bereikt worden, daar zwart kruit j?e- brui kt werd, en op een afstand van 8300 treden begonnen do twee 4-7 ka nonnen en twee Sduims belegerings stukken de plek aan te vallen waar het Republikeinsclie reuzcnkanon stond te schieten. Het kanon hield op met vu ren en later vernam ik dat de kanon niers verplicht waren om met schieten op te houden. De Republikeinen scho ten ook met een centimeter kanon van een heuvel te Dalmanutha en met een ander snelvarend kanon, blijkbaar een 10 cM. uit dezelfde positie. Van de rechterflank trok de cavale riebrigade van generaal Brocklehurst door een kloof, over den rand en werd begroet met vuur uit een sterk bezet ten heuvel te Bergendal, dat den vol genden dag ons doelwit werd. Uit een hoog punt, zag kolonel Sandback, hoofd van het legerdienst-departement dat de Republikeinen twee kanonnen naar Dalmanutha Statie brachten,w er een trein stond. Een boodschapper werd met deze boodschap teruggezon den en een paar bommen op het sta tion geworpen. Intusschen rukten de Devons naar den eersten rand, in het bezit van den vijand en' onderhielden van daar den geheelen dag een gesta dig vuur. Toén de avond viel," trokken zij terug naar de positie van waar zij den aanval begonnen. Hun verliezen waren verbazend klein, als men het 'zwaar vuur in aanmerking neemt, waaraan zij waren blootgesteld. De Strathcorn Horse" bezette de voorge- schovene loopgraven aan de rechter flank, en zij ondergingen een geweldig vuur toen zij de loopgraven verlieten 'om terug te trekken. Zij kwamen in secties terug, en daaraan is het toe te schrijven dat slechts vier man gewond Verden. Maandagmorgen besloot de generaal yen aanval te maken. De cavalerie ging evenals op Zondag, rechts en de he reden infanterie moest het transport bewaken. Het punt voor dén aanval uitgekozen was de uiterste linkerflank .der Republikeinsche stelling te Ber gendal. De vijand was verschanst in een kopje met ontzettende klippen be dekt, en omringd met boomen. De ge vreesde Rifle Brigade vormde de voor hoede, gesteund door de Devons en In- niskillings. Zij ging links langs onze achterhoede, in een holte, die Zondag door onze cavalerie werd genomen en had dus heel wat dekking in het begin der beweging. De koninklijke bereden artillerie (A-batterij) en drie veldhatle- rijan, 42e, 53e en 21e, dekten hun voort rukken van een positie links van hen af, terwijl de groote kanonnen en de houwitsers op denzelfden rand om trent een halve mijl rechts stonden. Het Klipkopje werd aanhoudend gedu rende den morgen met bommen be- Bchoten. De infanterie trok recht de hoogte op. Het geweervuur, dat nimmer opge houden had, was thans vreeselijk. Toen de mannen voor 't laatst opstonden, werd bevel gegeven tot chargeeren en op dat oogenblik vuurden de lyddiet- kanonnen een salvo. Toen de rook weg trok, was het kopje genomen. De Re publikeinen behielden hun posities tot dat de bajonetten bijna tegen hun bor sten waren. Zij vochten op wanhopi ge "wijze en hun prachtig gedrag was een hetere zaak waardig. Zij vuurden een pom-pom die in een veekraaj ver schanst was tot binnen tien minuten van 'het bestormen der positie. De muilen werden gedood door een lyd- djetbom, doch de mannen waren dap per dat zij Iraohtten het kanon met de handen te vervoeren, maar het was nutteloos, en de Rifle Brigade verover de het met een groote hoeveelheid am munitie. Het kopje werd verdedigd door de Johannesburgsclie politie onder kom- mandant Oosthuizen, die hevel