Atusferdamsefee Beurs. Tot zoover cle briefschrijver, in elk geval zou er uit kunnen blijken, dat er weinig verwachting is van daling der kolenprijzen in de naaste toekomst.. Liever Franseh, dan. zulk Nederlandsek. In „Neerlandia" van Sept. 1900 le zen we Op de Brusselsche trams ontvangt men kaartjes, waarop onder den Fran- echen tekst, de volgende Nederland fiche vertaling is afgedrukt „Die koepon is persoonlijk en moet voorgesteld worden op ieder aanzoek van eenen bediende der Maatschappij." En op de keerzijde „De reiziger moet de bestemming aanduiden voor dewelke hij de over eenkomst verlangt en tegelijkertijd zij nen overeenkomst-koepoa betalen voor de doorreis der aanvankelijke lijn. De overeenkomst-koepons zijn persoonlijk en onvervreemdbaar, zij geven slechts recht aan een verandering van lijn .zonder hoegenaamden opleg voor de le klasse. Deze verandering moet op het eerste aanrakingspunt der twee lijnen geschieden. De overeenkornst- /koepons zijn slechts geldig voor de kortste 'lijn en voor zooveel zij gébruikt worden binnen het uur hunner afleve ring en vergezeld zijn van den koepon van doorloop op de aanvankelijke lijn uitgevoerd. De overeenkomst en den duur der doorreis zijn niet gewaar borgd en de overeenkomst-koepons ge ven slechts recht op eene plaats voor zooveel er beschikbaar zijn." Is er dan in Vlaanderland geen der tallooze vereenigingen, die zulk taai- verknoeien met goed gevolg kan tegen gaan Wie „maakt" daar de vertalin gen Een ambtenaar van staatswege Dan dient de regeering met klem te worden onderricht. Een liefhebher? Dan liefhebbere hij elders. In elk geval liever Franseh, dan zulk Neder- landsch 1 INGEZONDEN. Yoor den inhoud dezer rubriek slelt de redactie zich niet aansjxrakelijk. 'Tan ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Eet Bestuur der Geneeskundige Ar- '•mencommissiö heeft met groote ver wondering kennis genomen van het •etuk „Gezondheid en pestbarak", in 'uw blad van Maandag 24 Sept jl. De algemeene beschouwingen, daar in vermeld, stilzwijgend voorbijgaan de, meent het Bestuur te moeten opko men tegen de onjuistheden, die daarin worden gepubliceerd, wat betreft be sluiten, die door de Geneeskundige Ar- 'mencomrnissie zouden zijn genomen. Het Bestuur meent die onjuistheden /duidelijk genoeg aan te geven door de verklaring, dat de Geneeskundige Ar- mencommissie geene hesluiten heeft genomen in zake de cholera-harak, maar haar oordeel tot nader orde op geschort heeft. Het Bestuur der Geneeskundige Ar- mencommissie te Haarlem. VAN MAAS, voorz.: HOOGCARSPEL, seer. De verwondering van de inzenders kan ongetwijfeld in geen vergelijking komen met de verwondering, waarmee wij ons over hunne verwondering ver wonderen. Het zal den lezer niet ontgaan zijn, dat inzenders zich er wel voor wachten een bepaald punt in ons bericht aan te wijzen, dat onjuist zou zijn. Zij zeggen liever zoo in 't algemeen, vaagjes weg: dat het voldoende is om te verklaren, dat de G. A. C. geen besluiten heeft genomen. De geheele bestrijding draait der halve op een woordquaestie uit, waar in de geachte inzenders bovendien nog ongelijk hebben. Want wa&r staat in ons bericht, dat de G. A. C. besluiten heeft genomen Nergens. Het geheele woord komt cr niet in voor. Er staat, dat de G. A. C. met den architect de barak heeft bezocht en die afgekeurd, evenals de plaats waar zij staat. En dat houden wij vol, tegen alle vage verweer in, want het is zoo. Zóó en niet anders was de opinie der G. A. C. Zelfs is er gesproken over de kosten van een steenen barak, die 24.000 28.000 zouden bedragen. Wij kunnen zeer wel tegenspraak verdragen, maar men moet dan ook werkelijk op onjuistheden kunnen wij zen, wat hier het geval niet is. Het motief van dit ingezonden stukje he grijpen wij dan ook niétof het moest dit wezen, dat de G. A. C. het niet aan genaam vindt, dat wij hare meening hebben kenbaar gemaakt vóórdat zij haar officieel rapport uitgebracht •heeft. REDACTIE.