NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD, f Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. Maandag 8 October 1900. 18e Jaargang. No. 5299 ABONNEMENTSPRIJS Toor Haarlem per 3 maanden 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent geveBtigd is (kom der gemeente), per 3 maanden 1.30 Franco door het gelieele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers. 0.02 O Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden. 0.37)l de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Cts,; iedere regel meer 10 Cts. Buiten bet Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlek rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Gebouw Het Spaarne, K persingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 132. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Hanrlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G, L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Farijs 3i6» Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit drie bladen. EERSTE BLAD. Haarlems Dagblad van 8 Oct. bevat o. a.Vredelievende oplos sing der Cliineesche quaestie, Weel een proclamatie van Roberts. Stuk ken van den Gemeenteraad, Het beleg van Haarlem, Pensioen voor den werkman, Sympatfebetniging, Generaal Hen Viljoen, Mishande ling, Overtreding der geneeskund. wet, Bruiloftskoeten, Herodiade Voorts behoort bij dit nummer onzer courant als gratis-bijvoegsel No. 5 van ,,De Zaterdagavond", Letterkundig weekblad voor jong en oud, bevattende Bekende Stad- genooten (mr. A. A. Land, met por tret), Soldatenleven, Haarlemmer Halletjes, Kroniek, Haarlem's Mu sea, Feuilleton Oü-baas, Totalisa- tor 1.1000 (verhaal), Moment-opna me Het kindje moet slapen, be nevens de gewone rubrieken, af-, beeldingen, uitslag prijsvraag, en de nieuwe prijsvraag. Politiek Overzicht. Nu gaat bet er hoe langer hoe meer op lijken dat inderdaad de mogendheden het eens zullen wor den. Duitschland bindt in, zooals we gisteren uit de nieuwe Duitsche nota zagen. Amerika wil nu ook meedoen, en in Frankrijk wordt dett antr woord zeer gewaardeerd. De Fran- sche bladen juichen het zeer toe en minister Delcassé heeft intus- schen de vertegenwoordigers van Frankrijk in het buitenland aangeschreven de mogendheden te polsen over een program van on derhandelingen met China, behel zende de bestraffing van de voor naamste schuldigen, aan te wijzen door de vertegenwoordigers der mogendheden, de handhaving van het verbod op den invoer van wa pens, schadevergoeding voor de staten en de particuliere genoot schappen, de instelling van een permanente wacht voor de gezant schappen te Peking, de ontmante ling van de Talcoe-forten en de mi litaire bezetting van twee of drie punten aan den weg van Tientsin naar Peking. En ook Rusland heeft zich aan gesloten en zijn gezant in China dienovereenkomstig instructies ge geven. Alles dus botertje tot den boom. Maar, hoe zal 't afloopen We zijn sr nog niet. Het lijkt wel of de mo gendheden, na geweldige harre- warrerijen, uit angst dat de een meer van den buit zou krijgen dan de ander, nu tot het inzicht komen, dat bedoelde buit nog lang. niet be machtigd is en...... dat men maar liever wat water in den wijn moet doen, dat men zijn wraak en dap pere Hunnen-geroep maar wat ver minderen moet, want dat het toch nog zoo heel gemakkelijk niet is am er de baas te worden. Men was lardig op weg den huid te verdee- len, voordat de beer geschoten was. Waarheen de Oost-Aziatische po litiek in de naaste toekomst lei- ten zal is moeilijk te zeggen, en tvij willen ons niet tot zulk een gewaagde voorspelling laten ver tokken. Maar het heeft er op 't ^ogenblik allen schijn van dat voor lopig de Oost-Aziatische politiek )er op vredelievende oplossing der ;eschillen zal lijken, dan op ver overingspolitiek. Wat den toestand in China zelf Vètref't, daarover is moeilijk een uist oordeel te vellen. De telegram- nenfabriek te Sjanghai, het pen- lant van Lourentjo Marqucz, Kaap- itad, Maseroe, e. a., zendt berich- pn, waaruit zou moeten worden ipgemaakt, dat het in China nog rerre van rustig is. Bij Tientsin hoe-fc nog een gevecht zijn geleverd usschen de Duitschers en de Bok- iers. De laatsten waren tweedui-. zend man sterk, waarvan er vier honderd gedood weiuen. Een ander telegram, waarachter een vraagteeken behoort te wor den gezet, meldt, dat, volgens een edict van den 26en September, aan de onderkoningen en gouverneurs gelast wordt, alle generaals, die verantwoordelijk zijn voor de ne derlagen, door de Chineesche troe pen geleden, uit hun ambt te ont zetten. Bovendien wórden een aantal veranderingen aangekondigd. Yoe Hsien, de gouverneur van Shan Si, zal worden vervangen door Hsi Liang, die den naam heeft een ver woed nationalist te zijn Loe Choe- an Lioe, de oud-gouverneur van Soe Tcheoe, eveneens een nationa list, is benoemd tot lid van den grooten raad, terwijl Tao Mo, on derkoning van Kan Soe, benoemd is tot onderkoning van Kanton. In het Noorden van Shan Si zijn. volgens een andere dépêche uit Sjanghai, 50 zendelingen vermoord. Aan den anderen kant vermelden de Chineesche bladen, dat er be velen zijn uitgevaardigd, waarbij gelast wordt, te waken, dat er geen ongeregeldheden gedurende de on derhandelingen plaats vinden. Het is, men ziet het, een verwarde ge schiedenis. Blijven de mogendhe den nu maar eensgezind en treden zij spoedig en krachtig op, dan kan er een gezonde toestand worden geschapen. Maar zullen de regee ringen eensgezind blijven Lord Roberts lieeft weer een nieuwe proclamatie uitgevaardigd. 1-Iij zegt daarin dal alle zaken be treffende het voorloopig bestuur van Transvaal gebracht moeten worden voor generaal Maxwell. Verder verzekert hij dat Burgers die zich onderwerpen niet gede porteerd zullen worden en legt ten slotte de verstandige verklaring af dat de vrede zal worden verklaard zoodra de leiders der Boeren zich onderwerpen en alle kanonnen worden uitgeleverd. Geschiedt dit dan zullen de krijgsgevangenen worden teruggezonden. Deze laatste zin moet als lokmid del dienen en lord Roberts schijnt voorhands in zulk een proclamatie meer heil te zien dan in de achter volging der teruggetrokken Boe renlegers, althans Bulier is na een succesvollen tocht in de streken ten Noorden van Lijdenburg met een aantal ossen en schapen maar zonder Boeren of Boerenka- nonnen naar de stad terugge keerd. Waarom de generaal na al zijn successen niet verder is door gedrongen wordt niet gemeld. De „Petit Bleu" noemt deze laat ste proclamatie van Roberts chan tage. De correspondent van de „Daily Telegraph" te Lourengo Marquez; heeft gisteren belangwekkende me- dedeelingen gedaan over de Boe- renmacht ten zuiden van IComatie- poort. Ze bevestigen dat, met uit zondering dan van de vreemde hulptroepen en wellicht enkele troepen Boeren die over de Portu- geesche grens geweken zijn, Bo tha's leger zich in tweeën gesplitst heeft, en er blijkt uit dat ook de kleinste van die twee afdeelingen, die van Komatiepoort zuidwaarts getrokken is, nog best in staat is om het veld te houden. Wat de hoofdmacht betreft, die onder Bo tha en Viljoen naar het noorden is gegaan, uit een nieuw rapport van Roberts blijkt dat het toch maar al te zeer éen „militaire vrijheid" is, die troepen met den naam marau- deerende benden te bestempelen. Hij meldt dat Buller's leger den len October bij Krugers Post be schoten is door de Boeren met twee verdragende kanonnen, van een af stand van 9000 el blijkbaar Long Toms. Den 27en te voren was