NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 18e Jaargang. Dinsdag 30 October 1900. No. 5318 HAABLEMb DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent goveatigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door bet gebeele Rijk, per 3 maanden. 1.65 Afzonderlijke nummers. 0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden 0.37 de omstreken en franco per post 0.45 ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten bot Arrondissement Haarlem is de prij3 der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bjj Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Gent per regeL Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer dor Administratie 132, Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. DirecteurJ. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentien worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Avrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclame» betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PuUicité Etrangère G. L. DAG BE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3P» Faubourg Montmartrc. Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. Haarlem's Dagblad van 30 Oct. bevat o. a.: Volgens Roberts lijden de Boereu overal nederlagen Dnit«cbland, Engeland en Rusland in China, Liefdadigheidsconcert. Vrouwenbond, Volksweerbaarheid, Een Redding, Haagsche brief. Onze Brievenbussen zijn geplaatst tegen den muur van hét Siga renmagazijn van den heer B. Langeveld, Groote Houtstraat 140 en tegen dien van acn heer F. Hellingman, coullseur, Groote Houtstraat hoek Anegang. Alle brieven en bescheiden, bestemd voor onzo Kcdaetie, onze Administratie en onze Stoomdrukkerij, kunnen daarin geworpen worden. Lichting geschiedt des morgens 9 en 11 uur, des namiddags 1 en 2 uur, des avonds 7 uur. J. C. PEEREBOOM, Directeur. Politiek Overzicht. De laatste berichten van het oor logsterrein, het zijn berichten van hord Roberts, luiden al heel on gunstig. De generalissimus seint uit Pre toria van 25 dezer Barton, die eenige dagen door De Wet's commando werd lastig gevallen, viel het hedenmorgen aan en sloeg het in alle richtingen uiteen. Onze verliezen zijn 3 offi cieren en 14 man gewond. Verder van 26 dezer Barton's verliezen van gisteren waren grooter dan gemeld iséén officier en twaalf man sneuvelden, zes officieren en 39 man werden gewond. De Boeren lieten 24 doo- den, 19 gewonden en 26 gevange nen achter. Drie Boeren die de handen opstaken ten teeken dat ze zich overgaven, schoten later ver raderlijk op- onszij werden ge pakt, voor een krijgsraad gevoerd en ter dood veroordeeld. Ik heb het vonnis bekrachtigd. Methuen en Douglas dreven gis teren bij Zeerast een afdeeling Boeren uiteen. De Boeren lieten zes dooden en gekwetsten op het slagveld, 28 hunner werden krijgs gevangen genomen en een groote aoeveellieid vee buit gemaakt. On- 5© verliezen bedroegen 8 man ge kwetst en één vermist. Kitchener meldt uit Lijdenburg, dat hij een nachtelijken marsch maakte en het Boerenlager bij Kru- gerspoort Krugerspost) nam. Ve le Boeren werden gewond, 4 ge vangen genomen. Onzerzijds geen verliezen. Met betrekking tot den aanval op Pliilippolis zegt Roberts dat de Boeren door verraad zijn binnen gekomen. Daarom heeft hij Kelly Kenny bevolen allen dio bij deze :aak betrokken zijn, uit het land le zetten. Een luitenant en 50 man cavale- vie zijn een paar dagen geleden tusschen Philippolis en Springfon tein in een hinderlaag gevallen. Zij fijn, op zeven na, gevangen geno- ïnen. Overal dus de Boeren geslagen, die gemc-ene Boeren, die nadat ze zich hadden overgegeven, verra derlijk op hun vijanden gingen [chieten, die in Philippolis door ferraad zijn binnengedrongen. De jiederlaag