NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. iet 17e J» Dinsdag 15 Augustus SWS Kt» 4343 er 0. HAARLEMS DAGBLAD J^3302sTlsrSXvEB2srrX,SÏ:,Sl,ICrS: Voor Haarlem per 8 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom dei- gemeente), per 8 maanden1.SÖ Franco door het geheele Rijk, per 8 maanden1.05 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 8 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.371/2 A.1D V~EIHyTEllSrTZCEnsr -5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiön worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etramgère G. L. L'AUBE <0 Co. JOHN F. JONES, SuccParijs 31bis Faubourg Montmartre. Met ïiitsondsring van hot Arronöissem©nt&H»&rleïa ia het uitsluitend rachfc tot plaatsing" van Adwtsndën Raciftoies betraffands Handels Nljverhftid en Geldwezen, opgedragen aan hot Algemeen A dverteniie-'Buroaa"A. DE LA MAR Asu. te Amsterdam. BUITEN hot Arrondissement Haarlem is de prigs der Advertentiën van 1—5 regels 0,75, elke regel meer f 0,15; Reclames per regel ƒ0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn: Bloermndaal, Santpoort en Schoten, F. v. d. RAADT, SantpoortHeemstede. J. LEUYEN,b8 do tol; Spaamdo-n, C. MAilTENDORP Zandvoori, 12. ZW££tiLStL&3 Felsen, W. J. RUTJTER;, Beverwijk, J. HOORNSBillegtmARIE HOPMAN, Molenstraat, Greaomdt- Agenten nomen Abonnementen «c Advertentiën aan. S t ai d s i e w s. Eerste en derde pagina. Haaelem, 14 Aug. 1899. Bij de Vrijdag en Zaterdag te Am sterdam gehouden examens hoofd-akte slaagden de dames J. J. Biom, C. van Oosterhout en A. F. van Doorn, allen van hier. Blijkens een by den Raad van State, af dee ling voor de geschillen van be stuur, ingekomen Kon. besluit, is op het beroep van S. Cohen alhier, ver nietigd het besluit van B. en W. dezer gemeente, waarby hem voor het gebruik van zyne door stoom gedreven brood bakkery in de Spaarn- vs ouderslraat een nieawe voorwaarde is opgelegd betreffende de hoogte van den schoorsteen, en is bevolen, dat appellant na drie maanden in zyne bakkery geene andere brandstof dan cokes zal mogen stoken. Een goed kameraad. Een 50 jarige meubelmaker, die Zaterdag uit de Rijkswerkinrichting te Hoorn met een goede uitgaanskas werd ontslagen, maakte Zaterdagmid dag op de kermis alhier kennis met een jongen man. Zij gingen samen uit tot (les nachts 1 uur en zochten toen een logement op, waar zy dezelfde kamer betrokken. Een unr later ver liet de nieuwe kennis het log'ement voorgevende een kiespynmiddel te gaan halen. Spoedig bleek dat hy uit de portemonnaie van zyn kameraad 50 gulden had ontvreemd, hem slechts eenig kleingeld van de uitgaanskas overlatende. Zakkenrollers gepakt. Door de politie werden Zaterdag middag op de Gedempte Oude Gracht gearresteerd J. G. oud 22 jaar, van beroep touwslager, zonder vaste woon plaats, A. H. oud 17 jaar, van beroep suikerbakker, wonende te Amsterdam, en J. B., oud 19 jaar, van beroep sjouwerman, wonende alhier. Een hunner bad aan een kermisreiziger een horloge verkochtdit bleek het uur werk te zyn, Vrijdagavond aan v. Heu len ontrold. Verschillende omstandig heden wyzen er op dat hier een goede vangst is gedaan. Zaterdagavond werd althans niet gerold. De drie zakkenrollers werden Zon dagmiddag per celwagen van het politiebureau naar het buis van be waring gebracht. Ook Zondag zyn geen zakkenrollerijen meer voorge komen. heer