Chapellerie du Sport. Ed. MEUWSEN. Zome r-A r t i kelen. tyd met genoemde heeren en traden daarna net op de gebraikelyke wyze gesierde koninklijk paviljoea binnen. H.M. de Koningin droeg een licht groen zyden kleed met witten mantel en groenen hoed met witten aigrette. De Koningin-Moeder was in helzwart. Nadat eon oogenblik was getoefd in het paviljoen werden de open rij tuigen bestegen. Langs Damrak, Dam, Rokiu, Regu- liersbreestraat, Rembrandtsplein en Utrecbtschostraat reed de stoet, voor afgegaan door burgemeester en hoofd commissaris van politie en geëscorteerd door huzaren, naar het nieuwe Diaco- nessonhuis der Vereeüiging de Nederl. Hervormde Diaconessen-inrichting. Langs den weg stond een talrijke menigte geschaard die de Vorstinnen met luiden jubel begroette. In het Diaconessenhuis werden HH. MM. door het Bestuur ontvangen, benevens door de waarnemende direc trice. zuster Visser. De doctoren der stichting werden voorgesteld en de beide jongste zus ters boden bouquetteu aan. De be stuursvoorzitter Ds. A. Voorhoeve heette de Koninginnen welkom. Door de raime vestibule die met rijke loopers was belegd en eenvoudig maar smaakvol met groen gesierd, traden H.fl. M.M. allereerst de voor zaal binnen, waar vijf patiënten haar komst verbeidden. Met belangstelling gingen de Vorstinnen iangs de beddeD, richtten een opbeurende vraag tot elk der zieken en gaven haar bloemen,' vriendelijke boden van herstel en gelnk. Met levendige belangstelling bezich-1 tigden de Vorstinnen de gebeele in richting, op alle ziekenzalen werden bloemen uitgedeeld met een enkel hartelijk woord dat in de flauwe oogeu van vele iijderessen een dankbare tinteling verwekte. Ook de kinder kamer werd niet vergeten. Aan de kleinen werden plaatjes verstrekt en hier zag men voorwaar niet de minst gelukkige en dankbare gezichten. De Vorstinnen waren klaarblijkelijk hoog ingenomen met het aangename uiter lijk der inrichting en spraken baar ingenomenheid herhaaldelijk uit. By het naar boven gaan richtte de Koningin-Moeder tot den burgemeester het verzoek zich te sparen eo niet mede te gaan, maar deze verklaarde zich na zijn kuur weder zeer wel te voelen. Het bezoek dat ruim een half uur duurde, was niet h-t gevolg van een verzoek van het bestuur; H. M. ko- niogiG Wilhelmina bad uit eigen be weging den wenscïi opgevat deze in richting te bezichtigeo eo eeft dus aan dit bezoek een zeer hooge waarde verleend. Langs Uirechtschestraat, Reguliers- breeslraat en Rokin reden H.H. M.M. vervolgens naa- het Paleis op den Dam, waar bij Haar aankomst de koninklijke standaard werd gehescheu. Gedurende den rit wilde een pro pagandist voor de revisie van het prócts Hogerhuis een biljet tot een bal ineengefrommeld in 't. rijtuig wer pen. doch dit werd hem belet. Overal stonden propagandisten, die een biljet vertoonden met de woorden „Revisie zaak Hogerhuis spoed." Op den Dam werden de Koningin nen met veel geestdrift ontvangen eo ook later, toen de Koningin op het balkon verscheen, was het publ:ek zeer enthousiast. Omstreeks half zeven kwamen de gedelegeerden ter vredesconferentie aan het Centraalstation, ODgeveer hon derd in getal. Het zeer talrijk pu bliek, dat gehoopt had fraaie unifor men te zien, werd teleurgesteld, daar allen donkere mantels droegeu, ook de Chinees, die het blijkbaar koud had. In de voor ben gereedstaande rijtuigen begaven zich de gedelegeer den naar het Paleis, waar 7,ij door de beide Koninginnen werden ontvan gen. Direct daarna begaf men zich aan tafel. In de Mozeszaal waren drie tafels aangericht. Aan de hoofdtafel hadden plaats