had over de bereden politie in die stad. Zij waren vrij goed aan discipline onder worpen en volgens Oosthuizen"s ver klaring had hij de beste schutters uit gezocht om de positie te verdedigen. Oosthuizen gaf zich over met 8 of 9 man. Hij is een opgevoed man met nette manieren. Zijn dapperheid is on getwijfeld, en ik ben geneigd om te ge- looven wat een der gevangenen vertel de, nl. dat hij hem gedurende het vree selijk bombardement niet een keer had zien schuiling nemen. Hij is een Afri kaander en dat waren ook de meeste zijner manschappen. Daar de linkerflank van den vijand omgetrokken was, verloor generaal Buller tijd. De cavalerie en bereden in fanterie trokken voorwaarts, en even zoo de artillerie De terugtrekkende Re publikeinen werden gebombardeerd, maar tengevolge van het ruige terrein, was het onmogelijk snelle vorderin gen te maken. Botha had het bestuur over den terugtocht van zijn leger, en 'hij zorgde dat er een voldoende macht was om dien te dekken. Onze verliezen te Bergendal waren 119. De Rifle Brigade verloor 12 gedoo- den, 61 gewonden en 1 vermist. Onder de gewonden is kolonel Metcalf Vervolg Stadsnieuws. Hedenmiddag 12 uur had een kleine schoorsteenbrand plaats in de Lakfabriek van de heeren II. F. van Thiel Zoon, Biggestceg. Eigen handen beletten spoedig verderen omvang. De brandweer, die weldra ter plaatse was, be hoefde bare hulp niet te verleenen. Hymnia. Het Christelijk Dameskoor „Hym- nia", directeur de heer A. W. Wes- selius Jr. gaf Maandagavond eene uitvoering in het Brongebouw, met Welwillende medewerking van de neeren C. H. B. Tollenaar (piano), K. Kerkhoff (viool), en G. Mes (zang). Do zaal was flink bezet, .waa: voorzeker het keurige programma zijn deel heeft gehad. De verschillende fraaie nummers werden door het koor goed gezon gen: de zang getuigde van uitste-, kende leiding en flinke studie. Van de solisten had de heer Kerkhoff voorzeker het meeste succes; hij be zit eene groote technische ontwik keling, zijn spel boeit; vooral de fantaisie ballet van Ch. de Beriot werd meesterlijk vertolkt. Het da verend applaus, dat na elk der nummers door de zaal weerklonk, was dan ook eene welverdiende hulde. De heer Tollenaar had even eens veel succes. Zijn schoon pia nospel getuigde van groote muzi kaliteit, terwijl de heer G. Mes het zijne er toe bijdroeg om het ge not te verhoogen. Een woord van dank, aan het einde door den heer J. W. Hilbrander, aan de uitvoe renden, in 't bijzonder aan de so listen gebracht, was volkomen op zijn plaats. Door het bestuur der afdeeling Heemstede van de Vereeniging „het Witte Kruis" is aan den heer A. J. Stoel Jr. te Haarlem opge dragen, het maken van een pijp- wel, zoo noodig met daaraan ver bonden pomp met ontijzerings-in- riehting, ter voorziening in de be hoefte van goed drinkwater in den omtrek van den Glipperbrug. Paul Kruger's verjaardag. Morgen is Paul Kruger jarig, de oude staatspresident, die op zijn hoogen leeftijd in !t belang van de vrijheid en onafhankelijkheid van zijn dierbaar land de moeielijke reis naar Europa onderneemt. Men verzoekt ons dc ingezetenen op te wekken bij deze gelegenheid door het uitsteken van de vlag van hun belangstelling tc doen blijken, een verzoek waarmede we van har te instemmen. Maandagavond hielden Gecom mitteerden der Sociëteit Vereeni ging hunne gewone najaarsverga dering, onder voorzitterschap van Dr. H. A. J. Valkema Blauw. Ingekomen was een schrijven van den heer R. H. D. Groeneveld