J. Overakker, handelaar in brand stoffen, in dienst trad. Gedurende al- dien tyd heeft de jubilaris zich doen kennen als een flink «n ijverig werk maD, die zich steeds in de achting' van zynen patioon heeft mogen ver heugen, zoodat deze dag voorzeker niet onopgemerkt voor hem zal voor bijgaan. Een nog krasse ambtenaar zal mor gen, 15 Aug., zijn 81sten verjaardag vieren, nl. de heer F. E. Schoonbeek, assistent in de natuurkunde aan Tey- ler's Stichting. Hij neemt nog met opgewektheid zyn dienst waar en is 's wintersavond8 nog steeds behulp zaam bij de lezingen die er gebonden worden. Met groote helderheid kan hy zijn bezoekers nog bezighouden vooral over de wetenschap, waarin hy werk zaam is. Kegelen. Zondag had in het gebouw „De Unie" te Alkmaar de eere-wedstrijd plaats tusschen de 12 prijswinnende clubs in den corps wedstrijd. Uit Haar lem namen daaraan deel, „De Kroon" en „de Vliegende Hollander". „De Kroon" wierp 246 bouten in de 50 worpen„de Vliegende Hollander" 319, een aantal zooals maar zelden op eenen kegelwedstrijd wordt gewor pen. Men was vau de overwinning dan ook bijna verzekerd, en zag in gedachten reeds den zilveren lauwer krans naar Haarlem gevoerd, toen de kegel vereeniging „de Duifjes" te Am sterdam, op de baan verscheen eD aan alle verwachtingen den bodem insloeg. Deze ciub wierp niet minder dan 331 houten, een aantal, dat wellicht nim mer is geworpen, en ging dus met den pry's strijken. Toch is de neder laag van „de Vliegende Hollander" minstens even roemrijk als de over winning van „de Duifjes". /ai be Zaterdag 12 Augustus is, na gehou den examen in bet St. Elisabeth's gasthuis, het diploma van Pleegzuster uitgereikt aau de dames J. Brusse, A. Ruygrok en C. A. Walland, die allen driejaar als leerling-verpleegster in genoemd ziekenhuis werkzaam ge weest zijn. Jubilea. Woensdag 16 Augustus is het 25 jaar geleden dat D. Lodder, bij den 8 I m M H «L ft D HAAGSCHE BRIEVEN. Nu zeg ik tot me zelf, dial liet mijn plicht ia om een Haagschen brief te schrijven, dal als or geen evenementen zijn, ik ze desnoods maar moei ma ken dat ik, bijvoorbeeld, over Jaap Maria kon schrijven, wiensi dood zoo'n geweldig verlies is voor ona land en voor de kunst en voor de stad waar hij woonde. En ik zeg me zelf dat alles wel, maar mijn gedachten zijn- er nief. bij. Ik heb d'e arrestatie van Déroulède, nieuwe koene daad der Franscbe Regeering, nog in het hoofd en ik wacht, telegram men uit Rennes lezende op „le coup de massue" van generaal Merci er. Het kon wel „een klap in de lucht" zijn, maar toch... zóólang die verklaring nog niet op Hughes-to est el strookj es gedrukt voor miij; ligt, ben ik niet geheel gerust. Anderen, velen, gaat 't als mij. Aan do kiosken zijn 's avonds de best gean- formeerdel Hollandsche bladen met de snelheid' van „nul komma vijf" ver kocht; „Figaro" en „Aurore" doen op geld, oml de „Petit Bleu", met plaatjes, wordt bijna gevochten en als 't niet an ders kan koopt men een beslist Dreyfu- sard het anti-Dreyfusblaadje dat Petit Journal" heet. In Haagsch militaire kringen is de belangstelling ongemeen groot; er zijn officiers-groepen die een jaar lang en langer alle Dreyfus-litteratuur hebben gekocht en gelezen, met verwaarloozing zelfs van wat op militair gebied het licht zag. Er loopen massa's wedding schappen op den afloop van het proces en menigeen heeft een kist „fijne" of een