genomen beide Koninginnen naast elkander, rechts van H. M. de Koningin was gezeten baron de Staal, i de le gedelegeerde van Rusland, links- van H. M. de Koningin-Moeder zat graaf Munster, de le gedelegeerde van het Duitsche Rflk.Tegenover beide vorstinnen zaten de Italiaausche gede legeerde graaf Nigra en de Britsche gezant sir Juliau Pauncefote. De ove rige eerste gedelegeerden waren naar alphabetische volgorde gerangschikt aan de hoofdtafel, waar 40 plaatsen waren. Aan beide zijtafels, dwars aan paald. De treurige stoet ging op weg met Harold blootshoofds aan het hoofd! der rouwhebbenden. met een langzame en melancholieke pas van de deur van het huis. liet duurde lang. voor zij op deze wijze het kerkhof bereikten, en dan was er nog de mis in de koude, vochtige kerk en het staan om het graf naderhand'. En al dien tijd stroomde de regen neer en huilde de wind en het gras onder hunne voeten werd meer en meer doorweekt. Toen Harold' thuis kwam sprak hij tot Alioe: ..Ik moet met den eersten trein mor genochtend naar Llanvelly je moet het moeder verbergen, en het niet laten weten. Ik zal zoo spoedig ik kan terug komen, maai- ik kan May niet langer al leen latenhet is vreemd dat zij. al d!ien tijd niet op mijn telegram heeft geantwoord." „Je ziet er niet goed genoeg uit om te gaan," antwoordde Alice je ziet er zeer ziek uit Harold." „Ziek of niet. ik moet morgen gaan." antwoordde hij. Maar 's morgens was de nieuwe Lord Dorrington duizelig voortdurend wild om zich heenslaand' in brandende koorts of in zijn bed kruipend met koude hui veringen en spoedig wist men, dat hij de hoofdtafel geplaatst, zaten de ver dere gasten van H. M. De Koningin was gekleed in een wit zjjden avondtoilet metflonkerenden diadeem, de Koningin-Moeder droeg een lila kleed. Aan tafel werd het volgende menu gediend Potage crème de volatile a l'Am- bassadrice. Croustades a la Richelieu. Truite Saumonée a la Valeagay, sauce VénitieDne. Jambon de York a la Salamanca. Timbale d'ortolacs a la Lucullus. Canetons de Rouea braisés a la Czarine. Punch a l'Imperiale. Dindonnaux rótis. Salade a la Néva. Petits pois a l'Aoglaise. Sylphide de fraises a la Chantilly. Moscovite a l'ananas. Bombe au Chester. Dessert. Gedurende de maaltijd gaf de staf kapel van het 7e regiment infanterie, onder leiding van den heer J. Zaa:- mans, eenige nummers te hooren. Aan bet dessert bracht H. M. de Koningin met duidelijk verstaanbare stem dezen dronk uit „Je me réjouis sincèrement de voir réuni autour de rooi aujourd'hui les Délégués a la Conférence de la Pais, et d'avoir "occasion de renou veler mes voeux pour le succès de la grande oeuvre due a la noble initiative de S. M. l'Empereur de toutes les Rus sies, et de pouvoir voas donner l'as- surance, Messieurs, que j'ai été lieu- reuse de vous offrir i'hospitaii'é daDS ma résider.ce. „Je bois a la santé de tous les Souveraius et Chefs d'i-.tat, dont je vois ici les représentants." (Ik ben oprecht verheugd dat ik hier de gedelegeerden der vredescon ferentie om mij vereenigd ziedat ik de gelegenheid heb. mijne venscben te vernieuwen voor het welslagen vau het groote werk verschuldigd aan het edele initiatief van Z. M. den Keizer aller Russen en dat ik IJ, Mjjne Heeren, de verzekering kan geven, dat het mjj aangenaam is geweest, U de gastvrijheid in mijDe residentie aan te bieden. Ik drink op de gezondheid der Sou- vereiuen en Hoofden vau Staten, wier vertegenwoordigers ik hier zie.") Die dronk werd door de kapel met een fanfare begroet. De Russische gedelegeerde, baron De Staal, beantwoordde den dronk van