beurt gevallen, bedankte de heer Hein- ze de leden der commissie, die hem de ze mededeeling was komen doen, en die daaraan hun hartelijke geïukwen- gchen met de benoeming toevoegden. Een deputatie uit de Nederlandsche Toonkunstenaarsvereeniging, bestaan de uit de heeFen Mr. Viotta, Van Milli- gen, Coster, Coerman en Akkerman bood den jubilaris een bloemstuk aan. Bij monde van Mr .Viotta wensehte jij den beer Heinze geluk, den man, die 25 jaar lid hunner Vereeniging was, en wiens 50-iarig verblijf in Nederland samenvalt met zijn 80en levensjaar. Voor hetgeen gij voor de kunst in ons vaderland deed zijn wij u allen dank baar, wij hebben u dat reeds dezen zo mer gezegd. Maar thans komen wij als vrienden, zoo sprak de heer Viotta verder, om de hoop uit te spreken, dat gij nog vele ja ren in ons midden blijft. En dat is nu geen frase wanneer men u daar zoo frisch en gezond ziet staan. Het gemeentebestuur van Amsterdam was vertegenwoordigd door den wet houder Mr. J. H. van Hall, vergezeld door den griffier der afdeeling onder wijs, den lreer A. van der Eist. Namens het hoofdbestuur van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, kwamen de he eren Daniel de Lange en S. van Milligen. De heer De Lange voerde het woord, en stelde in het licht hoe bij dezen ju bilaris niet, zooals zoo vaak het geval is, de kroonjaren zijn jaren van deca dence. Hij overhandigde den heer Hein ze namens de Maatschappij een lau werkrans. Daarna kwamen de vertegenwoordi gers van 34 zangvereenigingen hun op wachting maken. De namen dier vereenig-ingen zijn: de Kon. Zangvereeniging „Caecilia", 'e-Gravenhage; „Orphéon", Amsterd.; „Haagsche Mannenkoor", „Schiedams Mannenkoor", „Orpheus", „Haarlem's Zanggenot", „Aurora", Oosterhout, Sappho", Hoorn, „Fidelio", Zwolle, „De Adelaar", Weesp, „Benedieamus Domino", Haarlem, „Crescendo", id., „Euterpe", Kampen,, „Gorinchems Mannenkoor", Caecilia", „Kunst na Arbeid", Leiden, „Tiel's Mannenkoor", „Kengeloo's Mannenkoor", „Utrecht- sche Mannenzangvereeniging", „Oefe ning en Uitspanning", Boven-Carspel, Kon. Zangver. „Maastrichter Staar", „Caecilia", Amsterdam, „Roermond's Mannenkoor", „Nat. Zangsch. en Ver.", Amsterdam en Amstels Mannenkoor", Amsterdam* De ;80ste verjaardag van den nestor werd Zondag in verschillende R.-K. kerken herdacht door de uitvoering zijner werken. Onder de vele huldeblijken die den heer G. A. Heinze werden aangeboden- zal hem niet het minst genoegen hebben gedaan een „Iieinze-Album", samen gesteld door mej. M. R. van West, wier gedichten den componist meermalen voor eenige zijner kleine vocale wer- \en hebben geïnspireerd. Het Concertgebouw te Amsterdam was Maandagavond stampvol. De grij- ie toonkunstenaar werd door de leden van „Apollo", onder hun directeur, den heer Fred. J. Roeske, begroet met „Ave Maria", waarin de heer Rogmans de tenor-solo zong. Daarop betrad mej Marie van Gel der, de begaafde opera-zangeres, het podium en debuteerde als concertzan geres in „Fragment uit Sancta Cae cilia", duet voor sopraan en tenor, welke laatste partij de heer Rogmans ook vervulde. Voorts werkten mede de heer Corn. Bronsgeest uit Keulen bariton, en de d.d. Schutterij onder directie van den heer M. Wolters. Na afloop van bet programma regen de het speeches en bloemen. „Apollo" schonk den jubilaris zijn door bloemen omgeven portret, waar op hij geroerd het woord nam en na naar alle zijden bedankt te hebben Voor de genotvolle uren hem geschon ken, Richard Hol in den kring trok en het zich tot een eer verklaarde, dat zulk een man deel uitmaakte der feestcommissie. Toen zag men een oogenhlik Heinze en Hol arm in arm staan, en beiden pogingen doende, den ander de eere plaats te doen innemen. 