imsterdamse&e Beun. Osze Befrekkmggids. ergadering zitting houden, ten einde :c verdere werkzaamheden te regelen. Tot haven voorzitter benoemde zij te heer J. W. Hiibrander, en tot haren ecrelaris den heer W. P. J. Overnieer. Na verschillende besprekingen werd esloten eene motie aan te nemen, leze te laten drukken en te zenden aan lie werkliedcn-vakvereenigingen te lezer stede en zooveel mogelijk aan !e verschillende dag- en weekbladen der te lande, met beleefd verzoek deze e willen opnemen. Deze luidt De commissie, gevormd uit eene ver- jaderïng van verschillende werklie- !eu- en vakvereenigingen te Haarlem, iaartoe opgeroepen door den Christe- ïjk Nationalen Werkmansbond, afd. laarlem, overwegende dat de Engel- che Werkliedenbonden zich tegen den lorlog hebben verklaard, daar zij hans inzien dat Chamberlain hen leeft misleid ten tweede, dat zij, zoo Ihamberlain hen direct het ware doel, Se vermeestering der goudmijnen en te vernietiging van liet Hollandsche lement had bekend gemaakt, zij niet net hem medegegaan zouden zijn en en derde dat thans hun oogen geo- lend zijn en hun geweten is ontwaakt, lesluit hun hartelijke sympathie te letuigen met de loffelijke daad der ïngelsche werkliedenhun te verzoe ken zich niet te bepalen alleen tot het ach tegen dezen oorlog verklaren, loch met alle gepaste middelen, inzon- lerheid door het zich wenden tot de Lroon van Engeland, te agiteeren «oor het staken van het gruwelijk on echt, opdat de oorlog eindige en de mafhankelijkheid van beide Republic- ten gehandhaafd blijve Stukken van den Gemeente raad. Tot nog toe zegt de heer Stolp, na- aens de commissie van voorbereiding toor de oprichting van een abattoir, iceft de heer J. H. van Oijen in zake iet oprichten van een abattoir voorbe eldende werkzaamheden van algemee- len aard verricht, zijn algemeene keu ris van dit onderwerp maakte het hem nogelïjk de hem gevraagde inlicht! n- )en te verstrekken, zonder dat eene tij d- toovende studie hem te veel aan zijne iverige bezigheden onttrok. Thans, nu bet besluit tot oprichting jenomen is, is de commissie met B. en V. van oordeel dat onverwijld eene be- ïoeming moet geschieden, en zij stelt roor den heer van Oijen, die blijken ieeft gegeven geheel op de hoogte te ijn van de eischen, welke aan een deug lelijk slachthuis kunnen worden ge 4eld, te benoemen. De aan die betrek- dng verbonden jaarwedde zou 3000 lehooren te bedragen, benevens genot tan vrije woning. Met bet oog evenwel ip het feit, dat de werkzaamheden tot iet tijdstip, waarop het abattoir in wer- ting zal treden, niet van zoodanigen lard zuilen zijn, dat daarbij geen an- Icre bezigheden kunnen worden ver richt, heeft de commissie gemeend, dat gedurende dien termijn daarvoor eene (aarlijksche vergoeding van 1400 be koort te worden gegeven. B. en W. wijzen er op dat de Hout rteeds meer beschouwd wordt als eene speelplaats voor de jeugd, terwijl ook le openbare straat meermalen als zoo- Ion ig wordt gebruikt. Zoowel met het, Dog op de beschadiging van het plant- Boen als door den overlast, dien het publiek daarvan ondervindt, komt het B. en W. wenschelijk voor het hoofd fler politie uit te noodigen de uitoefe ning van spelen op beide plaatsen te Verbieden, te meer daar er in de ge meente andere plaatsen zijn waar deze bezwaren niet gelden en waar de jeugd rich op alle wijzen kan vermaken zon der daarhi j iemand te hinderen of scha de to veroorzaken- B. en W. hebben het oog laten vallen op een viertal terrei nen binnen de gemeente, namelijk een terrein aan de Houtvaart bij de zwem en badinrichting, het bolwerk achter fle villa van den heer J. H. Stoel Az. tn het Kenaupark, het gedeelte van het Prinsenbolwerk, grenzende aan het