H. M. aldns: „Comme président de la Conférence de la Paix je suis certain de répon- dre aux voeux de mes cullègaes en me faisant l'interprète du sentiment unanime qui les pénètre aajourd'hui. „Que Votre Majesté daïgne per- mettre de déposer a ses pieds en leur uom et au mien Thommage de lapro- foode gratitude que nous inspire l'ac- cueil si gracieux qu'Ellea daigné nous faire et les voeux qu'Elle a bienvou- lu txpriroer pour ie succès de la gran de oeuvre, due a l'Empereur, inon anguste Maïtre et poursuivie si beu- reusement, sous les auspices de Voire Majesté. „Je vous invite, Messieurs, a lever \os verres en l'honneur de Sa Majes té la Reine des Pays-Bas et de Son auguste Mere." [Als president van de Vredescon ferentie ben ik er zeker van, te be antwoorden aan de wenschen van myn collega's door «se gewaarwording te vertolken, die hen all8Q eenparig doordringt. Uwe Majesteit vergnnDe my in hun naam en in den mijne aan liarc toeten de hulde te leggen van de diepe dank baarheid, voor de vriendelijke ont vangst die Zy ons heeft willen be reiden en de wenschen, die zy heeft willen uitspreken voor het weislagen van het groote werk. dat verschuldigd is aan het initiatief van den Keizer, myn doorluchtigen Meester en dat zoo gelukkig wordt, voortgezet onder de auspiciën van Uwe Majesteit. Ik nooaig U uit, Mijne Heeren. uw glas op te heffen ter eere van Hare Majesteit de Koningin der Neder landen en van Hare doorluchtige Moeder]. Op dez3n dronk hief de muziek het Wilhelmus aan. Gasten van H. M. waren behalve de gedelegeerden ter Vredesconferen tie, de ministers (minister Piert on was door ziekte verhinderd), de commis saris der Koningin, mr. G. van Tien- hoven, de burgemeester der hoofdstad mr. S. A. Veiling Meinesz, de com mandant der stelling Amsterdam, ge- hevigo typhuskoortsen had. Toen volgde een lange tijd van vrees en hartbrekende angst. Dokters en zie kenverpleegsters kwamen en gingen. Lady Dorrington verliet het bed van haren zoon niet, uitgezonderd zoo nu en dan een uur. dat eene van hare dochters haai' kwanil aflossen, er waren dagen van ware verschrikking, dat ieder uur Harolds laatste scheen, en er waren dagen van hoop. dat zijn herstel moge lijk en waarschijnlijk scheen, om slechts door nieuwe instortingen en nieuwe vreozen gevolgd te worden. Al dien tijd was May door Lady Dorrington en hare dochters vergeten. Soms dacht Ali ce dat men haar wel mocht schrijven, maar zij herinnerde zich liet adres, dat zij gegeven had1 niet en kon haven brief aan Harold niet vinden. En dan wist zij dat May's ouders Enpeland hadden verlaten, en geloofde dat zij geruïneerd waren. Zij wist niet hoe iemand van de Crocker familie te spreken. Ook had Alice de geheel© last der huishouding. Zij gaf alle bevelen en zag toe of alles werd! uitgevoerd, en vele dingen moest zij doen, waarvoor hare moeder geen tijd had en da.t hare zusters niet konden. Want iedereen kwam altijd tot Alice in tijden van moeielijkheid. Augusta eo Louise brach- neraal Van Hoatnm, de commandant der marine, vice-admiraal ten Bosch, de voorzitter der Tweede Kamer van de Staten-Generaal, mr. Gleichman, (de voorcitter der Eerste Kamer was door ongesteldheid verhinderd) de waarnemend directeur vau het kabinet der Koningin, de vice-president van den Raad van State, jhr. Schorer, de president van den Hoogen Raad, mr. F. B. Coniuck Liefsting en de leden der hofnondiDg. Na afloop van bet diner bielden HH. MM. gedurende een_ uur cercle in de troonzaal, waarbij zij zich aller vriendelijkst met Haar gasten onder hielden. Kwartier voor tienen vertrokken de