- Zeer geachte Heer Redacteur, Vriendelijk verzoekt de ondergetee- kende u, in het belang der minder ge goeden, de volgende regelen in uw .veelgelezen blad te willen opnemen. Onlangs werd in een in uw Dagblad ingezonden stukje beweerd, dat de Ge meenteraad van Haarlem de voorge slagene overeenkomst met de L C. G. Association, betreffende het thans op ruime schaal doen toepassen van het muntgasmeterstelsel, op grond van technische bezwaren, volstrekt niet moest aangaan. De betooger schijnt goed gezien te hebben daar er thans reden bestaat te mogen veronderstellen dat getracht zal worden de technische bezwaren op te lossen. (Geheel negeeren zal beter tot het doel voeren). Het is daarom, voor de heeren die er over beslissen moeten, zeer aan te hevelen zich met een zand- bril te wapenen. Wellicht kan dan de bacil van het menschelijS doordrij- vingsvennogen waargenomen worden. Mijn hoofdmotief voor de gevraagde plaatsruimte is echter, eens te wijzen op de onbillijke en onrechtvaardige manier waarop het muntmeterstelsel wordt toegepast, in tegenstelling met den lof die heeren hoofden van gasfa brieken het toezwaaien. De lof is het sirenegezang of markt geschreeuw waardoor de minder ge goeden in verhouding veel meer voor een stère gas betalen dan de welgestel- den, een te hoog bedrag offeren aan het batig saldo waarmede elk jaar de balans eener gasfabriek moet sluiten en bovendien bijdragen tot bewieroo- ken van hem op wiens initiatief de geldaanbrsngende regeling tot stand komt. Gesteld, zooals hier ter stede, dat door de minder gegoeden of muntgas- gebruikers 1 cent per stère meer be taald wordt. Hiermede vergoeden zij dan rente en aflossing van bet kapi taaltje, dat de exploitant heeft moe ten voorschieten. Niet te vergeten dat hij bovendien zijn gewone echo one, winst heeft cp het verkochte muntgas, zonder risico voor wanbetaling. Do hoeveelheid muntgas die ver kocht moet worden om den exploitant voor verlies te vrijwaren is derhalve zóó gering, dal zij door alle muntgas- verbruikers steeds overschreden wordt. Levering van 200 stère muntgas per jaar en per aansluiting, bij 1 cent ver hooging van den prijs, is voldoende voor de rente en aflossing van het be- noodigde extra-kapitaal. Bij een.gas- prijs, zooals hier, van 10 cent voor een stère gas, bedraagt het muntgasver- bruik stellig nog wel 250 stères per jaar en per aansluiting. Bij eene, bijna algemeene toepassing zooals in de overeenkomst bedoeld is, zal hot jaarverbruik enorm boven de 200 stères per aansluiting stijgen en met deze vermeerdering de onbillijk heid tot onrechtvaardigheid aanzwel len. Want de verbruikers blijven den verhoogden prijs betalen ook nadat zij reeds dubbel en dwars baar rente en aflossing vergoed hebben en bezorgen dan den exploitant eene bijzondere winst van 111/9% boven hetgeen de meer gegoeden betalen. Bij muntgas van 8 cent is het 121/2%. Om het gasverbruik zeer te bevorde ren worden de verbruikers ook nog be diend van kookkomforen. Het gas, voor deze in het gebruik algemeen gasver- slindende toestellen, is te rangschikken onder gas voor verwarmnig, waarvoor hier ter stede 7 cent per stère betaald wordt. Voor het gas, dat hoven de 200 stères per jaar gebruikt wordt, betalen bijgevolg de muntgasgebruikers 