X Grootboek, die f -40.329.50 beliepen, en de opbrengst der jaarlfiksche collecte, ad f 20.076.55'/i, zijn onder het aan gegeven cijfer der inkomsten begre pen de renten van het geschenk van wijlen Z. M. den Koning (nationaal huldeblijk bij gelegenheid van H. D. 25-jarige regeering) ad f 9070.33, als mede f 1517.58 van het saldo dier renten het subsidie van het Rijk ten behoeve van het invalidenhuis te Leiden, groot f 5000een bedrag van f 100, ingekomen van de commissie te Bataviaeen bedrag van f 4.38 van de districts-commissie te Utrecht, als mede f 15 als restitutie van in 1S97 te veel in uitgaaf gebrachte gratifi catie. Aan 1485 deel gerechtigden keerde het Fonds f 50.706.48'/i uit aan gra tificatiën en f 10.587.91 aan toelagen, voortspruitende uit de renten van het geschenk van wijlen Z. M. den Ko ning. Onder die deelgerechtigden be vonden zich 351 verminkten uit Oost- Indië, 8 verminkten uit den strijd tegen België, 807 infirmen, blinden en veteranen en 319 oud-strijders van België. Het invalidenhuis te Leiden ver keert in goeden staat. Daarin werden verzorgd, tegen afstand van hnn pensioen en hunne gratificatie, negen en twintig deelgerechtigden, alsmede negen oud-militairen (niet-deelgerech tigden) tegen afstand van hun pen sioen. De uitgaven ten behoeve van dit gesticht beliepen f 8281,06. Gedurende het afgeloopen jaar wer den als nieuwe deelgerechtigden in het Fonds opgenomen 22 verminkten uit Oost-Indië, 60 infirmen en lloud- strfiders van België. Het getal der sollicitanten bedraagt 692. (St.-Cl.). Brand te Helder. In den nacht van Maandag op Dinsdag is te Held-r de badinrichting der Israëiietische gemeente met de woning van den koster, aan den Ka naal weg, afgebrand. De omliggende perceelen, waaronder de synagoge, liepen yroot gevaar, doch de brand weer, die krachtig optrad, wist dit gelukkig te bezweren. Alleen het aan grenzende schoolgebouw der Israëlie ten bekwam vrfi belangrijke schade. De oorzaak van den brand was het omvallen van een petroleumlamp in de bovenwoning van den koster. Alles was verzekerd. Wandelhoofd te Scheve- ningen. Er heeft zich in Den Haag eene combinatie gevormd tot overname en exploitatie van de concessie voor het Wandelhoofd in zee voor het Kur- haus. Alhoewel de Maatschappij Wandel hoofd geheel zelfstandig zal optreden, is toch de samenwerking met de Maatschappij Zeebad Scheveningen verzekerd. Men hoopt onmiddellijk na afloop van het seizoen met den bouw te be ginnen, en indien geene tegenspoeden ondervonden worden, met de winkel gaanderij onder het Kurhaus-Terras en de overbrugging van den straod- muur, gereed te zfin op 15 Mei e. k., terwfil het Hoofd geheel voltooid einde Augustus 1900 zal kunnen geopend worden. In den ouderdom van 76 jaren over leed gisteren te Utrecht dr. J. A. Wijnne, oud-hoogleeraar aan de facul teit der letteren en wijsbegeerte aan 's Rijks universiteit aldaar. De over ledene was ridder in de orde van den Nederl. Leeuw, Poolster van Zweden en de Dannebrog-orde van Denemar ken. staking der machinisten en stokers van Rijnsleepbooten. De stakende machinisten en stokers hebben nader aan de door hen gestelde" eischen toegevoegd, dat de reeders bij Overtreding van eene of meer der ge stelde bepalingen, hetzij door hen zei- ven, hetzij door hunne gezagvoerders of de plaatsvervangers van dezen, ge straft zullen worden met eene boete, die ten goede zal komen van den Mar chiniston- en Stokershond. Maandagavond heeft te Rotterdam een vergadering plaats gehad van leden der sleepvereeniging, enkele