gasten uit het Paleis en 10.12 per extratrein naar den Haag terug. Te 10 uur verlieten ook de Koningiunen het Paleis toegejuicht door een nog altijd dichte menigte die den ganschen avond achter het politie-cordon had gewacht. Aan het station werden H.H. M.M. uitgeleid door dezelfde heeren, die Haar des middags hadden ontvan gen. De Koningin sprak een korte dankbetuiging tot den bargeraeester en beide Vorstinnen onderhielden zich nog tot het vertrek van den trein uit de ramen van haar salonrijtuig met den heer Meinesz. By het wegrijden weerklonk een krachtig „Hoera!" dat door deKonnigin werd beantwoord met wuiven met den zakdoek. Raadsverkiezing Amsterdam. Het Ned. Dagbladhet orgaan der Chr. Historische richting, verklaart dat het bü de herslemming in district III de heer Den Hertog „met alle bracht" zal steunen, nu de eigen cau- didaat de beer Höweler (die 471 stem men kreeg) in de minderheid is ge bleven. Nieuwe postzegels. Uit goede bron verneemt het Dagbl. dat met 1 Augustus gtreed en voor het publiek verkrijgbaar zullen zijn de nieuwe postzegels met den nieuwen beeldenaar van do Koningin en in de internationale kleuren. Mooj;daanslag. De man, die Woensdagavond aan het Groeuewegje te 's-Graveuhage door revolverschoten een vrouw levens gevaarlijk verwondde, is gisteren onder politiegeleide naar het Gemeente-zie kenhuis gebracht, om met de verwonde te worden geconfronteerd. De toestand van de vrouw moet zeer zorgwekkend zyn een der kogels bevindt zich nog in het hoofl. Omtreut den dader verneemt men nog, dat bij vroeger door zyn vrouw is verlaten. Later leefde hij met een andere vrouw, die hem echter eenige ja ren geleden eveneens verliet, 't Schijnt, dat de man vermoedde, dat laatstbe doelde vrouw thaus woonde in den omtrek van de plaats, waar de mis daad is gepleegd. Woensdagmiddagin een herberg zittende, zag by een vrouw voorby loopen in kleeding en gestalte, gelijkende op die. waarmede hij vroeger leefde. De dader liep de straat op, haalde een revolver te voor schijn, en loste drie schoten op zijn slachtoffer, waarvan later bleek, dat zy niet degene was, die de aanrander voor zich meende te zien. De verwon ding, die de dader, Horens, zichzelf heeft toegebracht, is niet ernstig. Twee dames wandellen Donderdag middag op het strandboofd voor het Paviljoen te Scheveningen. Haastig terugkeerer.de voor een aankomende golf, viel een de holling af enin zee. Hoewel door en door nat, wist zij zichzelf te redden. Haar parapluie ging by het bad verloren. De Adder. De dag waarop de rammonitor Adder 17 jaar eleden in de nabijheid van Seheveringen met man en muis verongelukte, werd te He'der op de gebruikelijke wij ze herdacht. De onder- officiers-veree'.iifintr der zeemacht „Admiraal de Ruyter" deed zich door eeDe deputatie vertegenwoordigen op de begraafplaats to Huisdui .ee, waar het- lint werd vernieuwd sun deu krans, in 1882 door de vereeoiging op het graf, waar tal van by de ramp om gekomen kameradon rusten, nederge- legd. De gep. adjudant-konstabel P. P. J. Kloppers voerde bet woord. Ontsnapt en weer gevangen. Zekere D. M. uit Warnel, dienaar een krankzinnigengesticht zou worden ten hunne dagen weomend' dbor, en waren zoo goed als nutteloos; maar Alice droogde hare tranen en onder drukte haar eigen; verdriet om haar moeders rechterhand te worden. Zoo kwam liet dat zij eens 's middag hard1 aan 't werk was, opgesloten in haar vaders bibliotheek, zijne papieren na te zien. „Ik kan het niet doen, Alice!" had, hare moeder haar gezegd; „nu niet met al die nieuwe zorgen. Ik kam xiarolds kamer niet verlaten