Amsterdamsche Beun Waschvrouw, Gevraagd Verlor eai s Weggeloopen: vangen van een een bijzonder lastig werk zal zijn. want moet men reeds een zeer goed schutter zijn om een postduif 'neer te leggen, het schieten van een bij komt zelfs in het Jagersla tijn niet voor. De „West Gaz." raadt het de partement van oorlog aan, de zaak eens tc onderzoeken. Spiritisme. Te Parijs wordt thans een interna tionaal congres van spiritisten en spi- ritualislen gehouden. Sardou schijnt ook tot hen te hehonren, want hij is tot eere-president benoemd. Nederland is er, volgens-de Temps, vertegenwoor digd door een predikant der Ilervorm- de Kerk., Uitlevering van een attaché. Na lange diplomatische onderhande lingen heeft de Fransche regeering be sloten den vroegeren attaché van vorst Ferdinand van Bulgarije, Eugen Pfan- nenstiel. wegens bedrog uit te leveren. De oplichter bevindt zich reeds op weg naar München, waar hij voor het landsgericht zich wegens bedrog zal hebben teverantwoorden hij heeft daar een hotelhouder voor 3ÜÜÜ Mark opgelicht. Na zijn vonnis in München te hebben aangehoord zal Pfannenstiel aan de Oostenrijkseh-Hongaarsche justitie worden overgegeven. Vervolg' Stadsnieuws. Cremer. De letterlievende Vereeniging J. J. Cremer heeft haai' seizoen Dinsdag avond op waardige wijze in de gezellig gedecoreerde schouwburgzaal geopend met de opvoering der historische schets „Frans Hals" doorH. M. P. van Em merik een stuk, waarmede tijdens de Frans Hals-feesten zooveel succes werd behaald, en dat coknu jiiet naliet een aangenamen indruk op de vele aanwe zigen leden en genoodigden te 'maken. Over het stuk zelve, behoeven wij, na hetgeen, er reeds vroeger op deze plaats van gezegd is, niet uit te i weiden. De eerste bedrijven zijn komisch, dan is Hals in zijn goeden, vroolijken tijdgezellige hoert en scherts zijn dan aan de orde van den dag; het laatste hedrijf, waarin Frans Hals aan het einde van zijn levenshaan is, is be paald indrukwekkend. Zoowel voor de opvoerenden als voor den auteur was het een mooie avond. Vooral aan de 'hoofdpersonen komt een groot deel van dit succes toe. De rollen van Frans Hals (Van Gasteren) en Lijsbeth (mej. Ebbers) werden vertolkt op eene zeer •loffelijke wijze. Hun spel was vol gloed en bezieling. Waardig werden zij ter zijde gestaan door de anderen vooral het spel van Van Dijk (Jansen) en Jan Kwast (Beijnen) werkte mede om het succes te verhoogen. Te betreuren was het dan ook dat van eene andere zijde, en wel van het muziekkorps, dit succes weder eenigs- zins werd verminderd. Aan het einde van het tweede bedrijf, waarin 't schuttersgilde in zijn kleu rige Uniformen optreedt, liet nl. de muziek de opvoerenden in den steek, waardoor de indruk die drt tooneel an ders op de toeschouwera zou hebben gemaakt, veel verminderde. Het was voor velen en vooral voor de werkende leden eene teleurstelling dat het mu- ziekkorps van den heer Kriens op het oogenblik dat zij het „Wilhelmus" hadden moeten aanheffen, om het goed ■geslaagde tooneeltje geheel tot zijn recht te doen komen, van hun zitplaats verdwenen. Zoo goed en zoo kwaad als het ging, zongen nu de aanwezigen staande het „Wilhelmus" wel plech tig, doch minder effectvol. Over de opvoering van het stuk kun nen wij zooals gezegd evenwel niets anders dan goeds zeggen, en van i daar dan ook het succes dat den auteur, den heer H. M. P. van Emme- 'rik. ten deel viel. Tweemaal werd hij op het tooneel geroepen, na het twee de bedrijf en aan het slotbeide keeren 'luide toegejuicht door de aanwezigen. Door den heer van Gasteren werd hem met een toepasselijk