Jaap in 2.132/s. In de derde waaraan deelnamen Christian! (als snelste twee de) Beisenberz en Meyers, won Mey ers in 1.54s/s. De finale bracht derhalve de drie favorieten aan den start, Meyers, Jaap Eden en Schilling. De uitslag werd reeds voorzienMeyers die in al de afdeelingen zijn superioriteit had getoond, won ook in de finale en werd derhalve kampioen (tyd 1.30*/s)Jaap Eden werd tweede en dat onder moei lijke omstandigheden, want hy was in de hatste bocht ongunstig geplaatst. Eet publiek liet hem dan ook deelen in de toejuichingen die het voor den overwinnaar over had. Uit de tyden blykt, dat er over den kleinen afstand (1000 M.) soms zeer lang werd gereden. Nu en dan verzeilden de elkander bespiedende rijders tot boven in de bocht en meestal kwam er eerst by het luiden van de bel voor de laatste baan wat leven in. Half vier was dit nummer afgeloo- pen. Er volgde een pauze waar geen einde aan schetn te komen. Men zei, dat de gangmaking voor Greve, die in den 50 K. M. race zou meedoeD, defect was. In een anderen hoek van de baan lapte men van een motor tandem een achterband op. Eerst kwartier over vieren begon deze wed strijd, maar Greve kwam niet uit. De twee deelnemers waren J. N. van der Knoop en J. M. N. Vrouwes, ieder achter een motor-tandem. Van der Knoop ging er direct fall speed van door en in vjjf minuien bleek duidelijk, dat zijn gaugmaking oneindig beter was, dan die van Vrou wes. De motortaodem van laatstge- noemde liep met een begrafenis gangetje. niet harder, dan misschien 40 K. M. in 't uur. In de laatste ronde was Vrouwes dan ook al voor de eerste maal gelapt, na de zestiende ronde tweemaal. De aardigheid was er voor 't publiek af en al heel gauw kwam iemand namens de directie Vrouwes zeggeu. dat hy moest ophou den. „Jawei 1" riep deze terug, „als ze me betalenEu bij peddelde rus tig door, zoodat van der Kuoop hem nogeens lapte en nogeens en nogeens. Het toeval kwam nu tusschenbeide. Terwijl Vrouwes het terras voorbij reed, klonk er opeens een knal als een geweerschot. De achterband van zyn gangmakende tandem was ge sprongen de stuurman liet de machine op het middenterrein loopen, waar eerst de achterman en daarna de stuurman zelf er afdnikelde", zonder zich even wel te bezeeren. Wel kwam er toen nog een gewone tandem op de baan, maar Vrouwes scheen hiervan niet gediend en gaf den strijd spoedig op. Inmiddels verslond van der Knoop, die kranig reed, baan na baan. Hy reed de 50 K. M. in 59 min. 292/s secondeu, maakte toen het uur vol en reed daarin 50 K. M. en 435 M. Van den 20sten tot den 30steu K.M. sloeg hy de records, die onlangs door Cor dang in den Haag zyn gemaakt, daar hy de 20 reed in 23.294/5 (Cordang 23.35) en eerst bij den 30sten 2s/5 sec. beneden Cordang bleef, om by den 4Gsten dezen, die hiervoor noodig had gehad 47.31 Vs, weer te slaan met 47.303;5. Onder luide toejuichingen reed Van der Knoop, met een krans omhangen, het gebruikelijke laatste baantje, maar toen was er al vrij wat publiek weg. Zondag een zeer mooie raceTaylor en Palmer komen dan tegen elkaar uit op den 100 K. M. Paarden. Zondagmiddag hield de Algemeene Harddraverij-Vereeniging bare tweede meeting op Oud Rooseoburgb, naby Amsterdam, die evenals de eerste, uitmuntend geslaagd is. De uitslag was No. 1 Ruiter prijs: le pr. „Gesar ic 3,2S/S m. 2e pr. „Ideaal" in 3,3s'r, m. 3e pr. „Prinses Tabora" in 3.9 m. No. 2 Amsiel-prijs. Prys: „Sultan III" met éene lengte voor „Maicadjeck". No. 3 Augustus-prijs. le pr. „Cherry-Blossom" in 3 52S m. 2e pr. „Louise" in 3,54-/5 m. 3e pr. „Ninus" in 3,59'/s m. 4e pr. „Mr. Auguste" in 4 m. No. 4 LJ-prijs. Prys: „Kaleidoscope," met 4 leng ten voor „Lady Hamilton II." No. 5 Tram-prijs. le pr. „Newbold" in 4.37?