reeders en de besturen van de afdeelingen Rotter dam en Dordrecht van den Bond van machinisten en stokers. In die vergade- als met den vadermet hem kon ik al les doen. Of ik al eene advertentie in de krant zet. dat zou toch niet baten, want zoo'n vent leest geen kranten. En het zou misschien kwaad doen want die zaakwaarnemer is zoo geslepen aLs de duivel, en daar hij een aandeel in de buit heeft, zou hij, dadelijk op zijne hoede wezen. Hij moet niet weten dat ik den rechten man niet te voor schijn kan brengen. Misschien weet hij zelf waar dio is. Als ik eens naar hem toe ging, en, voorwendde dat ik het ook weet mogelijk loopt hij er in, voor al als liiji ziet dat ik bijna alles van het geval weet. Hm laat eens zien Dit zeggende, verzonk Weazel in ge peins, en liet zijne pijp uitgaan. Een luid geklop klonk aan de straatdeur en deed Weazel van zijn stoel opsprin gen. „Peg Peg daar wordt geklopt, hoor je niet?" riep hij. Er kwam geen antwoord; dus liep Weazel naar de achterkeuken, waar Peg Todd te diep in slaap was, om door ge klop gestoord te worden. Weazel greep haar bij de schouders en wierp haar van den stoel af. waarop zij gehurkt zat. Het kind gaf een lichten schreeuw, maar bedwong dien ogenblikkelijk toen zij haar meester zag. en stond met ring verklaarden de leden, dei" sleep vereeniging en de reeders te willen me degaan met al de gestelde eischen, uit gesloten het stil liggen op de reis, Zon dags inbegrepen. Dit voorstel zal nu door de besturen van de Rotterdamsche en Dordreohtsche afdeelingen in door lien bijeengeroepèn ledenvergaderingen ter beslissing van de leden worden voorgelegd. Het slot der uitvoerige besprekingen was, dat onder de vaart de Zondagsrust niet behoeft te worden ingevoerden dat in de wintermaanden de wekelijk- sche rusttijd ingaat in plaats van Za terdagsmiddags 2, om 3 uur. In Mei, Juni. Juli en Augustus zijn dagelijks 5 uren, in de overige acht maanden 6 uren (achtereenvolgende) voor nacht rust bestemd. Het loon van een stoker werd op f 13 bepaald van een machinist op booten minder dan 30 P.K. f 17 op booten van 35 P.K. f 18. Elke paarde- kracht meer f 1 verhooging. Er zal een commissie uit de patroons en de afdeelingen van den Bond van machinisten en stokers worden inge steld, die in alle kwesties tusschen ree ders en volk bindende uitspraak zal doen. Weder werd gisteren met een boot- je op de rivier gecontroleerd en ge tracht de niet stakende machinisten en stokers tot staking over te halen. Dit had echter geen resultaat. Den heer S. Winkel te Rotterdam, adviseur van den Rijnschippersbond. is namens de Rijnschippers H. J. .Ver schuren, schipper van het schip Con fidence en W. van Meegen. schipper van het schip Victoria Regia, opgedra gen exploot uit te brengen, ten einde den bevrachter in gebreke te stellen en hem aansprakelijk te stellen voor het door het oponthoud te Gorinchem door hen geleden nadeel en voor alle schade, daardoor door hen te lij den. met vergoeding van alle mogelijke kosten, schade en interessen. Beide schippers zijn namelijk Zaterdag met hunne schepen per sleepboot Dieu Don- né II. kapitein Scholten. van daar ver trokken en ongeveer 5 uur 's avonds van dien dag te Gorinchem aangeko men. waarop de kapitein der sleepboot hen gelastte te ankeren en mededeel de dat er van vertrek vóór gisteren geen sprake was Gisteren is echter van vertrekken ook geen sprake geweest en hebben beide schippers van den ka pitein geen enkele aanwijzing ontvan gen wanneer verder gesleept zou wor den. Voor dit oponthoud, de daardoor