't Was een avond vol goeddoende geestdrift. Agnes Sorma. Zij is een vrouw van ongeveer jaar, die reeds is toegejuicht in en Amerika. Te Breslau is zij als kind reeds daar opgetreden en nam ieder voor zich in door haar lieftalligheid en frisch- Van 1880 tot 1882 heeft zij verschillende provinciesteden o. a. te Görlitz en Posen, ook te Weimar. In 1883 kwam' zij ie Berlijn, aan het Deutsche Thea waar zij, met een tusschentijd drie jaar (18901893) aan het Theater, gebleven is tot- Jat zij weer ging zwerven maar ïu om gastrollen te vervullen of ster te reizen met een eigen ge Te Berlijn heeft Agnes als Ophelia, als Desdemona in vooral ook in „Nora" groot suc- behaald Gretchen moet zij op persoonlijke wijze spelen Rautendelein, het elfje in ,Die Versunkene Glocke" schijnt ets bijzonder bekoorlijks te heb- Het optreden van Agnes Sorma als Maandagavond in de Stads- chouwburg te Amsterdam, is een groot j ucces geweest. Giovanni schrijft in et „Hbld.": „Wij hebben een grooto actrice ge dat willen wij dadelijk met groot genoegen vaststellen. Agnes Sorma een kunstenares van zeldzame ga buitengewoon sympathiek en van wie een groote bekoring uitgaat. Zij is niet groot, kan niet een schoonheid genoemd worden, maar heeft iets zeer aantrekkelijks, een zeer lieven glim lach waarbij haai' heele gezicht mee lacht, niet het minst haai- oogen, en een frissche, heldere, welluidende stem. En dat alles gebruikt zij op de knapste manier, zonder eenige over drijving, met. bijna volkomen arge loosheid. Dat is een van haar grootste eigenschappen. En dan het volkomen meespelen van haar heele persoonlijkheid; als Agnes Sorma zich met een onstuimigheid, die ons kalme: naturen op zich zelf niet heeleinaal verklaarbaar schijnt, maar die bij het Duitsche karakter nu eenmaal past, om den hals van een vriendin gooit, dan twijfelt men geen halve seconde aan de echtheid van 't gevoel waarmee zij dat doet; als zij voor iemand staat en dien persoon goed in de oogen ziet, lief aankijkt, om iets van hem gedaan te krijgen bijv., dan wordt het ons zelf warm om het hart. Het is alles zoo volkomen waar.. II. Hz. zegt in de „Tel.".: Zij kwam, zag en overwon, zouden we van haar kunnen zeggen. En dit zal zeker den indruk van allen geweest zijn, die gisteravond naar den Stads schouwburg trokken om Agnes Sorma in „Nora" te zien. Men gaat zoo vaak naar het Leid- sche Plein, om in den tempel van Tha lia te genieten, en men komt er zoo vaak ook onvoldaan van terug, onvol daan oyer het middelmatige, dat men er gezien heeft, soms er aan wanho pende of tooneelspel wel werkelijk kunst is. Maar tooneelspel kan kunst zijn, het is kunst wanneer een begaafd acteur zich zeiven geeft in zijn rol, wanneer hij zijn ziel er in neerlegt en meeleeft het leven van den persoon, dien hij uitbeeldt. O, er zijn er zoove- len, die over goede technische midde len beschikken, maar die koud naast hun rol blijven staan; er zijn er ook, die wel beter willen, maar de techniek missen en daardoor niet kunnen, de eersten noch de laatsten zullen goede tooneelspelers zijn dat kunnen alleen zij, die deze heide dingen vereenigen. En zoo eene is Agues Sorma. Zij heeft alles voor. Ila-ar mooi fi guurtje. haar klankvolle stem, en voor al haar prachtig beweeglijk gezicht. Haar standen zijn bekoorlijk, al zijn ze niet de eenige poses van een Sarah Bernhardt. Maar van Sarah is ook elk fcèweginkje bestudeerd, elk effectje vooraf beraamd. En bij Agnes Sorma is het natuur! En de Arasterdamsche correspondent, der ,,N. R. CL" zegt o.m. Sorma is eenc groote kunstenares, die de ingewikkelde natuur van Ibsen's heldin heeft uitgebeeld op zeer eigen wijze, met grooto kracht, zoodat hare opvatting