Bloedzuivsrings- verlaten, wera aan aen licnerai-in- tendant Von Perfall to München door een vriend warm aanbevolen, die bij die gelegenhoid éon portret van hem toonde. Excellenz zeide. Ja, hij moet heel goed zijn, maar daarbij wees hij op het portret en op den neus van Mahler. Ier." ,.Dnl gaat niet. Ik voor mij zou er jv ;en hebben den heer Mahler r i neus en zoo'n lorgnet aan de.; ;;i ij eer-lessenaar te zien, maar ik zou hem toch niet aan hooge auto riteiten kunnen .aanbevelen." „Waarom niet?" „Wij hebben Hermann Levi al en nu nog Mahler; het spijt mij wel maar dat kan onmogelijk." Kort daarop werd Levi zenuwziek en moest verlof aanvragen. Von Pos- sart herinnerde zich toen de aanbe veling en sprak er met Von Perfall over die er in toestemde Maliler te en gageeren. De vriend telegraplicerde dadelijk: „Triumf! Met een honorarium van 12,000 mrnk zijt gij als eerste ka pelmeester te München geëngageerd." Per omgaande antwoordde Mahler: ,11 et spijt mij, maar ik ben nog dezelfde die ik voor drie maanden was, mijn pogingen om aan mijn neus een an deren draai te geven maken mij nog leelijker, en zonder lorgnet kan ik niet tien. Voor eenige uren heb ik een an der engagement aangenomen, waar men minder op mijn neus, lorgnet, af stamming en naam let, maar alleen !>p mijn geschiktheid." Nu Mahler te München als dirigent- ;omponist zulk een groot succes heeft behaald, vond men het wel aardig deze bijzonderheid te releveeren. Werklieden millionaire. Onderscheiden de schatrijke Ameri kanen zich vaak door excentriciteiten, die het belachelijke nabij komen, zij verdienen tevens enkele malen de aan dacht van Europa door hun verstan dige levensopvatting en hun energie. Zoo deelde men o. a. uit New-York iets mede, dat lang niet alle dagen ge schiedt. Door het voorbeeld van den longen spoorwegkoning Vanderbilt die onlangs als eenvoudig ambtenaar in dienst is getreden, om het vak te lee- ren cn als mededinger van Peter den Groote optredend, is de heer Herbert Crooker, de derde zoon van „Roos" Crocker (da opperste leider der demo cratische partij), gaan werken in de ateliers van Nixon, te Elisabeth-Port, als slotenmakers-leerling. Hij is 19 jaar oud, G voet lang en heeft als athleet reeds veel naam ge maakt INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. De ondervinding is de beste leor- meesteres. De heer C. Overbeek te Dames- polder, bij Koogeheide, provincie Noord-Brabant, had zelf de welda digheid der Pink Pillen ondervon den en had ze deswege aan ver scheidene personen eveneens aan geraden. Tuff. Joh. v. d. Busch, volgens port. Natuurlijk konden die personen niet nalaten eveneens hunne dank baarheid te betuigen en deswege schreef hij ons 't volgende. Juf frouw Johanna van den Busch te Hoogerheide, 21 jaar, was zwaar lijdende aar» do maag, -meer dan 2 h 3 jaren leed zij gelijk eene mar telares, het geringste voedsel kon zij niet verdragen, zij heeft op mijn aanraden de Pink Pillen ge bruikt cn is thans, na 't gebruik van 4 doosjes geheel genezen. Zij is u ten hoogste dankbaar, maakt het in de dagbladen bekend gelijk u zulks van mij gedaan hebt. Unze verslaggever heeft zich daarop tot de genoemde- juffrouw persoonlijk gewend en mocht het genoegen smaken do zelfde ver klaring hierboven te vernemen, men kon het haar aanzien, dat zij zich veel opgeruimder gevoelde en uit dankbaarheid gaf zij aan onze verslaggever haar portret waar hierboven de afbeelding. Gaarne had onze verslaggever nog een he- zoek gebracht aan den heer Over boek om hem mondelings voor zij ne mcdedeeling tö bedanken doch daar hij nog zoo vele personen te bezoeken had, om zich van de won dervolle genezingen te overtuigen ontbrak hem hiertoe den tijd. Prijs f4.75 de doos: f9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij J. fl. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending te gen postwissel. Zeer werkdadig voor bloedar- moode, rheumatick. zenuwpijn, neurasthenie, heupjichi, verlam ming, ataxie locomotrice, zenuw ziekte, klierziekte, enz., enz. Zij hergeven schoone kleuren en han delen in alle gevallen van verzwak king bij de vrouw en hebben op den man eeno werkdadig© wer king tegen aile ziekten veroorzaakt door overdreven arbeid en buiten sporigheden. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en omstreken bijWed. W. PLAATZER v. d. HULL, Droge rijen, 28 Jansstraat. Wacht U evenwel voor de na maaksels, verschaft u do echte Pink Pillen alleen bij den Heer Snabilié te Rotterdam of bij de depothou ders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoopen goed- koopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te bedriegen. Onze verslaggever ver nam op verschillende piaatsen in Nederland hoe de personen er in- geloopen zijn, en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nage maakte Pink Pillen ondervonden hadden, onnoodig te zeggen dat de ze personen spoedig, mét het ge bruik der echte Pinkpillen, weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pink Pillen heeft nog nooit iemand genezen. Afbeelding der doos jtrga te Amsttroatn. Kecntor-commis- 'saris: Mr. S. Sleeswijk. Almelo, 24 Oct. G. Tiggeler, winke lier, te Enschede. Rechier-Commissa- ris: Mr. Z. W. Straatman. Utrecht, 2-4 Oct. A. van Daal, schil der en stoffeerder, Amersfoort. Rech- ter-Commissaris: Mr. M. Crommelin. Opgeheven: N. J. Blokbergen, vroeger sigaren fabrikant, te Arnhem. W. G. Huud, smid, te Amsterdam. door duizen den professo- ïen ea ge- neesheeren beproefd, toeged end en aanbevo len Sedert 14 jaren bij het publiek bekend en gezocht als het besto, goedkoopste en onschadelijkste en LaxeepmidsfeS dat vooral in het voor- en najaar verkozen wordt en bij voorkeur ge nomen in plaats van Êngelsch Zout, Droppels, Drankjes en Ditterwater. Niet anders te verkrijgen dan in doosjes a 70 cents in de Apotheken. Het etiket der echte Zsvitsersche Pillen van Apotheker Richard Brandt moet een wit kruis zijn, van dea vormlooze bovenstaande afbeel ding, op een rood veld. De dage lij ksche kosten bij gebruik zijn slechts 3 Ct. Voor het geval dat de Zwitser- sclie Pillen van R. BRANDT in de Apotheken niet voorradig zijn, wende men zich per brief kaart tot de firma F. E. van Santen Kolff. te Rotterdam, uie de doosjes voor f0,70 tegen rembours toezend. Faillissementen. Uitgesproken: Amsterdam, 22 Oct. De Naamlooze Vennootschap, Stoom- Room-, Boter en Kaasfabriek „Amsteiland," geves- KEKKKJEBWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Woensdag gelegenheid om te biech ten van 5 tot 8 uur. Donderdag Allerheiligen te vieren als Zondag. De HII. Missen te half 7 en 9 uur, te half 11 de Hoogmis. Gelegen heid orn te biechten van 4 tot 9 uur. 's Avonds te 7 uur Lof, Rozenhoedje en predikatie. Vrijdag, Allerzielen, 1ste Vrijdag der maand bijzonder toegewijd aan de ver- eering van het Goddelijk Hart van Jesus en Aanbiddingsdag voor de Ver- eeniging der Eeuwigd. Aanbidding van het Allerh. Sacrament. De Illjf. Missen te 7 uur, te 8 uur plechtige Reguicrn en te half 10 uur de gelezen II. Mis. Het H. Sacr. blijft ter aanbidding uitge steld 's morgens van 10 tot half 12 en na den middag van half 6 tot 7 uur. 's Avonds te 7 uur Lof, Rozenh. en pre dikatie. Zaterdag te 7 uur Lof en Rozenh. tot lafenis der Gel. Zielen. Parochiekerk van den H. Joseph. Woensdag, vigilie, geboden vasten dag. Van 5 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag, feest van Allerheiligen, te vieren als Zonuag. De stille IIH. Missen to 7 en half 9 uurto half 11 uur de plechtige Hoogdienst. Te 3 uur het Rozenhoedje en Benedictie. Daar na gelegenheid om te biechten. Te 7 uur de Vespers voor de Overledenen met Predikatie. Vrijdag, Allerzielendag, te 8 uur ue plechtige H. Mis. Te 7 uur de Vespers voor de overledenen. Daarna het Ro zenhoedje en do Benedictie. Zaterdag te half 9 de H. Mis voor da bekeeriug der zondaars in de kapel van het Miraculeuss Mariabeeld. Te 6 uur Lof ter eere van O. L. Vr. Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de HII. Missen en de Catechismus op do gewone uren. Parochiekerk van den II. Antonius van Padua. Dinsdag te 8 uur gezongen II. Mis ter cere van den H. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur Lof, Rozenhoedje en Vergadering der Broederschap van den H. Antonius. Woensdag, Vigilie van Allerheiligen, geboden Vastendag. Het Rozenhoedje na de II. Mis van haif 10. !s Avonds ge legenheid om te biechten van 6 tot 9 uur. Donderdag, feestdag van Allerheili gen, te vieren als Zondag. De 11H. Mis sen als op Zondagen. Dien dag te 101/4 het Rozenhoedje te half 11 de Hoog mis. 's Namiddags van 4 tot 7 uur ge legenheid om te biechtente 7 uur de Lauden der Overledenen en Predika tie. Vrijdag, gedachtenis der gel. zielen, te 7, 8 en half 9 de gelezen HH. Missen. Dien dag te 9 3/4 ure het Rozenhoedje, en te 10 uur de plechtige H. Mis van Requiem, 's Avonds te 7 uur de Ves pers der Overledenen en Oefening van den II. Kruisweg voor de gel. zielen. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Woensdag-middag van af 4 uur ge legenheid om te biechten. Donderdag, het feest van Allerheili gen, te vieren als Zondag, 's namid dags van 4 tot 7 uur gelegenheid om te biechten, te 7 uur de Vespers, waarna de Vespers der overledenen met predi katie. Vrijdag, Allerzielendag, de II.H. Missen te 7, 8 en 9 uurdien dag en Zaterdag des avonds te 7 uur Lof voor de overledene geïoovigen. De HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus volgens gewoonte. (N. II. Ct.). Vervolg Nieuwstijdingen. Ter gelegenheid van de verloving van Hare Majesteit do Koningin heeft de minister van oorlog aan de Koningin en aan de Koningin-Moeder, ook na mens het, leger, zijne eerbiedige ge- rukwenscnen senrmenjs aangeöoaen en deze daarna nog mondeling her haald. Hare Majesteiten hebben den minis ter daarop de opdracht verstrekt, Haar dankbetuiging over te brengen aan al len uit wier naam hij heeft gesproken. De minister heeft zich van deze taak jegens de autoriteiten der landmacht gekweten. Uit Apeldoorn. Zaterdagochtend te ongeveer zes uur begaf zich hertog Hendrik, vergezeld van den wiidmeester en den geweerma ker, weder op de jacht. Hoewel het zwaar stormde en regende, en de woud reuzen bij eiken windstoot duizenden bladeren van zich afschudden, liet de hertog zich hierdoor niet afschrikken. Ditmaal werd het jachtterrein achter act Aardhuis gekozen. Het Aardhuis ligt 1 1/2 uur van b«t Paleis Het Loo nabij den Amersfoortschen straatweg te midden der bossehen, en was vroe ger het jachthuis van koning Willem III. Het mocht den hertog gelukken weder een hert te schieten. Omstreeks 10 uur keerde hij naar het paleis terug. Men roemt de vrien delijkheid van den hertog tegenover hen die hem op de jacht vergezellen. Des middags als liij met de Koning in gaat rijden door de Soerenschc bos sehen, neemt de hertog meestal zijn ge weer mede, om bij het toevallig ver schijnen van grof wild een bok of ree to vellen. Eerste Kamer. De Eerste Kamer der Staten-Gene- raal wordt tot hervatting harer werk zaamheden opgeroepen tegen Dins dagavond 5 November a.s. Eoode Kruis. Gisteren, 28 October, was het een jaar geleden, sedert de Ie Ned. Roods Kruisanilïuhuies, 21 hoofden sterk, naar de slagvelden van Zuid-Afika vertrok. Van dat aantal zijn er, voor zooved bekend, thans nog 7 werkzaam in Afri ka; nl. de geneesheeren drs. G. W. 8. Lingbeek en J. C. J. Bicrcns de Haan; da pleegzusters A. E. Schipper en L. J. Meteleikamy; de verplegers J. Bo tvier en IT. Jeltes en R. C. Leonliard. Alleen dr. Lingbeek keerde geduren de dat jaar voor korten tijd in Neder land terug, om spoedig weer naar het eorlogstcrrein lieen te gaan als ge