Chapellerie du Sport. Ed. MEUWSEN, Heeren Fantaisiehoeden. bianco krediet ter beschikking ran het hoofdbestnar te stellen. Tan het Hoofdbestuun: De alg. vergadering besluit bok dit jaar aan Hooghullen een subsidie vau f 2*50 te verleenen. Dienaren van vrouw musica. De commissaris van politie te Hil versum maakt bekend, dat een troep Duitscne reizende straatmuzikanten, in uniform gekleed, is weerstrevig geweest aan de bevelen, om Da bet sluitingsuur te Hilversum een bier huis te verlaten. De kapelmeester en een muzikant hebben zich tegen de beambten van politie gewelddadig verzet, door een hunner met bierfles- schen te slaan, tengevolge waarvan ontvellingen met bloedstortiug werden toegebracht. De muzikant bracht een der beambten met eenig scherp voor werp een steek toe ter hoogte van het rechteroog. Onder liet ontstaand tomult ;n do hei berg hebben alle mu zikanten, allen verkeerende onder den invloed van drank, de politiebeambten bemoeilijkt in de uitoefening huuner functie, door hen te duwen en by de beenen te trekken. Wordt dienstig geacht bovenstaand onder de aaudacht te brengen van burgemeesters en commissarissen van politie. Opsporing, aanhouding en overbrenging naar Hilversum wordt gevraagd van H. Jung, den belhamel. Engeland en Transvaal. Ook te Dordrecht wil men een Trans vaal-meeting beleggen. Het ini tiatief daartoe gaat nit van dr. H. J. Kievwet de Jonge. Leiteren en Kunst. Jacob Maris. Het stoffelgk overschot van Jacob Maris wordt Dinsdag te 's-Graven- hage verwacht. Het lijk is gebalsemd en de kist van een glazen deksel voorzien, zoodat hoofd en buste zichtbaar zullen zijn. bestuursplaats opzocht, het uit schaam te tegenover zijne bevolking en tegen over de vijf verbonden oeloeëbalangi Domela Nieuwenhuis voor de niet over zich verkrijgen kan zich RECHTSZAKEN. in den afgeloopen nacht om 12 our op Ook vertellen zij, dat alle geheime reis gegaan was naar Tjot Pi, en dat stukken door Cbamoin aaD den krygs- bjj eerst over drie dagen van daar raad voorgelegd, zorgvuldig zijn ge dacht terug te keeren. rangschikt en weer in reeksen in het „Waarom T. Tji zoo tegen een dossier vereenigd. Graaf Halgouët reisje naar Telok Senmawé opziet, is gezantschaps attaché, was aan Paléo- niet met zekerheid te zeggen ver-logue toegevoegd, moed wordt evenwel dat hij bevreesd i Van de 220 stnkken die bet diplo- is voor verbanning, en dat hij, die matieke geheime dossier vormen, moet sedert de laatste jaren nimmer onze j meer dan de helft onderzocht zyn. In het tweede gedeelte van de zitting gaf dat onderzoek slechts aanleiding tot korte opmerkingen De verklarin- Rechtbank. Op 15 September zal de heer F. Domela Nieuwenhuis zich voor de Rechtbank te Amsterdam te verant woorden hebben wegens het uitgeven van een geschrift of afbeelding van strafbaren aard, waarvan de dader niet bekend is en op eerste aanmaning na den rechtsingang niet is bekend gemaakt. (Art. 418 W. v. Str.) INGEZONDEN MEDSDËE- LINGEN. 30 cents per regel. 