woord na- .mens de leden als bewijs van hoogach ting een tweetal fraaie bloemstukken overhandigd. Spr. wees er o. m. op hoe het stuk met veel. toewijding en kracht was samengesteld en sprak den wensch 'uit, dat het niet bij één pennevrucht mocht blijven, doch dat de auteur nog /meerdere werken mocht schenken aan ons Vaderland. (Applaus). De heer Van Emmerik dankte voor deze bewijzen van sympathie en zeide, dat het stuk voorzeker niet zoo goed geslaagd zou zijn, wanneer de wer kende leden niet met zooveel ijver en toewijding hun taak hadden opgevat. 'Aan hun succes had hij zijn succes te danken, en in de allereerste plaats bracht hij daarvoor een woord van ..dank aan den heer Van Gasteren en mej. Ebbers/ voor hun gloedvol spel, (voor de waardige opvatting en vertol king hunner rollen. De avond was geopend door een voordracht van den heer Groote Woort- man, die zeer verdienstelijk, de zeil en alleenspraak „Frans Hals" door dr. ,H. J. A. M. Schaepman voordroeg en daarmede veel applaus inoogstte. 't Was een mooie avond; de eenige schaduwzijde was de warmte, waar mede men in de zaal te kampen had, maar dat kon niemand helpen. Van hat oorlogsveld. Bij de firma G. G. Bies in de Koning straat, zal deze week worden tentoon gesteld een verzameling projectielen van het slagveld in Zuid-Afrika, hene vens eenige photographieën, en andere bezienswaardigheden. Wij waren heden in de gelegenheid de gruwelijke maar interessante col lectie te zien. Er is vooreerst een Maxim Nordenfeldt-projectiel bij, onderin op gevuld met kruit en bovenaan met nytro-glycerine, de bekende explosieve stof, die dood en verderf rondom zich verspreidt, waar ze losbarst. Dan een stuk granaat uit een Krupp-kanon, dat zwaar in de hand weegteen splinter van een granaat-kartets, die opgevuld is met kleine kogeltjes, al even zoovele onheilen, en een kogel uit een Maxim - kanon. Van de strijdmiddelen der Boeren zijn aanwezig twee soorten Martini- Henri-kogels, waarvan een door hen zelf gemaakt is, een z. g. staalpunt, een kogel van een Steyn-repeteer- 1 geweer en een van een Mauser, en (het zij hier onze verantwoording medegedeeld) een dum-dum-kogel van de Boeren. De Engelschen zonden voor deze vreeselijke tentoonstelling in, ver schillende soorten dum-dum-kogels, el'. een week-lood-gepunte, een met een hollen kop, en een gespletene. De eerste slaat in het lichaam uit elkaar, ver scheurt de edele deelen en versplintert de heenderen, zoodat de wonde uiterst gevaarlijk is die met den hollen kop draait zich door deze bijzondere con structie diep in liet lichaam van den getroffene de derde slaat in vieren open of rolt zich op ook hiermede wordt een verschrikkelijke wonde toe gebracht. De afbeeldingen geven te zieneen goudmijn (een stukje goud erts is mede aanwezig), de ex-woning van Paul Kruger, een gezicht op Jo hannesburg en een oorlogsdans van Kaffers. Een goudstukje met de beel tenis van den bejaarden Staatspresi dent is het laatste stuk. Schouwburg. Zondag a. s. zal in den Schouw burg alhier opgevoerd worden het tooneelspel van Rosier Faassen ,Anne Mie" door liefc tooneelgezel- schap Gehrs. A. v. Lier en Woens dagmiddag a. s. te 2 uur zal eene kindervoorstelling, plaats hebben van ..de Kleine Lord" door het ge zelschap Barendse en Potharst, wel een bewijs dat de nieuwe Direc tie alle pogingen in het werk stelt om het jong en oud naar den zin te maken, en wij twijfelen daar om dan ook geenszins of het zal haar wel gelukken. Het plan be staat om in dit seizoen meerdere kindervoorstellingen te geven. Kogelen. De uitslag van den Kampioens- kegelwedstrijd, uitgeschreven door de kegelvereeniging „Strijdlust' te Tilburg is als volgt Kampioen is geworden de heer H. de Bont van de club „Herinne ring" te Tilburg met 53 houten in 6 worpen de eerste drie aanmoe digingsprijzen werden behaald door de.