J NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 6) 17e iaaiF!;sst|, Woensdag I November S89S do 50(4 S DAGBLAD A T^Q-F^T<r^TVr-FriSTT^^-F^T?,T ,T^- Yoor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dongen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom dei- gemeente), per 3 maanden1.80 Franco door het geheele Rykper S maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.37' Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publicité Etrang'ere l 1 5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen eu Advertentieu worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantieis. Dit blad verschijnt dagelyks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaus: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever PEEREBOOM. JOHN F. JONESSucc.Parijs 3Ibis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem b ui4 nitsluitnni recht tot plaatsing van AdvertontiSn en Reclames betreffende Handel, Nyvarlieid en Goldwszön, opgedragen aan het Algemenn Adwtentae-Bareaa A. DB LA MAR Asn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarle» i& dc prigs dar Ady«rtenti5n van 1—5 regels f 0,75, elïre regel moer 0,15; Reclames per regel f 0,30. Aganten roor dit blad in den omtrek zijnBloemendaal, Santpoort en Schoten, F. v. d. RAADT, UantpoortHeemstede, J. LEI Veis en, W. J. RTJIJTER; Beverwijk, J. HOORNS; Hittegom, ARIE HOFMAN, Molenstraat. Genoemde LEUVEN,bp do tol; Svaamdav., C. HARTENDORPZandvoert, G. ZWEMMER ~J~ Agenten nemen Aoonnementen en Advertentiën aan. Politiek Overzicht. Chamberlain heeft zyn slinksche streken zelf in bet Lagerhuis bekend; aan de „Daily Chronicle" hebben wy het te danken dat aan Sir Alfred Mil- ner, deu Hoogen Commissaris der Ko ningin in Zuid Afrika, het masker van het huichelachtige gezicht is af gerukt. Hy heeft zich naar het blad thans meedeelt niet ontzien een telegram van president Steyn, zoo danig te verkorten (omdat het zoo „enorm lang" was) dat de geheele zin en de geheele bedoeling er uit ver dwenen en het daardoor zjjn uitwer king moest misseu. Hy heeft dienten gevolge zoowel den minister van ko loniën als het Parlement, en dus ook HET ENGELSCHE VOLK BE DROGEN, en er toe medegewerkt een oorlog, die zeer goed had kunnen voorkomen worden, onvermijdelijk te doen schyneu. Deze, met bewijzen gestaafde be schuldiging van de „Daily Chronicle" zal, zoo de overige Engelsche bladen haar niet doodzwijgen, wellicht de oogen openen »an het te lang bedro gen Engelsche volk. De „Chronicle" beschuldigt dan Sir Alfred Milner, 6eo telegram van pre sident Sïeyc, dat hem ter doorzending naar Londen was geworden, te heb ben verkort en gewijzigd. Het blad toont die verkortingen en wijzigingen aan, door het afdrukken van het ge heele telegram, dat thans door elkeen met dat in het Engelsche Blauwboek kan worden vergeleken. Door deze verkortingen bewerkte Sir Alfred, naar de „Chronicle" doet uitkomen dat het Parlein- ut en het land be let werden na te gaan, welke groote diensten president Steyn bewezen heeft ais vrederechter en onderbande laar, en welke vriendschappelijke ge voelens de president van den Oranje Vrijstaat koesterde voor Engeland; dat daardoor niet voldoende uit kwam de waarde van president Steyn's aanbod om opnieuw zijn diensten te bewijzen, ten einde een vredelievende oplossing te verkrijgen dat noch de minister van koloniën, noch bet Parlement daardoor bekend waren met de omstandigheid, dat pre sident Steyn in staat was waarborgen te geven voor de verzekering, dat de Transvaal de Engelsche paramountey, zooals die is vastgesteld door de cou- v6Dtie van 1884, volkomen erkende. Deze laatste uitlating, zegt de1 „Chronicle", is van zeer groote betee- kenis, met het oog op Chamberlain's telegram van S Sept., waarin hy ver- j klaart, dat de Engelsche Regeering niet kan erkennen den status van Transvaal als een souvereineD, inter nationalen staat. Het blijkt uit het telegram van president