ien Dolle Boel. De Kleine Lord. Brongebouw. Houtbewerker Eashendcii, 27sl^uzjekuitv8ering in denHout Te Koop: Me Karei Tadema, Schouwburg-Haarlem. Dagelijks Gedurende de Kermis Hollandsch Tooneelgezelschap, Jelte Karei Tadema, Jongmensch, Dagmeid. De Sprookjes van Moeder de Gans. Ruwe Tabak in 't klein, Parklaan 58. sehouwd wordt dat zy aan deu op huu geoefenden drang zullen toegeven. De patroons hebben, zooals te ver wachten was, de hernieuwde voor stellen vau de werklieden ora de on derhandelingen te hervatten of bet geschil aan een scheidsrechterlijke beslissing te onderwerpen, afgewezen. UIT TRAJïóVAAL. Ln een bijeenkomst vau Israëlieten, Zondag te Johannesburg gehouden, werd bet bericht var, den staats secretaris gelezen, waarin den presi dent in overweging wordt gegeven, den Volksraad beden te vragen, de godsdienstige achterstellingen af te schaden en Katholieken en Joden toe te slaan, op gelijken grondslag als andere gezindten het kiesrecht uit te oefenen, hun de bevoegdheid te geven in den Volksraad kiesdistricten te vertegenwoordigen en pfficieele ambten in den Staat te bekieeden. Gele koorts. In het „National Soldiers House" by Hampton in Virginia zyn dertig gevallen van gole koorts voorgekomen. Drie lijders zijn gisieron overleden. Pest. De pest-epidemie in en om Bombay blyft voortwoeden. Te Poona zyn in twee etmalen 317 lyders gestorven en onder dezen zyn een aantal Europe anen. Hongersnood. De Lancet te Londen heeft bericht ontvangen omtrent den hongersnood in Zuid- en Zuid-West Rusland, welke inderdaad verschrikkelijk moet zyn. Nog zelden heeft men zulk een sléch ten oogst gehadeen gevolg van de snelle tem peratuarsveranderingen en het ontbreken van water. Door het Roode Kruis worden alleen in het gouvernement Sawara onge veer 125.000 personen gevoed 20.000 personen verpleegd, die aan scheurbuik lyden. In de gouvernemen ten Ufa, Cherson, Tivaspol en Cnar- kow moet de toestand niet veel beter zyn. By geruchte vernemen wy, dat dd' heer J. W. Enschedé hel plan zou hebben, zyn ontslag te vragen al: gemeente-bibliothecaris. In ons vorig nummer meldden wy dar voor T examen enge'seh l.o. ge slaagd was de heer J. Stoel, dit moet zyn mej. J. Stoel, alhier. Als merkwaardigheid wordt ons medegedeeld, dat in den koningswed strijd, Maandagavond door de kegel club „de Phoenix" gehouden in café Brihkmann, de beer M. Joles niet minder dan 221 houten wierp in 30 baiien. 't Spreekt vanzelf, dat hein hiervoor door leden en president een ovatie werd gebracht. flink corps aannemers, gereed en zooals mon weet is ze verleden jaar Mei inj werking gesteld. Hierop schetste spreker de geheele inrichting der water leiding. Door teekeningen werd het ge sprokene ten zeerste verduidelijkt. Na afloop van de voordracht begaf men zich te 12A urn- aan een dejeuner, waarna van IA tot 3 uur gelegenheid word gegeven tot het bezichtigen van •ex-schillende musea. Te 3 uur wordt een rijtoer naar de Haarlemsche Waterleiding ondernomen en te 54 uur zal men zich weder in 't Brongebouw aan een diner vereenigen. Morgenochtend te 10 uuir wordt de vergadering voortgezet. Tengevolge van noodzakelijk te verrichten werken in den toren van de Groote Kerk zal bet beieren (van het klokkenspel) morgen 2 Augustus niet kunnen plaats hebben. Jeanne Landré. Een bekende stalgenoote gaat ons voorgoed verlaten. Mejuffrouw Jeanne Landré treedt, in bet huwelijk met den heer Joh. Broek, zanger en mu sicus, en zal zich te Nijmegen vesti gen, waar zij reeds sedert eenigen tijd hare lessen geeft. Mejuffrouw