tets HM 21. Teleplioon 490. flESIKBEOITE.il Van „Het land van Kruger en Steyn", loor J. N. van Hesteren, is ons de 14e tflevering toegezonden. Rechtszaken. Mishandeling. Voor de rechtbank te Rotterdam stond ionderdag terecht P. G., 26 jaar.we- ler-controleur. De aanklacht luidt als oude hij in den morgen van 27 Juli •Jdaar J. L. Vreeswijk moedwillig in !en hals hebben gesueden of gestoken, eugevolge waarvan deze in groot le- {ensgevaar heeft verkeerd en hem jwaar lichamelijk letsel is toege bracht. Beklaagde ondervraagd, verklaart ptaal niets van het toebrengen van lene verwonding te weten, daar hij in ^schonken toestand heeft verkeerd, looals gewoonlijk was hij vroeg van tuis gegaan naar zijn werk, en zou «ngeveer 6 uur aan de Groote Draai- teeg zekeren T. de Jong ontmoeten, lien hij aan werk zou helpen. Bii hen 'oegden zich daar nog 3 personen, die ip dezelfde boot als hij werkzaam wa- <en. Over en weer was toen «etrac- eerd. Bij het verlaten van het viertal was hij alleen de Boompjes doorgc- «aan, hier en daar nog eens aanleg gende. Bij de Pottebakkersteeg geko- hen, was hij door daar aanwezige jersonen lastig gevallen, 'ie hem uit- rclioldcn voor onderkruiper, en hem teslagen en gestompt hadden. Hij had il. tijdens de werkstaking gewerkt bij Ie firma Van Ommeren. Hij was toen jeer driftig geworden, doch weet niet vat er verder is gebeurd; eerst 's mid- lags in het politiebureau was hii tot tennis gekomen. De verdediger mr. H. H. de HartO' roeg en verkreeg het woord en droeg •oor nietigheid der dagvaarding, al- hans niet ontvankelijk verklaring van iet openhaar ministerie in zijn ver volging, daar z. i. in de dagvaarding intbreekt iret woord mishandeling. 7olgens pleiter toch zou de da,rvaar- ling volgens art. 300 Stwb. en de daar mede in verband staande beraadsla- (ingen over dat artikel moeten inhou- fen, dat beklaagde V. zou hebben mis- iandeld door hem moedwillig in den ials te steken, enz. Na in raadkamer vergaderd te zijn feweest, gaf de rechtbank vonnis en (prak haar gevoelen uit dat de bcwe- ling van den verdediger haar onge- frond voorkomt. De dag\-aarding toch Soudt in dat de vex*wonding moedwil lig is toegebracht, waaruit,vol"' dat ieklaagde het opzet en dé bedoeling jeliad heeft V. te verwonden en pijn- ijk aan te doen. Uit het daarop gehouden getuigen verhoor bleek niet, dat V. tot het ge beurde eenige aanleiding heeft gege ten. Alleen zou hij hebben gelachen, <mdat beklaagde zoo'n drukte maak- e. IJet had op get. bepaald den indruk jemaakt dat hij ruzie zocht. V. was ils gevolg van do hem aangedane ver- vonding tot 1 September in het Zie lenhuis verpleegd en zal steeds de ge- folgejn blijven ondervinden van bet jiem aangedane letsel. De mond van V. m geheef scheef getrokken, hij heeft Jijna geen kracht om te eten, kan wei- jug lezen, enz. Het openb. ministerie wees er op, Jat noch uit de instructie, noch uit le behandeling der zaak thans geble- ten is dat van de zijde van V. door jLittarting, eenige aanleiding tot het rebeurde is gegeven. In stede eenig (medelijden met zijn slachtoffer te heb- ten, tracht hij alle schuld van het ge- )eurde op dezen te werpen. Vandaar lat een gestrenge straf hem toekomt, m wel 1 jaar en 6 maanden gevan- jenisstraf, met aftrek der preventieve ïechtenis. Dq verdediger wees er op, dat wel Iegelijk gebleken is, dat V- zou ge lachen hebben, wat toch op beklaagde, iie zeer opgewonden was, invloed moet jehad hebben. Met het oog op het schoon strafregister van den beklaag- Je en daar hij overigens gunstig he iend staat, verzocht pleiter een gerin gere straf op te leggen, er nog op wij lende, dat al mogen de gevolgen eenigs qns hinderlijk zijn, V. toch in staat zijn gewone werkzaamheden te ver achten* Overtreding der genees kundige wet. Voor de vijfde kamer der Rechtbank E Amsterd. is Vrijdag in hooger