Steyn, dat deze bereid was afdoende verkiaringen te geven op dit punten deze zeer be langrijke mededeeling werd onthouden aan minister Chamberlain. Het blad wijst er op, dat de „golf", die volgens Chamberlain, de toenadering tusschen hem en president Kruger belette, ge makkelijk had kunnen worden over brugd indien dit aanboi van Pres. Steyn was bekend geweest en men in velband er mede bad gehandeld. Hoe is de stand van zaken nu in Zuid-Afrika Ongeveer aldus: Een groot deel van Natal is iu handen der Boeren gevallen. Mafeking en Kimberley kun nen het niet lantr meer uithouden, zoo zij nog niet gevallen zijn 6u generaal White is door de troepen van Joubert en Prinsloo ingesloten en afgesneden van zijn terug tocht weg op Pieter- maritzburg. Het spoorwegvak Colenso—Lady- smith is reeds in handen der Boeren waarschijnlijk is Colenso reeds bezet. Sir Red vers mag wel heel snel inet zijn le divisie in den Vrijstaat vallen, ais hy White nog wil helpen I Ziedaar een eerlijk overzicht, ge distilleerd uit do Engelsche berichten. Want och, die leugenachtige tele grammen zijn zoo doorzichtig. Thans laten wij inet. een gerust hart volgen wat nog uit Engelsche bron te putten is. De „Standard"-correspondent te Ladysmith seint, dat 18,000 BOEREN LADYSMITH in een hal ven cirkel insluiten. De stad is ontruimd door de menschen die er niet metterwoon gevestigd zijn. Er worden putten gegraven, daar de Boeren de waterleiding hebben door- De sterkte aan combattanten, die bij Ladysmith onder de bevelen van generaal White staan, wordt geschat op hoogstens 6500 infanteristen, 1400 cavaleristen en 42 vuurmonden, bene vens misschien nog enkele vrijwillige korpsen en maximkanonnen. De „Times" ontvangt uit Ladysmith van Zaterdag het bericht, dat de luchtvaart-afdeeüng met een ballon- captif opgestegen is, en zich op de hoogte heeft gesteld van de plaats waar de vijand zyn aarden werken heeft opgeworpen. Zondag werd uit Kaapstad aan de Times" geseind, dat volgens de daar ontvangen berichten de Britsche voor posten bij Ladysmith in gevecht ge wikkeld waren. Generaal Joubert heeft zich met de commando's uit den Vrijstaat ver- eenigd De Boerenmacbt vormt eeu halvee cirkei met een straal van tien mijlen om Ladysmith bovendien trekt eeu afdeeüng Boeren achter d9 stad om, waarschijnlijk met de bedoeling den spoorweg tusschen Ladysmith en Colenso af le snijden. Men meent, dat president Kroger zich thaDS te Glencoe bevindt. Een telegram uit Ladysmith van Maandag 5 uur 20 min. deelt mede, dat het bombardement zoo even is begonnen. De Boeren werpen granaten uit hun belegeringsgeschut. Hun vuur is tot stjlte genracht Da zeven schoten uit de Engelsche batterijen. De Boeren rukken thans op tegen den linke - vleugel der Engelschen. Het volgende is de inhoud van een telegram van generaal White, Maandag om half vijf in den namiddag uit La dysmith gezonden. 'Alle troepen zijn hier vandaag ge bruikt, behalve het verplichte garni zoen. De bergbaUerij nummer 10 is met de Iersche fuseliers en het regi- i ment van Gloucestershire uitgezonden om stelling te Deinen op do heuvels, om den linkervleugel te ODtlasteu van de strijdmacht. Zondagavond om elf uur uitgetrokken. Gedurende den nacht heeft het vuren van een battery muilezels doen schrikken met enkele stukken geschat, die we hopen terug j te krijgen. Twee bataljons zijn nog niet teruggekeerd, maar worden van avond verwacht. Twee brigade-divis ies vel I-artillerie en vjjf bataljons infanterie, geholpen door cavalerie ponder generaal French, zyn uitgezon- [den om de stellino aan te tasten, waarop de vijand Zondag geschut had geplaatst. Deze stelling werd ontruimd bevonden, «nar onze strijd macht werd met aanzienlijke kracht aangevallen door wat ik geloof Jou- jbert's troep te zijn. Zy hadden VELE STUKKEN GESCHUT 'en toonden zich zeer talrijk. Onze (troepen waren alle in actie eu dreven i den vijand verscheidene mijlen terng, j maar I SLAAGDEN ER NIET IN de lagers van den vijand te bereiken. 