geleden en nog te lijden schade, stellen die schippers nu hunnen bevrachter aansprakelijk. Gisterenavond heeft de politic assis tentie verleend bij den scheepsbevrach ter W. van Driel, aan de Maaskade, van wien de stakende machinisten in lichtingen wilden hebben omtrent slc-ep- booten. die deze scheepsbevrachter zou willen laten varen. Hij heeft die inlich tingen niet verschaft. Er is daar voor-, pig een vaste politiepost geplaatst. Vannacht heeft de rivierpolitie hulp verleend aan den kapitein van een aan boei "22 liggende sleepboot, die door de stakers bedreigd werd. De deputatie der machinisten en sto kers van Rijnsleepbooten te Amster dam heeft de betrokken firma's daar nog niet kunnen overreden tot teeke- ning van het aangeboden contract. Gisteravond vergaderden te Rotter dam dc leden der Rijnsleepersvereeni- ging. eenige reeders en de besturen van de Rotterdamsche en Dordrechtsche afdeelingen van den Machinisten- en Stokershond. Het resultaat was, dat het volgende voorstel geformuleerd door een com missie uit de reeders vandaag nader in vergaderingen van de machinisten en stokers te Dordrecht en te Rotterdam zal besproken worden, „De geheele Zondagsrust zal worden ingevoerd met dien verstande, dat met inachtneming van de nachtrust ook des Zondags het geheele jaar wordt afgeva ren en opvaardig gelegen kan worden op de reis des Zondags in de maanden Maart. April, Mei. Juni, Juli en Au gustus". Het aantal geladen, op stroom lig gende Rijnschepen nam gisteren te Rot terdam sterk toe. Daar liggen nu reeds 27 Rijnsleepbooten stil, terwijl gisteren ook aankwam het te Rotterdam wo- hare morsige handen hare oogen te wrijven. „Er is aan de deur geklopt doe gauw open." riep hij uit. Peg ging. maar niet overhaastzij schrikte nooit van Weazel's toorn of zijne ruwe taalzij deed de deur open. en geleidde onzen ouden vriend Peck, Job's „grooten broeder." naar beneden. „Ha. beste vriend, ik ben verheugd u te zien", zeide Weazel. „Wat duivel moet. die hebben mompelde hiji bij zich zei ven. „Ik was in uwe buurt, en dacht ik moest eens bij u aanloopen," antwoord do Peck„we hebben u in lang niet gezien." „Gij zijt wel goed," zeide Weazel; „ja. het is lang geleden dat wij elkan der gezien hebben. Wilt gij eene pijp?" „Dank je", antwoordde do ander „Ilc heb er eene in mijn zak". Dit zeggende, haalde hij een klein zwart pijpje voor den dag. stopte het, en begon te roo- ken. „Hoe gaat het met uwe vrouw en de kleintjes?" vroeg Weazel. „Redelijk wel, dank je," zeide Peck. „En hoe gaat het met Job?" vroeg Weazel weder; want Weazel was een man. die begreep dat iedereen hem. ten een of anderen tijd. van dienst zou kun nende machinepersoneel van te Ruh- rort stil liggende sleepbooten. Ook bij Tiel en onder Leeuwen en Druten liggen verscheidene booten, waarvan de machinisten en stokers het' werk hebben gestaakt. Ned. Maatsek. ter bev. der Pharmacie. (Vervolq van giftteren.) In de Commissie voor Wetenschappe lijke inlichtingen werd Prof. W. Stoe- der herkozen. De MuseunirCommissie wordt dili gent verklaard. De heer Steyns brengt het rapport uit van de Commissie tot het onder zoek van „Spécialités". De commissie onderzocht in het af geloopen jaar alleen het artikel „Emul- sum van Delpire." Deze „spécialité" bestaat uit Lever traan, Poeder van Arabische Gom. Gly cerine. water en blauwzuurvrije bittere amandelolie. De heer Steyns wordt voor een jaar herbenoemd. De heer Jacobus Polak brengt het rapport uit van de Commissie voor het Opwyrdafonds en deelt mede, dat het fonds thans