Zijden Bastrobe its f8.65 I Haarlem's Dagblad AüfEETENTIEN. Van Dijckfeesten te Antwerpen. Dienstbode, gemeubileerde Kamers gezocht. J. A. LUCAS, Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k. k. Hofleverancier). bij het 2e bureau van het ministerie van oorlog een verrader wasen dat, toen Demange den naam van dien man van eer verlangde te hooren, Henry antwoordde: „Als een officier een belangrijk geheim in zyn hoofd beeft, vertrouwt hy dat zelfs aau zijn képi niet toe." Wie was toch die man van eer De „Matiu" wfist op een zinsnede uit den brief, dien Esterhazy aan den regeeringscommissaris by den krijgs raad gezonden heeft, om uitteleggen waarom by niet komt getuigen. Ester hazy schryft dat hy in een gesprek met Schwarzkoppen, op last van zyn chef, de voortreffelijkheid van den Franschen inlichtingsdienst ter sprake bracht, ten einde den attaché aan het praten te krygen. Schwarzkoppen zei toen pochend: „Wy beschikken over een officier by het ministerie van oorlog, en nog wel een kapitein der artillerie!" ik ging voegt Esterhazy er bij dat gesprek dadelijk aan Sandnerr mededeelen, en deze riep uit: „O, dan weet ik het, nu heb ik mijn man te pakken." Eenige dagen later dicteerde by my het borderel De „man van eer" was dus Esterhazy 1 De bladen houden zich allen byna uitsluitend met het proces te Rennes bezig. Allen beweren ingelicht te zyn omtrent hetgeen in de geheime zit ting plaats had, maar de verscheiden heid en de zonderlingheid der mede- deelingen toont het best, dat niemand er iets van weet. Hoe warm liet was. Wy hebhen dezen zomer wel eens over warmte geklaagd, maar dat is nog niets geweest by hetgeen de inwoners van Bonn Zaterdag te verduren had den. Daar is het zóó heet geweest, dat het asphalt.week werd, zeggen Duitsche bladen. Op de Rijnbrug zak ten de, voetstappen der voorbijgangers weg in de asphaltbestrating, zeggen dezelfde Duitsche bladen. En ze ver tellen ook nog dat het ijzerwerk der brug zóó sterk uitzette, dat iu den hartsteenen onderwand van het huisje van den brugwachter een scheur ont stond. De hersenen der Bonner journalisten zullen toch niet verweekt zyn Bliksem aan helderen hemel. Het gebeurde by een dorpje in de 'Pruisische provincie Posen, dat uit een volstrekt onbewolkten hemel by verblindenden zonneschijn een blik semstraal sloeg in een schoorsteen, [waaraan twee metselaars aan den arbeid waren. Beide mannen werden gedood, een derde, die aan den voet van den schoorsteen stond, werd zwaar gewond. draagt, zou dit een mindere opbrengst van ongeveer f 321 ten gevolge hebben. 2o. Van W. Berkemeier. Adressant wenscht eem dleeil van een pebceet grond, deel uitmajkende van den Haarlemmerhout, thans iu huur bij den heer van Staveren en, gebruikt wordend' ails tuin bij heft café „d'e Wan delaar", met 1 Aug. a„s. of eerder in huur te ontvangen,, waardoor een gelijk matig gevormd terrein aan de Zuid zijde zijner woonhuizen., staande aan den Haarlemmerhout onder d'e gemeen te Heemstede en geteekend nummers 38a, b, en c., zou worden verkregen. B. en W. dleelein mede, dlat zij. eeni dergelijk verzoek hebben, ontvangen Van de dames SÏuytcrman van Loo. Zij; stellen voor, beide verzoeken toe te staan en hen te machtigen voor een. tijdvak va.n vijf jaar en 44 maand', in gaande 16 Augustus 1899 en alzoo ein digend 31 Dec. 1904, in huur af te staan a. Aan W. Berkemeier een gedeelte grond gelegen"in den Hout, ter grootte van 558 vierk. M., tegen een jaar li jk- schen huurprijs vaar f 65. b. aan die dames H. F. en P. A. SÏuy tcrman van Loo ©en gedeelte grond ter oppervlakte van 497 vierk. M., gelegen in den Hout, ten Oosten van het srub a genoemde, tegen een jaarlijkschen huur prijs van f 60onder verschillende nar dei-genoemde voorwaarden. Stukken van den Gemeente raad. B. en W. stellen aam den Raad dezer gemeente voor lo. de rekening en ver antwoording der ontvangsten en. uit gaven! ten behoeve der d.d. Schutterij alhier, over het jaar 1898, bedragende in ontvangst en, in uitgaaf f 584-1.72^ voorloopig vast te stellen. 