dineetje bij van der Pijl in het zicht als de balling van het duivels eiland als een vrij man uitgaan zal. Maar, zooails gezegd, ik moet een Haagschen brief schrijven en ik wilde wed, dat ik beginnen kon met aan een aantal personen te verraden wat hen op 31 Aug. a..s. tei wachten staat. Even wel, de meesten. van onze bewindslieden zijn, op reis en al waren zij in de staid, dan zouden zij vermoedelijk toch geen tipje hebben opgelicht van den sluier die er ligt over de koninklijke beslui ten, waarbij weder een aantal Nederlan ders „ridderlijk" zullen worden ge maakt. Men heeft de vrees gekoesterd, dat met het oog op de discussie, over den post voor ridderorden in de Twee de Kamer, het lijstje ditmaal bijzon der klein zou wezen. Nu wil ik niet gaarne hoop en verwachting wekken bij menschen met maagdelijke knoops gaten,, doch ik meen te weten, dat het pea- slot van rekening niet zal tegen vallen. 1 Dat zal stellig ook niet het geval zijn met die nalatenschap van metj. Joohems, die voor enkele dagen op de villa Rei gersbergen onder Wassenaar, het tijde lijke met het eeuwige verwisselen. Zij was de laatst overgeblevene van haar zusters, allen, ongehuwde dames, die spreekwoordelijk rijk en... welda dig waren, een combinatie die zeldza mer is dan men vermoedt. Bij, dó „da mes Jocheme", zcoals elke Hagenaar haar kende, behoefde nimmer een arme aan te kloppen zonder hoop op troost nimmer ging er een met ledige handen heen. Menschen die zwak stonden in zaken werden menigmaal door haar voor vallen behoed en, menigmaal ook zijn er door haar mildheid voor schande be waard gebleven. Bij deze milddadige vrouwen was een zonderling conserva tisme waar te nemen, maar altijd op. goedheid gebaseerd. Zoo weigerden zij bv. steeds d'en hoogen prijs die gebo den werd voor een huisje in de Wagen straat, midden tusschen de mooie ma- garijnen van Pander in en een gestadig beletsel om daarvan een geheel te mar kende menschen die daar woonden hadden het nu al zooveel jaren en ter wille van eenige duizenden guldens of om a,esthetische redenen beten de da mes hen niet verhuizen. En zoo staat het leelijke huisje er nog. Menschen als deze dames kunnen in een stad zoo moeilijk worden gemist; haar heen gaan is een ramp voor de velen die van haar weldaden genoten. Wie vervangt haar? Een groot vraagt eekeu blijft er nog steeds staan achter de verdwijning, in April jl. van het knaapje van Wezel. Ik zou van die geschiedenis, waaraan gaandeweg niemand meer denkt,, geen gewag hebben gemaakt, ware het niet, dat de politie een nieuwe oproeping: heeft gedaan. Het blijkt nu dat einde April het jongetje is gezien, met een heer wiens opsporing men vraagt. Op dat iedereen dien heer zou herkennen, I wordt medegedeeld, dat hij tusschen, i 30 en 40 jaren oud was, in het zwart gekleed, lang en mager van postuur. Dat is een signalement, dat nu eens zoo helder is... als modder. Tusschen 30 en 40 jaren rijn er dui zenden heeren in den Haag oud ook die lang rijn en mager en een zwarte kleeding dragen. Doch bovendien. De man kan ai reeds lang een licht, pakje hebben, ge-' kocht. En wie zegt, dat hij, van April af, van mager niet dik geworden is? H. A. GANIJS Jr. Uit Rome wordt, aan de „Indépen dance Beige" bevestigd, wat ai eens gemeld werd, dat de nuntius te Brus sel, mgr. Rinaldini. zyn post, zal ver baten, maar er wordt 'bijgevoegd, dat de