Bekwame Vormers Draaiers Banketbakkerij. Manufacturen. Kantoor. Kantoor. Tc Koop: Opleidingsschool fervolg Stadsnieuwe fleden werd door een jongen bij de jlitie medegedeeld, dat een kameraad ein op de school had verteld dat hy liosdagmiddag met kameraden in de omer vaart ging zwemmen en hy' toen ja lyk in die vaart zag dryven. Een ispecteur van politie met den veld- achter van Haarlemmerliede stelde onderzoek langs de Zomervaart doch er was geen lyk to vinden él een pak oude kleeren. De jongens ie het zonden hebben gezien en die 603 vergezelden hielden hun bewe- jog echter staande. Zandvoort. By herstemming zyn gekozen tot den van der. gemeeuteraad de heeren van der- Mye en J. Slagveld. Haarlemseti Muziekkorps. Het concert, dat bovengenoemd orps Dinsdagavond gaf in den tuin er sociëteit Vereeniging slaagde nit- tekend. De heer Kriens had voor 3D mooi programma gezorgd en werd a de fantasie op Hamlet eenige malen aruggeroepen. Maandagavond is het korps in deo itads-Doelen te Delft opgetreden. De iïeutoe Delfsche Courant bevat daar- rer een zeer vleiende beoordeeling, raarvan wy (door plaatsgebrek ge oodzaakt) slechts een gedeeltekunnen i pDemen. „Wy durven gerust betverenNog ooit is er een concert gegeven in )elft, dat dit overtrof of misschien venaarde. Wy verwachtten natuurlijk ets moois daarvoor waarborgde ons Ie naam van den directeur reeds ïaar onze verwachtiugen zyn verre ivertroffen. Wat een eenheid in pel en opvattingwat een taktvolle eiding en gevoelvolle voordrachtAls fj tooverslag verstomde alle geluid, kanneer de geaccentueerde dirigeer stok-beweging eensklaps rust voor- ichreef! De heer Kriens blijft kalm jen stok zwaaien, hy is zeker van lij De zaak. Geen nootje, hoe klein ook, werd rerwaarloosd alles klonk even zuiver, ie pp even rein als de ff. De aan- ffezitren waren niet karig met bun ipplaus, ja, zoozeer werden ze mede- ;esleept door de o>erheerlyke muziek, lat een „dat is prachtig" onwillekeurig oor den stillen tuin klonk. Zulk een uitroep zegt meer dan kolommen vol lof. Het is bet sprekende bewijs, dat de uitvoering meesterlijk is, tot het gevoel spreekt en enthousiasme op trekt. Het jubilé van Ds. P. J. Moeton op heden is niet onopgemerkt voor bijgegaan. Eene commissie uit den kerkeraad bood den jubilaris dezen morgen een zeer fraai mahoniehouten schrijfbureau aan, vervaardigd in de fabriek van den heer A. M. Randoe. Door een commissie uit de ledeD zijner wijk werd Ds. Moeton een stel tafelzilver aangeboden. Tal van vrien den en vereerders dedeu hetzjj schrif telijk, hetzy mondeling van hunne belangstelling blijken. Door den agent-recberclieur v. Halst Dinsdagavond gearresteerd W. vao As oud 60 jaar, reizend koopman, die zicb schuldig had gemaakt aan diefstal van 12 zinken emmers van de stoep van den winkelier J. H. Bots op bet Spaarne. De emmers werden grooten- deels bi) een koopman in beslag ge nomen aan wien de dader ze voor f2.45 had verkocht. De ©lectrische tram. De dienst der electrische tram liet Dinsdagavond weder veel te wenschen over. Een tram stond niet minder dan 13 minuten midden op de lyn stil, doordat er geen stroom op de lijn stond. Door deze vertraging geraakte de dienst in de war en reden de ver schillende trams op enkel spoor elkan der tegemoet, waardoor enkeie tot den eerstvolgenden wissel terug