1 Onze verliezen worden geschat tas- 'scben de tachtig en honderd man. De j verliezen van den vijand moeten veel Jgrooter zijn geweest, daar het vuur van ons geschut zeer doeltreffend voorkwam. Na verscheidene uren in 5 het vuur geweest'te zyo, trok ik de i troepen terug, die ongehinderd tot de i caDtooGemonten ierugkeerdeu. I De vijand is in grooten getale eu i zyo geschut draagt verder dan ons veldgeschut. Ik heb du enkele stuk ken zeegeschufc, die tijdelijk den vyao tot zwygen brachten en naar ik hoop by voortduring de beste stukken van den vijand zullen beheerschen, met welke de stad gebombardeerd is op een afstand van meer dan zesduizend men, of dat althans het verkeer met Port Natal afgesneden is. De achterhoudendheid van het mi nisterie van oorlog doet te Londen de meest zwaarmoedige geruchten ont staan. Men is NOG ALTIJD ZONDER TIJDING van de stoombooten „Zibengnla" en „Zayathla", die met materiaal voor de artillerie op weg zyn Daar de Kaap. Naarmate de toestand om Ladysmith hachelijker wordt, verneemt men be- zwareDdste berichten. Zoo wordt er zelfs te Londen begeerd, dat de kruisers „Niobe" en „Diadem" naar Las Palm as zyn gezonden om jacht te maken op schepen, onderweg door FraDSchen gewapend en voorzien van identiteitsbrieven, geteekend door Kra- ger en Leyds. Het is belachelijk. Niet bemoedigend voor Engeland is het telegram dat de correspondent van „Daily News" te Kaapstad seint. Het maakt nl. melding van de on gerustheid die te Kaapstad heerscht over het lot van Mafeking en van 1 Kimberley en over de ontruiming van Dundee. Men vreest te Kaapstad voor een OPSTAND VAN DE HOL LANDERS Aan de „Times" ward Zaterdag uit De Aar bericht, dat volgens een BIJZONDER TELEGRAM UIT KIMBERLEY daar bet grootste vertrouwen heerscht. De verkenningen van de Engelschen hebben zich tot 7 mijlen van de stad nitgestrekt. l)a magazijnen zyn gevuld met. voorraad, die naar men schat voor negen maanden voldoende zal zyn. Het bericht dat de levensmiddelen gaan ontbreken is volkomen onjuist. In de mijnen wordt nog gewerkt. De „Tomps" verneemt telegrafisch uit Londen, dat de „Times" in eeu tweede oplaag een telegram heeft ge publiceerd uit Ladysmith van den volgenden inhoud Het gerucht loopt opnieuw en houdt aan, dat alle convooien versterkingen, nit Port Natal en Pietermaritzburg naar Ladysmith gezonden, IN HANDEN VAN DE BOEREN zijn gevallen. Zelfs zegt m6n, dat Pie termaritzburg op het oogenblik geno- in de Kaapkolonie, i Nog altijd schijnen de geweldige toebereidselen van John Buil niet vol- doende te zyn. Ten minste het be trouwbare blad de „Times" vertelt dat er bevel gegeven is een regiment Queen's household cavalry te vormen voor deu dienst in Zuid-Afrika. Het zal bestaan uit een eskadron van het le en een van het 2de reg. Lifeguards en een van de Royal Horse guards. Je zou zoo zeggen, na die schitte rende overwinningen der Engelschen en de volkomen nederlagen der Boe ren. Wolff's Bureau bericht dat de com mandant van het Engelsche dragon ders KoningsregimeDt den 26en 1 AAN DEN KEIZER een telegram heeft gestuurd i Ik heb de eer te melden dat Uwer Majesteits Engelsch regiment Ko ninklijke Dragonders aanstaanden Zondag ln Tilbury Doek naar Zuid- Afrika zal vertrekken aan boord van het schip „Manchester". Overste Mur doch, commandant van de Royal Dra goons. Waarop de Keizer geantwoord heeftDank voor het telegram. Bied het regiment mijn vaarwel. Mogen allen ongedeerd en wel torugkeeren. De „Echo de Paris" bevat een INTERVIEW MET De. LEYDS, den gezant der Z.-A. Republiek, die verklaarde dat naar zyn mecning de beslissende slag zal geleverd worden bij Ladysmith. Hoewel Europa sym pathie gevoelde voor de Boeren, zal het toch niet tusschenbeiden komen, als zij overwonnen worden ten minste niet op dit oogeubliif. Er is geen sprake van de bemiddeling van Duitschland. De Z.