gezantscbapspost van den Paus te j Brussel bestemd is voor mgr. Taroassi, thans in gelijke betrek ring te 's Gra- venhage. Naar aanleiding van het verblijf van laatstgenoemden diplomaat te Rome tijdens den duur der Vredes- conferentie wordt verzekerd, dat mgr., Tarnassi steeds de moest gewensehte betrekkingen met, de Neder 1. Regeering beeft onderhouden, er naar strevende voor den Paus eenige diplomatieke voldoening te verkrygea tegenover de uitsluiting: van den Heiligen Stoel op de Vredesconferentie te's Graven- bage. Met, deze genoegdoening wordt bedoeld de openbaarmaking der tus schen den Paus en Koningin Wiihei- mina gewisselde brieven. Eenmaal in Den Raag teruggekeerd, zou de benoeming van mgr. Tarnassi tot nuntius ie Brussel zich niet lang meer laten wachten en in den loop j van October of November a.s. zyn te gemoet te zien. het einde van het vorige jaar, tot 211. De kas sloot met een batig saldo van ongeveer f 40. Van de 25 candidalen voor het examen, waarvan 22 van de Kweek school te Haarlem, slaagden er 24. Een enquête werd ingesteld naar den toestand van het onderwijs in banden- arbeid in Nederland Vergelijkt inen de resultaten der enquête met den toestand van het onderwijs van vroe ger, dan valt een vooruitgang tecon- stateeren. By de behandeling der reglements wijzigingen werd eenig debat g woerd over de eischen, by het examen te stellen. Het denkbeeld van de meer derheid van het bestuur was, den Kerbsch -litt te laten vallen, omdat deze soort arbeid niet geheel past in het paedagogisch systeem. Vroeger werd ook aan sto Ren raatten en net- tenknoopen groote waarde gehecht, doch van lieverlede zijn de ideeën daaromtrent gewijzigd. Ook de Kerbschniit kan op dezelfde gronden worden weggelaten. Daartegen werd, ook van de be- staurstafel, opgemerkt, dat Kerbsch niit nut, heeft als middel om de zaak smakelijk te maken, en ook niet alle paedagogische waarde mist. Besloten werd in de examen eischen op te ne men, het aanbrengen van een Kerbsch- nitt-versiering p een te maken voor werp. Tot bestuursleden werden in de plaats van de heeren P. F. van der Meulen en K. de Vries Szn. gekozen de heeren W. Swart en J. Ötam, ter wijl de heer J. van 't Hof als pen ningmeester werd herkozen. Bepaald werd verder, dat de vol gende jaarvergadering den Zaterdag voor Paschen te Amsterdam zal plaats hebben. In de middagvergadering werd door bet bestuur voorgesteld den Jegen- woordigeri voorzitter, den heer K. de Vries Sz. te benoemen tot redacteur van bet tijdschrift- In overeenstem ming hiermede werd door de vergade ring gesloten. Onderwijs in handenarbeid. In bet café „Krasnapolsky" te Am sterdam werd Zaterdag de 18de alge meens vergadering gehouden van de „Vereeniging tot Bevordering van het Ctederwys in Handenarbeid in Neder land." De voorzitter, de heer K. do Vries, opende de vergadering met een kort woord, waarin by wees op de vorde ringen, door het onderwijs in handen arbeid gemaakt. Het denkbeeld dringt door, dat een algeheele reorganisatie van bet lager onderwijs in de richting van het sioyd aanstaande is De vergadering zal hebben te over wegen, welke stappen kunnen gedaan worden om voor de Vereeniging steun van regeeringswege te verkrijgen. Door den secretaris, den beer A. van Waart, werd het jaarverslag uit gebracht, waaruit blykt, dat het aan tal leden is toegenomen. De financierde toestand is gunstig te