waarbij deze wegens andere bcF zigheden ontslag nam als secreta ris. De voorzitter sprak dank uit, voor wat hij ten dienste der Socië teit heeft verricht. De vergadering stelde met groo te meerderheid den heer W. Th. Suerhoff candidaat voor de open gevallen functie. Als leden van het college van gecommitteerden werden gekozen de heeren Mr. F. A. Bijvoet, J. B. A. Saeijs, D. A. Swens, R. Kroon F. L. Nix, M. C. Teves, J. Th. de Grauw, Th. G. Schürmann, H. J. Geijl en J. J. F. Beijnes. Verder kwamen nog verschillen de huishoudelijke aangelegenheden ter sprake. De jaarvergadering 'der Vereeni ging tot bestrijding van het Nieuw- Mallhusianisme zal dit jaar in 't eind van October alhier worden be houden, vermoedelijk in 't Bron gebouw. Maandag-middag heerschle op het perron eene drukte van belang. Een sterk politie-geleide liep daar heen en weer; de rijksveldwacbt was even eens sterk vertegenwoordigd. Natuur lijk ging weldra het praatje dat de da ders uit IJmuïden zouden worden overgebracht, doch dat was niet zoo. Wel moesten een zestal personen aan komen, die verdacht werden van een inbraak te Edam en te Purmerend. Vijf aan wie de inbraak te Edam wordt, toegeschreven zijn bekende logé's van Lammetje Zondag te Amsterdam, de zesde was beschuldigd van dc inbraak te Purmerend. Na een kort verblijf aan het Paleis van Justitie, werden zij naar de gevangenis getranspor teerd. Maandagavond werd naar hier overgebracht Eduard van Turnhout, de Belgische schipper uit IJmuïden' die verdacht wordt de hoofdschuldige te zijn. De anderen zijn op vrije voeten ge steld. Naar men zegt moet de aange houdene ontkennen. landsch Werkliedenverbond- ^Pa trimonium' J. P. Boerkoel,Voor zitter, P. Ratsma, Secretaris. Afd. Haarlem van den Christe- lijk-Nationalen WerkmansbondJ. W. Hilbrander, Voorzitter, W. P. J. Overmeer, Secretaris. Alle Besturen van Werklieden en Vakvereenïgingen die, met het bovenstaande hunne instemming betuigen, of werklieden die buiten vereenigingen staan, worden be leefd verzocht hiervan vóór den 20 October kennis te geven aan den Secretaris van het b.g. comité. W. P. J. OVERMEER, Linschoteristraat 41, Haarlem, (*)Herplaatsing op verzoek. Een sympathie betuiging. De commissie, gevormd uit eene vergadering van verschillende werklieden- en vakvereenigingen te Haarlem, daartoe opgeroepen door den Chr. Nat. Werkmans bond, Afd. Haarlem, overwegende: lo. Dat de Engelsche Werklie denverbonden zich tegen oorlog hebben verklaard, daar zij thans inzien dat Chamberlain hen heeft misleid, 2o. dat zij, zoo Chamberlain hen dadelijk het ware doel de ver meestering der goudmijnen en de vernietiging van het Hollandsch element bekend had gemaakt, zij niet met hem medegegaan zou den zijn, en 3o. dat thans hunne oogen ge opend zijn en hun geweten is ont waakt, besluit Kunne hartelijke sympathie te betuigen met de loffelijke daad der Engelsche werklieden, en hen te verzoeken zich niet te bepalen al leen tot het zich tegen dezen oor log verklaren, doch met alle ge paste middelen, inzonderheid door het zich wenden tot de Kroon van Engeland, te agiteeren voor het staken van het gruwelijk onrecht, opdat de oorlog eindige en de on afhankelijkheid van beide republi- ken gewaarborgd blijve. Namens deze Commissie Afd. Haarlem van het Algemeen Nederlandsch Werkliedenverbond: J. Van der Wijde, Voorzitter, N. Hulsbosch, Secretaris. De Afd. Haarlem van het Neder- I-Iet Bestuur van het Alg. Secretari aat alhier, „van verschillende