/5 m. 2e pr. „Shadeland Nutjean" in 4,42'/512. 3e pr. „Gardenia" in 4,43 m. 4e pr. „Humph Boy" in 4,43Vr. m. ke securiteiten. gegeven had". „Ga voort." bromde Bill, die half luisterde en half vorston dmaai- van lieverlede zwaar van hoofd werd. ,,Het was alles bedrog," riep Weazel, met eene schelle stem, en met grooten nadruk. „Wat was bedrog?" vroeg Bill, afge trokken. „Wel, de securiteiten", riep Weazel, verontwaardigd over de onverschillig heid van zijn toehoorder, en in de op gewektheid van het oogenblik zijne vrees vergetende. „Zeg ereis." snauwde Bill „wat be daarder en hij greep de kan, om die Weazel naar het hoofd te smijten, maar gelukkig voor dien heer was er nog wat vocht in, en Bill was de man niet om het te verspillen, dus bracht hij de kan liever aan zijne lippen, en zette haar daarna weder op liet aanbeeld, met eene waarschuwing aan Weazel om wat beter op zijne woorden te letten, als hij niet wilde dat hem de hersens inge slagen werden, anders niet. „Ik vraag u wel verschooning", zei de Weazel„maar doe uw best naar mij te luisteren. Ik zeg u dat ik jaren en ja ren lang deze zaak onderzocht heb, en ik ben vast overtuigd dat bijna, al die act en van verpanding of geheel valsch. No. 6 Roosenburgh-prijs. le pry's „Frisson" met 5 lengten voor „Vel-Vel". Clingendaal. Voor de internationale wedrennen te Clingendaal op 17 en 19 Augastus sloten Woensdag 1.1. de inschrijvingen, die alle verwachtingen overtreffen. Nog nooit zyn ze zoo groot geweest, en eigenaren uit Frankrijk, Engeland, Daitsehland en België schreven ver scheiden paarden in. Voor den Clingendaal-ren 1 bleven by de laatste rouwgeld verklaring nog 5 inlandsche paarden staan. H. M. de Koningin heeft voor dezen ren nog een zilveren beker uitge loofd. Voor den Groenendaal-prys zyn er 25 inschrijvingen, waardoor de prys voor den winner tot f 1500 gestegen is. De prys van bet Zeebad Scheve- ningen telt 16 inschrijvingen, waar- ouder de beste springers uit het bui tenland. De tweede dag opent met den pry's van 's-Gravenhage voor inlandsche paarden. Aan dezen wedstrijd met voorgift zyn 14 paarden gerechtigd deel te nemen. De bliksemprys, 1000 m., telt 19 inschrijvingen. De prys van Haarzuylen bracht 24 inschrijvingen van de beste voorgift- Eaarden uit Holland, België en laitschland. De Warda prys, een wedren voor heerenrypaarden, telt slechts 5 in schrijvingen. Voor de verschillende nummers draven zyu de inschrijvingen ook zeer aanzienlijk. Nationale zwemwedstrijd te Rotterdam. Zondag werd in de zweminrichting aan de Boomjes te Rotterdam de aangekondigde nationale zwemwed strijd gehouden der Rotterdamscbe Zwemclub. De uitslag was: Snelzwemmen op de borst (juniores) baanlengte 80 M., 3 keerpunten, le pr. J. H. Boogman. Arnhem, l m. 21 '/5 s.2e pr. L. Tezie, Zwolle, 1 m. 212/5 s. Snelzwemmen op de borst voor aspirant-leden der RZC. Baanlengte: 40 M. 1 keerpunt. le pr. H. Polak, in 39 sec.2e pr. H. v. Hasselt, in 482/s sec. Kampioenschap van Nederland (seniores en juniores). Baanlengte 160 M. 7 keerpunten. De winner ontvaogt de medaille van den Ned. Zweinbond en is kampioen korte baan 1899 van Nederland, behaald door den heer Ed. Meyer Jr. van Amsterdam in 3 m. 1 sec. Snelzwemmen op den rug (juniores). Baanlengte 40 M. 1 keerpunt, le pr. M. J. v. d. Goes, Rotterdam, in 382/s sec.2e pr. P. Bnijs Azn., Amsterdam, in 402/5 sec. Zwemmen met minst aantal slagen, t8gen