NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 17e Jaar(M| Maanday 14 Augustus 9899 Sc. 4947 a HAARLEM'S DAGBLAD A -RQ-Nr-NTTn-tvr-Errsr'T'FSFS.iJ-S: Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per S maandenK30 Franco door het geheele Rijk, per 8 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 8 maanden„0.30 de omstreken en franco per post 0.871/2 A T>V H1 hóTTilTsTTTSlTT ,1-6 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cte. Groofce letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiön worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Puhlicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement^Haarlem is h#t uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Ngverheid en Geldwezen, opgedragen aan het .Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. to Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prigs der Advertentiën van 1—5 regels 0,75, elks regel meer ƒ0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn: BloemeridaalSantpoort en SchotenP. v. d. RAADT, SantpoortHeemstede, J. LEUVEN,bij de tol; Spaarndu-n, C. HARTENDORPZandvoortG.ZW~EMMJ£K Felsen, W. J. RUIJTERBeverwijk, J. HOORNSHillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen eD Advertentiën aan. Dit nummer bestaat uit twee bladen. Politiek Overziclit Langzaam maar zeker pakt zicli het oorlogsonweder samen boven Zuid- Afri ka- Een erzijds komt uit Bombay bericht, dat er toebereidselen worden getroffen, om) 11.000 a 12.000 man troepen uit Indië naar Zuid-Afrika te zenden, waar voor een aanmerkelijk getal transport schepen gereed ligt in de Indische wateren. In geval van oorlog zou de in scheping gelijktijdig plaats hebben te Bombay, Kurachee en Calcutta. Voorts is te Lorenzo Marquez de Britsahe kruiser aangekomen. Ander zijds brengt de telegraaf ons de tijding dat de stoomboot Reichstag aldaar is aangekomen met 401 lasten patronen voor de Transvaalsehe regeering. Deze heeft den laatsten tijd ook groote voor raden meel en andere goederen inge slagen. De Duitsche consul te Johannesburg zeide Vrijdag in een interview, dat, als een poging werd gedaan om Duitsche ondiefrdanen tegen, hun wil "tot d)en dienst in de Transvaalsehe strijdmacht te pressen, er onmiddellijk een protest zou ingediend worden. De Fran sche vice-consul zeide even eens, dat hij zou protesteeren tegen! oorlogsbelasting en gedwongen dienst neming. Een en ander naar aanleiding van het aannemen door den Volksraad van een artikel der Grondwet, krachtens' hetwelk in geval van oorlog, opstand, of ander ernstig gevaar voor het land, de president der Republiek den staat van beleg kan afkondigen, en alle inwo j ners zonder onderscheid kan dwingen) mede te helpen tot verdediging des' lands. De „Johannesburg Leader" meldt, dat het antwoord van de regeering der. Z.-A. Republiek op Chamberlain's voor-J stel,betreffende de gemengde commissie,1 uitgesteld is om d!e regeering gelegen-j heid te geven, een ontwerp op te stel len waarbij1 aan de uitlanders onvei>j wijld een degelijke vertegenwoordiging bezorgd wordt. Geen poging zal ver zuimd worden om inmenging in de bin- nenlandsche aangelegenheden der repu bliek te voorkomen. De „Times" verneemt uit Pretoria, dat het antwoord op Chamberlain's en quête-voorstel nog overwogen wordt. Waarschijnlijk zullen de Boeren aan de uitlanders een kiesrecht verleenen op den grondslag van een verblijf van vijf jaar, waardoor een gemeenschappe-' lijke enquête vermeden zou worden. Kruger's pogingen om de Volksraden1 over te halen de niet-verkiesbaarheid der joden en der katholieken uit de grondwet te schrappen zonder een spe-' ciaal beroep op het volk, hebben ge faald, maar Kruger is gemachtigd, een desbetreffend wetsvoorstel in d'e volgen de zitting in te dienen. De Volksraden