bedien den in liet Kruideniersvak vernomen hebbende, dat voor de meesten hunner de werktijd zeer lang, ja zelfs de Zon dagsrust nog niet algemeen is, veron derstellende dat bij eenige samenwer king hierin zeer spoedig verandering kan komen", roept hen bij rondschrij ven op tot liet hijwonen eener verga dering op Zondag 14 October 1900, des namiddags 2 uur, in het Geheel-ont houderslokaal KI. Houtstraat 44 alhier. Naar wij vernemen heeft de heer Grootendorst alhier sinds eenigen tijd het plan om eene Ivinderzangvereeni- ging op tc richten. Bij genoegzame deelname kunnen twee repetities gehouden worden. De contributie zal 6 ets. per week bedra gen voor één kind. voor twee 9 en voor drie uit hetzelfde huisgezin 12 ets. De eerste repetitie zal gehouden worden 17 October a. s. van half drie tot vier uur 's namiddags, in het Geheelonthou- dersiokaal KL Houtstraat 44. Velgen. De gymnastiek-vereeniging Bato te Haarlem gaf Zondagavond een goed geslaagde uitvoering in den tuin van D. Outenaar alhier. Het weder was zeer gunstig, zoodai vele toeschouwers aanwezig wa ren. Na afloop werd een zeer ge animeerd bal gehouden. In den nacht van Zaterdag op Zondag, is door de politie op hee- terdaad betrapt, zekere K. die be zig was bouwmaterieelen te stelen van het erf van den heer J. van Vlaarloo. Sandpcort. Alhier is een geval van typhus geconstateerd ten huize van D. Damopai Hofgeest. Vervolg Nieuwstijdingen. Zonnebloemen. Het volgende voorschrift werd ons welwillend toegezonden en is afkomstig van der Ver. tot besch. van diereu, te Nijmegen. Verzamel thans dc uitgebloeide zon nebloemen (op een droge plaats te be waren, vrij van muizen) die in haar zaden een uitstekend voedsel voor de meezen, de vernielers van tallooze schadelijke insecten, bevallen. Men snij de de zonnebloemen met een steel van 15 a 20 cM., en hangt ze. zoo dra de vorst invalt, aan touwtjes in de boomen. Zijn dc zaden uitgepikt, dan vuile men den bloembodem met afschrapsel van het slagersblok. Den volgenden zomer en herfst oni vangt men den interest in den vorm van gave vruchten. (U. D.) De He der 1. vla g. Wij lezen in het „Vaderland" over den oorsprong der Nedcrlandsche vlag is al heel wat geschreven en niet zon der reden. Is zij niet het. symbool onzer zelfstandigheid, het kenteeken van on afhankelijk volkbestaan? Dc heer C. de Waard heeft voor eenigen tijd het aantal geschriften over die vlag met een zeer belangrijk hoekje vermeerderd Uit de quitanties der rekeningen ten Rekenkamer van Zeeland ingeleverd, heeft hij alle posten betrekking heb bende tot het leveren van vlaggedock bijeen gezocht. Vermeerderd met an dere opgaven omtrent de kleur der vlag in oude tijden drukt hij ze in zijn werk je af. Wars van bloot redeneeren, geeft hij aldus den lezer de gelegenheid zelf conclusie te treken. Vooraf gaat een overzicht van de litteratuur over zijn onderwem van ieder geschrift wordt inhoud en strekking geresumeerd. Ze ker een voortreffelijke methode. Naar men weet is de strijdvraag ten deze of reeds in den grafelijken tijd rood, wit, blauw de kleur was der Holland- sche vlag, dan wel of deze in het begin van den vrijheidsoorlog ontstaan, oor sprong vond in dc kleuren van den Prins van Oranje. Het wapen van diens vorstendom in Zuid-Frankrijk vertoon de de rood, wit, blauw-kleuren. Toch wordt in 't laatst der 16e en begin der 17e eeuw altijd als kleur der vlag oran je, wit, blauw opgegeven. Vóór den op- èstand ontbreekt elke besliste aanwij