den tragisch en uitgang van het drama zooveel doenlijk aanneme lijk maakt Maandagavond is te Amsterdam een regette gemaakt van f 4000, en voor Za terdag is 3900 besproken; wel een be wijs dat men haar groote talenten in Amsterdam weet te waardeeren. Moge Haarlem niet achterblijven 1 Men neme toch plaatsen voor de voorstelling hier ter stede; en late niet toe dat onze stad hoe langer hoe minder wordt opgeno men in de tournée van groote kunste naars en kunstenaressen. Als Donderdag het benoodigde aan tal plaatsen niet genomen is gaat de voorstelling niet door Vervolg Stadsnieuws. De beste voeding. Zondagavond hield de heer J. Wes tendorp alhier in het geheel-onthou derslokaal zijne vroeger aangekondig de causerie over het onderwerp De beste voeding. Spreker begon met uiteen te zetten wat voeding is, en betoogde dat voe ding van het eerste tot het laatste oogenhlik des levens de voornaamste kwestie in ons stoffelijk bestaan is. Vreemd is het derhalve dat verreweg het grootste deel der menschheid zich zoo onverschillig betoont omtrent de beste wijze van zich te voeden, en op dit punt altijd maar vraagt naar wat lekker en geenszins uitsluitend naar wat goed is. Een onvermijdelijk gevolg hiervan is het groote aantal ziekten dat onder do menschen heerscht, ziekten waaraan de menschen veel te lijden hebben, en waardoor velen een vroegtijdiger: dood vinden, terwijl toch de mensch be stemd is, om een hoogen ouderdom te bereiken, en na een gezond leven te hebben geleid, op rustige wijze uit het leven te scheiden. De menschen die men gewoonlijk ve getariërs noemt, zijn op dit punt min der lichtgeloovig. Zij zijn door proef nemingen op zich zelf, wat betreft de voeding en nog eenige andere dingen, tot de ontdekking gekomen waartoe trouwens ook wel niet-vegetariërs ge komen zijn dat de menschen zelf de schuld zijn van de meeste ziekten en kwalen, omdat zij zich niet voldoende of verkeerd voeden. Terwijl echter an deren met den sleur blijven meegaan, doet een vegetariër vrijwillig afstand van al die in zijn oog verkeerde voe dingsmiddelen, en vergenoegt zich met den trouwens nog zeer grooten over vloed van al wat de aarde verder nog oplevert, en dat hij a'ls goed hec-ft loe ren kennen. Dit zijn voornamelijk gra nen. Van de tarwe moet niets van de korrel worden weggedaan de geheele korrel moet tot het z. g. bruine brood (Grahambrood) gebakken worden, en kort vóór het bakken eerst moet de tar we tot meel gemalen worden, anders verliest het meel zijn kracht en zijn aroma. Van dit brood kan men leven, van wittebrood niet. Het graan uiens bij de voeding tot opbouwing van het lichaam, omdat het graan eiwit bevaten tevens zorgt het voor de noodige lichaamswarmte en is een bron van krachL Maar niet alleen de tarwe heeft die werking, ook erwten. boonen, linzen, rijst, havermeel, die men dan allen ook hij beurten dage lijks moet gebruiken. Groenten zijn een goed voedingsmid del zij worden door de echte vleesch- eters lang niet genoeg op prijs gesteld. Zij vormen een beter staalmiddel dan eenig ander. Het nut van de groenten bestaat voornamelijk in de voedings- zouten, die er van nature in zitten. Doch deze komen dóór onkunde in de meeste huisgezinnen in den goot steen terecht. Men kookt de groenten namelijk met veel water. Daar trekken dan al dio voedingszouten onder het koken in. Nu wordt de groente „afge goten" het water wordt weggeworpen, natuurlijk met wat in de groente de meeste waarde had en het' waarde- looze blijft over. Dit smaakt nu heel flauw. Maar daar weet men wel raad op. De zoutpot wordt gekregen, en al naar dat de familie meer of min van „hartig" houdt, wordt er keukenzout bijgevoegd. Hierdoor begaat men on wetend