be- >oep een geval van overtreding van irtikel 3 der geneeskundige wet be- 'landeld. Workum en Baruch, twee jongelie den van 27 en 19 jaar, hadden op de Jeldersche Kade te Amsterdam eene rffaire in kunsttanden geopend, maar, bedoelende tevens gelegenheid tot het doen trekken van tanden en kiezen te geven, aan de deur geschreven: „Tand heelkundige inrichting, nieuwe wet, van Workum en Baruch." Deswege ver oordeelde de kantonrechter hen tot f 100 boete; immers de genoemde wet stelt reeds het aankondigen op zieh- zelve der uitoefening van genees- en heelkunde, zonder dat de hetrokken persoon daartoe bevoegdheid bezit, strafbaar. De jongelui verdedigden zich met de vrezekering, dat zij er u im mer aan gedacht hadden, zelvcn tan den en kiezen te trekken en dit onder deel der zaak dan den tandarts van der Stempel hadden willen opdragen. Een hunner vergeleek hunne „tand heelkundige inrichting" hij de zieken huizen der gemeente en der onderschei dene vercenigingen voor ziekenverple ging. Evenmin als men het gemeente bestuur of de besturen dier verceni gingen voor strafbaar hield, zoolang in de gast- en ziekenhuizen de uitoefe ning der genees- en heelkunde uit sluitend bij bevoegden bleef berusten, waren naar zijne meening Workum en Baruch strafbaar zoolang niet be wezen was, dat zij zeiven, en niet de tandarts van der Stempel, zich in hun ne „tandheelkundige inrichting" met het kiezentrekken bezig hielden. Mr. van Dam, het O. M. waarnemend, was van meening en requircerde beves tiging van het vonnis des kantonrech ters. Daarbij kwam hij met een enkel woord terug op het door rnr. Asscher destijds in deze zaak voor het kanton gerecht gevoerde pleidooi. Mr. Asscher had betoogd, dat de tandheelkunde door de niuwe wet geworden was een zelfstandig vak van wetenschap en de uitoefening alzoo een zelfstandig be drijf; derhalve was art. 3 der genees kundige wet niet langer van tocpa; sing op de tandheelkunde, zijnde dit vak van wetenschap niet meer te be schouwen als een onderdeel der ge nees- en heelkunde. Ten tweede bracht Mr. Asscher des tijds bij, dat de tandheelkunde f was een afzonderlijk diploma voor dii vak van wetenschap verkrijgbaar ge steld, nog immer was le beschouwen als een onderdeel van de genees- en heelkunde, wat reeds volgde uit het feit, dat iedere arts bevoegd is het werk van den tandaris te verrichten, zoodat men in de vergunning tot het uitoefenen van het bedrijf van den tandarts een genees- of heelkundige bevoegdheid voor zooveel een onder deel betreft heeft -te zien. En ten aan zien van het tweede argument verwees hij opnieuw naar art. 3 der wet, dat de „aankondiging", zonder meer. reeds strafbaar stelt INGEZONDEN MSDSLDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Neemt Uwe maatregelen. "Wij hebben thans den zomer achter ons en nu kunt u wel be grijpen, dat na de doorgestane hitte er in ons lichaam eengro.-te erandering plaats heeit. Deze verandering van weergesteldheid en jaargetijde, heeft een grooten invloed op ons bloed. Daa? om zijn wij in de lente en in de herfst blootgesteld, onderhevig te zijn aan branderigheid en uitslag, men moet deswege het bloed zuiveren en tevens krachtig maken om aan al die verandering weerstand te kunnen bieden. En zoo een kracht gever is thans algemeen bekend, doordat hij bewijzen geleverd heeft zulks te doen. Wie kent thans nog niet de Pink Pillen van Dr. Wil liams, groot en klein, in stad, dorp en gehucht zijn ze bekend, en wrarom? omdat ze goed doen. De heer H. Peters, Plattenweg te Reeuwijk bij Gouda, schrijft ons. Mijne vrouw leed sedert 't vorige jaar April aan hevige brand en uitslag. Sedert zij Uwe Pink Pillen gebruikt is zulks veel beter geworden en ben U ten hoogste dankbaar. Ik zal Uwe Pillen een ieder ten zeerste aanbevelen. Neemt dus Uwe maatregelenen zuivert Uw bloed met het najaar. Andere