21 Anegang 21. Ontvangen de nieuwste modellen OPRUIMING van Dames- Matelots. Nederlandsche Schaakbond. Internationale Hoofdldassewedstrijd. Uitslag 6e ronde 1 Meiners v. Foreest a Pelzer 1 Moquette i Te Kolsté O Dimer O Bleykmans a Swiderski a 1 is gewonnen. Pat O Mat a Maunheimer O Pastaj Heemskerk Atkins Tresling Trim born O is verloren, '/a remise, a is onbeslist De stand na de 6e ronde is: Trimborn la, Dimer 3, Pat l'/j, Pelzer 2'/a. Swiderski 31/,a, Pastaj 3, Atkins 6. Manuheimer 4' 2. Tresling 3'/} a,Mat 4a, v. Foreest 21/i«. Bleyk mans 2a, Meiners llTe Kolsté l12, Moqoette 3, Heemskerk 2. Uitslag 7o ronde. Atkins 1 Heemskerk O Pastaj 1 Mannbeimer 1 Mat 1 Pat 1 Trimborn O Tresling 1 Bleykmans O Dimer Te Kolsté Moquette Pelzer v. Foreest Meiners Swiderski Koloniën. Toekoe Bin Leuh (de man met ge slepen lippen) die luitenant Vis, ge durende zyn controleurschap te Seli- meum en in den laatsten tijd te Pa dang- Tidji zooveel spiounendieusten heeft bewezen, zoo wordt uit Kota- radja aan de „Loc." geschreven, is in den avond vau den 22en van Pa- dang Tidji met zijn ega plotseling verdwenen. Volgens berichten moet hij zich aangesloten hebben bij Po- lem. Ook is medegegaan zekere Mag Alie, een trouwe passerganger. Omdat onze „Toekoe mer de gespleten lip" een massa goede dingen van ons bad gezien en gehoord heeft, zal zijn ver dwijnen ons zeer zeker niet teü goede komen. EeDige dagen voor zijn verdwijnen is Paniriima Polem de waterscheiding overgestoken volgens een ingekomen bericht zou hij zich in de buurt van ReuDg Renng opnoudeD. De waarne men dé controleur -van Padang Tidji wilde per brief, door 2 Atjehers te bezorgen, Seulimeum daarvan doen weten, doch dit mislukte, omdat één van de twee terugkeerde met de bood schap, dat zijn kameraad door Polem's bende was neèrgeschoteu. Een com pagnie, onder commando vau den ka pitein Schneider, maakte in bedoelde richting een driedaagschen tocht, doch kwam op den 23en 's avonds, zonder den vijand te hebben ontmoet, weder te huis. Van Segli rakten drie colonnes (2 infanterie en 1 cavalerie) naar ver schillende richtingen uit om de bende van den pretendent-sultan, die in de kampong bij Koeta Sawang verblijf hield, van drie zijden te omsingelen. De Atjehers waren ons te \qug af, want geen schot is er gevallen en geen vjjand gezienook deze troep was den avond van denzelfden dag weder thuis. Het tijdelijk bivak Beunreulenng is op den 25en opgeheven en zijn de bezettingstroepen by hun compagnie (de derde van het 14e bataljon) te Segli ternggekeëid. Dat bataljon zal denkelijk in den loop der volgende week in zjjn geheel naar Padang Tidji overgaan. Alrdan verblijven er te Segli alleen nog het detachement van de benting, de achtergebleven ziekelijke mannen vau bet 12e bat. en een paar honderd onbestorven weduwen. Het is te ho pen, dat de Atjehers er niet achter komen hoe sterk (zeg zwak) onze troepenmacht te Segli met zijn ko lossaal voorwerk dau is. Ataeti. De Java Bode ontving ait bivak Awé Getah een brief, onder dagtee- kening van 18 Jani, waarin het vol gende voorkomt thans, door geweld gedwongen, te gen, door Paléologue gegeven, werden met veel aandacht aangehoord. De moeten verdeemoedigen. Velen, die dits verdedigers en de leden van den krygs- lezen, zullen wel onmiddellijk uit-j raad maakteu veel aanteekeniDgen. schreeuwen „Maar waarom dit hoofd, Dreyfus,die onaandoenlijk schijnt, Ter toen hij zich in onze macht bevond, toonde ter naowernood een enkele niet dadelijk gevangen genomen en: maal een zenuwachtige beweging van onder gewapend geleide naar boordzijn arm of van zijn hoofd. Men ge- gebracht?" Doch dit middel ware looft over het geheel niet dat de tegen <-en voornaam hoofd, dat zich krijgsraad Zondag, noch ook Dinsdag, geheel uit eigen beweging kwam on-'een zitting zal houden, derwerpen, toch zeker niet zeer fair Het vertrek der leden van deu geweest en zon voor de toekomst geen krijgsraad had te 11.45 plaats, zonder goede gevolgen hebben gebaJ. Thans