ïieeren K. Kuijk te Rotter dam met 50J. Polak aldaar met 47 en J. Zuurhaus te Waalwijk met 47. Er is met ambitie geke geld en ae maatregel, dat iedere deelnemer hoogstens 25 kaarten kon vergooien, vond veel bijval, en mag voorzeker een stapje in de goede richting genoemd worden om de kegelsport weder in het goede spoor te brengen. Want niet alleen dat er tegenwoordig te veel kegelwedstrijden aan de orde van dendag zijn, het enorm aantal prijzen, bij eiken wedstrijd uitge loofd, schept ongezonde toestan den. Werden er vroeger 8 a 10 medailles uitgeloofd, waarvoor dan flink werd gestreden, tegenwoor dig is het aantal uitgeloofde prij zen meestal boven de 30, waardoor de waarde, vroeger door de win ners aan de medailles gehecht, on getwijfeld veel moet verminderen, en boewei de wedstrijden meestal druk bezocht worden, zijn er toch vele oudere clubs, die juist om laatstgenoemde reden wegblijven. Zeer te wenschen is het dan ook, dat, wil men de kegelsport in eere houden, de misstanden die daar bij tegenwoordig voorkomen, wor den weggenomen. De onlangs opgerichte vereeni- ging tot bevordering der kegel sport werkt reeds in dien geest en verdient voorzeker den steun van ieder rechtgeaard kegelaar. In den afgeloopen nacht is per brancard naar het St. Elisabets Gasthuis overgebracht, vrouw van Buur en, wonende Spaarndammer- weg, die in hare woning bij onge luk van de trap was gevallen, waar bij zij eene verwonding aan het voorhoofd had bekomen. Op de Dinsdag gehouden verga dering der Vereeniging van Indus- trieelen en Kooplieden, betreffen de Bouwkunde en aanverwante vakken, is besloten een adres te richten tot den Raad om het voor stel van B. en W. betreffende de loonregeling in de bestekken niet aan te nemen, daar dit voorstel voor de patroons veel te bezwaar lijk is. Bennebroek. In geruimen tijd had men niet meer gehoord van typhusgeval- len of van lijders aan typheuse koortsen bij bewoners der huizen aan de Leidsclievaart alhier. Thans is de febris typhoidea we der uitgebroken ten huize van den heer J. B. alhier, van welk gezin 4 kinderen tegelijk door de koort sen zijn aangetast. Vervolg Nieuwstijdingen. Verkiezing Prov. Staten. Uitslag der stemming voor een lid der Provinciale Staten van Noord-Holland in het kiesdistrict Schagen K. Breebaart Jz. te Win kel 866, P. Buis Jz. te Schagen 2S4, C. L. Kolff te Wieringen 17S, C. J. Wagenaar te Broek op Lange- dijk 251, P. A. Wonder te Heer Hugowaard 791 stemmen. Herstemming tusschen; de hee- ren K. Breebaart Jz. en P. A. Won der. Uit Suid-Afrika terug. Blijkens een bij de directie der Nederlandsche Zuid-Afrikaansehe Spoorweg-Maatschappij ingekomen telegram van den consul-generaal der Nederlanden te Kaapstad is op 15 September j.ï. wederom een stoomschip de Arundel Castle" van Kaapstad naar Vlissingen vér- trokken met een aantal geëm ployeerden der Maatschappij met vrAawen en kinderen te zamen ongeveer 200 personen aan boord. Ook nu weder zijn de namen deTj terugkeerenden niet bij de direc tie bekend. Meijers in Maastricht. Maandagavond hield Harrie Me ij er s zijn blijden intocht-in zijn geboortestad Maastricht. Zijne vrienden hadden voor een luisterrijke ontvangst ge zorgd. Aan het spoorwegstation afge haald door de besturen van verschil lende sport- en andere vereenigingen, allen voorzien van gekleurde hallons, en