zou gaan. Zyn verhaal werd door den ontvanger zonder onderzoek aange nomen en met de noodige commentaren gepubliceerd. Met de andere getuigen verklaringen van Quesnav zal het wel net zoo zijn gegaan. Nog eens Deroulède. Deronlède, Millevoveen Marcel Ha- bert, het drieraansctiap van de Ligue des patriottes. zijn Zondag te Meude (Lozère) opgetreden en hebben daar over de zaak Dreyfus en den tegen woordigen politieken toestand gespro ken. Het publiek bestond uit evenveel juichende nationalisten als fluitende tegenstanders. Deroulède hield een lange redevoering, waarin o.a. voor kwam. dat men Dreyfus als schuldig moest blijven bescnouwen, zoolang zijn onschuld niet was bewezen, zelfs wanneer Wilhelm II zijn zwaard in de weegschaal wierp! Natuurlijk kreeg het tegeuwoordiee ministerie een veeg over de maatregelen, geno men tegen Marchand, De Pellieax, Zurlindeu en Négrier. ui B\j het uit aau raakten Dreyfusards en anti-Dreyfusards slaags. De gen darmerie was machteloos en een ba- taillon voetvolk moest er aan te pas komen om de orde in de straten te herstellen. Ongeluk. Bij de feesten ter eere van den beschermheilige der stad Napels heeft een ernstig onheil plaats gegrepen. Er werd ten aanschouwe van een groote menigte een vuurwerk afgestoken.Een der donderbussen weigerde af te gaan 6Q toen men naar de oorzaak ging zien, ontplofte het instrumeut. Zeven omstanders zijn gedood, 28 gewond. Met de beste wenschcu voor liaar ver deren groei en bloei besluit ik dit ver- slagje. PHILIP LOOTS. D am esstudenten. De dames hebben zich goed gehou den bij het laatste examen voor den graad van M.A., Master of Arts, aan de Universiteit van Londen. Van de 18 geslaagde candidaten waren 8 vau de schoonere sekse. In klassieke vak ken waren 4 van de 6 gelukkigen, da mes en in het Engelsen 2 van de 5, waarvan een de gouden eere-medaille mocht v erwerven. Zoowel in Eugelseb als F.-ansch staat een dame-studeDt hoven aan de lijst, als hebbende de meeste punten behaald. Nog schoonere resultaten bereikten de dames van de Royal University ol Irelaod. De uitslag vau de exameDS werd Zaterdag te Dublin bekendge maakt. Precies 50 procent van alle eerste klasse graden werden aan dames verleend en nog een booger percentage van de tweede klasso graden. Een mislukt stierengevecht. De burgemeester van Marseille heeft naar aauleiding vau een schandelijk tooneei dat zich in h t arena heeft afgespeeld, de stierengevechten verbo den. Bij de vertooning van gisteren weigerde een toreador op te treden alvorens hem de 5000 frs., waarvoor geaccordeerd was, waren uitbetaald. Intnsschen wachtte bet publiek. Doch toen de aanvang van het .stierenge vecht maar steeds op zich liet wach ten, werd men ongeduldig, begon met banken en tafels te werpen en stak er ten laatste den brand in. Het vuur greep snel om zich heen en eeu paniek ontstond. Gendarmorie en brandweer traden beiden op. de eerste om het publiek te verwijderen, de tweede om te blusschen. De directeur had iurnid- dels zijn biezen gepakt, doch de com missaris van politie kwam nog bijtijds om beslag op de kas te kunnen leg gen. Het publiek kreeg zijn entrée's terug. Spuit 10. Dinsdagavond had onder leiding van den kapitein H. J. D. Daudey eene exer citie op de Doelen plaats, die uitge schreven was met het oog op het meer dere brandgevaar gedurende de kermis en waarbij het dan vooral aankomt om, dikwijls met een klein aantal personen, ~n den kortst mogelijken tijd water in het bedreigde perceel te