moesten keerec. Het een en ander veroorzaakte een groot oponthoud. Hedenmorgen werd de ceintuurbaan geprobeerd, in tegenwoordigheid der politie en van den gemeente-architect. KANTONGERECHT Zitting van Woensdag 19 Juli 1699. Heden stond terecht de bierhnis- bouder J. de Klein, ter zake dat hy op 26 Juni in zyn bierhuis aan de Leidschevaart sterken drank bad ver kocht zonder de daartoe vereischte vergunuing te hebben. De beide getuigen verklaarden dat bun resp. een glaasje citroenbitter en catzbitter was toegediend, doch over den persoon, die de alcohol had toe gediend. liepen hunne verklaringen uiteen. De een beweerde dat de Kleyn, de ander dat zyn vrouw zulks gedaan bad. D.iar er nog een derde persoon op hetzelfde uur in het bierhuis was fewrest, vroeg de Ambtenaar van et O. M. uitstel van de zaak, ten einde alsDOg deze persoon als getuige te hoorer. De zaak werd hierop tot 30 Aug. uitgesteld. Daarna stond iemand, die in Alkmaar voor een ander feit 14 da gen hechtenis uitzit, bier terechtge steld voor een nietig vergryp. Dit werd hem toch bepaald zeer kwaad toegerekend, althans van morgen vroeg was by, zooals by beweerde, zwaar geboeid alsof hy de grootste moorde naar of dief was, naar Haarlem over gebracht, nog wel terwyl hy bier zyn kost moet verdienen. Bekl. deed dan ook over een dergelyke overbrenging voor zulk een gering feit zyn beklag. Eisch f 1,— boete. Vervolgens kwamen eeDige zaak jes van straatschenderij voor. Voor een jongen die onrype peren had ge stolen, werd ontslag van rechtsver volging gevraagd; voor eea ander, die zich had schuldig gemaakt aan het inwerpen van een ruit vau een bakkery, werd f 1,— boete, subs. 1 dag hechtenis geëisebt, welke straf eveneens werd gevorderd tegen twee jongens, die bloemen hadden gestolen van een eiland op d«m Scbotersingel. Anna M. Wouters, huisvrouw van Drost, had zicb in baar perceel erensingel 11, schuldig gemaakt aan overtreding van de drankwet. Bekl. bekende volmondig. Daar zy gunstig bekend stond en nu tevens uit bet bierbuis was ge gaan, vroeg de Ambtenaar van bet O. M. slechts f 10 boete, subs. 3 dagen hechtenis. J. H. Bulters üam hierop voor een dergelijk feit iu het bankje der beklaagden plaats. Daar bet eene nicht van beklaagde was aan wie hy de alcohol moest hebben toegediend, mocht deze getuige slechts met toe stemming van Bulters onder eede worden gehoord. Doch die toestemming wenschte beklaagde niet te geven, zoodat getuige alleen met eenige in lichtingen moest volstaan. Daaruit bleek dat zy in de zykamer achter het voor het publiek toegankelijk lokaal, voor 13 cents jenever had ontvangen. Beklaagde beweerde het zelfde doch geen geld er voor in ont vangst te hebben genomen. Daar de rechercheur verklaarde dat de vrouw hem by de bekeuring direct had geantwoord, dat zy van p:au was haren man te verrassen en voor 13 cents jenever had gehaald, meende de ambtenaar vao het O. M. het feit voldoende bewezen en vorderde f 40 boete subs. 20 dagen hechtenis. G. J. Bonekamp, te IJ maiden, bad eveneens de drankwet overtreden. In deze zaak waren een viertal ge tuigen gedagvaard. De rijksveldwach ter bleef bij zijn proces-verbaal vol harden en verklaarde dat, toen hij beslag wilde leggen op het bewuste glaasje met jenever, beklaagde het had weggenomen en stukgegooid, doch dit nam niet