Tweede Blad, De schuld van den Geneesheer. Onze Betrekkinggids. behborende bij „Haarlem's Dagblad" van Donderdag 25 O et. 1900. No. 5314 Van Verre en Nabij. Bond voor Staats pensionneering. Het is zeker, dat tot het verkrijgen van alle dingen die moeten gerekend worden tot eene goede sociale wetge ving, inderdaad gevend den arbeiders verbetering van levensvoorwaarden, en die hun economische positie ster ker maken cn veiliger, een krachtige actie noodig is, en gedurende langen tijd geageerd moet worden en de pu blieke meening wakker geschud. Wij zagen het aan het vruchteloos vragen om Zondagsrust door de bak kersgezellen, hier en elders. Men zal het krachtigst kunnen agee- ren, door zich in groote massa te ver eenigen, door van welke politieke of godsdienstige gezindheid men ook moge zijn, samen te werken in datgene, wat voor allen op een zeker moment evenzeer wenschelijk is. Moge dan ook verder de wegen uiteenloopen, het is verstandig samen te reizen, zoover het kan. Onder de kwesties van sociale wet geving zijn er weinig, die zóó diep in grijpen in de positie der arbeiders als de staatspensionneering. Immers, de afhankelijke positie, de vrees op zijn ouden dag broodeloos te zullen zijn of het harde brood der liefdadigheid te moeten eten is de hoofdoorzaak van zijn economische zwakheid, en juist de veiligheid, op zijn ouden dag niet te zullen moeten vragen en smeeken om onderstand, doch verzekerd te zijn van recht op staatspensioen, dat hij met fierheid zal kunnen aanvaarden na een welbesteed leven van moei- E&men arbeid, zal hem opheffen, zijn gevoel van eigenwaarde verhoogen, zijn gelulc vermeerderen. Daarom mag de totstandkoming van den Bond voor Staats-Pensionneering, die, naar hare statuten zeggen, beoogt het tot stand komen eener Wet, waar bij aan alle Nederlanders (zoo vrou wen als mannen) op een nader bij be doelde Wet aan te geven leeftijd, recht wordt toegekend op Staatspensioen, zonder voorafgaande premie-betaling, met vreugde worden begroet. Deze Bond voor Staatspensionnee ring, tracht in alle standen, kringen i en partij-groepen een kern van aan hangers te vormen, die hunne overtui ging hij de mannen en vrouwen in hunne omgeving ingang trachten te doen vinden, door persoonlijk optre den en ijveren voor de zaak, die zij voorstaan. Alle partij-groepen dus in dezen Bond voreenigd om gezamenlijk voor de staatspensionneering te ageeren en wel op dien grondslag, dat vooraf geen premie-betaling behoeft te geschieden. Men gaat dus ook hier blijkbaar van de meening uit, dat een premie-beta- ling niet af kan van het loon van den arbeider, en dat deze op zijn ouden dag recht heeft op pensioen van staats wege. De minimum-contributie van den Bond is bepaald op 50 ets. per jaar. Onze stadgenoot, de heer W. A. J. v. d. Kamp, die lid is van het hoofdbe stuur, is zeer gaarne bereid op aan vrage da statuten aan belanghebben den, en hij hoopt, dat het er velen zul len zijn, toe te zenden. Hij zou niets liever willen dan dat mannen en vrouwen van alle mogelijke politieke en godsdienstige kleur wil den samenwerken tot bereiking van dit groote arbeidersbelang, waarin allen kunnen samengaan staatspen sionneering zonder voorafgaande pre miebetaling. Binnenland. Het wapen van Hertog Hen drik van Mecklenburg— Schwerin, en de vlag van zijn land. WAPEN. Door alle hertogelijke leden van het geslacht wordt 't zoogenaamde „mitt- lere Staatswappen" gevoerd. Dit