zing der driekleur; zoodat het nauw verband daarvan rnct de vlag van den Prins voorloopig hoven twijfel verhe ven mag genoemd worden. De betecke- nis van den arbeid des heeren De Waard ligt nu vooral hierin dat hij aantoont dat niet in het stadhouder- looze tijdperk hij dekreet het oranje in rood is veranderd, een bewering waarvoor goede gronden waren aan gevoerd, maar dat in Zeeland althans het rood, wit, blauw reeds in 1630 voor komt, dat sedert dien, zoowel vóór als na 1650 afwisselend oranje eu rood ge noemd worden en dat de laatste kleur nas in de tweede helft der 17e eeuw het raaje verdringt Blijkbaar opportuni- teitu- en geen politieke redenen. Zijn wij den schrijver dankbaar voor zijn overzicht en onderzoekingen, jammer dat de vreugde over het door hem ge vondene hem verleidt tot de aanspo ring de oranjekleur in onze vlag te herstellen. Wij zouden dien raad met nog grooter veiontwaardiging afwij zen, indien er vrees was dat hij opge volgd zou worden. Wij hebben de driekleur zooals wij haar altijd gekend hebben, zooals zij nu sinds twee en een halve eeuwe de nationale vlag geweest is te lief, dan dat wij haar om akedèmische redenen zouden willen veranderen. Vrijdag kwam de Shah van Perzië te Sofia aan en werd door Vorst Fer dinand en de Ministers ontvangen. Hij bleef er tot Zaterdag en vertrok toen naar Belgrado, waar hij des avonds door Konipg Alexander, de Ministers, de generaals en het corps diplomatique werd begroet. Beide Vorsten reden naar het paleis onder daverende toejuichin gen van de menigte. Daar ontving de Koningin hem. Het bezoek duurde niet lang. Gisteren vertrok hij weder naar Pest, waar hij, op zijn doorreis naar Rusland, nog een paar dagen toeven zou. Een vreemd avontuur ondervond de stoomtrawler „Burgemeester Smidt", de vorige week te Bre- mershaven met gebroken steven en andere schade binnengevallen. Den avond van te voren, terwijl de stuurman de wacht had, werd hij in de nabijheid van Boobjerg, aan de westkust van Jutland, door een vreemde bark waarschijnlijk een Russische, aangevaren. Kort na de botsing vond men een twee- a. drie jarig levend kind op het voordek, dat van 't vreemde schip gewor pen wasgelukkig op een zeil neergekomen, had het kind geen letsel bekomen. Kapitein Stoffers van de „Burgemeester Smidt", die langen tijd op die plaats bleef, ver onderstelt, dat de bark met volle zeilen op het strand geloopen is, waarheen de stoomtrawler zonder zelf gevaar te loopen haar niet vol gen kon. De beroemde Fransche oogarts dr. Java], lid van het „Inslitut de Médici- afgevanrcigae voor het departe ment Yonne, en vader van de bekende zeven-kinderenwét, heeft onherstelbaar het gezicht verloren. In 18S5 werd hij aan een der oogen blind door een aan- al van glaucoom, thans ik ook het tweede oog door de ziekte aangetast en verloren. De beroemde geleerde was pas benoemd tot officier in het Legioen Naar aanleiding van een heftig artikel over de Dreyfus-zaak heeft de afgevaardigde Millevoye, hoofd redacteur van de „Patrie", senator Trarieux uitgedaagd. Trarieux, de oud-Minister van Justitie, die afwezig is, heeft aan de getuigen van Millevoye doen weten, dat hij dezen geenszins heeft uitgetart en dat hij bereid is, om, zoo zijn tegenstander de uitr drukkingen terugneemt, waarte gen hij in zijn artikel is opgeko men, te overwegen of hij zijnerzijds zijn antwoord nog kan verzachten. Maai'lesn's Mad verleent «le 5 Bgreotste JFuMt* 4®ïteiÉ aam Aiver=^ jtentiëïi, lsesteE®d| gvoorMaaFÏeBa esse Onustrokeo. p Boeren zijn aangekomen. Zij trok ken bij Sabi de grens over, en leg den de wapens neder. LONDEN, 9 Oct. (R. O.) Naar de „Daily Telegraph" verneemt, hebben alle leden van het Kabinet, als bloote formaliteit, hun ontslag aanvrage ingediend aan lord Salis bury, om daardoor een mogelijke wijziging in het Kabinet gemakke lijk te maken. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Bromo, van Rotter dam naar Java, arriveerde 7 Oct. te Southampton. Het stoomschip Solo, van Rotterdam naar China, arriveerde 7 Oct. te Port Said. Het stoomschip Priam, van Batavia naar Amsterdam vertrok 4 Oct. van Algiers. Het stoomschip Telamon, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 6 Oct. van Liverpool. Het stoomschip Koningin Regentes, van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 7 Oct. te Suez. Het stoomschip Koning Willem 1, van Amsterdam naar Batavia, passeer de 7 Oct. kaap St. Vincent. Het stoomschip Prins Hendrik arri veerde 8 Oct. van Batavia te Amster dam. Het stoomschip Java, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 7 Oct. te Marseille. Het stoomschip Bali, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 8 Oct. Dunge- ness. Het stoomschip Flores arriveerde 8 Oct. van Japan te Batavia. Het stoomschip Prins Willem II. ar riveerde 8 Oct. van Paramaribo te Am sterdam. Het stoomschip Zingari, Holland Amerika Lijn, van Newport News naar Amsterdam, passeerde 8 Oct. des voor middags 11 uur 40 min., Lizard. Weerbericht. VerwachtingZwakke tot mati ge Zuidwestelijke wind, gedeelte lijk bewolkt, geringe toename in temperatuur. Officieele Berichten. BURGEM. en WETHOUDERS van Haarlem Doen te weten, dat bij hunne be schikking van 2 October jl. aan W. G. Brandt vergunning is verleend tot oprichting van eene smederij het perceel aan de Noorder Schoolsteeg No. i. Haarlem, 8 October 1900. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris. PIJHACKER. Amsterdamsshe Besn Openingskoersen. Dinsdag 9 Oct. 1900. 2>/s pCt. Ned. "Werk. Schuld76u/w Oostenrijk Zily. J/J80 3 pCt. Portugal231/ I6 4 pCt. Rusland 94 6de em9is/4 4 pCt. Spanje67tya 5 pCt. Binuenl. He?ïco3Is, 8 5 pCt. Brazilië FundingLg8P/a R/s pCt. Colombia131/g 4 pCt. Venezuela Cultuur-Mij. de Vorstenlanden aand. 52 Koloniale Bank aand Liq. l.'arge Moorman aand65 Ned. I nd. Hahdolsbk. aand81 Aand. Deli-Maatscbsppij311 Langkat Cult. Maatschappij Benembah Maatschappij K. N. M. t. Exp. Petr. br. Aand Moeara Enini Gew. aand. Arkan?. Constr. Tr. C 5 pCt Kans. City P.G.Serie A en B.. 3 pCt. Italië Spwl. 87/89 A. E 3 pCt Znid-Italië Spwm. A. H Atchison Topeka Cert van aand.... Cert. Tan pref. aand. 2S5/is Denver Kio Grande 8pw. aand pref. aand. 19s/a Erie Spoor Gew. aand le pref aandlls/4 Illinois Central Cert. van aand£4>/- St. L.en San Franc. Cert.gew.aand... ID/a n t. 2 pref aand. 34 Miss. Kans. en Texas Aand10 Louisv. Niashvill Cert. v. aand... 17. Y. Ontario aand Norf W. Cert. van gew. aand Union Pac. Cert. van gew. aand Southern Pacific gew. aand pCt. Peru Morig. B Cert. van Aand. Peru Pref Prolongatie 370 256>/= 159 6Ji/j £0Vg €01/, 5 S-5/s öSVs *7,6 1D/8 4» U Burgerlijke Stand. Overleden 7 Oct. C. A. M. v. Schaik 1 j. d. Spoorwegstraat. 8. E. v. Wees Berks 32 j. Tulpenstraat. N. Krom d. Veidt 81 j. Kr. Poellaan. Telegrammen LONDEN, 9 Oct. „Daily Telegraph" Lourengo Marquez, Marktnieuws. HAARLEM, 8 OcL Boter 110 Kg. 110 Kg. ƒ1.30 ƒ1.40. Bigen 81 st. 81 st. 7.ƒ10.50. Schrammen 32 st. 21 st. 12.