incident. Dreyfus werd van het Ly staan wij tegenover hem op een vrjj ceum naar de gevangenis overge en eerlijk standpunt, en gelyk by door bracht met dezelfde maatregelen als de vijandschap van T. Moeda Tji en de vorige dagen, de inhouding zijner inkomsten, dit- De verdediger van Dreyfus, advo- maal gedwoDgen werd zich te ouder- caat Demange, roemt zeer de houding werpen, wilde hij niet alle gezag in van de leden van den krijgsraad, die zijn rijk verliezeD, zoo zal hij over uitsluitend bezield zyn door de zorg eenigen tijd ook weder tot ons komen, zich volkomen in te lichten. Niets zal daar alleen in onze handen de macht in het duister worden gelaten. Wij, berust om hem in zijn gebied te her- Dreyfns en ik. kannen oas zei ren stellen daarmede slechts geluk wenschen, „De terugkeer van T. Tji Pensan- besloot Demange. gau naar Tjot Pi werd door den Men kan echter verwachten "dat er gouverneur als een vijandige daad tot aan het einde van deze maand beschouwd, waarom hy zyn oorspron- voortdarend zittingen van den krygs kelijk plan, om rectitstreeks naar raad zullen gehouden worden. Geudong te marcheeren. opgaf, en Tegenover het verhaal van deu heer besloot onmiddellijk op te rukken naar Muller, een getuige van Quesnay de Awé Getah en Tjot Pi, waar T. Tji Beaurepaire. die op keizer Wilhelm's Peusaogan zich moest bevinden. Al- werktafel in het paleis te Potsdam vorens op marsch te gaan, zond de -en Fransche courant zag liggen met bevelhebber eerst een compagnie inf.de aanteekening :„Dreyfus is gepakt" met den controleur naar gampong stelt de „Figaro" het volgende feit, Berawang, waar T. Tji de la-tste voor welks juistheid het blad instaat..! dagen verblijf gehouden had ten huize lu Februari 1898 dineerde keizer van zekeren Habib Hoesèaen wellicht Wilhelm te Potsdam met de Keizerin, eenige nadere inlichtingen zouden te zyn t eedeu zoou en een vier len per- verkrygen zyn. Zoowel de woning van I soon. Aau tafel sprak de vorstin over Habib Hoesèn, als de nabijgelegen Frankrjjk en vr eg zij den Keizer balei werden onderzocht, doch niets j wat hy van de zaak-Üreyfus dacht verdachts aangetroffen. Uit eukeleien of hy niet tusscbenbeide' zou ko daar gevonden brieven van T. Tji, men ten gunste van een man die, naar gericht aau Habib Hoesèn, bleek ecb- men geloofde, onschuldig is. ter dat deze heeren steeds met el kan-J „De zaak-Dreyfns gaat my niet. der in relatie hadden gestaan en dataan," antwoordde de monarch. „Zy Habib Hoesèn voor het hoofd steeds de noodige inkoopen bad gedaan en goederen in bewaring genomen, een aanwyziging, die voor de toekomst haar nut kan hebben". tiemeiüyd Nieuws brengt Frankrijk en de Franscheo in beroering en ik als Duitscber heb daar niet tusscheübèide te komen." „En de humaniteit?" hernam de Keizerin. „De humaniteit houdt voor my by de Vogezen op." En toen de Keizerin over deze woorden weinig voldaan scheen te zyn, voegde de Keizer erby „Een inmengiDg van mijn zijde zon Dreyfus meer kwaad dan goed doen. Ik weet De stand na de 7e ronde was Trimborn la. Dimer 4, Pat l'/i, Pelzer 21/-., Swiderski 35/aa. Pasiaj 4. Atkins 7. Manuheimer 5Tres ling 4'/,a, Mat 5a, v. Foreest 3'!2a. Bleykmans2a, Meiners 2',Te Kolsté l'/j. Moquette 3, Heemskerk 2. Uitslag 2e klasse: le Drys Chr. F. Haje, 2e H. Vink, 3e G. C- A. Os- tram, 4e J. C. ten Tusscliedé, 5e T. J. D. Enderle, 6e E. Wieling. Het proces-Dreyfus. Donderdagmorgen te 6V4 nur werd Dreyfns ouder dezelfde omstandighe-1 van deze zaak niets met zekerheid den als de vorige dagennaar het Ly-jdao wat, myn ministers in den Rijks- ceum overgebracht. Er viel geen m-;dag hebben verklaard. De zaken be- cident voor. hooren niet tot myn ressort." De zitting blijft nog maar steeds geheim. Comély protesteert daar in den „Fujaro" legen. Van Kcaaes naar Par«s- Het eisebt bespreking van het ge- De „Figaro" geeft eiken dag des heime dossier in bet voile licht. Welke middags eeu bijzonder^ editie uit met souverein zou Frankrijk den oorlog het stenographisch ver.