weg, dat bij reeds had geroken, dat het alcohol was. Be klaagde beweert, dat de lucht niets beteekent en dat het portwijn was. De hoofdgetuige in deze zaak, Reykens, die eerst op de politiepost te IJrauiden had verklaard sterken drank te hebben ontvangen, verklaart nu het tegendeel. Met het oog op de zeer vertrouwbare verklaring van den rijksveldwachter, meende de ambtenaar van het O.M. dat getuige Reykens zich schuldig maakte aan meineed. Nadat de kantonrechter getuige nogmaals op de zware straf, die hier op staat, gewezen en hem aangeraden had, de waarheid te zeggen, vorderde de ambtenaar, daar getuige bleef vol houden geen alcohol te hebben ont vangen, onmiddellijke inhechtenisne ming ter zake van het afleggen eener va'.sche getuigenis. De zitting werd hierop geschorst. Nadat de terechtzitting heropend en de getuige Rijkens was binnen geleid, verklaarde by nu onmiddelyk op de door den kantonrechter gestelde vraag dat hem bitter met suiker was toegediend. De Ambtenaar eischte daarop voor den beklaagde eea prin cipale hechtenis van 14 dagen Tegen de vrouw van Bonekamp die daarna voor gelijk feit terecht stond en in welke zaak dezelfde ge tuigen werden gehoord *'erd een principale hechtenis van 7 dagen geëischt. Een zak met oogen. De redactie van een dagblad is aan zonderlinge recensie-artikelen wel ge wend. In den loop der jaren kregen we, zorgvuldig verpakt, van fabrikanten of agenten proefjes van limonade, geperst vleesch, havermout, puddingpoeder, .ge- zo ndiieidswatt en, poederchocolad'e, cor- setbaleinen, inkt, soep in tabletten, wijn met en zonder alcohol, kinastout. papieren patronen, gomballen, zeep, poetspomade en koekjes in soorten alles met het vriendelijk verzoek er bij om een bericht. Enkele dingen waren lekker en dat hebben we er dan van ge zegd andere waren leelijk en die opi nie hebben we dan ook niet verzwegen. Dezen morgen kwam! er een nieuwe wonderlijkheid, 't Was een grauw pa pieren zakje. Toen we 't open deden vielen er zes oogen uit. Oogen. zeggen we 't is geen fout van den zetter. Of 't niet griezelig was? vraagt u. Och, dat viel nog al mee. 't Waren papieren oogenmoet u weten, gel eekend naar de regelen der kunst. Misschien krijgt ui het doel van die oogen ad voor oogen. Op den keerkaint stond! o. a. „Hollandia Tafelwater. Houdt prijs en qualiteit daarvan steeds voor oogen." Wanneer de lezer daaraan nu maar voldoet, dan is hiji de beste in de oogen van de Hol lan diabron, die hem dan als klant zeker naai- de oogen zal zien en zijn wenschen, dóórdat hij ze uigesproken heeft, in zijn oogen zal lezen. En hiermee eindigen wij. om weer een ander onderwerp onder de oogen te zien. openbareVergadering van den Gemeenteraad van Velsen op Dinsdag 25 Juli 1899 des namiddags te 2 uur. Punten van behandeling: 1. Onderzoek geloofsbrieven raads leden. 2. Ingekomen stukken. 3. Proces-verbaal van kasopname. 4. Aanbieding gemeenterekening 1898. 5. Aanbieding rekeningen armbe sturen 1898. 6. Aanbieding rekeningen gecon tracteerde wegen 1898. 7. Aanbesteding onderhoudswerken straatverlichting, ascbbelten, school- beboeften. 