NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 17c Jaargang. Dinsdag 7 November 1199. ■o 5019 HAABLEM'S DAGBLAD AZBO^T2STEOVCEI]Sra?a2?K,Iu S: Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1-85 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.80 de omstreken en franco per postOJST1,^ A ~nv"-EXR,a?misr'T1'rFiTsr: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14. Haariem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor hei Buitenland: Compagnie Générale de Pub&cité Etrangbre G. L. DAXJBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montma/rtre. M#t .uitzondering yan htt Arrondissement Hawle» is hos uitsluitend vacht tot plaatsing van AdTértarTtiÖn on Réclames betreffend» Handel, N^T«riitia en Geldwezen, opgedragen san het Algemeen Adtertantie-Buress A. DB LA MAR Azn. t* Amstardam. BUITEN bet Arrondissement HmtIssk is de prys dar Advertentiën twi 1—5 regels f 0,75, e!£e regd_m#er f0,15Reclames per regel f 0,30. Agenten voor ditÈblad Lu den omtrek zijn: Bïoemendaal, en Schater,, p. v. q. RAADT, B&ntpooriHeemstede, J. LEUVEN,bp de tol; Spaamdam, C. HARTENDORPZandveeri,Q. ZWEMMER Velsen, W. J. RUTJTERBeverwijk, J. HOORNSHiaegotn, ARIE HOPMAN, Molenstraat Genoemde Agenten i ÏJ nemen Anonnementen ec Advertentiën aan. 0dz8 agenten huiten Haariem zullen voor- taan per post de Bul letins over den oorlog in Zuid-Afrika ontvangen die wy uitgeven na de verschijning der courant. Bij hen zullen dus onze geabon- neerden die, voor zoover de voorraad strekt, kosteloos kunnen afhalen. Nieuwe Abonr.ès kunnen eveneens van dit voordeel profiteeren. DE ADMINISTRATIE. Paiitiek Owecsicht. £°n groot aantal telegrammen werd Zaterdagavond en Ook Zondag door ons uit Londen en Zuid-Afrika ontvangen en de dag van heden zette zich weer pvenzoo in. Het nieuws werd zoo spoedig moge lijk dooi' ons gebulletineerd, en hoewel het Politiek Overzicht diaardobr wel wat „afgeroomd?' is, toch zal menigeen wellicht verlangen naar ietwat meer orde en regelmaat in den vloed van lijdingen. Vdor dezulken diene het volgende X>E TERUGTOCHT UIT COLENSO. De Londcnsche dagbladen publiceer den Zaterdag een officieel bericht van het Departement van Oorlog, dat het Dep. van Koloniën de mededeeling heeft gekregen, dat de Engelsche trtoe- pen naar Colenso zijn teruggetrokken en zich meer naar het zuiden hebben verzameld. Blijkbaar is echter dit Ha ras-telegram onjuist. De teiugtochü geschiedde, zooals wij hierboven schreven UIT Oolenso en niet naar Colenso. Hieruit volgt dat ge neraal White dus niet Ladysmith ontruimd heeft. Wel wordt in een telegram uit Pie terman teburg van 1 November (abu sievelijk gedateerd1 4 November) mee gedeeld dat vele -rouwen en kinderen deze stad verlieten. Zondag seinde Reuter ons nog uit Ladysmith dat Donderdagmorgen te 6 uur HET ARTILLERIEGEVECHT begon en het nog voortduurde. Natuur lijk brachten de Boeren de Engelschen geen schade toe. (Alleen als er 2000 man en 40 officier jn worden gevangen genomen worden de verliezen vermel denswaard. Red. II. D.) Het vuur der Engelschen heet aan de Boeven belet te hebben, do schiet- riohting te regelen.. In de richting van Colenso werden geweerschoten gehoord. (Zie hi ei- beneden). Over de gevolgen van het bombarde ment loopen zeer tegenstrijdige berich ten. Volgens het eene gerucht, was