-lag van de willen aandoen, naar aanleiding van zitting van den kry jsraad te die stukken? vraagt hij. Bovendien Rennes. Op welke wijze het blad tot zou Europa zulk een aanval niet toe-deze journalistieke „eoup de force" staan. De voorstanders van de geheime in staat is, deelt bet zelf mede. zitting beven echier niet uit vrees j De „Figaro" heeft te Rennes 1L voor een oorlog, doch voor den home-stenografen in dienst gesteld. Zes rischen lach, die de menschen op de 1 daarvan hebben toegang tot de zitting, aarde, en de aarde in dede vyf anderen houden zich in een ruimte zou doen schudden, indien denaburige zaal "gereed. Wanneer de zou der openbaarheid de onzinnighe- zitting begint steoographeert één der den bescheen waarvoor zy zich neder- j stenografen het gesprokene aiieen ge- buigen. idnrende 5 minuten. Daarna verlaat De „Gaulois" meldt dat minister [hij de zaal een der 5 wachtende Hanotaux de verklaringen van gene-stenografen neemt direct zyn plaats raai Mercier zal komen versterken iu, terwyl eeu tweede stenograat hem „Deo 12en Juni nog leest mendoor belangryke mededeeliogen. in zyn taak aflost en dicteert in daar ademde alles vrede in het' De „Libre Parole" deelt mede dat een naburige zaal langzaam bet neer land vaD Peusangan en beijverden j nieuwe stukken, afkomstig uit het geschrevene aan iemand die bet met hoofden en bevolking zich om betdiplomatiek dossier van buiten- een schrijfmachine op papier brengt, hardst der Kompeuni hunne vriend- j landsche zaken, aan den krijgsraad Daar dit ongeveer eeu half nar duurt I -schappelijke gezindheid ie tooneu na zyn voorgelegd, die niet aan den krygs izyn er steedsna verloop van kor de onderwerping van huu hoofd, enraad van 1894 of aan het Hof van j ten tyd 6 a 7 schrijfmachines in thans knallen weer lustig de geweren Cassatie bekend waren. beweging. Een viertal correctors, naby j en is het main prang weer in vollen Uit de magere berichten, die zoo de schrijfmachines, zien deprodacten gang. l na en dau uit Rennes naar ons over- daarvan oogeublikkelyk na en pane gen 14en Juni, den dag waaropkomen, blykt'dat de verslaggevers tuëeren en teekenen letters bij waar| T. Tji Peusangan en Maharadja der biaden niet ophouden als nonge- zulks noodig is. Djeumpa volgens afspraak zich aan rige nieuws wolven om het Lyceum Van de correctors gaat de kopy de koewala Radja zouden iusehepen heen te draaien. Zoo weten zy te mei- naar de 4e groep van personen, die naar Telok Öeumawé, verscheen des den dat kapitein Moreau, die toege- behulpzaam zijn, de porteurs morgens om half zeven de krani Nja voegd is aan generaal Cbamoin, Don- kruiers zouden wij zeggen, die het Mat in het bivak te Gloempang Pa- derdagmorgeD tegen 8 uur liet Lyceum naar bet telegraafbureau brengen, jong, en berichtte den goeveineur verliet, om in de gevangenis een woor- Maar het telegraafbureau te Rennes namens zyn meester T. Tji, dat deze boek te gaan halen. was ook niet ingericht voor zulk een