-Afr. Republiek had onder handelingen aangeknoopt met Frank rijk en Duitschland over het leggen aan een telegraafkabel naar Europa maar de oorlog maakte er een einde van, juist toen zij op bet punt van slaeen waren, Wat te betreuren is, niet slechts voor de Boeren zelf, maar ook voor ons allen, die zoo graag betrouwbare be-1 richten van onze bedreigde broeders, zouden ontvangen. Want soms zou men zich werkelijk door de schaam-j telooze verzinsels der Engelsche pers in de war laten brengen. STADSNIEUWS. Eerste en derde pagina. Haablem, 31 Oct 1899. De „Staatscourant" bevat de wijzi gingen io de statuten van de Vereeni- giDg tot bevordering van Katholiek bijzonder onderwijs, alhier. Een collecte voor Transvaal Maan dag op de school van den heer Hu- bregtse gehouden heeft f 130 opge bracht. Otbmar Morgenhaler. de Araeri- kaansche Daitscher die de Lino:ype uitgevonden heeft, de zetmachine waarvan ook „Haarlem's Dagblad" zich bedient, is te Baltimore overleden. Op de alphabetische aanbevelings lijst voor een griffier der rechtbank alhier komen voor: Mr. M. E. Boov, rechter in de rechtbank te TielJ. S. D. van Doorn en P. J. J. Ras, onderscheidenlijk substituut-griffiers bij de rechtbanken te 's Gravenhage en te Amsterdam. per verkocht. Hij werd Maandagavond naar het huis van bewaring gebracht. De derde der cursusvergaderingen voor personen behoorende tot de bouw vakken zal plaats hebben op Woens dag 1 November in het gebouw „We ten en Werken", des avonds te 8V» uur. Als spreker zal optreden de lieer van den Broek, overHet Gildewezeu en Vakorganisatie. Een vergissing. De heer Sabelis aan het Donkore Spaarne meende den afgeloopen nacht om half twee dat bij hem werd inge broken. De politie werd per telefoon gewaarschnwd en spoedig verscheen een inspecteur met twee agenten om de inbrekers te arresteeren. Het bleek dat een groote kat op de binnenplaats in een rattenval beklemd geraakt was en in haar angst hevig misbaar De beer T. Messchaert alhier, slaag de Maandag te Amsterdam voor het akte examen teekenen (1. o.) Kegelen. De 26 April 1.1. opgerichte Haar- lemsche Kegelbond heeft dezer dagen op eeu in café Brinkmann gehouden Algemeene Vergadering besloten eeu onderlingen personeelen wedstrijd te houden, waarin onder meer ook zal verkegeld worden het kampioenschap j van genoemden bond. Deze wedstrijd i zal gehouden worden op de beidel kegelbanen in desocieteitVereeniging, die van 't Stations koffiehuis en ten slotte op die van de heeren Gebr.| Brinkmann. Het totaal getal ballen of. worpen bedraagt 100. op iedere baan 20. De datums zyu 19 en 26 Novem-1 ber en 3 Decembdf. Het getal leden bedraagt tot heden 46 en er bestaat gelegenheid tot deelname aan dezen, wedstrijd door aanmelding als lid bij den Secretaris Plein 33. Gevat. De schippersknecht T. Kolderie, oud 27 jaar, aan de Papentoren vest! wonende, werd Maandag door de agenten-rechercheurs Jansen en van Halst gearresteerd wegens den dief stal bij den schipper Brouwer. Kol derie droeg de gestoleu pantoffels en een werkbroek en had het zeil en de klok voor twee gulden bij een uitdra- De arbeider Tennis Koper uit Zand- voort trachtte hedenmorgen om 11 uur in de Scbagchelstraat op een be spannen vrachtwagen te stappen. Hg gleed uit en kreeg een der wielen van den wagen, die in beweging was, over het linkerbeen, boven de knie. Hjj werd door zjjn vader, die op den wagen zat, in een tapperij gedragen, waar de geneesheer v. d. Berg hem onder zocht en kneuzing van het been con stateerde. Cremer. De letterliervonde Vereen iging ,,J. J. Cremer" heeft Maandagavond op waar dige wijze haag- totmeelseizoen geopend met de opvoering van het bekende blij spel ..Het Zangersfeest" van G. von Moser. Als er één blijspelletje La, dat aa'-dig in elkander zit. dat vol is van prettige tafereeltjes en leuke scènes, dan voorzeker dit. De keuzo den" ver een iging mjocht dan ook een rooht ge lukkige worden genoemd. Ea- ia braaf gelachende aanwezigen vielen