St. Hieolaas, Manufacturen 861 DAGMEISJE (P.G.) AGENT Arasterdamscbe Bears Tweede Meid, Bekwame Modiste Winkeljuffrouw, een bekw. Lood- en Zinkwerker, BANKETBAKKERIJ 3de Bediende, Billijk Te Koop. H.H. Kleermakers. Oukel-Brasig. CÖRALIE CIE. Sic# overheerlijk geliriiïc II. ile Heess Lange Veerstraat 33 De heer MODOO wil het loon op 12 per weck brengen, d. i. 0.15 per uur. Zij doen 84 uren ongeveer dienst. De VOORZITTER zou gaarne deze amend am enten vroegtijdiger ontvan gen. Het heeft reeds een punt van be raadslaging van B. en W. uitgemaakt. Wanneer men Het een doet kan men het andere niet nalaten. Spr. zou dan ook in overweging willen geven op een andere wijze in deze te voorzien, dan nu zoo rauwelings een voorstel tot ver hooging te doen. Daarbij is het salaris onlangs nog verhoogd. De heer GROOT kan niet vinden dat 'dit voorstel zoo rauwelings in don Raad wordt geworpen. Wij hadden ge meend dat naar aanleiding van de be sprekingen in de afdeelingen, B. en W. zelf met een voorstel tot verhooging zouden zijn gekomen. Door het laatst genomen besluit omtrent de regeiing van maximum arbeidstijd en mini mumloon is over dit punt ook terloops gesproken. Zij hebben een moeilijke taak. Over de massa berekend hebben zij 13 cents per uur. Het was spr.'s be doeling dan ook geweest, dat toen de gemeente liet bovenstaande besluit heeft aangenomen, te zeggen dat zij nu ook feitelijk verplicht was den loon- st and aard der gemeente-werklieden in behandeling te nemen. De heer WILLINK kan zich zeer goed begrijpen dat deze zaak bij B. en \V'. ernstig moet worden overwogen. Want tusschen arbeid en arbeid be staat verschil. Spr. wil de zaak der halve aan B. en W. overlaten. De heer ROOG gevoelt er veel voor de loonen der brugwachters eens goed onder de oogen te zien, doch is nu te gen verhooging. De heer HOFLAND komt er tegen op dat de zaak rauwelings in den Raad wordt gebracht. Verder had spr. gaar ne meerdere argumenten waarom B. en W. de verhooging niet willen ver- Ie enen. Dat slechts een paar aange vraagd hebben, is geenszins een be wijs dat de anderen dit niet zouden gedaan hebben. De aanvragers doen het uit naam van allen. Ten tweede is het argument van de weinige opbrengst ook geenszins gemotiveerd, daar deze bruggen er toch voor de communicatie moeten bestaan. De laak der brugwach ters is lang niet gemakkelijk, dikwijls moeten zij in den nacht dienst doen. Ook wat gezegd wordt over den vrijen Zondag, is geen argument voor de be wering dat de arbeid aangenaam is. Alle argumenten houden geen steek. En daarom gaat spr. mede met 't voor stel van den heer Modoo. De heer SCHRAM zegt dat het bene den de waardigheid der Gemeente ;moest blijven, wanneer loonen bene den 12 werden betaald. Verder wijst spr. op de lioogcre prijzen huishuur, brandstoffen enz. Waar we zoo dik wijls aan één ambtenaar een verhoo ging van eenige honderden guldens geven, moeten wij voor deze menschen ook wat doen. De nood, waarin deze menschen verkeeren, die dag en nacht werk moeten doen, is zeer hoog. De loonen zijn met de stijgende levensbe hoeften, geenszins voldoende. De lieer STOLP zegt dat het zeer wensclielijkis, dat de personeD, die be langrijke werken der gemeente in han den hebben, een goed weekloon ont vangen en hoopt dan ook dat de Raad het loon tot f 11 zal verhoogen. De VOORZ. antwoordt dat de jaar wedde dezer ambtenaren is geregeld In Mei 1900. En dus komt het. spr. niet wenschelijk voor dat om de 3 maanden de loonen worden verhoogd. Het voorstel van den heer Modoo in stemming gebracht, wordt verworpen met 7 stemmen voor, die van de hee- ren Beijnes, Groot, De Braai, v. d. Kamp, Schram, Hofland en Modoo. Het voorstel van den heer Stolp wordt eveneens verworpen met 17 tegen 12 stemmen. Voor waren de heeren Welsenaar, Scliiirmann, van den Berg, Beijnes, Groot, Stolp, de Braai, van de Kamp, Schram, Hofland, Modoo en Leupen. Volgn. 