Pel- rimsrust zonder tegenstand bezet, den len had Brocklehurst zich met Bulier kunnen vereenigen, maar de Boeren waren er in geslaagd, Bul- Ier te ontwijken. De ruiterij slaag de er niet in, de Boeren in hun po sitie te verrassen, en het blijkt dat zij bij die poging 2 dooden en 9 gewonden kreeg. Tot dusver zijn gekozen 295 mi- nisterieelen, 79 liberalen en 59 na tionalisten. De liberalen hebben een zetel gewonnen. Onder de gekozenen zijn de mi nister Chaplin, de Iersche leiders Tom Healy en William O'Brien. Merkwaardig is de nederlaag van den afschaffer Wilfried Lawson en Cockermouth. Jingo-bladen, als „Daily Mail" b. v. noemen de leden der opposi tie voortdurend pro-boers. Van eenige, die niet herkozen zijn heet te het op schetterende „Daily Mail" manier dit is de lijst van eenige pro-boers, "die gevallen zijn, onbeweend en ongeëerd in den groo ten zondvloed van Ivlein-Engelands- heid Tot het laatst toe waren ze trouw aan 's vijands kleuren enz. enz. Buitenlandsch Nieuws. Generaal Ben Viljoen. Frederik Rumpel schrijft o. a. in het Handelsblad Van politieagent tot opperbevel hebber. Dit klinkt als de titel van een roman uit het giorietijdperk van Napoleon I. Het is echter een roman van een onzer tijdgenooten, het is de loopbaan van Ben Viljoen. Nog niet zoovele jaren terug was de tijdelijke opvolger van Louis Botha politieagent te Roodepoort nabij Krugersdorp. Hij voelde even wel altijd een drang naar hooger in zich en weldra verschenen er in „Land en Volk" te Pretoria cause- ries over den Volksraad, ondertee kend „Klein Joggom" Later richtte hij te Krugersdorp zelf een krant op, die „Ons Volk" werd gedoopt. Zijn rustbewaarders- ambt had hij er reeds aan gegeven. Hij zou nu alleen leven van de op brengst zijner pen. Zijn blaadje maakte opgang, want niet een is er die zoo gezellig in het Afri- kaansch kan schrijven als hij. Ben werd langzamerhand de man in Krugersdorp. De Burgers kozen hem tot veldcornet en later tot commandant van het Vrijwilligers Cavalerie-corps, waarvan hij de stichter was. Een gewichtigheid voelde hij zich niet, trots aan die waardigheden, hij bleef een grap penmaker met een onverstoorbaar vroolijk humeur, die met iedereen goed kon omgaan. In den Volksraad bleek hij een goed spreker en een tegenstander van halve maatregelen en zoodra de correspondentie van Chamberlain er duidelijk op wees wat deze- mi nister wilde, waren Ben en Dc Wilt Hamer altijd tegen dat schip peren en weggooien van het pres tige, zooals zij het aanbod van het vijfjarig stemrecht noemden. Zij wilden evenmin oorlog als de an deren, maar waren voor een dui delijke en krachtige corresponden tie met perfide Joe. In den aanvang van den oorlog was hem de gelegenheid niet gun stig om zich te onderscheiden. Bij Elandslaagte slaagde hij er in zijn commando veilig uit te brengen en al scheen het op-het eerste be richt vreemd dat hij de eenige was, die dit kunststukje had verricht later bleek dat het voor Ben pleitte en niet tegen hem, en dat de ver halen, als zou hij de andere bur gers in den steek hebben gelaten, lasterlijk waren. Den iOen Februari grepen de Britten ook zijn positie aan, doch met zulk een macht, dat hij den Vaalkrans niet kon houden. Door zijn persoonlijken moed redde hij een Maxim-Nordenfeldt uit de han den der Engelschen. Deze daad was zoo kranig, dat zij den vijand bewondering afdwong en Winston Churchill inspireerde voor een mooi geschreven verslag. Bij deze gelegenheid ondervond Ben den bedwelmenden invloed van de lyddietbommen. Hij kreeg verlof tot herstel van gezondheid en keerde den 27en Februari op commando terug, nam deel aan het gevecht te Pietersheuvel, trok toen naar Van Tonder's Nek, waar hij een aanval der Natalsche vrij willigers