Spaarne, en het terrein, gelegen vóór de nieuwe strafgevangenis, welke ter reinen zij den Raad in overweging ge ren voor openbare speelplaatsen aan te vijzen. Hpt bestuur van den Ned. R. K. Volksbond, afd. Haarlem, vraagt in een adres aan den Raad, dat de ge meente zal bijdragen in de groote kos ten tot instandhouding van de teeken- school der afdeeling, maar nu met de jaarlïjksche subsidie van 150 te ver- hoogen en te brengen op 300. B. en W. herinneren er in hun prae- advies aan, dat zij ten vorigen jare op ten dergelijk verzoek afwijzend wensch- 150 toestond. ten te beschikken, maar dat de Raad Met het oog op de meerdere kosten, die de nieuwe cursus zal vor deren, en die van dien aard zijn, dat dj eene verhooging van het subsidie met 150 zouden wettigen, meenden B. en W. in den geest van den Raad te handelen, wanneer door hen op de aan den Raad ingediende gemeente begrooting voor 1901 een subsidie ad 300 ten behoeve van genoemde tee- kenscbool werd uitgetrokken, wat dan ook geschiedde, in afwachting van het te dezer zake nog te ontvangen ad vies van de plaatselijke commissie van toezicht op de scholen M. O. Na kennisneming van het advies der commissie, hebben B. en W. evenwel geen vrijheid den Raad te adviseereu dien subsidie-post op de gemeente-be- grooting te handhaven, zoodat zij ook in overweging geven afwijzend op het verzoekt te beschikken. Onder overlegging van een door den heer dr. B. W. Hoffman ingediend verzoekschrift om hem, onder toeken ning van pensioen, met 1 Jan. e. k. eervol ontslag te verleenen als rector van het gymnasium alhier, stellen B. en W. voor hot tweeledig verzoek is te willigen en hem daarbij dank te betui gen voor de vele en goede diensten, ge- flm-Ande tal van iaren der eemeente bewezen. Voorts stellen B. en W. voor het pensioen te bepalen op 1531 's jaars en hem bovendien te verzekeren een jaarlijksche toelage van 869. Dat de politie bij de arrestatie van •Johannes Wilhelmus Freyer een goe de vangst gedaan heeft, blijkt ook wel hieruit, dat het een persoon is, die geenszins den indruk maakt een ge vaarlijk individu te zijn, waarop de recherche nimmer verdenking zou krij gen. Over dag werkte hij steeds, laat stelijk was hij bij den winkelier van Huizen in dienst en had bij het bezor gen van de boodschappen ruimschoots de gelegenheid om na ie gaan welke families afwezig waren. Zooals hij beweerde stal hij nimmer des nachts, maar laat in den avond, dat vond hij den gesehiktsten tijd. Veel geld had hij nimmer op zalf, hij kleedde zich gewoon en zijn uiterlijk is eenigs- zins sloom wel lag daarin eene sluwe uitdrukking en had hij de gewoonte bij het spreken met iemand zich steeds om te draaien, doch noch zijne manie ren noch zijn optreden deed vermoe den dat men hier met een gevaarlijken inbreker te doen had. Hoewel hij eerst ontkende de vorige diefstallen ge pleegd te hebben, viel hij later toen de voorwerpen bij het huisonderzoek in beslag genomen waren - door de mand en bekende hij bij Augustinus Witteveen en hij Vermeer met een valschen sleutel te zijn binnengekomen bij Lebret was hij door de tuindeur binnengekomen. Alleen den diefstal en brandstichting bij Pander op den Kruisweg, waarvoor hij reeds meer malen was gehoord, blijft hij ontken nen,. Schouwburg. Maandag-avond door het Rotter- damsehe gezelschap onder directie van den heer v. Eijsden „De Echtgenoolen van Leontine een blijspel dat in Frankrijk en door geheel Nederland een buitengewoon succes maakt. Mevr. v. EijsdenVink speelt de hoofdrol, dat zegt genoeg om te weten dat het voortreffelijk wezen zal. De overige rollen worden vervuld door de beste krachten, dus wanneer het Haarlemsch publiek nu wil opko men, wacht het een genotvolle