ver toont: een éénmaal gedeeld en twee maal gevierendeeld schild. Over alles heen een hartschild. Feuilleton. Roman uit het Duitsch. DOOR JUL. MARY. 40) in weerwil van zijn schijnbaar optimisme, en hoewel hij over tuigd was, dat Helene hem bemin de, was Noël zeer treurig gestemd en droeve voorgevoelens bekro pen zijne ziel. Hij had de boeken ongeduldig weggeschoven en droomde nu met open oogen. Hij zocht zich al de liefdevolle en tee- dere woorden te binnen te bren gen, die hij uit den mond van Helene had gehoordhij zocht zich te herinneren haar aarzelen en dra len eer de zaligmakende bekente nis over hare lippen kwam. Ja, zei hij tot zichzelven, ze bemint mij ze bemint mij. En toch werd hij door angst ver teerd. Was zij werkelijk bezield door de gevoelens, die Savinien Het hoofdschild bevat: 1. Mecklenburg: In goud een goud gekroonde zwarte stierenkop met afge rukt halsvel en open muil, De horens van zilver, de tong van rood. 2. Rostock: In blauw een gouden griffioen. 3. Schwerin: Gedeeld: boven: In blauw een gouden griffioen; onder: een van zilver geboord groen veld. 4. Ratzeburg: In rood een zwevend, goud gekroond zilveren kruis. 5. Stargard: In rood een zilveren met pofmouwen bekleede rechter-vrouwen- arm, de benedenarra met een lint om wonden; tusschen duim en wijsvinger een ring met diamant klemmende. 6. Wenden- In goud een schuinlig- gende goud gekroonde zwarte stieren kop met zilveren horens. Hartschild: graafschap Schwerin: gedeeld van rood en goud. Het hoofdschild is gedekt door een koningskroon (voering onzichtbaar.) Om het schild hangt de ketting van de Huisorde van de Wendische kroon. Schildhouders: Rechts een zwarte stier met zilveren horens, links een gouden griffioen, beide rustende op een witgevoerden roöden deviesband. Het devies luidt: ,,Per aspera ad astra," in gouden letteren. VLAG. De nationale vlag is blauw-geel-rood; de marine-vlag blauw-wit-rood, volgens eene verordening van 24 Maart 1855. Deze laatste wordt echter slechts zei-: den gebruikt. Bóeren-kalender. 't Is Zondag, 'k Lees in 't Ochtendblad Dat Olivier thans is gevat Ook Botha wil zich overgeven En De la Rey verloor het leven. De oorlog zal nu over zijn... Alleen De Wet nam nog een trein. Maandag, 't Einde is nu na, De vrede keert in Afrika, De .Boeren allen huis-toe" gaan... Met vechten is 't volmaakt gedaan. Alleen De Wet, 't is lang niet mooi, Nam nog zooeven een convooi. Dinsdag, 't Heeft „our Bobs" verdroten; De troep moet nu maar ingesloten. De overmacht spant thans een net Om 't dapper troepje van De Wet... Doch, hoe kan dat nu moog'lijk zijn, Hij nam daar waarlijk weer een trein. Woensdag. „Nu is 't heusch gedaan, Want mijn geduld is naar de maan. 'k Zend heel het leger over 't land, Soldaten uit naar alle kant Ik plunder, brandsticht en verstrooi..." De Wet nam heden een convooi. Donderdag seint Roberts ons „Aan Buller gaf ik juist den bons Ik zond naar huis de C. I. V. En bijna heel de Yeomanry." De krijg is uit naar allen schijn... De Wet nam even nog een trein. Vrijdag ook Oom Paul vlucht Thans, voor de overmacht beducht. De „Gelderland" nam hem aan boord. „Een Hollandsch schip, 't is onge- [hoord," Bromt Bobs, want nu ontsnapt zijn [prooi- De Wet nam weer eens een convooi. Zaterdag wordt per proclamatie Geannexeerd de Boerennatie, Want proviand en kruit en lood Is op en al do Boeren dood. ,,'t Is vrede", kan lord Roberts seinen... Alleen