begeleid door twee muziekkorpsen en eene onafzienbare menigte, ging het naar de Redoutezaal, waar de ouders en andere familieleden van Harrie hem stonden af te wachten. Aardig was het te zien, hoe de jeug dige overwinnaar op zijne ouders aan vloog en hen omhelsde. Vervolgens werd hem de eerewijti aangeboden en zijn hem bloemstukken overhandigd, waarb'j het aan toespraken en felicita tion niet heeft ontbroken. Nadat Har rie bedankt had voor de eer hem aan gedaan, werd deze ovatie besloten met het spelen en zingen, van ...lang zal hij leven 1"- Moord in. do Zandstraat. Voor de Rotterdamsche rechtbank stond terecht J. V., 24 jaar, schippers knecht, wonende aldaar. Hem werd ten laste gelegd, in den nacht van 14 op 15 Juli aldaar Friedrich Wilhelm Schönfeld moedwillig met een mes een steek in den buik te. hebben toege bracht, waardoor talrijke kleine bloed vaten van het mesenterium, de darm- wand en het spierweefsel verwond zijn, welke verwonding een inwendige ver bloeding heeft veroorzaakt tengevolge waarvan S. den volgenden ochtend is overleden. Beklaagde, ondervraagd, verklaart in bewuslen nacht dronken te zijn ge weest en niet te weten dat hij iemand gestoken heeft. In den vooravond was hij in de Zandstraat mot eene vrouw gesprok.en, met wie hij later ruzie ge kregen heeft. De eiscli was 3 jaar. Dom publiek. Op het politiebureau in de Meer mansstraat te Rotterdam is in bewa ring gesteld een jongen van 18 jaar, wonende in de De Ruijterstr iat. Die jongen heeft op den Goudschen rijweg een knaap zóó ernstig mishandeld, dat het de aandacht van het publiek en ook van een politieagent trok. Aan de aanmaning van een politieagent om zijn weg te vervolgen, stoorde hij zicli niet, en zelfs trachtte hij eene woning, waarin de mishandelde knaap ge vlucht was, tegen den wil van den be woner in, binnen te dringen. Toen zou de agent hem arresteeren, doch het publiek keerde zich tegen dezen, die daarbij een pak slag opliep, en de jon gen ontvluchtte. Nu ging de politic, inmiddels versterkt, hein achterna.in het nauw gebracht, sprong hij aan de Vredenoordkade in het waterhij zwom over naar den Boezem en ging vervolgens naar de Boezemkade, waar hij verdween. Een paar uur later ech ter werd hij toch gearresteerd.. Een tekortkoming. Het „Vad." schrijft: Naar wij vernemen is mevr. Van Heutsz, echtgenoote van den gouver neur van Atjeh, gisteren naar Indiii vertrokken. Dit vertrek had onopge merkt plaats, gelijk van den kant der Reg. ,of van andere officieele zijde ook niet de minste notitie genomen is van haar langdurige afwezigheid hier te lande. Hoe men ook over Van Heutsz' politiek moge denken, het valt niet ie ontkennen, dat hij in de laatste jaren groote diensten aan den lande bewe zen heeft; overal elders zou hij daar voor openlijk met eer zijn overladen; bij ons bepaalt men zich tot een woord van lof in officieele stukken.en tot een bevordering in rang; aan een huldebe toon, waardoor in Engeland de Ko ningin zich zoo populair maakte, door een lady White, lady Roberts en haar dochter als haar gasten op Windsor te noodigen, wordt in Nederland niet gedacht. Men heeft het niet noodig ge rekend of niet gepast om mevrouw van Heutsz ook maar de geringste atten tie te bewijzen gedurende haar maan denlang verblijf hier te lande. Het zij verre van ons daarvoor H. M. ónze Ko ningin een verwijt te maken; misschien wist H. M. niet eens, dat mevrouw Van Heutsz zich hier bevond; er zijn ande ren, van wie men had mogen verwach ten, dat zij zich niet onbetuigd hadden gelaten en dat zij, een nationalen plicht der dankbaarheid volbrengende, het