NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 'Kleine Advertentiën. Winnenswaard. |7e Jaargang □onderdag 6 Juli 1899. b 4314 HAARLEM'S DAGBLAD J^B03STJSTBlVlE!3SrTSI=KJIJ"S: Voor Haarleir. per 8 maanden.f 1-20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Riik, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post O.ST1^ Van 1 - 5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie. Générale de Publicité Etrang'ere G. L. PAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Monlmartre. Met uitzondering van het Arrondissement H&arlem is h«t- uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prys der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer 0,16; Reclames per regel f0,30. Agenten voor ditlblad in den omtrek zjjn: BloetnendaalSantpoort en SchotenP. d. RAADT. Veisen, W. J. RTJIJTERBeverwijkJ. HOORNS; ÈilïegomARIE HOPMAN rioortHeemstede, J. LEUVKN,by de tol; Spaamdam, O. HARTENDORPZandvoord3 G..ZWEMMER Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen eD Advertentiën aan. kta ti ici Meermalen komt het voor, dat kleine i Ceiidvortentiën botreffende familieberich- r laaien, aanvragen en aanbiedingen van jetrekkiDgen, annonces over koop of rhanjoor en dergelyken, niet meer op den ikanfNT ^er aau^edintr kunnen worden jeplaatst, omdat zij te laat worden 1 inzonden. 11Ondergeteekende heeft derhalve de ler, er aan te herinneren, dat deze V Advertentiën dagelijks tot 1 uur poor het dienzelfden dag ver- Ichijnend nummer kunnen worden Siëljgezonden. De aandacht wordt er tevens op evestigd. dat het aantal van deze nnunces in dit blad steeds toeneemt, en gevolg van den steeds grooter wordenden lezerskring en in ver- land daarmede van de vele brie- en, die op advertentiën van vraag en anbod inkomen. J. C. PEEREBOOM, Directeur- Uitgever. zijde maken een manifest openbaar, waarin akte wordt genomen van het- l geen zij noemen het terugtrekken van het regeeringsontwerp, hetgeen door den opstand van het land1 is bereikt. Zij verbinden adch aaneengesloten te blij ven opdat geen enkele kieswethervor ming mogelijk zij, voordat het land ge raadpleegd is. Het manifest is getee- kend door alle socialistische en liberale afgevaardigden De indruk in politieke kringen is, dat de kieswethervorming in langen tijd niet terug zal keeren. Te Luik heeft in de zitting der Prov. Staten nog een incident plaats gehaidl, doordat een der afgevaardigden van de linkerzijde den gouverneur aanraad de, geen gendarmes naar Luik te laten komen, omdat de socialistische aan voerders hunne volgelingen zeker niet zullen weerhouden dezen aan te vallen. Dit lokte een royalistische manifes tatie vol geestdrift uit van de rechter zijde. Politiek Overzicht. De crisis in België is geëindigd. Bij Jen aanvang der Kamerzitting van )in»dag, zeidie minister-president Van- lenpeereboom namens de regeering .Bij de zitting van Yrijdag 1.1. heeft de egeering verklaard., zeer gaarne tot ten toenadering te komen en kalmte le brengen. Verscheidene leden hebben lieu we stemrechtontwerpen aangekon- ligd. De regeering meent, diat er aan- eiding bestaat, ze te aanvaarden en ze foor te leggen aan eene commissie, ivaarin alle partijen vertegenwoordigd' lullen zijn. Ik verzoek de leden, die ■ooraemens zijn. voorstellen voor te drar jen. dit binnen korten tijd! te doen. De egeering is bereid in dien tusschentijd ipnieuw te overwegen wat. er gedaan an worden, om de gewenschte overeen- :omst te bereiken." De afgevaardigde Théodor brengt een foorstel voor, waarin een proportioneele v vertegenwoordiging integraal voor het jeheele land wordt voorgesteld. Van- Öervelde verklaart namens de linkerzij- Ie zich aan te sluiten bij de voorstellen der Regeering en voegt er bij: „Het itaat gelijk met het terugtrekken van liet. Regeeringsontwerp. Laten wij; aan nemen in die commissie zitting