hebben het nieuwe grondwetsartikel aangenomen waarbij de leden der regee ring rechtstreeks verantwoordelijk ge maakt warden elk voor zijn eigen de partement. Acht ministers zullen de regeering uitmaken; het tegenwoordige ambt van superintendent van die na turellen wordt afgeschaft. De „Daily Telegraph" verneemt uit JohannesburgMen gelooft dat de Transvaalsehe regeering de leiders van den Bond' te Kaapstad raadpleegt, al vorens te beslissen over het antwoord aan Chamberlain. In een zitting van de Volksraden sprak Kruger zijn blijd schap uit O'er het raadsbesluit om de zaak aan God1 over te laten hij stelde de leden voor, Psalm 119 jers 37 te lezen „Wend mijne oogen af, opdat zij geen ijdelheid zien," enz. j De „Daily Chronicle" plaatst naast elkaar wat Chamberlain den 20 Juli en wat hij Woensdag 11. in het Lagerhuis heeft gezegd. Bij de eerste gelegenheid i erkende hij, dat de concessies der Transvaalsehe regeering een gewichtige verandering in de voorstellen van pre sident Kruger hadden gebracht, en zei-, de, dat de Engelsohe regeering nu ho pen mocht, dat d'e nieuwe wet een grondslag voor een schikking kon wor den in den geest van Sir A. Milneris voorstellen, te Bloemfontein gedaan. Een oogenblik later zeide de minister, dat de president, „het beginsel waarvoor de regeering gewerkt heeft aanvaarden de", bereid zou zijn tot nader toegeven op ondergeschikte punten. Dus: con cessies van de Transvaalsehe regeering en het aannemen van het beginsel dhr Engelsche regeering. Woensdag zeide Chamberlain, dat de Transvaalsehe regeering „het herstel van grieven weigerde en, eveneens wei- gerde de vertoogen, tot nog toe op den j gematigden toon door de suzereine mo- gendheid ingediend, te overwegen." Is het wonder, dat de liberale bladen aldoor terug komen met hun grief van de grief der Transvalers in deze, zwijgen wij nog dat de minister een bevredigende oplossing telkens tegen houdt door zijn dreigende, hatelijke en beleedigende taal? De „Daily Chroni cle" vreest dan ook blijkbaar, dat het land' in een oorlog gewikkeld zal,wor den, omdat Chamberlain zijn politieke loopbaan niet door een mislukking van zijn politiek in Zuid-Afrika ten en de gebracht wil zien. „Is hij1 een waarlijk wijs man," zegt het blad, „dan zal hij begrijpen, dat een oorlog met Transvaal de ondergang moet zijn voor hem zelf en zijn regeering. Als hij dat bijtijds inziet, zullen wij geen oorlog hebben. Maar ziet hij dat niet in, dan zullen wij in een. oorlog gewikkeld worden waarvoor nog maar een voor beeld bestaat, en dat is de ongelukkig1- ste oorlog geweest in de geschiedenis van Engelands koloniale geschiedenis." De „Tenrps" wijst er terecht op, hoe gevaarlijk het is dat het- Britsche par lement- juist naar huis is gegaan nu het conflict met Transvaal een bijzondere scherpte krijgt Elke controle houdt dus op nu het gevaar voor een breuk het meest nabij is. Men zou haast- zeggen, dat Chamberlain het er op aangelegd heeft de zaak zóólang hangende te hou den, dat hij, op het oogenblik der be slissing volkomen vrij is. Wat er overigens uit de zaak moet worden, begrijpt het blad nog altijd niet. De troonrede geeft niet de minste aanduiding. Het eenige wat omtrent dit stuk -alt op te merken is, dat er do nogal malle verklaring in staat dat de Koningin aan Transvaal onafhan kelijkheid heeft gegeven op voorwaarde dat de Engelschen in de Republiek met de Boeren gelijk gesteld zouden wor den. Het blad roept spottend uit„Een eigenaardige wijze om geschiedenis te schrijven, voorwaar. Majuba-heuvel een voudig wegcijferen en als een daad van zuivere edelmoedigheid voorstellen het teruggeven van een souvereiniteit die de Boeren zich door hun droog kruit hebben verworven." Na. duidelijk te hebben uiteengezet, dat het geschil van ondergeschikten