stroom. Baanlengte 28 M. en 7 deelnemers, le pr. H. J. Kleerkamp, Amsterdam, met 6'/i; 2e pr. P. J. de Groot, Rotterdam, met 7 '/a3e pr. A. Goedewagen, Gouda, met 7 V2 slag. fiinderniszwemmeu, 19 deel nemers le prijs F. J. Kleine, Rot terdam, 1 m. 29 sec.2de pr- P. G. v. Eist, Amsterdam, 1 m. 44 sec. Rugzwemmen, seniores en juniores. Baanlengte 80 M. 3 keerpunten, le prys H. J. Kleerkamp Jr., Amsterdam, 1 m. 24Vs sec2e pr. M. J. v. d. Goes, Rotterdam, 1 m. 25,/s sec.; 3epr. A. Goedewagen, Goada, 1 m. 252 5 sec. Springen. Hooge springplank, le pr. W. L. Immink, Rotterdam, met 238 punten2e pr. W. J. v. Hasselt, Rotterdam, met 203'/i punt. Duiken ongekleed (seniores en juni ores) le pr. A. Hagenbeek, Arnhem, in 294/s s.2e pr.' Ed. Meyer Jr., Amsterdam, in 32'/s sec. Duiken gekleedle pr. W. L. Im mink. in 34 sec.2e pr. Ed. Meyer .Jr. in 34'/s sec.3e pr. A. Goedewagen, in 381 <5 sec. Het zeiljacht Meteor vau den Duit- schen keizer blijft dit jaar onoverwin nelijk. Ook de wedstrijd om de Cowes cup, ter waarde van 100 pond ster ling, uitgeloofd door de gemeente Co wes als een bewijs van hulde aan baar jaarlijksche bezoekers, werd door haar gewonnen. 2 was Brittania van den Prins van Wales, 3 Bona. Volgens ooggetuigen moet het een interessant gezicht ge- óf slechts cloor uw vader, in onwetend heid van hetgeen, hij deed, geteekendi zijn. Herinnert gij u uwe moeder?" vroeg Weazel op eens. „Neenik herinner miij. haai- niet", antwoordde Bill, grommig; „ik herin ner mij niets." Weazel onderdrukte eene verwen- sching, die hem p de lippen zweefde, en hernam vervolgens „Dan herinnert gij u zeker ook niet den naam van uws vaders zaakwaarne mer; ik zal het u zeggen hot was Littlegood." „Heel goed, ga maar voort," zeide Bill, op wien. tot. Weazel's groote verba zing, ,deze naam geen indruk maakte. Om de waarheid te zeggen wist Bill weinig of niets van het geien er mot Rosa voorgevallen was. Zijne vrouw had hem gezegd dat het meisje bezeerd, en naar het hospitaal gebracht was; en' zij had hem zelfs medegedeeld dat het' meisje in de leer was gedaan en haar! eigen kost verdiende. Maar van de bij zonderheden wist Bill niets, behalve dat hij het contract geteekend had1, en verder had hij nooit iets gevraagd. Toen Weazel bespeurde dat Bill niets meer van Littlegood scheen te weten dan elk ander, bracht hij dit, met zij ne gewone vlugheid van bevatting, in weest zyn, die groote jachten met alle zeilen by, wier helder wit inbetzoD- licht schitterde, voortgestuwd door de flinke bries, als reusachtige vogels over het watervlak te zien scheren. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Hevige pijnen. Als voortzetting der tallooze ge nezingen die iederen dag zich voor doen, 't zij van maagkwalen, len denpijn, ruggepijn, pijnen in de ledematen, enz., komt ons thans weder een wondervol geval ter oore. De heer A. van Mil, borstelma ker, Hamstraat te Grave «Sedert langen tijd was ik lijdende aan kortademigheid en was na de min ste krachtsinspanning terstond ver moeid, als ik vijf minuien liep was ik 0111 zoo te zeggen doodmoede, en daar ik slechts den leeftijd van 47 jaar bereikt heb, wenschte ik gaarne daaraan iets te veranderen. Door het lezen der vele genezin gen door de beroemde Pink Pillen van Dr. "Williams, besloot ik tot deze behandeling over te gaan, ik kon mij op dat oogenblik niet meer bewegen. Na eenigen tijd van be handeling kon ik met een stok wandelen en de behandeling voort zettende, kan ik thans zonder stok staan. Overal waar ik kom beveel ik Uwe Pink Pillen aan. want zij helpen Hink en U kunt