42 6/7 pCt. meer dan de vermogenden en tot de 200 stères 284/7 pCt. meer. Zijn dat toestanden die een gemeen teraad kan dulden en waaraan hij zijn sanctie zou verleencn? Kan men zich een grootere onrecht vaardigheid voorstellen, die, nog wel onder den schijn van eene zekere phi- lantropie of meegaandheid, begaan kan worden? De ouderwetsche wringdoek zou plaats maken voor een mechanische pers die vollediger datgene te voor schijn brengt waarnaar men zoo hals reikend schijnt uit te zien. Bovendien geeft de Raad, bij aanneming der over eenkomst door Art. 1, 2de alinea „gas leveren onder voorwaarden door de Maatschappij vast te stellen"!, alle recht uit handen. De Maatschappij behoud de volle vrijheid van handelen en brengt de ge meente in een spoor waar zij niet be hoort.. Desnoods stelt zij dusdanige voor waarden, dat geen enkele muntmeter meer geplaatst wordt, terwijl zij de reeds geplaatste meters etc., aan de gemeente kon overdoen. Ik vertrouw, en de ingezetenen heb ben er recht op, dat de Gemeenteraad van Haarlem de aangebodene welwil lendheid niet zal aanvaarden. Door zijn goedkeuring aan het voorstel te schenken, zou hij eene grove onrecht vaardigheid, in de toepassing van het muntgasmeterstelsel, in de hand wer ken, waarvoor het peil der zedelijkheid van een Gemeenteraad toch veel te hoog staat Bedenk eens, dat de zon haar koes terende gloed en levenscheppend licht volop, mild en gelijk over goeden en boozen, rijken en armen, uitstort. Zij is rechtvaardig. Zou nu een gemeente raad daartegenover onrechtvaardig kunnen zijn in de verdeeling der ener gie, die de rechtvaardige zon voor dui zenden van jaren, in wat men thans noemt steenkolen, heeft opgestapeld? Onder aanbieding van mijnen wel- gemeenden dank voor de plaatsing noem ik mij met de meeste hoogachting Uw dw. dienaar D. O. N. GRATUIT. Vervolg Stadsnieuws. V eresniging tot veredeling van liet ambaelit. Sedert 1S92 bestaat hier te lande een Vereeniging tot veredeling van het ambaelit. Haar doel wordt reeds door haar naam aangeduid; zij tracht dit door het afnemen van examens, door eene commissie van bouwkundigen, door het Hoofdbestuur, dat in den 1-Iaag gevestigd is, te benoemen, te be reiken. In 1892 werd in den Haag exa men afgenomen en verleden jaar te Utrecht. Dit jaar zal het te Haarlem ge schieden. Om nu het doel en streven dezer vereeniging nog eens nader en duidelijk uiteen te zetten, opdat perso nen, die zich aan dit examen willen on derwerpen, zich eenïgszins kunnen voorbereiden, zal a. s. Vrijdag in het gebouw Weten en Werken als spreker optreden, den heer H. L. Boersma, di recteur der Ambachtschool te den Haag, bestuurslid van genoemden ver eeniging. Deze vergadering gaat uit van de volgende vakvereenigingen: van de afdeeling Haarlem van het Algemeen Nederlandsch Werkliedenverbond, van den Chr. Nat. Werkmansbond, van deü Metaalbewerkershond, van den Tim merliedenhond, van den R. K. Volks bond, onderaf deeling St. Josef sgezel- len, van de Schildersvereeniging,. Hulp lenigt den nood" en van de Timmerlie- denvereeniging „Eensgezindheid";; Wij herinneren belanghebbenden er nogmaals -aan, dat de aangifte tot deel neming aan het examen in de vrije- eji orde-oefeningen der gymnastiek hier ter stede, moet geschieden vóór 4 Oc tober bij den district-schoolopziener, den heer F. J. Poutsma, Leidsche- vaart 72. Naar wij uit vertrouwbare bron ver nemen, bestaat bij den heer F. J. Pouts ma, districts-schoolopziener, het voor nemen om binnen een niet al te lang tijdperk als zoodanig af te treden.; Postsrüen. De directeur van het postkantoor maakt bekend, dat