Landré is als zangeres en als mnziekonderwijzeres te Haar lem te goed bekend, dan dat het noo- dig zou zyn, van hare carrière te Haar lem uitvoerig mededeelingen te doen. Toch willen wy haar niet laten gaan zonder in herinnering te brengen, hoe vaak zij op concerten van tal van vereenigicgen alhier het oor heeft verrukt door hare gaven als zangeres. Die gaven neigen meest naar den kant jder lyriek en het was dan ook het meest in liederen en in Haydnscbe oratoria dat zij uitmuntte. Mocht zij den zang ook uitoefenen als beroep, eeo feit is het dat_ dank baar moet worden erkend, dat zy altijd gereed was waar op liefdadigheids- concerten hare welwillende medewer king w?rd ingeroepen. Van den kant van het publiek wer den baar dan ook meermalen blijken van sympathie geven. Hare leerlingen zullen de bekwame leermeesteres en vriendin ongaarne hebben zien gaan. Nu zij Donderdag in bet huwelijk treedt en ons dus voorgoed verlaat, past een woord van dankbare erken telijkheid naast onze beste wenschen voor bare nieuwe toekomst. Postduiven wed.vlucht. Zondag, 30 Juli, hield de postdui ven- vereeuiging „de Snel vlieger" alhier een wedvlucht met 5 aangewezen jonge duiven van uit Salzbergen, d.i. een afstand van 170 K.M. Wind N.- W. De duiven werden te 7 uur door den heer Veersen aldaar in vrijheid gesteld. De prijzen werden behaald als volgt: 10 10 10 10 10 10 m. s. 26 30 4 le pry's P. v. Daalen 2e R. Slot 3e H. Bannink 4e A. F. Harms 5e J. Schippers 6e L. Govaertz De prys voor dé 2e eerstgetoonde duiven werd behaald door P. van Daalen ten 10,26 en voor de 3eerst- getoonde een V.Z.M. te 10.35 door denzei f de. Onze stadgenoot J. K. Tadema, boekverkooperen uitgever albieronder de firma Erven F. Bohn is te Bad Neuenahr. waar hij genezing zocht van een 'langdurig zenuwlijden, over leden Vereeniging voor Water- leidiu gs belangen. Hedenmorgen te 11 uur nam de eer ste algemeen e vergadering d:er Vereeni ging voor Waterleidingsbelangen in Ne derland in liet Brongebouw te Haarlem een aanvang. De voorzitter, de heer Vogel, hield eene korte openingsrede, waarin spre ker het doei en het streven der ver- eenïging uiteenzette. Verder wees hij op het belangrijtke werk, dat reeds dooi de vereeniging in haar kort bestaan was verricht, cm op het vele, dat nog verricht kan worden. Zoowel de sociale quaestie als de pensioen- en loonrege ling behoort op baar gebied. Vei-volgens deelde de voorzitter nog mede, dat het aantal leden thans 35 bedroeg, waarna de heer J. Schotel het woord verkreeg. Deze heer hield eene voordracht over de Waterleiding van Haarlem. Eerst behandelde spreker de geschie- denis van den aanleg en herinnerde er aan hoe reeds in 1885 de Amsterdam- sche Waterleiding geen uitbreiding aan haar buizennet wilde geven, en hoe toen in 1889 B. en W. besloten een eigen waterleiding te exploiteeren. Mevrouw B or ski was toen ongeneigd haar terrein daartoe af te staan. In 1890 werd' de onteigeningswet inge diend, en toen deze in 1894 in wetrking trad, bood Mevrouw Borski 2 jaar later in 1896 aan, haar terrein gratis af te staan, onder voorbehoud van eenige be palingen. Binnen 14 maanden was de waterleiding, onder Jeiding ran een Poging tot diefstal. Hedenmorgen is men tot de ont dekking gekomen, dat men getracht heeft door raiddel van iymstokjes geld te ontvreemden uit d>> armenbus geplaatst door de Ned. Hervormde Gemeente op de aigemeene begraaf plaats. Er wordt echter geen geld vermist. De 55-jarige werkman J. Klein, wonende aan de Tul penstraat alhier, bad gisteren het