werpen. Bij de voorgaande exercitie werden de leden in ploegen van zes personen en een pijpleider verdeeld; doch dit maal oordeelde de kapitein het beter deze in ploegen van slechts 4 personen en een pijpleider te verdeelen en moes ten ze de .spuit brengen naai* een-onge veer 80 meter verder liggenden brand put en daaruit door twee slangen, die aangekoppeld moesten worden, water geven. Voor dein ploeg, die het in den kortsten tijd tijd deed. werd door den commandant der brandweer, den heer L. de Breuk en den kapitein van spuit 10, den heer H. J. D. Daudey, eenige prijzen beschikbaar gesteld. Dc prijzen werden gewonnen door den ploeg be staande uit de heerenj Wittgrcfe, C. Muylaert. J. Hoovers en G. A. C. van Dobben en H. Velthuysen als pijplei der, die in den zeer korten tijd van 1 min. 35 sec. water gaven. Uit den tijd, die bovenstaande ploeg gemaakt heeft, blijkt dat de vrijwillige Haarlemsche brandweer voor geen ge salarieerde brandweer behoeft onder te doen en de kapitein gaf dan ook in zijn speech, waarmede hij de prijzen uitreikte, zijne volle tevredenheid daar over te kennen en wees er op, dat bij dezen ploeg twee personen aanwezig wa ren. die zoo snel handelend wisten op te treden bij den brand van de Haar lemsche Katoenmaatschappij. De tijden der andere ploegen zijn S. Velthuysen. J. H. Daudey, M. Mar tin en Sajielis met W. v. Bücheni als pijpleider in 1 min. 52 sec. G. Hagen. Frénay, J. v. d. Berg en A. v. ;d. Berg. met J. Jansen als pijp leider in 2 min. 6 sec. J. Verkoren. W. Brandt. Martens en H. Koning met L. v. d. Broek als pijp leider in 2 min. 39 sec. P. Daudey, P. Jansen, de Wilde en F. Brakel meC Captein als pijpleider in 2 min. 45 sec. lyker. Had men dadelijk geweten wie het gedaan had, dan zou desnoods het onderzoek den volgenden dag hebben kunnen geschieden in dit geval moest bet heet van den rooster. Het spreekt vanzelf, dat ik in poli tiezaken mij nederig de mindere ge voel van den Zandvoortschen veld wachter. De studie van dit vak lag tot dasver niet op mijn weg, maar er bestaat toch ook nog iets dat men gezond verstand pleegt te noemen en, naar ik vermoed, heb ik dien bond genoot thans aan mijoe zijde. Deze bondgenoot is het dan ook, die my influistert, dat het wel jammer is, dat nit het stukje van Behrer.s niet blijkt, of de roekelooze schutter gevonden is daar dit toch behoort tot de zaken, waarvan inzender laat door schemeren, dat hij wel verstand heeft. Vrees voor straf. Dinsdagavond vervoegde zich by de politie alhier een 10-jarige knaap, te Amsterdam woonachtig, die vertelde dat by door zyn moeder om een bood schap was gezonden, maar het kwartje, dat zy hem daartoe had medegegeven, had verloren. Hij durfde uit vrees voor straf niet thuis te komen en was zonder doel met de boodschappenmand hier aangeland. Nadat hij 's nachts aan het politiebureau had vertoefd werd hy heden door do zorg der jolitie aan zyne ouders terugge dacht. Gisterenavond omstreeks 10 uur trachtte een fatsoenlijk gekleed man zich in den Hoat van het leven te berooven, hetgeen door eenige voor bijgangers werd opgemerkt en belet. De beweegreden tot deze wanho- jige daad was moedeloosheid over iet mislukken van al zijn pogingen om in een betrekking te slageu. Overleg is het halve werk. Daarvan is een praktisch staaltje te zieu in de Tuchthuisstraat. Stra tenmakers zyn bezig eeu nieuwe be strating te maken. Als hnn werk netjes in orde is volgen onmiddellijk andere werklieden die de nieuwe be strating opbreken om