van af Zondag 30 September, des Zondags slechts ééne bestelling zal plaats hebben, aanvan gende ten 8 ure des morgens. Aan het publiek zal de kostbare gelegenheid verstrekt vGrden, van des morgens 11,3012,30 (Greenwichtijd) de corres pondentie aan het postkantoor af te halen. De lichting der brievenbussen op Zondag blijft onveranderd. De wd. Directeur, D. J. BEKAAR. Aan 'de school van den heer W. S. Loran is benoemd tot onderwij zer de heer L. van de Kerk te Zaan-i dam. Naar wij vernemen is door den com missaris van politie .alhier iegen de „Spaavnebode" een aanklacht inge diend wegens beleediging en wel naar aanleiding van een artikeltje, voorko mende in het nummer van 14 Septem ber van genoemd blad. Maandagavond zijn 5 wagens van de E. N. E. T. overgebracht naar de remise te Bloemandaal. 't Was een werk van belang, want ze moesten bij den overweg Kruisweg worden overge bracht en vervolgens, langs losse rails, naar de baan voor BloemendaaL Zes uur 's avonds ving het werk aan, half een 's nachts was de eerste wagen over en reeds te vier uur was de geheele weg hersteld en het werk geëindigd. Men hoopt de lijn naar Bioemendaal 1 October te openen. Dc stoomtram, die Maandag-middag ongeveer twee uur van het Kennemer- plein moest vertrekken, kwam eerst te half vier van Vélsen hier ter stede aan. Het oponthoud was veroorzaakt, door dat de rails met zand waren dichtge- waaid. Zondag 23 September hield de post duiven vereeniging „De Zwaluw" al hier een onderlinge wedvlucht van Ro- zendaal. De duiven werden door den stationschef aldaar te 7.30 (Greenwich tijd) in vrijheid gelaten en bereikten hunne hoklten als volgt 1. A. P. v. d. Linden 9 u. 5 m. 25 s., 2. W. Leising 9 u. 5 m. 35 s. en 3. H. v. Alphcn 9 u. 7 m. 6 s. De in aanbouw zijnde strafgevange nis alhier zal 1 September 1901 in dienst gesteld kunnen worden. Door het gemeentebestuur is gegund aan J. O ver akker alhier de levering van lange turf voor 0.49 en aan N. van Breemen Co. alhier van korte' turf voor 0.79 per dubb. H.L. Niet gegund is de levering van an- thraciet, grove steenkolen en cokes. Heemstöd©. Door de firma Tukken, ijmkers al hier, is eene productie tafelhoning in gezonden voor de op 27, 28, 29 en 30 September a. s. te Boxtel te houden Nationale Bijententoonstelling: deze productie die Zondag voor hunne ra men was tentoongesteld, trok zeer de aandacht.. IJpolder. Aanzienlijke partijen aardappelen worden de laatste weken door stads- kooplieden opgekocht, tegen ƒ2,25 2,75 per H.L., de qualiteit is over het algemeen goed. Beverwijk. De paardentramdienst tusschen Wijk aan Zee en deze gemeente is ge staakt, aangezien, "zooals het vorige jaar gebleken is, dc opbrengst na af loop van het badseizoen niet voldoen de is om de kosten te dekken.; F. A. Hessen, sigarenmaker hij ge broeders Majoor, herdenkt 25 dezer den dag, waarop hij voor 25 jaar hij deze firma in dienst trad. In dien tijd werden door hem meer dan twee millioen sigaren gemaakt Voor de betrekking van onderwijze res aan de openbare lagere school al hier hebben zich 43 sollicitanten aan gemeld. Vervolg Nieuwstijdingen. Men seint ons uit Den Haag De Tweede Kamer nam het adres van antwoord met algemeene stemmen aan (tegen die van den heer Schaper), zonder dat over de algemeene strek king was gedebatteerd. Alleen stelde de heer Schaper een amendement voor op de zinsnede betreffende den gewich- tigen arbeid waaraan de Kamer hoop te haar krachten te besteden. Spr. wil de daarbij uitdrukkelijk de Ongeval lenwet genoemd zien en. tevens de hoop uitspreken dat de Eerste Kamer de be raadslagingen der Tweede niet vruch teloos zou maken. Ontwikkeling van dit thema bij de toelichting van het amendement werd door den voorzitter afgesneden, wijl het geen usance is het gedrag van de andere Kamer ie beoor- deelen. Het amendement-Schaper werd na eenig debat op verzoek van den heer Heldt gesplitst. Het eerste deel werd verworpen met 47 tegen 14 stemmen. Het tweede betreffende de Eerste Ka mer met algemeene stemmen, tegen de heer Schaper. Na de herbenoeming dor commissiën werd de vergadering ver daagd. 