en F. M. van den Burg een zeer geringe vooruitgang te bespeuren. De afgeloopen nacht is wederom rustig voorbij gegaan. Ouder de personen die dit jaar van de kiezerslijsten zijn weggelaten omdat zij hunne rijksbelasting met hadden aangezuiverd bevindt zich o. a. een gepensioneerdrijksontvanger. Bij vonnissen van de Arrondisse- ments Rechtbank te Haarlem d.d. 27 Juni 1899 zijn in staat van fail lissement verklaard 1. Albertus Jobs. Törvoert schilder te Haarlem. Rechter-Commissaris mr. J. de Clercq van Weel. 2. Cornells Langeveld, voorheen winkelier in hoeden en petten, thans zonder beroep te Haarlem. Rechter commissaris als voren. 3. Mattia en Luigi Rigutto, firma gebrs. Rigutto, mozaïkwerkers te Haarlem. Rechter-Commissaris als voren. Vele wandelaars zullen zeker wel met verwondering gekeken hebben naar de Amerikaansche vlag, die uithangt op den Krnisweg en wel voor het perceel no. 47. waarin de deiicatessenuandel van den heer H. Pander Jzn. gevestigd is. Deze vlag wappert aldaar om het publiek attent te maken op de tentoonstelling van H. J. Heinz Co.'s nieuwe Ameri kaansche artikelen, zooals Tomaten Soep, Tomaten Chutney, Tomaten Ketcheep, Tomaten Jam, Uitjes, Augurkjes. Zoetzuur, India Relish, Mierikswortel, enz. enz. In de étalage is o.a. een groote reclameflesch ten toongesteld, waarin men al de arti kelen, die de firma H. J. Heinz Co. verkoopt, keurig gerangschikt kan bewonderen. Alles ziet er zoo keurig ea heerlijk uit, dat men onwillekeurig trek krjjgt er iets van te gebruiken en om daartoe een ieder in de gele genheid te stellen en kennis met deze artikelen te maken, wordt vanaf Dins dag 2/ dezer tot Zaterdag 1 Juli telkens van 's morgens 10 tot 's na middags 5'/2 uur door den heer H. Pander Jzn. de gelegenheid aange boden in een keurig daarvoor inge- richten salon een proefje naar verkie zing van de vele artikelen te gebrui ken, dat verstrekt wordt door eene uitsluitend daartoe aanewezen dame. In den salon bevinden zich verschei dene tafeltjes en stoelenmen kan dus uitrustende op gemak kennis maken met H. J. Heinz Co's. nieuwe Amerik&aosche artikelen, die vooral ook zeer geschikt zyn om in fijne hotels gebruikt te worden. In den delicatessenhandel van den heer H. Pauder Jzn. zyn 21 verschillende artikelen voorradig, een ieder kan dus daar zeker zyD keus vinden. H. J. Heintz Co's. artikelen worden ingemaakt in appelazyn, die uitmunt door zachtheid en zuiverheid, vandaar dat zjj in bet buitenland zoo'ü opgang hebben gemaakt, want alleen in Londen zyn 23 winkels, waaraan 31 reizigers werkzaam zyn. Ook in ons land is thans een verte genwoordiger aangesteld en wel de heer K. de Vletter te Rotterdam, die Heinz's artikelen in verschillende piaatsen tentoonstelt; van hier gaat hy naar Arnhem om ze daar te expo- seeren op de geneeskundige tentoon stelling, die daar gehouden wordt. Onder de werklieden van de Cen trale Werkplaats der H. S. M. bier ter stede is een strooibiljet verspreid, waarin zjj worden opgewekt om heden morgen in grooten getale tot den ingenieur te gaan en by dezen aan te dringen op het ontslag van een opzich ter in de stelplaats, van wiens „tiran niek optreden in zake de arbeidsre geling ir» de stelplaats", zooals het heet, Donderdag 22 Juni twee kame raden de slachtoffers zijn geworden. Dit doelt natuurlijk op bet bekende ongeluk aan de werkplaats,w aarbij twee werklieden zoo ernstig verminkt zyn. Naar aanleiding van bovengenoemd biljet verzamelden zich dan ook heden- mor.