aan passende vooiiichting der Ko ningin niet hadden laten ontbreken.. Prins Heinrich van Hessen „en bij Rijn" is te München overleden. Hij werd 28 Nov. 1838 te Bessungen uit het huwelijk van Prins Carl van Hessen en Prinses Elisabeth van Pruisen gebo ren. Sedert Jan. 1859 in dienst, maakte hij den Deenschen oorlog, dien van 1866 en den Franscli-Duitschen oorlog mede en bracht het in 1887 tot den rang van generaal der cavalerie. Hij was tweemalen gehuwd, eerst met Carolina barones Zu Nidda (in 1878) die in 1879 stierf, daarna in 1892, met Emilia Von Topacka. Een zoon uit 't eerste huwe lijk, Karl, voert den naam van graaf Zu Nidda, de kinderen uit den tweeden echt heeten baron Von Dornberg. Eerst 24 Mei jl. stiei-f 's Prinsen oudsten broeder. Wilhelm. Een anecdote. In Italië wordt een anecdote verteld, waarvan de koning de held moet zijn. Op een avond ging Victor Emmanuel te Napels wandelen, alleexn verge zeld van een ordonnance-officiei'. Hij nam een huurrijtuig om terug te gaan, en de koetsier, rneenende dat hij met twee ondergeschikten van het hof te doen had, begon vertrouwelijk te praten. Hij ver telde, dat de rijtuigen het door concurrentie met de trams zoo slecht hadden en dat de koetsiers te zamen een verzoekschrift aan den koning gezonden hadden. De koning vond het grappig, hem te vragen, hoe hij over den nieuwen koning dacht. - zei de koetsier, „koning Hum- bert was goed, eigenlijk veel te goed, dat was zijn ongeluk. Maar zijn zoon lijkt mij erg achterdochtig en een kale jakhals!" De koning lachtee aan het paleis zei hij tot den koetsier: „Kom binnen." „Maar de wacht!" „Loop maar door." De wacht salueert. De wandelaars gaan naar boven en na 2 minuten brengt een maarschalk den koetsier een bankbiljet van 10 lires. „Ziehier. Z. M. betaalt voor de rit." De goede man was geheel verbouwe reerd, maar hij vertrok haastig en leg de er de zweep op, omdat hij bang was, dat men hem straffen zou voor wat hij gezegd had. Varia. Veiligheidslucifers. Klant (tot winkelier). Uw veiligheids lucifers zijn afschuwelijk. Wat men ook doet, ze gaan niet af. Winkelier. Welnu, wat kunt gij vei liger verlangen Jong moedertje. Papa wandelt met de kleine dochter naar een speelgoedwinkel om haar een pop te koopen. De winkelier gaat aan het uitpakken en papa vraagt Welk soort pop wou je hebben, Marietje Tweelingen papa.- Een banaal gezegde. Ik begrijp niet, hoe Schiller zijn Don Carlos met zulk een banaal gezeg de kon aanvangen als „De mooie da gen van Aranjuez zijn nu voorbij." Dat hoort men van Jan en. alleman. Aan het Tooneel. Wat doet uw zoon tegenwoordig Die schijnt het nog al goed tc hebben. Die is tegenwoordig aan het too neel. Aan het tooneel Ja. Hij staat achter een donker gordijn, en zoodra de scherpschutter schiet, blaast hij de kaars uit. Weerbericht. VERWACHTING: Zwakke tot mati ge Zuidwestelijke wind, bewolkt, wei nig verandering in temperatuur. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd19 Sept. D. v. d. Fluit en M.-A. Luyken, 19. F. W. Bos en J. Dijkstra. 19. J. B. H. D. de Graaff en C. Jonker. 19. J. Krul en G. Prins. 19. H. Steffens en G. Dollé. 19. G. G. Brummelaar en Am. Kluijskens. 19. A. Walkotte en A. v. Melsen. Getrouwd 19 Sept. S. Folkerts en J. M. A. v. Heulen. 19. N. Leeuwerik en J. H. C. Vonck. 19. J. v. d. Spoel en E. Hooning. 19. P. Kuit en A. A. v. Corstanje. 19. L. de Mooy en J. J. M. Neele. 19. L. A. Lauvey en J. W. Monsma. Bevallen18 Sept. G. de Nijs van Wort z„ 17. E. v. WeesDerks z., 19. J. Voorenv. d. Werff d., 19. J. W. BakkerBoere d. OverledenN. H. v. Dijk 3 m. z., Brouwersstraat. 