gestegen is tot f 161.25. Dc door de commissie ad hoe uitge schreven prijsvraag werd beantwoord1 door den heer P. van der Wielen, apo theker bij het Nederlandsch Israëlie- tisch Armbestuur. De uitgeloofde prijs (een fotografietoestel met toebehooren) wordlt hem onder luid applaus aange boden. De heer van der Bijlaard ('s Hago), heeft het rapport uit te brengen van de Commissie betreffende de scheiding van genees- en artsenijbereidkunst, doch zegt het beter te achten, dat de Commissie nog diligent blijft om later in het Maansclirift der Maatschappij een meer uitvoerig rapport uit te bren gen. Conform wordt besloten. De Voorz. brengt het rapport uit van dc Commissie voor het opmaken eener lijst van volksnamen der genees middelen. De commissie acht het beter nog geen nieuwe uitgave van deze lijst te doen plaats hebben. Spr. is zelf bezig met den heer Gerth van Wijck, leeraar aan de H. B. S. en het Gymnasium te Mid delburg. aan het samenstellen van volksbenamingen van Nederlandsche planten en stelt voor die eerst te doen verschijnen. De vergadering hecht hieraan hare goedkeuring. Aan de orde is thans eene ftiotie van het Departement Amsterdam van den volgenden inhoud „De Nederlandsche Maatschappij ter bevordering der Pharmacie, met belang stelling kennis genomen hebbende van de gedachtenwisseling tusschen Prof. Wijsman en Prof. Lobry de Bruyn, in zake do opleiding en den werkkring Van den apotheker, geeft als hare meening te kennen, dat zij zich ten volle aan sluit bij de denkbeelden in deze door Prof. Wijsman ontwikkeld." Met het oog op de achting, die allen gevoelen voor de beide professoren, stelt Prof. Wefers Bettink (Utrecht) voor over te gaan tot de orde van den dag. Dit voorstel wordt aangenomen, Dordrecht stelt voor lo. te besluiten, „dat de Maatschap pij of de commissie voor de behartiging der maatschappelijke pharmaceutische belangen stappen te berame om te ver krijgen. dat het verschil in positie van den gevestigde» èn van den waarna menden apotheker nader omschreven worde en aan het wettig verleenen en gebruiken van het visum streng de hand worde gehouden". 2o. „Dat het Hoofdbestuur zich wen de tot de Maatschappijen van Levens verzekering met het gemotiveerd ver zoek, dat deze voortaan aan apothekers opdragen het chemisch-pathologisch on derzoek van urine enz., welk onderzoek deel uitmaakt van het medisch rapport, dat naar aanleiding van iedere aan vraag om verzekering wordt geëischit. Tegen liet eerste voorstel bestaan, bij verschillende leden bezwaren, welke door den afgevaardigden van Dordrecht worden weerlegd, die daarbij tevens me dedeelt, dat het Departement bij zijn voorstel blijft. De Voorz. stelt voor een commissie ie benoemen, die de zaak zal behande len. Rotterdam en Limburg verzetten zich daartegen. Rotterdam is van oordeel, dat ieder apotheker individueel te dezer zake heeft crp te treden. De lieer Ankersmit stelt de motie, nen zijn, en dus bleef hij gaarne goede vrienden met zooveel menschen als hij maar kon. „O, met Job gaat het goed". „Bevalt hem zijne nieuwe betrekking en zijn nieuwe meester?" „Ja, dat schikt bijzonder wel; hij krijgt goed loon en goed eten, en niet te veel werk." „Dat is mooi," zeide Waezel. „Ik twijfel niet of mijnheer Littlegood is een goedhartig mensch." „Dat moogt gij wel zeggen," hernam Peck, „want daar heeft hij bewijzen van gegeven, zou ik meenen." „Hoe zoo?" „Wel, zie je, toen hij laatst in zijne cabriolet reed, had hij het ongeluk een jong meisje omver te rijden, met dat gevolg dat zij haai" been