8. Verpachting vischwater. By de Dinsdag gehouden herstem ming voor 2 leden van den gemeente raad zyn gekozen de heeren K. Boekei met 306 stemmen en F. Scbuyt met 294 stemmen. De heer J. van Splunter verkreeg eveneens 294 stemmen, doch aangezien de heer Scbuyt de oudste in jaren is, is deze gekozen. Bennebroek. Do burgemeester dezer gemeente heeft by publicatie bekend gemaakt dat de Commissaris van H. M. de Koningin in de provincie Noord-Hol land op Zaterdag 22 Juli a. s. een bezoek aan deze gemeente zal bren gen. De ingezetenen die den heer Commissaris wenschen te spreken, behooren hunne namen in te schrijven op een lyst, daartoe ter secretarie beschikbaar. G££iE£NTERAAD. Zitting van heden Woensdag 19 Juli, des namiddags te 1 uur. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig b.j den aanvang der vergadering de heeren Sabelis, van der Mersch, van Sty rum, Speel mam, v. d. Berg, Krol. Krusema.n, de Clercq van Weel, Maca- ré, Beijnes, later kwam nog ter ver gadering de lieer van den Berg. De heer Bilderbeek fungeert als se cretaris. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. O.a. een. adres van de heetreni J. en T. B. Mooy tot aankoop van grond an het Heerenhek. Goedgekeurd wordt eene gratificatie van f 250 te verleenen aan de vrijwil ligers van spuit no. 10, voor de vele goede diensten aan de stad1 bewezen. - Mej. Jac. J. de Koek vraagt met 1 September eervol ontslag als 2e onderwijzeres aan de eerste tus- schenschool. De heer G. van Dorsten doet gelijk verzoek, als onderwijzer 2e kl. aan de opleidin sschool voor jongens. Wordt verleend. PUNT 2. In behandeling komen de verschillen de adressen, waaronder nog één van de firma Aukes, tot oprichting van kiosken voor dien verkoop van verfris- schendie dranken. Ingekomen een schrijven van den lieer Van die Kamp waarbij hij zijtn verzoek intrekt. B. en W. geven deni Raad in over weging de concessie te verleenen aan adressant T. J. F. van Keeken, om dat die meer data de andere adres sant op ervaring kan bogen en men stellig weet, dat deze op an der ei plaat sen zeer ten gerieve van het publiek en zonder ooit aanleiding tot klachten te geven het bedrijf exploiteert, m. a. w. omdat eene goede exploitatie liet meest za.l zijn gewaarborgd wanneer de vergunning wordt verleend aan iemand die reeds getoond heeft zulk eene zaak naar behooren te kunnen drijven. De heer SCHiiRMANN kan niet me degaan met het voorstel vam B. en W. Het ligt op den weg het te gunnen aan Haarlemmers. De firma. Ramakers is hier goed bekend. Waar keus is tus- schen een vreemde en een Haarlemmer, vindt spreker het billijk het den laat ste te verleenen. De heer KLEIN zou die meening geheel willen huldigen, maar niet in dit geval. De Hagenaar is met- dit denk beeld het. eerst gekomen. Nu komt er een, die dooi' hen op het idéei is ge bracht, en gaat vragen om die exploita tie. Dit vindt spreker onbillijk en is dus voor het. voorstel van B. en W. De heer SNELTJES zegt, dat de Ha genaars 4 of 5 kiosken vragen a 50. de Haarlemmers vragen 6 kiosken a f 55 te za.men f 330. Dus dit is voordeeliger, maar spre ker is er toch voer de exploitatie aan den Hagenaar te geven., diaar de vorm van de kiosken beter is opgesteld en d'e bediening door een mam geschiedt. Spr. wil dus van van Keeken meerdere voor deelen zien te krijgen. Hiji zal de plaat sen voor de kiosken zelf vragen en dus do gemeente benad'eelen, daar d'e andere kiosken in den Hout minder zullen op brengen. Spreker is dus van meeiiing', dat liet noodzakelijk is geen vergunning