2o. de begrooting van ontvangsten en uitgaven wegens de huiszittende ar men en het Stads Armen- en Zieken huis alhier, voor den dienst van 1900, in ontvangst en uitgaven sluitende met een som. van f 22.105, goed te keuren, en de toe te leggen gelden uit da ge meentekas te liepalen op eene som van. f 18.251.48. Ingekomen zijn de volgende verzoek schriften a, Van C. Groen ©wegen alhier. Door dezen adlressamt is tot B. en W. een verzoek gericht tot aankoop van twee gedeelten bouwterrein, gelegen aan liet Leidsche Plein. B. en W. hebben hem als kooper voor die grondien erkend, onder voorwaarde, dait hij. tevens aankoope twee gedeelten bouwterrein, elk bestemd voor één per ceel met daar bijl behoorenden tuin. 1 Adressant heeft zich daartoe bereid verklaard, doch. daar de tuin van deze pex-ceelen grooter wordt dan de tuinen van de overige peceelen, verzoekt hij vermindering van den vaistgestelden koopprijs. -Met de commissie van. bijstand in het beheer der openbare wei-ken zijn B. en W. van meening, dat het ailleazins billijk is aan adlressant's verzoek te voldoen, en stellen aan den Raad1 voor, dén prijs, voor zoover de bij1 die tei bou wen huizen voor tuin bestemde gron den grooter zijn dSini da overige tuinen, met f 1.50 per vierk. M. te verminde reu en op f 3' per vierk. M. tei bren gen. Aangezien de meerdere oppervlak te, waarover de prijsverlaging zich zou uitstrekken, ongeveer 214 vierk. M. be- INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Groote Houtstraat 24. OUDSTE HUIS IN Zijdenstoffen en Dames- fournituren. Steeds liet nieuwste voorhanden. Tournures, in 12 soorten. H. J. VISSER. Kermis. Prachtig zomerweder, een kermis- weebje zoo mooi ais het ons in de laat ste jaren niet heugt, doet de Haarlem mers ieder en dag en avond uittrekken, om langs kramen en tenten te dolen en en in de kermisvreugde! te deeien. Ht is dan ook 's avonds altijd' even gezellig op de kei-mis, en wanneer het weder zoo blijft-, zullen de kermisgasten, voorzeker niet o- 'er hunne ontvang sten te klagen hebben. Walt ons ook bij-zonder opviel en d'ait schrijven wij ook aan het schoon© weder toe. dat- is de prettige, vroolijke geest, die onder de kermisvierenden, heersebt. Dronken personen ziet riffen, weinig; vroolijke, zingende troepjes, aardige paartjes treft men echter bij. menigte aan. De politie heeft tot dusverre clan- ook geen moeie- lijike taak gehad; alle nachten zijn kalm voorbijgegaan. In de Sociëteit Vereeniging" werd Woensdagavond de eerste voorstelling voor het publiek gegeven. De zaal was flink bezet-, het keurige, programma;, waarvan de leden gedurende: een twee tal dagen zoo ruimschoots genoten heb ben, werd nu voor het publiek opgevoerd eini met niet minder succes. Meermalen weerklonk een daverend applaus door de zaal. Ook de voorstel ling in die Sociëteit „dei Kroon" was druk bezocht. Aan het toch al mooie programma] was nog een. nieuw nummer „Een schaatsenrijders-troep", toege voegd. In „Felix Favore" werd weder om hetzelfde pro.gra.mma opgevoerd en de uitvoerenden mochten zich weder in groeten bijval verheugen.. Wie de revue neg niet gezien heeft, kunnen wij) een gang naar het gebouw van den kring „St-. Bavo" aanbevelen. In den