avond. De verkiezing van vier leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrie ken alhier is bepaald op 20 November a.s. en de herstemming, zoo noodig, op 30 November d. a. v. Morgen zal in de Sociëteit „Vereeni- ging" het eerste spectacle concert in dit seizoen worden gegeven. De di rectie van het dan optredend speciali teiten-gezelschap heeft reeds hare spo ren alhier verdiend door de voorstel lingen tijdens de laatste kermis, in de Sociëteit „de Kroon" gegeven. Wij twijfelen niet of ook voor mor gen zal door haar een goed program ma zijn samengesteld, te meer daar deze eerste uitvoering in de „Vereeni- ging" haar succes voor meerdere voor stellingen kan verzekeren. De entréepnjzen zijn laag gesteld, het gezelschap belooft iels goeds, de groote zaal der Vereeniging zal dus als naar gewoonte wel weder propvol zijn. De Directeur der „Harmonie." Zooals onze lezers weten herdenkt de muziekvereeniging „De Harmonie" op 9 October a. s. haar vijfjarig be slaan, en bij gelegenheid van dit feit willen we de figuur van haren direc teur, den heer A. Bernhardt, die in dit laatste jaar zijn corps zoo vooruit heeft gebracht, een oogenhlikje op den voorgrond schuiven. Niet om dit feit alleen, maar omdat de heer Bernhardt zoo'n typische fi guur is, zoo'n echte „tütehtiger Iierr Kapelmeister". Bernhardt is bij de oude Haarlem mers nog in herinnering gebleven als kapelmeester van de kapel van 't huza ren-regiment, dat we nu ruim vijf en twintig jaar kwijt zijn. In die goede dagen, waaraan hij blijkbaar met. ge noegen terugdenkt, heeft hij, zooals hi; zegt, „die musikalische Welt" iu Haarlem, wakker gemaakt, heeft hij wat liefhebberij voor ds muziek had, geholpen. Nu is hij weer bijna een jaar hier, en directeur van de Harmonie en van het muziekgezelschap van de Werf Conrad. Hij spreekt graag over de Harmonie, men kan merken, dat hij met genoe gen werkt met zijn corps, dat het hem een lust is ze te leiden. Óver verzuim op de repetities heeft hij niet te kla gen, en dat hij zijn mannen in de hand heeft, dat kan men hem wel aanzien. Ja, ja, ik hen de baas, en niet de knecht, zegt hij. Ik li eb dadelijk ge zegd, dat ik „keen s.chifsjungen" wou zijn, „dat is allemaal niks." Hij kan er tusschenbeide zich flink laten gelden, „dan komt het van bo venaf", zooals hij dat noemt. Als je een wals moet insludeeren. dat een van do moeilijkste „musikalische, nummer van 't program" is, en er zijn er dan die verzuimd hebben, zoodat je weer van voren af aan beginnen kunt, dan schiet je niet op, dan wordt je „falsch". Maar, zooals gezegd, hij heeft over verzuim niet te klagen, en dat waar deert hij zeer. De heer Bernhardt begrijpt heel goed, dat men met een liefhebberij gezelschap moet roeien met de riemen die men heeft, en dat het niets haat kasten vol muziek te koopen, die door het onvoldoende der i kien toch niet gebruikt kunnen worden. Daarom besteedt hij eiken dag eeni- ge uren aan het instrumenteeren en voor zijn corps geschikt maken van muziek. Hij kent zijn Pappenheimers, weet, iioc sterk zij wegen, en uit lief hebberij neemt hij er eiken dag een paar uur voor om muziek te schrijven. ~!e directeur heeft zeer op met de concerten die door de Harmonie wor den gegeven in de „Vereeniging", want hii vindt het noodie dat men zich naar buiten laat hooren. We hebben met genoegen e enige oogenblikken met den veteraan ge praat, en zijn overtuigd dat de ..Har monie" in hem een directeur vei toe wijding bezit. Als de spaanders er al eens afvliegen, wanneer het op een repetitie niet vlot, dan is dit in het belang van de kennis, ijver en op lettendheid der leden. Den 27cn October zal de „I-Iarmónie" haar vijfjarig bestaan feestelijk her denken in de „Vereeniging". In