brak; en mijp- heer Littlegood droeg haar zelf in een winkel, en bracht haar naar het hos pitaal, en zorgde dat zij goed verpleegd werd, en betaalde voor alles; wat meer i-. hij zorgt nu geheel en al voor het arme meisje, heb ik gehoord." „Wel, dat is waarlijk recht romanesk, niet waar?" zeide Weazel. „Daar weet ik niets van, en zoo iets heb ik nooit gezien," zeide Peck; „maar ik vind het bijzonder goed, en het be» wijsj dat mijnheer Littlegood een brave dat dc behartiging der belangen van den apothekersstand bij; hot Hoofdbe stuur blijve berusten. Do departementen Rotterdam, Dord recht, Limburg en Noord-Brabant on dersteunen deze motie, die bij. acclama tie wordt aangenomen. Het tweede voorstel van Dordrecht wordt van de agenda afgevoerd. Van Friesland is ingekomen het voorstel „De vergadering spreke hare mee ning uit over het feit, dat enkele Ne derlandsche hoogleeraren, op aanvraag van handelaren, geneesmiddelen onder zoeken en zelfs de doorloopende controle daarvan op zich nemen." De Voorz. stelt voor om den betrok ken hoogleeraren namens de Maat schappij in de meest heusche bewoor dingen, te verzoeken om zich in het belang der pharmaceuten met zulk een controle voortaan niet te belasten. In stemming komt thans het voor stel van Friesland, gewijzigd door het praeadvies bovengenoemd van 't hoofd bestuur. Het voorstel wordt aangeno men tegen stemmen de departemen ten Haarlem en Rotterdam. Rotterdam stelt thans voor „De Algemeene Vergadering verzoe ke de Commissie, benoemd in de 43ste Algemeene Vergadering, een ontwerp van wet-, regelende de uitoefening der artsenijbereidkunde, samen te stellen en dit van eene memorie van toelicli-j ting te voorzien." De afgevaardigde voegt hieraan nog toe, dat in die commissie1, een jurist zitting behoort te nemen. Limburg is tegen deze toevoeging. Het voorstel-Rotterdam wordt thans aangenomen. Professor Wefers Bettink en. de heer Vo? werden tot leden; der Commissie benoemd. Na de pauze waren eerst aan de orde de vaststelling der begrooting, welke wij hieronder laten volgen. De ontvangsten werden op f 2355.71 geraamd, en daar een batig saldo van f 560.21 bleef, stelde het dep. Rotter dam voor f 100 af te staan aan de Bui tenzorg-expeditie. Dit werd bij accla matie aangenomen. De hoofdelijke om slag werd daarop op f 3 bepaald- De voorzitter stelde aan de orde de bespreking der aanstaande werkzaam heden der pharmacopetische commissie. Het hoofdbestuur was niet gesteld op een aanvulling, maar wenschte den vollen tijd dienstbaar gemaakt te zien aan een nieuw pharmacopetisch wet boek. Aldus werd besloten. Groningen werd aangewezen als de af deeling waar de 49ste algemeene ver gadering, a .s. jaar, zal gehouden wor den. Hierop ging de vergadering tot be handeling der verdere agenda, nog kor ten tijd in geheime zitting over. De namiddag en. avond werden in het Gooi doorgebracht. Een commissie van twee leden werd in de zitting van heden benoemd, tot voorbereiding van. het wetsontwerp be treffende de regeling van de uitoefening der artsenijkunst. Hierna werd het woord verleend aan den heer Van Ledden Hulsebosch, die liet een en ander over sehrijfinkten met betrekking tot gerechtelijk onderzoek in zake valschheid in ge9clirifte mee deelde. Hierop begaven de leden zich per extratrein naar Zandvoort, alwaar zij in het Oranjehotel dineeren. LeUerer» en Kunst. In het portaal van den Stads schouwburg te Amsterdam, nabfi de bovenloges, is het goedgelijkend olie verfportret geplaatst van mevrouw Kleine—Gartman. Het stuk is geschil derd