noemen. Het aantal leden steeg van 199, op Vereeniging van officieren dr schutter ij. Het programma der van 19—22 Aug. e.k. te Maastricht, te houden j feestQD, by gelegenheid van de ie j houden vergadering der „Vereeniging 1 van Officieren dei Öciiuttery iri Nederland" is als volgt saamgesteld Zaterdag 19 Augustus. Ontvangst van het hoofdbestuur en verdere leden der vereeniging te 3.37 uur aan het station door de regeiingscormnissie. Te 41/? uur gemeenschappelijk diner van bet Hoofdbestuur en de regelings commissie in het Grand Hotel du Lêvrier et de l'Aigle noir. 6'/i our. Opwachting van het Hoofdbestuur en de regelingscommissie by den Commissaris der Koningin, den bur gemeester en den majoor-commandant van het 2de bat. 2e reg. iufanterie. 7J/a uur. Concert-promenade op het Vrythof, uitvoering door het mu iek- korps van het 2e bat. 2e reg. inf. en de mnziek der d.d. schutterij]". 10 uur. Groote taptoe door cio muziekkorpsen, tamboers en hoornblazers van het 2e bat. 2e reg. inf. en der dd. schutterij, gaande door de voornaamste straten der stad. Groote illuminatie van liet Vrijthof. Straoss-avond in het Momus- I lokaal. I Zondag 20 Augustus. 10 uur. Al- gemeene vergadering in de Prinsenzaal ten Raadhnize. 12 uur. Wapenschou- Iwing der dd. sehuttery op de Groote Markt. De parade wordt gecomman- I deerd door kapt. P. C. Nyst. Na afloop 1 muziekuitvoering op het Vrythof door .de Harmonie van Maastricht. 21/-i uur. j Kameraadschappelijke maaltijd." 5Va I uur. Concert en bal op de buiten- j sociëteit Slavaute; tocht met muziek i door de onderaardsche gangen van den St. Pietersberg. Maandag 21 Augustus. Van 10—3 nur. Groote Schietwedstrijd, concert j op het terrein door de muziek van het 2e bat. 2e reg. infanterie. 5 uur. Officieel banket in de Redoutezaal. \8 uur. Harmonie-concertiu Stadspark I door de Stedelijke Muziekschool, illu minatie van het terrein. Dinsdag 22 Augustus. Bezoek aan Valkenburg. Dejeuner-dinatoire. De begrafenis van Jacob Maris. Het stoffelijk overschot van. Jacob Maris is reeds Vrijdagavond uit Carls bad aan het Staatsspoorstation te 's-Gravenhage aangekomen en werd Zaterdagochtend aldaar in ontvangst genomen door den zoon van den over ledene, diens schoonzoon, rnr. Zimmer man n, burgemeester van Dordrecht, en zijn broec'er, den kunstschilder Willem Maris. De lijkkist, gevat in een tweède vau wit metaal, versierd met vei guide or namenten enrozenguirlandes, benevens een Christusbeeld op hot deksel, was belegd met een bloemstuk van rozen en twee palmtakken aan linten van de Nederlandsche driekleur. Tengevolge van deze vervroegde aankomst zal de begrafenis van den meester niet Woensdag, doch vandaag plaats hebben. De lijkstoet zal met treurmuziek grafwaarts gevoerd worden door 16 kunstbroeders,vertegenwoordigers van Palchri, Arti et Amicitiae, den Haag schen Kunstkring. Museum van Mo derne Kunst; verder door Jozef Israels, Roermeester, De Bock, Martens,^troe bel en twee leden van de Hollandsche Teekeninaatsehappy. Opsporing verzocht. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage herinnert, dat op 25 April jl. op het Buitenplein van bet Hollandsche Spoorwegstation aldaar is zoek geraaki, Albert Petrus Johan nes van Wezel, oud 7 jaar. Dezer dagen is van een getuige de verklaring ontvangen dat het jongetje op den dag der vermissing, des mid dags omstreeks S'/i uur is gezien aan de hand van een tamelijk lang, mager heer, tusschen 30 en 40 jaren, gekleed met zwart jaquet costuum, kpm< ede van den Ryswykschen Weg en gaa n'ie in de richting van het Holland. a station. Het kind droeg toen iu de hand een pannetje, gewikkeld iu een vóó FEUILLETON. De Lotgevallen van een jongen Man. Uit het Engélsch VAN ALFRED W COLE. 19) „Nu, Job, wat is bet dan?" vroeg Lorimer, zoodra rij alleen waren. Job verhaalde rijn avontuur. „Die vent! Ik zal naar Londen gaan om liem af te kloppen," riep Lorimer. „Neem mij. niet kwalijk, mijnheer," bracht Job in, „maar ik geloof dat gij wel zult doen het geld mee te brengen, mijnheer; anders, mijnheer, vrees ik dat zij u op dezelfde manier zullen bet dienen als rij mij, gedaan hebben en het is allee behalve pleirierig in Cursi- tor Street." Lorimer barstte in lachen uit. „Gij rijt een verstandige jongen, Job, en gij geeft mij daar een zeer goeden raad. Gij hebt waarlijk uwe rol in deze historie zeer knap gespeeld, en ik be loof u dat ik het niet vergeten zal." Job gevoelde zich zeer gestreeld, en had zich wel eiken dag willen laten ar resteeren om zoo geprezen te worden. „Ik moet naar Bosher", zeide Lori mer; „dat wordt ernstig. Job, zeg mij ne moeder en zuster dat ik over een half uur terug zal zijn"en dit zeggende, spoedde hij zich den tuin uit naar de woning van den zaakwaarnemer, j Toen Lorimer hem van Job's arrest-ar tie verhaalde, was Bosher in 't minst nieit verbaasdhij; was alleen maar verwonderd dat Lorimer niet reeds lang gearresteerd was. i „Gij; kent den. staat van zaken be trekkelijk uw vermogen, mijnheer Lit- tlegood", merkte de praktizijn aan. j „De hemel gaive dait ik dien kende", j zeide Lorimer, ongeduldig„maar ik verzeker u dat ik er niets van weet, gij zegt mij dat die geschiedenis, alsof mijn grootvader op eene oneerlijke wijze aan de bezitting gekomen zou rijn, geheel luit de lucht gegrepen is, en echter voegt jgij er bij dat er gevaar is. Gij raadt, mij Jgeen geld' meer aan te spreken, en ech ter zegt. ge dat ik er wettige aanspraak op heb. Kortom, gij handelt alsof gij persoonlijk, cn niet slechts beroepshal ve in de zaak betrokken waart." Hier wierp Boshor een scherpen blik op Lorimer, en een zweem van een blos vertoonde rich* op zijn gelaat; maar die verdween oogenblikkelijk weder, en zon dei' op Lorimer's aanmerking te antwoorden, zeide hij „Weet gij het juiste bedrag van uwe schulden „Ja," zeide Lorimer; „rij bedragen 2,586 pd. st., 7 shillings. 9 pence." „En gij wilt ze betalen V' vroeg de j zaakwaarnemer,'' sprekende alsof hij slechts tijd tot nadenken wilde winnen. „Ik moet en wil," antwoordde Lori mer. „Neem mij niet kwalijk, mijnheer Bosher, ik wil u niet belcedigen, maar als gij dat geld niet dadelijk disponibel kunt stellen, zal ik mijl uog heden tot een anderen zaakwaarnemer moeten wenden; natuurlijk zult gij mij dan 'mijne akten geven." Deze wenk scheen Bosher niet te be vallen „Gij zult het geld hebben," zeide hij. „Ik moet nog precies 1000 pd. st i boven die som hebben," zeide Lorimer, „en die moet ik dadelijk hebben." I Het kostte hem eenige moeite en hij zag zich genoodzaakt veinzerij te baat te nemen om zijne moeder gerust te stellen, die rich vast in 't hoofd ge zet scheen te hebben dat eene of andere ramp hen getroffen had. Na een gesprek met zijne zuster, besloot hij, in over eenkomst met