en je arme vaders papieren moesten in orde worden ge bracht*" „Laat 't mij doen, moeder" pleitte zij. „Denkt je dat het zal gaan, Alice? Je weet dat hij alles bewaarde, ïederem brief, dien hij'ontving, en dikwijls zijne eigene amtwoord'en kopieerde. Een dwa ze gewoonte? zoo dikwijls heb ik hem verzocht en gesmeekt ze te ver scheuren. Zie eens wat eene vreeselijke taak het eischtzij moeten alle nagezien worden, allen, om te zien of er niets belangrijks in is niets over geldschik- kingen, zie je en dan moeten zij al len verscheurd worden. De moest het zelf doen zie je, maar ik schrik terug voor de moeite, lieve en nu mijn lieve jongen zoo ziek is..." En de arme Lady Dorrington brak vervoerd, wist hedenmorgen aan het station Tiel aan zyn geleiders te ont snappen. Twee uur later werd by aan net veer opgevangen. Men schryft van Texel De ongerustheid over het uitblijven van de visschersvloot is gelukkig ge weken. De vaartuigen liepen deels te Terschelling, Niewediep, IJmuideu en hier binnen. De blazerschuit T. X. 139 schipper Bakker sloeg hoog op het strand naby Zandvoort. Sommige schuiten waren tot voorbij den Hoek van Holland om de West gestormd. De schade aan netten enz. is betrek kelijk niet groot, doch wat vooral ieder dankbaar stemt, is, dat geen menschenlevens zijn te betreuren. Te Haareu had een 9-jarige jongen de onvoorzichtigheid een scherpe pa troon te ontsteken met een lucifer, waardoor hij de volle lading in het gezicht kreeg. Hij is deerlijk verwond. Waarschijnlijk zal zijn eene oog ver- 1 .-ren zyn zyn hand' is verbrijzeld. In de gemeente Barradeel z\jn de candidateu, gesteld door de Volkspar tij niet toegelaten, ofschoon de lijsten op tijd by den burgemeester zyn in geleverd. De oorzaak L, dat ze door niet meer dan het wettelijk geëischt aantal kie zers waren onderteekend, en thans is gebleken dat één der onderteekenaars geen kiezer is. Van de vier candidaten der Volks partij komt er thans slechts één voor op de candidateul\jst, doordat hy tevens caudidaat gesteld is voor de liberalen. Vlug ter been. Een Duitschcr, in arrest genomen als verdacht oenigc weken geleden in Eindhoven een rijwiel te hebben ont vreemd, en daarheen getransporteerd om geconfronteerd te worden, wist Dinsdag aan de waakzaamheid der maréchaussee te ontsnappen. In de kazerne vroeg hij eon glas water, en maakte van bet oogenblik. dat zyn bewaker zich verwijderde om het ge vraagde te halen, gebruik, om snel de kazerne uit te loopen, over een poort te springen en het zoo snel op een loopen te zetten, dat alle pogiu- gen om hem te achterhalen vruchte loos waren. Men heeft hem nog niet weder opgespoord. Te Wiidervank wondde de slager L. Eerkes heden den slager II Meyer doodelyk met een slachtmasker, en schoot daarna zichzelf dood. ■4 GEZONDEN ME ÜBJDBE DINGEN. 30 cents per regel Anegang 21. Groote Opruiming van ei* Wedatrij4c Wielrijden. Aan een ingezonden stuk in de Kampioen ontleenen we het volgende Op Zondag 18 Juni zag men op het perron van het Centraalstation te Utrecht iets zeer bizonders, iets mis- schien „noch nicht dagewesenes" in de tietsende wereld. Een gezelschap van zes heeren was per trein van Gel- dermalseo naar Utrecht gekomen, om met het prachtige weer een tochtje door het Gooi te baken. Me i bad zoo even de fietsen in ontvangst genomen, en ontdekt dat alle achterbanden leeg waren. De fietsen, die men met het oog op den tocht goed nagezien had, die dagen lang goed lucht hielden, waren dus op het korte traject tus- scheD Geldermalsen e Utrecht totaal onbruikbaar geworden I Gelukkig dat een van de heeren