Schouw burg ging' voor de laatste maal „Een Dolle Boel", en dat h.et stuk nog steeds palet-, bewezen de volle zalen. Een groobei attractie van de kermis is eveneens het keurig en comfortabel .ingerichte theater Malich op de Nieu- i we Groenmarkt. Men verzuimie niet daaraan een bezoek te Ijrengen. Ook de i èlectro-biogralph van -den, heer H. Feij op- de Groote Maakt is een bezichtiging overwaard. De Kleine Lord. Wat een beweging, wat al vroolyk- heid geeft zoo'c lachende vroolyke kindermassa, zoo'n kleine wereld. Welk een prettig gesnap, een vroolyk gelach, eene zenuwachtige verwach ting, onder al die kleine aardige kop jes. Gonzend, zoo luid, dat zelfs de klank der piano overstemd wordt, en toch plotseling stil, wanneer het ge luid der electrische schel een trilling door de zaal doet gaan, belovende het begin van het gerot. Alleen dat te zien was reeds een gang naar den Schouwburg overwaard. Nog meer wanneer de kleine toeschouwers zich in de handeling ingewerkt hebben en zy daaraan deelnemen. Wat een pleizier als meneer Hohbs en Higgins, de schoenpoetser, zich zulke dikke vrienden van den kleinen lord toonenwat een gejuich als de valsche Mimmie ontmaskerd tvordt en hoe tevreden is men gestemd, wanneer door de lieftalligheid van Cedric Errol alles weer terecht komt. Waarljjk, de vertolkers hadden een dankbaar publiek. De zaal, in het begin niet zoo goed bezet, werd later geheel gevuld. Een woord van lof moet ons be paald van het hart voor den beer Is9uard van Lier, die de kleine Ma- tbilde Lus geheel voor den rol van den Kleinen Lord gevormd heeft. Wy hebben een kinderrol nog nooit zoo alleraardigst, met zooveel gevoel, met zooveel naïveteit zien vertolken. Zoo moet elk kind zich het aardige ke reltje voorstellenwanneer 't] het zoo bekende kinderboek leest. De Koninginnen in stad. Naar wy vernemen zal Haarlem binnenkort wederom roet een bezoek van H. H. M. M. onze geëerbiedigde Koninginnen worden vereerd. De hoo- ge gasten zullen namelijk incognito komeniomide West-Indische tentoon stelling in oogenschouw te nemen. Den juisten datum zullen wij nader vermelden. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Zitting van Donderdag 10 Aug. 1899. De heer J. Kramer had op Zondag 2 Juli 1.1. een tentwagen gestald in den doorrystal van den heerW. Coppée te Halfweg, toen zekere G. Lys voor bijkwam. Dit eene schoone gelegen heid vindende om zyn slag eens te slaan, liep Lys den stal in, doorsnuf felde den wagen, en ontvreemde daar uit 3 doozen met Haarlemmer-Hallet jes. Beklaagde, die volmondig bekende, kon geen reden opgeven, waarom by zich aan gemeld feit had schuldig ge maakt. Het O. M. vorderde 14 dagen. Tusschen de -families Kaan en van 't Vlie, beiden woonachtig in de Korte Heerenstraat, schijnt sinds ge- rnimen tyd eene zeer gespannen ver houding te bestaan. Nu eens maken zy elkander uit voor al watleelykis dnn weder gaan zjj tot hand tastelijkheden over, en toen dan ook door van 't Vlie aangifte werd gedaan, dat by door Kaan en diens kameraad Smit op 22 Juli was mishandeld, achtte het O. M. het oogenblik daar om aan die slechte verhouding te trachten eens een einde te maken. Daar de mishan deling van zeer geringen aard was en beklaagden voor de eerste maal terecht stonden, vorderde de subst. off. van Justitie eene geldboete van f 10 of 10 dagen hechtenis. Gesrtruida van der Hart had op 19 Juli het zoontje van vrouw Burg hout gevraagd om bij baar thuis op de harmonica te komen spelen. De jongen had dit gedaau, doen toen hy er genoeg van bad, was bij wegge- loopen. Hierover was beklaagde zoo in woede ontstoken, dat zy naar de woning