de Muziekschool van Toonkunst vergaderden Vrijdagavond eenige le den van de Nederl. Operavereeniging, onder voorzitterschap van den heer Mr. W. Jager Gerlings. Doel der bijeenkomst was het oprich ten een er afdeeling Haarlem. Hiertoe werd eenparig besloten en een regle ment vastgesteld. Daarna werden 5 Be stuursleden gekozen, die de function onder elkander verdeelden, zoodat het Bestuur gevormd is als volgt: Mr. W. Jager Gerlings, voorzitter, G. B. Crom- melin, ^nee-voorzitter, O. D. Ernrik, se cretaris, W. Robert, penningmeester en J. J. Zeewoldt. Zooals wij mededeelden is de Ned. Operavereeniging opgericht tot onder steuning van de (een) Nederl. Opera. Als lid voor 2,50 krijgt men 12, als kunstlievend lid voor 5 24 en als dona teur voor 25 48 kaarten, waarop men een vermindering van entréèprïjzen van 1/3 kan bekomen, op plaatsen, die meer dan 1 kosten. Pogingen wonlen gedaan om de Nederl. Opera, die tot dusver met de Schouwburgdirectie alhier niet afge sloten heeft, ook hier te doen optreden. In de Wilhelminastraat 59 is geves tigd het. Maison Hegge Remmers, in robes, soieries, lainages en garnitures. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer van ons blad. Het komt ons voor. dat de Raad een goede keus zal doen, wanneer hij in gaat op het voorstel van de Commissie. De heer Van Oijen "bezit, zooals blijkt uit zijn directeurschap van de Haar- lemsche tram, ongetwijfeld organisec- rend talent, llij is een man die weet wat hij wil en dat duidelijk kan zeg gen ook, derhalve een geschikt chef. Daarbij is hij welwillend voor den mensch en, als veearts, evenzeer voor het dier. Nu we dan tocli eenmaal een abat toir zullen moeten hebben, is hij zon der twijfel de man, aan wien de leiding het best kan worden toevertrouwd. Weldadigheid naar Vermogen. Maandelijksch Overzicht van de ver eeniging „Weldadigheid naar Ver mogen. Boekjaar 1 November 1899 31 October 19Ü0. Voor behoeftigen werd toegestaan: Brood en levensmiddelen: Nov. 1899 28U.25A, Dec. 1899 408.23| Jan. 1300 424.72Febr. 444.631,Maart 369.8GJ. Ami! 339.53, Mei 241.52, Juni 279.93, juli 240.96, Aug. 235.531, Sept. 232.34. Brandstoffen: Nov. 1899 16.73. Dec. 1899 187.04, Jan. 1900 57.04, Febr. ƒ168.81, Maart f 13.19, ;April 3.54, Mei 0.— Juni 1.50, Juli 0.—, Aug. 0.—, Sept 0.75. Ligging en kleedingstukken: Nov. 18997 14.35, Dec. 1899 17.70, Jan. 1900 36.95, Febr. 21.20, Maart 8.60. April 11.50. Mei 1.30, Juni 6.30, Juli ƒ8.70, Aug. 7.80, Sept. 5.70. In geld: Nov. 1899 4.96.—, Dec. 1899 772.20, Jan. 1300 769.95, Febr. 762.75, Maart 504.11, April 591.S5, Mei 491.05, Juni 634.55. Juli 518.48, Aug. 384.57, Sept. 522.2S. Verplegingskosten en diversen: Nov. 1899 30.—, Dec. 1899 25.—, Jan. 1900 241.Febr. 37.50, Maart 0.April 0.Mei 0.Juni 25.Juü 0, Aug. 0.Sept 0. Administratiekosten: Nov. 1899 93.—, Dec. 1899 103.30, Jan. 1900 212,80, Febr. 1900 ƒ172.—, Maart 1900 ƒ260.29 April 1900 90.30, Mei 1900 /104.47i., Juni 93.95, Juli 89.80, Aug. 76.—, Sept. 81.—. Totaal van 1 November 1899 tot 30 Sept. 1900 12.270.031 Zandvoc-rt. BevallenW. KoningMolenaar z. J. Molenaar—Schuiten z. OverledenJ. Schuiten 53 j. Dc opperman M. had Vrijdag het ongeluk bij zijne werkzaamheden van eene verhevenheid te vallen, waardoor hij een zijner armen kneusde; de voerman V. viel van een trap en ver wondde het been en zekere B. kreeg het wiel van een kar over de voeten, waar door hij eveneens kneuzingen be kwam. Alle drie hebben geneeskundige hulp ingeroepen. Door en uit leden van de Werklio- d en vereeniging „Onderling Hulpbe toon" alhier is een mannenkoor opge richt Bestuursleden zijn de heeren J. van der Mije, J. Zwemmer, P. Trap en G. Koper. Directeur de heer C. H. N. Tates, die tevens