te ne men want wiji zullen er vertegenwoordi- 1,50 gen niet dë linkerzijde, doch het land, dat een groote overwinning behaald xoOpseft." Kreten van de linkerzijdezeer goed Woeste, aanvoerder van de rechterzij, juichte dë verdaging toe en diende een wetsontwerp in, waai-bij' het stelsel wordt ingevoerd) dat elk district, één afgevaardigde kiest. Alle voorstellen zullen worden on derzocht door een commissie van vijf tien leiden, waarvan tien benoemd door rechter-, en vijf door de linkerzij. De linkerzijde heeft alleen beperking gewenseht van den tijd gedurende welke Commissie zal beraadslagen. De liberale en socialistische linker- GR. Stadsnieuws. Serste 9it tweede pagina. Haarlem, 5 Juli 1899. Dezer dagen heeft het departement Haarlem van de Ned. Maatsch. tot bevordering der Pharmacie den heer jlir. mr. A. J. Rethaan Macaré, afge vaardigde ter Tweede Kamer, in hare vergadering genoodigd. Ingevolge op dracht gedaan in de vorige vergade- riug besprak daar de heer J. J. Sneltjes betere handhaving der wet op de artsenybereidkunst, de heer R. Duym behandelde de rechten en be- lan: en van den apotheker en de heer C. G. Loomeyer Jr. de belangen van het publiek. Over een en ander werd met den heer Macaré van gedachien gewisseld De weDsch werd uitgesproken dat er spoedig een bespreking van de wet in de Kamer zal plaats hebben. De heer Macaré wensebte nog nader met enkele leden van het departement ter nadere inlichting te confereeren. Als leden der Nederl. Dansonder- wyzersvereeniging zijn o.a. aangeno men de heeren J. G. en S. Martin alhier. Voor het kinderfeest, te geven door de vereeniging „Door vermaak tot nut", op Dinsdag 8 Augustas a.s. is bet navolgende programma vastgesteld. Vertrek naar Amsterdam 's morgens om half negen (stadstyd)aankomst aldaar 9.12. Wandeling door Amsterdam naar Arlis.By aankomst staan voor elk kind twee glazen melk en een broodje met koek gereed. Bezichtiging van den tuin, enz. tot half een. Samenkomst in de Groote Zaal voor het tweede ontbijt. Tweede wandeling door Artis, bezoek aan bet aquarium. Verzamelen voor den terugtocht kwart voor drieën b(j den ingang van den tuin. Wande ling langs den buitenkant naar het centraalstation. Vertrek uit Amster dam 3.45, aankomst te Haarlem 4.07. (H. A.) Naar wij vernemen heeft de ver- j eeniging „Weldadigheid naarVermo-! gen" dezer dagen een legaat ontvangen j van f 100. j Dit is de éérste maal, dat deze j vereeniging in dezen vorm eene onder steuning ontvangt en wij meenden daarom er de aandacht op te mogen vestigen. Op de algemeene vergadering van den Nederl. Schutterij-kaderbond op 30 dezer te Utrecht zal onze stadge noot, de le luit. J. W. van Alphen, een voordracht houden getiteld „Mili taire Sprokkelingen". Weldadigheid naar Vermogen. Maandelyksch Overzicht van de vereeniging „Weldadigheid naar.Ver mogen", boekjaar 1 November 1898— 31 October 1899. Voor behoeftigen werd toegestaan: Voor brood en levensmiddelen: November f422.305, Dec. f490.873, Jan. f 501.17, Februari f 575.87. Maart f401.36, April f315.263, Mei f377.55 Juni f338.343, totaal f3422.74. Voor brandstoffen: Nov. f 12.28 Dec. f 166.58, Jan. f 54.60, Febr. 159.26, Maart f 16,62, April f 3.42, Mei f2.74, Juui f 1.14. totaal f416.64. Voor ligging en kleedingstukken November f 14.50, December f 14.60, Jan. f36.70, Febr. f30.45, Maart f 3.80, April f140, Mei f6.50, JuDi f7.10 totaal f 115.05. In geldNovember f 638.795, Dec. f751.05, Jan. f668.91, Febr. f863.79, Maart f453.03, April f472.42, Mei f650.29, f606.45 totaal f5104,735. Verplegingskosten en diversen Nov. f 90.00, Dec. f Jan. f 50,00. Febr. f37.50. Maart f—April f Mei f Juni f - totaal f 177.50. AdministratiekostenNov. f 80.20, Dec. f 184.625, Jan. f 156.44, Febr. f 122.30, Maart f 88.50, April f 167,05 Mei f90.025, Juni f 117.45, totaal f 956.59. TotaalNov. f 