8e algemeene volkstolling. In afzonderlijke bijvoegsels tot de „St.-Cfc." van heden zijn opge nomen de door het Centraal Bureau voor de Statistiek bewerkte voor- loopige uitkomsten der op Decem ber 1899 gehouden achtste alge meene volkstelling, met betrekking tot de gemeenten, de provinciën en het Rijk. Provinciën. Noord- Mannen Vrouwen Aantal. Brabant 276,903 276,942 553,845 Gelderl... 285,574 281,075 566,649 Z.-Holland 552,070 592,331 1,144,401 N.-Holland 468,057 500,026 968,083 Zeeland.- 106,928 109,365 216,293 Utrecht... 123,457 127,577 251,034 Friesland 169.737 170,526 340,263 Overijsel. 169,310 164.027 333,337 Groningen 147,520 151,513 299.033 Drenthe... 77,902 70,640 148,542 Limburg., 142,699 139,252 281,951 Het R ijk2,520,157 2,5S3,274 5,103,431 Onder de gemeenten boven de 10,000 inwoners vinden wij o. a. Amsterdam 510,850, Haarlem 64.069, Haarlemmermeer 16,560, Velzen 10,579, Pleizierig wonen. De ingezetenen van Leidscliendam worden sedert eenige dagenverontrust: bij verschillende ingezetenen worden :s avonds rnt groote keisteenen de rui ten ingeworpen. Vooraf gaat een dreig brief. Zondagavond was de politie met rijksveldwachters uit de naburige ge meenten versterkt, en toch zijn, trots alle waakzaamheid, in het hijzijn der politie de ruiten van een kruideniers winkel vernield, zonder dat men kon nagaan waar dé projectielen vandaan kwamen. De conferentie van de roosjesjuwe- liers te Amstei-dam mét het dagelijksch bestuur van den A. N. D. B. Zondag ten huize van den heer Lehman ge houden, en waarin de loonregeling der roosjesslijpers is behandeld, heeft nog niet tot een resultaat kunnen leiden. Heden werd de conferentie voort gezet. Op het verzoek om tusschenkomst, door de grondwerkers aan de Kanier van Arbeid voor de bouwbedrijven te Amsterdam, naar aanleiding van hun vraag om loonsverhooging, heeft het bestuur dier Kamer met eenige pa troons vergaderd. Het is op die verga dering echter niet geluld ,de patroons er toe te brengen in onderhandeling te treden met dc werklieden ze namen zelfs eene zeer beleeaigende houding tegenover het bestuur aan. Aangezien evenwel de patroons, die de eigenlijke groote grondwerken uitvoeren, slechts door één persoon vertegenwoordigd waren, die wel voor loonsverhooging was, heeft de Kamer besloten eerst nog eene bijeenkomst te hebben met deze patroons, alvorens verder op de zaak in te gaan. Deze bijeenkomst zal Vrij dag plaats hebben. Atjeh. Uit Batavia seint men aan de „N. R. Ct.": „Bij het rondgaan met een pa trouille in Djeumpa is kapitein Wij er in bet been gewond. Naar men verneemt is door H. M. de Koningin benoemd tot di recteur der Nederlandsche Handel- Maatscbappij de heer Abr. Muller te Rotterdam en tot secretaris de heer J, Bierens de Haan. Moordaanslag. Hedenmorgen tegen halfelf werd op den O. Z. Achterburgwal bij de Spinhuissteeg te Amsterdam een familiedrama afgespeeld. Op een gegeven oogenblilc hoorde men daar op de gracht een aantal schoten vallen en zag men een man door de Spinhuissteeg hard wegloopen, door een agent met getrokken sa bel achtervolgd. Hij werd op de Kloveniersburg wal