van de Engelschen tus- jchen Springfontein en Philippo is was ook eenvoudig te wijten lan gemeenheid van de Boeren. Ziehier hoe ,,Bobs" bezig is het lureool zich om de slapen te hul- pn, dat als een schitterende stra lenkrans zijn „overwinnaars-lok ten" zal moeten sieren, wanneer Ï'ij onder het jubelgeschreeuw van lbion's jingo's eerlang zijn joyeu- i entrée in zijn perfide vaderland loopt te doen. De Engelsche bladen gaan zich <u al te buiten aan overmaat van te leeren, is gemakkelijk genoeg zeggen zij. Te Pretoria is de plechtig afkon diging van het annexatie-besluit geschied. Men zou Roberts kunnen aanraden dat nog maar eens een paar maal te doen voor hij ver trekt, dat imponeert. Uit de tegenstrijdige berichten aangaande de overrompeling bij Jacobsdal schijnt nu de waarheid te voorschijn te komen, nl. dat de Boeren, driehonderd in getal, de overrompelaars waren. Maar, om dat Engelsche- waarheid altijd groc van waarheid ia, wordt er haastig aan toegevoegd, dat het garnizoen, bestaande uit Kaapscho Hooglan ders, „onbewust van de nadering der Boeren, sliep in de tenten toen de Boeren aanvielen." De Boeren heeten teruggeslagen, maar zij doodden 14 en verwondden 20 Hooglanders. peststemming tegen dat Roberts frugkomt. De oorlog is nog wel liet heelemaal over, maar om dien tui» u« ooholusjo, aai» eigen aar sfcroopende benden die er nog lijk Duitschland een bondgenoot jja dat lastige guerilla-,oorlogen af is van minder, belang. De handels- Het laatste nieuws van het ande re oorlogsterrein, dat in China, is de voorstelling die de correspon dent van de „Times" te Peking, geeft van de expeditie naar Pao tin g-foe, welke volgens hem ge heel mislukt is. Gaselee, aldus meldt hij, trok het eerst Pao-ting-foe binnen met slechts 300 man, na een onderhoud buiten de stad met de Chineesche ambtenaren. De heele expeditie zou volgens hem dus maar ver toon, niets dan een militaire wan deling geweest zijn. Langzamerhand begint men te meenen, zegt het ,.Berl. Tageblatt", dat alle opstanden in Zuid-Ghina hetzelfde doel hebben, namelijk aan de Mandsjoe-dynastio een ein de te maken, doch men vreest dat aan die opstanden tevens een vij andelijke bedoeling tegen de vreemdelingen ton grond ligt. De loop der gebeurtenissen wordt met zorg nagegaan. De Chineesche re geering doet alsof zij die opstanden wil onderdrukken; maar de mid delen die zij daarvoor aanwendt zijn eenvoudig belachelijk. Zco heeft zij een troepenmacht van 600 of '700 man uitgezonden om de op standelingen te onderwerpen de mandarijn die het bevel over dit troenie voerde is, naar gemeld wordt, gevangen genomen en zijn afdeeling verstrooid. De „Times" ontvangt dan ook uit Sjanghai het bericht, dat de militaire toestand in heb gebied van den Yangtse-Iviang onhoudbaar wordt. Voorraden, wapens, ammu nitie, levensmiddelen worden voort durend uit dit gebied naar het kei zerlijk hof gezonden, voor de Chi neesche troepen dio daar worden geoefend, en de opstand breidt zich zienderoogen uit, in een gebied dat zoowel van troepen als van verde digingsmiddelen en wapenen ont bloot- is. De benoeming van Yoe-tsjang tot gouverneur van Hoepe wordt algemeen beschouwd' als een be- leediging der mogendheden. De nieuwe gouverneur is een der hef tigste vreemdelingen-haters. De „Times" meent, dat zulke beslui ten toonen, dat de onderhandelin gen to Peking alleen dienen om tijd te winnen. Men is natuurlijk in de builen- Iandsche pers nog niet uitgepraat over de Duitsch-Engelsche overeen komst, en de beteekenis van die overeenkomst tegenover Rusland. Arthur Levysohn zegt in het „Berl. Tageblatt"De Engelsche Staatsmannen hadden reeds lang getoond het Jangtsé-gebied als hun eigen domein te beschouwen. Van Rusland, dat zich alleen om