80. KOSTEN VAN SCHATTING VAN DE HUURWAARDEN VAN LOKALI TEITEN TOT BEREKENING VAN HET VERGUNNINGSRECHT OP DEN VERKOOP VAN STERKEN DRANK IN HET KLEIN. De heer v. d. KAMP wijst op de vele her schattingen in de laatste jaren, omdat slechts zeer weinigen goed waren. De eerste maal is bijna altijd verkeerd geschat. De manier van den schatter deugt niet. Beleefd noodigt spr. B. en W. uit de zaak eens nader onder de oogen te zien. De heer WALLER antwoordt den vorigen spreker en zegt dat dit punt meer dan eens is overwogen. Het ha perde nooit aan. goeden wil der schat ters, doch aan de stelsels van schatten. SLnds de tegenwoordige schatting is de opbrengst 60% hooger dan van vo rige schatters, zoodat deze ambtenaar voorzeker de belangen der gemeente oehartigt. De paar guldens meer voor herschatting uitgegeven, wegen dan ook niet op tegen de verhoogde op brengst, die door de nauwgezette plichtsbetrachting van den ambtenaar binnenkomt. De heer v. d. KAMP zegt dat het geen kunst is het vergunningsrecht te ver hoogen. Evenwel in de laatste 5 jaren is dit niet verhoogd. Wanneer in de laatste jaren van 50 57 personen, één goed geschat is,moet noodig een ander systeem worden ge volgd. De vergadering wordt van hall één tot één uur geschorst» JAARWEDDEN VAN DE OPZICH TERS OVER GEMEENTEWER KEN ENZ. De heer DE BRA AL wijst op de jaar wedde van den dirocteur van open bare werken op f 4000dit vindt spr. onnoodig. Wp hebben den heer Leijh, aan en cd ambtenaar, die die "betrek king zou kunnen waarnemen, verder komen er wellicht raadscommissiën. Spr. acht dc post overbodig. Ook d© heer SCHüRMANN deelt dit gevoelen. We hebben commissiën van beheer in vele vakkeu, we hebben den heer Leijh, die geschikt moet wezen voor zijn arbeid, een Wethouder van Publieke Werken, die volgens spr. door eene dergelijke aanstelling een klap in 't gezicht krijgen. De heer BEIJNES gelooft ook niet dat het den heer Leijh, die 25 jaar hier ter stede werkzaam is, prettig zal stem men, dat een hoofd van gemeentewer ken komt. Voor de duinwaterleiding, de gasfabriek, is het niet noodig. Het abattoir is reeds opgedragen aan de heeren Leijh en v. Ooijen. Spr. wenscht dan ook mettertijd een assistent aan te stellen, die onder den heer Leijh werkt. De heer TJEENK WILLINK zegt dat veranderingen van toestanden, andei-e veranderingen mogelijk maken. Er komen zulke groote werken aan de or de, dat het zeer wenschelijk is dat een persoon met ruirneu blik aan het hoofd komt te staan. Spr. wil niets op de c&- paciteiten van den heer Leijh afdin gen. De nieuwe ambtenaar moet bet bestuur en toezicht hebben over nieuwe groote werken en al zijn deze werken afgeleverd dan komen er wellicht weer nieuwe. Men moet van den nood een deugd maken. Bij de uitbreiding is dus ook uitbreiding van personeel noodig en daarom acht spr. deze post gemoti veerd. Voor een goed directeur-inge nieur, iemand die van alle markten thuis is, vindt spr. de jaarwedde te laag. Thans zal hij nog geen amende ment indienen, doch hoopt later een