de goede gewoonte1 beeft altyd b\j het in ontvangst no men van zijn wiel de banden te con trole-ren, waardoor tiet feit dadelijk in tranen uit op haar dochters schouder. „Lieve mama., ik zal het doen. Geef de sleutels van de secretaire en ik zal mijn best doen.' En zoo ondernam Alioe, als een goedi en braaf meisje die treurige taak. Treurig was zij werkehjjk. Er waren geheele Jaadjes van kasten, gevuld' met nette pakjes bruine, stoffige brieven, alle volgens datum geschikt en soms met het onderwerp er op geschreven, of enkel met dien naam dies 'Schrijvers. Zoo Waren pakketten genaamd ..Brie ven) vaai mijne vrouw» voor ons huwelijk." „Brieven van mijne moeder met be trekking op Harolds geboorte" Brie ven over Harolds schoolgaan." Er wais geen onderwerp zoo traviaal in de fami liegeschiedenis, dat Lord' Dorring tons praktiche geest niet belangrijk genoeg had geacht, om er de brieven van te bewaren, netjes verpakt met rood' lint. Wat was het treurig? Alice zittend op den grond1 met een groote mand) aan liare eene zijde, waarin zij de ver scheurde snippers wierp, en bergen van die stoffige kleine pakjes aan de andere terwijl de regen eentonig tegen de rui ten slaat den heeleni langen namiddag en de tranen kwamen liaar in de oogen terwijl zij werkte. Hoe vreeseüjk treurig was alles1 Deze geconstateerd kon worden. Een po- fing om de banden op te pompen, leef vruchteloos. Een van de heeren had te Gelder- malsen oneenigbeid met den fcoofd- conducteur gehad. Bestond er verband tusschen deze beide feiten Dit zou iets verschrikkelijks zjju en een gestreng onderzoek eischen. Yoor het oogenblik zat er uiets an ders op dan een klacht in te dienen b(j den stationschef, die een onderzoek beloofde. En nu in optocht door de straten van Utrecht om een rijwiel hersteller te vinden. Een rijwielher steller op Zondag? Dit zou niet zoo gemakkelijk gaan. Na eene vergeef- sche poging by de firma Goettsch, kwam men terecht bij het iiliaalvao de „Simplex", waarvan de directeur dadelijk b' reid was de heeren te hel pen. Daarbij werd geconstateerd, dat in alle achterbanden met een speld of een ander puntig voorwerp eenige gaatjes geprikt waren. Een schuone ontdekkingNa een paar uren waren de banden „fertig" en kon de tocht beginnen. Van het Gooi werd echter niet veel gezien. Als postcriptum volgt Intusscheu is door de My. tot Ex ploitatie van Staatsspoorwegen de zaak met bekwamen spoed onderzocht en aan betrokkenen het volgende mede gedeeld Bp onderzoek is gebleken dat de rijwielen van klager en zijne reisge- nooten tijdens het vervoer werden be- scl adigd. DMaatschappij betuigt daarover haar leedwezen en verklaart zich be reid de aangebrachte schade te ver goeden. Tot. inzending van de betrekkelijke rekeningen of kwitanties worden kla gers beleefd uitgenoodigd. Tegenover het betrokken personeel zijn de vereïschte maatregelen geno men. i-eger en üfloot* Koninklijks Militairs Academie. De uitslag van de overgangsexa mens voor de artillerio en genie is als volgt: Van het tweede naar het derde studiejaar gaan overArtillerie hier te lande: J. F. Quanjer,G. Doorman, J. E Haitsma Muiier, J. A. ten Klooster, H. J. J. M. Koremaus. L. Ornsteiu C. C. Pels Rycken, jhr. K. F. Quarles van Ufford, N. P. A. du Quesne van Bruchera, J. L. van Riemsdijk, J. U Ch. Rink, M. J. W. Roldanas. H. J. van Veen, W. M. Visser W. M. W. de Wit, E. Wytema. Artillerie Oost-IndiëE. D. B. Mans. J. Th. W. Boxman, W. P. J. K. Brunet de Rochebrune, J. Groenhof. A. J. C. Jonqaière, J. H. L de Koningb, G. E. van Lier, A. F. van der Myll Dekker, G. J..Pitlo. FJ. Vermeet Genie hier te lande: C. E. Blaauw, A. M. de Blauw, J. Hardeman H. Heetjans, A. T. A. Heyting, G. H. Th. Ragay. J. H. Everwiju Ruckert. Genie O.