en aangeboden door den heer H. M. Sangster. Tooneel. Men meldt ons nit Amsterdam De Kon. VereenigiDg heeft naar Duitsche gewoonte op 1 Aug. weder hare eerste voorstelling gegeven ter opening van het winterseizoen, het geen het publiek echter niet heeft kunnen bewegen in grooten getale r aar den Stadsschouwburg op te gaan. Men laafde zich veel liever aaa de gevaarlijke ijskoude kwasten en bier tjes voor de café'a. dan in den snik- heeten schouwburg te zitten luisteren naar een stuk, datnu ja nog al slap bevonden werd. Zulke flauwiteiten in dit seizoen zfin zwaar te verduren. vent is. dat zeg ik." En na deze. voor hem buitengewoon lange rede, trok Peck aan zijne pijp. alsof zijn leven er van afhing dat hij zóóveel wolkjes in zóóveel seconden moest uitblazen. „Gij hebt gelijk." hernam Weazel. „Het was zeer edel, en hij moet eene heerlijke voldoening in zijn eigen ge moed gevoelen dat is toch maar al les, Peck alles!" Weazel deed zijn best om eem ge zicht te zetten alsof hij zeer van nabij' beleend was met de gewaarwording waarop hij zinspeelde; maar ofschoon de arme Peck niet de slimste of scherp zinnigste aller stervelingen was, liet hij zich niet geheel en al in de meening brengen, welke Weazel trachtte in te boezemen. „Was zij. heel arm?" vroeg Weazel - niet uit nieuwsgierigheid, maar al leen om iets te zeggen. „Heel arm," was het antwoord. „Ik heb gehoord dat zij de dochter is van een dronken smid, die de moeite niet nemen wil om zijn eigen kost te ver dienen een recht zwijn, naar ik hoor." „Een dronken smid 1" zeide Weazel, op die woorden vattende. „Weet gij ook bij geval hoe hij heet „Het vfifde Rad" is inderdaad erg slap en flauw, al boeide nu en dan een aardig tooneeltje en steeds het vlotte spel van de dames Hopper, van Korlaar en van Ollefen en van de heeren Schulze, Chrispfin Sr. en Tourniaire. De schrfiver HugoLubli- ner had zfin tfid beter kunnen beste den dan met het schrfiven van deze oudbakken geestigheden en grappen, waarom onze grootvaders zeker har- telfik zouden hebben gelachen, waar die niet vermogen ons te amuseeren, nu de Duitsche blfispelfabrieken veel betere qualiteiteo aan den markt brengen. Heijermans' „Ghetto" wordt nu voor 4 Sept. te Londen in deu schouw burg van Forbes Robertson aange kondigd, met een volgens de bladen zeer goede bezetting. Een paar weken later gaat bet stuk te New-York in het Broadway Theatre. Ook voor Canada heeft* zich een manager het opvoeringsrecht verzekerd. Naar men nit Rotterdam meldt, is de toestand van mevr. C. Beersmans, ofschoon geen onmiddellijk gevaar opleverend, verre van goed. Sport ess Voetreis om de aarde. Gistermorgen vertrokken van de Muiderpoort te Amsterdam twee wan delaars, Otto Giers uit Berlfin en August Muddist uit Dorpat Rusland, die van daar uit een voetreis om de aarde hebben aangevangen, hopende de navolgende roate binnen drie jaar af te wandelenDoor ons land naar Duitschland langs den RfinZwitser land, Noordelfik Italië, Oostenrijk, Balkan Staten, Turkije, Klein-Azië, Perzië, Voor- en Achter-ludië, Suma tra, Java, Oostkust van Australië, Westkust van Zuid- en Noord-Ameri- ka tot San Francisco, vervolgens dwars door de Vereenigde Staten naar New-York en van daar over Engeland naar Amsterdam terug. Het geldt hier niet een weddenschap zooals er reeds meer hebben plaats gehad, waarbfi de reizigers zonder geld vertrekkende, moesten trachten onder weg door middel van lezingen en dergelijke in hun onderhoud te voor zien. De heer Giers heeft een over eenkomst u;et verschillende dagbladen