voor kiosken te geven iu dén Hout en de zaak nog eens ond'er de oogen te zien om te trachten meerdere voordee- len te bedingen. De heer Sneltjes stelt voor dit punt dus uit te stellen. Dit amendement wordt ondersteund. De heer LODEWIJKS vindt, dat de gemeente de plaatsen moet aanwijzen en daarna, alle drie adressanten in de gelegenheid stellen aan de verpachting d'e el te nemen. Het voorstel van den heer Sneltjes, in stemming gebracht, wordt verworpen met 13 tegen 7 stemimen. De heer VAN THIEL vraag of de kiosken d'es winters worden gesloten? Alsnu dient het voorstel van den heer Lodewijks om B. en W. uitte noodiigen, d'e plaatsen aan te wijzen en tot pu biieke verpachting over te gaan. De heer VAN DEN BERG voelt veel voor hetgeen de heeren Schürmann en Klem gezegd hebben, doch is tegen de bediening door vrouwen en tegen de zitjes. De heer SCHiiRMANN zegt, dat liet. geenszins unfair is, zooala de heer Klein meent, maar dat de Haarlem mers niet wisten dat iets dergelijks zou worden toegestaan. Verd'cr vindt spre ker juist vrouwen bediening goed. daar mannen dikwijls pruimen en rooken. De heer SNELTJES vraagt of het goed is dat de zaak in lianden van B. én W. komt. De VOORJZ. zegt, dat hiertegen geen juri dische bezwaren bestaak, dloeh wel tegen publieke verpachting. Zekerheid over bewijzen van bekwaamheid heeft men dian niet. Het voorstel vam dén heer Lodewijks in stemming gebracht wordt aangenomen met. 15 tegen 5 stemmen. PUNT 3. Adres van G. Walter, eervol ont slagen gemeentebode, om pensioen. B. en W. adviseeren tot toekenning van een pensioen van f400 'sjaars. Een toelage meenen B. en W. niet; te moeten voorstellen, hoewel blykbaar de commissie voor de pensioenen van een andere opinie is. De heer WALLER, voorzitter dezer commissie:, stelt voor aan punt 1 toe te voegenbenevens eene jaarlijkscho toelage van f 120. De heer KLEIN i.s blijde, dat de wet houder met dit voorstel komt. doch zou met het oog op den hoogen leeftijd en de goede diensten van adressant dé som willen afronden op f 600. De heer Klein maakt nu van zijn denkbeeld een voorstel, dat onder steund wordt. De heer WALLER wil dit voorstel niet bestrijden, dbch het zijne toelicht te. De pensioenwet geeft als maximum f 400 aan, de commissie was van mee ning nut het oog op vroegere gevallen f 520 te geven. Do VOORZ. zegt. dat het de leden misschien wel bevreemd heeft, dat B. em. W. geen toelage hebben voorge steld'. Dit vindt zijn ooi-zaak hierin, dat B. en W. niet wilden afwijken van de pensioen-verordening. Hoewel adres- sa rets groote verdiensten op prijs stel lende, meent het college toch niet van zijn beginsel te mogen afwijken. De heer BIJVOET is wel voor het voorstel van den lieer Klein, doch geeft den voorkeur aaai dat vain den heer Waller. De heer KT.EIN zegt, dat de lijst van gratificatiën en toelagen aanwijst, dat er steeds zeer op gerekend is. Er is steeds ruim gebruik van gemaakt, en dé Raad behoeft zich niet te verwijten, dat er in den laatsten tijd misbruik van gemaakt is. De heer DE KANJER voelt er veel voor om. zoodanigen maai) eene toelage te geven. Spreker geeft den heer Wal ler in overweging de toelage op f 134 te bepalen, hetgeen geheel in overeen stemming met. het rapport is. De heer WALLER beweert gezegd te hebben van ongeveer f 120, en kan dus aan