Noord- Ghina bekommerde, kwam hier tegen geen protest. Duitschland had alle reden, vrienden te blijven met 't kabinet van St. James, wijl daardoor den Duitschen export- handel en de Duitsche industrie in het Jangtsé-dal de open^ieur-po- litiek gehandhaafd bleef. Helder is een artikel in de „West minster Gazette" over Engeland, Duitschland en Rusland. Men komt daarin tot de conclusie, dat eigen belangen] van Duitschland staan tot die van Engeland als 2\ tot 41, en het eenige wat Duitschland voor ons doen kan zegt het Engelsche blad, is, ons de privilegiën in Shant-IIung terug te geven, die wij in 1898 zoo bereidwillig hebben af gestaan. Van meer belang is Rusland, dat groote politieke belangen heeft, die opwegen tegen de groote handels belangen van Engeland. Er is geen enkele reden, zegt de „Westm." waarom die met elkaar in botsing zouden komen, integendeel is veel eer samenwerking te vei*wachten, en, mocht het ook al ooit tot bot sing komen, dan heeft Duitsch land evenveel reclen met Rusland in Europa op goeden voet te blijven als wij in Azië. neem ze dan. Wanneer ge u allen ver- eenigt en organiseert, dan zal het pa tronaat niet durven, niet kunnen af wijzen dien eisch, dien gij allen te za- men luide doet hooren. Do heer ten Boekhorst wees er op, dat voornamelijk in dezen tijd, nu door het wettelijk verbod op nachtar beid dat waarschijnlijk zal worden aan genomen, en daardoor vele misstanden zullen verdwijnen, het bij uitstek drin gend noodig is, dat arbeiders zich ver eenigen en voorwaarts gaan, om ook de Zondagsrust te krijgen. Buitenlandsch Nieuws. Arrestatie van Sipido. Volgens „Le Petit Journal" is Sipi do, da jeugdige Belg die den aanslag op den prins van Wales pleegde II. Vrijdag te Parijs gearresteerd. Ilij werd onmiddellijk met den sneltrein naar de grens van zijn land gevoerd en daar in handen der Belgische poli tie gesteld. Stadsnieuws HAARLEM, 29 Oct. 1900. Zondagsrust voor bakkers. Zondagmiddag sprak voor de bak kersgezellen de gezel ten Boekhorst in het geheel-onthouders-café van Rei nalda over de vakorganisatie en over de Zondagsrust. Spreker wees er op, dat het volstrekt geen moeite is, om de eischen doorge voerd te krijgen, want „het gansche raderwerk staat stil, als uw sterke arm het wil." Het leven dat de bakkersgezellen leiden is een onmenschwaardig be staan en als we nagaan hoe de andere arbeiders, bv. in de bouwvakken, nog niet tevreden zijn met een loon van 23 cts. per uur, doch dien loonstun- daard trachten op te voeren, dan blijkt het duidelijk, hoe ver de bakkersgezel nog ten achter staat in den strijd om verhooging van loon, verkorting van arbeidstijd en Zondagsrust. Men moet in overweging nemen, hoe niet alleen de arbeiders- maar ook de middenklasse een zwaren strijd heeft te voeren. Niet alleen de arbeider, ook de kleine patroons staan er zwaar voor, doch zij hebben niet het recht zich als patroons staande te houden ten koste van het levensgeluk hunner arbeiders. En die patroons, die gansch niet te ontzien zijn, houden hun arbeiders in ellendig langen arbeidstijd, en loon. De patroons weigeren met den arbei der samen te gaan, in zijn eigen be lang en dat der arbeiders; beider be langen staan lijnrecht tegenover el kaar, zij zullen steeds in botsing ko nion en daarom is samenwerking on mogelijk. Dat is de klassenstrijd die gevoerd wordt in do arbeidersbewe ging en die hoog moet gehouden wor den, willen de arbeiders tot betere le vensvoorwaarden komen. De eenvoudige eisch Zondagsrust,' stuit af op de concurrentie. Een En- gelschen Zondag zouden wij niet wen- schen. zei spreker, waar alie ontspan ning is buiten gesloten, doch op één rustdag in de week heeft de arbeider recht. En wanneer bv. zeer Christelijke patroons