voorstel tc doen om de post met 1000 te verhoogen. De heer v. d. KAMP is niet voor deze post. Hij ziet niet in waarom een nieu we titularis noodig isalleen is hem in do afdeelingen gezegd, dat de com missie van bijstand zich niet langer verantwoord acht, wanneer geen hoofd directeur wordt aangesteld, Is dit het geval, dan is spr. er voor. De heer STOLP zegt dat de commis sie yan bijstand, het voorstel van B. en W. hebben ondersteund. Geenszins hebben zij willen ageeren tegen de kundigheden van den stads-architect, doch zij hebben zich alleen op het standpunt van den heer Willink ge plaatst. De heer HOFLAND zal eveneens te gen de post stemmen. De heer GROOT zegt dat bij hem de overtuiging is gevestigd, dat het niet noodzakelijk was een nieuwe ambte naar aan te stellen. Hij zal tegenstem men. De Heer BIJVOET zegt dat de "wer ken door Leijh gemaakt, door een ieder mogen worden gezien. Leijh kan gemakkelijk doen wat voor de gebou wen noodig iseen ingenieur is daar voor niet noodig. Alleen voor het on derhoud der gebouwen is misschien iemand noodig, doch ook geen inge nieur. De heer SPEELMAN acht het niet wenschelijk dat in de openbare verga dering uitdrukkingen van de afdee- lings-vergaderingen worden gerele veerd. Spr. is ook geweest in de afd. van den heer v. d. Kamp, doch toen is iets geheel anders uitgedrukt dan ge zegd is. Wel heeft spr. den indruk ge kregen, dat het zeer noodig is, dat ec-n hoofdambtenaar wordt aangesteld, met ruimeren blik. De heer DE BREUK zegt, dat dit denkbeeld niet nieuw meer is. Nu de uitbreiding der gemeente toeneemt en do werkzaamheden aan het bureau van Openbare Werken meer worden, nu hebben B. en W. gemeend iemand te moeten aanstellen die zijn oog over al die takken van dienst kan laten gaan. Aan de verdiensten van den beer Leijh wil spr. niets afdoenspr. ziet niet in dat hijzelf en den heer Leijh door eene dergelijke aanstelling een klap in 't gezicht krijgen. Om alle ra deren in de gemeente in gang te hou den, is één rad noodig en daarom doen B. en W. thans een voorstel tot aan stelling van een directeur van gemeen tewerken, die een ruimen blik heeft. Spr. gelooft dat de Raad eene goede zaak zal doen door het aannemen van het voorstel. De heer ROOG zegt dat B. en W. voorzeker drfc voorstel niet gedaan zou den hebben, wanneer de uitbreiding' der gemeente dit niet motiveerde. Te recht heeft de Wethouder van P. W. gezegd dat om de raderen goed te doen loopen, een hoofd noodig is. In den dienst van P. W. moet volgens spr. ook verandering komen en daarvoor is een persoon noodig. De commissie van bij stand kan dit werk niet altijd doen. Niet alleen dat de uitbreiding der ge meente het motiveert, doch spr. is het gebleken, dat de heer Leijh niet in alle takken zoo thuis is, als gewenscht is. De VOORZ. wijst ei* op dat de heeren Leijh en Michielse steeds tot volle te vredenheid van B. en W. hebben ge werkt. Spr. gelooft dat deze post er ge rust uit zal komen, bij zooveel werk als thans in deze gemeente is hetgeen de Weth. van P. W. niet alleen kan waarnemen. De -gemeente Dordrecht, die veel kleiner is, heeft reeds zulk een functionaris. De stad breidt zich steeds uit, wat bouwplannen betreft. We hebben het toezicht over de telefonie;, moeten toe zien dat de electrisclie draden de te- lephonische niet raken enz. enz. Spr. raadt het voorstel aan. De heer BEIJNES zegt dat 't eene heel moeielijke zaak is, die eeu onaangena- men toestand zal medebrengen, die