LADYSMITH DOOR DE BOEREN GENOMEN. Echter seinde Renter ons uit Brussel, dat een zijner vertegenwoordigers, die bij de Transvaalsche legatie aldaar in lichtingen. ging vragen over dit bericht (uit Amsterdam c-n Berlijn) ten ant woord kreeg, dat de legatie de tijding alleen vernomen had uit de bladen. Tegenover de bewering van een New- Yocksch bladl, dat D.Leijds zeüf da tijding zou hebben verspreid, deed del legatie opmerken dat Dr. Leijds niet 'e Brussel is. Men zeide niet waan' hij was, maar verklaarde, dat hij zich niet to Berlijn bevond. Eenig licht is hieromtrent verstrekt door de ..Temps" die uit Londen ver neemt, dat volgens een telegram1 aan de „Globe," dr. Leijds te Petersburg is aangekomen, om daar van nabij de sympathieke stemming ten gunste der Boeren waar te nemen. Echter deelden do Londen sche bla- dlem Zondag per bulletin aan dJen volke mede, dat Donderdag, gedurende het bombardement van Ladiysmith een de- 'achement Engelsche cavalerie en vrij willigers een van „de Bóeren-kampe menten bij Bestors Hill heeft overrom peld." De Boeren leden zware verlie zen en werden geheel verslagen Ook COLENSO WERD GEBOMBAR DEERD. Het begon Donderdag tel kwartier over eb-en. Het vuur der Boeren was hoofdzakelijk' gericht tegen fort Wylie, dat da Tugela-brug verdedigt. Voorts seinde Reuter ons uit Colen so van 2 November (Donderdag) 10.40. dat de ochtend mailtrein dien dag van Ladysmith doorstoomde naai- Pieters- Station, benoorden Colenso. De Boe ren stellen ziolx op bij) Grallers Kloof, een heuvel tusschen Colenso en La dysmith. COLESBERG IS INGENOMEN docxr de Boeren. Zondag publiceerden de Londensche bladen een telegram uit Kaaps ad van 1 November, waarin wordt gemeld dat de Boeren den 31 en Och de spoorwegbrug bij Norvalspoiut overtrokken en Colesberg bezetten zon der tegenweer. Een kleine afd'eeling politie onder een sergeant, die de be zetting uitmaakte, gaf zich over. VERSPREIDE BERICHTEN Onder de papieren, die de Boeren te Dundee vonden, was een telegram van gelukwensch van Lady Synions aan ha ren echtgenoot. Bij den dood van Sy- mlons seinde Jouibert aan lady Symoois, dat haar echtgenoot met alle eerbetoon begraven was en voegde daarbij, dat wellicht velen1 van beid'e zijden het lot van den Engelschen generaal zouden moetendëelen Kolonel Möllner. de commandant der gevangen huzaren, dia nu te Pretoria is wil geen bijzonderheden mededee- lea over wat er voorviel gedurende de vervolging, at' hoe het detachement in handen der Bberen viel. Alleen verklaarde hij, dat hij en zijn manschappen door de Boeren welwil lend waren behandeld. Ds soldaten schikken zich zoo goed mogelijk in hun let en vermaken zich met voetbalde eenige wensch, der of ficieren is om te worden uitgewisseld. (Zie bevestiging onder telegrammen.) Uit Kaapstad' wordt van Vrijdag be richt dat de Basuta's tegen de Boeren zouden zijn. opgestaan, maar alle beves tiging ontbreekt. De Londensche bla den beweren, dat Donderdagmiddag te 2 uur een Engelsche granaat het ge vreesde kanon van de Boeren zou heb ben getroffen en geheel verbrijzeld. Reuter seint uit Kaapstad van 2 November, dat het transportschip Ni- niv'eh dlaar aangekomen is met een1 af- cteellng Nieuw Zuid-Wales-lancierg uit j Aldershot. Zij werden hartelijk begroet dooi' een deputatie, waaronder de bur-j gemeester en leden