ziekten welke dezelfde oorzaak hebben, zooals rheumatiek, huidziekten, algemeene zwakte, beenziekte bij het kind en som tijds de tering zijn door hun ge bruik genezen geworden. Door de maag hel opnemen van het voed sel te vergemakkelijken en door het bloed te zuiveren genezen de Pink Pillen alle ziekten. Prijs fl.75 de doos; f0 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken Franco toezending te gen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en omstreken bijWed. W. PLAATZER v. d. HULL, Droge rijen, 28 Jansstraat, Men geve acht dat de echté Pink Pillen van Dr. Williams zich in een houten kokertje bevinden, met rooskleurig papier omwikkeld, waarop met blauwe letters gedrukt staatPilules Pink pour pei sonnes palc-s du Dr. Williams. Verder moet zich op ieder uitwendig om hulsel bevinden een wit strookje papier over de lengte der óf ui geplakt, waarop staat: Prijs 1,75 Gld. de doos, 9,Gld. per doo zen. Eenig depothouder voor Ne derland Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Voor de gebruikswijze raadplege men de ingeslotene hol- landsche circulaire. Wij kunnen mededeelen dat ai de modellen der M santelsj voorkomende in het onzen lezers aangeboden Kieuw® in alle prijzen verkrijgbaar zijn in bet speciaal Maotelmagazijn van H. KOSTER, firma H HA GENS. 10, I,. Voorstraat alhier. De nieuwste Engelsche Voeringslof voor Rok ken, ter Taiiette en Moirette, m (IlluO 5 J B Het eenige ons beken de adres voor dit. arti kel is: INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt 1 de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kony niet aan den inzender teruggegeven. Haarlem, 6 October 1900. Mijnheer de Redacteur Vergun mij een weinig plaats ruimte in uw veelgelezen blad, naar aanleiding van de reeds zoo lang bestaande en steeds blijvende misstanden aan de overwegen der H. IJ. S. M., vooral aan die van den Jansweg. Met. veel aandacht heb ik uw artikel in het blad „De Zaterdag avond1' gelezen, nl. „Do veilig heidsdienst der H. IJ. S. M.", maar met niet minder aandacht heb ik en wel honderd burgers met mij, jl. Vrijdagavond naar het rangee ren der goederenwagens staan kij ken, altijd achter de afsluitboo- men en minstens een kwartier lang, nu niet om eens te zien hce dat alles ging, neen, steeds wach tende tot een goederentrein van ongeveer 50 of 60 wagens, ons tot viermaal toe was voorbijgegaan, dan voor- dan achteruit, en hoe wel de trein met het einde of be gin vlak bij den overweg kwam, de boom en bleven gesloten, tot erger nis van vele menschen, die allen huiverig van den kouden guren na jaarswind (st-orm) stonden te ge nieten. Heeft men mij wel ingelicht dan mag de overweg niet langer ge sloten zijn, dan 5 minuten en door den dienstijver van genoemde werklieden wordt daar meer dan vijftien van gemaakt. En zegt gij bij u zelf, Politie ja, maar die is niet te vinden, ten minste niet aan den Jansweg. Zou het, mijnheer de Redacteur, daar niet noodzakelijk zijn dat daar door bevoegde hand voor zulke misstanden wordt gewaakt, of zou het geen algemeen belang wezen, wanneer we daar konden doorloopen, men kan toch nog al een wagentje door laten gaan in 5 minuten, daar heeft men geen kwartier voor noodig, en wanneer er een agent in den omtrek is, openen zij de boomen wel op tijd. U mijnheer de Redacteur dan kend voor de verleende ruimte, teeken ik hoogachtend, A. J. v. d. BLOM. Gemengd Nieuws. Eruiloftekoeken. Een Engelsch vakblad maakt melding van eenige excentrieke bruiloftskoe- ken, waarin men in Engeland zeer sterk is. Onlangs werd in Londen een merk waardige keek gemaakt, die niet min der dan 9600 kostte. Hij stelde liet paleis van een ij stoning voor; de ijs- rotsen bestonden uit kristal-suiker. Daarmede overeenkomstig was de Poolsche Bruidstaart van een vice-ad- mii'aal. die een Noordpooi-exneditic medemaakte. Dit stuk was