van mijn schrijven gebruik maken. Prijs fl.75 de doos. f9.per 6 doozenV erkrij gbaar bij JHIS n abi- lié, Steiger 27, Rotterdam, Hoofdde- póthouder voor Nederland en Apo theken en tevens voor Haarlem en omstreken bij de Wed. W. PLAATZER v. d. HULL. Droge rijen, 28 Jansstraat. Franco toe zending tegen postwissel. Daar het doel dezer geneeswijze is de hernieuwing van het bloed en de versterking der spieren, strekt hare werking zich op vele ziekten uitbloedarmoede, rheu- matiek. heupjicht, zenuwpijn, ver lamming, rug-gemergsziek-te, St. Vitusdans, hoofdpijn, zenuwachtig heid, klieren, enz, De Pink Pillen hergeven de schoone kleuren aan de bleeke gezichten, handelen in alle gevallen van verzwakking en hebben eene werkdadige handeling op alle ziekten, veroorzaakt door lichamelijke en geestelijke over spanning en door buitensporig heden. |gv. aril;, j; INÜEZOSiöEM. Voor den inhoud, dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijJi. Van ingezonden stukkengeplaatst of riiet geplaatst, wordt de copif niet aan den inzender terug gegeven M. d. R. De aanrijding tussclien de electrische tram en een der wagens van de tram- omnibusmaatschappij aan den hoek van de Zijlstraat en Kinderhuisvest, heeft tot. mijn groote verbazing, eerst giste ren voor de eerste maal plaats gehad. Ik heb dit accident reeds veel vroeger verwacht; het heeft dan ook verschei dene keeren maai- zeer weinig gescheeld, en, zoo er geen afdoende maatregelen genomen worden, is het te vreezen, dat- op dit drukke punt meermalen ontmoe tingen van rijtuigen zullen voorkomen, en wat erger is dat het niet altijd zoo niet een schrik zal afloopen. Geen d'er wagenbestuurders had, naar mijne meening, schuld, of. zoo men wil, hadden ze beiden evenveel schuld. Ze werden beiden door een agent vajn politie en eenige wandelaars door geroep en gewenk, en naar onze meening. vroeg genoeg gewaarschuwd; maar het. is zeer goed aan te( nemen, dat ze dit niet hebben waargenomen, omdat ze beiden verband, met de omstandigheid dat Rosa te kennen had; gegeven, dat hare woon plaats haar vader niet bekend was, en maakte de gevolgtrekking, dat Bill in 't geheel niet van Lorimer en diëtns goedhartige bemoeiingen, gehoord! had. „Zijn naam was Littlegood," hernam Weazel, zijn verhaal voortzettende. „Ik heb alles aangaande hem en zijne fami lie uitgevorscht. Ik kan herwijzen dat hij, voor uws vaders dood', een arm man wasdat hij, kort na die gebeur tenis, als een man van vermogen zijn beroep nedergelegd heeft dat hij nooit het geld gehad kon hebben om al de voorschotten te doen, die 'hij voorgaf i gedaan te hebben dat een medeplich tige van hem, ook een zaakwaarnemer, die van alles weet, nog in leven is; kortom, bijna alles is in goeden gang om te bewijzen, dat. gij. William Ben- noch. als erfgenaam van uw vader, op ai dat geld recht hebt; bijna alles, zeg ik. op één punt na. dat nog uitgemaakt moet worden, en gij zelf rijt misschien de eenige, die mij zeggen kan hoe dat uit te maken is, namelijk..." Hier stond hij op, om Bill dicht te naderen, toen hij, tot zijne groote er gernis, bespeurde dat deze vast- in slaap gevallen was. In zijne woede sloeg hij hem zelfs op den schouder, en Bill viel zich bezig hielden met uit alle macht op oorverdoovende wijze te bellen. Dat tegen elkander opbellen helpt eigenlijk niets, want do een hoort door zijn eigen bel den ander niet. In liet belang van het rijdend en wandelend publiek, en in da.t van de beide tram-maatschappijenzou ik aan de Directie van de E. N. E. T. in over weging willen geven hare rijtuigen, „bij