van den gemeente- j raad zich bevonden. j Uit Ladysmith wordt bericht, dat de Boeren het boven Tugela-gebied j (Natal) hebben geannexeerd bij den Oranje-V rijstaa' De Boeren hebben het plan van een inval in het Zuidwesten van Oranje- vrij slaat voorzien en nemen daartegen maatregelen. ENGELSCHE VERSTERKINGEN. De Temps" verneemt uit Liverpool, dat Zaterdag twee escadron9 huzaren naar de Kaap zijn ingescheept, bene vens de 63e batterij artillerie. Het stoomschip „Propidam", dat den laten; dezer naar de Kaap vertrok, is wegens averij te Liverpool teruggekeerd De „Yelinga" en de „Sumatra" ver veerden van Port Natal uit gewonden en zieken naar de Kaap. Het stoom schip „Britof' vertrok heden van Sout hampton met een zeebrigade van 350 man en eenige snelvuurkanonnen. TRANSVAALSCHE KAAPVAART. Do „Éclair" verneemt uit stellige bron, dat Transvaal toestemming heeft gegeven tot do kaapvaart tegen Enge land. De Bceren-regeering heeft reeds talrijke aanbiedingen ontvangen, voor al van Amerikaansche reeder 9. Patent brieven zijn reeds afgegeven aan de zeeroovers. die de kaapvaart spoedig zullen beginnen. Dit bericht is zeer en zeer onwaar schijnlijk. Wij weiger en te gelooven dat de Transvaalsche regeering tot dit hulp middel zou overgaan. De kaapvaart be hoort tot het verleden. Wij herinneren er slechts aan hoe Spanje, dat er in den laatsten, oorlog tegen Amerika veel slechter bijstond, dan de Boerenrepublieken op 't ogen blik tegenover Engeland, geen kaap vaart durfde ondernemen, hoewei Spaaije niet was toegetreden tot de verbonden landen die d'e Kaapvaart Lebben afgeschaft. Volgens een telegram uit Washing ton hebben de Vereen igde Staten de NEUTRALITEIT GESCHONDEN, door te verooaiooven dat te Boston eu New-York gecomprimeerd lioói werd ver scheept voor de Kaap. De Staatssecre- t air ia weliswaar verklaarde, dat de ver- gunning daartoe bij wijze van uitzon dering is gegeven en niet kan gelden als precedent. Waarvoor die uitzondering? STADSNIEUWS. Eerste en derde papina. Haarlem, 6 Nov 1899. De jjkwet bepaalt dat liet verbodeD is op de plaatsen bestemd tot het ver- koopen, inkoopen, afleveren of in ont vang nemen van waren voorhanden te hebben maten of gewichten die niet aan de vereischten voldoen. Iedere maat of gewicht moet thans voorzien zijn van het goedkeurings- merk, voor dit jaar de letter b in den gewonen schrijfvorm. Maten of gewichten voorzien van het alkeu- ringsmerk, een gOjjkzydigen driehoek, mag men niet voorhanden hebben. Men controleere dus zelf zijn maten en gewichten om te voorkomen, dat ze in beslag genomen worden. De Muzikale Vriendenkring Haar lem is van plan om op Woensdag 15 November eene uitvoering te geven ten voordeele van het Roode Krois in Transvaal met welwillende mede werking van het gunstig bekende quartet Loreley waarschijnlijk in het Brongebouw. De le-luit. J. A. N. Laruwiere Kraat, die van het 2de reg. iuf. is overge plaatst by het 4ereg. inf., is bier ter stede ingedeeld. Jubilé. Den llen November a.s. herdenkt de tweede commandant der Brand weer, de heer J. P. J. Beccarie den dag, waarop bij vóór 25 jaar als vrij williger van Spuit 10 werd aangesteld. Achtereenvolgens werd bij bevorderd en wel op 15 Juni 1881 tot sergeant, op 17 Jnli 1884 tot sergeant-majoor, op 27 October 1S86 tot 2den luitenant c p 18 Juni 1891 