van vrouw Burghout in de Ossehoofdsteeg was geloopen, en al daar een ruit had ingeslagen. Natuur lijk was de drank hier weder in het spel. Wegens zaakbeschadigingeischte bet O.M. f 10 boete of 10 dagen. Leendert Geel, thans in verze kerde bewaring, en Pieter de la Rie, (laatstgenoemde was niet verschenen), hadden zich te verantwoorden, terzake dat zij op 5 J till op het Kerkspleiu den agent vau politie E. Metsriaar haddeu mishandeld en zich tegen hun arrestatie hadden verzet.Geol beweerde dat Metselaar hen het eerst met den gummi-stok had geslagen, waarop hy uit zelfverdediging terug had geslagen. Het O. M., de feiten qualificeerende als mishandeling en wederspannigheid, vroeg voor ieder der beklaagden twee maanden gevangenisstraf. G. C. de Waal te Hillegom was gedurende een zevental jaren in dienst geweest op de bloemisterij van de wed. Ruigrok. Steeds had hy trouw en eerlijk de zaken behartigd, doch wat wilde nu het geval. Op 19 Juli had hy, nadat de bollen gerooid waren, eenige crocussen qp het land gevonden en deze medegenomen. Zooals be klaagde beweerde bad hy daartoe het volste recht en was hen toegestaan alles mede te nemen, wat op het land was overgebleven. Door getuige H. Ruigrok, den zoon van de weduwe, werd verklaard dat beklaagde wel permissie had tot het medenemen van de bollen, mits de zakken, waarin de gerooide bollen zaten, van het land af waren en dit was nog niet het f= eval. Beklaagde be weerde evenwel bet tegendeel. Het O. M., het feit niet voldoende bewe zen achtende, vorderde vrijspraak. De verdediger mr. Tb. de Haan Hagent holz sloot zich hierby aan. Hiervoor kwaïnen, 17 biljetten in, waarvan dat van A. Viseer te Haarlem het laagst, voor f 11.849. Progressie. Als antwoord op onze vraag „Wie zal er te Haarlem het initiatief nemen tot de oprichting van een plaatselijk comité?", vernemen wy thans dat er inderdaad hier ter stede stappen in die richting zullen worden gedaan. Binnen enkele dagen hopen wij er meer van te kunnen mededeelen. Een kermishouder. Zekere K. aan de Zomervaart wonen de, deed Woensdagavond by de politie aangifte, dat hy dien avond kermis heeft gehouden met eenige kamei aden en dat hem, toen hy op de Botermarkt met hen in een draaimolen zat, door een hunner zyu portemonnaie met ongeveer f7 golden is ontroofd. Aan gezien K. in alle opzichten blyken gaf dat by kermis gehouden had, werd hij door de politie, die niet veel van het verhaal geloofde, in bewaring gesteld. Heemstede. Voor de in deze maand op „Bosch en Hoven" alhier te houden bloemen tentoonstelling, uitgaande van deafd. Haarlem der Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, zyn van verschillende zy- den reeds 35 medailles beschikbaar IJmuiden. Maandag kwam vau de visscherij bin nen het alhier thuis behoorendstoom schip „Minna". Dit schip, dat geregeld zyne vangsten aan den Coöperatieven afslag verkoopt, vond de steigers ech ter alle door andere stoomtrawlers en kotters ingenomen. De reeder be sloot toen de verkoop tot den volgenden dag uittestellen, doch toen 's morgens de stoomer uit de visschershaven naar de steigers in de buitenhaven zou verhalen, bleken alle plaatsjes weder door opnieuw binnengekomen vis- schersscbepen te zijn ingenomen. Daar door uitstel echter te veel schade door tijdverlies zou ontstaan, en de visch ook te veel in kwaliteit zou achteruitgaan, nam de reeder de vrytieid den directeur der visschers haven beleefd te vragen om zyn eigen dom, de gevangen visch, te mogen vervoeren naar die plaats, waar hy dacht er de beste pryzen voor te maken. Op grond evenwel van bet berucht art. 22 van het havenregle ment