committeerde voor de zaken van het Ned. Roode Kruis in Afrika. Mej. G. II. Beijaen, hoofd der zus ters en de verpleegsters M. F. Smit, S. G. Smit en M. W. Schreuders, allen van de le ambulance, zijn volgens de jongste berichten uit Afrika op reis naar Nederland met het stoomschip „Herzog." Zij zullen dus juist na een jaar afwezigheid hun vaderland te rugzien. Over plaats en datum harer aan komst in Nederland ontving de voor zitter van het Hcofdcomitë geen na dere aanwijzingen. Het personeel van het Ned. Roode Kruis, thans nog in Afrika dienst doende bij de Boeren, is 13 hoofden sterk. Bij het bovengemelde zevental komen nog de artsen L. J. Jansen, D. J. E. Mac Lood, J. II. Pameyer en A. II. C. van Engelen met de zusters G. van Sevenhoven en A. M. Drayton Lee. Omtrent den terugkeer van deze dienaren ontving het Hoofdcomité van het I\ed. Roode Kruis tot heden geen nadere berichten. De duur der afwezigheid loopt tot 1 Jan. 1901. Volksweerbaarheid. Zaterdag werd te Utrecht de eerste algemeene vergadering gehouden van dc vereeniging „Volksweerbaarheid" onder presidium van den heer prof. dr. G. Kalff. Deze opende de vergadering met een rede, waarin hij uiteenzette hoe van verschillende zijden gebleken is dat men zich verkeerde denkbeelden heeft gevormd over doel en werkkring der vereeniging. Sommigen meenen dat men Transvaal wil nadoen, ande ren dat men Zwitserland als voorbeeld stelt, nog anderen dat volksweerbaar heid eene herhaling is van hetgeen in 1866 en 1870 geschiedde: de oprichting van weerbaarheidscorpscn, nu reeds weer grootendeels verdwenen. Spr. zette uiteen dat de vereeniging geboren is uit het besef dat ons land weerbaarheid mist en de Transvaal- sche oorlog was de aanleiding om dit besef om te zetten in een daad. Dc secretaris, de heer A. L. W. Seyf- fardt, knoopte aan zijn verslag even eens vast het doel der vereeniging. ue verwarring der Degrippen is ten deze nog groot, gelijk bleek uit een schrijven van het Ned. Ond. Genoot schap, waarin deze vereeniging meent niet geroepen te zijn tot bevordering van het doel der vereeniging mede te werken. Spr. betreurt dat en is daarentegen van meening dat als niet reeds op de school begonnen wordt vaderlands liefde en gemeenschapsgevoel aan te kweeken, volksweerbaarheid nooit zal worden bereikt,. Do-,secretaris deed voorts uitvoerige mededeeiing van de pogingen om .door verspreiding van tal van geschriften het doel der vereeniging te bevorde ren. Ook zijn op den stempel der ver eeniging medailles geslagen, die aan vereenigingen afgestaan, een goed pro pagandamiddel kunnen blijken. En wat is nu van dit alles bet resul taat? Spr. is dankbaar, maar niet vol daan. Verblijdend is dat er reeds 65 afdeelingcn zijn met niet minder dan 13000 leden, maar in hooge mate teleurstellend is het dat vele burgerlij ke en militaire autoriteiten niet mede werken, om geen harder woord te ge bruiken. Spr. gelooft dat men ten on rechte vrees koestert voor de bedoeling van volksweerbaarheid, die niet wil ingrijpen in leger-organisalie of wat ook. Men wil alleen dat allen weerbaar zullen zijn. Propaganda voor dit denkbeeld is in de naaste toekomst het meest noodza kelijk. De penningmeester, de heer mr. C. J. Pekelharing, deed cenige mededec- lïngen over den finaneieelen toestand. Daaruit bleek dat door liet hoofdbe stuur aanvankelijk 7476,45 is bijeen gebracht. Het totaal der ontvangsten is 8038,97, terwijl de uitgaven op ƒ5000 zijn begroot; voor de noodzakelijke uit gaven zijn naar schatting jaarlijks f 3000 noodig. Het bestuur rekent ech ter op 12.0ÖÜ contributie 's jaars. Nu reeds wordt daarvan van G5 afdeclin- gen met 10,700 leden 7217,90 verkre gen. Van een paar duizend leden is echter nog niet bekend hoeveel zij wem schen bij te dragen. In dezelfde vergadering werd de be grooting vastgesteld. Een redding. Men schrijft uit Wemeldinge aan de „N. R. Ct." Om even