eiken rit van weerskanten te doen stop pen, voor dat ze aan de straat komen." Daar de Zijlbrug ec-n halte is, moet dit stoppen toch van zelf zeer dikwijls gebeuren ter in- en uitlating van pas sagiers. Van rijtuigen die door paarden ge trokken worden, is niet te vergen, dat zij, uit de straat komende, eensklaps, midden in den oprit stilhouden dat is bijna ondoenlijk, vooral voor d'e tram wagens ein vrachtkarren. Daar hebben de paarden veel te veel van te lijden, en 'voor de koetsiers is het zeer moei el ijk. Kan de Directie der E, N. E. T. niet besluiten; tot het doen stoppen voor da.t do rijtuigen aan de straat komen, dan zal een seinpost moeten aangesteld worden. Maar voor de veiligheid der burgerij en der reizigers is het volstrekt noodig. de zaak niet te laten, zooails ze nu is. J. WESTENDORP. Geachte Redacteur Wil mij s. v. p. een klein plaatsje in uw geacht blad inruimenvoor de plaatsing zeg ik u beleefd dank. Gistermiddag om 1 uur wildo ik mij een kaartje verschaffen, door inwerping van een 21-centstuk in den perronkaar- ten-automaat, doch hoe ik ook trok, er kwam geen kaartje voor den dag en mijn geld was weg. Met moeite kon ik toen een kaartje bekomen, natuurlijk tegen nieuwe betaling, aan loket 3de klas. maar met moeite, want de toen dienstdoende juffrouw wilde, dat het kaartje door middel der n i e t-werkende automaat zou genomen worden. Enfinik had' met veel moeite een kaartje en het groote voorrecht viel mij dan toch ten deel op het perron te mogen komen. Gisteravond om 11 uur nioi.st ik weder even op het perron zijn. De automaat was nu behangen met een biljet, waarop vermeld: Gesloten(?) Ik begaf mij weder naar loket 3de klas, om mij ec-n perronkaartje te ver schaffen, maar kou, niettegenstaande ik mijn vraag, zeer beleefd inkleedde, niets anders dan het kernachtige weigerend antwoord „neen" krijgen. Heusch' een weinig meer beleefdheid jegens het publiek zou gansch' niet overbodig zijn Ik verdiep, mi) over de reden dezer weigering. Druk verkeer was en- op. dat oogonblik niet. Is men soms bang, cllat ons (mooi) station tel veel beschadigen za.l of is 21 ct. te lage prijs; of hangt mefti vaai de uitleken van het personeel af? Mis schien weet een der lezers dit te beant woorden. Ik houd mij. beleefd aanbevolen voor inlichtingen. W. H. M. d. R. Van verschillende kanten verneemt men. dal de gecombineerde Vereenigin- gen het niet eens bunnen worden over den te stellen candidaat. De R. K. en A.-R. zouden genegen zijn den heer v. Lennep te behouden, doch Burgerplicht heeft er geen zin in, omdat dc heer v. L. tegen de kennis is. Is dit motief wel eerlijk zou ik wil len vragen. Bij de eerste stemming heeft deze vereeniging toch mr. v. L. wel geproclameerd, en daar ik nu niet kan gelooven, dat hij toen andere prin cipes had in zake de kermis, meen ik dat Burgerplicht bijt de herstemming wel degelijk verplicht is hem' te steu nen. Men heeft eene combinatie samen gesteld men heeft v. d. Kamp, Wel- sonaar. Klippers en v. Lennep aange wezen. De eerste is gekozen. Welse- naar heeft bedankt, Klippers trekt zich wijselijk terug. Welnu, waar de ver- eenigingen eenmaal begonnen zijn A. te zeggen, moeten zij, voor B. niet te- mgdeinzen. Ook in verkiezingstijden moet men zijn fatsoen houden. Ik hoop, dat. Burgerplicht dit in praktijk zal brengen. Dankend' voor de opname. Uw dw. dr., J. HERING. Haarlem, 5.8.'99. naar 'del eene zijde over; maar hij was to ver heen om dtera slag te gevoelen of kwalijk te nemen, want terwijl: Weazel meende dat hij alleen bier dronk, had' Bill werkelijk de