werd de vergunning tot vervoer niet toegestaan. Toen men echter toch de „Minna" naar de loskade der vis schershaven verhaalde en met de lossing werd aangevangen, werd dit op bevel van den directeur door haven en rijkspolitie belet, de meertouwen losgeworpen en het schip voor reeders rekening weggesleept door een ont boden sleepboot. De eigenaar besloot toen bet schip maar in de buitenhaven vast te maken, waarna gisterenmiddag eerst de vangst in de Coöperatieve vischhal kon verkocht worden. Van de overtreding is tegen den reeder proces-ver baal opgemaakt. kuniieix daar niets aan veranderen, maai* leveren, met voorschriften waar van de draagkracht niet altijd; te voor zien is, zelfs het gevaar op, dat er po litieke onaangenaamheden en geschillen dooi* ontstaan. Hoewel uit de Haagsche conventie ten aanzien van de arbitrage de scherpste bepalingen van de oor spronkelijke ontwerpen geschrapt zijn, mag men ze toch niet vooa* zoo onge- gevaar lijk honden, als ze op het eerste gezicht schijnt. Hoewei het inroepen der schei dsrechtea*lijke beslissing slechts facultatief is, zou er in die conventie toch een uitgangspunt! gevonden, kun nen worden, vooral tegenover kleine staten, om zich in de aan gedegenheden van die staten te mengen.; terwijl liet aanbieden, van ..goede diensten'' door ee grooten staat niet als een niet vriend schappelijke, maar integendeel, ails een krenkende opgevat zou kunnen* worden. Bij een kalme beschouwing va.n het werk door dia „zoogenaamde vredescon ferentie" tot stand gebracht, moet meai er dus een zeker wantrouwen tegen koesteren., ook al gaat men. niet zoo ver, te beweren dat de conventie, voor zoover ze door die verschillende staten Ijekrachtigd is, in het vervolg juist- aan leiding, tob zeer onaangename en gevaar lijke botsingen moet geven. Jas laet méést ge» J Iczeii Dagblad «Haarlem en ©ais- e. streken. LAATSTE BERICHTEN. Schouwburg. Wegens het groote succès dat het Hollandsch Tooneelgezelscfiap van Gebr. van Lier met de opvoering van „De kleine Lord" op Woensdagmiddag beeft gehad, heeft de schouwburg directie besloten dit stuk Vrijdagmid dag nogmaals, inplaats van „de Sprookjes van Moeder de Gans", op te voeren. Zooals uit de recensie in dit nummer blykt, heeft de jeugd zich Woensdag middag terdege geamuseerd, zoodat de ouders die hunnen kinderen een aange- naraen middag willen bereiden,wel zul len doen, morgen van deze gelegenheid te profiteeren. Met het kluchspel „de Sprookjes van moeder de Gans", dat hedenmiddag werd opgevoerd, werd eveneens veel succes ingeoogst. De kleinen vermaakten zich uitstekend. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd 10 Aug. W. Nieuw jaar en W. Cassee. Getrouwd: 10 Aug. D. Pyzel en M. C. von Glahn. Bevallen 8 Aug. L. Vrugt—van Opynen z. J. A, M. Wajer—Loerak ker d. 10. N. H. Serné—Smit d. Overleden: 9 Aug. C. J. van De venter 6 ra. d. L. Wyngaardstraat. Het stoomschip Koningin Wühel- mina, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 9 Aug. van Perim. Familieberichten. Getrouwd: 8 Aug. C. L.Tonduen M. C. Lazonder, Schoonhoven. A. v. Iersel en P. Timmermans, Waalwyk. Bevallen5 Aug. Van R*iyen Eerkens z. den Haag. 7. Van Erpers Royaards—Van Stryen d. den Haag. 8. G. vau Praag—De Jongh z. Am sterdam. Overledeu5 Aug. Wed. A. Padt 69 j. Amst. J. C. Nieuwkamp—Onder- waater 57 j. Amst. 6. Wed. C. C. v. Bruinesse—Jilger 61 j. Amst. P. van Dillewyn Gz. 51 j. Wormerveer. E. van Ommen—Farret 64 j. Hilversum. 7. M. Beek—Flory 67 j. den Haag. S3ROKGEBOUW. MATINEE te geven op Vrijdag 11 Augustus door de Magnaten Kapel iu nationaal costunm, onder leiding van CALIN UDILA. 