1258.08, December f 1557.73, Januari f 1467.82, Febr. f 1789.17, Maart f963.31, April f 959,55*, Mei f 1127.105, Juni f 1070.48 totaal f 10193.25*. BINNENLAND. Atjeh. Onze Indische correspondent seint ons van heden (Dinsdag): I „Luitenant Van de Wall aan de hand gewond. Vijand meer agressief. •Veel gevergd van de troepen", i Ofschoon de naam Van de Wall bij het leger wel bekend is, kunnen wü geen luitenant van dien naam by het Indische leger vinden. Wel is er een le-luitenant J. H. E. vau der Wal. Doch de afwijking in spelling doet vermoeden dat misschien een onderluitenant wordt bedoeld, die niet in het officiersboekje voorkomt. Overigens maakt dit bericht op 't eerste gezicht geen gunstigen indruk en net schijnt den heer Bartelds ge lijk te geven, die in etn der laatste nummers van het Soer. Handelsblad de vrees uitsprak, dat men te haastig was geweest met het verminderen der troepenmacht. Intusschen mag niet uit het oog worden verloren, dat het meer agressief optreden des vjjands evengoed een uiting van wanhoop als van overmoed kan zijn en dat wy in de laatste jaren op 't punt van troepensterkte verwend zijn. Toontje Pol and zou zeggen„Vroeger deed men meer met een compagnie dan nu met een bataljon." Hbld Stoomtram op Lombok. De Regeering van Nederlandsch Indië heeft het voornemen eene ver gunning uit te geven voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtram weg op het eiland Lombok. Gedrukte exemplaren der concept- voorwaarden van vergunning zyn, op schriftelijke aanvrage, verkrijgbaar bjj het departement van koloniën, ai- waar ter inzage liggen een overzichts kaart, een iengteprofiel met beschrij ving, grondkaarten en helling- en rich tings Aaten en verdere gegevens betreffende eene van Regeeringswege verrichte opneming voor zoodanigen stoomtramweg. Reflectanten zullen zich vóór 1 Ja nuari 1300, by gezegeld request, heb ben aan te meiden by den Gouverneur- Generaal van Nederlandsch-Indië. In geval zich meer dan één gegadigde voordoet, zal de keuze worden geves tigd op hem, die de meeste waarbor gen aanbiedt voor de onmiddellijke uitvoering van den aanleg van den tramweg. „St. Ct." Hulde aan Hugo de Groot. De Amerikaansche gedelegeerden bij deVredesconferentie hebben Dinsdag 4 Juli den „ludependance Day", den onafhankelyksdag van hun vaderland gevierd en dat wel op een voor Neder land zeer vleiende wijze, namelijk met een hulde aan Hugo de Groot, wiens standbeeld naar men weet op de Markt te Delft staat. Om het voetstuk was de vlag van Amerika geslagen. De eigenlijke her denking had plaats in de historische Nieuwe Kerk le Delft. Het was er zeer vol; officieren van infanterie en schutterij fungeerden als orde-com missarissen en geleiddeu de bezoekers naar de plaatsen die in het afgeschei den koor in gereedheid waren ge bracht. Met de officieel genoodieden was veel beau monde uit Den Haag meegekomen. Uniformen waren zeld zaam, lichte dames toiletten daaren tegen talrijker. Men merkte enkele Ministers onder het talrijke publiek op, dat zonder ceremonieel de plaatsen in het koor zocht. In het achterste gedeelte van het schip, was een een voudig spreekgestoelte opgeslagen. Voor het praalgraf der Oranjes wa ren gezeteD, de minister van binnen- landsche zakeD, jbr.. mr. W. H. de Beaufort, de heereu Andrew D. White, jbr. mr. A. P. C. van Karne- beek eerstc-gedelegeerde van Neder land, S?th Low, gedelegeerde van Amerika en de heer De Vries van Heyst, burgemeester vau Delft. Links achter het spreekgestoelte was het koor van zangers opgesteld, tal van dames en heeren, dat juist te elf uur, terwijl nog late treinkomers hun plaat sen innamen het programma opende met Mendelssohn's „Wie lieblich sind die Boten". Jhr. Van Karnebeek, die de chair hield, opende daarop de bijeenkomst met enkele woorden, waarin hij de vleiende beteekenis voor ons