vijf voet boog, woog 80 pond en droeg boven in den top een model in suiker van dc „Alert", het schip dat de bruidegom toon bevoer en dat strandde, om welk model allerlei zeevaart-attributen, an kers, booten, sleden, reddingboeien en 'vlaggen gegroepeerd waren. De reusachtige bruiloftskoek van den Hertog van York woog 224 pond en gaf tooneelen uit zijn zeemansleven te aanschouwen en modellen, naar photografieën van schepen, die hij be varen had. Een rijks Engelschman, wiens doch ter huwde met een jager, die zijn ver mogen in de koloniën had veiworven, bestelde een koek, die herinnerde aan dc loopbaan van zijn a. s. schoonzoon. Het stuk werd o. el gekroond door een model van den bruidegom in de eenvoudige plunje van een landvel liuizer, terwijl men verschillende typi sche tafereelen uit zïJd leven te zien kreeg. Op de bas-reliefs waren toonee len 'uit. zijn betere dagen voorgesteld. Jachttrofeeën waren gekozen als deco ratief voor dezen bruiloftskoek voor zoo eon hartstochtelijk jager. Op den top vluchtte een vos, achtervolgd door honden en jagers; paarde-, honde- en vossekoppen waren voorts dankbaar decoratief-materieel. Toen de dochter van den hertog van Westminster huwde met Prins Adolf van Teek, kreeg zij een koek ten ge schenke, die versierd was met repro ducties van de ouderlijke kasteelen en wapens. De poëtisch aangelegde Engelsche bestelde voor haar bruiloft een koek, die de woning der liefde moest voor stellen. Deze bestond uit zeer vee! rozen on leliën, die kunstmatigen bloemen geur verspreidden, en tusschen het kunst-en smaakvol gevormde geblader te, zweefden tal van cupido's. Dit pronk- werlc van banlcetbakkerskunst kostte 30.000. Nog kostbaarder, maar minder poë tisch was een koek van een trotscheu Engelschman, die op do Australische goudvelden zijn vermogen had verwor ven. Deze bestelde een koek, die bestond uit elkander afwisselende lagen confi serie en goud. Het goud, dat een waar de van meei1 dan 24000 vertegenwoor digde, werd na afloop van de bruiloft onder de anno bloedverwanten van den bruidegom verdeeld. Een origineel idee op dit gebied had onlangs een dame uit Sussex. Het bo venste heel van den koek verborg ach ter een rijke decoratie nit suiker eën speeldoos; toen de bruid den koek aan sneed, klonken de tonen van den be kenden Hochzeitsmarsch van Mendels sohn.. Een reuzsn-proees. In Palmi (Calabrië) werd dezer dagen een reuzen-proces tegen een rn isdadigers-vereeniging afgehan deld. 231 deelhebbers der door roof en diefstal beruchte „Piccioteria" werden tot gevangenisstraffen ver oordeeld, die bij elkaar meer dan 1000 jaren bedroegen. Na de afkon diging van het oordeel brak in de beide kooien der aangeklaagden en in de toeschouwersruimte (eener oude kloosterkerk) een zoodanig Ze glimlachte, schoof hare bloe nen wat bij elkaar, opdat hij een plaatsje naast haar op de bank zou nebben en zeide Heel gaarne, meneer Labarthe. Hij was echter te onhandig en |sijne handen beefden, zoodat hij de ftloemen weldra ongeduldig neer legde, opstond en eenige passen leed, alsof hij wilde heengaan. Maar hij keerde terug. En bij dat illes waagde Heeene het niet om iiem aan te zien. Men had kunnen •neenen, dat ze slechts dacht aan kare bloemen en zich in de verste rerte niet bekommerde om de zoo duidelijk merkbare opgewonden heid van den jongen man. In de 'ferte zag men Renaud en Savinien pp het terras van het slot, doch ze tvaren te ver weg om iets te kun- jen hooren. Maar Helene herkende le gestalte van haren neef en deze ooezemde haar zelfs uit de verte rrees inzelfs hier stond ze onder ïen ban zijner macht. Jufrouw, begon Noël La barthe weer, ik heb geene kracht heer om het geheim mijner liefde ïoor u langer te verbergen. Ze stond langzaam op, en als had Crtö.1 cln^hta. ovarda otLVC.rsfih ill i C- ste dingen gesproken, die reeds weer waren