van de uene lachbui in de andere. Wel oen be wijs, dat het stuk uitstekend vertolkt werdi. En heit moet gezegd wordlen, de rallen zalten er fLinik in. Bol ten gaf bop echt leuk weer het type van een ren tenier; Wilhelmina, zijne vrouw, stond hem flink ter zijde; beiden droegen dan ook een groot deel tot het welsla gen van deze uitvoering bij. Ook het «pol van Dr. Scheffler en Bertlia, zijne' vrouw, was zeer te roemen. De heer Hartman had eene allesbehalve gemak kelijke rol te vervullen, doch hij kweet zich er uitstekend van. Verder dient nsog om haar aardig spel genoemd te worden mejuffrouw Julie, terwijl wij ook niet achterwege mogen blijven om een woord' van, hulde te brengen aan Dr. Steemaan:. Hoewel het d'o eerste keer was, dait wij hem! als werkend lid' van dit koua"- kcops van dilettanten zagen optreden, hebben wij aanstonds do overtuiging gekregen, dat hij een goede kracht voor dc vereeniging belooft te worden. De overige personen hadden meer onder geschikte rollen, die eveneens goed wer den vertolkt. FEULILETON. Yrienden in de Misdaad. Uit het Engelsch door E. W. H O R NUNG. Met des» woorden keerde hij mij den rug too «nj ging terug, terwijl hij zijne sclioudera ophaalde en bij zichzelf mom pelde, alsof ik geweigerd had hem een aalmbes te geven. Een paar oogenblik- fken stond ifa verwonderd en veront waardig, zonder te weten wat ik doen zen toen volgde ik hem. Zijne knieën knikten, zijn rug was gebogen, zijn hoofd niktehet was de gang van een man van 80 jaar. Nu wachtte hij onij op. Toen ik hemi nader de, stalk 'hij juist een. pijp op en bij het licht van een, lucifer zag ik hem glim- lachen. „Je moet mij mijn woede vergeven, Bunny, maar het was werkelijk zeer dwaas van je. Ik probeer hktr alles, be del den eenen avond aan de huizen,ver berg mij den volgenden achter de strui ken, daa alles wat ik maar kan om het huia niet uit het Oog te verliezen. Het is een stuk, dat wij in costuum moeten spelen en jij lotopt maar in je gewone kleeren den tuin in. Ik kan je vertellen dat zij nacht en dag voor ons op den uitkijk staan. Het is het moeie- lijkstë werk, dlat ik ooit gedaan heb." „Nu," zeide ik, „als je mij dat van te voren had gezegd, was ik niet geko men. Je vertelde mij er niets van." Hij keek mij onderzoekend' aan. ,.G-e hebt gelijk", zeide hij eindelijk ,.Ik ben te achterhoudend geweest. Het is een tweede natuur voor mij gewor den. Maar zoover als jou betreft. Bun ny. is het daarmee nu dan ook uit. Ik ga nu naar huis en ik wilde wel. dat jmij volgdet. maar houd je om 's ke- jmels wil op een. afstand en spreek niet j tegen mij, vóórdat ik het tegen jou doe. Daar, laat mij een goed eind vooruit loopen. En liij was weer weg als een 1 afgeleefde vagebond, met zijne handen in zijne zakken, zijn ellebogen ver van zijn lichaam, terwijl zijne jaspanden hem slordig om 'het lichaam slingerden. Ik volgde hem tot de Finchley Road. Daar nam hij een omnibus en ik zat eenige rijen achter hem bovenop, maar toch niet ver genoeg om aan den rook van zijn slechte tabak te ontsnappen. Dat hij zijn rol tot in detze bijzonder heid volmaakte, hij die anck-ra maar een bepaald merk sigaretten rooken wilde. Het was de laatste penseelstreek van den onvörzadelijken kunstenaar, en mijne bewondering voor hem deed mijn laatste gevoel van spijt verdwijnen. I Opnieuw gevoelde ik de betoovexing van een maikker, die mij', Steeds met een nieuwe en niet verwachten kant van zijn ka aak ter verblindde. Toen wij Piccadilly naderden, was ik nieuwsgierig wat hij zou doen. Stellig zou hij niet zoo naar dc Club gaan. j Neen, hij nam een andere omnibus naar Sloane Street en ik ging wetsr ach ter hem zitten. In Sloane Street stap ten wij weer over en waren nu op weg I naar Kings Road. Ik was nu zeer ver- Langend de plaats onzer bestemming te weten, doch behoefde niet lang in twij fel daaromtrent te blijven. Raffles steeg uit. Ik volgde. Hij. stak de straat over en verdween in een donkere straat. Ik 'haastte mij achter hem en kwam. juist bij tijds om zijne jaspanden in eene neg donkerder steeg rechts te zien verdwij nen. Nu liep hij weer recht op en stap te als een jongemanhij scheen er nu al veel minder als een vagebond uit te zien. Ik was er nu ook maar alleen om hem te zien, de steeg waa volkomen verlaten en wanhopig donker. Aan het eind opende bij een poortje met een hangslot en was daarbinnen neg donkerder. 