-en omstreeks 10 uur een 200 a 300 werklieden uit het personeel van de stelplaats en de draaierij en be gaven zich naar het kantoor van den ingenieur, chef der werkplaatsen der H. IJ. S. M., den heer L. Sloot. Eene deputatie uit deze werklieden werd tot den ingenieur toegelaten en deelde de grieven mede, die men tegen den opzichter over de afdeeling loco motieven, Kramer, had, tevens op zijn ontslag aandringende. De ingenieur zegde een ouderzoek in deze zaak toe en raadde het personeel aan ten spoedigste weder aan hun werk te gaan. daar by anders het werk zou laten afluiden en de werklieden dan kondenvertrekken.Dezen begaven zich daarop dan ook weder rustig aan den arbeid, zoodat de geheele beweging een kalm verloop had. Verkiezing Gemeenteraad. Heden was het de dag, dat de opgaven van caDdidaten voor dou Gemeenteraad ten Raad huize moesten worden ingediend. Er zijn niet minder dan 31 candidaatstellingen van de verschillende kiesvereenigingen voor de tien wegens periodieke aftreding opengevallen zetels. Eene stemming,die bij een even groot aantal candidateu als vacaturen overbodig was, zal nu op Dinsdag 11 Juli a.s. moeten plaats hebben. De uitslag van decaudidaat- stelling is dat „Vooruitgang" heeft gecandideerd voor distriet 1de iiee- ren Joh. Winkler (aftr.), H. van den Berg (aftr.) en S. Roog (aftr.)voor district II: de heeren J. Krol Kz. (aftr.), Gr. J. van Dieren Bijvoet (aftr.) en W. F. van Thiel (aftr.); voor dis trict IIIde heeren mr. A. A. van der Mersch (aftr.), dr. H. D. Tjeenk Willink (aftr.), J. Lodewjjks (aftr en mr. J. de Clercq v. Weel (aftr.) De anti-revolutionaire kiesvereeui- ging „Nederland en Oranje" stelde voor district Ide heeren Joh. Win kler (aftr.), W. Klippers en H. van den Berg (aftr.)voor district II: de heeren G. J. van Dieren By voet (aftr.), H. M. J. van Lennep en W. A. J. van de Kampvoor district IIIde heeren W. Klippers, G. Bos, J. H. Welsenaar en J. J. van Schuylen- burg. De Christelijk Historische kiesver- eenigingstelde voor district I: den heer J. B. Lasscbuit; voor district IL: den heer K. F. Westerouen van Meete- renvoor district IIIde heeren F. C- Hos en H. van Blaaderen. „Burgerplicht" en de Katb. kies- vereeniging stelden dezelfde candida teu als de anti-revolutionaire kies- vereeniging „Nederland en Oraoje". De „Volkskiesvereeniging" stelde voor district I en IIde heeren J. Hofland, L. Modoo en W. L. Schram Az. en voor district III dezelfde hee ren benevens den heer J. J. Groot. Behalve de tien aftredende leden die allen door „Vooruitgang" weder zijn gecandideerd, zyn alzoo 14 nieuwe candidaten gesteld. De strijd kan dus hevig wordeu. Heemstede. OPENBARE VERGADERING van den Gemeenteraad van Heemstede op Vrijdag 30 Juni 1899des namiddags te Z'/ï uur. Onderwerpen: 1. Vaststellen staten van af- en over schrijvingen en onvoorziene uitgaven 1898. 2. Verzoek van J. C. Peereboom omtrent 't drukken der Raadstukken. 3. Verzoek R. C. Parochiaal Arm bestuur tot het rooien van 4 beuke- boomen vóór het wees- en armhuis St. Bavo aan de Kerklaan. 