zeggen, dat do bakkersgezel len in hun eisch om Zondagsrust niet consequent zijn, daar zijn ze zelf in strijd met hun eigen kerkleer. Alleen de kracht der organisatie zal kunnen afdwingen den eisch, dien de bakkersgezellen reeds zoo lang doen hooren. De depothouders, zouden even eens loonslaven kunnen worden ge noemd; zij, de slaven van den fabrikant drukken ook zeer op de bakkersbewe ging, en zij moeten niet van ons blij ven. Met de depothouders valt of staat de fabriek en daarom zouden zij zulk een enorme kracht kunnen uitoefenen op de bakkersbeweging, wanneer ze zich bij de gezellen aansloten, en dan zou de kleine eisch van Zondagsrust onmiddellijk worden ingewilligd. Wanneer de maatschappij blijft wei geren te geven d© Zondagsrust, welnu, Feest van de Harmonie. Het was voor de „Harmonie" een gedenkwaardige feestdag Za terdagavond. Het was het feest van het vijfjarig bestaan. Dienvolgens was de groote zaal van de „Ver eeniging" waar zich de Harmonie" deed hooren, met groen en vlaggen draperie aardig en smaakvol ver sierd. Schilden, een groot schild met de woorden: „Leve onze bescherm vrouw", twee vaandeH, het oude en het nieuwe, voltooiden het ge heel. De eere-voorzitter herdacht in 'n openingswoord den grooten voor uitgang op muzikaal gebied, waar in de ver&eiiiging zich gedurende het laatste jaar vooral mag verheu gen, dank zij de eminente leiding van den kundigen directeur, den heer Bernhardt. Den directeur werd als blijk van hulde een krans aangeboden. Natuurlijk werd de bescherm vrouw, mevrouw Visser van Ha- zerswoude, niet vergeten en ge schetst wat zij voor de vereeniging is geweest, hoe zij de uniformen heeft verstrekt o. a. en het nieuwe vaandel. Vanwege den oud-onderofficie- renbond en de schietvereeniginj., van Merlen waren de besturen af gevaardigd die bij monde van den heer De Koch de vereeniging ge- lukwenschten, namens de be schermvrouw een krans aan het v*aandel hechtten en zelf een zil veren herinneringsmedaille aan boden. Nog zij vermeld dat ook de di recteur van het kwartet O. N. I. dat zoo vaak in.de concerten der ..Harmonie" dcor zang een aange name afwisseling bracht, met een krans werd gehuldigd. Het programma, met zorg sa mengesteld, werd met veel muzi kaliteit uitgevoerd en was weel een bewijs te meer, zoo dit nog noodig was, van de degelijkheid van het corps. Ook het kwartet had met zijn schoonen zang een uitbundig suc ces; het verhoogde niet weinighóL muzikale genot, dat reeds te sma ken viel. De heer Vrugf, met zijne aardige voordrachten, handhaafde weder zijn ouden roem. Hij was eenig leuk. Na afloop van het programma sloot een bal onder leiding van de heoren Martin dezen aardigen feestavond. De familie H. alhier gaf vier weken geleden aan een inwoner van Bloe- mendaal een poes cadeau. Het beest kon zich echter in hare nieuwe omge ving niet schikken; zij besloot dan ook jl. Vrijdag naar hare oude woning te rug te keeren, waar zij des avonds 9 uur mauwend voor de deur stond. Met ingang van 1 November a.s. is tot hijstand van den districts-veearts, wien Haarlem als standplaats is aan gewezen, in het afwenden van het ge vaar waarmede besmettelijke veeziek ten den veestapel bedreigen, tot tijde lijk vee-opzichter ter standplaats Texel benoemd de heer J. D. H. Trap to Am sterdam Door den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid is bepaald dat het goedkeuringsmerk in 1901 bij den herijk en don ijk van maten en ge wichten de lettor k is in den gewonen schrijfvorm en voor gasmeters de Koninklijke kroon. Bij Koninklijk Besluit van 16 Octo ber 1900 HQ. 47, is de heer W. S. Stüven. veearts te Amsterdam, met ingang van 1 November a. s. voor den tijd van drie jaren benoemd tot plaatsvervanger van den