NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 18e Jaargang. Maandag 1 Ociober 1900. No. 5293 ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden f 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1-30 Franco door het geheele Rjjk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden. 0.37% de omstreken, en franco per post 0.45 ADVERTENTIËN: Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts, Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën ran 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15» Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kamperaingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Tolefconnummer der Kedaciie 600. Telefoonnummer der Administratie 133. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bnreau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. JDit blad verschijnt üagelijhsbehalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicilé Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31!,iS Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit drie bladen. EERST 'E BL AD. Haarlem's Dagblad ran 1 Oct. bevat o. a.Wat gebeurt er toGb ia Transvaal?. Het beleg van Haar lein door W. P. J. Overmeer, Wet boek van Strafrecht, Algemeon Nederlimdsch Werkliedenverbond, Naar de Noordpool. Tevens behoort bij dit nummer onzer courant als gratis bijvoegsel No. 4 van „De Zaterdagavond", Letterkundig Weekblad voor Jong en Oud, bevatten de: Bekende Stadgenooten (Eduard August von Saher, met portret), Haar lemmer Halletjes, Slotartikel van De Veiligheidsdienst bij de Hollandsche Spoor, door I-I. M. P. v. E., Soldaten leven door Jan Kuch, Feuilleton ..'n Mislukte aardigheid," Kroniek, Haar lem's Musea, De Club der gezelligen (verhaal), Moment-Opname ..Kinder spel," benevens de gewone rubrieken, arbeeldinsreu. uitslag prijsraadsel en een A .v.tj i-a- dsel. Politiek Overzicht. Men kan moeilijk den indruk van zich afzetten dat 't er voor de Boeren hoe langer hoe ongunstiger gaat uitzien. En nu weten wij wel lat die indruk voortgebracht wordt door uitsluitend Engelsche berich- en, waarvan wij daarenboven we ten dat ze onbetrouwbaar moeten rijn, maar dat neemt niet weg dat wij 't vooreerst daarmee zullen moeten doen, want de Boeren die volhouden zijn nu om zoo te zeg den van de wereld afgesloten. Des te prettiger als later blijkt dat de «aak voor hen toch veel gunstiger stond dan wij nu wel moeten den ken. Het is te voorzien dat de Engel schen spoedig den Oosterspoorweg althans voorloopig hersteld zullen hebben, en dan hebben zij al het voordeel dat snelle verplaatsing van troepenmassa's hun kan geven", de Boeren hebben daarentegen nog maar een of twee lijnen van onder geschikt belang, den Pietersburg- spoorweg e.n den Selati-spoorweg, in hun bezit, zoo lang als 't duurt! Het schijnt de terugtrekkende Boe ren met gelukt te zijn, den weg tusschen Waterval-Onder en Koma- tipoort zoo te beschadigen dat hij nog lang voor de Engelschen on bruikbaar moest blijven. Eenigs- zins begrijpelijk is, dat de Koma- tiebrug gespaard gebleven is die is, als wij ons niet vergissen, voor de helft Portugeesch eigendom, en het is wel mogelijk dat president Kruger in deze zijn persoonlijken invloed heeft laten gelden, om zijn tijdelijke gastheeren niet te zeer te verbitteren het is of de Por- tugeezen zich geweld aangedaan hebben om een poos lang tegen over Boeren en Engelschen de rechtvaardigheid te betrachten op 't oogenblik schijnt de verbroede ring met de nieuwe buren bij Ko- matipoort weer in vollen gang te zijn. Maar onbegrijpelijk is het, dat de Boeren een der kamradloco motieven, zonder welke de dienst tusschen Waterval-Boven en Wa terval-Onder niet mogelijk