4. Benoeming van een 4e lid van 't stembureau ingevolge art. 11 der gemeentewet. Ingekomen stukken. Het Huis te Heemstede. In het Bouivk. Wbl. wordt wat belangstelling gevraagd voor de ruïne van bet Huis te Heemstede. Het be langrijkste van dezen bouwval is een steenen brug, die buis en voorplein verbond. De 10 of 12 consoles welke aan de brug voorkomen, prijken met maskers, die vermoedelijk hun behoud danken aan de omstandigheid, dat zy zóóver benedenwaarts zijn gericht, dat meD, om ze goed te zien, io de slotgracnt dient af te dalen. Deze brug mag aan de beste over- blyfseleu uit onzen bloeitijd worden ter zijde gesteld. De toestand van schromelijk verval waarin ze verkeert moet den piëteitvollen bezoeker aau het hart gaan. Met schrik zal by verwachten over eenige jaren den een of anderen dag uit de krant te moeten vernemen, dat der eigenaresse van Heemstede (familie Beels van H. te Amsterdam) de stereotype dank der regeering is betuigd voo'r het afstaan van eenig beeldhouwwerk, afkomstig "au de slotbrug van Heemstede. „Wat is het toch jammer, dat de tijd voorby is dat Nederland in zyn geheel één kostbaar museum was! „Zou bet zoo besluit de schrijver in bet „B. Wbl." niet op den weg liggen der afdeeling Haarlem van de My. van Bouwkunst om zich bet lot van dezen precieusen bouwval aan te trekken, allereerst door by de familie Beels pogingen in het werk testellen, dat deze iets meer werk van het onderhond maakt; bliikt zij daartoe ongenegen, dan vrage de Afd. verlof om zelf de handen uit de mouw te mogen steken." Benne broek. De protestantsche kicsvereeniging alhier heeft tot candidaten voor leden van den Gemeenteraad gesteld de heeren S. Roozen eo P. H. Zieren. Vel8en. Zondag is alhier door de stoom tram overreden een prac tige waak hond, die even los was gemaakt van de ketting en op den weg in aanra king kwam met de juist aankomende tram. Het beest werd daardoor vree- selijk verminkt, en was terstond dood. Haarlemmerro eer Ten verzoeke van den commissaris van politie 1 sectie te Amsterdam is te Haarlemmermeer door den chef- veldwachteraangehouden enïnaar Am sterdam overgebracht K. B. alhier, verdacht van verduistering van een rijwiel. Zandvoort. In de Maandagavond gehouden open bare raadsvergadering, werd, na ope ning der vergadering, lezing en goed keuring der notulen van de vorige ver gadering. medegedeeld, dat was inge komen het verslag van de ambachts- hooi te Haarlem, en lui proces-ver baal van kasopneming. Op een verzoek van den heer J. C. Peereboom om in onderhandeling te treden omtrent het drukken der raads stukken. werd afwijzend beschikt. Aan den heer H. A. Klein werd ver pacht gedurende het badseizoen 1899 8 strekkende Meters strand a f 7 por strekkenden Meter, voor het plaatsen van strandstoelen, en werd afwijzend beschikt op het verzoek van den lieer J. A. A. Mathot om aan het strand eene tent te plaatsen voor verkoop van bier. enz. Het verzoek van den heer H. Meeu- wig nopens het leveren enz. van een bliksemafleider werd m bandon van B en W. gesteld tot nader onderzoek. Daarna werden vastgesteld de sta ten van af- en overschrirvina. dienst 1S98. Op liet verzoek van don heer J. van Duivenboden tot aankoop van cenigen grond werd afwijzend beschikt. Aan den heer G. Terol werd 15 cA. gemeentegrond verkocht tegen f 1 per c.A. Aan den heer M, Zwemmer Jzn. werd eenige gemeentegrond verkocht. Over den prijs staakten