tien uur liepen Zater- ochtend, trots den feilen wind, nog eenige schepen de haven uit, waar van een drietal echter spoedig, ge dwongen door den immer aan groei enden storm het kanaal we der binnenvluchtten. Een vijftal evenwel hield vol, waaronder een paar mosselscheepjes (hoogaarzen) uit Rruinisse. Ongelukkigerwijze geraakte eene bij 't inloopen van het Wemeldingsche Schaar de ver uitstekende punt der Vondelingen- plaat, met 't toen onvermijdelijk noodlottige gevolg, dat het vaar tuig bijna terstond lek stampte en volsloeg. De opvarenden, twee mannen, verlieten onmiddellijk hun vaartuig en bereikten onge deerd het nog kleine droge gedeel te der zandbank. Hulp bieden was echter van de overige schepen to taal onmogelijk, wilden ze zich zelf niet aan een wissen onder gang prijsgeven. Het water kwam onrustbarend op, zoodat er na kor ten tijd van de zandbank slechts een zeer smal strookje droog zand te zien was. Met het gewapend oog kon ik alle bewegingen der beide op de zandbank gevangen mannen nauw keurig gadeslaan, terwijl inmid dels ook tal van menschen op de uiterste punt der haven met klop pend hart toezagen. De voor '1 cogenblik geredden liepen m doodsangst met een blee dings tuk zwaaiend, van "t eene eind der bank naar 't andere, doch niet een der schepen kon hulp bie den. En steeds hooger steeg de vloed. Onderwijl was echter een wak kere horst met zijn scheepje te ruggekeerd, liep, snel voortgedre ven door den storm, om de plaat door een ondiepe geul en heeft het genoegen mogen smaken na een uur laveerens ongeveer, beide ei landei's nog juist intijds te redden. Een dankbetuiging. De minister van binnelandsche zaken te Rome, de heer Visconti Venosta, heeft tot den tijdelijken zaakgelastigde der Nederlanden aldaar, graaf Van Limburg Sti- rum, eene nota gericht naar aan haar trouwt. Dat had zij stellig niet gedroomd Was Martial de laatste dagen afwezig Ja. Ik weet het, omdat ik toe vallig aan het station was, toen hij in den trein stapt©. Dat was rcor drie dagen. En is hij reeds teruggekeerd Dat weet ik niet, maar men zou het gemakkelijk gewaar kun nen worden. Onderzoek het eens, maar ik moet het vandaag nog weten, als liet mogelijk is. :t Is nog niet laat, maar dan moet ik dadelijk op weg gaan. Wacht even dat is nog niet alles. Ze kwam weer dichterbij, want ze was reeds naar dc deur gegaan. Wat dan nog meer, meneer de dokter? Heb jo hier schrijfgereed schap? Papier en inkt of tenmin ste een potlood? Onder de school behoeften van mijn oudste zal u schrijfboeken, inkt en pen vinden. Zal dat vol doende zijn? Volkomen. Op een dubbel geliniëerd blad uit een schrijfboek schreef Valida te met zijne opgezwollen hand met veel moeite de volgende regels Ik ben ontvlucht. Ik stel ver trouwen in u, want ik geloof aan u en aan uw berouw. Cesarine heeft mij eene schuilplaats ver strekt, waar ik eenige dagen veilig ben, en deze korte tijd moet vol doende wezen om den man, aan wien we heiden, u en ik, denken, naar eisch le straffen. Het is ech ter bepaald noodzakelijk, dat ik met u overleg, op zijn allerlaatst morgenochtend, beter nog heden nacht, als Martial reeds op ,,Lan- depereuse" is gekomen en het duel misschien reeds morgenvroeg zal plaats hebben. U kan Cesarine ver trouwen en haar uw antwoord me degeven. Daar hij geen couvert had, moest hij zich tevreden stellen met het papier in vieren te vouwen nu gaf hij het aan de vrouw met de woorden Nu moet je dezen brief nog hedenavond aan freule d'Alberon geven zonder dat zulks in 't oog valt. Wees heel voorzichtig, opdat niemand iets merkt, en zorg cr voor, dat de dame den brief dade lijk leest. Langzaam liep ze nu den weg in naar het slot. 