de riolen te her stellen. Voor ieder gratis te zien en aangenaam voor belastingbetalenden. Wervo&s Stadsnieuws Kunst na arbeid. Het concert door de Christelijke Mu- ziekverceniging ..Kunst na Arbeid" bij gelegen lieid van haar eenjarig bestaan, in den tuin der Sociëteit „Vereeniging" gegeven, ondervond wij wat belangstel ling. De tuin was flink bezet en dc verschillende nummers van liet pro gramma werd'en met aandacht gevolgd en vaak levendig toegejuicht. Nu, liet is dan ook niet meer dan billijk dat bet korps, hetwelk door zijn gratis-con certen op den St. Bavo-toren zoo her haaldelijk van zijn onvermoeid streven naar hooger deed blijken, bij zijn eer ste gelijkvloersch optreden waardeering en sympathie ondervindt. Maar afge zien van dien plicht der dankbaarheid, moet het in den directeur van dit ge zelschap, deai heer C. G. J. Rülil ge prezen wordc-n, dat hijl zijn muzikaal talent, zijn practische kennis en zijn geduld beschikbaar wil stellen tot het effenen van het glibberig-hobbelige pad der kunst ten behoeve van meerendeels gevaarlijk zwakbeenige wandelaars. Dan, zijn moeite en zorg schijnen niet onbe loond te zullen blijven. Menig onder deel van het programma, dat het aanvang?- en het slotkoraal niet mee gerekend uit een achttal nummers van grooteren en kleineren omvang be stond. (waaronder ook een opgewekte compositie van den directeur), bewees dat de werkende leden, 25 a 30 in ge tal, zich hun betrekkelijk korten oefe- ningstijd danig 'en nutte hadden ge maakt. De erkentelijkheid der leden je gens hun leider sprak zich uit in een toespraak door waarschijnlijk den Pres. van den jeugdigen kring en in de aanbieding van een fraaien lauwer krans, welke hulde de heer Rülil met eenige woorden van. dank aanvaardde. Hem ter eere gaf het orkest onder lei ding van een der leden een extra nummer het koraal „Hen* Gott, dich loben alle wir" ten beste. Zeker zal de vereeniging niet zondter voldoening op dezen concertavond te rugblikken. Vereeniging voor Water- leidingsbelangen. 'ert olg.) Hedenmorgen te 10 uur werd de al- gemoene vergadering in 't Brongebouw voortgezet. Door den heer J. van Waar de van Nijkerk waren de volgende vra gen gesteld Wat is de beste manier om water hetwelk ongeveer 2,2 m. Gr. ijzeroxyde per liter bevat, daar volko men van te zuiveren 2. Zijn aan het gebruik van zulk water nadeelen voor het buizennet verbonden? Nadat spreker zijne vragen nader had toegelicht, oordeelde de vergadering hierover nog geen advies te kunnen ge ven en raadde aan, een deskundige daar omtrent te raadplegen. Vervolgens kwam de heer Vosmaer van Haarlem aan het woord tot het houden van eene voordracht over het Ozonisatiesysteem van Tyndal. Nadat spreker de verschillende syste men van ozonfabricatie en het sterila- seeren van water door Ozon had be sproken, behandelde hij het systeem, dat door hem zelf. met medewerking van den heer Dr. Nieuwenhuizen Kru- seman. in toepassing wordt gebracht op zijn laboratorium in de Lange Hee- n straat en wees vervolgens op de •cnomische zijde van dit systeem. Spreker besloot met den aanwezigen op het hart te drukken studie te mat kern van de Ozonfabrikatie en heb ont smetten van water door Ozon. Hierop begaven de aanwezigen zich naar het laboratorium van den heer Vosmaer, om na eene bezichtiging daarvan zich le ruim 12 uur aan een dejeuner te vereenigen. Hedenmiddag kwam: de lieer J. van Hasselt aan. het woord, die eene voordracht hield over de nieuwe werken te Leijduiii, waarheen