de stemmen, zoodat die zaak werd aangehouden. Omtrent het verzoek van den heer J- Koning om prijsopgave van een st.uk gemeentegrond werd beslist, dat be doelde grond niet te koop was. Van de Eerste Nod. Electrisehe Tram- Maatschappij te Haarlem werd eenige grond aangekocht voor f 3.50 per c.A. ter verbreed ing van de Krocht en werd voor hetzelfde doel het aanbod van. dein heer H. Driehuizen aangenomen, waar bij aan de gemeente werd afgestaan een strook grond ter breedte van 2 M. ge- Legen langs bqdoeUde straat J3 en W. werden gemachtigd den geheelen weg naar het strand te be straten. In verband met de concessie-aanvrage van de Eerste Ned. Electriciteit-Maat- sehappij werd in principe besloten tot electrisehe verlichting alhier. B. en W. zullen de concept-voorwaarden opmar- ken Tot badmeester bij de kostelooze ba den werd benoemd J. Koper Ezn., waarna de vergadering werd gesloten. RECHTSZAKEN. De zaak Haas—van Hall. Dertiende dag. Tegen half elf uur klonken uit den moud van deu brigadier der Ryks- veldwacht tot de talrytce menigte op de publieke tribune, de traditioneele woorden„Jullie houdt allemaal je mond. Als je opstaat, ga je er uit." Deze woorden zyn gewoonlijk het sein voor den aanvang; nog worden een paar bezoekers met een dramatisch gebaar van dezen meest typischen aller rijksveldwachters „verwijderd", de advocaten, verslaggevers en bet „ge reserveerde publiek" ryzen op als de rechters binnentreden en de zitting vangt met een nijdigen hamerslag van Mr. Meinesz aan. Gehoord worden tegelijkertijd de beide getuigen Dr. Möller en Beyer, die in verhoor worden genomen op de punten, waarin zy Zaterdag tegen strijdige verklaringen aflegden. Möller is thans weder eenigszins verward in zyn getuigenis. Beyer bevestigt aanvankelijk deze verklaringen en verhaalt, dat Möller by bem kwam met de stukken, wel e by van Haas bad ontvangen, zeggende dat beklaagde bem bad verteld dat by (Haas) by Beyer een deposito had. Beyer zegt echter, in tegenstel ling van Möller, dat deze tweemaal by hem is geweest en niet alles in één bezoek heeft afgehandeld. Get. doet 't voorkomen alsof eerst Haas getracht heeft stukken die „frappés" waren en in Beyer's bezit, terng te krijgen. Dit gelukte niet en Haas zond toen „Nico" (zyn koetsier) erop uittoen ook deze geen succes had, werd altijd volgens Beyer dr. Möller erop uitgezonden, Haas zegt Möller nooit daartoe opdracht te heb ben gegeven, terwijl evenwel Möller bij Beijer is gekomen, bedriegelyk voorgevende in opdracht van Haas te komen. Op een vraag van mr. van Gigch verklaart Beyer ten stelligste, dat Möller hem f500 beeft geboden om do in Beyers bezit zynde stukken van dezen terug te krygen. Dejuiste datum is hem misschien ontgaan, maar hij verklaart pertinent by zyn getui genis te blijven. Möller zegt Ackerman niet te ken nen, doch de officier zegt hem in Londen door een detective te hebben laten volgen. Deze londensche politie man verklaarde dr. Muller te hebben zien gaan in bet Empire Hotel op Leicester Square, waar ook Ackerman en de andere leden van de bende samenkomen. Möller zegt in dit Hotel te zyn geweest „om eens te zien, wat „voor hotel het was en omdat het zoo „erg mistte in Londen." Hij zegt er hoogstens een minuut te zyn geweest. Mr. van Gigch zegt, dat Acker man te Londen verklaard