D<^Wet neemt nog steeds [treinen. „Hbld." Kwartjesvinders gefopt. Maandagavond stegen een viertal Bauernfanger te Arnhem in een 3e klasse compartemeüfc van den trein die om 5.25 van daar naar Rotterdam vertrekt. Alras werden de kaarten voor den dag gehaald en begon het spelletje 1, 2, 3 waar ligt hartenaas? Een Duitscher liet zich overhalen een spelletje mee te doen. Ditmaal kwamen de kwartjesvinders echter bedrogen uit. De Duitscher begreep met wat soort spelers hij te doen had, niette genstaande zij net gekleed en ruim voorzien wareu van Duitsch en Hol landsch bankpapier, en eerst nadat hij hun 25 mark had afgewonnen, werd het spel gestaakt. Te Utrecht stopten de kwartjesvinders uit om vermoedelijk in een anderen trein hun kwade praktijken voort te zetten. Schieten. Te Rauwerd is eene schietvereni ging opgericht met den naam „Hertog Hendrik." haar toeschreef? Zou het mogelijk zijn? De woorden van zijn pleegvader klonken nog in zijn oor, die zoo zeker scheen te zijn van het door hem voorspelde ongeluk. En was diens profetie niet reeds in ver vulling gegaan? Had Savinien niet rondweg geweigerd om deze ver- bintenis te begunstigen? Hoe hij ook had getracht zijne woorden niet bitter te doen zijn, de weige ring was er niet minder beslist om geweest. Wat zou nu Helene zeggen Tallooze malen keek Noël door het venster in de richting van „Landepereusö*' om Helene te zien aankomen, en toen hij haar eindelijk bespeurde, was de ster ke, moedige soldaat opeens zoo zwak geworden als een kind. Hij bezat niet eens de kracht om naar 't venster te gaan en het beminde meisje reeds van verre toe te wui ven. Savinien was ook reeds in het salon gekomen, en nu wachtten beiden. Er verliepen nog eenige oogen- blikken, eer Helene. binnentrad. Ze maakte eene beweging van schrik en verbazing, toen zo Noël Sporten Wedstrijden. Wielernieuws. De Polokarapioenschappen van den A. N. W. B. zullen volgens De Kamp. in het vervolg in twee afdeelingen ver reden worden. In de eene afdeeling zullen niet mo gen mededingenle. personen die om geldprijzen hebben polo gespeeld ten 2e handelaars in rijwielen, rijwiel- instructeurs o£ bedienden in den rij wielhandel. Do andere afdeeling i3 voor ama teurs open- De verdiensten der renners in Ame- rka zijn nog aardig hoog, getuige het volgende staatje van het zomerseizoen dat achter ons ligt: Nelson 9289 dol lars, Michaël 6134 dollars, Pierce 3870 dollars, Stinson 3605 dollars, Mac Eechrcn 2962 dollars. Miller 22387 dol lars, Caldwell 1818 dollars, Champion 1033 dollars, terwijl Mac Farland voor zijn vertrek naar Europa nog even 2200 dollars had verdiend. Een wielrijder beschuldigd van eene oude vrouw te hebben aangereden ver dedigt zich door te zeggen dat hij een luid piep-piep tot waarschuwing had doen hooren. En wat beteekent zulks? vroeg de rechter. Wel antwoordt de beschuldigde zeer flegmatisch dat beteekent „als an derszins." De rechter slaat het betrekkelijke wetsartikel op en leest: „De wielrij der moet van zijn aankomst door een hoorn, schel als anderszins van zijn nadering kennis geven." Het is niet bekend of de wielrijder werd vrijgesproken. Voetbal. De Rotterdamsche Voetbalclub Spar ta heeft zich uit de Bekerwedstrijden teruggetrokken. Voetbal. De wedstrijden op Zondag jl. gehou den hebben in den stand van zaken der westelijke comp eene groote veran dering gebracht. H. V. V. toch heeft door de onver wachte nederlaag van