distx-icts-veearts, wien Haarlem als standplaats is aangewezen. NationaleBond vooi*Vreemde lingenverkeer in Nederland. De 4de algemeene vergadering van bovengenoemden hond werd Zondag des morgens te 10 uur op de bovenzaal van het Brongebouw alhier gehouden. Zaterdag-avond had het bestuur der afdeeling Haarlem, bij monde van haar voorzitter den heer Krol Kzn., do afge vaardigden der verschillende vereeni- gingen in den foyer van den Schouw burg ontvangen, waarna de tooneel- voorstelling werd bijgewoond. De voorzitter, de heer Jolles opende de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen. Tevens wees spr. er op hoe groot genoegen het hem deed, dat zoovele afgevaardigden, leden en introduces aan de uitnoodi- ging tot bijwoning van de vergadering hadden gevolg gegeven, en dat de bond in ledental was toegenomen. Dit laat ste is voor den bond van groot belang, daar hij zich bij het sterker worden beter naar huiten kan richten, van daar dat de bond steeds streeft naar uitbreiding. liet aantal vereenigingen bestaat uit 20, die alle het streven waardeeren. Tevens bracht spr. een woord van dank aan de heeren Van Eysdcn en Tjeenk Willink, voor de flinke samenwerking van hen in 't be stuur ontvangen en deelde hij mede dat de heer P. de Graaff, die door ver schillende omstandigheden als be stuurslid was afgetreden, benoemd was tot eere-lid. Tevens heeft de heer De Graaff, die als 't ware het vreemde ling verkeer in Nederland vertegen woordigt, zich bereid verklaard steeds den Bond van advies te willen dienen. Met applaus werden deze mededeelin- gen begroet. Nadat de heer De Graaff weder aan de bestuurstafel had plaats genomen werd de vergadering voor ge opend verklaard. Na voorlezing eir goedkeuring der notulen van de vori ge bijeenkomst, werd als plaats voor de volgende algemeene vergadering gekozen Utrecht. Uit het jaarverslag van den secreta ris, den heer A. van Eysden Jr., bleek dat zich bij den bond in het afgeloopen jaar 6 nieuwe vereenigingen hadden gevoegd, zoodat deze thans 20 afdee- lingen teltvorder was een der voor naamste werkzaamheden geweest het gereedmaken van een vouwkaart van Nederland, waarvoor aan den heer Noorduyn, die het initiatief daartoe nam, en aan allen, die hebben mede gewerkt aan het tot stand brengen van die kaart, een woord van dank niet mag worden onthouden. Verder werd medegedeeld dat weldra eene vereeni ging tot bovordering van het vreemde lingen-verkeer en lot verfraaiing der steden, te Batavia zal worden opge richt. Ook werd eenige malen om in lichtingen gevraagd van adressen wan hotels, pensions, enz. bij het maken van reizen in Nederland, waarop door het Hoofdbestuur werd geantwooi'd. Van velen is een woord van dank ont vangen voor de goede inlichtingen. Het beslag besluit met hot vertrouwen uit te spreken, dat vereenigingen, die nog niet aangesloten zijn, de overtui ging zullen krijgen, van hoe groot be lang het is zich aan te sluiten, om het •ecmdelingenverkecr in hun plaats en in geheel Ncdei-land te bevordei'en. (Applaus). Naar aanleiding van dit verslag werd bepaald, dat personen, die inlichtingen wenschen omtrent reizen en uitstapjes in Nederland, zich niet tot de afdeeling doch tot het Hoofdbestuur moeten wen den. Uit het verslag van den penning meester, den heer Tjeenk Willink, bleek dat de kas sloot met een voordee- lig saldo van f 272,61. Deze rekening, door een drietal leden nagezien, werd in orde bevonden en goedgekeurd. Tot leden van het bestuur werden herko zen de heeren Mr. Joh. M. Jolles, A. v. Eysden Jr. en II. D. Tjeenk Wiilink Jr., resp. afgevaardigden der afd. Am sterdam, Utrecht en Haarlem. Hierna werd de vouwkaart, die zoo goed als gereed is, besproken. De kanten zijn in kleuren uitgevoerdeene