een tweede groote fout. Dat keukenzout geeft de verloren voedings zouten niet weer terug. Maar men neemt met het keukenzout een vergif in zich op, .dat alleen door de algemeen heid van het gebruik niet als zoodanig wordt beschouwd. Het veelvuldig ge bruik van zout veroorzaakt een gr oot aantal ziekten en kwalen, en het wordt tijd, dat de menschen, willen ze gezon der worden, aan ze nu zijn, beginnen met het keukenzout, zoo noodig lang zamerhand, geheel uit de voeding te verbannen. Het is een totaal onwaardi; toevoegsel, dat echter schadelijk op de maag, het bloed en de ingewanden werkt, en dat als de eerste oorzaak van alle drinkgewoonten en drankmisbruik met al de heïllooze gevolgen van dien moet worden beschouwd. In den strijd tegen dat misbruik is niet de alcohol, maar het zout. de eerste vijand die ge veld moet worden, en zoolang men dat niet doet, krijgt mpn den alcohol niet overwonnen. Noten van allerlei soort hehooren tot de beste voedingsmiddelen zij geven aan het lichaam het noodige vet, door de groote hoeveelheid olie die zij bevat ten. Vruchten van allerlei soort behoort meu, als liet kan, eiken dag te eten. Zij maken gezond bloed, en zuiveren het lichaam. Door hun groot watergehalte zijn zij ook de plaatsvervangsters van de vele dranken, dre er zijn. Gedroogde vruchten kunnen, door 24 uur in water te staan, weer bijna hun natuurlijke grootte en smaak terugkrijgen. Van het dierenrijk gebruiken de meeste vergetariërs eieren, melk, bo ter, kaas en honig. Als voedingsmidde len zijn deze zeer goed. Maar of het gebruik van al deze dingen, bij afschaf fing van de vleeschvoeding, te verdedi gen is, dat was nog geen uitgemaakte zaak, en kon in dit uur niet grondig worden besproken en toegelicht. Spreker meende hiermede te hebben aangewezen wat hij en zijne geestver wanten als de beste voeding beschou wen. In volgende voordrachten zal nog veel van het nu besprokene kunnen worden toegelicht en uitgebreid. Nadat deze woorden met groote aan dacht door de aanwezigen waren aan gehoord, werden er eenige vragen ge daan en beantwoord. Er werd ge vraagd, waar al de dieren zouden blij ven, als men ze niet meer opat. Hierop werd geantwoord, dat men thans, om aan da behoefte te voldoen, het vee kunstmatig aanfokte en teelde en dat men toch van dieren die wij niet eten, ook geen overlast had. Ja maar, hoo dan met hazen en konijnen, als men die maar liet loopen en vermenigvuldigen? Welnu, dan zou het vegetarisme zich niet verzetten tegen liet uitdelgen van een gedeelte der diersoort waarvan overbevolking te vreezen was maar gewoonlijk herstelt de natuur zelf het evenwicht. Nadat do spreker nog een tiental koi te leefregelen had aanbevolen, werd de bijeenkomst gesloten. Men verzoekt ons mede to deelen, dat voor den rekencursus der Ilaarlem- sche Toynbee-vereeniging nog enkele plaatsen open zijn. Zij, die daarvan wensclien gebruik te maken, kunnen zich aanmelden op Donderdag 4 Octo ber, des avonds om half negen, bij den heer L. v. d. Have, Gaelstraat 31. Tot klerk aan het bureau van politie alhier is benoemd de heer W. J. L. M. Kleijntjens te Rotterdam. Heinze-Concert. Dat eenige zangvereenigingen in den lande zich hebben opgemaakt om den SOsten verjaardag van den eeubiedwaardigen toomneester G. A. Heinze te vieren door het waar dig ten gehoore brengen van een aantal zijner werken, is een feit, even vereerend voor de hem aldus huldigende vrienden als voor den jubilaris zelf. Het is een zeer ge paste uiting van sympathie voor den man die jarenlang onze kunst en onzen kunstenaars een zoo warm hart heeft toegedragenhet is te vens een uitdrukking van dank baarheid jegens den onvermoeide, die gedurende zijn lang leven