is, on beschadigd in handen van de En gelschen hebben laten vallen, lijk gemeld wordt. Maar er is in den laatsten tijd zooveel onbegrijpelijks voorgeval len, zooveel ten minste, waar wij, bij de schaarsche en eenzijdige be richten die ons ten dienste staan, geen oplossing voor kunnen vin Waarom hooren wij niets van de la Rey en de Wet en Is 't alleen omdat de En geen berichten over hun daden doorlaten, of voeren zij in derdaad niets meer uit? Waarom de Boeren soms voetje oov voetje op voor hen ongunstig den opmarsch van de En tegengehouden, en wor- len de prachtige stellingen die zij n het oostelijk gebergte konden nnemen, zonder slag of stoot prijs Wat is er van de onderhan- lelingen met Erasmus, en waarom iemand van Erasmus's ante daar een bèlangrijk be- 'el? Hoe 'i zij,. Roberts seinde giste ren uit Pretoria, dat Heilbron, Lindley en Reilz weer door de En gelschen bezet waren. Een afdee- ling Boeren had PienaarssiatiGn (Pietersburgspoorweg) aangeval len, maar was afgeslagen. Schweizer-Renecke ontzet (na tuurlijk de aanval op Elandsri vier mislukt, de tegenstand langs den Oosterspoorweg opgegeven, een nieuwe jacht op de Wet georgani seerd, en wat er van de hoofdmacht der Boeren nog over is misschien in tweeën gedeeld door de strijd krachten van Kitchener, French en Pole-Carew dat is waarlijk geen opwekkend overzicht van de jon- ste krijgsverrichtingen. Maar 't ergst van al schijnt ons de mogelijkheid dat de aanzienlijk ste macht der onverzoenlijke Boe ren in haar tocht naar het noorden belemmerd wordt door de vijand schap der Kaffers in het Lyden- burgsehe en Zoutpansbergsche. Dat zijn gevaarlijke tegenstanders, en de Engelschen zullen, evenmin als vroeger, eenig gewetensbezwaar gehad hebben, die wilden tegen de Boeren los te laten. En dan de stelselmatige wijze waarop de En gelschen tegenwoordig het vee en de schapen in beslag nemen, overal waar zij kunnen. Dat mes snijdt aan twee kanten maar het meest komt het er op aan, de strijdbare Boeren den toevoer van vee onmo gelijk te maken. Dafc ongetwijfeld in de meeste gevallen het vee niet van de commando's te velde buit gemaakt, maar van de vreedzame hoeven weggevoerd wordtdat de rustige en weerlooze bevolking dientengevolge, nu haar eenig mid del van bestaan verdwijnt, aan den hongerdood wordt prijsgegeven wat bekommert een Roberts of Kit chener zich daarom? Een lichtpuntje is 't echter, dat Lord Roberts er nog niet aan denkt, voor November naar huis te gaan. Aan de Fran lef. Ztg." wordt uit Berlijn gemeld, dat het antwoord van Engeland op de Duiische-Chi- neesche nota nog eenige dagen zal; uitblijven daar Lord Salisbury om uitstel heeft gevraagd. Het valt op, dat de Engelsche pers, nu Graaf von Waldersee bijna zijn doel heeft bereikt, bezig is op allerlei wijzen wantrouwen in de Duitsche po litiek in te boezemen. Daartoe be hoort o. a. het beweerde ultima tum, dat de opperbevelhebber aan de Chineesehe regeering zou zen den, en van het Duitsche optreden in de Yang-tse-gebied. De „Westm. Gazette" roept spot tend uit,,het idee alleen, dat de Engelsche regeering een beslissing zou hebben genomen in een Ooster- sche quaestie in tien dagen tijd mag het ministerie van buitenland- sche zaken wel ver verwerpen. De Duitsche nota betreft het straffen van de belhamels in het anti-vreem delingen-complot, die zich nu na tuurlijk dezen tijd ten nutte ma ken om naar het binnenland van China te vluchten. Over drie weken zullen wij vernemen dat de geza menlijke ,,stoomroller" besloten heeft ze te vervolgen." De „Westm. Gaz." heeft mis schien gelijk te spotten met den tijd dien het ministerie van buiten- landsche zaken noodig heeft om een antwoord te geven op de Duit sche