heeft Möl ler daar te hebben gesproken. Na werd get. Worms nogmaals gehoord over Möllers verklaringen. Möller had gezegd ook met Worms te hebben gesproken over de effecten die by van Haas in betaling had.ge kregen, en had biervoor uitvoerige mededeelingen gedaan. Van den in houd der gesprekken, die vluchtig op straat gehouden waren, herinnerde get. zich weinig. Echter zeide get. dat Möller hem reeds in Juli, een paar dagen, nadat hy van Haas de effecten gekregen had, over de effec ten was komen sprekeD. Get. Möller zeide, dat bij eerst in September of October met Worms had kennis gemaakt. Mr. Worst vraagt of get. Worms op 6 Juni. den eersten dag var, de zitting, niet heeft verklaard in „Café Hollandais" dat hij zooveel mogelijk Haas zou ontlasten. Get. ontkent dit ten stelligste. Worms vertelt nog, dat Haas hem eens in het Bible Hotel heeft gebracht by Gries, die geld voor de reis naar Londen noodig had en 100 pd. st. prolongatie wou nemen op roode edelgesteenten, die Worms voor robynen hield. Een der steenen toonde get. aan een bekenden koop man in diamanten. Deze wilde deu steen niet koopen, zeggende dat hy hem te mooi was. Ook andere zaak- kundigen twijfelden aau de echtheid. Gries had meer van dergelijke stee nen bij zichbij gaf voor dat het familiestukken waren. De officier cou- stateert, dat Gries dus behalve in valsche papieren ook nog in valsche steenen handelde. Get. van der Yen wordt gehoord omtreut de maatschappij „Utah". Hy verklaart hieromtrent hetgeen reeds van deze fraaie onderneming bekend is. Haas weerlegt echter zijne bewe ringen wat betreft bet feit, dat get. trustie was van deze Maats. Get. Koning, kantoorbediende bij de firma van Schermbeek en van Hall te Utrecht, heeft eens in Augustus of September van het vorige jaar f 1000 uitbetaald aau Haas, op het kantoor te Utrecht. Waarom dit was. weet get. niet. Op dit kantoor is nog een broeder van get. die bekend is by de firma als „de jonge Koning," deze laatste is het dau waarschijnlijk geweest, die zich er over heeft uitgelaten, dat met „sigaren"' in de dépêches effecten werden bedoeld. Deze (oudere) koning weet daarvan tenminste niets. Get. blyft er by. dat by aan Haas f 1000 heeft uitbetaald en niet f J500 zooals Haas volhoudt. Van eenige reeds behaudelde tele grammen toont getuige de origineelen in het copieboek der lirma. Flesschentrekkers. Het gerechtshof te Amsterdam heeft heden het vonnis der rechtbank aldaar bekrachtigd, waarbij Staal en Panhuy- zen, firmanten der beruchte firma Acier en Co. aldaar, veroordeeld zijn tot 2 jaar gevangenisstraf. Stoom vaart berichte Het stoomschip 6meroe, van Java naar Rotterdam, passeerde 25 Juni Oitavos. Het stoomschip Bromovan Rotter dam naar Java, vertr. 26 Juni van Perim. Het stoomschip Merapi, van Rot terdam naar Batavia, arriv. 25 Juni te Padang. Het stoomschip Soendavan Am sterdam naar Batavia, arriv. 26 Juni te Padang. Het stoomschip Koningin Wilhel- mina, van Amsterdam naar Batavia, pass. 25 Juni Point de Galle. Het dubbelschroefstoomscbip Sta tendam, van de Holland Amerika Lijn, van New vork naar Rotterdam, vertr. 24 Joni van Newyork. Hot stoomschip Maasdamvan de Holland Amerika Lyn, van Rotterdam naar Newyork, arriveerde 25 Juni te Newyork. Het stoomschip Prinses SophievaD Batavia naar Amst., arriv. 