on der ons, zoo enorm veel gedaan heeft in 't belang van kunst en kun stenaars. Yan zijn warme belang stelling in alles wat den bloei van onze vaderlandsche kunst, of de ontwikkeling van iets belovende jeugdige talenten betreft, weten zij te spreken die met den vriendelij ken man in persoonlijk verkeer stonden. Dat zijn er velen, want de beminnelijke, altijd opgewekte kunstenaar verheugt dit woord is hier geen banaliteit verheugt zich in een uifcgebreiden kring van persoonlijke vrienden en kennis sen maar ontzaglijk grooter toch is het getal van hen die van zij a daden in kunstbelang kun nen getuigen. Vooreerst denken wij aan het groot aantal zijner composities on Nederlandschen tekst, waarvan, vele door de popu lariteit welke zij verkregen, bewe zen het volk als uit het hart ge schreven te zijn. Of kennen onze vaders eji moeders de laatsten notabene alleen van 't aanhooren Heinze's Bede op zijn lied van den „Moeden Pelgrim" niet bijna even goed van buiten als het Wil helmus? En raken zij niet nog in extase wanneer zij zich den Jubi laris van heden in den geest te rugroepen als dirigent van de ou de, beroemde Vincentius-concer- ten, ter bijwoning waarvan zij zich gaarne en met opoffering van geld, moeiten, nachtrust soms een tocht naar de onvergetelij ke Parkzaal in de Hoofdstad ge troostten? Heeft dus reeds een vorige ge neratie groote verplichtingen te genover Heinze ais cornponisLdi- rigent in 't bijzonder, het huidige geslacht en daaronder natuur lijk op de eerste plaats weer de kunstenaars is hem niet min der dank verschuldigd voor wat hij heeft verricht op 't gebied der muzikale opvoedingvoor zijn streven en strijden met pen of dirigeerstok als wapen in 't be lang der jongere kunstbroeders en hunne werkenvoor zijn ijveren tot oprichting en instandhouding der „Nederlandsche Toonkunste naarsvereeniging" en eindelijk voor zijn heerlijk, tot navolging prikkelend voorbeeld van krachti ge onvermoeide werkzaamheid. Want Heinze heeft veel gewerkt en gewérkt zoolang het dag was. En nu zelfs, in den laten avond van zijn leven, schijnt het hem moeite te kosten zich aan een zoo welverdiende rust over te geven. Telkens weer tokkelt zijn hand de snaren en de zekerheid, het bij wijlen nög verrassend forsche van' zijn greep doet een schare van vereerders met eerbied naar den, grijzen bard opzien. Geniete hij lang en ongestoord zijn helderen levensavond! Om hem dien te ver-] aangenamen zal natuurlijk onze waardeering van hét vele schoo- ne, dat hij ons in zijne werken gaf, zeer wezenlijk bijdragen. Daarom dan ook verdient het te worden toegejuicht, wanneer per sonen of vereenigingen zich nu en dan tot tolk maken van het artis tiek waardevolle, dat in zoo rui me mate voor ons in zijn vele par tituren ligt opgeborgen. Deze schoone taak had ten onzent naar aanleiding van Heinze's heug lijk feest de liedertafel Haar lem's Zanggenot," onder leiding van den heer N. H. Andriessen, op zich genomen. Dit zangkoor gaf Maandagavond fn dc groote zaal der Vereeniging een con cert waarbij liet programma roet uit zondering alleen van een door J. v. Nierop gedichte en door N. H, Andries sen gecomponeèrde „Hulde aan G. A. Heinze" uit enkel werken van den gewerden toondichter bestond. De me dewerking van een vocaal-solist (onzen stadgenoot Carel Pklippcau) en eenige instrumentaal-soMsten (de heeren R. Gravelotte, piano Henri Heytze, viool en P. C. Heemskerk, violoncel, allen van Den Haag) maakte het mogelijk in de uitvoering de noodige afwisseling m te brengen. Drie der meest beken de en geliefde A capella-nummers schonken het mannenkoor zelf volle gelegenheid zijn erkende goede eigen schappen te doen waardeeren. Boven dien werkte het