1 Der Stierkümpfer Ervitie. Marscb. 2. Je t'aime. Valse. Waldteufel. 3. Aftene von de Güldene Paul. Lied. 4. Loin da bal Gillet. 5.Elturia. Walzer. .Granada. 6. Sirba von Paris, ruari- nischer Nat. Tanz C. Udila. 7. Songe d'amouraprès le balCzibulka. Violin-Solo HerrCap. Calin Udila. 8. Blitzzug Strauss. M.ARKTNIEUWS Haarlkm, 10 Aug. 1899. Aangev. Verk. Prijs. Aard. 470 HL. 420 HL. f2 - f3.— Peeren 22 HL. 14 HL. f9.— fll.— Sny'b. 35*2 Md. 352 Md. f0,75 fl,30 Heereb. 573 Md. 573 Md. f0,50 fl,30 Getrouwd: (bij volmacht) D. PIJZEL, Ingenieur, en M. C. VON GLAHN, die, mede namens wederzijdsehe betrekkingen, hun hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk on dervonden. Ngareng bij Blora.) Java, 10 Aug. '99. Haarlem, Haarlemmermeer. Door bet gemeentebestuur alhier werd Dinsdagmiddag aanbesteed Het leveren en stellen van ijzeren palen en staven op het Marktplein/Ingeko men waren 11 biljetten. Laagste in schrijver de heer L. W. van Driel alhier voor f 1651.24 aan wien bet werk is gegund. "Een onzer abonné'g komt zich bij ons beklagen, dat, hoewel de Sociëteit Voreeniging vaai 10 tot 12 uur kaarten had verkrijgbaar gesteld a f 0.50, hij om half elf aan: het bureau geen kaart m/eer kon krijgen, doordlalt zij, uitver kocht waa*en, terwijl buiten de kaarten tegen f 1 het stuk door andere perso*- nen werden verkocht. Wij moeten den klager evenwel mededleelen, d'at heit be stuur hieraan niets kan doen het pleit voor de begeerlijkheid! van de voorstel ling in de Veveeniging, waardoor op koop er s zich risico willen getroosten door honderden, kaarten tegelijk te ne men. Te Haarlem is reuen het misschien niet gewend, doch in andere steden, bv. te Amsterdam, gebeurt het bij de meeste voorstellingen,. De kaarten voor do voorstelling in de Sociëteit Vereeniging op heden avond, waren, hedenmorgen te 10| uur reeds uitverkocht. Er zijn ongeveer 1850 kaarten genomen. Aanbesteding. Vanwege het Ministerie van Walt er- staat. Handel en Nijverheid, weird1 lie den aan gebouw van het Provinciaal bestuur alhier, aanbesteed le. Hét maken van eene kapglooiing. met bij behoorende wei-ken op het eiland Wieringen, behoor en de tot de zeewerken in Ncorcl-Holland. Raming f 22.770. Hiervoor kwamen 9 'insclirijvingsbil- jetten in, waarvaai dat van N. J. Poel te Wieringen het- laagst, voor f 21.329, 2e. Het weder op hoogte brengen der dijken van. den Westzaner-, van d'en Zaandammer- en. van den Grooten IJ- polder, behoorende tot de werken van het Noordizeekanaal. Raming f 15.400. V ERVOL3 NIEUWSTSiDSRG£H. Transvaal. De Synode der Nederlandsch Her vormde Kerk heeft Woensdag beslo ten, aan hare stam- en geloofsgenoo ten, behoorende tot de Nederduitsche Hervormde Kerk in de Zuid-Afri- kaansche Republiek, hare hartelyke deelneming te betuigen en bun Gods kracht en wysheid toe te bidden in dezen voor hen zoo moeielijkenstryd. Een afgevaardigde ter V redes conferentie aan het woord. In die liberale „Münchenea* Neuestecn Naclu-ichten" laat prof. v. Stengel, ge delegeerde ter vredesconferentie, zich opnieuw onomwonden, en zeer ongun stig uit over de quaestie van, 't scheids gerecht. daarbij' DuitscMand's terughou ding verdedigend'. Het beste middel otm zijn rechten te beschermen, vindt een staat iu zijn goed zwaard:, zegt Stengel, niet in fraai ineengezette juri dische artikelen. Hoeveel grond ea* voor Duitschland was om terughouding in acht te nemen, wordt vooral bewezen door liet feit, dat op hetzelfde oogenblik waarop de gedelegeerden van Engeland en Duitschland in den Haag met na druk ten gunste van de' arbitrage-idée spraken, de Engelsche en de Ameri kaan sche regeering weiger d'en, betrek kelijk onbeteekenende geschillen te on derwerpen aan een scheidsrechterlijke beslissing. Misschien kwam ea* bij, de houding van de Engelsche en de Amerikaansche gedelegeerden, ter Haagsche conferentie wat politieke huichelarij, in elk geval is dit zeker, dat in 'het staatkundige geen- mooie praatjes en ideeën, maar werke lijke belangen den doorslag geven. Alle conferenties, hoe netjes ook ineengezet, 361e STAATSLOTERIJ 10 Aug. 1899. 