aard is, merkt het blad terecht op: „Met geduld, goeden wil en vooral goede trouw, is niets gemakkelijker dan eon levenskrachtige overeenkomst tot stand te brengen. Maar dat wil de heer Chamberlain tot geen prijs." Een oordeel dat wij' moeten onder schrijven. gemeente Schoten en wel van 0.50 op den grond kadastraal bekend onder sectie A. No. 113 en 114, ter grootte van 4 hectaren, 76 are en 60 centiaren en van 10 op dien onder sectie A, no. 119, ter grootte van 2 hectaren, 46 are en 40 centiaren. B. en W. stellen voor adressant toe te laten tot afkoop tegen dien penning 40 van de erfpacht, en wel, wat betreft het eerste perceel voor f 20 vrij geld, en wat betreft het tweede perceel voor f 400 vrij geld. Eindelijk wordt nog namens de com missie van financiën, door den rappor teur Ed. de Lanoy voorgesteld, de re kening en verantwoording' over 1898, goed te keuren. ÜadsnieuvifS. Eerste en tweede pagina Haablbm. 12 Aug. 1899. Stukken van den Gemeente raad. In verband met het vaststellen der Zuidelijke rooilijn aan het Heerenhek, is door J. G. en P. Voorting tot B. en W. het verzoek gericht tot aankoop van den achter de rooilijn gelegen en aan hun eigendom grenzenden grond. De oppervlakte van den te verkoopen grond bedraagt ongeveer 26.65 vierk. M. B. en W. stellen aan den Raad voor, den prijs vast te stellen op 5 per vierkante M. Door J. D. en R. Boerkoel is tot B. en W. het verzoek gericht, tot het in huur bekomen van een strook grond ter oppervlakte van ongeveer 25 vierkante M. aan het Heerenhek. Daar de Zui delijke rooilijn van het Heerenhek door B. en W. is vastgesteld zóódanig, dat de in huur gevraagde grond daar ach ter komt, en zonder bewaar met den achter dezen grond gelegen en reeds aan adressanten verhuurden grond kan worden verhuurd, stellen B. en W. aan den Raad voor, genoemde strook aan adressanten in huur af te staan voor een tijdvak van één jaar en vier maan den, ingaande 1 September e. k. en alzoo eindigend 31 December 1900. Voorts leggen B. en W. over de re kening en verantwoording van het St. Elizabeths- of Groote Gasthuis over het jaar 1898, ingezonden door Regenten van dlat gesticht. B. en W. stellen voor genoemde rekening en verantwoording, bedragende in ontvangst een som van f 112.286.73J en in uitgaaf een bedrag van ƒ112,285.46, alzoo sluitende met een voordeelig saldo van 1.27J, goed te keuren. Tevens wordt door B. en W. aan den Raad overgelegd een adres van Corn, van Schie alhier, houdende verzoek om te worden toegelaten tot afkoop van de erfpachten, gevestigd op de hem toe- behoorende perceelen grond onder de Brand. Kort nadat de kuiperij van W. L. Weeselingh in de Anthoniestraat Vrij dagavond om 9 uur door den eigenaar en zijn beide knechts was verlaten, werd daar door de bovenburen brand ontdekt. Deze werd aan het politie bureau gemeld, in plaats van bij den commandant der brandweer, die in de onmiddellijke nabijheid woont. Spoedig waren de brandweerstaf, slangenwagen en spuit no. 10 op het terrein en werd het vuur in weinige oogen blikken met een waterstraal gedoofd. De schade is niét groot en bepaald zich tot eenige modellen en gereedschap. De brand schijnt te zijn ontstaan in een hoop krullen, wellicht door onvoorzichtigheid met een lucifer bij het aansteken eener sigaar. Alles was verzekerd. Twee vliegen in éen klap. Vrijdagavond werd door de recher cheurs Misset en v. Zomeren de bier huishoudster Wesenaar aan de Leid- sche vaart wonende, bekeurd wegen9 den verkoop van sterken drank in het klein. Zij werd door de politiebeambten j betrapt op deze overtreding, toen ze j haar man kwamen spreken over een der- gelijke overtreding, die de man twee; dagen vroeger had gepleegd. sing der inzendingen en men thans in de gelegenheid zal zijn behalve het in- gezondene, een