afsloeg, en heeft later, bij den algemeenen terugtocht, Laings Nek bezet. Den 28en Mei bij het gevecht te Kliprivier, nabij jc. ..miesburg, w-as hij de voornaamste persoon lijkheid, die de Boeren plotseling weer deed stand houden voor het machtige Britsche leger. De Engelschen hebben een soort vreesachtige vereering voor Ben Viljoen. Kwamen er Britsche ge vangenen in een lager aan, dan was gewoonlijk een hunner eerste vragen„Is Jouberfc here and where is that man Viljoen?" En als zij dan „die kerel Viljoen" za gen, geloofden zij niet dat hij het was. Zij stelden zich een heel an der mensch vooreen ruwe, on beschaafde man die eiken Brit, welken hem in handen komt, laat vermoorden. Ben is de goedhartig heid in persoon. Op zekeren dag werden er een telegrafist en een correspondent die uit Ladysmith ontvlucht waren, in zijn lager ge bracht. Nachten lang hadden zij rondgezworven zonder kans te zien door de Republikeinsche linie te komen. Zich gevangen geven durf den zij niet. Zij vreesden op den plek te zullen worden doodgescho ten door de „barbarous Boers". Ten slotte vielen zij toc-h in handen hunner vijanden. Viljoen kreeg bericht hunner gevangenneming. Hij wilde ze niet in verhoor ne men, de arme kerels zouden moe zijn en een paar flesschen bier, een brood en een paar blikjes vleesch te voorschijn halende zeide hij „daar, geef hun dat en laten z dan rustig gaan slapen." Het was zijn eigen kost dien hij had afge staan.. Algemeene berichten. Van regeeringswege drukt men in Belgrado alle geruchten over een ver zoening tusschen koning Alexander en Milan Obrenovits den kop in. Die ge ruchten zijn onwaar, wordt hekend gemaakt, en koning Alexander is, in het belang van de rust in zijn land, vastbesloten om zijti ouders buiten Servië te houden. Ter gelegenheid van de sluiting der tentoonstelling te Parijs zal de presi dent der Republiek een groot feest in het Elysée geven. Een telegram uit Peking aan de „Daily Express" meldt dat de Russen in het Keizerlijk Paleis een buit van honderd millioen taels hebben ge maakt. Het Vredescongres t<1 Parijs heeft de gisteren medegedeelde motie om trent China aangenomen behoudens een wijziging in de eerste van de re denen waaraan de opstand tegen de vreemdelingen wordt toegeschreven. Die reden, de gedragingen der zen delingen, werd aldus gewijzigd dat de ze personen „in plaats van enkel op den zedelïjken invloed van hun gods dienst te steunen, de diplomatieke en militaire macht hunner landen te hulp riepen." Voorts werd alsnog een an dere reden er bij gevoegd op voor stel van een Engelschman nog wel, den heer Alexander het drijven van Engeland om het opiumgeb uik aan China op te dringen. Een ander Engelschman, de heer Perris, verweet den Europeeschen bevelhebbers dat zij het plunderen in China hadden toege laten, in strijd met de Ilaagsche Con ventie en de thans geldende oorlogsge- bruiken. Verworpen werd een voorstel om er op aan te dringen China te ma ken tot een neutralen staat onder pro tectoraat van alle mogendheden rnet verbod om wapenen in dat rijk in te voeren en bepaling dat alle vestingen zullen worden geslecht. Dit werd in strijd geacht met het recht der Cliinee- zen otu zichzelf te regeerea. Stadsnieuws HAARLEM, C Oct. 1900. St Elizabeths Gasthuis. Te oordeelen naar wat er zoo ver luidt, zal de begrooting voor het St. Elizabeths Gasthuis voor 1301 in den Raad niet zonder discussie worden aangenomen. Het subsidie van de ge meentekas, dat nog maar enkele jaren geleden omstreeks f 40.000 bedroeg, is op deze begrooting al tot meer dan f 50.000 gestegen. Ér is geen enkele reden om te veronderstellen, dat het niet nóg hooger worden zal. De besprekingen van Burgemeester en Wethouders met Regenten van het Gastnuïs hebben nog