vergeten, vroeg ze Wil u me wel helpen, meneer Labarthe, om deze bloemen in het salon te brengen IJverig nam hij zooveel bloemen bij elkaar, als hij kon dragen, ter wijl zij de rest nam en met haas tige schreden den weg naar het slot insloeg. In het salon rangschik ten ze de bloemen. Er verliep eene heele poos, zonder dat er een woord werd gewisseld. Plotseling begon Noël weer Wat mag ik gelooven, wat mag ik hopen? Vergeet mij, meneer Labarthe. Ik kan uwe vrouw niet worden. Vergeet mij en veracht mij, want ik koester een onverwinnelij- ken afkeer van de armoede en zou niet den moed hebben haar mijn gansche leven te dragen. U bemint me dus niet? vroeg hij droevig. Waartoe zal ik u antwoorden? Als ik u niet bemin en u dat zeg, doe ik u pijn. Als ik u bemin en u dat laat bemerken, zoo kan dat, na de bekentenis mijner zwakheid, die ik u zooeven heb gedaan, slechts droevige gevolgen na zich sleepen. Als u me liefheeft, zeg het mij dan en maak mij tot den gelukkig ste der stervelingen. Wat raakt het mij, wat daarna komt? Wat raakt mij de armoede? Bovendien zal ik deze armoede overwinnenik ben jong, vol werkkracht en onderne mingslust; ik zal eene loopbaan kiezen, die financiëele voordeelen afwerpt, in plaats van de militaire. Ik smeek u, wend uw gelaat niet af, laat mij in uwe ziel lezen. Ontroerd hoorde ze hem aan en leed daarbij ontzettend, want ter wijl ze hem beminde, moest ze doen, alsof ze hem niet liefhad. In weerwil van hare zelfbeheer- sching en zielskracht gevoelde zij zich bij den klank dezer stem, die smeekend in haar oor drong, zwak worden. Voorheen, toen hoogmoed en dorst naar wraak haar beziel den, had ze er nooit aan gedacht, dat ze eens zou kunnen beminnen, had ze niet vermoed, dat ook haar hart voor zachtere aandoeningen vatbaar was, en de liefde, die snet volle kracht haren intocht bij haar deed, overmeesterde haar geheel. Gedachten over een nieuw leven kwamen, bij haar on* zooals ze tot dusver nog nooit had gehad, die haar vroeger een glimlach zouden hebben ontlokt, en wier verwezen lijking door haar thans als iets kostelijks zou zijn beschouwd. Ze droomde van een kalm, stil geluk in een of ander verborgen hoekje aan de zijde van dezen jongen man. Hoe gaarne had ze voor dit geluk al de eerzuchtige plannen opgege ven, die ze eens had ontworpen om tot aanzien en rijkdom te komen. En daaromJiet ze hem spreken, zonder hem fn de rede te vallen, als bedwelmd door zijne woorden, terwijl zich hare oogleden hoe lan ger hoe dieper over de zwarte oogen sloten. De laatste bloemen waren aan heur handen ontgleden en terwijl zij naar de betuigingen van zijne liefde luisterde, dacht ze niet meer aan de bedreiging, die haar altijd vervolgde, niet meer aan Savinien, en ook niet meer aan de ijzeren keten, welker schakels haar in het vleesch drongen en haar elke vrije wilsuiting onmoge lijk maakte Zij vergat dat alles en liet hare handen aan Noël, die de slanke, witte vingers herhaaldelijk aan oproer uit, dat het slechts door hef cordate optreden eener compagnie infanterie en 100 caribiniers moge lijk gemaakt werd de veroordeel den weg te voeren. Wederrechtelijk© vryheida- berooving. Voor den New-Yorlischen rechter is een geding wegens wederrechtelijke vrijheidsberooving aanhangig dat zeer de aandacht trekt. Een bemiddelde da me, mej. Wendel is sedert het begin van den zomer door haai* broeder en haar zusters van de buitenwereld afge sloten gehouden, en, toen zij pogingen deed om zich met enkelen barer vrien dinnen in verbinding te stellen, in een krankzinnigengesticht opgesloten op een attest van den huisdokter. Mej. Wendel beweert dat haar familie in het bezit wenscht te. komen van een groot landgoed dat haar eigendom is en haar daartoe voor krankzinnig heeft laten verklaren. Zij gaf voor de recht bank zeer verstandige antwoorden. Slechts weigerde zij