voorloopig presi dent is. Velgen. Zondagavond 7 October zal de gymnastiek- en schermvereeni- ging „Bato" eene uitvoering geven in den speeltuin van D. Outenaar, alhier. Na afloop zal een bal wor den gehouden, 'fc Is te hopen dat het. weder gunstig moge zijn. Nu de tijd voor 't oogsten van'de aardappelen is aangebroken blijkt, dat de opbrengst over 't geheel ge ring is en do kwaliteit niet best. Men zal voor de winterprovisie veel geld moeten besteden, wil men goede waar in den kelder hebben. Gisterenmiddag geraakte P. de Wit, werkzaam op de papierfa briek alhier, met zijn linkerhand in de machine. Drie vingers zijn reeds afgezet en men vreest dat de geheele hand gemist zal moeten worden. Haarlemmerm eer. OndertrouwdG. Willemse en M. v. Aalst. J. C. Kempenaar en A. Kruijt. GetrouwdC. A. Terdolaze en J. Spierings. Bevallen M. de JeuWaarden burg, z. F. BrandsGöllen, d. M. VreekenKaslanaer, z. M. de Rid der—Jansen, z. A. v. d. Linden Maasdam, z. S. C. Baartman Santsfort, z. A. M. de GrootBetz, d. J. v. Rijswijkv. Brakel, z. E. VerbeekWiezei, d. A. Griffioen- Kuiper, d. K. Roosv. d. Linden, z. M. JansenWeijers, z. G. Bled- derswijkv. d. Hoek, d. OverledenA. Maehielse, 17 d. C. G. Goossen, 5 md. P. W. Block, 10 mnd. G. Admiraal, 22j. D. de Jong, 3 mnd. H. P. Duwel, 6 wek. G. Bood, 28 j. A. Hoogmoed, 66 j. G. Landwehr, 7 wek. Binnenland. Moordaanslag. Hedenmorgen te half tien reed een vischvrouw, wonende in de Jonker straat te Amsterdam met haar kar retje op de Hoogte Kadijk, aldaar. Bij een orgel.zette zij haar karretje neer en begon zij op de maat der mu ziek te dansen. Toen- kwam een man uit een in de omgeving zich bevindende kroeg „De Goeden Voet" stormen, hij sloeg de vrouw en nam vervolgens een mes van den vischwagen en bracht haar daar mede twee messteken toe in de horst De vrouw, die blijkbaar hij de pogin gen orn zich te verweren een wonde aan de hand opliep, nam de vlucht. In den apotheek van den heer Switzar aan het Kadijkplein werd de verwonde voor loopig verbonden, vanwaar zij per brancard naar het Binnen-Gasthuis werd vervoerd. De dader werd gearresteerd en bleek bij een onmiddellijk door den hoofd inspecteur, afdeelingschef, den heer J. A. Hazenberg, ingesteld onderzoek te zijn zekere J. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. M. de R. Wees zoo vriendelijk even in nw blad mede te deelen, dat ik in uw vol gend nummer antwoorden zal op dc ingezonden stukken van de Directie en het personeel der Volharding. Ik heb er vandaag (de Zaterdag is een zeer drukke dag voor mij) werke lijk geen tijd voor. Hoogachtend. G. W. RAAS. Haarlem, 6 Oct. 1900. Geachte Redactie Mag ik in uw blad even aan Kerk voogden en aan het publiek vragen of het nu werkelijk te pas komt,,- dat de Groote Kerk alhier verhuurd wordt voor openbare vermakelijkheden Ik laat daar, zoo'n uitvoering als hij de Frans Haisfeesten, doch in gewonen tijd het Godshuis verhuren aan eene operazangeres, dat is toch al te bar Is er in de Vereeniging of in de Kroon geen plaats voor deze wereld- sche zaken, moet en mag daar de Kerk voor gebruikt worden Y Ik geloof het niet. Een opmerker. Letteren en Kunst. Ned. Opera. Herodiade. De opvoering van Vr^'^-mvond on derscheidde zich in meer dan een op zicht. Allereerst doordat er een even welverdiende als sympathieke hulde aan voorafging aan den heer G. A. Heinze, clie zeer eigenaardig door den heer C. van der Linden was uitgenoo- digd de voorstelling bij te wonen. De heer Heinze had met enkele fa milieleden en vrienden plaats genomen in de koningsloge en toen de heer Van der Linden voor zijne katheder was ge treden, schetterden de fanfares en rees het doek. Op het tooneel zag men toen Heinze's gelauwerde beeltenis, omringd