flesch jenever bijna geledigd. „Dat vervloekte zwijn!" riep Wea zel en hij, uitte nog vrij wat zwaarder vloeken en verwcnschingen, on schopte hem terwijl]: hij op den. grond lag. ..Heidaar, mijnheer!" deden zich een paar stemmen hooren. en toen hij om zag. bespeurde Weazel dat het werkvolk van den smid aan den arbeid terw- kwam. „Hij is smoordronken." zeide Weazel. „Dat zal wel waai- wezen", riep een der mannen, „anders hadt gij "hem zoo niet durven schoppen." „Wilt ge mi) helpen om. helm naar huis te brengen?" vroeg Weazel, zonder van die aanmerking notitie te nemen. „O. als hot daarom te doen is. dan zijn wij klaar", zeiden de mannen. Alzoo tilden zij Bill van den grond op, en droegen hem naai- zijne woning in Laurel Court, Zocdra vrouw Bennoch hem zag, riep zij, uit: „Wat is dat? Waar heeft hij den drank van daan ge haald? Is een van jelui gek genoeg ge weest om hem dien. te geven „Neen, wij niet maar die kleine Gemengd Nieuws Dreyfus. Heden zou de krijgsraad te Rennes haar eerste zitiing houden in de groote zaal van bet Jycenm. Want de klachten over de slechte rechtszaal hebben inderdaad de mili taire overheden te Rennes doen be sluiten, de zittingen van den krijgsraad te doen houden io het lyceum. Dit gebouw is vlak over de gevangenis gelegen, zoodat Dreyfus de straat over' moet. Om betoogingen te vermijden, zal de straat over den gebeelen voorgevel van het lyceum worden afgezet door sterke afdeelin gen bereden gendarmen. Het geheim dossier is Vrijdag reeds naar Rennes overgebracht door gene raal Chamoin. Behalve de autograaf van de „Ma- tin" zal nog een tweede bewijs van Esterhazy, dat hy de schrijver is van het borderel, worden overgelegd. De Parysche correspondent van de „Daily Chronicle" zal aan den krijgsraad over leggen een stuk, geschreven en ge teekend door Esterhazy, waarin deze verklaart dat hy het borderel heeft geschreven op bevel van kolonel Sand- herr, die de moreole overtuiging had dat de verrader slechts een officier van den staf kon zyn. Deze verkla ring is geschreven in de bureaux van de „Daily Chronicle" in tegenwoordig heid van den hoofdredacteur van dit blad, door Esterhazy in persoon. Ons dunkt dat deuitsiag van het pro ces Diet twijfelachtig kan zijn, hoewei „het beroepsgeheim" aan Dreyfus en zijn vrienden nog leelyke parten kan spelen. Officieel heet het dat de Fransche minister van oorlog, generaal De Gal- liffet, de officieren "die als getuigen zyu gedagvaard, ontslagen heeft van het beroepsgeheim. Echter is hieraan een beperking verbonden en wel „dat. zy geen namen zullen noemen van Fransche agenten in het buiten land, noch onthullingen doen omtrent de buitenlandsche betrekkingen van Frankrijk. En zelfs nu, aan den vooravond van bet proces, dat aan den onschuldig veroordeelden Dreyfus eer en vrijheid moet weergeven, zetten de vijanden vaD het recht in Frankrijk hun ge knoei voort. Want er is weder een poging tot pressie op den krijgsraad gedaan, die haast te onbeschaamd is om te gelooveD. Een officier, overste Contericin, heeft in een schryieuaan Paul de Cassagnac, dat gepubliceerd is in de „Autorite", verklaard, dat Dreyfus opnieuw veroordeeld moet worden „al was hy duizendmaal on schuldig," in het. belang van het land en tot heil ven Frankrijk. Het blad dat dezen brief bevat, is aan alle le den van den krijgsraad gezonden. Maar toch bl\jven alle eerlijken in den lande gelooven aan Zola's woord: „La vérité est en marche, rien ne l'ar- rêtera". Zoo zij het (Zie verder telegrammen Spoorwegongeluk. Uit Parijs komt de tijding van een verschrikkelijk