koor met den tenor solist samen in de uitgebreide en effect volle compositie „Ave Maria", daarbij waardig gesteund door strijkkwartet en harmonium het laatste bespeeld door den heer C. Andriessen. zoon van den directeur. De heer Phlippeau zong verder drie solonummers „Adoro te", ,Het kopje in de veert j ens" en Aria uit de Cantate „Arti et Amiciti®". Deze sympathieke, zeer muzikale zanger gaf aan 't geheel een zeker cachet van voor naamheid, waarvoor hem het talrijk opgekomen en belangstellende publiek herhaaldelijk met warmte huldigde. Bepaald jammer vond ilt. dat men waarschijnlijk ter wille der symetric van 't programma het noodig ge oordeeld had het trio voor piano, viool en violoncel te splitsen. Hieronder moest natuurlijk de totaalindruk van dit frissche werk jammerlijk lijden. Overigens waren de uitvoerders zeer goed voor hun taak berekend en toon de zich met name de pianist, bij de be handeling der brillant geschreven pia nopartij, een jong kunstenaar van goe den smaak en belangrijke ontwikke ling Het concert als geheel mag een waar dige Heinze-hulde en voor Haarlem's Zanggenot een beslist succes heeten en zal als zoodanig door de vereeniging en haar directeur met voldoening wor den herdacht. PHILIP LOOTS. M. v .HeerosKerkstr. 30. C. M. dc Jong 8 md. d. Zonnesteeg. 1 Oct. B. de Jong 14 md. z. Tulpenstr. se4s: Reeds deze week zullen de afdeelin- gen van den Gemeenteraad vergaderen over de begrooting. Bennsbroek. De timmerman S. P., werkzaam aan de Stichting op de Hartenkamp alhier had het ongeluk van de bintlaag der eerste verdieping te vallen, tengevolge waarvan hij zijn werk niet kan ver richten. Gelukkig is de man verzekerd. Het kindje van A. H. geraakte giste renmiddag al spelende in de Benne- broekervaart. C. Kemp alhier begaf zich gekleed te water en had de vc ldoe- ning het te redden. Burgerlijke Stand. Bevallen: 29 Sept, A. M. H. Leurs— Heintzberger d. 30. G. Kortekaas—Loos z. 1 Oct. S. J .Wiilems©Z-eijlemaker d. M. A. BeijlcJansen z. M. Emmer do Groot d. E. P. Rieuv. Leeuwen d. M. de BieLedder d. Overleden: 29 Sept. W. Schutte 42 j. TAATSLGTERIJ 2 Oct 1900. Se klasse. 10e lijst. No. 686, 4617, 8264, 18066, 17819: f 1000. No. 4988, 10801, 17989,18350, 20670 f 460. No. 7140, 9462, 13218, 16981, 17302 i 200. No. 847, 4336, 6745, 8212, 10061.12986,16146,17913, 18439, 19824 f 100. PRIJZEN I 70L 6428326060 t070111091376418692 28/3019 50S9 8084 U2S01880118645 297 31045136 8'381132113894 1S607 356 3148 5225 81611138114.69186S2 46131915368 8/2311510 1425618723 4S5 82315391 82361179414290 18817 711 33266652 831611816144 1 18889 745 3342 5684 8S8S1203714163 18911 768 3367 6833 842112054 14748 18992 87931696878 8419122361480019007 111831946205 8523122411481219315 12; 6 3517 6210 86411212215175 19363 1290 3605 6253 8651124851512619556 1348 3613 62'JO 8736125121622619632 1391375163 87801259616186 19655 1425 3914 6331 89251261816086 19094 1430 4059 6362 90101263'i 1677019782 1549 4125 6374 9603 127121690519991 1644 4133 6376 S6551272716919 20431 1708 41816419 967412807 170402 1570 1739 41916437 97821282117059 30579 1809 4248 7U36 99201292017152 20686 1810 42817126 98961299217198 20589 19-9 4666 720410/731310017413 2t'616 2050 4720 725510l9(J 1311217431 £074' £054 4781733910523 1314017529 2o766 2070 4785 737310517 1344 17642 2-1816 2274 4858 7/211068613544 17683 20910 2452 4893 76631073113612 17793 20990 2711 4917 7618109181367217902 282148317993110J31370218592 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 2227425605 9040120521490718028 32 2763 -5619 8092120641493218033 5827885655 9136120671504118036 10227905665 «161120341604518104 11328255670 9162121591505 il«42 18228295679 9171121681509318168 