en tijdschriften, aan welke bfi geregeld de vorderingen en avonturen der reis zal berichten, terwfil de heer Muddist photographiscbe opnamen zal makeu. Beiden zagen er flink uit, gekleed met witte pet, bruin loden sportbuis en broek, lange grfiswollen kousen on bruine schoenen. De heer Giers droeg een flinken ransel waarin de noodige reisbehoeften, kaarten, kompas etc.zfin compagnon was belast met het photographic- toestel en beiden hadden een flinken reisstok in de hand. Kegelen. Bfi bet Zondag op „Land- en Schie- zicht" tusschen Overschie en Rotter dam gehouden groot nationaal kegel- concours, uitgeschreven door de Over- scbiesche kegelclub „Recht door Zee", werd in den korpswedstrfid door de „Vliegende Hollander" van hier de 2e prfis behaald met 147 punten in 30 orpen terwfil de heer P. J. van Gulik au genoemde clab iD dep per- soneelen wedstrfid den 5en prfis be haalde met 53 punten. Cricket. Engelsche tour. Met bet voordeel na afloop van deu eersten dag geheel aan de zfide der Noord-Hollanders, wier inning 134 bedroeg, waartegen de Engelschen slechts 29 voor 9 wickets wisten te zetten, was een overwinning der Hol landers wel te verwachten, en zfi hebben die verwachtingen niet be schaamd, daar de Ecgelschen het met een inning en 15 runs lieten zitten. Het laatste wicket van de eerste inning leverde slechts een run op, zoodat de inniDg sloot voor 30 runs, niet minder dan 104 runs beneden het totaal der Hollaudars. De Engelschen hadden daardoor de follow-on en hoewel zij beter deden dan op den eersten dag, zoo was hun totaal niet voldoende om een inning- nederlaag te voorkomen, daar zfi het slechts tot 69 rans brachten. Bent 23. Mitchell 13 en Harrisson 10 not out. ..Dat. zou ik u niet kunnen zeggen," antwoordde Peck. ..Waar is het meisje nu?" vroeg Wea zel, die blijkbaar belang in de zaak be gon te stollen. „Dat zou ik u ook niet kunnen zeg gen" zeide Peck; ..alles wat ik weet is dat Job denkt dat zij ergens in de leer gedaan is; maar hij weet niet waar, want zijn meester heeft haar in een gehuurden brougham hier of daar heengebracht, en Job was er niet bij en daar het hem niet aanging, heeft hij er zeker verder zijn hoofd niet mee ge broken". Hier rookte Peck er weder duchtig op los, en Weazel zat zïjtn hoofd te krab ben. Het was duidelijk da,t de kleine geschiedenis, welke hij; gehoord bad, eer.igen indruk op hem maakte, en hij scheen te meenen dat zij misschien iu eenig verband' kon staan met liet plan dat hij smeedde; maar hij was geen man om zich aan stroohalmen vast te houdenen hij hield er ook niet van anderen te laten bemerken dat er iets bijzonders in zijne ziel omging. Dus be proefde hij op zijne gewone wijze met Peck over verschillende onderwerpen te spreken, maar dit wilde hem niet ge lukken, hetgeen trouwens bij zulk een stil man als rijn bezoeker niet ven te De groote factor in deze overwin ning was het moorddadige bowlen van Posthuma, die in de eerste inning 8 wickets voor 19 rans en in de 2de inning 9 voor 18 nam. In een wedstrfid met voorgiften voor multiplets over 3000 M., te Charlottenburg gehouden, kwam do Hollandsche quint-Mulder als no. 1 aan. Voor de Nationale Kampioenschap pen, die op Zondag 6 Aug. a. s. op de Wielerbaan te Amsterdam ver reden worden, zfin reeds ingeschre ven Voor de 1000 meters: Jaap Eden, Henri Meyers. G. Schilling, Beisen- berz, Van den Bruggen, Jansen, Smout, Cristiani en Lindonk. Voor de 50 kilometers met gang- making: Van der Knoop, Vrouwes en Greve. Dit zfin de eerste kampioenschap pen die onder bet