uitbreiding van den dienst. Daarin was echter voorzien gewordeD. Zes telegraafdraden waren aar. het gewone verkeer onttrokken en op een dier lynen had men aangebracht een sex tuple telegraaftoestel van Baudot, dat toelaat dat zes telegrammen tegelijk over den oenen draad worden over geseind, op 4 der lijnen waren qua druple toestellen van Baudot, aange bracht en op de. zesde een Hug hes- toestel (waarby bet toestel zelf de letters neerschrijft) zoodat over de 5 lyDen niet minder dan 23 telegrammen tegelijk verzonden konden worden. Van het telegraafbureau te Parijs naar het bureau van den „Figaro" werd de bestellersdienst gedaan door 10 wielrijders van de Veloce-Chas- seurs, onder bevel van een brigadier. Aldus berekent de „Figaro" dat anderhalf uur noodig is om de woor den, door kolonel Jouaust of kapitein Dreyfus te Rennes gesproken, te Parys gezet te hebben. Telt maar op eeu half uur voor stenographeeren en dicteeren aan de machinesebrijvers, drie kwartier voor het overseinen, 8 minuten voor het overbrengen van het teleg.aafbureau naar het. bureau van den „Figaro" en 7 minuten voor bet zetten. Dit doet denken aan bet verhaal van den Engelseben minister, die in een provinciestad een speech van 3 uur bad gehouden en voordat de re pliek geëindigd was. tijdens de ver gadering, iu do plaatselijke courant zyn eigen speech woordelijk kou le zen Aan dat dagblad monden de machinezetters zelfs stenographisch schrift ontcijferen. De „Politique Coloniale" meldt, dat er te Mongtse, in bet Zniden van de Cbineesche provincie Junnan, dicht bij de greüs van Tongkin, ernstige dingen gebeurd zyn. Cbineesche mijn werkers moeten de Fransche vlag verscheurd hebben en bet Fransche consulaat geplunderd. Degouveruenr- generaal van ludo-China, Doumer, heeft by Lao-kai, kort ten Zuiden van Mongtse (of Mengtsej 2000 man Europeesehe troepen en vier batte rijen artillerie verzameld om laatst genoemde plaats te bezetten. Verder zoudeD 12,000 man Fransche troepen aan wal gezet zyu naar aanleiding van aanslagen op den Franschen ver tegenwoordiger te Kwan-Tseoe-Wan en zou Doumer vastbesloten zyu tot krachtig en beslissend optreden en tot, bedanken, zoo de regeerir.g hem instructies iu anderen zin zond. 'eer die voorwaarden weer werden geschrapt. De Deensche uitgestotenen. Hoewel het er in de laatste dagen naar uitzag alsof de groote uitsluiting der werklieden in Deuemarken binnen een week zou zijn geëindigd, is alles weer op losse schroeven gezet door een besluit, dat in de werkliedenver- gadering van Dinsdag gevallen is. Men weet dat het hoofdbestuur en de gedelegeerden der werkliedenver- eenigingen het bemiddelingsvoorstel slecht» voorwaardelijk aangenomen hebben. Het besluit luidde aldus: „Het hoofdbestuur en de vertegen woordigers van de verbonden vak- vereenign gen ste len voor, aan te nemen het gedane voorstel tot by- legging van het geschilvoorop gesteld d>.t eeri schikking tot stand gebracht wordt ten aanzien van de ge schilpunten iu het schrijnwerkers vak, in den geest van het bemidde lingsvoorstel, en met het oadrukke.yk voorbehoud dat in geen fabriek of werkplaats eenig nieuw werkregle- ment wordt ingevoerd dat niet onder worpen is aau de goedkeuring derj vakvereeuigiugen." Wat bracht, de werklieden er toe, te elfder ure dat voorbehoud ie ma-I ken? De „Nationaltidende" schrijft; net besluit toe aau zekere geruchten, die ten doel zouden bebbeD, beroering te verwekken ouder de werklieden; volgens de „Berlingske Tidende" is er