door palmen. Het publiek rees van zijn zetels en bracht den grijzen toonkun stenaar een hartelijke ovatie, door hem met buigen en minzaam gewuif beant woord. De heer C. van der Linden nam toen van zijn plaats even het woord. Hij zeide het hoogelijk te waardeeren dat ook zijn gezelschap en het opera-be zoekend publiek hedenavond de gele genheid was gegeven Heinze te huldi gen, „Dit te meer," sprak hij, „omdat wij samen twaalf jaar lang gewerkt hebben in dc Ned. Toonkunstenaars- vereeniging. „Maar bovendien, g' kwaamt des tijds uit Duilschland naar ons als di recteur dei' toenmalige Duitsche Opera te Amsterdam en wie zal beter dan irij kunnen becijferen, de moeielijkheden aan het in stand houden eener opera verbonden. Daarom te meer brengen wij u hier gaarne hulde. Ontvan" van deze plaats, ook namens de commis sie van bijstand der Nederlandsche Opera, mijn hartelijken o-elukwensch, met den wensch dat ge nog lane voor de toonkunst .zult gespaard blijven." Weder klonken fanfares, weder juich te het publiek en daarna zong het koor der opera achter de schennen 's mees ters „Omhoog," door het publiek vol aandacht aangehoord en daverend toe gejuicht. Het was een eenvoudig, doch hartelijk huldebetoon! Maar nog in een ander opzicht was voorstelling bijzonder: Inspireerde de aanwezigheid van den jubileeren den componist alle medewerkenden of kwam het door de zeer groote zorg die de directie der Ned. Opera aan deze opvoering had besteed? Wij weien het niet, maar zeker is dat de talrijk opgekomenen kunst van edelen huize te genieten kregen. Een enkel minder gelukkig oogenblil; uitgezonderd, was de heer Pauwels den profeet Johannes, zooals wij ons dien plegen voor te stellen. De oogen glans den van heerlijke bezieling in het blee- ke Christus gelaat, dc gebaren waren sober en treffend, de houding hoog zonder hoogheid, de stem had een lie- felijkeu, zegeuenden klank. De heer Orelio was de zwakke, wei nig koninklijke koning Herodes, en hij vertolkte uitnemend diens heftigen zie- lestrijd om Salomé, de schoone slavin met volkomen meesterschap weerge geven door mevr. Tyssen-Bremerkamp. In het 2e tafereel van het 2e bedriif, waar Vitellïus (de heer Poons) zijn intocht houdt, onder het schetteren der fanfares en het machtig geluid der Romeinsche trompetetn, leek -zij lus- schen al dat staal, al dio kleuren van i dc krïïrrsknechteneen liefelijke bloem. Haar liefde voor den profeet ging haar zoo echt kinderlijk, zoo natuurlijk af, dat voorzeker aan haar een groot deel van het succes moet worden toegekend. De heer F. H. van Duinen teckcnde j met veel kracht Phanuel; mej. Irma Lozin zong met gloeienden hartstocht maar trachtte o. i. te veel het donker karakter der Koningin uit te heelden door lij f verwringingen. Het Groot Romeinenkoor in het 4e bedrijf, ditmaal versterkt met leden der Mannenzangvereeniging „Onderlinge Oefening", klonk krachtig en goed, en verwekte zelfs een tusschentijdsch ap plausje. De balletmeesteres Marianne Kunschmann en haar corynheeën zet ten eveneens hun beste beentje voor. De monteering was geheel nieuw en inderdaad vol pracht en "lans. "rèfgen." Walzer, Bilse. 10. Mejuffrouw Cecilia, Variété Soubrette. 11. S'il vous plait, Gavotte, Eilenberg. 12-, a. Een geleerde Huisknecht, komische scène, b. Plim, plam, plom, de heer Soes* man. 13 Finale (Orkest). Vervolg Stadsnieuws. Drankbestrij ding. Vrijdagavond vergaderden de Besla- ren der drankbestrijdende vereenigin- gen te dezer stede ter nadere bespre king van de plannen tot het houden eener algemeene vergadering in het belang der drankwetsherziening. Be sloten werd dat die vergadering half November zal worden gehouden en lat drie sprekers zullen worden uitgenoo- digd. Uit de navolgende sprekers zal een keuze worden gedaan Ds. A. Talma, Arnhem; ds. Gunning, Utrecht; T. v. d. Wou de, Amsterdammr. Kru- seman, Amsterdam en mr. M. Mendels Amsterdam. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem, op Woensdag 10 October 1900, des namiddags ten 11/4 ure. 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. 2. Voorstel B. en W. adres Dr. B. W. Hoffmann om eervol ontslag als rec tor van het Gymnasium, en toekenning pensioen en toelage. 3. Id. id. id. S. Velihuijsen plaatsen eendenhok in het Spaarne en amende ment W. A. J. van de Kamp. 4. Id. id. bepalingen minimum-loon en maximum-arbeidsduur met ver schillende amendementen en adressen. 5. Id. id. teekenlokaal Vierde Tus- schenschooL 6. Id. id. subsidie R. K. Volksbond. 7. Id. id. id. Wilhelmina-naaischool. 8. Id. id. adres van J. van Ek Jr. ont heffing voorwaarden afstand grond Prederikspark. 9. Id. id. id. brugwachters verhoo ging loon. 10. Id. id. vaststellen openbare speel plaatsen. 11. Id. id. vergunningen bouwplan Bosch en Vaart". 12. Id. id. met nader voorstel vast stellen reglement van orde en met voorstellen L. Modoo e. a. en J. Klein en J. Winkler en amendementen Jhr. II. M. Ridder Baronet Speelman en Dr. H. D. Kruseman. 13. Id. commissie van voorbereiding voor de oprichting van een abattoir benoeming directeur van het abattoir. 14. Benoeming commissarissen Stads- Apotheek. 15. Aanbeveling B. en W. benoeming leerares Meisjesschool voor Middelbaar Onderwijs. 16. Verslag opzichter gasverlichting over Augustus jL Bennebrosk. Op het erf van J. van Galen onder Vogelenzang is men bezig een nieuwe Norton-wel te slaan om zoodoende te trachten typhus en febris typhoïdea te weren, die zich telkens in de huizen aan de Leidschevaart voordoet, en aan welke laatste ziekte nu ongeveer 12 menschen in dien omtrek lijdende zijn. De oude put zal worden gedempt Niet alleen is dit eene zeer gewenschte maar een zeer noodzakelijke verbete ring, die met vreugde zal worden ver- nomen.- Bevallen: M. Warmerdam-de Groot z. Weerbericht. VERWACHTING matige tot krach tige Westelijke wind, bewolkt buiig weer, weinig verandering in tempera tuur. Burgerlijke Stand. Bevallen 3 Oct W .C. F. Goedemans Borgers z. 4. C. J. M. HetemSmits d. M. J. VerlieijdeSchuts z. C. Prins Rip z. A. ToorenentCornet z. Overleden5 Oct. G. M. Bonarius 8 m. z. Zoetestraat. G. P. E. v. Bogget 8 m. z. De Haasstraat. Bröngebouw. POPULAIR CONCERT te geven door Haarlemsch Muziekkorps. 1. Through night to light Marsch Lau Iden. 2. Ouverture de l'opéra ..Norma", Bellini. 3. Album-blatt, Wagner. 4. Potpourri aus der Operette „Die Jung- frau von Belleville", Millocker. 5. Wit en Zwart, American Musicaal Duettis- ten Mi-, en Miss Carters. 6. Marsch op Weener Kinderliedjes, Ziehrer. 7. a. De Fideele Schutter (karakter-scène), b. Naar de Staten-Generaal, de heer Soes man. S. Ouverture de l'Opéra „le Bar bier de Seville", Rossini. 9. Hochzeits- OEGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 9 Oct. 1900, des namiddags ven 12 uur, door den heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga. J. S. Bach.- 2. AdagioC. A. Fischer. 3. Fantasie op: „Ein feste Burg"Max Regers. 4. Ave MariaFr. Liszt. 5. Aria uit PaulusMendelssohn. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag, Rozenkransfeest, de gele- zene HH. Missen te half 7 en 9 uur; te half 11 de plechtige Hoogmis. Dc Ca- techïsmus te 1 1/2 en 2 1/4 uur. 