het veizoek van dén heer de Kan ter geen gevolg geven. De heer DE. KANTER stelt hierop ■oor eene toelage van f 133.33^. De voorstellen worden achtereenvol gens in stemming gebracht. Het voorstel van den heer Klein wordt verworpen, dat van den heer de Kantor aangenomen met 17 tegen 3 stemmen. PUNT 4. Ingekomen is een adres van mej. W. A. W. Deenik, eervol ontslagen 1 eerair es aan die Meisjesschool voor M. O., om pen sioen B. en W. stellen voor haar een pen sioen van f 446.56 te verleenen. De lieer DE KANTER- wenscht hier aan toe te voegen eene gratificatie van. f 153.46, te zamen dus f 600. Dit is niet te veel voor iemand!, die 25 jaar de gemeente trouw heeft gediend. Do heer WALLER bestrijdt, liet voorstel van dien heer die Kaai.ter, wij zende op het pensioen vroeger aan mej. de Vlaming verleend. De lieer DE KANTER zegt, dat eene vergelijking met mej. de Vlaming niet opgaat, deze heeft maar 12 jaren de eemeente gediend. Het voorstel vervolgens in stemming gebracht -wordt verworpen met 15 tegen 4 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. PUNT 5. B. en W. geven in overweging, naar aanleiding van eeu desbetreffend verzoek, een toelage van f 150. voor eens toe te kennen aau S. H. van Bronkhorst, weduwe van wylen den heer H. de Liefde, in leven onderwij zer ie kl. aan de tweede Burgerschool. Wordit aangenomen. PUNT 6. Door B. en W. wordt voorgesteld bij wijze van proef een zevende klasse te voegen bij de Tweede Burgerschool (hoofd de heer Klceke). Deze klasse zal dienen ter herhaling en uitbreiding van het gel eea-de in de zes lagere klassen. De heer KLEIN zegt. dat de twee de burgerschool een moeielijk artikel is. Hpreker herinnert zich hoe de eerste overbevolkt was, waarop de gemeente een tweede school heeft gegeven, en een mooie school ook. Het onderwijs was goed. het leergeld w.einig en het gevolg was, dat velen daarheen hun kinderen zonden. De school kan dus niet haar kas stijven en d'e kosten dek ken, zöoals de eerste. De éerste is a>?hteruitg<egaan, de tweede vooruit. Dit betreurt spr., en dit valt nu te redresseeren. Spreker stelt dan cok voor aan het voorstel van B. en W. toe te voegen, met dien verstande, dat het schoolgeld gelijk wordt gesteld aan de 7e ldaisse van de eerste Burgerschool.' Dit amendement wordt ondersteund. De heer WALLER zegt. dat de fei ten gememoreerd door de lieer Klein juist zijn. doch wil niet terugkomen op een breedvoerig daarover gehouden debat. Alleen, vraagt spreker of het nu wel goed is eene uitzondering te maken al leen voor de hoogste klasse een finan cieel voordeel levert het niet op. Met de eene hand wordt genomen, wat met- de andere wordt gegeven. Na. een zesja rigen leertijd kunnen de kinderen naai de school van den heer Graaf. De heer KLEIN kan niet medegaan met den heer Waller. Bij ondervinding weet spreker, dat- ouders hunne kinde ren niet na. 6 jaar naar een andere school, willen dben. Er zijn ouders die gaarne hun kin deren de 7de klasse hadden laten door- loopen, doch voor het bovenstaand te rugschrikken. Zij zullen cLan ook gaarne meer schoolgeld betalen voor ontwikke ling van hunne kinderen. De heer TJEENK WILLINK aegt, dat in andere klassen lager schoolgeld wordt betaald! en vindt het dus onbil lijk voor de 7de klasse te verhoogen. Spreker is dus tegen het amendement. De heer