2e klasse 4e lyst. No. 1541 f 400. No. 19041 f *200. Pryzen van f30. 65 28125509 9993131771617618077 195 2909 5881101531339716315 18176 393 3171 629210252140801655918409 9343197 661410722141961657118414 1212 3309 669811158142481662218481 1269 3419 687711189144171674018775 1364 3460 691811235144351699018817 1435 3835 692811717 1495317031 19029 1528 4070 716011765150731715019474 1664 4421728111850152651716919505 1976 4512 7433119351537217236 20258 2070 5097 81021219415482 17435 20324 2197 5282 8143127281576717525 20504 2513 5437 9186131061580417877 20846 Het stoomschip Gedé, van Rotter dam naar Batavia, arriv. 5 Aug. te Marseille. Het stoomschip Orielgecharterd door de Holland-AmerikaLyn, arriv. 8 Aug. van Newport News te Rot terdam. Het dnbbelschroefstoomschip Sta tendam, van de Holland-Amerika Lyn, van Newyork naar Rotieidam, arriv. 8 Aug. te Rotterdam. Het stoomschip Solovan Java naar Rotterdam, passeerde 7 Aug. Kaap Carvoeiro. Het stoomschip Java, van Batavia n; ar Amsterdam, passeerde 9 Aug. Gibraltar. Het stoomschip Prins Hendrik van Amst. naar Batavia, vertr. 8 Aug. van Southampton. Het stoomschip Malang, van Rot terdam naar Batavia, arriv. 9 Aug. te Batavia. Het stoomschip Merajri, van Java naar Rotterdam, arriveerde 9 Aug. te Suez. Het stoomschip Prinses Sophie, van Amst. naar Batavia; vertr. 9 Aug. van Suez. Het stoomschip Koning Willem 1, van Amst. naar Batavia, arriv. 9 Aug. te Padang. Het stoomschip Burgem. den Tex, van Java naar Amst., vertr. 9 Au/, van Batavia. Hollandsche IJzeren Goedkoope trein 2e en 3e klasse, op Zondag 20 en 27 Augustus 1809, van Amsterdam. Haarlem, Leiden, den Haag, Delft en Schiedam naar Antwerpen en terug. Inlichtingen aan'de Stations. Zie de aanplakbiljetten In een klein gezin wordt terstond verlangd, als uoodliulp of voor vast. eene flinke liefst boven de 25 jaren. Zich te vervoegen Leidsche'vaart No. 90. Haarlem. GEVRAAGD EEN net DAGMEISJE, niet beneden de 17 jaar, P. G. Smedestraat 13. kunnen tegen f20,— per maand, kost en inwoning, direct geplaatst worden. Badhotel Wijk a. Zee aan bieding. Op een der hoofdstraten Brieven letter V 1586. bij den 1 1 P. KUIPERS, Zijl- Boekhandelaar straat 71. Tegen zeer gemakkelijke beta lingsconditiën kan men oude en nieuwe le en 2e klas Rijwielen uit een prima fabriek, tegen uiterst billijken prijs bekomen, wanneer men zich per brief adresseert on- der No. 2062, bur. v. d. blad. Timmerman en Aannemer, Kampersingel 26 alsmede zwarte, witte en gekleurde Henneberg-Zyde van 45 ct. tot f 14,65 p. Met. effen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). 45 ct—14,65 65 9,35 tot f 42.75 p. stof voor een compl. Robe Tussors en Shantungs Damastzyde v. 75 ct.14,65 Zyden Bastkleederen, p. robe f 8,6542,75 Foulard-Zijde bedrukt 65 ct.3,35 per meter. Zijden Armüres, Monopols, Cristalliques, collines, Zijden stof voor gestikte Dekens en Vlaggen enz. enz., franco en vrij van invoerrechten lit hui». Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland. Balzijde Grenadine-Zyde Bengaline-Zijde f 1,20— 6,45 Moiré antiqne, Duchesse Princesse, Moseovite, Mar-

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3