niets anders kan uitwerken dan demo- raliseerend te werken op de heeren Leijh en Michielse. Spr. stelt voor om geen directeur ta "benoemen, maar een assistent Dit voorstel, genoegzaam on dersteund, zal een punt van beraadsla ging uitmaken. De heer LOOMEIJER zegt, dat een technisch, goed ontwikkeld- ingenieur noodig is, die B. en W. uitstekend van advies kan dienen. En daardoor is alle onaangenaamheid voor de heeren Leijh en Michielse weg. In 't belang der ge meente zal spr. vóór stemmen. De heer HOFLAND zegt, dat de zaak in de afdeelingsvergaderingen reeds bedisteld was. De VOORZITTER komt op tegen de uitdrukking ,,bedistelen." De heer HOFLAND zegt, dat hij in de afdeelingsvergaderingen den indruk gekregen heeft dat de heer Leijh niet geschikt was voor deze betrekking. Hij zal na de gehoorde besprekingen vóór stemmen. Evenwel blijft hij zijne uit drukking handhaven. De heer v. d. KAMP heeft ook de meening gekregen, dat de heer Leijh niet de geschikte persoon is. Hij zal tegenstemmen. Het voorstel van B. en W. wordt in stemming gebracht en aangenomen met 7 stemmen tegen. Tegen de heeren Welsenaar, Schür- mann, Beijnes, Groot, de Braai, van de Kamp en Bijvoet. Wegens het vergevorderd mir deelen wij nog slechts mede, dat bij de post onderhoud der stookgereedschappen werd aangenomen een voorstelDe Braai om 5 kachels weg te nemen uit de barak; bij de post onderhoud van wandelplaatsen werd verworpen een voorstelHofland om de post van 300 als toelage van den hoofdopzichter te doen vervallen en deze te brengen bij de jaarwedde van den plantsoenwach- ters, zoodat deze dus wordt 1000; de post wordt daarna goedgekeurd. Bij de post jaarwedde commissaris van politie stelde de heer Modoo een motie van afkeuring voor tegenover den commissaris van politie. De voorzitter zeide wel te gelooven dat de commissaris nu en dan uitdruk kingen heeft gebezigd, die spr.'s goed keuring niet wegdragen. Hij kan dc verzekering geven dat de commissa ris daarin verbetering zal brengen. Overigens wijst hij op het moeielijke der betrekking. Ook de heer Schürrnann keurt het optreden van den commissaris af. Het amendement van de Kamp om het tractement te bepalen op 2800 wordt verworpen met 22 tegen 6 stem men. Een amendement Modoo c.s. tot ver mindering van het tractement met ƒ1 wordt verworpen met 15 tegen 13 stem men, en een nieuw amendement-Hof land, strekkende om aan Ged. Staten voor te dragen het tractement te bren gen op ƒ2999 wordt verworpen,eveneens met 15 tegen 13 stemmen. (De zitting duurt voort.) ISedeiiavond is het ver volg van dit verslag nog te verkrijgen aan onder staande adressen: heelkundigen niet als bedoeling te be schouwen. verworpen 52/33. Burgerlijke Stand. Bevallen: 23 Oct. I. H. MunnikIle- demann, z. M. Ruttende Geus, z. 22. C. J. C. Kater—Hagen, d. 23. M. H. v. d. VaartHcijdeman, d. 22—f 15.—47 Lammeren j' 14fïU.— 4 Paarden. Op de heden alhier gehouden Kaas markt waren aangevoerd 34 stapels Kaas, uitmakende 4112 Kazen, wegen- da 783i KG. Hoogste prijs f 27.50, laag ste prijs 14.per 50 KG. De heeren H. N. MUL, Kruisstraat 25. D. j. V. d. WULK, Gr. Houtstraat 94. B. DE MINK, Spaarnwouderstr. 73. L. Th. SWAALF, Berckheydestr. 