-I.L. J. Harmsen. Van het eerste naar het tweede studiejaar gaau over: Artillerie hier te lande: Th. A. Boerée J. H. Carstens, H. J. vau der Grinten P. de Man, J. Oostryck, F. S. op ten Noort B. Porthéine, .J. H. Roog, S. Bcbilderman. W F. Sillevis, Th. J. H" Steur. jhr. W. L. J. A. van Spengier W. R. vau der Weide, J. H. Westerveld. Artillerie Oosi- ludië: D. A. M. Gerth van Wyk, K. Bool, E. van Drimmelen, J. P. En klaar, R. N. Haremaker, J. W. Pep pelman van Kampen, R. Schnursma, W. F. de Vaynes van Biakell Buys, H. G. van Vierssen, D. E. N. Vink. Genie hier te landeVV. N. Becking, G. A. Meyer, J. A. H. Perey, J. Teysenbach. P. J. Stuitje. Geoie Oost- IodicH. W. Kramer, L. Swaab. Twee cadet teu hebben wegens ziekte niet aan het examen deelgenomen. Voorwaardelijk. OÜOERW1JS Acad. Examens. Aan de rijksuniversiteit te Leiden zyn heden bevorderd tot doctor in de godgeleerdheid de lieer A. E. Haentjes, geboren te Arnhem, op een proefschrift, getiteld: Simon Episco pïus als Apologeet van het Remon- strantisme in zyn Leven en Werken geschetst; tot docior In de reebtswe tenschap de heer B. H. Everts, gebo ren te Arnhem, op een proefschrift, geïiteiu: Buurwegen, en de heer H. bundels gele liefdesbrieven, vol jeugdige hoop en verwachtingen deze aardige, vroolijke bladzijden, gevuld! met liefdes uitingen, met grappen en anecdotem vam wait „dJe kinderen" jaren geledlen gezegd en, gedaan hadden. Er was een brief vam. ta.nte, die nu cl'oed en begraven was, waarin vam „klei ne Alice" werd gesproken die blijk baar bij. haar op visite was geweest hare aardige manieren em kinderlijke opmerkingen beschrijvend, Het lezen haervan deed! Alice zuchten en glim lachen. Er was nauwelijks een brief bij., waarvan de schrijver nu niet dood ter neer lag en vergeten was! Hoe blij, was Alice dat. ziji hare moe- dei- deze moeielijfc taak had bespaard want, indien het pijnlijk' voor haai' wa,s op vier en twintigjarigen leeftijd, hoe veel meer zou dit het geval rijn geveest met hare moeder, met al die herinnerin gen van hare vijf en zestig jaren die door dleze stemmen uit het verleden weder zouden worden opgeroepen en dbode vrienden en bloedverwanten zou den te binnen brengeni! Langzamerhand ontmoette riji brie ven van eeni amdler karakter. Deze had den alle betrekking op geldraken em toen Alice zo doorkeek varen rij van weinig minder treurige» inhoud, Er Th. A. Verhoef, geboren te Beusi- ehem, na het verdedigen van stellin gen. Aldaar heeft het caodidaats examen in de rechten afgelegd C. van Everdiugen. Aan de universiteit te Amsterdam hebben het le natuurkundig examen afgelegd de beerea F. de Boer en D. Wolvius; het candidaats examen in de rechten de hoer H. P. 1). Wies- siug. Aldaar is bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de heer I. F. A. M. Wierdels, gebo ren te Gonda. Leiden. Geslaagd voor het propae- deutisch examen in de godgeleerdheid de heer J. Beyermanvoor het can- didaats-examen rechten de heer C. van Everdiugen voor het doctoraal examen rechten de heeren P. H. Court en L. C. B. van den Steenlioven voor het candidaats exameu godgeleerdheid eerste ged. de heer B. J. Audier en voor godgeleerdheid tweede ged. de heer J. van Duyveubodenvoor het eerste natuurkundig exainon de heer E. C. vau den Spiegel; voor het propaedeutiscb examen geneeskunde de heer H. J. K. Hinloopen. Utrecht. Cand. plant- en dierk. ex. de heer F. Mu'Ier, (met lof); cand. wis en natunrk. ex. de