ƒ17.50 Aardap. 316 H.L. 296 ILL. ƒ1.80 ƒ2.50 Appelen 180 H.L. 163 H.L. ƒ3.— ƒ10— Peren 167 H.L. 147 H.L. 4.— 20 Schiedam, 8 Oct Noteering Makelaars ƒ11.Jene ver 15.Amst. Proef ƒ16.50, Beurs- commissie ƒ10.4 Stemming vast. Ru we Spiritus /7|, 7£, Spoeling-Com missie i 1.20. Alkmaar, 6 Oct. Ter veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 7 paarden, ƒ70.h 125. 23 Koeien ƒ90.a ƒ230.21 nuchtere Kalveren f 10.20.610 magere Schapen 10.a 25.64 magere Varkens 13.a 15.233 Biggen ƒ7.a ƒ11.50, 22 Bokken en Geiten 2.a 18.allen per stuk, Kineie ren ƒ4.a 4.50, per 100 stuks. Boter aangevoerd 5217^ Kg., prijs 65 a 70 cent per kop. STA&TSL©TEI1§ J 9 Oct. 1909. 5e klasse. 14e lijst. No. 6342, 17300 f1000. No. 1S23, 554S, 1S466 f400. No. 774, 15242, 17571 f200. No. 3212, 8073, S603, 9804, 13454, 18737 f100. PRIJZEN 70. 9227846781 968512095146431?076 1813806 6SS6 9695121941473118213 24638127082 9763122871478918217 2563825 7181 9786123731481118257 37038417220 99251240315102 18275 656 38S6 7276 10180124641515718335 717 3999 7358102231246715167 18508 814 40167423 10324 12-540 1519918816 836 423S 760310365128351523118; 05 951429976391040112847153331S:30 968 4334 768810420128881513418933 1065 43767697 10502130021548119118 1283 4418 78201053213055156211919 1451 4-512 7862105561310416131 19206 1534 4-5767871 10651131901624919318 1537 4605 792710690133011630019357 1617 4616 79z8 10724133161630219851 1845 4696 80 :910777133361637419871 1849 4870 8089 10786133S21647519980 1941 49708097 10847131661652)20003 1996 5073 831210874 1348316523 20123 2285 50828369 108791354616S31 20146 2402 5350 843410S931356016872 20184 24485385851110977135911688920213 2539 54S3 8552 1108» 13592 17000 20 "61 2703 5502861111197136161711120282 2808 5-517 88391124313760171E3 .6201 283-5 55->7 8906 117501380317224 20415 2883 5781S9991775113891 3 732-3 20-502 2932 5832 9098 118011410217592 20542 2950 61059105 11917 1411117640 20543 311761599257 11936 14216 17669 2075!) (R. O.) De 13224 G1999322120381423317715 20838 verneemt ui t 3640 62819419 12077144311? 43 20871 dat nog 200 3758 6322 S624120S714574179b;j Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 3 29215S43 91821169414S7618364 24 2933 5854 9188117091488518414 48 29565859 919111783149431S433 74 29875882 9262118241497118440 75 29S85597 9287118401497918493 76 3034 5910 9299119421503618517 97 3053 5934 9301119671511718523 112 3057 5979 9308120041521618552 123 30715989 931112026152201S670 172 3136 6006 9316120S31525618713 21131816012 9340121091534818734 362 3188 6019 9348121171-536416744 37431986114 945612145153841874S 3S6 3200 6194 9481121781538518776 393 3205 6224 9498122081539218824 416 3245 6254 9500122151540218840 484 32896294 9517122501545618850 49733236345 9535122631551618867 52333306351 9537123331551818874 5613339 63S6 9566123531552118S77 56S 3397 6463 9520123751552718946 59S 3423 6487 9610123991555018265 626 3468 6512 9631124051561918972 630 3492 6565 964812457156271S976 686 349S 6637 9669124951563118984 703 350S 6653 967012543157171900C 720 3519 6654 9682125521577319015 75535566671 9700126051577819104 782 3580 66S9 974312634158161920C 7S6 36116699 97611268515S1919225 892 3632 6720 9777127731588719259 90S 3645 6736 983912775159061926E 917 36536741 985012797 1591319271 926 3735 6805 9899128191592819281 947 3869 6S28 991512S71159321930C 950 3982 6834 9964128S31597319373 9604016 683S 9986130031602419376 969 40316853 9996130151602519391 987 4043 68551000413097 l6iOU 