169 2S315685 9184122021610918188 139 2842 6697 9213122191516418203 26828495751 9/39122301625118285 284 2352 5778 92461228115290 18288 338 2908 5S80 9286123051530518294 340 2966 5930 93361230615387 18315 357 30036047 936S123l01639318331 35830086066 9436123151540518369 3943018 6097 9439123371546918370 474 30296132 914612432154S01S378 47530566155 «601124451549318384 480 3074 6161 9514124781549518403 53531026176 9516125021549618405 597 3119 6218 «588125261557918509 60231266242 96O412530155991S535 6i '5 3154 6289 9630125851663518558 640 3IS7 6320 9657 1260815667 18561 66332716363 9704126171579218614 679 3375 6455 9797 126621587518663 6S7 3379 6458 980212671 1588218705 806 8381 6533 9829126741589518826 80935626574 9845127761690918841 84135826609 9864128001591818860 81635846634 9906128061595318911 85035946636 9929128171600318968 867 3619 6649 9930128281604119022 863 3650 6714 99dl 128661606019027 884 3663 6761 10009128701606219047 805 8677 676410054128721607018072 922 369167691ÜU4128691607719128 931 3797 678910U6128841608319137 932 3804 679610146128911616919142 108138316807 10218129031625619221 1068 3836 681610232129091626819258 1097 3871 68941023S129251632019205 1134 3874 691910261129281635219268 11813890 702710287129701643119301 1198 3909 7109 H 3391299316434 19368 1205 39-3S 713110348130S01643719392 1309 3949 71581039513123164431939.J 1329 40S8 7286103961.31311646219404 1342 4110728710436131761647019423 1368 4123 728810450132781647719441 1373 4124 736710473133121649519475 1385 126743510494133311650519512 1452 4154 7504105031336916-507 19517 145S4157 75081ÜÖ05133751655919525 1469 4224 75191053S1339616571 19538 14S7 4292 756210559134771660019550 1497 4294 76271056013507 1662519564 1629 4316 773610655135221662719597 1535 4328 774210660135321663819638 1566 -1332 7818107391354916670196,8 16114377 781910766135501667419686 1633 4440 784710795135521667515704 1643 4443 7894108301357116705 W14 1667 4450 790510853136181674619785 1693 446» 795810S61136251675319803 1705 4472 7964108761365316S5419826 17/2 4496 7892108871365416S9719899 1769 4534800310917137091694219921 1772 4625 801310954137301696219951 1816 4650 S05810956138041697019963 1S46 4664 8125110071383616983 20023 18814728815111030138561699520034 19114835 8155 lil 501392417051 '0041 194248768,37 U15S139301707020046 1983 488S 826011177 1396017123 2u046 1989 4922 829811276 1400917124 20095 2007 4987 8340112891406217126 200=6 2008 499183511137514063 17159 20194 2109 5004 8364118761413917176 20195 2114 5042 8376113871417717177 20231 2123 5049 8398114341420217180 20233 2134 5080 S415114721422417206 20264 2147 50908435115501432017215 2ÜS4U 22225119 845011571143461726220353 2230 51378466 115731435817295 20369 2238 5145 84681160414369 17311 20389 2265 5158 849811613143791732120148 2267 515» 8499116281438517397 20466 226S 5165 8522116421441117410 20471 229852018583 U6711442617410 20511 2410 5238 8591 116741446417418 20574 241152538597 1168214467 17433 20613 2480 5277 860111703144S1) 17533 20623 2464 5313 8652117141449517575 20657 2489 531586711173914497 17668 20104 24915321 868011815 1453817726 20713 253353/48711118601458017778 20737 2549 5343 874511876145S117S05 20826 2554 5382 8761118871459617812 20844 2013 5416 S763 HSS9146351783120930 2626 5488 87S9 U9011471817895 20935 2636 5500 8841119241471817904 20936 2638 5509 887311937 147781793320979 2649 5590S990 U9S21478317975 209S8 269055938967120171485417993 2700 5603 90351201914882 1 8012 Vervolg Nieuwstijdingen. Verkiezing Prov. Staten. Bij de Woensdag te Schageu gehou' den herstemming voor een lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland in dat kiesdistrict is gekozen dc heer P. Wonder Az. te Heer Hugowaaró