gegrepen en naar het hoofd bureau gebracht. Ondertusschen waren daar nog binnengedragen een man en vrouw door revolverschoten gewond, die dadelijk per brancard naar het Binnen-Gasthuïs werden vervoerd. Wat was geschied. Een bootwerker, wonende aan den Haarlemmerdijk en genaamd Christiaan Fijmand had zich wil len wreken op zijn vrouw, Maria Lobbe, die hij van ontrouw ver dacht, met een neef Christiaan Blinkeman. Zijn leven was, zeide hij, door dien omgang van beiden reeds lang vergald en hij had be sloten beiden te üooden. Hen nu op den O. Z. Achterburgwal ont moetende, had hij de schoten ge lost uit de revolver, die hij gela den bij zich droeg. Het is gebleken dat de neef le vensgevaarlijk in hoofd en arm is gewondde vrouw is niet erg ge troffen. De hoofd-commissaris van poli tie, de heer Franken op de gracht ging eerst het praatje dat- op hem geschoten was stelde zelf een eerste onderzoek in, terwijl de dader later naar het sectie-bureau St, Pietershal werd gebracht. De justitie van het gebeurde dadelijk in kennis -gesteld, nam verder in den loop van den dag de in deze noodige verhoo- xen af. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Ardjoeno vertrok 22 Sept. van Rotterdam naar Java. Het stoomschip Malang, van Car diff naai- Java, passeerde 21 Sept. Gi braltar. Het diibbelschroefetoomschip Sta- fendam, van de HollandAmerika Lijn, vertrok 22 Sept van New-York, naai- Rotterdam 775 vaten margarine en 150 vaten reuzel Het stoomschip Koningin Wilhclmi- na ariveerde 22 Sept. van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Ailing, van Amster dam naar Batavia via Deli en Sambas, vertrok 22 Sept. van Suez. Het stoomschip Drumelzier, Hol landAmerika Lijn, van Newport News naar Amsterdam, passeerde 22 Sept. des avonds 6 uur Scilly. Laatste Berichten. Door den intendant in dei stelling van Amsterdam is aanbesteed het leveren van legstroo voor verschillende garni zoenen. Voor Haarlem werd het laagst ingeschreven door den heer Th. Kol- derie, alhier, voor f 19.95 per 1000 KG. Zandvcort. Zondag kwamen alhier, uitgelokt door het sehoone weder, honderden stedelingen naar het sehoone strand, dat er nogmaals recht gezellig uitzag. De zomerdienstregeling was bij de tram inwerking gesteld en ook de trein 'bracht vele personen aan, evenals er velen per fiets of rijtuig kwamen. Wegens gezondheidsredenen is dooi den heer Bernard, directeur van het fanfarecorps Paul Kruger, ontslag aan gevraagd en is in zijne plaats aange steld de heer J. M. Schouten, directeur van Orplieus te Haarlem. De prinses von Solms Braunfels met gevolg en de prins en prinses Birstein- Isenburg zijn vertrokken, Aangekomen badgasten. C. Buchholtz, Dortmund, Gr. Bad huis. Dr. F. Korts, Idem, 6 pers., Idem. B. Elkan, Munstex-, Hotel Driehuizen. Guijkens, Adam, Idem. Fam. F. Olie, Idem, 2 pers., Idem. Dr. Holm, Groesbeek, Hotel d'Orange Prof. Schreiber, Chemnitz. Hotel Beau Site. Telegrammen. TAKOE, 24 Sept. (R. O.) Een expeditie zal van hier vertrekken naar Pao-ting-foe, de hoofdstad van Tsjili op Zaterdag 29 dezer. LONDEN, 25 Sept. (R. O.) De „Times" zegt: Indien de Neder landsche regeering president Kru ger erkent als hoofd van Transvaal, dan moet zij tevens erkennen, dat neutrale mogendheden hem niet kunnen toestaan de schatkist en de archieven mede te nemen, zonder schending der neutraliteit te be gaan. Is Kruger integendeel een parti culier person, dan heeft hij geen recht om mede te nemen wat hem niet toebehoort, en dan hebben wij het meest besliste recht om Portu gal en Needrland te verzoeken, hem te beletten dat te doen. MarKtnieuwe. Schiedam, 2-1 