ongeluk bij het lossen van steenkolen uil een waggon in het Kolenpark, op het spoorwegterrein nabij den Jansweg alhier, door het breken van een loopplank ie vallen, waarby bij zyn linkerbeen zoodanig bezeerde, dat hy door zyn patroon, den brandstoffenhandelaar van Bree- men, per wagen naar zyne woning is overgebracht. Gisterenmiddag had op de Groots Markteen oploopje plaats, veroorzaakt door een twist tusschen den bekenden R. die in zyn geestvermogens is ge krenkt eD diens wederhelft. R. had aan een onbekenden man een guldsu -egeven, met welke verkwisting zyne vrouw, die de dubbeltjes zeer goed kan gebruiken, zich niet goed kon vereenigen. De politie maakte aan het standje spoedig een einde. Jubileum. Heden was het 40 jaar geleden, dat de Cbristelyke Bewaarschool der „Vereeniging ter verbreiding der Waarheid" in de Ridderstraat werd opgericht, en ook 40 jaar geleden, dat mej. Landman, als hoofd dier schooi werkzaam was. Het was dus een dubbel feest van daag in de Ridder straat. Scbier vau alle woningen wap perde de driekleur ter eere van de jubilaiessede buren hadden voorde school eene smaakvolle gevel versiering aangebracht, ook het inwendige van de school was in eenen bloementuin herschapen. Het geheel leverde een recht feestelijk aanzien op. Heden morgen te 9% uur waren de kinderen op school ontboden. Hier was ook het bestuur der vereeniging en de jubi- laresse. Laatstgenoemde werd door het bestuur, by monde van den heer Bremer toegesproken en haar als blyk van erkentelijkheid en erkenning van trouwe plichtsvervulling eene envelop pe met inhoud aangeboden. Ook van de kinderen ontving de hoofdonder wijzeres vele blijken van sympathie en werden haar prachtige en nattige cadeaux aangeboden. Verder zong het jonge volkje de beminde juffrouw toe en werd de och tend verder recht aangenaam en ge zellig doorgebracht. De kleinen wer den ruimschoots onthaald op allerlei versnaperingen. Woensdagavond is het feest voor de leerlingen der avondschool. Dat mej. Landman nog vele jaren haar betrekking met lust en yver mag ver vullen, wenschen wy haar gaarne toe. ook gaarne, dab Dirkje Koning, noch bij de inwoners van Zand voort, noch bij de badgasten eene onbekende is. Een ieder kent Dirkje, dat eenvoudi ge goede oudje, met haar vriendelijk door de zon verbruind gelaat. Altijd in hetzelfde onverstoorbare goede humeur, 9teeds liet- goede denkend van een ie der, eerlijk, trouw en opgeruimd, is Dirkje de vriendin van klein cii groot. Dagelijks kan men haar op het strand in de nabijheid van het Groote Badhuis zien. Al lachend draaft ze met een groote stapel kleurige badhemden en roode zwembroeken naar de hooge bad koetsen een ieder helpt zij op zijn beurt Het eerste couplet sluit dan ook aldus Vlug en vaardig, vroolijk en aardig, Staat zij iedereen te woord Geeft een Hontje in 't zoute mondje, Dat steeds groot en klein bekoort. Met recht men zou zich Zandvoorb niet kunnen voorstellen zonder Dirkje. Het is eene van die vrouwen, die Teniers. Codde of Brouwer, zoo zij nog leefden, op hunne schilderijen zouden vereeuwigd- hebben. En het is dan ook geen wonder, dat vandaag geheel Zand- voort feest viert, nu deze flinke' Hol- landsche vrouw, de vriendin va,n. allen gedurende een halven eeuw haar plicht steeds opgewekt en vol van levens vreugde heeft vervuld. Reeds voor eenige weken heeft zich daar ceil comité gevormd om dezen dag voor Dirkje tot een onverget el ijken te maken en haar tevens een onbezorgde oude dag te bezorgen. Te 8 uur hedenmorgen werd de ju- bilaresse door de