nota, het zal wel niet gelijk krijgen met zijn voorspelling, dat de belhamels van de anti-vreemde- lingen-beweging in China nu op de vlucht zijn naar het binnenland. Het loopt daarvoor veel te mooi in China... voor de Ghineezen wel te verstaan. Tenminste als de „Daily News" juist ingelicht wordt door haar correspondent te Sjang hai, die seintdat keizerlijke be sluiten van 21 September aan twee groote vijanden der vreemdelingen, Tsjoen-ji, den broeder van de kei zerin die te Poa-ting-foe zelfmoord pleegde en aan Li-ping-heng. die in den slag tegen de vreemdelin gen gedurende den opmarsch naar Peking viel, posthume eerbewij zen brengen. De berichten over het brutaler! worden der Boksers nemen steeds toe, de Mandsjoes, dat is de Dartii van de tegenwoordige dynastie wordt steeds uitdagender, en zelfs wordt gemeld het is de Sjang- haische „Mercury" die het vertelt dat Li-Hoeng-Tsjang geheime keizerlijke bevelen heeft, ontvan gen Peking en Tientsin te herove ren en daarvoor alle beschikbare troepen te verzamelen. Hij moest 100,000 man bij elkaar brengen. Het bericht noemt het onwaar schijnlijk dat Li zoo iets mogen zou. Maar van ander zijde komt de kostelijke verklaring dat Li deze opdracht zou geweigerd hebben omdat... men raadt het nog niet in tienen... hij dit niet in overeen stemming achtte met zijn post als vredes-onderhandelaar. In bladen van verschillende lan den wordt gesproken over de vraag of Rusland zijne bezetting van Mandsjoerije bedoelt als een per manente of niet. Sommige bladen vreezen het, niettegenstaande Rus land, zooals de „Times" herinnert, een maand geleden verklaard heeft China onverdeeld te willen houden. Die twijfel aan de oprechtheid van den bondgenoot staat den Fran- schen niet mooi Generaal Chaffee seinde Woens dag uit Peking, dat men daar van gevoelen is dat de gebeurtenissen snel tot een oorlog met China lei den, en zulks een voldoende reden is om de Amerikaansche troepen- uit Peking te doen vertrekken, daar de Vereenigde Staten zonder vol doende reden niet willen meege sleept worden in een oorlog tegen China. De oorlog zou onmiddellijk vol gen, wanneer Duitschland of een andere mogendheid weigerde met China te onderhandelen. In Washïiigtonsche diplomatieke kringen heeft men bevestiging ont vangen van prins Toean's benoe ming en de gezant van China looft dat zij echt is. Buitenlandsch Nieuws. Internationaal Socialisten- Congres. Gelijk Reuter seinde, heeft het inter nationaal socialistencongres de motie van Kautzky, waarvan wij de strek king reeds gisteren mededeelden, aan genomen. Guesde sprak er nog tcgeri, maar kon niet verhelpen, dat het con gres met 29 tegen 9 stemmen de denk beelden van Kautzky aanvaardde. Toen de uitslag der stemming bekend werd, was er een oogenblik een roerig tooneeltje. Jaurès met de zijnen gaven -luidruchtig hunne voldoening te ken nen. De Guesdisten schreeuwden daar tegenin. Het bestuur kon slechts met moeite de stilte herstellen. De Ncderlandsche afgevaardigde van Kol kreeg het op deze laatste vergade ring van liet congres een oogenblik te kwaad met den Italiaanschan voorzit ter Ccsta, die, naar het schijnt, een beetje al te autoritair presideerde. Het congres is thans gesloten. Algemeene berichten. Den lsten October wordt het wets ontwerp van kracht dat alle winkels in Duitschland de verplichting oplegt, om negen uur 's avonds te sluiten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. Vrijdag kwamen to Marseille de pa- ketbootenKaiser" en „Reichstag" met een vijftigial Hollanders en Boeren uit Transvaal aan, die naar Nederland zullen vertrekken. Zij klagen over moei lijkheden ondervonden op hun tocht naar de grenzen, daar alle middelen van vervoer