Sept, Noteering Makelaars 11,50, Jenever 15,50, Amst. Proef 17, Beurscommis- sie 11.25. Stemming vast. Ruwe Spi ritus 77.25, Spoeling-Commissie 1.10. Allernaar, 21 Sept. Ter kaasmarkt heden aangevoerd 472 stapels, wegende 106.972 Krr. Pi-ij zen kleine Graskaas 31. Commissie Gras 29, middelbare Gras 30. Handel willig. Alkmaar, 22 Sept. Boter aangevoerd 4272J- Kg., prijs 60 65 ct. per kop. Ter Veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt7 paarden f 70125, 40 Koeien 90240, 19 nuchtere Kalveren f 1024, 312 magere Schapen 1024, 125 magere Varkens 13—17, 259 Big gen 710,11 Bokken en Geiten 2—0. allen per stukKipeieren 4 per 100 stuks. Weerbericht. Verwachtingmatige Westelijke wind, bewolkt, buiig weer, weinig ver andering in temperatuur. Së4© STAATSLOTERIJ 25 Sept. 1900. oe klasse 5e lijst. No. 12088, f 25,000. No. 13062, ƒ2000. No. 11785, ƒ1000. No. 3834, 93S1, 11337,14030,17490, 17818, ƒ400. No. 1671, 4142, 14450,15993,16203, 17008, 19917, ƒ200. No. 585, 7975, 10423, 119.0G, 19978, 100. PRIJZEN f 70. 112588 5122 8023120391541518167 88 2776 5126 8056 120481556318177 234 2866 5632 84531206915676 18813 336 2868 5650 8478120861573918354 402 2877 5757 8596 121571574018356 442 28915764 90781263015812183S2 5202917 5881 9122126461582318728 525 3088 5905 9199126981588118838 5263307 5914 9334127901592618864 6343328 6082 9407128241598018966 6513338 6223 9460129241601819042 896 3358 6354 9513130601605419319 935 3363 6359 9559132801613619683 11513368 6350 9884133321619819759 1162 3481 6560 9891133581620819780 1242 3501 6572ÏÖOOI134591623919823 1343 3510 668210042134651627619883 1358 3721631110174135351627919995 1418 3766 6992103541364816478 20050 1429 3956 7025104221370716647 20:03 1442 3964 706910487 1385216682 20159 1580 4036 7103106051387716715 20258 1628 4164 7111106121397116825 20280 16814168 71701063S1404616830 20305 1743 4198 7186107551415216853 20423 17514238 7245107671426617203 20518 1759 4254 7338108051438017225 20546 1768 4413 7365109211438417228 20588 1832 4494 7386109531463917290 20S29 1872 4522 73S710987 1483017487 20878 1919 4559 7559112451491017489 20987 198146617575112631502417590 2 05 4675 7633116641502717709 2152 4702 7799116951512517900 25004859 78x5117041515318040 25284895 7963117251520718118 2572 4974 7986120081586018150 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 46 3557 66011003712849162551S472 98 3579 66561006612889162461S488 120 3597 6728100921292216274ISöO-3 1513662 67-431012812975162801S521 327 36706651101471S00S1629518557 452 3715 66591024013' 138 163131S563 4533749680210263130531632118649 463 3807 6943102861305616348186S3 473 3828 698210292130781638118694 487 3865 70421029413128 16391 1869G 490 388070661031513iö81639318745 527 3i,057145103741317816397 18778 534 3916 720010390131821640218786 547 3920 721410408132021640513792 552 3922 724110467 132031641218794, 608 3930 726210509132561641518795 623 39747293105151330216498 1S8II 6723981734310525133891652118856 695 39847360105371340816529 18886 700 3987 73uS 1067013416165.013018 724 40157394106791351616555 1S928 738 4Ü6S 740310695135741655618954 746 4107 745410733136011658518964 828 4108 746910771131941664518971 831 138 750210776136971064918988 844 4194 751410866137201666818991 8'J4 4199 75221091613773167001S01S 958 4315 756310991137821670319081 10764341757011012137351672419083 1090 4375 7644110451381216737 19146 11U6 4391 763211077138131672519147 1143 4437 766811085138441076919185 118744327774111281388016774 19199 1190 4465 782611140139551677919215 12204489783311160139691679919239 1236 4492 784311170140321680219294 1266 4579785111205140341681919317 