kinderen van hare woning gehaald, en trok het oudje, om ring dooi de zingende kinderschaar naar het" strand, alwaar een groote kuil was gegraven. Hier werd het oudje binnengeleid, en op eene verhevenheid geplaatst, waar na uit duizenden kindermondjes het bovengenoemde vers en andere even aardige liedjes langs het strand weer klonken. Met een van vreugde stralend gezicht zat het oudje daar tusschen al die kleinen, zij moest zich bepaald van daag veel jonger voelen. Te 10 uur werd zij door dc commis sie in eene keurig versierde zaal van het onlangs geopende koffiehuis „Ons Huis," ontvangen en werd de jubilaresse in hartelijke^ van waardeering getuigen de woorden toegesproken door den heer Charies Boissevain. Verder wtrd haar hier een stoel aangeboden met het op schrift ..Aan Dirkje Koning". Een ge schenk van vele vrienden. 18491899. Ook ontving zij nog een klein cadeau en eene enveloppe om den dag feeste lijk te kunnen doorbrengen, benevens de belofte, dat zij en haar man na 1 October f 4 in de week zullen krijgen gedurende hun geheele leven. Om deze belofte te kunnen vervullen is een kapitaal van f 5000 noodig. dat later vervalt aan het nieuw gebouwde Diaconiehuis. Reeds f 2500 heeft de commissie bij eengekregen, doch men weet de laatste lootjes wegen het zwaarste. En zoo is het ook hier. De commissie doet dan ook nogmaals een beroep op de badgasten om nog eenige penningen voor dit goede doel. waardoor tevens eene nuttige stichting vroeger of later wordt geholpen, af te zonderen. Hedenavond zal in den met groen ver sierden. en met lampions verlichten kuil vuurwerk worden afgestoken en onge twijfeld zal geheel Zandvoort uog lang gewagen van dit schoon feest, dat eène eenvoudige, maar merkwaardige vrouw maakte tol een sieraad der gansche be volking. maar even op mijn eigen houtje bij de omwonenden, waar geschoten was gewor den, huiszoeking zou doen ter opsporing van het geweer waaruit was geschoten, terwijl N B. niemand als de dader of de vermoedelijke dader kon aangewezen worden, 't Was beter geweest dat de inzender van het bewuste stuk zich wat minder had bemoeid met zaken waarvan hij geen verstand schijnt te hebben. Uw dw. dr., BEUKENS, Gemeente-Veldwachter Zandvoort. Haarlem. 31 Juli 1899. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik u onderstaande regelen in de daarvoor bestaande ru briek te willen opnemen. Vertrouwende dat u hieraan wel ge volg zult willen geven, zeg ik u tevens bij voorbaat dank. Wat mij. en eenigen kameraden over komen is, is het volgende Gepasseerden Zondagavond hebben wij ons te dezer stede na bezetten tijd (11 uur) bevonden in een café, en is derhalve proces-verbaal opgemaakt dooi den agent van politie 1ste klas, No. 7 Nadat wij echter dienaangaande eeni ge inlichtingen aan genoemden agent gd hadden, werden mij, eenige scheldwoorden toegediend' door voor noemden agent, zonder dat ik daarvan de oorzaak vermoeden lean. Daar geen onzer zich rekenschap kon geven van het optreden van dien agent, begaven we ons naar liet hoofdbureau van .politie in de Smedcstraat, ten ein de van onze zijde ons beklag in te die nen over de mij onrechtmatig toege diende scheldwoorden door een beamb te van politie, in de iwhtmatigc uitoe fening van zijn amibt. Daar gekomen, troffen wij den ge noemden agent reeds aan en werd mij de gelegenheid gegeven mijn beklag in te dienen bij den heer W., in bijzijn van genoemden agent. Maai- als ik u echter zeg, dat mij daar èn door den. heer inspecteur, èn door den agent de gelegenheid 's ontnomen op