tot lsten luitenant en op 9 Februari 1893 tot stafofficier, weike functie de a.s. jubilaris nog bekleedt en welke hy zoo wy hopeo, nog vele jaren za! mogen waarnemen. Dien dag zal het den jubilaris voor zeker aan blijken van belangstelling niet ontbreken. Op het Trans vaal-concert te geven door Haari. muziekkorps a. s. Don derdag 9 November, zal behalve de reeds gemelde solisten, de Haarlem sche Liedertafel -Crescendo", direc teur de heer N. H. Andriessen, hare belauglooze medewerking verleenen. De beer Arnold Spoel zingt een zijner kort geleden gecomponeerde liederen „van een Konioginne van 18 jaar,* en ook o. m. „Afrika", een compositie op woorden uit de Transvaal, gemaakt na den inval van Jameson, waarvoor de heer Spoel, d^n dank van de heeren Kroger en Leyds mocht ontvangen. De heer Yan Ooij bood den Beeh- stein vleugel welwillend aan, terwijl de heer Bolderdyk de vriendelijke attentie heeft, het orkest te versieren. Het gemeentebestuur gaat voort met zijn pogiQgen tot verbetering van het drinkwater in de woningen. Thans hebben weder eigenaren van huisjes aan de Brouwersvaart en Nassaulaan aanzegging gekregen, om daarin duinwater te laten aanbren gen, op straffe van onbewoonbaarver klaring bi) nalatigheid. Stukken van den Gemeente raad. Daar wegens de steeds langer wor dende spoorwagens de Koninklijke Rijtüigfabriek van de firma J. J. Beynes behoefte heeft aan een bout- loods van aanzienlijke lengte, vraagt zy aan den Raad in erfpacht, recht van opstal of in huur het open terrein aan 't oostelijk gedeelte van de Park laan tusschen het plantsoen en de gemeenteschool, groot 60 by 20 M. Verder wenscht zy vergunning om een gezonken smalspoor te leggen van den waterkant van bet Spaarne af, langs de Parklaan, door het Rip- perdapark, Daar de Molenstraat om het hout met kleine wagens af en aan te voeren. Voorstel van B. en W. tot goed keuring der begrooting voor 1900 van de voormalige corporation voor neriu- gen, ambachten en bedrijven, sluitende in ontvangst en uitgaaf met een be drag van f2239,41 en een vermoede lijk batig saldo van f1700. Voorstel tot vaststelling van het Ie supl. kohier der pi. dir. bel. dienst 1899 tot een bedrag van f6063.395. Voorstel van B. en W. over de gronden, behoorende tot het Laken- koopersgilde en gelegen tusschen den Raamsingel en het Wijde Geldeloo- zenpad. die einde 1874 voor 25 jaar werden verhuurd, opnieuw op dezelfde voorwaarden te verhuren, doch voor niet langer dan twee jaar. B. en W. zijn voornemens, vóór het eindigen van dien huurtyd, voorstellen te doen om de gronden voor rekening der gemeente te exploiteeren. KanienenkOpken"; eene novelle geheel uit het leven gegropen, ryk en boeiend van inhoud. De wyze waarop de heer Lamberts de verschillende daarin voor komende personen weergaf, was eenig mooi. De oud militair, en de dwaas Kanienenköpken, de beide hoofdper sonen in deze novelle, het was of wg ze in werkelijkheid zagen. Ook de andere personen werden zeer goed Wijziging in de begrooting. De begrooiiDg voor 1900 moet wor den gewijzigd eu niet in het voordeel van de be astingschuldigen. Het blijkt dat post 77, nitkeering aaD het Rijk van het aaudeel in de kwade posten, wegens de directe belasting, te iaag geraamd is en niet f 12000, maar f 18.969.30 zal bedragen. Daar het aandeel in de kwade pos ten