R. A. P. een voorsprong gekregen van 2 punten op den gevreesden Amsterdamschen te genstander. Velocitas is nu no. 2 en Ajax 3. Toch zijn de Amsterdammers nog altijd in „the running" voor het kampioenschap, te meer daar men weet, dat zij op 't eind van het seizoen meestal eerst hun volle kracht ontwik kelen. Niettegenstaande hun nederlaag blijven we hen voorloopig nog beschou wen als een der adspiranten vpor de le plaatso. i. zullen H. B. S. en Ra- piditas den gulden middenweg bewan delen terwijl het tusschen de Haar lemmers en Sparta om de laatste plaats schijnt te gaan. A. s. Zondag ontmoe ten deze clubs elkander in onze stad. Werkt dan hard Roodbroeken en ge zult zegevieren Wint ge niet, dan is do 2e klasse in 't verschiet Behaalt ge echter wel de overwinning, dan leunt ge vrij zeker zijn u dit jaar in de le klasse te zullen handhaven. In de oostelijke comp. zal de strijd hoofdzakelijk gaan tusschen Vitesse en Victoria met Hercules als „der Dritte im Bunde." Gemengd Nieuws. Fetroleum-ongeluk. Te Mechelen is een vrouw verbrand door het onvoorzichtig omgaan rnet petroleum. Men vond het geheel ver koolde lijk later bij den haard liggen. Overreden. Te Doornik (België) is een kind door een vrachtwagen overreden. liet onge luk wordt geweten aan het te woest rijden van den koetsier. Ongeluk. Bij Namen (België) heeft men op de spoorlijn het verminkte lijk van een jongen gevonden. Men vermoedt dat de knaap 's avonds door de duisternis verdwaald tusschen de rails is geko men en door den trein gegrepen is. Een wraakneming van -zeer oorspronkelijk karakter nam een zangeres Alma Fochstrom te Hel- singfoi-s op een criticus, die zich ver meten had aanmerkingen te maken op haar overigens groot talent. Bij een volgende voorstelling, toen zij dien criticus weder in de zaal zag, zag, en bewees daardoor hoe wei nig ze was voorbereid geweest op dit samentreffen. Desniettegen staande reikte ze hem de hand en mompelde eenige woorden van welkom, waarop hij in zijne ver- klaai'bare ontroering niet dadelijk een antwoord vond, terwijl Savi nien met zeer ernstig, ja, zelfs eenigszins treurig gelaat erbij stond en beurtelings het meisje en den jongen man gadesloeg; alleen om de hoeken van zijn mond was eeno lichte trekking te bespeuren, alsof hij moeite had om eene uiting van spotzucht in te houden. Sedert de inhechtenisneming van Jean Vandale had Noël het beminde meisje niet weergezien, en ofschoon er sedert nauwelijks eenige dagen waren verloopen, scheen Helene hem in hare rouw kleederen, haar bleek gelaat en hare diepliggende oogen zóó ver anderd, dat hij haar nauwelijks herkende. Ze was mager gewor den, hare oogen schitterden als in koortsgloed, en de hand, die ze hem in de eerste opwelling des harten had toegestoken, was ijs koud. Men had 'de geruchten', 'die er liepen omtrent den dood van Re- hield zij plotseling op en verklaarde niet verder to zullen zingen voordat liij het gebouw verlaten had. ttlet pu bliek koos partij en het tumtflt was onbeschrijfelijk. Eindelijk stond de criticus glim lachende op en ging weg, waarop de voorstelling vervolgd werd. Een bloedig drama. De vorige week heeft in de groote Duitoche spinnerij van Schlapfer en Wenner een werkman den directeur, Grob genaamd, doodgeschoten. De re den van de misdaad is wraak over een toegediende berisping. De moordenaar is gevlucht. De cholera in Afghanistan- Volgens berichten van het Russische