land schetste van deze betooging. De burgemeester sprak enkele woor- j den van welkom in zijn gemeente en j het koor en alle aanwezigen verhieven zich om het „Wien Neerlandsoh Bloed" aan te hooren." Hierop nam de feestredenaar, de heer White, het woord, die een rede hield tot huldiging van de na edach-1 tenis vau den grooten geleerde. De Amerikaansche Regeering had aan de delegatie opgedragen, zich aldus Da-j mens Amerika te kwijten van een van de vele groote verplichtingen jegens Nederland. En al is geheel Europa1 vaeel aan hem verplicht, wellicht is er geen land waar zijn denkbeelden dieper zyn doorgedrongen dan juist Amerika. Uit het graf van Grotius zeiven rijst een stem, die ons aan- maant voort te gaan met het werk J den vrede te versterken en den oorlog te humaniseeren. Spr. legde daarna op het graf van Grotius een krans met de navolgende engelsche inscriptie; „Ter nagedachtenis aan Hugo Gro tius uit eerbied en dankbaarheid van de Vereenigde Staten van Amerika, bij gelegenheid van de Internationale1 Vredesconferentie te 's Gravenhage, 4 Juli 1899." Het bevat twee schilden, een met de wapenen van het Huis van Oranje en Nederland, het andere met de wa penen van de Vereenigde Saten van Amerika, en beide schilden zyn vast aaneengebonden. Zjj stellen voor zeide spreker de dankbaarheid van ons volk, een der jongste der natiën op aarde, aan het oude en geëerde gemeenebest dankbaarheid voor de groote diensten in vervlogeu dagen, dankbaarheid voor nu betoonde hoffelijkheid en vriendelijkheiden bovenal, zij stellen, voor altoos, voor eenheid van harten geest in beide laüdeu, ten bate van vrede tusschen alle volkeren. De Minister vaa Binnenl. Zaken, mr. Goeman Borgesius dankte voor het huldeblijk. Voorgelezen werd een telegram van hulde van den Koning van Zweden. Als sprekers traden nog op mr. T. M. C. Asser en de heer Seth Low. Het koor, dat iomiddels het Wilhelmus en een koor van Va lerias had gezongen, sloot de plech tigheid met een koorgezang ter eere van Amerika, dat staande werd aan geboord. De genoodigden gebruikten daarop den lunch ten stadhuize. District Hl. Gekozen mr. F. S. v. Nierop (lib.) aftr. lid en herstemming tusschen de heeren Henri Polak (soc. dem.) die 1321 en C. H. den Hei tog (lib.) aftr. lid, die 1177 stemmen ver wierf. District IV. Gekozen de heer P. Noltiog (rad.) aftr. lid, Jacob Zee handelaar (vacature) en dr. Josephus Jitta (lib.) vacature. District V. Gekozen de heereu H. W. Kehrer (lib.) en mr. Z. van den Bergh (rad.) beide in vacatures. District VI. Gekozen de heeren mr. A. J. Cohen Stuart en J. W. IJzer man, beide lib. en in vacatures. District VH. Gekozen de heereu J. Schut (antirev.) en J. F. M. Sterck (kath.) resp. met 982 en 890 stem men. Het aitredend lid, de heer Jaa Brongers (lib.) verkreeg er 760. In de vacature herstemming tusschen de heeren J. F. Barends (antirev.) en C. B. Posthumus Meyes (chr. hist.) District VIII. Gekozen de heeren A. Harmsen Jr. (chr. hist.) en Roe lof Kuipers (antirev.) beide aftr. leden. In de vacature gekozen de heer A. C. Bleys (kath.) District IX. Herstemming tusschen de heeren C. H. den Hertog (aftr.) en G. van Arkel (rad.). In de vaca ture gekozen mr. J. Kruseman (lib.) Aangezien geen katholiek candidaat in herstemming komt, kan reeds nu wordeu geconstateerd dat door de katholieken twee zetels in den Raad zyn verloren, terwyl de liberalen één zetel hebben gewonnen. Voorloopig hebben de radicalen één zetel verloren, en idem de anti-revo lutionairen, terwyl de christelyk-histo- rischen hun eenigen zetel hebben be houden de herstemmingen, die moeten plaats hebben tusschen een liberaal (in 2 districten), een radicaal, een cbristelyk-historisch. een anti-revolu tionair en een sociaal-democratisch candidaat, kuni.en daarin verandering brengen. Over het algemeen is er slecht ge