1 Instinktmaitig wek ik achteruit en hoorde Item lachen. We konden elkaar niet meer zien. „Zoo is het- goedi, Bunny. Dit zijn ateliers mijn vriend, en ik ben een van de wettige huurders. Inderdaad waren, wij in 't volgende oogenblik in een ruimo kamer, waarin zich ezels en andere scliildersgereed- schappen bevonden. Het eerste ding, wat ik zag toen Raffles het licht had aangestoken, was zijn hooge hoed en zijne gewone kleeren. die aan een kap stok hingen. ..Wilt gij de kunstwerken bezien?" vervolgde liij, terwijl hij een sigaret aan«tak en zich van zijne lompen begon te ontdoen. „Ik vrees, dat gij er geen zult vinden, maar daar is het doek, dat ik altijd laat zien. Ik vertel hen dan, dat ik hemel en aarde beweeg om mijn ideaal model te vinden. Ik laat de kachel tweemaal in de week aan maken een loop zoo nu en dan eens hieraan en laat een courant achter. Ondertusschen betaal ik mijn huur en ben in ieder opzicht een goed huur der en het ia een zeer nuttig pied- a- terre. wiö weet, hoe veel dienst het doet als wij eens in het nauw aitte*. Zooals het nu is, bestaat er veel kams. dat er :s nachts geen levende ziel in. 't geheele huis is." „Gij hebt mij nooit verteld, dat je van plan waart je te vermammen," zei de ik toen hij zijn gezicht waschte. „Neen. Bunny, ik heb je 'heelemaal slecht behandeld. Er was werkelijk geen reden, waarom ik je dit atelier een maand geleden al met heb laten zien. Ii hob hier nu iets om mij te ver schuilen, als de nood dringt." ..En ondertusschen gebruikt gij het als kleedkamer." ..Ja. Yerrdomnxingea zijn m vele ge vallen de halve overwinning en, het is een prettig idéé, dat wanneer het tot het engste komt, je niet onder je eigen naam in den val loopt. Natuurlijk heet ik hitr niet Raffles. Al de inkoopen, die ik djoa, doe ik in het accent van Shorectitch. Nu is deze kast vol van al lerlei kleeren. Jk vetrtefc do vrouw, die deze kamer schoonmaakt, dat die voor mijne modellen zijn, abt ik ze vind!. A propos, ik hoop, dat ik nu iets heb, dat je zal passen, want ja zult voor morgennacht een pakje noodig hebben.". ..Morgennacht'" riep ik uit. „Wat ben je dan van plan te doen F* ..We zullen onzen slag dan slaan," zeide Riffles. ..Ik was ran plan je da.de- lijk te schrijven, ala ik weer terug was in mijne kamer en je te vragen mij morgenavond, te komen bezoeken dan was ik van plan mijn plan. de campag ne" wor je bloot te leggen en je dim dadUijk aan het werk te zetten. Er is niats beters dan de zenuwachtige spe lers liet eerst op de planken: te doen vers ihijnendat was ook oen reden voor mij om zoo gesloten tegenover je te zijn. Je moot beproeven mij te ver geven. Ik kon niet nalaten er aan te denk-n, hoe goed je laatst je rol spoel- det, zonder dat je eenigen tijd had! ge had je van tr. voren door A-rees tö laten verzwakken. AI wat ik van je verlang is. dat je morgennacht even kalm en ving zult zijn, als je toen waart, of schoon ik je wol verzekeren kan. dat dit een heel andere karwei is." „Ik dacht, dat je deze zaak niet zoo heel anders vondt. dam de vorige „Je hebt gelijk Ik dacht het ook. Donk «r om. dat ik nu ook niet zeg, dat dit het moeilijjksto werk is, dat ar te vindën iswaarschijnlijk kunnen wij eo zonder do minste moeite in slagen. Dat is het ongeluk van. eene ongeregel de huishouding," riep Raffles, als het ware in edele verontwaardiging uit. „Ik kan je verzekeren. Bunny, dat üc des. geheelen Manmlagnaoh» fjhux dë strai-

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1