17. D. BIJL Jzn., Kamperstraat 19. C. VINK, A. L. Dyserinckstraat 15. j. UILENBURG, Oranjestraat 17. Aan onze Bureaux, Kampersingel 70. Gemengd Nieuws. Franeclie spoorwegen. De Parijsche tentoonstelling is voor de Fransche spoorwegen zeer voordee- lig geweest. De 6 groote particuliere maatschappijen en de staatsspoorwe gen hebben van 1 Jan.30 Sept. 76 1/2 millioen francs of 7 pet. meer ontvan gen dan in dat tijdvak van 1899, of- 'De vergadering gaat uit van den Vrou Vervolg Stadsnieuws Een merkwaardige quaestie. Naar wij vernemen is de vader, die niet voldeed aan de weettlijke ver plichting tot aangifte aan den ambte naar van den burgerlijken stand van de geboorte van een tweeling, omdat de dag van aangifte op een feestdag viel, door den Hoogen Raad van alle rechtsvervolging ontslagen, omdat liet bewezen feit niet strafbaar was. Wij zullen morgen deze merkwaardig' quaestie uitvoeriger in ons blad mee- deelen en bepalen er ons vandaag, we gens plaatsgebrek, toe, met er aan te herinneren, dat de vader door den kantonrechter werd vrijgesproken, overwegende: dat den rechter uit ei gen waarneming bekend is, dat door Burgemeester en Wethouders van Haarlem in het openbaar is kond ge daan, dat het bureau van den Burger lijken Stand te Haarlem op 26 Decem ber 1899 zoude zijn gesloten en dat deze omstandigheid, die de verplichte aangifte binnen drie dagen na de ge boorte op 23 December feitelijk teug- brengt op 2 dagen, tengevolge heeft dat de rechter niet heeft verkregen het wettig en overtuigend bewijs van de schuld van den beklaagde." Met deze beslissing kon de Recht bank te Haarlem, die geroepen werd over het ingestelde hooger beroep te beslissen, zich niet vereenigen. Het vonnis van den kantonrechter uit dien hoofde vernietigende, besliste de Recht bank in factis, dat zoowel het aan be klaagde ten laste gelegde feit, als schuld daaraan, door de in het vonnis a quo opgenoemde bewijsmid delen, wettig en overtuigend bewezen Bij vonnis van de Arr. Rechtbank te Haarlem dd. 23 October 1900, is in staat van faillissement verklaard Dirk Stor, handelaar in brandstoffen kruidenier, wonende te Assendelft. Rechter-Commissaris mr. C. G. von Reeken. Hedenmorgen hadden aan de Gcd. Oude Gracht, hoek Frankestraat, twee slagersknechts het ongeluk elkaar in de wielen te rijden. Hun gang was als gewoonlijk zoo buitengewoon snel, dat beiden met kracht tegen den grond werden geslingerd. Een der rijwielen was nogal flink beschadigd, terwijl het vleesch en het vet duidelijk sporen vertoonden, dat het met het straatvuil had kennis gemaakt. Yoor dc liefhebbers! .Naar wij vernemen is de heer Ge rard Zalsman met ingang van 1 No vember benoemd tot leeraar in den solo-zang aan de Muziekschool alhier, in plaats van mej. Betsy Hol, die als zoodanig ontslag heeft genomen. Wij vestigen de aandacht op de voor dracht die dr. j. H. Gerretsen, predi kant te 's-Gravenhage, Vrijdag 26 Oct. in het Brongebouw zal houden. Hij zal spreken over „Gevaarlijke tijden. schoon de lengte der lijnen met slechts ruim 1 pet. was vermeerderd. De Noor der-maatschappij die ruim 10 pet. der lijnlengtc heeft, staat met bijna 16 mil lioen francs of 20 pet der vermeerde ring bovenaan. Dan volgt de Paris- Lyon-Mediterranée die 25 pet. der lij nen exploiteert en 21 1/4 millioen fres. of bijna 30 pet der vermeerdering inde. Twee jeugdige Rinaldini's. Te Berlijn zijn twee twaalfjai*ige jongens veroordeeld, de eene tot twee jaren, de andere tot zes maanden ge vangenis, wegens gewelddadige aan randing. De twee kleine boeren, die den rechter nauwelijks over het hekje heen konden aanzien, maakten er hun beroep van om kinderen op siraai aan te vallen wanneer zij vermoedden dat er wat aan hen te dieven