tot geen bepaald denkbeeld geleid. Onderhandelingen van deze soort gaan langzaam. Maar ook zij (B. en W.) betreuren het, dat het gevraagd subsidie alweer hooger is geworden. Ieder gevoelt, dat er iets gebeuren moet. Zóó gaat het niet lan ger. De Raad oefent geenerlei invloed uit op het Gasthuis, dan dezen, dat hij het gevraagd subsidie weigeren kan en dit is feitelijk eene onmogelijkheid, omdat men daarmee de ziekenverple ging in het Gasthuis ondoenlijk ma ken zou. Maar niettemin heeft de Raad er ernstig bezwaar tegea, dat hij maar telken jare moet beialen wat Re genten vragen en maar steeds meer en meer, terwijl verschillende leden het tevens verkeerd vinden, met hooge waardeering van deze ambtenaren, dat de directrice hare functie bekleedt zonder eenige bezoldiging en dat de twee doctoren een trakt.ement.je genie ten, geheel buiten verhouding tot de diensten, die zij bewijzen. 't Zijn dus niet enkel financieele, maar ook princïpieele bezwaren, die men tegen den bespanden toestand heeft. Een goede ziekenverpleging zal altijd veel geld blijven kosten en het is zeker niet gewenscht. dat daarop al te veel geknibbeld wordt. Daarom zal dan ook, in weerwil van de princi- pieele bezwaren, de begrooting wel weer een meerderheid in den Raad verwerven. Als het dan nu ook maar voor de laatste maal is Sympathie b etuiging Vrijdagavond werd op initiatief van de afdeeling Haarlem van den Cnr. Nat. Werkmansbond in de bovenzaal van het Brongebouw eene vergadering gehouden, onder voorzitterschap van den heer J. W. I-Iilbrander. Deze vergadering, waarop verschil lende besturen van werklieden- en vak- vereenigingen w aren ver tegen w.i or d icd. was belegd om hier te lande eene alge meen e beweging op touw te zetten om den Engelschen werklieden sympathie te betuigen met hun loffelijke daad, om zich tegen den oorlog te verklaren, en hen op te wekken, dat zij bij de Kroon van Engeland zullen aandrin gen op de onafhankelijkheid der beide Republieken. Aanwezig waren de afgevaardigden van 13 vereenigingen, o.a. van Patri monium, van de afd. Haarlem van hel Alg. Nederl. Werkliedenverbond, van den Bakkersgezellenbond, van de Ne derl. Coupeursvereeniging, van de Ty- pografenvereeniging „Tot Nut en Ge zellig Verkeer", van dc werkliedenver- eenigingen „Archimedes" en „Maar ten Luther', terwijl verschillende ver eenigingen schriftelijk van haar sym pathie hadden blijk gegeven. De voorzitter opende de vergadering met een korte reden waarin spr. her innerde aan het artikel in een ..Ned. Dagblad" van 7 Sept., waarin gezegd werd, dat de Engelsche werklieden ge protesteerd hadden tegen de annexatie der Z.-A. Republieken, en welk arti kel de aanleiding tot deze vergadering was. Direct had spr. sympathie met dit optreden der werklieden gevoeld, die recht boven nationaliteitsgevoel, boven macht hadden gesteld, en daarom ge meend, een oproep te moeten doen aan de werklieden hier te lande, die allen ook voorzeker met de Engelsche werk lieden zullen sympathiseeren. Wie kunnen beter toch hun sympa- thaetiseh woord doen hooren, dan wij Nederlanders, die zoo nauw verwant zijn aan de Zuid-Afrikaansche broe ders. Welk rechtgeaard Nederlander weet zich niet te herinneren, dat in de 17e eeuw van hier kolonisten vertrok ken, die de grondleggers zijn gewor den van een volk, dal nog bestaat, cn, zoo God wil, zal blijven bestaan. En waar nu aan de overzijde van den Oce aan wordt gestreden, moeten wij ons hier opmaken om hen te steunen.. En wij hebben daartoe het meeste recht, wij, die behooren tot het volk, dat ook 80 jaar gestreden heeft tegen een over- machtigen vijand, dat klein Is geweest, doch groot is geworden door zijn strijd. Wij gclooveu niet, dat dc Regeering zich door do werklieden zal laten ver bidden, doch het is onze plicht zooveel mogelijk voor de vrijheid van het Z.