behoorlijke wijze mijne grieven kenbaar te maken, dat ik na een zeer kort onderhoud door No. 7 het politiebureau werd uitge duwd, (daar ik mij, .niet daartegen ver zetten wilde) en dus niet weet ,of van mijn aanklacht nota genomen is, (ik veronderstel.vam. niet) zou ik u beleefd willen vragen, of u ook misschien den juisten weg weet, om op redelijke wijze die klacht alsnog in te dienen, zonder erin er te vervallen in handen van lien, idie alle blijken hebben gegeven partij dig te zijn, en tevens zóó, dat men geen gevaar loopt in den arm gegrepen en onder het geschreeuw van „Snotneus'" het bureau te worden ..uitgesmeten." U nogmaals beleefd' dankzeggende voor de verleende plaatsi-uimie, Hoogachtend. UEd Dw. Dr., tfAUP. Wanneer inzender meent zich te be klagen te hebben over een politieambte naar, dan doei hij; ongetwijfeld verstan dig met zich te wenden tot den Heer Commissaris van Politie zeLven, die de klacht grondig onderzoeken zal. Het is natuurlijk aan te raden, voor af te informeeren, op welk uur de Com missaris inzender kan ontvangen. REDACTIE. schelijke excrementen", dat in het vo rig jaar is verschenen en dat Spr. een zoo uitnemend werk acht, dat niet ver zuimd mag worden het hier te noemen. (Luid applaus.) Ter vervanging van de periodiek af tredende niet herkiesbare leden, dc heeren Yan Ledden Hulsebosch en C. Guldcnsteeden Egeling, werden verko zen de heeren Jacobus Polak van Am sterdam en H. M. J. E, Steijns Van Helmond. Do heer G. B. Schmidt werd als se cretaris herkozen, terwijl de heer Bouvy tot 1 Jan. 1900 als tijdelijk secretaris werd gecontinueerd. Uit het rapport der oommissie voor het ondersteuningsfonds blijkt, dat de tofcstand daarvan gunstig is en 56 nieu we leden zijn toegetreden. Het kapitaal is gestegen tot 11.429, (De zitting duurt voort). (Ongecorrigeerd.) Naar wy vernemen is de bekonde Hollandscbe irapressario, de heer Jos. Schürmaoo, door deu vorst van Bui- fcarye begiftigd met de „ordre du mérite civile." Zandvoort. Gouden Jubileum. „Wie kent niet onze Dirkje, „Onze Dirkje" van het strand". Dit zijn de eerste regelen van een groot vers, dat heden door jong en oud langs het geheele strand te Zandvoort wordt gezongen. En wij gelooven dan Beverwijk. Mej. I. G. Canoe .al' ier is benoemd tot onderwijzeres te Uitgeest. Haarlerom ef meer. Door een onbekende oorzaak is aan den BenDebroekerweg alhier af gebrand de boerenwoning van C. J. Coevert. Byaa niets kon geréd worden. A lies was legen brandschade ver zekerd. IRSSZOiaEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt ie redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzender terug- gegeven. Mynheer de Redacteur, mag ik door dit eren meedeelen. dat alle in om loop zynde aanduidingen omtrent den eveutuëolen caodidaat der volkskies- verceaiging voorbarig, zoo niet onjuist zyn, daar nog niet eens voorloopige candidate» zyn gesteld en de voiks- kiesvereoniging democratisch genoeg is, om geen candidaat te aanvaarden door 't eeo of ander groepje haar voorgelegd, zonder 't voor ec tegen te overwegen. jEen lid der V. K. Zandvoort, 1 Aug. '99. M. de Redacteur! Wil zoo beleefd zijn onderstaande re gelen in uw geacht blad te willen plaat sen. Gelezen hebbende in uw blad vau Dinsdag 1 Augustus als zou onderge- teekende na de inbeslagname van den kogel uit het geweer, waarmede jl. Za terdagavond zou geschoten zijn, niet actief zijn opgetreden, vermeent. Wij juist van wel, want luidde ik aan de wil van eenige mij omringende in het wild schermende badgasten gehoor ge geven, dan ware