was. Voorts waren zij specialiteiten in het forceeren van automaten. Sneeuw. In het Rhön-gebergte Mühlhausen hebben zware sneeuwstormen gewoed. Drie handwerkslieden zijn in de sneeuw doodgevroren. De ontdekking der Noordpool Er is een Poolmanie. Nu weder zijn het twee schatrijke Amerikanen die een expeditie naar de Poolstreken voor het volgend jaar organiseeren zullen. Twee schepen zullen uitgerust wor den, het een als hoofdkwartier voor de levensmiddelen en de verpleging, het andere zal door het ijs trachten te snij den en als basis moeten dienen voor een uitstapje naar de PooL Op dit oogenblik vertoeft behalve Andrée indien hij nog in leven is in het onherbergzame noorden, luite nant Peary, een Amerikaan, en kapi- tein Sverdrup, een Zweed. Laatste Berichten. Tweede Kamer. De discussie werd voortgezet over de amendementen der socialisten op art» 2. Geen bezwaar maakte de min, tegen het amend. Schaper betreffende de ongevallenrente. Het eerste amendement over het seizoen van den arbeid werd aange nomen met 72 tegen 13 stemmen. Het tweede over werkeloosheid werd ver worpen 51/34. Het derdo amendement over ongevallenrente, aangenomen 44/40. Het derde amendement, tweede deel, het inkomen der vrouw, aangenomen 44/41. Het. amendement der socialisten op art 3, om versterking van genees- en wenbond tot verhooging van het zede lijk Bewustzijn. Sedert door de Haarlemscke Tram op hare lijn de prijs van den rit van 10 ct» tot 5 et is verminderd, zijn de wekelijksche ontvangsten met 60 a 70 gestegen. ORGELBE8PEL1NG in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 25 Oct 1900, des nam. van 23 uur, door den Heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Prelude et FugeC. Saint-Saëns. 2. itecordare uit 't Re- auiemMozart 3. SonateA. G. Hitter. 4. Elsa's Brautzug zum MunsterWagner. 5. Aria uit Stabat Mater Rossini. Openingskoersen. Woensdag 24 Oct. 1900. 2l/j pCt. Ned. Werk. Schuld75*/^ Oostenrijk Zily. J/J79*/s 3 pCt. Portugal22s/4 4 pCt. knsland 94 6de ern94*/4 4 pCt B^anje65tyj 5 pCt. BjnnenL Mexico89tyg 5 pCt. Brazilië FundingLgSïtyg l1/* PCt Columbia131/4 4 pCt. Venezuela Cultuur-Mij. de Vorstenlanden aand. 62 Koloniale Bank aand46 Liq. Barge Moorman aand65 Nea. Ind. Handelsbk. aand80 Aand. Deli-Maatachappy411 Langkat Cult. Maatschappij100 Seneiubah Maatschappij370 K.N. M. t. Exp.Petr.br. Aand264 Moeara Enim Gew. aand1471 Arkaos. Coastr. Tr. C 6 pOt, Kaas. City P. G. 8erie A en B64s/» 3 pCt. Italië Spwl. 87/89 A. E53*,'s 8 pCt Zuid-It&lië Spwm. A. H56 Atchison Topeks Cert yan aand.Sl*/* Cert. yan pref. aand. 74 Denver Rio Grande 8pw. aand2L>/l0 pref. aand. Erie Spoor Gew. aand12°/ia .Ie pref. aand85Vj minoifl Central Cert. yan aand 8t. L.en8an Franc. Cert» gew.aand..ll«/« y. 2 pref. aand. 83tyj Miss. Kans. en Texas Aand Louiav. Niaahyill Cert t. aand... 74>/« N. Y. Ontario aand22'/ia Norf A W. Cert yan gew. aand.... SfP/g Union Pae. Cert. yan gew. aand.... 62!/j Southern Pacific gew. aand868/4 6 pCt Peru Mortg. B69 Cert, yan Aand: PernS PretWft Prolongatie 4 Marktnieuws. Haarlem, 24 Oct 1900. 9 Koeien f 210150. 1 Stier 75. 