heer J. F. van Osstheor. apotb. ex. de heeren J. Hopmans en D. C. Geluk doet. rechtsw. de heer To. M. G. Treussart van Rappard. Groningeu. Bevorderd, na het ver dedigen van Stellingen, tot doctor in de rechtswetenschap de heer H. Kui pers. geb. te Buitenpost. Het doctoraal-examen in de rechts wetenschap werd met goed gevolg afgelegd door de heeren J J. Boerma en J. C. Adriaans; het candidaats- examen in de wis en natuurkunde door 'de heeren J. Huisinga en J. Reiding, en het candidaat* iu de ge neeskunde cum laude door den heer W. Noordenbos. Het arts examen lste ged. is afge legd door den heer L. F. Wenniger, docts., geh. te Loppersum. Een oneerlijke dienstbode. De vacantiekamer der rechtbank te Amsterdam veroordeelde G. H. H., de dienstbode, die haar meesters een bankbiljet van f 1000 en een van f300 ontstal en het geld met haar vryer verteerde, tot 1 jaar en 6 nmndeD gevangenisstraf. Duel. By vonnis van den krijgsraad te 's Hertogenbosch zyn veroordeeldH. A. Zeg6rs, le luitenant en E. P. M. Clavareau, 2e luitenant, beiden van het 2e regiment huzaren, onderschei denlijk tbt een^ week en tot twee weken gevangenisstraf, wegens twee gevecht, ten aanzien van den bekl. Z. gepaard gaande roet het toebreu- geu van eenig lichamelijk letsel aan zyne tegenpartij, waarbij de daders gebruik hebben gemaakt, van macht, gelegenheid of middel (sabel) hnn door hun ambt (tot de gewapende macht behoorende personen) geschon ken. Donderdag stond voor den Haagechen kantonrechter terecht de bestuurder vam een d'er automobielen waarmede ten dienste vam de posterijen onlangs proef ritten in de stad waren gedaan. Tegen hem was procesverbaal opgemaakt we gens het te snel rijdlen met dit voertuig in die Hugo de Grootstraat, waardoor bijna een ongeluk was gebeurd. Deze zaak, waaraan in een d'er vorige zittingen was begonnen, toen d'e „chauf feur" ontkend had! in meer dan matigen gamg te hebben gereden, want dat de maximum-snelheid1 dezer machine slechts 15 KM. in 't uur bedroeg, is heden voortgezet met het hooren op verzoek van beklaagde, van dc-ni ingenieur der rijkstelegraaf, den heor A. E. R. G'ol- lette. die bevestigde dat de autocar, bij eene belasting met 1000 kilogram, de bovenbedoelde maximum-snelheid moest heboen. Maar er rijn geen proeven ge nomen of die snelheid1 grootcr kon. zijn, zoodat get. omtrent d'e mogelijkheid daarvan, geen- overtuiging kon kenbaar maken. Desgevraagdoordeelde de inge nieur dat een paard in matigen draf 10 kilometer per uur aflegt. Dit laatste oordeel greep de ambte naar van het openbaar ministerie aan om te betoogen, dat voor een matigen gang 10 kilometer per uur als maatstaf voor het rijtden met automobielen be hoort te worden- aangenomen, in ver waren pak c', te n genaamd- „Harolds schulden die een heel laadje vulden en dan brieven van: den rentmeester; en er waren brieven van menschen die hypotheek op het goed haddenen, heele bundels onbetaalde rekeningen; en toen .-Uica ze doorzag, werd het haar duidelijk, dat, wanneer a,l deze schulden betaald zouden zijp. hare moeder slecht af zou rijn en dial Harolds inkomen zoo klein zou zijp. dat j, misschien niet in staait zou zijn op Dorrington te blijven. Dit alles was zeer treurig en Alice gevoelde zich zeer bedroefd en ellendig toen zij haar werk volbracht, Toen het bijna donker was, was rij zoo wat gereed met sorteer en en ver scheuren van alle brieven. Zij stond van den grond- op, geheel stijf en stak eene kani's optoen gi ng ziji weer terug naar hare plaats voor die secretaire. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2