met 1549 stemmen. Op den heer K. Breebaart Jz. te Win> kei waren 1-454 stemmen uitgebracht Te Schiedam is een premie uitgeloofd van 1 cent per stuk op het dóoden van ratten. De uitslag van de beweging der plio grafenbedienden om een rustdag in de week tckrijgen is zegt de „N. R. CL" gunstig geweest Van October af zul len allen één rustdag in de week er langen. Brand te Hamburg. Zaterdagmiddag te 12 uur is een he vige brand te Hamburg uitgebroken in de Havenstraat Drie groote loodsen en tevens woonhuizen zijn geheel ver brand. Het circus Busch en verschil lende huizen, welke aan den branc grenzen, liepefti een oogenbük groot gevaar, mede door de vlammen te wor den aangetast, doch de brandweer slaagde erin, het Aruur te bedwingen. Een attentie. De heer K. Vanderbilt heeft zijn dochter, de hertogin van Marlbo rough, hij gelegenheid van den ge lukkigen terugkeer van het Zuid- Afrikaansche slagveld van haar echtgenoot, een cheque gestuurd, ten bedrage van 500,000 dollar. Weerbericht. VERWACHTING: matige Westelijke wind, bewolkt geringe afname ia tem peratuur. Asisterdamsehe Beam OpBnitiQêti&ev's&ft Dinsdag 2 Oot. 1900. 2i/j pCt. Ned. Werk. Schuld76'/* Oostenrijk Ziïv. J/J7fl-'sa8 8 pCt Portugal££ï/4 4 pCc. It up. Land 04 Ode em. 4 pCt. Spanje67 5 pCt. Binuenl. MexicoSi5,* 5 pCfc. Brazilië FundingLg83ljt 11lt pOt. Colnebia10 4 pCt. Venezuela Cnltnur-My. de Vorstenlanden naad. 62 Koloniale Bank aand Liq. Barge Moorman aandf5 Ned. Ind. Ilanöelabk. aand.6' Aand. Deli-Maatschappy400 L&ugk&t- Cult, Maatschappij 470/03 Seneinbah MaatschappijJJ80 K. N. M. t. Exp. Petr. br. Aand247 Moeara Enixn Gew. aandliü'/* Arkans. Constr. Tr. C 6 pOt Kans. City P.Q.SerieAenB.Gisf» 5 pCt. Italië Spwl. 87/89 A. EC ï»/s 3 pCt Zuid-Italië Spwm. A. H6 \s Atchison ïopesa Cert van aand6S1.'* Cert, van pref. aand. 70'/* Denver Rio Grande Spw. aandI8l/a a pref. aand. Erie Spoor Gew. aandID/* le pref. aandSStys Illinois Central Ccrt. van aand..... St. L.en6anFnsnc.Cert.gew.aand... lüt/j* i v. 2pref. oBnd. 3óty8 Miss. Kans. en Texas AsndO5/* Lonisr. Nïashvill Cert. v. aand... 71 N. Y. Ontario aand20~/ia Norf W. Cert. yan gew. aand3-1 '/ïu Union Pac. Cert, van gew. aand.... 613/» Southern Pacific gew. aand?2'/s 6 pOt. Peru Mortg. BC6'/« Cert. van Aand; Peru 2</j PrefilOtys Prolongatie 41/- Marktnieuws. HAARLEM, 1 Oct. Aangev. Verk. Prijs. Boter 107 KG. 107 KG. 1.15 ƒ1.20. Biggen 73 st. 73 st. G.9.-. Schrammen 46 st. 39 st. 10.f 15.-. Aardapp. 550 HL. 539 HL. 1.50 f 2.75.—. Appelen 320 HL. 307 HL. f 3.— 9.—. Peeren 205 HL. 193 HL. f 3.— f 20.—. Schiedam, 1 Oct. Noteering Makelaars 11,50, Jene ver 15,50, Amst Proef 17. Beurscom- missie 11. Stemming flauw. Ruwe Spi ritus f 7 1/2, Spoeling-Commissie f 1,20. AdtverÉeiitïëïs. Dankbetuiging-, Voor de vele bewijzen van be langstelling ondervonden bij ons 50-jarig Huwelijksfeest, betuigen wij onzen harteÜjken dank. ABRAM VAN RHEENEN. JANNETJE VAN RHEENEN— Meuldijk. Haarlem, 28 Sept. 1900. Frans Halsstr. 30. gevraagd met November, liefst van buiten, die goed kan koken en netjes werken. Loon f100.en r26."waschgeld. Adres Mevr. VAN LOGHEM, Verlengde Spanjaardslaan bij de Stoomtram, Ilaarl. hout. Gevraagd 1 Nov. een flinke IMeisstlsoale, in een Banketbakkerij. Adres bureau van dit blad. Een net Bnrgormeisje z. z. gaarne gepl. als Kimlerj uSüVoijw, V* g. g, voorz. Br. fr. onder letfc. M., bij den Muziekh. J. G. BLOM, Spekstraat 2. Met 1 Febr. a.s. gevraagd om trek Kruisweg of Kruisstraat PENSION, met gem. Zitkamer en on gem. Slaapkamer, door een beschaafde Dame van middelbaren leeftijd. Br. met opgaaf van prijs worden ingewacht No. 3499 bur. v. d. blad.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 3