25 N. Kalveren -15—8.53 Schapen A dvertentiën. Heden overleed in haar Heer en Heiland, na een smartelijk lijden van acht maanden, onze geliefde Moeder en Behuwd- moeder B0ÜKJE SPANJER. weduwe van WILHELMUS GOKKEL, in den leeftijd van 65 jaren. Haarlem. C. S. KALBFLE1SCH Gokkel. P. KALBFLEISCH. Amsterdam. J. GOKKEL. A. GOKKELSnel. Aa. Ma. GOKKEL. Haarlem, 23 Oct 1900. Heden overleed na een kortstondig, doch smartelijk lijden, mijn geliefde Echtge noot en Vader WILLEM VAN DIJK. in den ouderdom van 55 jaar. Wed. JAN VAN DIJK— Bon. En Kinderen. Haarlem, 23 Oct. 4900. Op 23 October ovei leed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, MARIA ELISABETH TOS, Weduwe van HENDRIKUS BROEKHUIJZEN, na voor zien te zijn van de H. Sacra menten, in den ouderdom van 64 jaar. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, T. H. BROEKHUIJZEN. Haarlem, 23 Oct. 1900. Algemeene kennisgeving. De Heer en Mevrouw K. F. VAN MAAS—Oüdsciians betui gen hun hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij de geboorte van hun Zoon Haarlem, 24 October 1900. GEttHSAGO Kruisweg 43. Door onvoorziene omstandighe den vraagt Mev. VOGEL, Nieuwe Gracht 43, liefst met Nov. uiter lijk half Dec. eene eenvoudige P. G., goed kunnende naaien, ma zen en stoppen en van goede mon delinge getuigen voorzien. Zien in persoon aan te melden des avonds tusschen 8 en 10 uur. vraagt werk aan huis, ook genege voor een Magazijn te welken. B No. 3567, bureau van dit blad. In bovenst, vak wordt tegen Nov. gevraagd eene flinke R.K. goed verkoopster en bekend met het vak. Extern. Br. fr. onder No. 3569 aan het bureau van dit blad. voor den verkoop van Si. Ni- co laas. tegen flinke provisie. Franco brieven onder no. 3571 Bureau van dit Blad. Zoo spoedig mogelijk geTraigd bij ROEST, Heemstede. GEVRAAGD een die tevens loopwerk wil verrichten. Brieven no. 3570 Bur. v. d. Blad. gevraagd voor W i 1 h e 1 mi na-Rij wielen voor Haarlem en Omstreken. Brieven N. V. Construc tiewerkplaatsen te Zeist Afdeeling Wilhelmina- Rijwielen. Echte Tygerhond, reu, waaksch en zindelijk, 2 jaar oud, met hals banden en mand. Br. fr. No. 3566 aan het bureau van dit blad. kan terstond geplaatst worden bij C. P. Z WETSLOOT, Rollaudstr. 41. Uit de hand te Koop een ge bruikte Kleermakeremacbine (Neu mann) in uitstekende conditie, zee» billijk. Adres Ged. Raamgracht 59 Haarlemsclie Schouwburg Maatschappij T e 1 e fo 0 n 579. Donderdag 25 Oct. 1900, Gastvoopstelling van den Hof- Artist EMIL RICHARD, Tooneelspeler van den Kon. Hof schouwburg te Stuttgart en zijn gezelschap. Levensbeeld (blijspel) in 5bedrijven naar FRITS REUTER door EMIL .DRACII. Aanvang 8 uur. Prijzen der Plaatsen Balccn 2.Stalles 11.75, lel Loge f 1.50, Parterre f 1.25, 2e Loge 1 1,s Gaanderij 1 0,50. Bespreekbureau dagelijks van 103 uur. Zaterdag 27 Oei. 1600, 8 uur. Buitengewone Voorstelling, door 't Frascati- Gezelschap, Directie G. PROT ZOON van Amsterdam. Nieuw 1 Nieuw 1 Sensatieklucht in 3 bedrijven door ALB1N VALABRÈGUE MAURICE HENNEQUIN. Vertaald door G. II. FELIX, naar 't onuitgegeven handschrift door de directie aangekocht van de Société des Auteurs et Composi teurs Dramatiques te Parijs. Optreden van JAN C. DE TOS. (als gftst/. RégiePROT Jr. 2e bedrijfNieuw Décor met nieuwe Trucs en Machinerieën van GUSTAVE PROT ZOON. 8GF" Succes, zonder weerga, van t théatre du Palais-Royal te Pa rijs en van den Frascati-Schouw burg te Amsterdam. "^€3 Bespreekbureau dagelijks var 103 uur. Prijzen der plaatsen: Balcon en Stalles f 1.50, le Loge f 1.25, Parterre f 1.2e Loge 10.75, Gaanderij f0.40. Leden van de Vereeniging tof Verfraaiing van Haarlem en tol Bevordering van het Vreemdelin genverkeer wordt V, reductie ge geven in Stalles en Balcon. Vanaf lieden verkrijgbaar BIJ

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 3