stemd. Het algemeene adres aan den Czaar ten behoeve der Finnen is niet aangeboden kannen worden. De Czaar weigerde de deputatie te ontvangen. Gemeenteraadsverkiezingen te Amsterdam. De uitslag vau de verkiezingen te Amsterdam is als volgt: District L Gekozen de heer mr. W. S. J. van Waterschoot v. d. Gracht (kathaftredend lid. District II. Gekozen de heer Hugo Muller (lib.) afir. lid. Maandaghouders. Gisterenavond zyn naar het bureau van politie te 's Gravenhage overge bracht vier Maandaghouders, die in de Van Hogeudorpstraat een herber gier met een knipmes zoo ernstig moe ten verwond hebben, dat dr. Lissauer, die de eerste hulp verleende, vervoer en verhoor ontraadde. De kastelein, die te zyner verdedi ging een revolver afschoot, verwondde daardoor een der vier personen licht aan het voorhoofd. Wandelhoofd. De maatschappij Zeebad Scheve- ningen heeft aan den Haagscfcen gemeenteraad vergunning gevraa; i voor het maken van een wandelboAd in zee naby het Kurbaus. B. en W. FEUILLETON. Haar het Engelsch VAN Mrs. H. LOVETT CAMERON. 19) Malar cfen volgenden dag waren Ha rold's onrustigheid en a/ngst tot volsla gen wanhoop overgegaan. May was noch uit vrijen wil terugge komen, noch was rij naar eene der na burige. huizen gegaan. De beambten aan het station konden Lord Dorringtons familie geene voldoeüidë inlichtingen geven er waren vele menschen geko men etn gegaan met dë avondtreanen, de feestelijkheden op liet heereuhuis had een druk verkeer tusschen Wor ming ton en Dorring ton teweeggebracht. De loket-beambte was een vreemde en pas geinstalleerdhij herinnerde rich geene enkele jonge dame in het bijzonder; zijne geheele indruk was, dat vele jonge dames kaartjes hadden genomen, maar u.ji wist niet meer voor welke plaatsen. De stationschef was om ongeveer hen uur afwezig geweesthij was voor pl. m. 10 minuten naar huis gegaan om te soupeer enzeide hijwat de por tiers betreft, rij spraken elkander sterk tegen, daar de een beweerde dat hij eene jonge dame, van figuur niet onge lijk aan juffrouw Crocker, in den zui- dcrtrein had zien stappen, terwijl de ander pertinent vol hield, dat geene andere dbane, ooid of jong. met uitzon dering van mevrouw Briggs, de moeder van den landheer van „Georgeheuvel", die den dlag bij haren zoon was komen doorbrengen, met dien trein was mee gegaan. Toen liet Harold, met doodsbleek ge laat de rivier afdreggen. Den geheelen dag waren vader en zoon buiten om dit vTceselijike schouwspel bij te wonen, maar natuurlijk werd niets gevonden. Zij is in de rivier gevallen, Alice; daar ben ik zeker van, zei Harold wan hopig tot zijne zuster, toen hij ten laatste riek en vermoeid vain de kwade vermoedens en het verdriet, thuis kwam. „Zij zal alleen in donker uitgegaan rijn en in het zand rijn gezakt." Maai- Alice had andere gedachten. „Zei ik je niet, Guusje," tot hare ou dere zuster, „dat er iets vreeselijks zou gebeuren, als je dat dorpsmeisje bij ons bracht om mee te doen in het tableau 1" „Lieve Alice, je moet niet goed bij 't hoofd zijn." En werkelijk was het verband tus schen Rosie Wood's medespel en May's verdwijning een weinig onduidelijk voor Augusta, die niet zooveel wist als Alice. ..Het geval met May is zeer vreemd maar wat kan die ainue Rosie er aan doen? Geloof je dat rij; haar vermoord' heeft Zelfs dit uiterste scheen Alice niet onmogelijk toe. Eenmaal dien dag zag rij een schim van het schoone dorps meisje aan het eind van den lindelaan. Toen Rosie haar zag. keerde rij rich om en ging snel heen. Alice vergat niet haren broeder dit mede te deelen. „Geloof mij," zeide rij hem, „Rosie weet wed iets van haar. Ik ben overtuigd dat rij er meer van weet dan iemand anders. Zij wenschte haar kwaad om zekere reden. Nu herinner ik mij, dat na „The Merchant of Venice" rij voor een van de anderen naar boven ging. Ik dacht dat rij