te zeggen hoeveel haar landgoed waard was, naar zij zei de „om dezelfde reden, waarom som mige vrouwen haar ouderdom niet wil len opgeven". Een nieuwe koflievsrvalsohing De nieuwste koffie-kuoeierij wordt tegenwoordig in Italië in praktijk ge bracht, volgens een mededeeling van dr. Berlarelli te Turin. De gebrande koffie wordt in een warme oplossing van borax gelegd en daarna ge droogd aan de lucht Op deze wijze kan de waar 10 water op nemen, behalve de 4 a 5 die er van nature in aanwezig is. Ia de leeuwenkooi- Een slager van Bourg-Saint-Andéol had met een dierentemmer gewed, dat hij met hem in de leeuwenkooi zou gaan, te zanien een partij kaart spe len en een flesch champagne drinken. Een overtalrijk publiek had de tent bezet cm getuige te zijn van het schouwspel. De slager trad me* den temmer de kooi binnen, waar zich drie leeuwen bevonden. Het spelletje kaart werd gemaakt, de flesch gedronken en tot slot zong de slager een liedjedoch vóór te vertrekken kreeg de rrm het waaghalzèiïge denkbeeld, zonder den temmer te waarschuwen, een der leeu wen te naderen en hem een glas cham pagne voor te houden. Het dier sprong op hem af en eer de ongelukkige bevrijd kon worden, werd de slager terneer geslagen en vreese- lijk aan den schouder en het lichaam gewond. Met veel moeite kon men hem onder den leeuw vandaan halen. Het publiek kreeg het op zijn zenu wen en drong wild naar huiten, waar door nog verschillende personen ge kwetst werden. De diefstal in bet Va-tikaan. Volgens de „Tribuna" was het Vati- kaan reeds sedert Juli 18S9 gewaar schuwd dat de diefstal werd voorbe reid. Het geld, dat ontvreemd is, be hoort tot het persoonlijk vermogen van den pans. Hoewel de diefstal niet is aangegeven heeft de politie van Rome zich toch aan het werk gezet en heeft zij reeds twee slotenmakers aan- gehouden. Men zal er iets op trachten te vinden, dat de daders toch voor den Italïaanschen rechter terecht staan. Kunst en stierengevechten. Te Bayonne is „Carmen" met een heusch stierengevecht opgevoerd en voor dit doel in den circus vertoond. De stemmen van Carmen (mile Wyns) en Don José (Jerome) klonken in het geheel niet in deze ontzaglijke ruimte, zoodat het op een pantomime geleelc. Bij het gevecht moest de bari ton zijn taak aan een bekenden torea dor overgeven, doch de stier rende hem omver en kwetste hem. Een twee- do vechter was niet gelukkig!® waar na onder het gehuil en geschreeuw van het publiek, de stier, die geen vechtlust meer had, eindelijk den doodsteek kreeg. Daarna werden nog twee stieren geslacht. Zoo groote mishandeling van een kunstwerk komt gelukkig heel zelden voor, doch onbegrijpelijk is het dat goede arlisten zich voor zoo'n voor stelling beschikbaar stelden. Het pu bliek kreeg trouwens genoeg van die slachterij en verliet het gebouw voor den afloop.. zijne lippen bracht en ze met gloeiende kussen bedekte, zoodat ze tot in haar binnenste ontroerde. En zachtkens, nauwelijks hoor baar, zei hij met bevende stem telkens weer Helene, ge hebt me lief ge hebt me lief I Ze sloot de oogen volkomen ba re handen, welke in die van den jongen man lagen, beantwoordden onbewust zijn druk, en reeds open de zij de lippen, om, beroofd van elk weerstandsvermogen, stame lend hare liefde te bekennen, toen men een licht geruisch in 't salon hoorde. De beide minnenden schrikten en keerden zich om, de handen lieten elkaar los. Savinien stond op den drempel, een ironische glimlach speelde om zijne lippen en zijn koele, wreede blik trof als een zweepslag Helene. die verbleekte en wier liefderoes opeens voorbij was. Noël echter had gedurende deze onvergetelijke oogen blikken de ze kerheid gekregen, dat hij bemind werd. Een gevoel van onmetelijk geluk kwam over hem, en de blik, dien hij op haar vestigde, toen de jaarkxnieuws. Amsterdam, 5 Oef. De prijzen der Aardappelen waren heden als volgtFriesche Dukkumcr Jammen 2.753.20, Zaaiers f 1.80 1.90, Blauwe 1.602.30, Zeeuwsche Spuische Jammen f 3.253.80, Poters f 1.251.50, Blauwe f 22.50, Pruisi sche Hamburgers f 2.802.90, Duitsche Roode f 2—2.25, Hiliegommer Zand f 2.503.00, Westlandsche Zand f 3.00 4.50 per H.L. In de lieden gehouden Botermïjn op de Prins Hendrikkade was de aanvoer 3175 Kg. Hoogste prijs f 1.22, middel- prijs 1.19, laagste prijs 0.94 per Kg. SCHIEDAM, 5 Oct. Noteering Make laars f 11,—, Jenever f 15.