26 Juni te Genoa. Het stoomschip Malangvan Rot terdam naar Java, vertrok 25 Juni van Rotterdam. Het stoomschip Edamvan de Hol land Amerika Lijn, van Newyork naar Amsterdam, pass 26 Juni des nam. 7 uur 45 min. Lizard. Het stoomschip Soembinq, vai Rot terdam Daar Batavia, pass. 21 Juni Gibraltar. Het stoomschip Prinses Amalia, van Amst. naar Batavia, arriv. 25 Juni te Southampton. BURGERLIJKE STAN O. Bevallen26 Juni. A. H. Spieker man—van Dijk d. C. Daijff—Timmers d. J. E. Dijst—Kramer z. T. Schepers -Lykies d. 27. M. C. Bax-Hage- bout z. S. Ably—van Daalenz. M.J. Derks—Hanique z. Overleden26 Jani. E. G. Wall- brink— d. Horst 81 j. Zomervaart. op Woensdag 2S Junt van 's av. 8—10 uur, door het Haar!. Muziekkorps, Directeurluitenant-kapelmeester C. P. W. KRIENS. 1. Marche du Cortège. Kriens. 2. 1 'ngarische Ouverture Grosxmann. 3. Ara Neckarstrand Millöcker. 4. Potp. aus Der Feld- predigerMillöcker. 5. Ouverture Zehn Mad- chen und kein Mann. Suppé. 6. Waldmeistersbraut. Eilenberg. Kleine Suite. 7. Zweite Polonaise Liszt. 8. Fant. La Vivandière. Godard. aaotügebouw. MATINEE op Woensdag 28 Juni van 2Vj4'/4 uur, onder directie van deu Heer C. W. OKEL. PROGRAMMA. 1. Hollandia-Bron Marsch Okel. 2. Ouverture Martha Flotow. 3. La fitle du Tambour- Major. Walzer .Metra. 4. Grosse Fantasie a. d. Oper Freischutz. Weber. 5. Ungarisches Lustspiel. OuvertureKéler Bela. 6. Hylda. Polka pour Pis ton-solo Renout. 7. Lanra Walzera. d.Oper. Bettelstudent .Millöcker. S. Spaniscke Baüetmusik. Dessormes. 9. Finale. Bevallen van een DOCHTER T. SCHEPERSLyKLES; Haarlem. 2G Juni 1899. ^wBxaNnBHMBnBnm Heden overleed, tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der ster venden. onze dierbare Echt genoot. Vader en Behuwd- vader, de Heer Henricns Roozen Lz.. in den ouderdom van 61 jaren. Wed. H. ROOZEN— Holleman. A. M. NEELISSEN— Roozen. A. J. NEELISSEN. C. J. ROOZEN. A. M. ROOZEN Van der Schoot. L. B. ROOZEN. S. J. ROOZEN— Van Vei.sen. Ji. W ROOZEN. C. M. E ROOZEN— nu i.1e ns. A. C. ROOZEN. A. M. ROOZEN— Nuijens. M. J. H. ROOZEN. N. F. ROOZEN. W. C. ROOZEN. O verveen. 26 Juni 1899. ter voldoening aan Art. 31 W. v. K. Blijkens akte, den 26en Jun 1899 verleden ten overstaan van den ondergeteekende. Notaris te Haarlem, hebben de Heeren SIMON ROOG en JACOB VAN DEN RAN Pieterszoon, beiden Architect en wonende te Haarlem, van den 25eti Juni 1899 af ontbonden de Maat schap tusschen hen bestaande onder de firma «ROOG en VAN DEN BAN», gevestigd te Haarlem, ingevolge akte. den 28en Maart 1891, gewijzigd bij akte, den22en Juli '1893, beiden verleden ten over staan van den Notaris G. C. ME- RENS te Haarlem, o.a.: onder be paling, dat de leden der Maatschap beiden zijn belast met de liquidatie onder de firmabenaming »ROOG en VAN DEN BAN in liquidatie«, waaronder het ontvangen der be talingen en het voldoen der schul den. Namens partijen P. BRUIJN Pz., Notaris. Dengenen die vorderin- gen hebben ten laste van de Schietclub »Willem III" te Haarlem wordt verzocht daarvan bij ondergeteekende opgave te doen vóór den lsten Juli a.8. M. N. PEEREBOOM. Penningmeester. Tegen lo. Augustus vraagt Me vrouw WALLEK ZEPER, Groote Houtstraat 149, eene flinke W erk-Keukeiimeid. Goede getuigen. Zich aan te bieden Woensdag of Donderdag 's av. na 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3