beschaamd was over haar costuum en het spoedig af wilde Harold verwenschte juffrouw Wood in eene taal, die niet geschikt is, hier gebezigd te worden. Hij voelde even eens als Alice dat Rosie een reden had om May een booze poets te bakken, of schoon hij Alice niet vroeg hoe rij hier achter was gekomen. Hij nam rijn zus ters raadgevingen genoeg ter harte om na het eten naar het dorp te gaan, met het doel Wood's huis met een bezoek te vereeren. Maar toen hij daar aan kwam, vernam hij dat Rosie juist naar hare tante, de modiste te Wormington was teruggegaan en daar rij, met den laatsten trein was gegaan, kon hij haar niet volgen. De volgende morgen maakte een eind aan hunne ergste vermoedens. In antwoord op een telegram vaai Lord Domngton, telegrafeerde mevrouw Crocker terug, dat, ofschoon May niet thuis was, rij juist, van haar had ge hoord, diat rij volkomen gezond was en binnen één of twee dagen aan Ha rold zou schrijven, waarom rij zoo plot seling was vertrokken. Ondertusschen hoopte rij, mevrouw Crocker, dat men geene verdere pogingen zou doen haar te zoeken, daar rij bij een oude vriendin ging logeeren. Harold bracht twee dagen door in wanhoop en ellende. Hij kon nu het denkbeeld niet van zich afzetten, dat Alice gelijk hadi. Hij was er zeker van diat, op dë eene of andere wijze, haar woede tegen hem en hare vlucht door Rosie waren veroorzaakt, en dat iets wat do laatste May had verteld, dëze; hdi bewogen tot zoo'n wanhopigen stap als hot huis te verlaiten. Harold had vele onaangename zaken op rijn geweten met betrekking tot Ro sie. maar het kwam niet bij hem op, dat rij zich op hem zou gewroken heb ben en rijn geluk volkomen zou hebben vernietigd, door hare medteminnares zijnen dwazen en onvoorrichtigen brief te toonen. Inderdaad herinnerde hij zich niet veel meer van dien brief, noch van wat liij- er in gezegd had. Eüj had het in een oogenblik van opwin ding geschreven, onder den indruk van teleurstelling en gekwetste ijdelheid en de gebeurtenissen, die volgden had den zóódanig zijne gedachten ingeno men, dat hij zich den inhoud' nauwe lijks meer te binnen kon brengen. Even min zou het in nem rijn opgekomen, dat die kleine Rosie Wood, zoo frisch en onschuldig, zoo'n onbedorven natuur kind, die hem met zoo'n stille aanbid ding liefhad, in staat zou rijn tot zulk een ven-aderlijke en kwaadaardige daad. Er was een andere brief, waarmede Rosie hem eens had gedreigd de brief, meer dan twee jaren geleden, ge schreven en waarin hij, zooals rij zeide, beloofd had, haar te zullen huwen. Naar Harold's beste weten rir.o- de .belcft niet verder dan dat hij haar „zijn klein vrouwtje" had genoemd. Dien bl ief her innerde hij rich on verwonderde zich of Rosie hem aan May zou hebben laten rien. Maai- die was zóó lang voordat hij May kende, gesclireven, dat hij niet kon gelooven dat rij ernstig boos op hem zou rijn hierover. Toch was het nog mogelijken dan zou Rosie geweend hebben en May zou beleedigd zijn geweest-. Maar zeker, als rij hem om uitlegging schreef, zou hij dan niet in staat, rijn allen twijfel en vermoedens uit den weg te ruimen en haar opnieuw van zijne liefde en hoog achting te overtuigen? Aldus zichzelf geruststellend, bracht Harold' de twee dagen van afwachting door, verdrietig door de tuinen wande lend met zijne handen in zijne zakken, zijn hoofd gebogen, zijne oogen luste loos op den grond gevestigd, en zelfs de sympathieke en vriendelijke woorden van zijne geliefkoosde zuster verwer pend. Gedurende deze twee dagen scheen Lord Dorrington ook riek en naar rust verlangend. Was het May's vlucht en de waarschijnlijke mislukking van al zijne plannen ten opzichte van rijn zoons welzijn, die veroorzaakte dat de oude man den heelen dag alleen iu zi'n studferkc: - zr.t. rr.ri crebosen rug

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1