van de gemeente-opceuten op de grondbelasting dienst 1897, wordt ge schat op f 450 stellen B. en W. voor post 77 in ronde cijfers te brengen op f 19.450. Het verschil stellen B. en W. voor te vindeD, door het cijfer van de op te Drengeu plaatselijke inkomstenbe lasting met f7000 te verhoogen en dus te brengen op f321.000 en de post onvoorziene uitgaven te vermin deren met f350. Geen wonder dan ook, dat evenals met eik n .mmer, de spreker ook nu weder een daverend applaus in ont vangst had te nemen. Zelfs moest by Dog eenige extra nummertjes ten beste geven. Na afloop der voordrachten nam het bal een aanvang en weldra zweefde menig paartje over den gladden vloer. Kortom het was. een gezellige bij eenkomst. Een collecte voor Transvaal gehou den bracht f22.05 op. Verder was het Zaterdagavond nog feest in het Brongeboaw, waar het fanfare-corps „Wilhelmina" bestaande uit personeel der firma Beynes, eene uitvoering gaf. Lustig werden de ver schillende muzieknummers ten gehoore gebracht, afgewisseld door voordrach ten eu tooneelstukjes. Ook hier amu seerde men zich terdege. Onder de talrijke aanwezigen bevond zich ook de familie Beijnes. In Felix Favüre waren hetde zonen van Mars die daar een gezellig onder onsje hielden. Ook hier waren voor dracht 9G dans de hoofdnammers van het programma. Spoorwegambtenaren. De Haarlemscbe Vereeniging van Spoorweg-ambtenaren hield Zaterdag haar eerste gezellige bijeenkomst in dit seizoen in de bovenzaal der socië teit „Vereeniging." De zaal was flink bezet. Als spreker trad op de talent volle declamator de heer P. H. Lam berts Jr. van Amsterdam, die met zijne aardige voordrachten den aan wezigen eenige prettige uurtjes be zorgde. Wat een gloed waserinzyne voordrachten „Naar 't Kroningsfeest" en „Ik he de Kenuingin gezien", welke in Geldersch dialect voorge dragen zoo levendig de vreugde van een dorpeling schetsen, die naar Am sterdam is geweest en de revue op de heide heeft gezien. Ook met zijn voordrachten „Dat zyn Feestgangers" en „Humoristica", beide zeer leuk van inbond, oogstte spreker veel succes. Het hoofdnummer was evenwel o. i. de novelle uit het Geldersche dorps leven „Gerth Jan Roel, bijgenaamd HAAG3CHE BRIEVEN Tot nu too is de behandeling dor Ou>- gOTallenwet zonder ongevallen afgoloö- pen maar wat er komen kan. weet men j nog niet. En de mogelijkheid blijft» dat 1 de Minister van Waterstaat, bezig niet het opbouwen van zijn Rijksbank, van den steiger valt en zijn ministerieelon. hals breekt. Mogelijk maar niet zoor j waarschijnlijk, waar ieder lid van de Kaaner stelselmatig terugdeinst" rixa- de verantwoordelijkheid voor een daad', die de intrekking der wet of haar ver werping na zich zou kunnen slepen, j Het eenig incident dat iu de afgeloo- pen week den goeden gang van zaken, in gevaar k on brengen, was het on derbroken der redevoering van den heer Kuyper, voor het lezen van een Trana- vaal-bulletin. Dat gebeurde aldus. De heer Harte, die vóór dr. Kuyper zajt, las het bulletin met zichtbaar genoe gen het bevatte de overwinning dar Boeren bij Ladysmith. Dr. Kuypec boog zich voorover, vroeg even het bui tetin. las het en liet voor enkele oogenblikken zijn onderbroken speech in den steek. Maar de Kamer was dan ook zóó opgewonden, dat elke minder parlementaire afwijking begrijpelijk werd en 's Voorzitters krachtig optra den slechte kon beletten datgene waö FEULLLETQN. Vrienden in deMisdaad. Uit bet Engelsch door E. W. HORNUNG. 