-A.- volk te doen. Wij doan ten beroep op de Pers, die ook een groot volk kan bewerken. Wij zonden willen staar, aan den spits van duizenden arbeiders- vereenigingen in Engeland, om onze macht te toonen, waardoor de oogen der Regeering opengaan, opdat zij zal zien, dat buiten Engeland duizenden protest aanteekenen togen dezen on- rechtvaardigen oorlog. Niet door kracht en geweld, wij zijn geen leiders der oppositie, doch langs geleidelijken weg, duor een goed woord, willen wij trachten de vrijheid der kleine volken te handhaven. En mocht dan in deze blijken dat de stem van het Volk in de stem van God, aldus besloot spr. zijn-toegejuichte rede. Hierna stelde de voorzatter voor dal de vergadering eene commissie uit haar midden benoemde, die zich be last met de regeling der zaken. Voor loopig is de zaak nationaal, doch is het mogelijk door middel van de Pers ook met het Buitenland sarnen te wer ken, dan zou spr. gaarne eene inter nationale beweging zien. De heer Raas gelooft dat eene inter nationale beweging te kostbaar zal' worden, hetgeen de voorzitter toestemt. Alleen wanneer de Pers aan de ver schillende Werkliedenbonden in Eu-, ropa de vraag wil stellen of zij willen medewerken, dan zou eene internatio nale beweging wellicht mogelijk zijn.. De heer Boerkoel gelooft eveneens dat het moeilijk is de zaak internationaal' te behandelen, hetgeen veel tijd in be slag zou nemen, waardoor men wel licht ti laat zou komen. Het doel dat1- de Werkmansbond zich tevens voor stelde propaganda ie makea vj. r' de liberale partij bij de verkiezing is niet bereikt. De ininisterioewn. Lob ben reeds de overhand. Ve.xli-r wil. spr. niet meer vragen o:u de onafhan kelijkheid, doch om do slaking van den oorlog. De voorzitter stemt toe dat de beweging voor de verkiumg te la-, t' is toch is er evenwel veel ie doen om het volk te doen inzien liJt groote on recht van den oorlog, en dan worde' hror bewaaiiici-.t ..De stem van bet Volk, worde de stem van God." De heer v. d. Weijaen w il naast het, verzoek om staking van den krijg, op, de onafhankelijkheid aandringen. De heer prof. Muller, voorzitter der' Afd. Haarlem van de Z. A. Verceoi- ging vindt het een verblijdend teeken, dat uit de werklieden een stem opgaat' iogen het onrecht. Een groote zegen van den oorlog is, dat het rechtsgevoel' dat ingesluimerd was, bij de Volken' is ontwaakt. Een ramp evenwel is dat, de Regeeringen zoo weinig dc tolk i zijn van wat er omgaat in de harten van het volk. De Volken vragen oin, staking en de Regeeringen zwijgen. Dat is een veeg teekende Regerrin gen spelen als "t ware met vuur, waar voor hun de verantwoordelijkheid toe komt. Waar de Regeeringen zwijgen, is het een groote zegen dut de Vnjjau spreken. Spr. gelooft dat het niets zal geven op staking aan te dringen. En geland moet den oorlog voortzetten.' God geve het, dat zij het niet zal win nen. Spr. is van meening dat de werk lieden hier te lande op het oogenblik niets anders kunnen doen dan aan hun broeders in Engeland sympathie- betuigen omdat zij hebben durven, protesteeren tegen het gruwelijk on recht. De voorzitter blijft bij zijne meening,' dat naast de betuiging van sympathie,1 geprotesteerd moet worden tegen het onrecht, en op de staking en de onaf-' hankelijkheid aangedrongen. Ten slotte werd door de vergadering, eene commissie benoemd, bestaande uit bestuursleden van verschillende ven eenigingen, te weten de hoeren v. d. Weijdcn, Takes, Niemuller, Reiningh, Terschuur, Boerkoel, v. d. Steur, Hil- lebrander, Raas terwijl prof. Muller zijne medewerking toezegde. Deze commissie bleef na afloop der

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 1