mooi aangelegde, echt ouderwetsche en deftige buitenplaats, met prachtig geboomte en heerlijke wa terpartijtjes te bezichtigen. Naar wij vernemen heeft de tentoon stelling dan ook alle kans van slagen, daar toch op bijna alle nummers van het 1 Juni verschenen programma, is ingeschreven en men ruim 200 inzen dingen verwachten kan. In de laatste week was men op „Bosch en Hoven" druk bezig met het, voor die inzendingen, gereed maken van het terrein en het optrekken van ver schillende gebouwen en gebouwtjes om het tentoongestelde onder te brengen en den bezoekers ten gerieve. Zoo staat er reeds een groot- houten paviljoen, dat, met een ruime tent- en de gunstig gelegen oranjerie plaats zal geven aan bloemwerken, afgesneden bloemen en verschillende gewassen, die niet in de open lucht kunnen staan. Op den dag der opening Vrijdag 18 Augustus zal een keurig bewerkte tentoonstellings-catalogus het licht zien, waarin, behalve 't geen men gewoonlijk in zulk een boekske vindt, tal van we tenswaardigheden voor de bezoekers zijn opgenomen, zoodat, wanneer men zich, voor den luttelen prijs van 10 cts., een exemplaar heeft aangeschaft en hiertoe zal op het terrein gelegenheid bestaan, men tevens een uitstekenden wegwijzer bezit. Nog zij vermeld, dat voor een kiosk met verfrisschende dranken, waar men tevens een eenvoudig dêjeunertje zal kunnen gebruiken, is gezorgd. Hij is geplaatst op een heuveltje, van waaruit men een heerlijken blik over den vijver en de omgeving heeft.wil men dus even rusten, dan bestaat- daartoe ook gele- Een ongeluksvogel. Vrijdagavond werd den kuiper A. v. Heulen op de Gedempte Oude Gracht, terwijl hij bij een electriseer machine stond, weder zijn zilveren horloge ontrold. Gevaarlijk speelgoed. In den afgeloopen nacht werd door een inspecteur van politie op de Bo termarkt een kermisreiziger in 't bezit van een degenstok bevonden. De man werd aan het politiebureau gebracht, en wegens overtreding der wapenwet bekeurd. Het wapen werd volgens de bepalingen dier wet in b Naar wij vernemen heeft de heer D L. Staal, onderwijzer aan de Israël, school alhier, wegens redenen van ge zondheid eervol ontslag aangevraagd en verkregen. De heer Staal was onge veer 24 jaar als zoodanig werkzaam. Aanbesteding. Vrijdagmiddag 4 nur werd door den architect J. H. Welsenaar alhier in het café van den heer A. Tulken aan besteed Het bouwen van twee woon huizen in de Saenredamstraat. Ingeschreven werd door C. G. Opdam H. C. M. J. Drees J. H. Lukas De Tentoonstelling op „Bosch en Hoven." Zooals aan de meesje lezers waar schijnlijk reeds bekend is, zal op 18, 19 en 20 Augustus e. k„ door de afdeeling Haarlem en Omstreken van de Neder- landsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, eene tentoonstelling van planten, bloemen, bloemwerken, enz. gehouden worden. De heer J. D. Onderwater, voorzit ter van het Hoofdbestuur dezer Maat schappij en der afdeeling hier ter stede, was zoo welwillend zijn prachtig bui tenverblijf „Bosch en Hoven", gelegen aan den Wagenweg te Heemstede, nabij; den Hout, als tentoonstellingsterrein beschikbaar te stellen. Natuurlijk werd deze bereidwilligheid van de zijde des voorzitters door de af deeling op hoogen prijs gesteld en gaar ne aanvaard, te meer daar „Bosch en Hoven" reeds dadelijk dit op elk ander tentoonstellingsterrein vóór heeft, dat het oog van den bezoeker minder ver moeid wordt door een te dichte plaat- Nader hopen wij neg op deze ten toonstelling terug te komen en zullen wij thans volstaan met te wijzen op de advertentie, die in dit blad voorkomt. Maandag a.s. vergadert afd. III der kiesvereeniging Vooruitgang tot het stellen vac een candidaat voor den Gemeenteraad. Vrjjdag is door den rechte'-commis saris een instructie geopend inzake den korporaal Van der Stap, die