11) De vensters stonden wijd openmen hoorde nog allerlei geluiden uit Picca dilly. Lang voordat hij eindigde, waa het laagste geratel der wielen opgehou den en verstoorden wij alleen de stilte" van den zomernacht. ...„Neen, ze dóen wezenlijk goed. Gij; betaalt slechts voor je drank, om zoo te zeggen, maar ik vrees, dat de mijne van een ander karakter waren. Ik waa ia schulden, ik had wezenlijk de uit- noodiging moeten afslaan; toen gin gen wij allen naar „Melbourne Cup"; ik wou niet. Ik was toen niet de be daarde man van overleg als nu. Maar de anderen wisten niet, hoe hard ik waa en ik] zWoer, dat zij het niet zouden weten ook. Ik dacht er over om mij tot een familielid te wen den. een neef van mijn vader, die in een van de koloniën moest. zijn. Als hij een rijk man was, dan zou ik wel trachten hem te bewegen mij te hel pen. Ik beproefde hem op het spoor .e komen en sLiagde daarin, juist toen ik eenige dagen voor mij zelf had. Ik had mij nl. in mijne liand gesne den, juist vooa* den grooten cricket- wedstrijd op Kerstmig en kon toen na tuurlijk niet 9pelen. De dokter, die mij verbond, vroeg mij toevallig, of ik een bloedverwant van Raffles van de ..Nationale Bank" was en dat zuivere gelukkige toeval I ontnam mij bijna den adem. Een bloedverwant, die eena Iiooge betrek king in eeno der banken bekleedde, die mij aEeen door zijn naam, cre.diet kon geven, kon er iets beters zijn. Ik be sloot dadelijk, dat diezo Raffles de man was, dien ik noodig had en was zeer teleurgesteld, toen ik het volgende oogenblik bemerkte, dat hij volstrekt geen hcoge betrekking bekleedde. Ook had de dokter hem niet eena ontmoet, maar slechts iet-s over hem gelezen in j betrekking tot een sensatie makend voorval, dat in eene onderafdeeling, die mijne naamgenoot bestuurde, plaats ge grepen had. Een gewapend roever was namelijk door dezen Raffles moedig met een ko gel ontvangen., en daar was dat zoon buitengewone zaak, dat iedereen er over gesproken had. Eene onderafdeeling mijn finan cier was tot een gewoon mensch neder gedaald. Maar oen administrateur was ,ch een administrateur en ik zeide, dat. ik weldra zou zien, of dat de bloed verwant was, dien ik zocht, als d'e dok ter zoo goed zon willen zijn, mij die onderafdeeling te noemen. „Ik wil nog meer d!oen;" zeide de dokter. Ik zal je den naam van die afdeeling bezorgen, waartoe hij bevor derd is. want ik denk, dat ze dat nu al wel gedaan hebben. En den volgenden dag bracht hij mij den naam der stad Yea,, die ongeveer 50 mijlen ten noOr- dlen van Melbourne lag; mna.r met de onbestemdheid, die a.l zijne inlichtin gen kenmerkte, was hij niet in staat te zeggen, of ik mijn bloedverwant daar zou vinden of niet. „Hij is een ongetrouwd man en zijne voorletters zijn W. F." zeide de dokter, die zeker genoeg waa van de onbelang rijkste punten. Hij verliet voor eenige dagen zijn vorige standplaats, naar het schijnt, dat hij zijne nieuwe niet be- j hooit te betrekken vóór Nieuwjaar. Hij zal zonder twijfel daar eerder heengaan om er zich in te richten. I Misschien vindt ge hem daar. mis schien ook niet. Als ik u was, zou ik eerst- schrijven." „Daar zou ik minstens twee dagen mee verliezen, zelfs nog