—, Amst, Proef f 16.50, Beurscommissie f 10!,, Stemming willig. Ruwe Spiritus f 71 Spoeling-Commissie f 1.10. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Solo, van Rotterdam naar China, passeerde 3 Oct. Malta. Het stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Amsterdam, passeerde Oct. Kaap Roca. Het stoomschip Rhipeus, van Yoko hama naar Londen, vertrok 2 Oct. van Algiers. Het stoomschip Prins Willem II, van Paramaribo naar Amsterdam, arri veerde 5 Oct., des vin. 6 u. 30 m., te Havre. Het stoomschip Burgemeester den Tcx, van Amsterdam naar Batavia, Vertrok 5 Oct. van Suez. Het stoomschip Amsterdam, van de HollandAmerika Lijn, van Rotter dam naar New-York, vertrok 4 Oct. des nam. 11 uur 50 min. van Boute op ZONDAG 7 Oct. 1800. TE HAABIüiï. Groote Kerk. Voorin. 10 ure, Jonker, nam. 2 uur Jonker. Naniid. 6 ure, v. Lennep. Nieuwe Kerk. Voornx 10 ure, Swaan. Janskerk. Voorm. 10 ure, Barbas. In alle diensten collecte voor liet godsdienstonderwijs. Bakenesscrkerk. (Voer dc kinderen.) Voorm. 10 ure, Veen. Collecte voor de verwarming. Eglise Wallonno. Voorm. 10 ure, Muller, Sainte-Cöne. Gereformeerde Kerken. Geel. Oude Gracht Voorm. 10 ure, Mulder. 's Avonds 6 ure. Mulder. Woensdagav. 7 1/2 ure. C. v. Proosdy. van Amsterdam. Zendingsbidstond. Ridderstraat. Voorm. 10 ure, Ringnalda. 's Avonds 6 uur, Ringnalda. Doopsgezinde Kerk, Voorm. 10 ure, Jo. de Vries. liUtiierseïiö Kerk. Voorm. 10 ure, Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool Nassau- laan. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, B. van Scheltinga. Remonstr: Gereformeerden Voorm. 10 ure, P. Heering. Rem. •predl te acn. Ilnag. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderslraai. Voorm. 10 ure, Schotel. 's Avonds 54 ure, Schotel. Hersteld Apostolische' Zendlag (Irde'rnaiiónaal}. Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur. Godsdienstoefeningen. Beanebroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jr. Collecte voor dc Kerk. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuylman. Houtrijk en Po lanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Avondmaal. Spaamdam. Voorm. 10 uur Veen. Pred. te Haarlem. Avondmaal. Santpoort. Voorm. 10 ure, Kutsch Lojenga. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. Pred. te Scnraard. Nam. 3 uur, Klap, van Velsen. Doopsbediening. Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenhond. Voorin. 104 ure» in Hotel Nornmet Een, Witsenhurg, pred. te Zaandam. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. komst van Savinien hen dwong eikaars handen los te laten, was zoo welsprekend, drukte zooveel gloeienden hartstocht en innige vereering uit, dat Helene in weer wil der tegenwoordigheid van den, avonturier, die haar aan de vree- selijke werkelijkheid herinnerde, beefde van 't gevoel van geluk. Toen hij zich verwijderd had, scheen ze in 't geheel niet te be speuren, dat haar neef, die geble-> ven was, haar met spottenden blik gadesloeg. Zij liep hem voorbij en zag hem blijkbaar niet, zoodat hij eindelijk moest zeggen Hoe staat het nu eigenlijk met onze zaken, schoone nicht? Ze maakte een woest gebaar van wanhoop en drukte beide handen' tegen 't voorhoofd, terwijl ze; kreunde Ik bemin hem ik bemin hem 1 Ilij haalde alleen de schouders op. Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 6