KLEIN zegt, dat er raen- schen zijn. die meer kunnen betalen en daartoe cok wel bereid rijn. De heer WALLER zegt. dat het be ginsel in den Raad is uitgemaakt, dat er een school met 6 klasse zou zijn en teken minder schoolgeld. De heer DE KANTER is tegen uit breiding van de school. Het voorstel van den heer Klein in stemming gebracht wordt verworpen met 11 togen 9 stemmen. De heer KRUSEMAN wil liet oor deel van de schoolcommissie inwinnen. De heer WALLER zegt, dat het wel een weinig laat is en het advies niet voor 16 Augustus zou komen, wanneer de heer Kloeke het moet weten. Vroeger zijn die adviezen ingewonnen voor de school van den heer Graaff in 1890 en toen is unaniem gezegd dat het heel goed was. Spreker acht een advies dus onnoodig. De heer WILLINK sluit zich geheel bij; den heer Waller aan. De heer KRUSEMAN zegt, dat liet geenszins is uitgemaakt-, dlat naar den bekenden, weg wordt gevraagd. De vraag is nu of de behoefte zoo groot en de 7de klasse bij die school een edsch is. De heer LODEWIJKS wil eveneens advies, er is hier gebrek aan een school voor meer uitgebreid! lager onderwijs. Het voorstel van den heer ELruse- man in stemming gebracht, wordt aan genomen met 11 tegen 9 stemmen. PUNT 7 Adres van J. Paulen en 14 an- dtere eigenaars van op het Sta tionsplein alhier gestat-ionueerde rij tuigen. houdende verzoek om vernieti ging van liet raadsbesluit van 31 Mei j.l. no. 4, waarbij B. en W. werden ge machtigd over te gaan tot dia openbaa-a verp ach ting o. a. van. 8 standplaatsen voor stationneerende rijtuigen op het Stationsplein. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te bescliikken. Een nader ingesteld onderzoek heeft B. en W. lot de slotsom gebracht, dat het belang van de openbare veiligheid vordert, dat niet meer dan 8 rijtuigen ter stationneering plaats verkrijgen op genoemd plein. Het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. PUNT 8. Ingekomen is een adres van P. X. Kluft en J. de Boer tot vaststelling van een plan tot bebouwing van den grond ton oosten van de Vooruitgangstraat. Wordit vastgesteld. PUNT 9. B. on W. stellen wyziging voor in het plan van bebouwing van gron den, gelegen teu zuiden »an de Zo mervaart, uaar aanleiding van een adres van 't bestuur der coup. bouw- vereeniging „Nut door Spaarzaam heid-. Wordt aangenomen. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) (De zitting duurt voort.) BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd19 Juli. D. Schenk en J. J. van Haren. J. H. v. d. Boo- ren en C. C. van der Riet. T. L. Lee man en H. Duyns. F. J. Snellens en A. M. Tangermarm. C. J. J. M. van Leeuwen eo L. Groenewoud. J. SleD- ders en P. Janssen. H. Heeres en C. E. Zegwaart. J. van Tyn en C. Polak. N. Brasser en J. Droog. C. van Zon neveld en E. Valk. J. H. Bos en M. de Haan. B. Slimmers en A. M. Wenneke. Getrouwd19 Juli. J. F. Vissers en M. M. Wiersma. J. A. Meutjox en C. Sieraad. W. F. Seruee on W. v. d. Linden. J. C. Nieuwenhuizen en C. C. Bieman. H. v. d. Woerde en S. Puister. T. W. Groot eu H. M. Boonekarop. Bevallen: 17 Juli. W. van Rooy— Lengston d. 18. E. M. Cramer—Dau- dey d. C. v. Marsbergen—Folkerts d. C. C. Leupen—Buys d.F. de Maaker van Es z. E. Hos—de Vries z. 19. G. Wapstra—van Heems z. Overleden: 18 Juli. H.StaveDuiter 9 j. Spoorwegstraat. Wordt gevraagd tegen 1 Aug eene geschikte Dienstbode. Scbotersingel 71. en kunnen direct vast werk bekomen bij TATTERS A LL HOLDS- WORTH. Machinefabriek, En schedé. Gevraagd voor direct een llinke 2e Bediende en een Loopjongen. Adres: II. DE BEER. Lange Veerstraat. 