het ge zelschap zich na de voordracht ouder zijne leiding begaf om het gesprokene in praktijk te zien. Naar men ons meldt hoopt de Chr. zangv. „Harpe Davids," op den laat sten kermisunandair haar 7en jaatl. boottocht te houden, ditmaal naar Gouda. Waar by een vorigeu boottocht door velen de opmerking werd ge maakt. dat de boot te vol was, daar verzoekt het bestuur ons thans mede te deelen, dat er voor deze reis slechts een zeer beperkt aantal kaarten ver krijgbaar wordt gesteld. Het schieten te Zandvoort. Onze occasional berichtgever die ons het eerst de tijding meldde van het schieten Zaterdagavond op Zand voort, meldt ons nu het navolgende „Ik sta inderdaad te kijken van bet ingezonden stukje van den veldwach ter Behrens in uw vorig nummer. Er wordt Dotabene zoomaar een kogel afgevuurd in den donker, dus op een oogenblik dat, er aan een ongeluk, bij voorbeeld by het schoonraaüen van een vuurwapen, niet te denken valt er wordt gevuurd in de r chting van een helder verlicht vensterde rich ting vanwaar het schot komt is na te gaanaan het gat in de vensterruit is te zien, dat de kogel op een zeke ren afstand moet zyn afgevuurd last not least: drie badgasten ontkoraeu ternauwernood aan den langs hen snorrenden kogelen by dit alles meent de veldwachter, dat hy zyne bevoegdheid te buiten zou zyn gegaan, wanneer hy niet by de omwonen den huiszoeking was gaan doen, dat verlangden de badgasten ook niet maar aan de huizen der omwonen den een onderzoek had ingesteld. Ging hy daarmee zyn bevoegdheid te buiten, dan bad hy toch zeker wel een chef, wiens bevoegdheid hem daar bij dekken kon. De erkenning van den veldwachter, „dat niemand als de dader of de vermoedelijke dader kon aangewezen worden," maakte een dadelijk onderzoek des te noodzake- weder werd slechts tweemaal gedefi leerd en ook geen charge van de cavallerie uitgevoerd, zoodat het mili taire schouwspel veel van zyne aan trekkelijkheid verloor. Evenals vorige jaren was de belangstelling in de parade weder zeer groot, zoowel bin nen als buiten het hek werd zy door honderden gadegeslagen. De parade, die ditmaal zeer spoedig was afge- loopen, werd geïnspecteerd door den luit.-kolonel H. Th. Cbappuis en ge commandeerd door den kapitein der inf. K. M. J. v. d. Hoevel Rynders, die evenwel niet te paard was. By het defileeren viel bet ods vooral op welk een kranig figuur het kleiüe troepje wielrijders, van het bataillon d.d. schutterij, maakte, die met de fiets in de hand onder aanvoering van den lsten luitenant J. A. Leupen, dege lederen der schutterij sloten. Behalve enkele militaire autoritei ten, merkten wy nog op den burge meester Jhr. Mr. Boreel van Hoge- landen. Hedenmiddag werden eveneens ter gelegenheid van den geboortedag van H. M. de Koningin-Moeder muziek uitvoeringen gegeven in het Bronge bouw en in den tuin der sociëteit „Trou moet Blycken". In het Brongebouw voerde de Weeuer Heerenkapel een keurig pro gramma uit; iu den Hout was liet het Haarlemsch Muziekkorps, dat eenige opgewekte marschen en vele andere mooie nummers, waaronder zes oud-Nederlandsche volksliederen, deed hooren. In de omgeving van beide muziektenten bewogen zlcti vele be langstellenden. Velsen. Dr. P. A. Klap alhier is beroepen te Jutfaas. Beverwijk. Mej. G. E. Schappert alhier is be noemd tot onderwijzeres aan de meis jesschool m. u. 1. o. le kl. No. 3 te Rotterdam. van het heupbeen heeft een abces ten gevolge gehad, waardoor een gevaar lijke operatie moest plaats hebben, welke