meer, als hij er niet is, want ik begon zeer te verlan gen naar diem administrateur en ik ge voelde, dat wanneer ik hem' vond, als zijne vacamtie nog niet uit was, een weinig gezelligheid van mijn kamt de zaak aanmerkelijk zou helpen. „Dan zou ik een mak paardje ne men en er heem rijden. Je behoeft dien hand niet te gebruiken." „Kan ik met den trein gaan?" ,,Je kunt en je kunt niet. In elk ge val hob je dam nog te rijden. Je rijdt toch zeker paard?" „Ja," antwoordde ik. „Dan zou ik stellig den heelen weg rijden. Het is een prachtige weg door Whittlesea en over de Plenty Ran ges. Ik wou. dat ik den tijd had om mee 'e gaan." „Maar waar kam ik een paard krij gen?" vroeg ik. De dokter daoht een cfc-genblik na. „Ik heb zelf een merrie, die dik is door gebrek aan beweging. Ja zoudt me een weidaadbewijzon.als je dSe ongeveer hon derd mijlen bereedt- en dam weet ik meteen, dat je niet in de verzoeking sou komen, dia hand te gebruiken." „Gij zijt al te goedzeide ik. „Gij zijt A. J. Raffles," antwoordde hij. „En ik moet je zeggen, Bunny, dat ik nooit grooter compliment heb ge- Raffles dronk zijn whisky in kleine teugjes uit. wierp zijn eindje sigaret weg en st-alfl een andere op, voor hij vervolgde„Nu, ik schreef dan aan W. F. eenige regels met mijn eigen hamd, zoodat je wel begrijpen kunt., dat die niet erg gewond wa3alleen deze der de vinger was gespleten, en den volgen den morgen zette de dokter mij op een paard, dat de makheid in persoon was. De halve team kwam om mij te zien uitrijden, de overigen waren half boos op mij, dat ik niet bleef tot de match uit was, alsof ik hen kon holpen winnen, door toe te kijken. Zij wisten er weinig van. welk spel ik zelf zou gaan spelen en ik moet bekennen, dat ik het zelf toen nog minder wist. Het waa een interessant ritje, voor al nadat ik Whittlesea voorbij was, ten plaats, die op de helling vam een heuvel lag, en waai' ik mij herinner een kostelijk maaltje schapenvleesch met thee genuttigd te hebben. De eerste der tig mijlen was het een goede harde weg, maar na Whittlesea ging de tocht erver heuvels, waar ik deu weg dikwijls niet zien kon en hem maar aan mijne mer rie overliet, dien te vinden. Nu eena gingen wij door een greppel, dan weder door een ondiep, smal riviertje en den geheekn weg waren wij midden tua- scheu dik geboomte, waai' papegaaien in alle kleinen van deu regenboog rondvliegen. Het eerste levende woam, dat ik ontmoette, was een paard zon der berijder, met rinkelende stijgbeu gels en een afgegleden zadel. Zonder een oogenblik na te denken, hield ik hem tegen, door mij met het paard in zijn weg to stellen, toen er woldira, een main, kwam aangatoppeer en, die hein verdei* hollen belette. .Dank u, mijnheer," bromde de ixua.ii, een groote kerel in een rood geruit boe zeroen, met een uitdrukking ale van een duivel op zijn gericht. „Is er een ongeluk gebeurd!'' vroeg ik, do teugels inhoudende. „Ja," zeide hij vloekende alsof hij nilij tartte nog meer te vragen. „Een erg ongeluk," zeide ik, „daar er bloed aan dat' zadol rit." „Nu Bunny, ik mag zelf een sdiediu rijn. maar ik geloof niet, dat ik ooit iemand zoo heb aangekeiken, als dia vent mij deed. Maar ik hield rijn blik uit en dwong hem toe ta geven, dat er bloed op bet zadel zaffl en toen werd

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1