ik volgens mijne mee- niug minder actief opgetreden, daar ik dan mijne bevoegdheid was te buiten gegaan en mijn ontslag had kunnen volgen. Direct na, het voorgevallene zijn nog dienzelfden avond eenige personen door verschillende politiebeambten geU hoard, wat echter tot geen resultaat leidde. De heeren badgasten verlangden niet meer of minder van mij, veldwach ter, dan dat ik op dat nachtelijk tijd stip. zijnde tusschen 11 en 1H uur, zoo vmmi n m&ïwsruwmm. Ned. Maatsch. ter bav. der Pharmaeie. Men meldt ons uit Amsterdam Hedenmorgen te 10 uur ving onder het 'oorz it terschap van den heer M. L. Q. van Ledden Hulsebosch in de Ko- mingszaaif Van ..Artis" de 40ste Aige meene Vergadering aan vaal de NederL Mij. t. bev. der Pharmaeie, De Voorzitter vangt, aan met allen wc-lkom te heetcu cri in het bijzonder de nieuw gekozen leden van het Hoofd bestuur de Zaaier en Wieringa, (Ap plaus). Spr. betreurt de afwezigheid van den secretaris, den heer G. B. Schmidt, dié ernstig ongesteld is; hiji dankt den heer Bauwy voor de wijze waarop deze de werkzaamheden heeft vervuld. De Mij. telt thans 13 honoraire-, 474 gewone-, 10 buitengewone- en 1 alge meen lid. Te zamen 498 leden tegen 492 in ?t vorig jaar. Spr. wijdt een woord van weemoedi ge hulde aan de nagedachtenis van Dr. Joh. Elisai de Vrij, „ons aller kunst broeder". die op 31 Juli 1898 is overle den. 41 jaren lang was De "Vrijj cerelid der Mij., veel hebben wij in dezen ge leerde verloren. Spr. verzocht de aan wezigen zich van hunne zetels te ver heffen als eene stille hulde aan de'na gedachtenis Van den overledene. Voortgaande met het verslag van de handelingen der Maatschappijzegt Spr., dat eenige aan de Regeering ver zonden adressen „Steriel in den thcr- rao staat te 's Gavenhage." Nog steeds wordt niet genoeg de hand gehouden aan de bepalingen, ro gelende de onbevoegde uitoefening der artsenijkunst, het is als een parodie op het devies van. het Nederlandsche war pén. f Aan eene commissie, bestaande uit Prof. Stokvis, Prof. Wijsman en Spr. werd opgedragen maatregelen te bera- men hoe deze misbruiken zijn tegen te gaan. alsmede hoe en waar sera ver krijgbaar te stellen. Zoo aldus eindigt Spr. zijne rede is ons legertje van pharmaceuten steeds strijdende voor de volksgezond heid zoo blijven wij doorgaay onzen plicht te vervullen in het belang van het algemeen. Met dezen hamerslag, M. H.. open ik onze 48ste aigemeene vergadering. De heer Dr. P. A n ke r s m i t. eere lid, brengt hulde aan den voorz. voor zijn werk „de macroscopische en mi croscopische diagnostiek van de men- Cricket Heemstede. Heden Dinsdag werd de wedstrijd tusschen een Engelscli elftal captain Mr. Hepworth en een Noord-Hollandscli elftal voortgezet. Hoewel de strijd he denmiddag te 3A uur nog niet was ge ëindigd, is de overwinning den Hollan ders verzekerd. Zij behaalden in de eer ste innings 134 axis; de Engelschen slechts 30. Deze gingen nu andermaal aan bot en hadden bij; ons vertrek 54 rans. terwijl 8 wickets neer waren. De Hollanders zullen dus met innings cn runs winnen. (Ongecorrigeerd). Aan de Ned. Meubelfabriek kan terstond een bekwaam machinale geplaatst worden. Goed bekend met machinerie is noodzakelijk. Schrif telijke aanbieding met opgaaf van vorige betrekking en salaris onder no. 2424 aan het bur. van dit blad. ln een deftig burger gezin te Haarlem wordt aan een school gaand Jongeheer of Jongedame gelegenheid aangeboden voor Kost, Inwoning en hui selijk verkeer, met gebruik van vrije Kamer en Piano. Fr. br. lett. B., aan