deze, dat, tenzij het tot i openlijke vijandelijkheden betrekkelijk de bezitting kwam1, de goede vrouw niets van de zaak behoefde te weten. Met Jessie sprak hij er in het bree- de over. „Gij schijnt niet te vreezen dat de aanspraken van die menschen wel ge grond kunnen rijn, Lorimer?" merkte zijne zuster aan. „Volstrekt niet. Bosher verzekert mij dat het alles gekheid is, en dat- men ie mand altijd zulke poetsen zoekt, te spe len kortom, dat er op eenige der voornaamste bezittingen in Engeland1 aanspraak wordt gemaakt door avontu riers, en lieden, die er geen recht op hebben, maar die afgekocht hopen te worden, daar hot ten allen tijd'e onaan genaam is zijne toevlucht tot. de wet te moeten nemen, en vooral met stroo marmen, zoo als hij hen noemt." „Dat laat zich wel hooren," antwoord de Jessie, „maar als mijnheer Bosher de aanspraken van die lieden zoo ver acht, waarom waarschuwt hij; u dan dat- gij eerlang misschien niets meer zult bezitten Waarom weigert hij bij na het geld disponibel te stellen?" „Misschien is dat met eene goede be doeling," voerde Lorimer aan „om mij van verkwisting terug te houden." „Als ik dat kon denken," hernaim Jessie, „zou ik hem inderdaad achting toedragenmaai' waarlijk, lieve broeder ik kan het niet gelooven. Ik schaam mij bijna, over mijne Invade vermoedens, maar die man heeft altijd iet-s over zich gehad' dat mij hem deed wantrou-I wen, of dat mij ten minste verhinderd heeft zulk een vol vertrouwen in hem' te stellen, als ik weet dat ik anders in zulk een oud vriend der familie gesteld zou hebben." „Och, gij vrouwen hebt niets anders te doen dan thuis te zitten en te den- kern gij vormt u zulke zonderlinge denkbeelden van menschen en zaken, j eoi haalt u zulke wonderlijke grillen in 't hoofd I" zeide Lorimer, lachende en zijne zuster kussende. „Waren mijne denkbeelden omtrent „het leven zien" zoo heel ver van de waarheid?" vroeg rij, glimlachend. „Ehem I" zeide Lorimer„gij hebt mij daar vastgezet, vrees ik. En echter, lieve Jessie, ben ik niet zoo verkwis- tend geweest als gij u misschien wel verbeeldt." „Ik heb nooit gevreesd, lieve broe der, dat gij u aan lage ondeugden zoudt schuldig maken uw edel hart en uw beschaafd gevoel behoeden u daarvoor. Maar rijn er geene loszinnigheden, van welke de overgang tot grovere ondeug den slechts weinige schreden is, en die, misschien, in den grond niet minder kwaad zijn ..Misschien wel, kleine philosoof," zei de haar broeder. „Noem mij zoo niet noem1 mij al les behalve dat," sprak Jessie. „Wel, gij doemt mij onherstelbaar tot het lot van eene oude vrijster als gij kunt be wijzen dat ik dien naam verdien." „En gij zijt er zeer bang voor eene oude vrijster te worden vroeg Lori mer lachend. „Verschrikkelijk", antwoordde Jessie. „En is er iemand „Neenzeker niet, mijnheer. Zeg nu eens dat vrouwen nieuwsgierig zijn „De hemel zegene u, Jessóe!" riep Lorimer uit, het lachende en blozende meisje kussende. ..Op mijn woord, gij zoudt een goed echtgenoot hebben ala ik er een voor u moest kiezen Ik vrees dat ik er geen ken, die uwer waardig is". „Geen onder uwe vrienden zoo als mijn lieve broeder?" vroeg Jessie glim lachend. „Als er zoo een ware, zou hij niet goed genoeg voor mijne lieve zuster rijn," antwoordde Loi'imer. „Jessie, ik ga morgen ochtend vroeg naar Londen." „Waarom zoo vroeg?" (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1