gezondheidsbureau was in Juni 11. de cholera in Afghanistan uitgebroken, en hal zich snel in vele steden ver spreid, zoodat zelfs de Emir Abdoer- h.ainan Khan de residentie Kaboel met zijn familie verliet. Te Kaboel stierven 4500 menschen. De bevolking verliet wegens de paniek, door de ziekte veroorzaakt, de stad en vlood in Oostelijke richting. Half Au gustus verdween de plaag en de Emir keerde in de residentie terug. Men spreekt ook van het uitbreken der ziekte in Casin, Kandabar, Dsche- blalabad, enz. Baby tea. Te Londen is thans de „baby-thee" in de mode. De bezoekers van de „thee" brengen photographieën mee uit hun prille jeugd en deze doen dan de ronde in het gezelschap, waarvan elk moet raden van wie de portretten zijn. Soms gaat dit heel gemakkelijk, maar niet zelden komen natuurlijk heel grappige vergissingen voor. ValBche diamanten. De vrouw va nridder Zahony te Wee- nen .vertelt de „Petit Bleu", vertoonde zich onlangs na haar zomerreis, voor 't eerst weer op een partij. Het trof haar opeens dat haar diamanten zoo weinig schitterden. Zij dacht eerst dat ze slecht gepoetst waren, maar later bleek haar dat de diamanten en an dere edelsteenen uit het omzetsei wa ren verwijderd en door valsche stéenen vervangen. Toen het geval bekend werd, keken ook andere dames hun kleinoodiën na, en eenige kwamen tot dezelfde ontdek king. Opmerkelijk genoeg woonden al le in dezelfde buurt, en men vermoedt dat er daar onder de bedienden een geregelde dievenbende verblijfhoudt, die de huizen plundert als de bewoners 's zomers uit de stad zijn. Bergongeluk. Dezer dagen is op den Stockhom een zekere Friedrich Kohier, van Frank fort a. NL, die met drie heeren uit Bern een bergtocht maakte, uitgegleden en van een hoogen rotswand in de diepte gevallen. Een reddingsbrigade vond zijn lijk. Een merkwaardig man. Te Berlijn vertoeft op 't oogenblik een Amerikaan, „kapitein" C. Vetrïo. Deze wondermensch eet alleen een dosis vergif, genoeg om een geheele familie te dooden, zonder er den min sten last van te ondervinden. De man begon zijn „Leistungen" voor een klein gezelschap, bestaande uit man nen der wetenschap. Achtereenvolgens verorberde de Amerikaan groenspaan, ultramarijn, zwavel, borax, en begon toen aan strychnine, arsenicum, atro- nin. Het diner werd besloten met een groot stuk gele phosphorus, zooals wij een stukje kaas tot dessert zouden eten. Al deze buitengewone spijzen hinderden den heer Vetrio niets, al leen na de strychnine dronk hij een paai' glazen water. Hoe deze zaak te verklaren is? Gewoonte, zeggen som mige doctoren. Maar men kan gerust aannemen, dat er niet velen gevonden zullen worden, die zich aan zulke buitengewone maaltijden gewennen willen. Een vreeselijke beschuldiging. Een kind van 13 jaar.Fanny Madder genaamd, werd deze week voor een Londensch gerechtshof gedaagd, be schuldigd van broedermoord. Zij hacl volgens de eene lezing haar bi'oertje, een ventje van zeven jaar oud, van school gehaald, om na de school met hem een wandeling te ma-1 ken, volgens anderen om met hem te gaan visschen Den volgenden morgen vond men in Newlyn Harbour zijn lijk. naud, voor Helene niet verborgen kunnen houden, en toen ze ver nam, dat Jean Vandale in hechte nis was genomen, moest haar te gelijkertijd ter oore komen, dat Savinien denj dokter niet alleen beschuldigde van den moord op Ric-hardier gepleegd te hebben, maar ook van Renaud te hebben gedood. Op