33. Terstond gevraagd een BEDIENDE, in het Sigaren magazijn van B J. POLDERMANS voorheen C. J. BOELE. Anegang. Ter opleiding in bovengenoemd vak kan tegen Aug. een flink R. K. Meisje, niet beneden de 16 jaar, als externe geplaatst worden. Brie ven franco onder lett. W. A., bij den Boekhandel. ANTON BOSSE, Barteljorisstraat 12. Op een kantoor te dezer stede wordt gevraagd een jongste Be diende, van circa 16 jarigen leeftijd. Vlug van begrip en accuraat rekenen vereischten. Adres bureau van dit blad Verlangd tegen 1 Augustus op een Bloemistenkantoor te Haarlem een Jongmensch, van 16 a 18-ja- rigen leeftijd, bekend met de mo derne talen en een goede hand schrijvende. Brieven onder No. 2394. bureau van dit blad. H^ene le klasse groote Yerzeke- ring-Maatscliappij te Amster dam zoekt voor Haarlem een actief Agent voor Brandverzekering (op Beurspolis) Inbraak do. Rijwiel do. (jaarpremie t 1.-) Transport do. Bagage do. Levens do. Verzoeke te schrijven onder let ters G. D., met opgave van refe rentiën enz., Alg. Adv.-Bur. A. DR LA MAR Azn., Amsterdam. Bijzon der geschikt voor H.H. Notarissen of Candidaat-Notarissen. Kost en Inwoning gevraagd met vrije Slaapkamer. Brieven fr. lett. P., Boekh. J. J. GROOT. Kl. Houtstraat 41. MARKTNIEUWS Haarlem, 19 Jui 1899. Op de kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd en verkocht 71 stapels, uit makende 9810 kazen, wegende 19225 Kilogrammen. Hoogste prys per 50 K. G.f23.— Laagste f 13.—. Op de veemarkt alhier zyn aange voerd 4 Koeien f 200 k f 160, 34 N. Kalveren f 17,— a f 8.— 10 Schapen f 18.— a f 14.—, 0 graskalf f 2 V. Kalveren f 70.f 60.—. 0 Pink f0.—18 lammeren f 16,a f9,—. 0 Biggen f 0.—. 0 paarden. BRONGEBOUW. MATINÉE op Donderdag 20 Juli van 2'/i4 Vj nar, onder directie vat den Heer C. W. OKEL. ADVERTENTIEN. V Voorspoedig bevallen van eene Dochter E. M. CRAMER— Daudeij. Haarlem, 18 Juli 1899. N. Groenmarkt. Geboren: MARGARETHA, Dochter van C. C. LEUPENBuijs en J. A. LEUPEN. Haarlem 18 Juli 1899. Spotprijs. PIANINO, Spoed. TE KOOP wegens vertrek, voor f 150. Prachtige, zuivere toon. Mooie zwarte kast. Brieven onder No. 2395, bureau van dit blad. Een AVinkelhuis met groote» Tuin, a. d. Groote Houtstraat. Te bevragen bij den Makelaar GEORGE L. SMIT. Verkooplokaal Bakenessergracht 13. (H. B. en Gymu.) INSCHRIJVING van nieuwe Leerlingen, zoo mogelijk voor 1 Augustus a.s. Kinderen'buiten de stad wonende, kunnen overblijven. Schoolgeld f40 tot f50. G. FORTGENS. Hootd der School. Oude Gracht 39. Christ. Uitg. Lager Onderwijs. Hoog. Burgersch., Gymnasium enz. Talen en Wiskunde. De leer lingen slaagden geregeld voor ver schillende examens. Aanvang van den nieuwen cursus Maandag 21 Augustus. Prospectus verkrijgbaar bij den Hoofdonderw. J. DE JONG. Leidschevaart 126. Aangesloten werd No. 419. Ph. A. KAISER, Brood bakker, lOude Groenmarkt No. 22. Abonnement 40 gulden per jaar. Aanleg en onderhoud gratis. Onafgebroken dag- en nachtdienst Aanmelding Smedestraat No. 9 Op 17 Juli 413 posten aange sloten.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3