19. P. W. v. Schagen, 5 m. d., Oranjeboom straat. Msrktniouws. Haarlem, 19 Sept. 1900. 1 koe 140. 2S N. kalveren IS—8. 70 schapen 2416. 6S lammeren 1610. Schiedam, 18 Sept. Noteering Makelaars 11,50, Jenever f 15,50, Amst. Proef f 17, Beurscornmis- sie /ll, Stemming vast. Ruwe Spiri tus 7 3/8. 7. 1/2, Spoeling-Commissie f 0.90., Beverwijk, 17 Sept. De prijzen, der vruchten aan den af slag, opgegeven door de Gebr. Van der Kolk, waren als volgt: Aardappelen 2,50—3, Zand- 44,50, Appelen /4 5, Peren .4/5, alles per HL. Wor telen 6/7 per 100 bos; roodc Kool /6 7, witte kool 45, Bloemkool /7 10, sla 1.50—2. Bieten 1,50—2, An dijvie 1,50—2, Komkommers 5—/ 6, per 100; Spinazie 0.600.70, Poste lein 0,70—0,80, per mand; Snijboonen f23, Heerehboonen 50 en 60 ct. per 1000, Augurken 5060, per 100 mand jes. Rabarber f 6, Druiven 60 en 70., Alkmaar, 17 Sept. Op de Veemarkt, waren aanvoer en prijzen als volgt11 Koeien 170—220, 151 vette Kalveren 35100, 28 nuch tere dito 820, 1220 vette Schapen 20—27, 41 magere Varkens 2215, alles per stuk153 vette Varkens 38— 46 ets. per K.G., Hoorn, 17 Sept. GroentenAai'dappelen, groote mui zen 0.90—1.10, blauwe 0.70—0.85, Uien 0.500.60, Appelen 14, Peren 13.90, per ILL. Bloemkool 67 per 100roode Kool 1.50—4.50, Sla- boonen 3—4 ct, Snijboonen 10—20 ct., per 100 stuks. Enkhuizen, 17 Sept. De prijzen der vruchten opgegeven door de firma Gehrs. Koomen, waren als volgtAardappelen groote Mui zen 1,blauwe 0.851.00 per 4 ILL. grove Bloemkool 6—7, witte Kool 3 4, roode 34 per 100 stuks Peren f 1.40-2, Appelen 1.35—2.75, Uien groote gele 0.400.45, kleine 0.40 0.50, handperen 23.75 per H.L. Purmerend, 17 Sept. Afslag.narkt. Peren 2.25—2.50, Ap pelen 1.20—2.00 per mand, Andijvie 2nerl00 bos,.Handel vlug. Openingskoersen. Woensdag 19 Sept. 1800. 2i/a pCt. Ned. Werk. Schuld76®/* Oostenrijk Zilv. J/JSOi/o 3 pCt. Portugal223/4 4 pCt. Rusland 94 6de em95 4 pCt. Spanje 5 pCfc. Bimienl. MexicoS79/w 5 pCt. Brazilië Funding Lg84'/g ltya pCt. Columbia 4 pCt. Venezuela Cultuur-Mij. de Vorstenlanden aand. Koloniale Bank aand Liq. Barge Moorman aand Ned. Ind. Handelsbk. aand.81l/a Aand. Deli-Maafcschappij398 Langkat Cult. Maatschappij 102!/« Senembah Maatschappij S6S E. N. M. fc. Exp. Petr. br. Aand259 Moeara Enim Gew. aand132 Axkans. Constr. Tr. C 5 pCt, Kans. City P. G. Serie A en B62Ï/2 3 pCt. Italië Spwl. 87/39 A. E 3 pCt Zuid-ïtaliö Spwra. A. H56 Atchison Topeka Cert van aand.... 27i/4 Cert, van pref. aand. 6Cö/4 Denver Rio Grande 8pw. aand..... 19s/lt pret aand. Erie Spoor Gew. aand11 p le pret aand323/4 Illinois Central Cert, van aand St. L. en San Franc. Cert. gew. aand.103/8 n v s o v. 2pref. aand. 34 Miss. Kans. en Texas Aand67/g Louisv. Niashvill Cert. v. aand... N. Y. Ontario aand2Ql/8 Norf W. Cert. van gew. aand.... 34 Union Pac. Cert. van gew. aand.... 573/4 Southern Pacific gew. aand321/8 6 pCt. Peru Mortg. B55ty4 Cert. van Aand: Peru2% Pref.l&ha Prolongatie 4 364e STAATSL.OTER6 J 19 Sept. 1900. Se klasse 2e lijst. No. 5366, f 1C00. No. 10121, 1211-1, 17962, ƒ400. No. 9397, 17303, 20321, f 200. No. 1086, 1279. 1639, 4231, 7980, 11707, 13706, 15419, 20151, f 100. PRIJZEN 70.. 