deze wijze werd het haar bekend, dat de dood ha are bi-oeders, dien zij aan eene na tuurlijke oorzaak had toegeschre ven. het resultaat van eene mis daad was. Er kwam dadelijk twij fel bij haar op, wa.nt do zaak scheen haar haast niet mogelijk ze had den zieke immers den ge- heelen avond niet verlaten Maar de geneesheeren legden met hunne volle autoriteTo de verklaring af, en terzelfdertijd begon de justitie een onderzoekhet was niet mo gelijk langer te twijfelen. Toen Helene de vreeselijke ze kerheid had gekregen, dat haar broeder vermoord was geworden, was ze doordien er plotseling een vreesdij k vermoeden tegen Savi nien bij haar opkwam, in hare kamer bewusteloos neergevallen. En toen zo weer tot zichzelve kwam, was haw eerste gedachte De knaap was ae Jongst© van do fa milie. De verhouding tusschen d© ver schillende familieloden ltot nu on dan wel eons iets to wenschen over. Een zuster, meisje van elf jaar woonde bij hare tante in; zij is het, dio hare zus ter beschuldigd©, den knaap in de gracht te hebben geduwd Tot nu toe meende men dat do knaap bij ongeluk in het water gevallen was en de lijkschouwers hadden dit reeds vastgesteld. Een sensationeele Bank- die fatal. Deze week is gearresteerd do heer 'Edward Crosby, directeur van „the South Cliff Branch of tho York City and County Bank of Scarborough". Dezo heer, die naar hot heette, in do de Bank door roovers aangevallen was en voor meer dan 600 pond sterling bestolen, wordt nu beschuldigd van het vervalschen zijner papieren. De arrestatie maakte veel sensatie, daar Mr. Crosby overal bekend was en gehouden werd voor een door en door eerlijk man. De heer Crosby, die te ziek was om te gaan, werd in een rijtuig naar het politiebureau gebracht De beschuldigde is tegen borgstel ling voorloopig op vrije voeten gesteld. Verregaande zorgeloosheid. De echtelieden Zephir Dubois, land bouwers te Solre-St. Gery in België, waren naar het veld gegaan, hun kind, een meisje van drie Jaar, alleen in haar wieg achterlatend. Bij hunne terugkomst vonden de ouders de wieg ten deele verbrand en daarin het verkoolde lijk van hun kind het hoofd alleen was onbescha digd. Men meent dat het kleine slachtoffer in de«fwezigheid van hare ouders met IneifeflTgespeeld heeft, en dat hierdoor de wieg in brand gevlogen is. Van een toren gevallen. Een jeugdige leidekker, Joseph Da- veloose, oud 15 jaar, was bezig den toren van het klooster te Thielt te her stellen, toen hij zijn evenwicht verlie zende, naar beneden is gestort De schedel van den armen Jongen was geheel verbrijzeld; hij was oogen- blikkelijk dood. Een vliegtoestel. De vorige weck heeft een werktuig kundige te Berlijn, Marx geheeten, een proef vertoond met een vliegtoestel, dat berust op nabootsing van het vlie gen der vogels, dat de uitvinder toen bij vroeger bij de houtvesterij geplaatst was, nauwkeurig heeft waargenomen. Door een kleine machine worden vleu gels uitgespreid, die 7 vierk. meter be slaan en uit een licht metaal door eles- tiek verbonden zijn, vervaardigd. De vorm is aan verschillende vogelsoor ten ontleend. Bij de proef gelukte het den uitvinder met een paar vleugelsla gen 5 meter hoog te stijgen en na on geveer 4.5 minuut, in een halven cir kel rondgevlogen te hebben keerde hij terug tot zeer dicht bij de plaats waar hij was opgevlogen". Hij tracht nu door hulp van vermogende personen zijn uitvinding verder te brengen. De koeien en de