1292 4591787911211140551683219362 1297 4595 78891126814141684919366 1333 4613 790611293141511686619403 1354 4637 79251131814187 165771948-1 1417 4638 792911329141901690019540 15144639 793911347142031690219542 1528 4643 79591144714205 löa'JS 19577 l55S 4735 79 011450142151701519581 15754742804611463142811702119555 1608 4816 804711459143041702s 19647 1625 4823 806211461143311706019701 16374875813711477143511710319717 1647 4881820011492143571710419702 16604913820211521144101712219763 1689 5208 821811535144221716419772 1718 5300825311697144251718619335 1775 5327 829211736144551720919350 1794 5-103 8322117431454S17.6519390 1958 5439 83451175914571 1732411393 2003 5436 S41411791146101.33019942 204454,0842311812146171733519931 2067 6535 842811S2G1463717368 20031 2078 554084821184814722173, 20085 20985569847611861147571(392 20099 2149 55838516 US641475 17395 20106 217356128612119121477317427 20110 2186 5643 8640119331479717434 20139 2192 5644 865311947 14841 1,469 20165 222156518668119791485917613 2-197 2228 56758699120211517917570 20209 2229 5693 873S120351522817 63121 >S36 2816 5,33 87621204616276-17680 20350 2330 5780 8S201204715301176,1 20300 235658458872120921534517741 20301 231:2 5S63 91031209S15349177120326 2484 5898 914712101153571777620357 24885925 916712115153951778420375 24805949 923612133154251761» .0393 2497 60039256121371548917807 20398 2566 6033 9339121981550517830 20399 2577 6099 9343122291551717864 20435 2607 6116 9376123421552017674 20450 2616 6133 947812360155261 'i 8s4 2, <180 2634 6172 95491238S1559017917 20596 28416184 95541239615617 17930 20620 2911621095831240915687 ISÜUü 20680 2943622696621241115718 1807420690 2985624996S1124791571918111 0756 800662719711124S415S2-! 18114 20757 3025 6298 97291253815SG3 18209 20771 3044 6314 9774123781590318227 20S40 8068 63349790126541591218229 20873 3130 6403 9S671271515910 18232 20881 3133 6415 9904127451598718253 2-, 912 3139 64719914 127471599418265 20921 8309 6490 99231276' 1008S1827720980 3382 6504 9945127841607518342 3419 6528 99471278616087 18389 352565449960127961610218434 35156593 128441623718405 Openingskoersen. Dinsdag 25 Sept. 180C 2% pCt. Ned. Werk. Schold76% Oostenrijk Zilv. J/Jfin's 3 pCt. Portugal22:'/s 4 pCt. Rusland 94 6de emfly 4 pOt. Spanje>68 5 pCt. Biune.nl. Mexico86% 5 pCt. Brazilië Funding Lg84 1% pCt. Columbia13 4 pCt. Venezuela Cultuur-Mij. de Vorstenlanden aand. 63 Koloniale Bank aand. Liq. Barge Moorman aand64% Ned. Ind. Handelsbk. aand81 Aand. Deli-Maatschsppïj410 Langkat Cult? Maatschappij 101 Senembah MaatschappijSS0 84 K. N. M. t. Exp. Petr. br. Aand258 Moeara Enïni Gew. aand161% Arkans. Constr. Tr. C 6 pCt Kans. City P. G. Serie A en B61% 3 pCt. Italië Spwl. 87/89 A. E53% 8 pCt Znïd-Itallë Spivm. A. H65% Atchison Topeka Cert vanannd.... 2fi'-8/1G Cert, van pref. aand. 801/» Denver Bio Grande Bpvr. aand1813/jg i) p n pref. nnnd. Erie Spoor Gew. aand11 ,1e pret aand32% Hlinois Central Cert, van aand St. L. en San Franc. Cert. gew. aand..18% v.2pref.aand. Miss. Kans. en Texas Aand.9% Lonisv. Niashvill Cert. v. aand... 70% N. Y. Ontario aand19% Norf W. Cert. van gew. aand.... 32'/ia Union Pae. Cert. vau gew. aand.... 66]%j Sonthern Pacific gev. aand31% 6 pOt. Peru Mortg. B6ö Cert. van Aand: Peru2% Pret10% Proiongatie 4 Burgerlijke Stand. Bevallen24 Sept. M. de JongBak ker z. M. Buijs—Kraak z. A. Ruijgrok Hersman z. Overleden 23 Sept. T. H. Puts 70 j., Maerten vanHeemskerckstraat. Nagekomen Advertentiën. fe Miofir, 2 Gein. Kamers met Slaapkamor. Aparte opgang. Adres: Spaarne 70.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 3