's A- vonds to 7 uur Lof, Rozenhoedje en Conferentie. Deze week 's avonds te 7 uur Lof, Rozenhoedje en voorgeschrevenc ge- heden. Parochiekerk van den H. Joseph'. Zondag de stille H.H. Missen met on derrichting te 7, en half te half 11 !uur de Hoogmis en Predikatie. Te 2 nur de Catechismus en te half 7 het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, voor de bekeering der zondaarsv met Predikatie en Rozenhoedje. Maandag en volgende dagen het Ro- zenhoedje met de voorgeschreven ge- beden en Benedictie te 7 uur. Zaterdag te half 9 de H. Mis voor de bekeering der zondaars in de kape) van het Miraculeuse Mariabeeld. Te 6'. uur Lof ter eere van O. L. Vr. met Ro- zenhoedje. Van 5 tot 10 uur gelegen heid om te biechten. In deze week de H.H. Missen en de Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua, Zondag te half 6, 7 en half 9 de gele- zen H.H. Missen, te l^1' 11 de Hoog mis. 's Namiddags te half 4 de Vespers en Rozenhoedje. Gedurende de week dadelijks, uit gezonderd Zaterdag, 's avonds te 7 nur Lof en Rozenhoedje. Dinsdag te 8 uur gezomren H. Mis ter eere van den H. Antonius van Pa dua. 's Avonds te 7 uur Lof, Rozenhoed je en Vergadering der Broederschap van den H. Antonius. Woensdag te 7 uur Roze-nbne^ er? Vergadering voor de leden der 3e Orde van den IL Franciscus. Donderdag te half 10 de H. Mis mei Predikatie op het Kerkhof St. Barba ra. 's Avonds te 7 uur Lof. Vp-^-N- te 8 uur gezongen H. Mis voor de leden der Broederschap Haarl. Processie naar Kevels- 's Avonds te 7 uur het Lof. Zaterdag het Rozenhoedje na de H- Mis van half. 10. Parochiekerk van On ze Lieve Vrouw. Heden, het patroonfeest dezer kerk,-- de HH. Missen te half 6, 7 half 9 en half 11 uur de Hoogmis. Te 3 uur Vesper, te half 5 uur oefe ning der H. Familie, dezen avond te 7 urn het pleehtir Lof, predikatie en j processie. Gedurende deze week des avonds te 8 uur Lof met Rozenkrans en verdere gebeden. De II.H. Missen te 7 1/2, 8, 8 1/2 en 9 uur. De Catechismus volgens ^ewoonte. (N. H. Ct.) Openingskoersen. Saterdag 6 Oct. 1SOO, 2Vs pOt. Ned. Werk. Sohuld76?/i Oostenrijk Züv. J/J80 S pCt. PortugalW^Iks pCt. Rusland 94 6de em.943/« 4 pCt. Spanje67 5 pCt. BinnenL Mesdoo395/8 5 pCt. Brazilië Funding Lg84Vs 11/2 pCt. Columbia16V* 4 pCt. Venezuela Cultuur-Mij. de Vorstenlanden aand. 52 Koloniale Bank aand. Liq. Barge Moorman aand....... 65 Ned. Ind. Handelsblc. aand81 Aand. Deli-Maatscbappij314 o Langkat Cult. Maatschappij 100 Senembah Maatschappij381 K. N. M. t. Exp. Petr. br. Aand256Va Moeara Enim Gewv aand............ 159 Aikans. ConBtr. Tx. C 5 pCt Kans. Gity P.Q.Serie A en B.. 62s/g 3 pOt. Italië Spwl. 87/89 A. E6SVt 3 pCt Zuid-Itsiië Spwm. A. H.55i/s Atchison xopeks Cert van aand.28'5fa Cert. yau pref. aand. Denver Rio Grande Bpw. aand29?/8 van a Pref* aaod. Erie Spoor Gew. aand12s/s le pref. aandS5'/< Illinois Central Gert. van aand 8tL. en 8an Franc. Cert. gew. aand.llE/r vvv a a a a v. 2 pret aand. 845/g Miss. Kans. en Texas Aand......... lO1/* Louis v. Niashvill Cert. v. aand... N. y. Ontario aand20u/io Norf W. Cert van gew. aand.... S5i/s Union Pac. Cert, van gew. aand.... 61V» Southern Pacific gew. aand337/e 6 pOt. Peru Mortg. BSO1/^ Cert, van Aand. Peru3 Pref.lis/a Prolongatie 41/* s Aan Geabonneerden op dit blad en hunne huisgenooten worden aan onze bureaux, Gebouw „Het Spaarne", Kampersingel 70, op aanvrage de adressen medegedeeld, waar deze be trekkingen zijn te bevragen. Abonné's buiten Haarlem, ontvangen inlichting' tegen toezending van postzegel. 33. Electrische Monteurs, Rotterdam.1. 34. Huisknecht, te Amsterdam. 35. Juffrouw in een huisgezin van' drie volwassen personen te Eindhoven, P. G. 36. Meester Bakker aan een groote Broodfabriek. 37. Stads-reiziger in mode-artikelen te Amsterdam. 38. Bekwaam autotypie-etser, tevensi goed teekenaar. 39. Machinistrb ankwerker te Amster dam, voor het drijven van een stoom machine met drievoudige uitzetting.;

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 2