inderdaad sprake van een pian van zekere patroons om een nieuw regle ment iu te voeren, dat zou echter nog slechts een plan zijn, niet verder gaan de dan een ontwerp. Als dat zoo was. zou de laatste zinsnede van de motie der v erklieden geen redelijken grond geven om het tot stand komen der schikking te ver schuiven tioe dat zy, het bestuur van het patroonsverbond heeft gisteren be kend gemaakt dat de voorwaarden, door de werkliedenvereenigingen ge steld, onaannemelijk waren en dat de uitsluiting eerst, zou ophouden wan- Robinson Crusoë. Sinds Daniël Defoe zijn Robinson schreef, heeft de eilandbewoner van tijd tot tijd navolgers gehad, in het ver halen vaai soortgelijke avonturen ten minste. De laatste was wel de Engel sch- man De Rougemont, die de meest won derbaarlijke lotgevallen schreef te heb ben, totdat men ongelukkigerwijze ont dekte. dat hij in het derde hoofdstuk zijner geschiedenis bleek vergeten te zijn. wait hij in het eerste verteld had en toen ook weldra de belangwokkendo kluizenaar eenvoudig iemand met een zeer rijken drum bleek te zijn. Deze omstandigheid liet niet na eeni gen twijfel1 te wekken aan; de waarheid van, Defoe's boek, waarvan het altijcl heette, dat er een indërdlaad voorge vallen geschiedenis aan ten grondslag lag. Dio twijfel is wel verdwenen, nu Cuthbert Madden in die ..Century Ma gazine" zooveel mogelijk alles meedeelt wat hiji te weten is gekomen omtrent de avonturen van Alexander Selkirk, den echten Robinson. Defoe heeft het verhaal gedramatiseerd, maar zich, zoo als blijkt, vrijwel aan de historie ge houden». Een inventie van Defoe is de figuur van Vrijdag. Selkirk heeft nimmer zulk een trouwen dienaar bezeten. En het schijnt, ook, dat dit maar gelukkig was voor Vrijdag, want Robinson was niet de zachtmoedige heremiet, dien Defoe schildert, doch integendeel een woeste ling van alleronaangenaamst humeur, die dan ook op Juan-Fernandez werd aan wal gezet, omdat zijn kapitein, de kaper William Dampier, het niet met hem kon uithouden, zooaLs hij in zijn jeugd: tot. het zeemansleven overging, omdat hij met reden beducht mocht zijn voor de wraak zijner Schotsche stadgenooten van Largo, die hij steeds op de meest uitgezochte wijzen zocht te ergeren, en lastig te vallen. De vreugde over Selkirk's terugkeer in zijn geboortestad, waar hij 800 pond rijk aan kaapgelden arriveerde, was dan ook niet van langen duur. Weldra had hij de hoogste ruzie met al de bewoners en liij sloot zich dan ook, aan het leven der eenzaamheid gewend, maar weer op in zijn huis, tot hij1 er van door ging met een jong meisje. Sophia Bruce, met wie hij eenige jaren in Londen woonde. Hij vermaakte haar ook al zijn bezit bij testament, maar dit gelukkig voor uitzicht duurde voor Sophia niet lang want weldra trouwde haar geliefde met een weduwe, te wier behoeve hij; zijn testament veramdlerde. Hij stierf als luitenant aan boord vaal Zijnea- Majesteits ..Weymouth". Zijn. stadgenooten hielden hem zoolang in gehate nagedachtenis, tot Defoo zijn. ro man schreef. Toen, sloeg de stemming der wufte nakomelingschap om, wellicht ook doordat zijn huis te Largo een plaats van bedevaart voor menig -vreem deling werd en vreemdelingen bezitten vanouds het vermogen het hart van hotelhouders en hunne aanverwanten verteederen. Orkaau in West-Indië. Zondag en Maanda? trok een he vige orkaan over de Antillen been. Naar geroeid wordt, is op het Deen sche eiland St. Thomas betrekkelyk weinig schade aangericht, ofschoon de