door de Engelschen wa ren buitgemaakt. Zij vertelden dat de Britschej regeering de bevolking der republieken wil wijzigen door buiten- landsche kolonisten te laten komen. De „Herzog" is van Lorengo Mar- quez vertrokken met een groot aantal Boeren en veel reizigers voor Neder land. Een telegram uit Pretoria aan de bla den zegt dat Chrisiiaan de Wet thans gekampeerd is ten zuidoosten van Kop je Siding (ten noorden van Roodewal, aan den spoorweg van Kroonstad naar Pretoria), en dat hij 900 man en drie kanonnen bij zich heeft. Een ander bericht zegt dat kolonel Dalgety met Delisle samenwerkt om de Wet in te sluiten.; Enkele bladen uit Galicië deelen me de, dat Engelsche agenten het land doorloopen om kolonisten te winnen, die zich in Transvaal willen vestigen. De Petit Bleu verneemt uit Londen dat de talrijke klaehteu over de behan deling der Australische contingenten in Zuid-Afrika het parlement van Nieuw-Zuid-Wales geleid hebben tot een onderzoek, waarbij ernstige zaken aan het licht gekomen moeten zijn. In de eerste plaats, dat de haastige aanwerving van vrijwilligers tenge volge heeft gehad, dat een aantal Au stralische burgers gesteld zijn onder de bevelen van mannen die als officier aangenomen werden omdat men dacht dat zij in het Engelsche leger dien rang hadden bekleed, wat later onwaar bleek te zijn. Voorts weigert de Engelsche regee ring, bij te dragen in de soldij van de Australische vrijwilligers, en ook het aandeel van de koloniën schijnt maar moeilijk los te komen. Dientengevolge lijden zoowel de vrijwilligers zelf ais hun gezinnen gebrek. Gisteren werd te Glasgow bekend gemaakt dat 13 personen die onder toe zicht stonden, ontslagen zijn. Er zijn in :'aet hospitaal nog 22 gevallen van pest, :en twee verdachte gevallen. CHINA. De Standard verneemt uit Tientsin tiet de RiissenLoe-tai Rebben bezet. De Chineezen te Fen-tsjou dreigen de-mij nen te verwoesten indien de Russen verder oprukken. Dalziel meldt uit Sjanghai dat Li- hoeng-tsjang, door 200 Russen en 200 Japanners begeleid, uit Tientsin naar Peking vertrokken is. Volgens een bericht van de Times uit Hongkong is de Presbyteriaansche kerk aldaar in brand gestoken. Kat peupel verjoeg de iniandsche christe nen. De Times verneemt uit Peking dat de Russische gezant een memorie ge richt heeft tot de Keizerin, met het ver zoek terug te kec-ren naar Peking, er haar bescherming aanbiedende. Veer tig voorname Chineezen moeten de Keizerin een dergelijk verzoekschrift hebben toegezonden. De naijver tus schen Russen en Engelschen heeft tot dusver het herstel van den spoorweg, dat gemakkelijk had kunnen geschie den, belet. Volgens een telegram uit Peking van den 2ien hebben alle gezanten aan Tsjing een nota gezonden met verzoek dat de Keizer en het hof naar Peking terugkeeren. Stadsnieuws HAARLEM, 29 Sept. 1900. Ned. R. Eat li. Volksbond, Afd- Haarlem. Maandag 1 October zal voor de le den van de afd. van bovengenoemden Bond in de groote zaal der Sociëteit „de Kroon" als spreker optreden, de heer P. B. Kok, van Amsterdam. Dinsdag 2 October, des avonds te 6 uur, opening der teekenschool van bo vengenoemden Bond. In de plaats van den heer B. F. Wes- terouen van Meeteren alhier die be dankt heeft, is benoemd tot penning meester van het Transvaal-comité de heer J. B. Lasschuit te dezer stede. Naar wij vernemen heeft de heer R. Haverschmidt bedankt als voorzitter van Haarlemsch Gemengd Koor. Aantal vervoerde reizigers in de maand Mei: Opbrengst reizigers f 2741,58 idem goederen 271,151/2 idem diversen 73,57 Te zamen f 3086,30 1/2 Per dag en per kilometer 11,71. Locaalspoorwee Amsterdam— Haarlem. Onder de wetsontwerpen, welke vol- gens het besluit der centrale