door den steeds even yverigen dokter van der Upwich met succes is gedaan, zoodat er zeer veel hoop bestaat, dat de flinke korporaal, die reeds door zyn kranig gedrag met de M. W. O. is begiftigd, geheel"zal her stellen. De Eur. hoornblazer Yan Bueren (26939), ook zwaar verwond, is ook geheel buiten gevaar. Licht gewond werd de infanterist le klasse Langer (25744). De naam van den gebleven Eur. fuselier is Poujeos (28795). Tegen 6 nar 's avonds werd het bivak te Segli bereikt en den volgen den morgen naar Padang Tidji terug gekeerd. VEKtfÖLÖ NIEtJWSTIJSUBSQEH. De zaak Haas—van Hall. Onze correspondent te Amsterdam seint ons het volgende: De vierde kamer der rechtbank al hier deed heden uitspraak in de beken de zaak Haasvan Hall. In haar breed voerig gemotiveerd vonnis verklaarde zij bekl. Haas schuldig aan de zaak- Beijer. belcl. van Hall schuldig aan de zaak-Spanjer, en beiden onschuldig aan de zaak-Heldring en Pier9on, wegens gebrek aan bewijs, en aan de zaak-Zu Spaur wegens de tegenstrijdige getui- gen-verklaringen. Daarom veroordeelde de rechtbank bekl. van Hall tot een gevangenisstraf van drie jaar, echter zonder ontzetting uit zijn burgerschapsrechten, en bekl. Haas eveneens tot drie. jaar gevange nisstraf met aftrek van 6 maanden pre ventieve hechtenis. Hoorn. H. Damonlin en A. M. Veld kamp. Bevallen: 2 Ang. D. de Vries—v. d. Hout z. Overleden: 31 Juli. P. de Moo 10 m. z. Geldeloozepad. A. F. Balabréga 77 j. M. v. Heemsk.str. 1 Aug. M. O. Doyer 53 j. Dreef. N. Kater 18 m. d. Oranjestraat. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Op het nieuwe gedeelte van de be graafplaats aan den Schoterweg werd hedenmorgen te een uur het stoffelijk overschot van den heer J. K. Tadema, in leven uitgever alhier, ter aarde be steld. Onder de aanwezigen werden opge merkt .besturen- van vereenigingen der Doopsgezindetn, van de afd. Haarlem •an Toonkunst, van de Vereen, tot be vordering van de belangen des boek handels enz. Aan de groeve herdacht Ds. Jo. de Vries in hartelijke woorden den over ledene als een werkzaam man, een trouw vriend, belangstellend lid der Doopsgez. Gemeente, die vooral veel aandacht wijdde aan de school; als een man, misschien niet toeschietelijk voor ieder dien hij ontmoette, maar die op prijs werd gesteld door allen, die hem hebben gekend. Hij is, eindigde spreker, voorbeeld geweest voor zijn zonen en voor ons allen, om te arbeiden zoo- ug .het dag is. Daar na. werd het woord' gevoerd dooi den heer Aug. BeJinfante. Hiji herin nerde er-aan. hoe Tadema jaren in de 'crceniging tot bevordering van de be langen des boekhandels heeft gearbeid hoe hij, nauwelijks afgetreden, steeds weer gekozen werd. Zulk een energiek man, uitnemend voorzitter en trouw vriend krijgt de vereeniging nooit terug. Deze spreker bracht hulde aan d'en overledene namens den Nederl. Uitge versbond, waarvan Tadema de oprichter en onder-voorzitter was. De oudste zoon des overledenen zeide den sprekers en belangstellenden dank. De krankzinnige koopman R. werd Dinsdagavond aan het politiebureau in bewaring gebracht tot veiligheid vau de bewoners van de omgeving zijner woning in de Wyde Appelaar- steeg daar hy met eeu steeubytel en andere voorwerpen wierp naar ieder die in zyne nabijheid kwam. hetgeen in weerwil van het gevaar een menigte nieuwsgierigen lokte. Hy werd heden middag Daar het krankzinnigenge sticht Endegeest getransporteerd, om dat er op Meerenberg voor stads- patiënten geen plaats meer is. Hedenmorgen is naar wy vernemen, het door H. v. Z. boekdrukker en uitgever alhier, aangeboden accoord door hem ingetrokken en de gefail leerde derhalve insolvent verklaard. Parade. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Weduwe wapperde van vele huizen de drie kleur. Te 12 nnr werd op het terrein voor de cavallerie-kazerne een parade gehouden, waaraan deelnamen het 3e bataillon 4e regiment infanterie en het depót-escadron van bet 2e regi ment huzaren alhier in garnizoeD, als mede het bataillon d.d. schuttery. Verder had zich de vereeniging „Het Vaderland Getrouw" met hare banier op het terrein opgesteld. Bepaald met het oog op het warme Koloniën. Atjeh. Het „Bat. Nbl.", met de jongste mail ontvangen, bevat twee brieven uit Segli, één van den 2Sen Mei en cén van den len Juni. Aan den eer sten ontleeGen wy het volgende 's Morgens te 7 uur, den 18en jl. werd het stoffelijk overschot van den luitenant, Smelt ter aarde besteld. Aan de begrafenis namen o. a. deel twee compagnieën van het 12e batalj. onder bevel van den majoor, die dadelijk na afloop van de treurige plechtigheid op marsch gingen naar Asan Koem- bang en Kota Sawang, om den daar aanwezigen troep te" versterken en zoo mogelijk den vijand te straffen. Er werd nu echter weinig meer van den vijand gemerkt. Een der hout- weringen van de sterke prachtige benting Kota Sawang werd geslecht, bet gevonden kruit in het water ge worpen en de munitie vrrzameld om mee te nemeD. Van het Europeesche meubilair in het steenen hoofd, ebouw bleef weinig heel, trouwens veel zaaks was het niet. Twee mooie onde stuk ken werden vernageld. Op bericht van den gouverneur, die den 18en 's avonds met de „Albatros" op de reede kwam, mocht er niets nit Kota Sawang, behoorende aan de bevriende Toekoe Lakraman van Ndjong, worden meegenomen, waarom de bovengenoemde munitie, aebter- laad-patronen eu ronde kogeltjes voor de voorladers werden achtergelaten, alsook een aantal bescheiden, waar onder o. a. een rekening-courant met een leverancier uit Straits, waarin meermalen het artikel „munitie" voor kwam. Den 29en confereerde de generaal hier, en den volgenden dag te PadaDg Tidji; naar men begrijpt over den tegenwoordigen toestand in dePedir- vlakte en over de a.s. expeditie. 's Avonds 11 uur (19 Mei) rukte de le luit. adj. Spruyt, met den luit. Fischer en een patrouille der benting uit naar Kota Beumbajan om te tracb- len Panglima Polim, die daar volgens ingekomen berichten den nacht zou doorbrengen, op te lichten. Jammer, dat de slechte weg. een glibberige galangan of e n smal pad door struik gewas, oorzaak was, dat de patrouille niet voor het aanbreken van den dag Reumbajan bereikte, zoodat onver richter zake naar Segli werd terugge keerd. Den 20an werd door twee compag nieën onder commando van majoor Van der Wedden uitgerukt van Pa dang Tidji, alweer met het doel om voorname muiters in handen te kry gen. Van Padang Tidji werd o 'er den Gle Gapoej Daar den Gle Siblah ge marcheerd en van daar terug naar Tjoembo, waar werd gebivakkeerd. Den volgenden dag werd van daar door de Boeroeh's en over Reumbajan en Bambi naar SegR gemarcheerd. Zooals reeds uit telegrammen bleek, werd er in de Boeroeh's zwaar ge schoten vooral de achterhoede had veel te lijden. De Europeesche kor poraal Broek (*28960) werd zwaar ge wond, een schot in de heup. Zyn schotwond is gelukkig zoo goed als genezen, doch een lichte versplintering De nieuwe postzegels. De nieuwe postzegels van vyf cents, die nu spoedig