hooge zeeën een verwoesting heb ben aangericht aau het strand Sta. Cruz beeft erg geleden. Elf roenschen zyn er omgekomen, en bijna alle plan tages moeten verwoest zijn; ook groote bnizeu in de steieu zyu beschadigd. Uit Po "te a Pttre (Guadeloupe) komt bericht, dat aldaar een groot aantal verwoestingen veroorzaakt zya door een cycloon. Vyf en twintig personen kwamen om hot leven, dertig scbepeD zyn verloren gegaan. Van de Eogelsche eilanden schijnt Antigua niet veel, St. Chris topher öaarentegeu ernstig geleden te hebben. Maandag wer len daar 200 hutten vernield, de plantages bescria- digd. Evenzoo is op de noordkust van Haïti do siuffelyke schade groot ge weest, verscheiden menscheulevens zyn daar verloren gegaan. De aan Nederland behoorende eilan- pen St. Eastatins en Saba liggen vlak bij St. Christopher, en op den weg zei Job schrikte «au deze woorden be treffende zijn heer, maar zeide niets. Hij nam echter haar raad ten opzichte van juffrouw .Sparks aan, en ging het rmeisje terstond opzoeken. Juffrouw Sparks was thuis, eu ver heugd Job te zien, over wiens voorko men zij groote oogen opzette. Nooit had zij hem zoo welgekleed eu zoo knap gezien. Juffrouw Sparks was bloemen- maakster zij, werd begunstigd door Mr. en Mrs. Crumpdoch daar zij ecne der eerste werksters was. genoot zij een veel beter salaris dan de meeaten van haar vak. Juffrouw Sparks was verrukt over Job's voorstel, en liet zich niet lang -noodigen om zich op haar Zondags te ileeden en met hem mede te gaan want zij was iu 't minst niet be schaamd in de tegenwoordigheid van Job, dien zij als een goeden, grooten jongen beschouwde, hoewel hij twee ja ren ouder was dan zij. Zij was een lief, bevallig, goed meisjeen zoo Job ooit in een eethuis gezet werd. gelijk zijne schoonzuster aan de hand had gegeven, zou hij nauwelijks ecne betere of ge schikter levensgezellin kunnen kiezen dan Fanny Sparks. Wij zullen Job en zijne dame niet naar Greenwich vergezellen, want ieder een weet wal een bezoek te Greenwich is; en indien iemand in zulk een be^ treurenswaardigen staat van. onwetend heid mocht verkeeren van hot door ei gene ondervinding niet te weten, zijn er genoeg grappige schrijvers geweest om het te beschrijven, zonder dat wij behoeven, te beproeven al de aardighe den, die reeds op dat punt verkwist zijn, nog te vermeerderen. En zoo is het ook met het bezoek te Cremorne. Iedereen, van, Prins Albert af, is daar geweest. Na juffrouw Sparks thuis gebracht te hebben, riep Job deftig eene cab aan, en reed naar de woning van zijn heer. Den voerman met een voornaam air betaald hebbende, sprong hij er uit, en voelde zich onmiddellijk door iemand op den schouder kloppen terwijl een ander zijn arm door den zijnen stak. ..Met uw verlof mijnheer Little- good, geloof ik?" zeide de een. ..Die ben ik niet," riep Job. „Juist dat weten wij alteraaal wel, mijnheer; natuurlijk zijt gij het niet. maar gij moet ons niet kwalijk nemen dat wij het, er voor houden dat gij het wel zijt". en de man knipoogde veelbe- teekenemd. ,,'t Is maar een zaakje van vier hon derd vijftig pond rechterlijke vol macht verleend aan Joseph Myers, ju- weiier. Gij moet met ons medegaan, j mijnheer, als 't u belieft." „Maai- ik zeg u," begon Job, en hield toen plotseling op. Terstond viel het hem in dat dè mannen Sheriffsbeamb ten waren, en hem. bij vergissing, in plaats van zijn heer arresteerden. Als hij de vergissing liet voortduren zou j hij misschien zijn heer geheel kunnen reddenm