sectie a.s. Dinsdag in de afdeelingen der Tweede Kamer onderzocht zullen worden, wordt in de derde plaats genoemd dat tot „verklaring van het algemeen nut der onteigening ten behoeve van een locaalspoorweg van Amsterdam naar Haarlem." Op het Museum van Kunstnijverheid zullen a. S_ 7.nneinrr rla flfhPAlrlinrrnm any verschillende gezichten op de Wereld tentoonstelling te Parijs als ook van de meeste zich aldaar bevindende ge bouwen, in zooverre deze tot nog toe verschenen zijn, tentoongesteld, wor den. Het algemeen overzicht, dat men- hierdoor verkrijgt is voor hen die de tentoonstelling niet hebben bezocht zeer merkwaardig, doch zal ook hij hen die haar hebben bezocht vele aange name herinneringen opwekken.. Zondag is de toegang vrij. De Herhalingsschool op het Klein Heiligland begint Maandag a. s. haren wintercursus met 115 jongens- en 18 meisjesleerlingen. Aan 16 aanvragen tot plaatsing kon niet worden voldaan, omdat de kinde ren niet op het toelatingsexamen wa ren verschenen of een onvoldoend exa men hadden afgelegd. Door TRI. Burgemeester en Wethou ders is het onderwijs opgedragen aan de onderwijzers le klasseJ. de Wee- ger. J. B. van Dorp, G. ten Napel, J. Mulder en Ls. van der Have. Mej. J. M. Peereboom zal het onderwijs in de nuttige handwerken geven* Dinsdag a. s. 's avonds 8 uur, begint de cursus in het exerceeren en scher men voor de leden der Vereenïging tot Verhooging van 's Lands Weerbaar heid „Voor Vaderland en Koning". Jongelieden die lid wenschen te wor den, kunnen zich aanmelden hij het bestuur, waarvan wij noemen de liee- renJ. J. Zeewoldt Jr., voorzitter, en G. C. Merens, secretaris. Naar wij vernemen zal dë opvoering van het drama Nora, waarin mevr. Ag nes Sonna zal optreden, hoogst waar schijnlijk niet doorgaan. Hot aantal tor. dusverre genomen kaarten is nog to gering. Alleen wanneer in de volgende week (ie vele kunstliefhebbers zich niet onbetuigd laten, cn plaatsen nemen, is de opvoering nog mogelijk. Wij sporen onze kunstlievende stadgenooten aan gebruik te maken van deze gelegenheid ons de beroemde tooneelster in Ibsen's machtig werk te zien en zouden het zeer betreuren indien de voorstelling door gebrek aan belangstelling niet zou kunnen doorgaan. In het douchebadhuis zijn in de afgeloopen week genomen 409 ba den. Men zie onder de Advertenties de „Gran.ds Magasins du Printemps" van Parijs. Naar we vernemen zullen vapwego de Haarlemsche Toynbee-vereeniging de volgende cursussen worden gehou den 2 Duitsche, 3 Engelsche, waarvan de eerste in tweeën, 3 Fransche. even eens de eerste in tweeën, een in steno graphic, 3 in boekhouden, waarvan weer de eerste gesplitst, 2 in houtsnij den en waarschijnlijk ook een in de Nederlandsche taal en rekenen. Vrijdagavond trad in het Gebouw „Weten en Werken" in een vergade ring, belegd door verschillende vakver- eenigingen hier ter stede, als spreker op de heer H. L. Boersma, directeur der ambachtsschool te Den Haag, die het doel en streven van de Vereeniging tot Veredeling van het Ambacht breed voerig uiteenzette. Wij komen er we gens plaatsgebrek, Maandag uitvoerig op terug. Hedenmorgen had W. van Dansen, in de werkplaats der I-I. IJ. S. M. het on- eluk, bij het overdragen van een balk, wegende 500 kilo, dezen op de beenen te krijgen, waardoor een dezer li- chaamsdeelen gebroken werd en het andere zwaar gekneusd. De ongeluk kige werd naar het Gasthuis vervoerd. Heemstede. OndertrouwdJ. van der Aar en J. C. Duijndam. Bevallen J. P. van der Bentter Smitten d. G. van HoutenWagenma ker d. Overleden J. W. van der Vossen 8 m. A. Spek 6 w. M. Neeskens 13 m. Beimebroek. In de afgeloopen week genoot de hier bestaande afdeeling van de Stichting ,Het Heilig