in den handel zullen wordeu gebracht, zyn rose van kleur, iets lichter dan de tegenwoordige post zegels van 10 cent. De beeldenaar der Koningin toont de buste van H M. met opgestoken baar, gedekt door de koninklyke kroon, het gelaat naar links gewend, dus omgekeerd als by de tegenwoordige vyf-cents-postzegeis. terwyl de beeldenaar verder is ge plaatst niet in eeu cirkel, doch in een ovaal, dat mede de koningskroon draagt. In de beide bovenhoeken bevindt zien liet Nederlandsche wapen, terwyl onder de beeldenaar staat het woord „Nederland" met het cijfer 5 in den linker-benedenhoek eu de letter C in den rechter-benedenboek. De zegels van 1, 2 en 2'/a cent zyn in geheel nieuwe teekeuing met groot cijfer in een liggend ovaaldie van 3, 5, 7('2, 10, 1212, 15. 20, 22Va, 25 en 50 cent gelijken op den kronicgs- zegel van f 1. maar in veel kleiner formaat; de 22'/2, 25, 50 c. zyn twee kleurig. De hoogere waarde van f 2,50 en f 5 zijn precies in dezelfde teekening als de kroningszegels van f 1. De '/a c. is violet, de 1 c. rood, de '2 c. bruin, de 2 V2 c. groen, de 3 c. geel, de 5 c. rose, de 71/2 c. bruin, de 10 c. lilagrys, de 12V2 c. blauw, de 15 c. geeibruiD, de *20 c. groent de 22V2 c. groen en bruin, de 25 c. blauw en rood, de 50 c. bruin eD brons, de f2.50 lila en de f 5 wijnrood. De nieuwe briefkaarten en brief omslagen zijn ook verkrijgbaar gesteld de briefkaart van 5 c. (buitenland) is rood, de binneulandscbe lichtgroen. Vacantie-Kinderfeesten. Te Amsterdam werden vandaag op verschillende plaatsen in de stad va- cantiekinderfeesten gegeven, en wel op het Amstelveld, het Droogbak, het Jonas Daniël Meijerplein, in het Oosterpark en in ypeeltuiu 110. 1. Op elk terrein waren niet minder dan 1100 kinderen vereenigd. De dag werd doorgebracht met het houden van allerlei spelen. Muziek en verver- schingen verhoogden de vroolykbeid, die haar toppunt bereikte, toen het in optocht over het terrein ging. POSTERIJEN. Lyst van brieven aan onbekenden verzonden door bet Postkantoor te Haarlem, gedurende de 2e helft der maand Juli 1899. Gebr. v. d. Linden. Alfen a/d Rijn, Wed. Huisinga, Wed. S. J. N. A. v. d. Eerden, Mej. Klyn (2 St.), M. I. Hengevold, A. Veerman, den heer en mevr. Visser, W. Jolis allen Am sterdam I. H. Waalewyn, Beune- kom Ankersmit, Deventer; G. öimo- nis, C. Kaars, beiden den Haag; Jongenheer J. Citner, J. A. Hoen derdos, H. L. Kost, allen Haarlem Wed. T. A. Kramps, Kerkdriel; H. Mettes, Kreemer, beiden Rotterdam A. H. de la Chambre, Rozendaal; H. Maal, Sandpoort; Mej. A. v. Weert, Schiedamde Boer, SneekMevr. Groen, Zandvoort; Wed. Schnite? Briefkaarten. Mej. A. Rolleman, J. Braggemans Cb. Kellenberg, Mevr. Tosse Marhnr, D. Brien. alleD AmsterdamG. M. v. Hont, Mej. C. Verpatten, H. van Teunebroek. allen HaarlemMej. M. v. d. Ley, Leeuwarden. H. de Jong, J. Rond Regter, Mej. L. v. Gelderen, allen Rotterdam; G. v. d. Akker,Ro zenburg; L. v. d. Ham, Utrecht; F. Boogaard Brieven (Buitenland). P. J. van Bergen, Brussel; A. de Waal, Glion. Briefkaarten. Wed. E. Nitscke, Berlin; Mevr. W. M. Wemmerslager vau Sparwouden, Heissenstein Mme H. v. d. Burch, Homberg. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 3 Aug. 1899. des na middags van 2—3 uur door den beer W. EZERMAN, met welwillen de medewerking van mevrouw S. CROES—SPOOR (Sopraan) en den heer CAREL PHLIPPEAU (Tenor). PROGRAMMA. 1. ToccateBach. 2. Du bist die Ruh (Sopraan). 3. Gebet. Rienzi (Tenor). 