Gebrs. VAN BREDE RODE, Boekh., Gr. Markt 21. Haarlem. Tegen September op netton stand, centrum der stad Beneden- «f Bovenhuis gevraagd. Huur f'150 a f200. Br. fr- no. 2423 bureau van dit blad. zwart-rood, TE KOOP, geboren 28 Mei, van bekr. ouders. Moeder Waldi van Alkmaar, vader: Hun- derport 's Schïitz en König. Adr. P. DROST, L. Vecrstraat, Haarlem. Tg8.EÖK&8mE8ö. Du Paty in vrijheid gesteld. PARIJS, 1* Aug. (Reuter). Dé bladen bevestigen, dat Du Pa»y de Cia:n, na by buiten rechtsvervolging gesteld is, vrijgelaten is. op Woensdag 2 Aug. van'sav. 8 10 uiir, door het Haarl. Muziekkorps, Directeurluitenant-kapelmeester C. P. W. KRIENS. BURGERLIJKE STAND. Bevallen29 Juli. A. C. M. Hoef nagels—Difetus d. 31. C. Bogaart— van Santen z. E. van Honsclioten— Metselaar d. R. F. Valbracht-Span- heim d. M. W. Hoks—de Jons' d. Overleden30 Juli. H. de Boer 5 ra. z. Spaarnwouderstraat. 31. E. Smit 23 cf. z. Brouwersst aat l A ut?. M. Kruïf 91 j. Jansstraat. M. L. E. Piels—Rademaker 73 j. Ursuiasfraat. Een solied en net gebouwd HUIS met 2 Kamers ensuite. Alcove, Serre, Tuin, boven 2 Kamers en Zolder. AdresKantoor van Vaste Goe deren T. C. N1EPHAUS, Nassau- laan 27. Haarlem. Op vertoon van Diploma hebbetï' de leden met hunne Dames vrijen toegang tot de Parade, welke ge houden zal worden ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder op het terrein van de Qavalerie-Kazerne, op 2 Augustus, 's middags 12 uur. BR0HGEB8UW. MATINEE te geven op Woensdag 2 Augustus door de Magnaten Kapel in nationaal costuum ond6r leiding van CALIN UDILA. Heden overleed te Ahrwei- Ier, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader en Be huwd vader, laatst Weduwnaar van Anna Maria Sabelis, op den leef tijd van 57 jaar. Haai-lem. J'. 0. TADEMA. Hëèmstede, A. KERSTEN Tadema. J. II KERSTEN Jr. Haaric-m, J L. TADEMA. A. M. TADEMA. 30 Juli 1899. Volstrekt eenige kennisgeving. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afge wacht. 's avonds 8 uur, Groote Schitterende Voorstellingen. En van af Woensdag 9 Aug. 's namiddags 2 uur, Groote Kinder- en Familie-Voorstellingen, door het Dir. GEBBs. A. VAN LIER van Amsterdam, Maandag 7, Diasdag 8 eu Woensdag 9 Aug. 1S99, ggfT" het grootst succes van dit seizoen "Sjg® Groot Blijspel roet Zang ii grand spectacle in 5 Bedrijven en eene apothéose. Balcon en Stalles f' 1.50,4e Loge f l.25. Parterre en 2e Loge fl. Gaanderij f0,40. Woensdag 9 Augustus, (2 uur), Heden overleed te Ahrwei- ler, tot onze diepe droefheid, onze Behuwdzoon en Bchuwd- broeder laatst weduwnaar van Anna Maria Sabelis, op den leef tijd van 57 jaar. Haarlem. J. SABELIS. A.M. SABELIS— Reijnders. J. H. SABELIS. Delft, B.TJEENKWILLINK- Sabelis. Mr. P. TJEENK WILLINK. 30 Juli 1899. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden inge wacht. Komedie in 3 bedrijven van BURNETT. Donderdag 10 Aug. (2 uur) Direct gevraagd een Hink goed kunnende rekenen en schrij ven, om op een fabriek eenige administratie waar te nemen. Sala ris f200 sjaars Br. fr. onder no. 2425 aan het bureau van dit blad. Direct gevraagd een Café PAULEN, Kleine Hout straat 77. Groot phantastisch kluchtspel met Zang enz. in 9 Tafereelen. Prijzen der middagvoorstelling Balcon f l.—Stalles f0.80, 1e Loge en Parterre f0.60, 2e Lo»e f0.40. Gaanderij f 0.25. Kinderen betalen op alle rangen half geld. Plaatsbespreking van af heden. Door deze bericht ik u, dat de verkoop van door mij wordt voortgezet in 't Pakhuis Des avonds na 8 uur gesloten. A H GEB/NG.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3