patronaat vau de Nederl. Wielren-Unie zullen verreden worden en waarbfi, zooals men weet, amateurs tegen beroepsrfiders mogen uitkomen. Legep en ¥loo«. Oefeningen in de stelling Amsterdam. Het „N. v. d. Dag" weet mede te deelen dat, ter voorbereiding van de manoeuvres in September, in de vorige week uitgebreide waarnemiugsoefenin- gen zfin gehouden, ook bfi nacht, waarbfi, behalve waarnemingsposten langs den buitenomtrek, ook hooge posten werden betrokken in Duiven ei recht, Abcoude, enz., alwaar een vfiandelfike macht werd veronderstelt en waarbfi op verschillende punten schoten werden gemarkeerd. In de afgeloopen week werd eene belangrfike oefening gehouden, be staande in het bouwen eener batterfi nabfi Vinkenbrng, waaraau met aflos sing dag en nacht werd doorgewerkt, zoodat deze in 1' 2 dag geheel gereed was. De nachtelfike bewapening met '5 cM. K., langs een moeilfik begaan- baren weg, was in korten tfid uitge- voei d. Deze hoogst nuttige oefeningen wor den zeer belemmerd, doordien, met het oog op landbouw enz. van de particuliere wegen slechts een beperkt gebruik mag gemaakt worden en het gebruik van kanonnen voor losse scho ten moet worden vermeden. RECHTSZAKEN. Doodslag. Voor de Haagsche Rechtbank had den zich gisteren te verantwoorden twee jonge mannen uit Leiden, twee broeders, de een beklaagd in deu avond van den 20en Juni in de van der Werffstraat te Leiden een man met een mes te hebben doodgestoken, de andere, dat hfi dien man, toen deze doodelfik getroffen neerzeeg, met een poot van een stoel voor het voor hoofd had geslagen. De eene' beklaagde bekende den steek die volgens prof. Siegenbeek van Heukelom den dood tengevolge had te hebben toegebracht, maar ontkende met voorbedachten rade te hebben gehandeld. De tweede beklaagde ontkende den man met een pout van een stoel of ander stuk hout te hebben geslagen. Het O. M. achtte evenwel de schuld van beide beklaagden bewezen en vorderde voor den een wegens moord 15 jaren en voor den andere wegens mishandeling 1 jaar gevangenisstraf. Mr. Obreen trad voor den bekl. als verdediger op. iieuws Dreyfus. Een tweede grappenmaker, die Qaesnay de Beaurepaire er in heeft laten loopen, beeft zich bekend ge maakt nu de oud-magistraat zfin dos sier beeft gepubliceerd. Het is de 22ste getuige die aan Qaesnay de geschiedenis van Dreyfus' miDuares te Tours heeft verteld. Deze „getuige" heet George Vasseur en woont te Tours. Hfi heeft met opzet het ver haal zoodanig uitgewerkt, dat de on juistheid op de eerste navraag te con- stateeren was, om te zien hoever Quesnay in zfin waanzinnigen fiver Iet eekenen had. Eindelijk, toen deze opstond om hr-fc t" taan, besloot Weazel nog ecu-: po ging te doen om uit te lokken wat hij wenschte te ontdekken. ,,'t Is zonderling. Peck," zeide bij, „dat ik mij, maar niet uit bet hoofd kan zetten iets betreffende de familie van dat meisje, van wie gij gesproken hebt, te weten, Zijt gij zeker dat gij haar naam niet weet?" „Neen," antwoordde Pook; „maar ik heb hem toch gehoord." „Waar geleek hij zoo wat naar?" vroeg de andei\ „Laat zien Ben Ben Ben nett; neen, Bennett was het niet." „Was het Bennoch vroeg Weazel. „Juist zoo is 't," was het antwoord. „Ha, dank u!" zeide Weazel, Peck de hand schuddende, terwijl hij rijn best deed om zoo kalm mogelijk te zien. Peok wenschte hem goeden nacht, en, ging den trap op met Peg, wie hij een sixpence in de hand stopte, daar hij een sterk vermoeden had dat zij ge brek leed en werd uitgelaten. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2