verklaring omtrent de lijnen (zwarte spoorweg; roode tram) komt bovenaan, hetgeen voor de vreemdelingen van groot nut is. Aansluitingspunten naar het Bui-, tenland worden nog van pijltjes voor- I zien. Aan de andere zijde bevindt zich eene keurig uitgevoerde tekst, versierd met vele fraaie cliché's. De tekst is zeer lezenswaardig en in goed Engelsch om gezet. De voorzitter deelt mede dat het be stuur van plan is bij de Dirsctiën der Spoorweg-Maatschappijen om subsidie te vragen voor de vouwkaart, daar het bedrag voor de onkosten nog lang niet gereed is. De heer Ki-ayenhoff, hoofd-ambte- na'ar S.S. te Utrecht, deelt medo dat de Directie der S.S., die veel belang stelt in den Bond, in principe besloten heeft eene subsidie van 350 te geven (applaus). Door den voorzitter wordt-nog mede gedeeld, dat het plan bestaat 20.000 exemplaren te doen drukken. De heer De Graaf herinnert er aan dat het plan tot het gereedmaken van een kaart, aanleiding is geworden tot oprichtiug van den bond, en brengt nu gaarne een woord van hulde aan het wakkere bestuur (applaus). Daar de kosten aan een informatie bureau verbonden zeer groot zijn, acht de voorzitter het niet gewcnscht thans daarover te spreken, om later, wan neer de vouwkaart gereed is, nadere vooi'stellen tc doen. Wordt goedge keurd. Vervolgens werden eenige wijzigin gen in de statuten en het huishoudelijk reglement gebracht. Onx kleine afdee- lingen het toetreden gemakkelijker te maken is het minimum van f 10 op 5 gebracht. De wijzigingen zullen aan de Koninklijke goedkeuring worden onderworpen. Door de afdeeling Nijmegen was het volgende voorstel ingediend, dat door do afgevaardigde nader werd toege-: licht. Het luidt als volgtDe vergade ring draagt aan het bestuur op het ver zamelen der velschillende speciale ta rieven voor passagiersvervoer op do. Nederlandsche spooi*- en tramwegen,, en verzoekt het bestuur stappen te doen ten einde deze verzameling door een uitgever voor het publiek te doen ver krijgbaar stellen. Na eenige discussie wordt lxet voor stel met algemeene stemmen aangeno men. Ook met stoombootmaatschap pijen zal in onderhandeling worden getreden. Ten slotte wordt het denkbeeld onv in binnen- en buitenlandsche bladen advertenties te plaatsen, waarbij dé. Bond zicli tot. het geven van inlichtin-1 gen bereid verklaart, besproken. De vergadering kan zich met dit. denkbeeld vereenigen en verzoekt het bestuur de noodige stappen te doen. Met een woord van dunk aan do afd., Ilaariem en in 't bijzonder aan den heer Krol voor de ontvangen gastvrij heid, sloot spr. de vergadering. Do heer Krol bracht hierop den voor zitter voor de uitstekende leiding na» mens de aanwezigen een woord van hulde en dank. Van de miliciens der lichting 1900 van het bataljon Infanterie alhier in garnizoen zullen er 69 tot het blijvend gedeelte hehooren fa verdoelen in 2 ploegen. De eerste ploeg blijft van 15- November tot 30 Maart onder de wa penen, de tweede ploeg van 1 April tot 14 Augustus a. s. Zaterdagmiddag geraakte aan da Turfmarkt een zoontje van den heer van Brcukelen te water. Op het ge schreeuw schoten eenige voorbijgan gers toe, die hem spoedig op het. droge haalden. De tijdelijke waarneming van den dienst van schoolopziener in het Ar rondissement Haarlem is opgedragen; aan don Arrondissoments-Schoolop- ziener te Alkmaar. Een Boinwachter door don bliksom getroüen. Door Tiet hevige weerlicht van 1. I Zaterdag, werd da blok- of seinwach- tcr van de centrale workplaats der H. IJ. S. M. door de bliksem getroffen. Wij spraken den man zelf. die ons vertelde dat hij juist zijn hand op het bloktoestel had, toen die door den blik sem werd getroffen. Ilij voelde een

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 1