on langs aan den jongen Verdel een hoofdwonde toebracht naar het schijnt in zelfverdediging. Kermisvreugd. In den aft-eloopen nacht werd door de politie by de draaimolen op de Smalle Oude Gracht een man gevon den, die met een belangrijke wonde aan het hoofd op den straat lag. Het ble6k de kermisreiziger L. Moilema te zijn, die verklaarde in een vecht partij door een bijlslag te zijn ver wond. De man werd aan het politie bureau door een geneeskundige ver bonden. Later werd de vermoedelijke dader, de slager C. S. gearresteerd, die eveneens bij de vechtpartij ver wond was geworden. N. Hoogstraten R. Wereldsma J. v. d. Boogaard J. Verhagen J. Vink J. Vander P. de Lugt G. L. Zandvoort J. W. van Santen F. T. Maas H. Munsterman J. Nonnekes ^.llen te Haarlem. f 7180 7054 a 6540 B 6540 a 6490 a 6440 a 6430 a 6400 a 6250 a 6220 a 6200 a 6193 a 6170 a 6150 a 5995 I Museum van Kunstnijverheid. Op het Museum van Kunstnyver- heid alhier is het ameublement der kamer die in de stijlinrichting der 17e eeuw is ingericht, aangevuld met eenige meubelen, die welwillend in ileenbruik aan het museum werden afgestaan en bijzonder de aandacht trekken. Ondermeer is aldaar geplaatst een kastje op voetstuk, waarvan de deuren en laden met landschappen zyn opge luisterd, terwijl de tafel met inlegwerk is versierd. De Japansche afdeeling is eveneens met enkele zeer fraaie meubelen, met lakwerk versierd, aangevuld. De Hindoemonumenten als ook de gedeelte woningen uit de Padangsche bovenlanden blyven nog eenigen tyd Zondag is het museum geopend van 10 tot 4 uur en de toegang 10 cent de persoon. Heemstede. OndertrouwdH. M. J. Willemse en A. M. Keyzers. BevallenM. Neeskeos—Pronk M. Klaver—Veringa d. FEUILLETON. De Lotgevallen van een jongen Man. Uit het Engelsch van ALFRED W. COLE. 18) „Het was geruststellend' te weten dat hij hem achter slot en grendel had, (want het zij opgemerkt dat Myers zelf den vorigen avond Job voor Lorimer had aangewezen, zoodat de vergissing slechts aan hem zeiven te wijten wa9) en echter begon hij twijfelingen te ge voelen of de stap, dien hij gedaan had, wel verstandig was. Na eenig beraad, besloot- hij zijn slachtoffer te gaan bezoeken omi in ver zoenenden geest met hem te spreken, en zoo doende te beproeven den waren staat zijner zaken te weten te komen. Indien zij bleken „in orde" te zijn, be loofde hij zich de baan weder glad te maken en Mr. Littlegood nog wat ver der in zijne klauwen te lokken. Na een goed ontbijt en in een keurig toilet, nam hij eene cab, en reed naar Slowman. „Ha hoe vaart gij?" zeide de con cierge. toen hiji het welbekend gelaat van Myers zag. „Hoe gaat het u?" was de wedeir- begroeting van Myers; „wel, gij hebt dan zoo mijn jongen dandy hier. hè?" „Veilig en wel. Wilt gij hem spre ken Ik geloof dat hij nog niet op is. Wil ik eens gaan zien V' „Doe dat, als 't u belieft." De concierge ging naar Job's kamer, en kwam' binnen eene minuut terug, met het bericht dat Mr. Littlegood op en gekleed was, en Mr. Myers met ge noegen zou ontvangen. „Zeg eens," fluisterde Myers, „gij moest- met mij mede in de kamer gaan, totdat wij zien hoe hij er uitziet, om dat, begrijpt gij, die jonge snoeshanen somtijds zoo hevig zijn, en..." „En omdat gij eens een pak slaag hebt. opgedaan toen gij er een kwaamt bezoeken zedde de ander, glimlachend. „Kom, als een goede kerel," hernam Myers, van dé laatste aanmerking geen notitie nemende. ..Tot uwe orders," zeide de ander, en zij gingen te zanien naar boven, en klopten aan de deur. ..Binnen riep Job, en zij- traden de kamer in. „Ai, ai!" riep Myers, terugdeinzen de, terwijl hij zoo wit werd als een doek, of liever zoo geel als een Chinees. „Wat deert u?" vroeg de concierge. „Hij hij is het niet", sta melde Myers. „Wie niet?" vroeg de ander. „Mijnheer