spoorwegongeluk. Zon dagavond liep de trein die te 9 u. 40 min. van de Gare d'Orieans vertrekt te 10 u. 10 min. het station Juvisy op den voorgaanden trein, die wegens het onweder daar as bljjven staaD. Het seintoestel werkte niet, zoodat de machinist van den aankomenden trein meende dat de weg vry was. By de botsing zijn volgens een be richt zeventien menschen gedood en veertig gewond, terwijl een later tele gram melding maakt van tien dooden en evenveel gewonden. De plaveisels van Parijs. De jaarlykscbe kosten tot onder houd van het plaveisel in de straten te Pariis bedragen ongeveer 24 000.000 fres. Eukele gedeelten zyn «iet hout geplaveidhet grootste gedeelte ech ter met slraatsteenen. Dat steenplaveisel neemt eene ruim te van 6.046.000 vierk. meter in. Ieder jaar moet voor meer dan 100.000 fr. aan nieuwe steenen wor den uitgegeven. De maatschappij aan wie dat werk is opgedragen, ontvangt 70 fres. voor 1000 steenen, zoodat ten masten bij 1.600.000 steenen jaarlijks worden vernieuwd. De steen-, asphalt- en macadambestratin kost ODgeveer 9.00 '.000 fros., terwijl de houtbestra ting jaarlijks voor herstel en ouder- hond een som van 3.0 0.000 francs eischt. Rekent men daarbij de bestra ting vaD alleeëo en de vernieuwing heer diaa-r, zal u al lea wel kiuinein ver tellen," antwoordde een der mannen. „Dan wou ik dat de duivel liemi haalde." krijaclite de feeks. „Maar. mijne goede vrouw", begon Weazel. „Spreek niet tegen mij, on ver drage lijke vent!" vieli Bennoch hem recht beleefd in de rede. De werklieden lachtendus be taalde Weazel hun voor hunne moeite, en verzocht hun heen te gaan. „Ik zeg u," sprak Weazel vrouw Ben noch toe, „dat ik wegens eene allerge wichtigste zaak gekomen ben". „En ik zeg u, dat ala je niet oogen- blikkelijk maakt dat je wegkomt., ik el- ken druppel van dit kostelijk zeepsop op u zal uitstorten en als je ooit weer je leelijk gezicht hier laat zien, zal ik den pook op je hoofd stuk slaan; ver sta je dat?" En terwijl zij opstond, waarschijn lijk om 'liet eerste gedeelte van hare bedreiging ten uitvoer te brengen, trok Weazel wijselijk af. Hij verwenschto Bill, en diens vrouw, en dein drank, en zijne eigene dwaas heid, want hij had de gelegenheid ge mist om; die ééne gewichtige .schakel in de keten aan te vullen, zonder welke al zijne geliefkoosde plannen in duigen der openbare pleinen en strateD, dan komt men tot een totaal bedrag van 25.000.000 fres. per jaar. Het gemid delde aantal rytuigen bedraagt 50.000, waarvan 1600 omnibussen en tram wagens, 15.000 vigilanten, 14.000 particnliere rijtuigen, 16.000 vracht wagens enz. VolgeDS de statistiek der stedelijke overheid wordt de Avenue de rÖpéra in de 24 uur door 36,20') paarden betreden, die 20.500 wagens vervoeren. Interparlementaire Vredes conferentie, De interparlementaire vredesconfe rentie te Christiana is gesloten. Vrij dag heeft zy een voorstel aangeno men om aan den Czaar en de ter Haag- sche conferentie vertegenwoordigde rijken een gelukwensch te richten we gens de belangrijke uitkomsten, door de conferentie verkregen. Ook werd een motie goedgekeurd, strekkende, om by de regeeringeu aau te dringen op het bekrachtigen van de besluiten der Haagsche conferentie, voor zoover zij dat nog niet gedaan hebben en op het sluiten van tracta- ten van arbitrage. De volgende interparlementaire con ferentie zal te Parys bijeenkomeu.j De Deensche uitgeslotenen. Het vergelijk tot beëindiging van de uitsluiting in Denemarken is ook reeds aangenomen door het bestuur van den bond van werkgevers. Het vergelijk moet nu nog door