tram in Parijs. In Amerika komt het dikwijls voor, dat treinen, die door de prairiën loo- pen, oponthoud ondervinden door bi sons. Deze dagen nu heeft zich te Pa rijs een geval voorgedaan, «lat veel overeenkomst hiermee heeft. Tegen 9 uur 's morgens reed een electrische tram door de rue de la Chapelle, toen er een tröep van 40 koeien aankwam, door één man gedreven. Niettegen staande de man al zijn best deed, en de honden, die hij bij zich had, zich duchtig weerden, stoven de runderen rechts en links uiteen, verschrikt als zij waren door dat vormloos monster, dat op hen aan kwam rijden. Opeens holden de dieren, met den kop omlaag, tegen den wagen op. De hulp van ver schillende slachters was noodig om de ontstelde dieren weer tot rust te brengen. Familieberichten. Getrouwd: 18 Oct. J. J. C. D. dc Wilde en A. E. S. Schultze Kool. Heemskerk. H. E. W. Bouret en M. Prins, Amst. Bevallen: 19 Oct. F. Ch. Dupuy Caron z. Amst. 20. J. C. A. M. Dart- Van Brammen d. Amst. Overleden: 17 Oct. Wed. M. E. Strooi. - manLangerhorst, 60 j. Amst. M. geweest Hij heeft Renaud vennoord en ik was zijne medeplichtige! Tei*wijl de haat, dien ze reeds se dert langen tijd tegen Savinien koesterde, ontzaglijke afmetingen aannam vatte tegelijk een onwrik baar voornemen post bij haar het' besluit om wraak, vreeselijke wraak te nemen. Ze had geduren de deze lange, vreeselijke ui*en met haar eigen leven afgerekend ook hare liefde wilde zij, indien het noodig was, ten offer brengen, alleen maar om het werk van ha ren haat en hare wraak te kunnen voltooien I In de eerste verrassing over de geheel onvei'wachte ontmoeting met Noël had Helene eenige ont- roering verraden, maar zich al spoedig zoover hersteld, dat haar gelaat de uitdrukking van volko men onverechilligheid aannam en Noël zich onwillekeurig afvroeg, wat er toch wel gebeurd mocht zijn, dat ze zóó was veranderd. Mijne beste Helene, begon Savi nien, ik vraag je vergiffenis, dat ik je reeds zoo vroeg hier liet ko men, in plaats van, zooals natuur lijker geweest zou zijn, naar ,,Lan- denereuse" te gaan. De aanwezig- Leegwater—Jantjes, 86 J. Obdam. 18. J. Jonker 71 j. Amst. 19. J. Kok 61 j Amst. D. A. Hamburger 58 j Amst Faillissementen. Uitgesproken: 20 Oct. H. A. do Boer, hotel- en café. houder te Maassluis, Rechter-commi#J saris mr. A- O. H. Tellesen Bzn. C. J. Looman, wed. H. J. Landsberg gen, winkelierster te Schiedam. Rech- ter-commissaris mr. J. H. van Meura. G. C. van Item, bouwondernemer U Rotterdam. Rechtercommissaris mr. G; O. Segers. J. E. Ch. Gleijm, kastenmaker. Reel* ter-commissaris mr. B. J. A. Sterck. J. CL de Visser, timmerman to Rot, terdam. Rechter-commissaris jhr. nny J. L. W. C. von Weiier. Geëindigd de faillissementen van: J. C. Goud, behanger en stoffeerder, J. de Klerk, tapper, en P. J. M. Piekaar, kot flehuishouderj allen to Rotterdam, Uitgesproken: Amsterdam, 16 Oct A. en G. Schim, mei, schilders to Amsterdam. Rech.' ter-commissaris mr. P. Coninck Wes» teiiberg. Amsterdam, 17 Oct W. H. A. Marsi meubelmaker, te Amsterdam. Rechten commissaris mr. B. Simons. Amsterdam, 17 Oct. W. G. Hund, smid, to Amsterdam, Recliter-cotnmte* saris mr. B. Simona. Amsterdam, 19 Oct 3. I. Pillen, I* Amsterdam. Rechter-commissaris mr, B. Simons. Alkmaar, 18 Oct. J. Renckons, land man te Schellinkhout. Rochter-commis saris mr. H. L. Asser. Utrecht, 19 Oct N. L. Jansen, wink® lier te Utrecht