Hart" de eer van een vier- eere passend versierd en de schoolkim, deren waren getooid met vlaggen eaj wimpels en bij hare komst en haie op gesteld* V erschillende ceremonien vonden plaats en ook de kinderen die de schoV len der stichting bezoeken kregen een aandenken en werden onthaald. Ook' maakten velen hare opwachting. Do komst en het vertrek had plaats in de equipage van een inwoner van Am sterdam* - Voor eenigen tijd geleden hoorde men hier en daar klagen dat vermoe: dölijk een hond, des nachts op root uitging en dan inzonderheid het op de kippenhokken gemunt had. Een dezer, dagen heeft de strooper zich weer ver-' toond en een formeole slachting aan gericht onder de kippen van H. v. D.,' alhier, althans werden er niet meer oi minder dan 18 gedood en nog ander» verwond. Een mooi vet en groot konijn werd. eveneens dood gebeten. Pogingen om het dier in handen te krijgen zijn tot nog toe mislukt» Thans is door het optreden der polF tie een einde gemaakt aan het roeke loos en moedwillig spelen van de jeugd met vuurwerk. Er is beslag op gelegd. GetrouwdW. Turnhout en J. Klin kenberg. - IJmuiden. De Donderdag te Amsterdam gehou den algemeene vergadering der Stoom-, visscherij-Maatschappij „Mercurius'V gevestigd alhier, directeur J. S. Groen», heeft na verschillende afschrijvingen;: verhooging van het reservefonds, en vorming van een ketel fonds, het divi dend over het 30 Juni 1L afgesloten boekjaar vastgesteld op 5 pet» over het gestorte maatschappelijk kapitaaL De twee nieuw aangebouwde stoom trawlers waren gedurende dat boek-.- jaar slechts eenige weken in exploita tie. Het voorstel van het bestuur tot uit breiding van het aantal stoomtrawlers, en in verband daarmede tot verdere uit gifte van aandeeleu, werd aangeno-. men, terwijl het voorstel tot wijziging der statuten niet in behandeling kon'' worden genomen, daar het daartoe' vereischte aantal aandeden niet verte genwoordigd was. De heer P. F. J. Dubbelman werd herkozen als commissaris. i Vrijdagavond zijn in Hotel Nommer, Een alhier geveild 4 pakhuizen met bo-/ venwoningen in de Zeestraat samen) 308 vierk. M. groot en een heerenhnis in dezelfde straat. Op de pakhuizen^ werd te zamen f 15,775 geboden en voor het heerenhuis f 5125, totaal f 20,900. Bij combinatie van alle perceelen) werd alles opgehouden op f 200 boven de geboden sommen. Bij het schutten van alle binnenko mende vaartuigen is reeds sedert eenige weken een Rijks politieagent' op de sluis aanwezig, waarvoor hier' extra-politie gedetacheerd is. Beverwyk. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de O. L. School alhier, zijn ge plaatst 1. mej. A. van der Ilijden, al-- hier2. mej. A. Q van den Broek, te Haarlem3. mej. E. Canne, alhier. Tot gemeente-hooisteker is benoemd, met ingang van 1 Januari 1901, J. Ves- sies Wz., alhier* Door het in werking treden der ge wijzigde politie-verordening hebben' de laatste dagen aanhoudend bekeu ringen plaats, nu ook wegens het ven-, ten zonder vergunning. Vooral het re gelen van laatstgenoemde handeling- was noodig, daar onze gemeente over- stroomd werd door bedelaars, die on- der het voorwendsel hunne waar te. koop aan te bieden, de huizen afliepen om aalmoezen. Ondertrouwd J. A. van Leeuwen en A. Genet (uit Egmond a./Zee). E. de Vries (wed. E. Eggeraat) en J. C. Mar- seille. Getrouwd D. van Dijk en B. Klaver. A. de Hon (Haarlem) en W. KuyL C.' de Vries (Velsen) en J. Heuverkamp. Bevallen: D. van Wingerden Scholts d. J. FiegeSteevens z. T. daags bezoek der Generalissima dier Soellaart—Haringhuizen d. or^e* I OverledenM. E. van Gansewinkel -Da fiTvHt d&r. Bfi^htino-prno la* Wav 1~1_ i. E- n.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 1