8724005193 8025115471530417303 19124015273 8038119301546417343 23524135476 8078120761551217512 381 2656 5487 813512407 1558617705 420 2834 5782 8172125691565017963 422 3065 5814 8311127031567518204 488 3086 5821 831712751157141S36S 824 3115 5875 8370127541577218640 869 31216140 9079132551684518700 9013124 6177 9196132661586918825 102734866333 9372132761604418908 1110 3630 6435 949413397 1604719014 118037036548 9618136791613919150 1185 37616786 9734136981625119201 1256 3800 6965 9738 1416116332 19219 16584023703310094142291633519400 1755 41417404103331425016SS7 19827 1974 4189 7419104861449316912 20453 2026 4213 7517105881456816976 20815 2100 4356 777811105147341707120728 21114476 7720111821481617144 20763 21614497 7807112171482817156 20814 2212 4680 7812113521490617166 20905 2343 4998 7968114061501717297 20933 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 2 3320 6143 8959121001558218361 5 3376 6153 8974121721558318362 6633876248 9022121881560718373 8534296268 9023121961561418424 9134306284 9043122001569118449 145 3457 6293 909112239 15727 18494 192 3518 6300 9109122711576618518 237 3586 6303 9118123241581118536 248 3606 632S 9151123321589118622 352 3607 6365 924412335 1595818704 427 3624 6389 925312343159891S708 492 3680 6432 9365123561599718790 496 3682 6478 9366123981606318800 507 3730 6481 9396124441607618806 5213739 6499 956412496160S518815 580 3754 6553 9577125651623618837 584 3792 6589 9591125711632418922 6413875 6652 9731125971635418948 689 3S88 6655 9922126061637318967 812 39IS 66S6 9974126161641119006 822 3923 66941006312664164721S018 853 4017 670510067127091647619019 875 4021674410070 127161648619020 899 4033 680810089128361651219069 906 4054 6S2010222129011651519085 945 41046835103561292916557191*25 9814150 686910399129391663719217 1008 4166 690410464129481676019270 1053 4205 691410479130251676619335 1128 4244 698810607130261678119351 12314347 702010614131271680419379 1315435S 70451061813137168*2219197 1346 4389 715210625131811684119443 1374 4399 716010650132861684719514 14114417 722210674132871691119523 1422 4466 731110687134S01693019524 1455 4502731410740134951698919529 1463 4531738510748138881702619551 1556 4532 747010799138961708619552 1577 4539 749110803139261711019601 15934544 760410890139341719019660 1690 4645761710946139361719519663 1717 4602 773310968140181721819696 1S12 4645 775010998140431721919710 1818 4706 775411040141141725719728 1842 4729784211097141861727119729 1843 4734787011104142631736319767 1926 4748 789011132142651738919775 194848157903 U1Ö4142721741219821 1970 4923 791011193143331742819830 1997 4985 79131119514347 1746S19338 2060 4988 792011198143821752619846 2076 4996 814411238144131755719867 2137 5018 815211272144461757819886 2179 5046 820811277145011760419898 2203 5181S24411280145051762619945 2275 5215 824711312145931767719957 2307 5247 8279113191460717775 20053 2404 5339 8288113941462317908 20078 2518 5445 8319114201466317919 20157 2540 5494 8332114401471617937 20205 2592 5514 8358115191474417954 20262 2620 5575 S3S5115301492717955 20293 2629 5662 840S115611494717977 *20308 2645 5735 847211665149641801820599 2860 5836 S58411684149851S020 20641 2915 58418589116991500918083 20668 2920 5858 861911713151431810120671 2940 597S 8739117571517418133 20703 29915990886111 95152641816020716 31655993890711898153081817420775 3195 6073 8926119291548818225 20S37 3214 6085 S934119951553718240 20943 3290 6*06 8954120161557618283 Telegrammen, LOURENCO MARQUEZ, 17 Sept (R. O.) President Kruger zal niet vertrekken met de Herzog, zooals zijn bedoeling was. LONDEN, 19 Sept. (R. O.) De „Daily Telegraph" bevat een tele- gram, gisteren uit Lourenijo Mar- quez verzonden, luidende Een geregelde veldslag is gele verd halverwege tusschen Ivaap> muiden en Hectorspruit, waarin de Boeren zware verliezen leden,' Lourenco Marquez wordt over- loopen door Boeren. De Nederlandsche ambulance is hier aangekomen van Komatipoort-, op weg naar Europa. Een Portugees werd aan de grenJ zen gedood door