de ver gadering van den bond worden goed gekeurd, en dan zal drie dagen daarna de lock out worden opgeheven. Straatbetoogingen in Oostenrijk. Te Salzburg in Oostenrijk hebben Vrijdagavond opnieuw ernstige straat- betoogingen plaats gehad. Na een protestvergadering van den Duitschen „Volksverein" tegen artikel 14 en de nieuwe belastingen, trokken duizen den deelnemers in optocht naar de redactie-bureelen der clericale „Salz- burger Chronik", waar zy met keien uit de straat de ruiten iuwierpen. De politie drong de betoogers terug in een paar zijstraten en trok daar de sabel, om op het volk in te slaan. Velen vielen door sabelbouwen gewond ne der, de anderen vluchtten over de gevallenen heen. En de politie daar achter steeds slaande met de sabel. Tot na middernacht duurden de op stootjes voort. Het aantal gekwetsten is legio. Het hoofdbureau van politie geleek een hospitaal. De orde keerde eerst ge heel weer, nadat de soldaten waren gerequireerd. De regeering moede. Volgens den Paryschen correspondent van de „Times" is keizer Nicolaas II van Rusland sedert lang de regeering moede. Hy heeft allerlei teleurstellingen ondervonden. Een poos geleden bij voorbeeld zond hij aan de verdrukte Armeniërs een half millioen roebels uit zyn particuliere kas, maar latei- bleek het hem dat zy er geen roebel van in handen gekregen hadden. En zoo is er veel gebeurt. Ook het feit dat hem nog geen zoon geboren is, maakt hem ongerust. Hy denkt aan de Russische legende, volgens welke een Czaar die geen zoon heeft, opge volgd zal worden door een Czaar Mi chael, bestemd om Konstantinopel te veroverenhy past dat op zichzelf en zijn broeder Michael toe. Vandaar dat hy er lang over gedacht heeft, afstand te doen van den troon ten behoeve van zyn broeder Michael, maar de hoop een zoon te krygen, hield hem daarvan tot dusver terug. Daarenboven wilde by geen afstand doen zoolang als grootvorst George leefde, omdat bij de natie niet wilde blootstellen aan de mogelijke gevol gen van een regeering, die bestemd was, maar zeer kort te duren. Ook stelde hij zyn plan uit tot na afloop van de Haagsche Conferentie. Maar hy heeft alty'd gezegd: „Ik ben Diet by machte, mijn plannen tea uitvoer te leggen. Indien ik een zoon krijg, zal ik den troon voor hem bewaren zoo niet, dan doe ik afstand van de regeering." De uitslag van de Vredes- confereniie heelt den Czaar ook erg teleurgesteld en by vindt dat hy een dwaas figuur beeft gemaakt. Vandaar de openbaarmaking in de Regeerings- bode van een artikel waarin de cod- vielen, en hij' volstrekt geen kans op welslagen had. HOOFDSTUK XII. Kapitein Kelly, was recht in zijn schik. Voor éénmaal in zijn leven, ten minste, was hem een last opgedragen, die geheel met zijn' natuurlijken smaak overeenkwam. Niet dat hij zich verge noegd zou hebben met Loriineris be paalde voorschriften in dezen te volgen zulk eene handelwijze zou hij zijne ei gene reputatie en d!en goeden naam van zijn vriend ten eenenmale onwaardig geacht hebben. Zachtmoedige vermanin gen waren iets waarvoor hij de groot ste verachtii^g koesterde, en nimmer ware hij te overreden geweest dat de man. die er gebruik van maakte, anders dan een lafaard was. Hij herinnerde zich zeer goed da.t Lorimer hem. ern stig verzocht had de zaak bedaard te behandelen, en Lavers, zoo mogelijk, er toe te brengen verontschuldigingen wegens rijn onbetamelijken brief te ma ken maar deze gematigdheid van Lori- meris kant beschouwde hij als slechts voorgewend om er zelf gemakkelijk af te komen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2