19424 10014063687210021131891619719501 1012 4130 687610028132321622419554 1019 4151 687810030132-171622519562 1059 4178 689310079132531623319578 1067 4190691310097132731625919580 1075 4211699110134133071626019606 11204214699410142133811628219620 11214217 702410161134101628819641 1130 4300 707510229134331630719669 11394317 708510265134381632219684 1148 4326 722610266134791634119695 1188 4339 723410290134921635019776 1189 4360 730310305135061636019800 1-268 43S1731610336135551640619.83-1 1270 4380 732510337135611641018860 1337 4425 737710435135721653519863 1352 44-29 738910437135791653919877 1372 4438 7409104581361316569 19883 14144471742110465136841664219895 146 S 4473 74301047813668 1-.G651994-3 14.6448074561052813673167211996'. 14904548 7512105461373916763 1997 L 14914554761110-579137611677519972 153-S 4588 7637105941380816777 19996 1546 4604 7660100591381610S0719997 1607 4632767910661138761681820074 1626 4663 7735106991391316852 20116 1653 4689 774310710139451GS73 20167 16S44709 7756107471395116882 20196 169547907769107501395416899 20212 17214S27 7798 107751396616956 20227 1730 4833 7902107781402216957 20268 1752 4S60 794-2108331402417018 20306 1807 4964 796010S371403117027 20317 18254971796910S6S140371708520361 1837 976 7996108731405317094 '20367 1857 4995 8004103881405917100 20192 1955 5031S0141090J14066 17149 20512 1S72 5058 8031110501407017169 20598 20105116 S096111061407417124 206SG '20185117 8215 HUI 1415517239 20695 2023 5179 8231 111271417017278 20727 2039 5198 824311145142'2017457 20729 2047 52218:66111561426717492 '20764 2053 5244 8309112191428817518 20772 2075 5271S331H220143061755120765 21365-285 833711226143111755520354 2107 5325 835711253143921762220855 2197 5326 83S4112641447817627 20S96 2211533384011126514537 17650 20897 224S5349 8436112711454217676 20917 2260 5359 8452112791454317699 20929 2262 540S 8457112S61455317783 20949 2303 5420 8518113041458917820 20956 2328 5426 8534113261459817S2S 23635468 8590113381462617861 2388 5547 8613113571464817866 2475 5549 8684113841465617897 2485 5581869411391148771S000 253155S3S716114241472618034 25905587 S735115121476118038 2614 5640 877011595147901S057 26-285641880S11G061480118081 2633 5732 88171162414831 1815-4 '2720 5793 8870116301483218162 2723 5812 89391165014S4518261 2784 5823 9062116601485018301 2830 5837 9168116761485218348 Faillissementen. Uitgesproken: 's Bosch. 3 October. Adrianus Blok land, aannemer te Werkendam, Rec tor-commissaris Mr. Wess-éiing, Cura tor Mr. J. H. ten Bokkel Huiniuk. 's Gravenhage, 5 October. Aric var. Wijngaarden, koffie - huishouder 's Gravenhage. Rcchter-CommissariJ. Mr. J. F. van der Lek de Clercq, Cu rator Mr. R. del Campo. Geëindigd: Pieter Wïerema en Jacob Wierema, te Groningen; Bernardus Nas en Her manus Nas, arbeiders te Kekend om. G,st. et." Familieberichten. Getrouwd6 Oct. T. Fels en R. liegelmaierRcos, Wiesbaden. Bevallen 6 Oct. J. E. Zimmer manBaronesse Van Rhemen, cl. Hoorn. 7. SchwartzDe Savornir. Lobman, z„ Amsterdam. 7. Huen- der—Wijt, d., Pasoeroean. 7. N. OutVredenduin, d.. Zaandijk. 8. E. BettinkWemsing, z., Amster dam. Overleden5 Oct. D. J. P. de JongBuijs, 09 j., Amsterdam. 0. C. Glas, 71 j., Lenningbroek. 5. J. A. Brouwer, jd., 75 j., Leeuwar den. 6. H. F. Putman Cramer Van der Stralen van Thielen, 58 j., Amersfoort. 6. P. Benjaminse. jrn., 12 j., Warmenhuizen. 6. J. P. Mercier, Amsterdam. 7. N. Visser- Wit, 31 j., Zwaag.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 3