Boeren „snipers.", Een Portugeesche batterij artil-; lerie is gisteren naar de grenzen vertrokken, doch werd, op 63 ki lometer afstand, opgehouden door Kaffers. Zij is nu in gevecht ge wikkeld. LONDEN, 19 Sept. (R. O.) Een telegram gisteren door de „Daily Telegraph" uit Lourengo Marquez ontvangen meldt: De Engelschen zijn te Komatipoort, waar een heA vig gevecht geleverd wordt. Het Duitsche stoomschip Herzog1 is aangekomen. Familieberichten. Getrouwd: 14 Sept C. J. Helderman met G. A. M. Kramer, 's Graveuhage. Bevallen: 12 Aug. Van der Swan—1 Doorn, Z.-Bandoeng (Java.) 13 Sept.' A. M. C. Frohn-Wamsteeker. d„ Buarn 16. M. C. Plu DuysHulstijn, z„ Arn hem. 17. MeinersCrébas. a., Amers foort. 17. L. A. BouvyStallinga. z., Amsterdam. 18. Van Regteren Altena- Loman, d., Amsterdam. Overleden: 18 Aug. Jhr. I. J. Ram melman Elzevier, 45 j„ Amsterdam. 30 Aug. J. Mohrmann, 82 jaar, Hamburg.1 12 Sept. S. P. HamFz., Utrecht. 12. II. Neidlrnger, 57 jaar, Amsterd. 13. H. J. L. Verster, jd„ 80 j„ Apeldoorn. 13, D. IJff, 2-4 j., Koog aan de Zaan. 1*3. W. R. Ferwerda, 60 j.. Brussel. 13. Wed. M. W. van Bremen—van Leeu wen, 71 j., Alkmaar. 14. Wed. E. M.' Grutterink-van Bemmel, 68 j„ Utrecht. 14. Wed. G. P. van Tright—Van de Garde, 67 j., Zalt-Bommel. 14. M. Sprui- tenburg-Van Kouterik, 69 jaar, Nieuw-) Vennep. 16 September L. J. Vis- scher, 64 jaar, Amsterdam. 16. R. Ley- enaar Hzn., 58 j., Harlingen. 16. A. P.\ J. Haalmeijcr, 64 j., Amsterdam. 17. L. Meijboom, jm„ 31 jr., Den Haag. 17., S. H. van Wulfften PaltheVisser, -48' j.. Almelo. 17. R. T. Muschart, 64 j„ Utrecht 17. T. J. W. G. Faber van Riemsdijk, jd., 81 j., Deo Haag. 1 Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prins Wilem V arri veerde 17 Sept van Amsterdam tc Pa ramaribo. Het stoomschip Prins Willem II ver-, trok 18 Sept van Paramaribo naar Amsterdam. Het stoomschip Bali, van Batavia: naar Amsterdam, passeerde 18 Sept.; des nam. 12 uur Dungeness. Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Amsterdam naar iUiavia, ar riveerde 16 Sept. te Southampton. Het stoomschip Flores vertrok 16 Sept. van Hongkong. Het stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 17 Sept. te Genua. Het stoomschip Memnon, van Bata via via naar Amsterdam, passeerde i Sept. te Suez. Het stoomschip Madura, van Am sterdam naar Batavia, passeerde lt' Sept. Kaap Rocca. Het dubbelschroefstoomscbip Staten dam, van de HollandAmerika Lijn, arriveerde 16 Sept. van Rotterdam te New-York. Het stoomschip Titan, van Java naar Amsterdam, vertrok 15 Sept. van Mar seille. Het stoomschip Maasdam, van de HollandAmerika Lijn, arriveerde 18 Sept. van New-York te Rotterdam. Het stoomschip Maasdam, van de HollandAmerika Lijn, van New-York naar Rotterdam, passeerde 11 Sept., des nam. 6 uur Lizard. Het stoomschip Polyphemus van Ba tavia naar Amsterdam, arriveerde 18 Sept. te Sxiez. Het stoomschip Titan, van Batavia naar Amsterdam, passeerde IS Sen' Gibraltar. Advertentiën. Te Blcemendaal wordt gezocht een knappe FIJN STRIJKSTER, voor het ge heel klaar thuis bezorgen van een paar kinderwasschen. Ter bespreking zich te vervoe gen Huize »DE RIJP", 's avonds tusschen 8 en 9. Een Bakkergleerling, boven dé 16 jaar oud. Adres W. DEKKER. Rozenprieelstraat 58. een HALFWAS SCHILDER. Tuin- laantje 2g. Gouden Damesremontoir met zilveren ketting. -Tegen goede be- looning terug te bezorgen Kam pervest 15a rood. Een jonge Fox-Terrier, (kop wit met zwart gevlekt), luisterende naar den naam »Teunis." Tegen belooning terug te bezorgen Zijl* straat 87.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 3