Rechter-comxnissaris* mr. M. Crommelin. Dordrecht 19 Oct. H. W. Wlilir-n koopman in hoeden enz., to Gonuftom. Rechter-commissaris mr. G. Rib-Idas. Middelburg, 19 Oct A. M. van Bte£a\ winkelier en photo graaf, to YltaXtn- gen. Rechter-commissaris rnr. Ph., J. Callenfels. Geëindigd: F. D. van Genderan, geponeionsuserti OosHndisch ambtenaar, te Kampen. Franciscus Adrianua Hub ertoe van Engelen, bierhuishouder te IJnratdanJ Opgeheven: Pieter Sipkes Huismans, werkman, te Oostwierum. Stoomvaartberichfen. Het stoomschip Gedó vertrok 20 Oct. van Rotterdam naar Java. Het dubbelschroefatoomschip SiruLv ro, van Java naar Rotterdam, arri veerde 20 Oct. te Marseille. Het stoomschip Koningin WilhelmL na, van Batavia naar Amsterdam ver« trok 19 Oct van Padang. Het stoomschip Koning Willem I, va nAmsterdam naar Batavia, vertrok 20 Oct. van Perim. Het stoomschip Koningin Regenten van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 20 Oct des midd. 11 uur 30 min. Dungeness. Het stoomeship Priam vertrok 20 Oc- terber van Amsterdam naar Batavia, via Liverpool. Het stoomschip Spaarndam, van du HollandAmerika Lijn, van Rot ton dam naar Newyork, passeerde 19 Oc. tober des nam. 10 u. 40 min. Lizard. liet stoomschip Amsterdam, van di HollandAmerika Lijn, vertrok 20 Oo tober van Newyork naar Rotterdam met 1325 vaten margarine en 375 vate; reuzel. Het stoomschip Prinses Sophie, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 20 Oct.. Kaap Rocca. Het stoomschip Telamon, van Am sterdam naar Java arriveerdo 19 Oct te Port Said. Aan Geabonncerden op dit blad ev hunne huisgenooten worden aan onze" bureaux, Gebouw „Het Spaarne", Kampersingel 70, op aanvrage dof adressen medegedeeld, waar deze be trekkingen zijn te bevragen. AbonnéV buiten Haarlem, ontvangen inlichting tegen toezending van postzegel 91. In een gezin zonder kinderen te Amsterdam een keukenmeid gevraagd van goede getuigen voorzien. 92. Bekwaam autotypie etser ge vraagd, die tevens goed kon teckenen.' in blijv. betrekking. 93. Gevraagd op Assurantiekantoor, iemand, P.G., goed vertrouwd met ad-: ministratie, kennis van vreemde talen strekt tot aanbeveling. 94. Voor dadelijk gevraagd een be-^ kwaam le bediende cn een 2e bediende in een banketbakkerij. 95. Juf fro uw-huishoudster gevraagd, P.G., 2535 j., in een klein en stil ge~! zin. hoid van meneer den luitenant Labarthe zal je mijne beweegrede- nen wel begrijpelijk, doen zijn. En daar Helene geen antwoord gaf, en ook Noël met het oog op de on begrijpelijke houding zijner be minde bleef zwijgen, ging hij voortmeneer Labarthe heeft me meegedeeld, dat lrrj je bemint, datr, hij je reeds zijne liefde heeft ver klaard en dat jij die niet onbeanfc-' woord hebt gelaten. Zou ik me bedrogen hebben,- Helene? vroeg Noël. Maar Savinien wilde zelf do lei-] ding van het onderhoud hebben cn voorkwam het antwoord, dat het jonge meisje misschien had willen geven, door te zeggen Meneer Labarthe heeft mij om je hand gevraagd. Ik heb hem. geantwoord, dat om zekere rede nen, waaruit ik geeq. geheim maak-j te, uwe verbintenis het geluk niet kon schenken, 't welk onder ge wone omstandigheden te verwach ten was. Zonder jou mijn wil te' willen opdringen, te minder, om dat je geheel vrij bent, heb ik me neer Labarthe gezegd, dat jo nooitf je toestemming zoudt geven, voor-' al niet nadat Jc-an Vandale in hech tenis. is genomen. Ik zeido henv«

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 5