4. Fantaisie a. Abend b. Per la gloria. (sopraan). Schubert. Wagner. Worp. Hitler. Oiov. Buononcini. (1640—1703). 6. Die Ebre Gottes aus der NaturBeethoven. (Tenor). Familieberichten, Getrouwd: 27 Joli. F. L.Meijsten W. Krapf, Amst. 30. J. van Nienes Az. en G. C. Oly, Uitgeest. 1 Ang. F. J. Hassley en S. M. J. Hiele, Lunteren. J. S. A. Kroon en A. B. Bouma, Ede. S. van Straaten en R. Colago Osorio, Amst. Bevallen: 29 Juli. R. G. Graadtv. Roggen—Kuiper z. Laren (N.-H.) G. Muller—Grimberg z. Bussum. W. G. Riemens - Schyffeien d. Amst. 30. W. M. Mejan—Schoor z. Amst. H. J. ter Hart—Lodewyk d. Amst. Overleden21 Juli. E. Hayn 62 j. Königswinter* 27. K. Hoepelman— Baars 64 j. Amst. L. van Embden— Rothe, Berly'n. 28. C. A. Lagers jd. GroniDgen. 29. W. Cock jd. 80 j. Leeuwarden. W. Vader Wz. 55 j. Heerhugowaard. Wed. M. Wilbers-De Jong 67 j. Sneek. 30. C. de Geus Pz. 31 j. Zuid-Scbarwoude. W. Schön- feld Wiehers jd. 33 j. Veendara. J. W. Zoutzeling 75 j. Amst. 31. A. B. Jacobi 54 j. Amst. LAATSTE BERICHTEN. Hedenmiddag heeft de tram aan de Turfmarkt, alwaar groentenmarkt wordt gehouden, bet eerste ongeluk veroorzaakt, waarbij do vrachtrijder Jordan in de knel geraakte en zich ernstig bezeerde. Eerstdaags zal op een afzonderlijken dag voor .het kantongerecht alhier ver schijnen, de particuliere vischafslager Groen, van IJmuiden, die op 1 Juli zijn trawler binnen de Riiks-visschers- haven gelost en dc visch ten verkoop gevoerd heeft, naar een plaats buiten die haven, welk laatste door het Kon. Besluit verboden is. Deze vervolging is uitgelokt tot be slissing van de bekende IJmuider quaestie. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 2 Aug. B. ter Smit ten en J. de Droog. W. Ineke enM. F. Odendaal. A. Vergers en A. C. H. Beksvoort. P. J. Verzylbergh en J. M. W. Moolenaar. C. E. Henning en C. W. Poldervaart. Getrouwd2 Augustus. D. Schenk en J. J. van Haren. J. H. v. d. Boo ren en C. C. van der Riet. T. L. Lee man en H. Doyos. F. J. Snellens en A. M. TaDgermann. C. J. J. M. van Leeuwen en L. Groenewoud. J. Sleu ders en P. Janssen. H. Heeres en C. E. Zegwaart. J. van Tyn en C. Polak. N. Brasser en J. Droog. C. van Zon neveld en E. Valk. J. H. Bos enM. de Haan. B. Slimmers en A. M. Henneke. M. J. Verstraten en O. Brasser. H. A. Thobe en E. y. d. SSa0 Boö v a» as r I be b t e .*1 Het stoomschip Maduravan Am sterdam naar Batavia, vertr. 30 Juli van Suez. Het stoomschip Gedé, van Rotter dam naar Batavia, vertr. 1 Aug. van Southampton. Het stoomschip Solo, van Java naar Rotterdam, arriv. 30 Jnli te Marseille. Het stoomschip Koningin Regentes van Batavia naar Amst., arr. 30 Juli te Amst. Het stoomschip Koning Willem 1, van Amst. naar Batavia, pass. 31 Juli Perim. Het stoomschip Prinses Sophie, van Amst. naar Batavia, pass. 29 Juli Gibraltar. Het stoomschip Maasdamvan de Holland Amerika Lyn, van Rotterdam naar Newyork, arriveerde 30 Juli te Newyork. Het stoomschip Amsterdam van de HollandAmerika Lyn, van New- York naar Rotterdam, pass. 1 Aug. des avonds 8 uur Scilly, MARKTNIEUWS. Haarlem, 2 Aug. 1899. Op de kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd en verkocht 46 stapels, uit makende 6122 kazen, wegende 11186 Kilogrammen. Hoogste prys per 50 K. G.f*24— Laagste f 1*2.—. Op de veemarkt alhier zyn aange voerd: 2 Koeien f 160 if 140, 39 N. Kalveren f 18,— i f 8.— I6 8chapen f 18.i f 16—, 0 graskalf f O V. Kalveren f 0.— a f 0.—. 0 Pink f 0.—. 2 lammeren f 18,i f 0,—. 0 Biggen fO.—0 paarden. ÉL-

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3