ieder geval zou hij het be proeven. Dus zweeg Job. Job was niet voor niets grooms en jockeys opgeleid hij was bijna even slim als hij volkomen onschuldig was. .,'t Is «alles in orde." zeide een der gerechtsbeambten. „Wij moesten maar eene cab nemen, daar het nog een goedi eind van hier naar- Cursitor Street is. Daar wilt gij zeker heen?" Job knikte toestemmend. Eene cab was spoedig gevonden, en zij stapten er met hunne drieën in. „Ziet gij. de eischer had' die politie zaak gelezen, en, hij had gehooid dat de Kapitein zich uit de voeten had ge maakt. en dat gij er voor duizend pond waart ingeloopen. Dus vond hij het raadzaam te zorgen dat hij zijne eigene kleine pretentie binnen kreeg; hij tee kent Tonnis, geeft ons de volmacht, en hier hebben wij u." Job knikte slechts. Hij vond' het hoogen toon „binnentoen de knecht maar liet beste zooveel mogelijk zijn van den concierge den volgenden och- mond te houden. i tend aan zijne d'eur klopte. In Cursitor Street gekomen, werdl de! „Wat wilt gij voor uw ontbijt heb- deur van de beruchte gijzeling geopend, en Job Peck hare gastvrije muren bin nen geleid. „Een echte Bram, zeide de beambte, die heim gearresteerd' had„royaal, hoor „Eene afzonderlijke kamer zeker, mijnheer?" zeide de concierge op dezen wenk. „Ja," zeide Job. En Job werd naar boven geleid, en bracht dien nacht onder het dak van Mr. Slowman door. HOOFDSTUK XVI. Job Peck was volkomen gerust, wat hem persoonlijk betrof. Hij- vond het eigenlijk niet onaardig naar de gijze ling gebracht te zijn ten eerste omdat het hem streelde dat men hem voor die eene fooi van een heer had gehouden, en ten tweede'„Bram" verwachtte, om de klucht van te zien hoe de Phi-„Dat is waarlijk grappig", zei de Job listijnen wel zouden opkijken als zij bij zich zeiven. „Kijk, 't is toch zoo ontdekten dat zij den verkeerden voor moeielijk niet voor gentleman te spe- hadden. Daar hij zich verplicht achtte len, als men maar durft. Ik geloof niet de rol van een gentleman naar zdjn dat ik mijnheer zoo goed kan nadoen béste vermogen te spelen, riep hij op als Mr. Lavers. omdat mijnheer zoo'n ben, mijnheer?" vroeg de knecht hem. „Cadletjes, eieren en koffie beval Job „en zorg voora 1 dat de koffie goed is. want ik zeg u vooraf dat ik daar op gesteld ben.'' „Ja, mijnheeren wilt gij ook een scheermes in gebruik hebben?" „Ja a," zeide Job op slependën toon, „als gij er een hebt dat geen zaag is. „Ik heb er een dat zeer goed is, mijn heer' och, voor geld kunt gij hier alles krijgen". „Hei daar!" riep Job. „de Post," als 't u blieft." „Den post. mijnheer? Blieven be- doelt mijnheer zeker?" „Den „Morning Post"; ik ben altijd gewoon dien aan het ontbijt te lezen." j Dadelijk, mijnheer"; en de knecht,; belang van den erliét de kamer. schreeuwer en windmaker niet is - - hij, is altijd zoo bediaarden hij is toch een gentleman van top tot teen. Ik ben recht blij dat zij hem, niet gepakt hebben". Job voltooide spoedig zijn toilet hij had goed' zorg gedragen zijne kap- laai-zen gedurende den nacht to verber- geu en trad de afzonderlijke zitka>- mer binnen, waar* het ontbijt bera wachtte, e»n waar hij weldra bezoek ontving. Mr. Joseph Myers had een veel min der genisten nacht doorgebracht dim zijn vermeende schuldenaarniet uit medelijden met dezen, maar door een zeker onverklaarbaar voorgevoel dat hij ten opzichte van de arrestatie niet den verstandigsten weg had ingeslagen. (Wordt v«-rolgd).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2