Littlegood gij hébt de verkeerde ach mij!" „Ha ha ha!" schaterde de con cierge, die het allergrappigst vond. „Ha ha ha!" viel Job in, die het even grappig vond. „Ik heb het him gezegd, maar zij wilden mij niet ge- looven." ,,'t Is zijn groomzeide Myers. ..Ha halachte de concierge we der. ..Waar is uw heer?" vroeg Myers. ..Dien moet gij; zelf maar gaan op zoeken", antwoordde Job, „of wacht, ik wil u zijn adres wel opgeven, als gij het de moeite waard maakt", en Job zette een geslepen gezicht. ..Ik zal u vijf shillings geven. daar," hernam Myers„gij zijt een ver standige jongen." „Hier is het adres," zeide Job; en hij overhandigde Myers een stukje papier, waarop hij geschreven had „Afrika". „Hoe durf je me voor den gek hou den, jonge schurk?" riep Myers woe dend. „Neen, een schurk ben ik niet," ant woordde Job, „maar gij zoudt er een van mij willen maken. Denkt gij dat ik mij zal laten omkoopen om mijn heer in ongelegenheid te brengen?" „Het zal u berouwen," riep Myers. „U zal het berouwen dat gij mij hier opgesloten hebt," beraam Job; „ik weet dat het wederrechtelijke gevan genzetting is, en zeker iemand zal mij er goed voor moeten betalen, dat 's alles!" Myers zag den concierge aan, en de concierge zag Myers aan. ,,'t Is een slimmer klant dan waar voor ge hem aanziet," fluisterde de con cierge. „Zeg eens, jonge snaak," zeide de concierge, Job aansprekende, „zoudt gij het niet. beter vinden de vijf shillings, die mijnheer Myers u voor het adres zou geven, maar aan te nemen, en niet meer over de arrestatie te spreken V' Job gaf geen antwoord. „Ik wil ze u wel geven," zeide Myers „is de koop gesloten?" „Goed," antwoordde Job, het geld aannemende, „en nu mag ik zeker wel heengaan „Ga uw gang," zeide de concierge. „Hoor eens. goede jongen, zoudt gij mij h^t adtres toch ook niet wel kun nen geven, een nog vijf shillings in uw zak steken of laat het- tien zijn komsprak Myers, vleiend. „Als je dat spelletje weer met me probeert-, zal ik je op je gezicht- slaan," antwoordde Job, en liep verontwaar digd heen. Toen Job aan dei woning van zijn heer kwam, deed hij zijn Zondagspak uit, trok zijne gewone livrei weder aan, en zette zich neder om te overleggen wat hem nu te doen stond. Na eenig nadenken, scheen 't- hem het raad zaamst toe zijn heer buiten te gaan opzoeken want ofschoon Lorimer hem niet gezegd had! waarheen hij zich be gaf, twijfelde Job geen oogenblik of het was naar het landhuisje zijner moeder. Derhalve ging hij de deur uit, en drentelde eene poos door de straten om op te merken of iemand hem ook volg de want- Job had, gelijk wij reeds aan gemerkt hebben, niet voor niet zijn goheele leven onder grooms en jockeys verkeerd; hij was zoo geslepen als een Yankee van Schot sche afkomst, hetgeen gelooven wij, voor het slimste ras op de wereld gehouden wordt. Na zich overtuigd te hebben dat niemand hetm opmerkte, stapte hij in een omnibus, reed naar het station, nam een kaartje voor Muddleford, en kwam weldra daar ter plaatse aan. Op Verbena Cottage ontmoette Job zijn heer in den tuin, met- zijne moeder en zuster wandelende. I „Hoe, Job! Wat brengt u hier?" riep Lorimer verwonderd uit. „Ik vraag u verschooning, mijnheer, hoewel het niets bijzonders is, mijn- heer", voegde hij er bfj, daar hij be- speurde dat Mrs. Littlegood vreeselijik ongerust zag. j „O, ja, dat is het wel! het is iets verschrikkelijks, daar ben ik zeker van", zeide de bezorgde moeder. „Beste mama, het kan toch zoo ieta heel slechts niet wezen," zeide Jessie, „dewijl wij alle drie, gezond en wel, hier zijn." „Ach, mijne arme zenuwenriep Mrs. Littlegood. j „Kom, moedertje," zeide Jessie, en geleidde haar zacht weg, terwijl zij, half vragend], half treurig, naar Lorimer zag. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1