't Was even over zevenen. Ongeveer drie uren ver liepen, eer Cesarine terugkeerde. Met koortsachtig ongeduld had Jean Vandal© op haar gewacht. Toen hij haar zag, vloog hij haar tegemoet met de woorden Heb je met haar gesproken? Heb je haar mijn brief gegeven En hoe is 't met Martial? Is hij reeds teruggekomen Stel u gerust't is alles vol komen in orde. Martial is nog niet terug? Neen, men verwacht hem eerst morgen namiddag. En mijn brief? Hier is het antwoord. Jean Vandale greep haastig naar den brief. Om geen achterdocht te wekken, was hij in 't donker blij ven zitten, zoolang de vrouw weg was. Nu stak deze eene kaars aan, en Vandale las het volgende Ik ben tot alles bereid, mijn leven behoort u, beschik er over. Ik zal doen, wat u wenscht, en de zen nacht in 't geheim „Landepe- reuse" verlaten en bij u komen. Blijf wakker. Nadat Vandale deze woorden had gelezen, zei hij tot Cesarine Ik blijf op. want freule d'Al beron komt dezen nacht hier. De oude zette groote oogen op. Ze dacht er echter niet aan om Jean Vandale eene vraag te doen en toonde verder ook gec-ne verba zing, maar zei alleen Ik heb levensmiddelen mee gebracht, die men mij op 't slot heeft geschonken. U kan nu naar hartelust eten en drinken, want u is stellig lieelemaal uitgehongerd. Met veel moeite at Jean Vandale eenige betenCesarine daarente gen gebruikte al het heerlijke met een bijzonder genoegen en ver dween toen in haar slaapvertrekje. Het kon ongeveer twee uur in den morgen zijn, toen Vandale, die voor 't langzaam uitdoovendo haardvuur zat, zachtkens tegen de vensterluiken hoorde kloppen. Hij opende de deur en zag Helene voor zich. Ze was kalm en bedaard als kwam ze op eene gewone wande ling van huis. Hier ben ik, zei ze. Wat ver langt u van mij Ofschoon Cesarine sliep en de dokter wel vertrouwen in haar stelde, achtte hij het toch! raad zaam om met Helene buiten de hut te blijven. In bet boschje spr*-. [leiding van de woorden, door dë 'voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaal gewijd aan de nagedachtenis van koning Humi bert I, welke woorden de minis: ter van buitenlandsche zaken hier te lande, de heer Beaufort, ter ken nis van de Italiaansche regeering heeft doen brengen. De Italiaansche regeering, zich in dit schrijven zeer gevoelig be- toonende voor dit hoogelijk door haar gewaardeerde bewijs van deelneming, verzocht den zaakge lastigde aan de presidenten der beide Kamers door de tusschen- komst van onze Regeering de be tuiging barer groote erkentelijk heid wel te willen overbrengen. Onderwijzers pensioenen. In de maand Mei jl. is door de ministers van binnenlandscho za ken en van financiën eene commis- siq benoemd, bestaande uit de hee- ren prof. Van Geer, hoogleeraar te Leidenprof. Van Pesch, hooglee raar te AmsterdamA. E. Rahu- sen, oud-hoogleeraar aan de Poly technische Schoolen J. C. Mul der, directeur van het Rijks-pen sioenfonds, tot het instellen vai: een onderzoek naar de financieele gevolgen voor den Staat en het Rijks-pensioenfonds, welke de in voering ten gevolge zou hebben dei- wetsontwerpen tot regeling van de pensioenen en die hunner we duwen en weezen van de onder wijzers en onderwijzeressen, ver bonden aan openbare en bijzondo re scholen, van het personeel ver honden aan de gemeente hoogere burgerscholen, onverplichte ge meent© burgerscholen en gymna sia, gemeentelijke middelbare scho len voor meisjes en gemeentelijke kweekscholen voor onderwijzer? en onderwijzeressen. Deze omvang rijke arbeid zal geruimen tijd ir beslag nemen. Markt nieuws. Haarlemmermeer, 25 Oct. 1900. Roode Wintertarwe f6.50 6. Jarige tarwe ƒ7.20 7. 40, Witte ta»-- ƒ5.50 6.50, Rogge ƒ4.5.25, Haver 5.75 6.25, Chevaliergersf ƒ5.5.-40, Winiergerst 4.20 4.40. Paardeboonen 5.9z 6.25, Bruine Boonen ƒ8.50 9.25, Groene erwten ƒ6.50 voetstoots, 7.50 op kook, per 50 Kg. inclusief te veld staande. Amsterdam, 27 Oct. 1900. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Dokkumer Jammen ƒ1.90 3.Franeker 1.90 3.Zaaiers ƒ1.75 1.85. Wondjes ƒ1.40 1.60. Blauwe ƒ2.10 2.30. Zecuwscho Spui- schë Jammen ƒ3.25 3.60. Poters ƒ1.30 1.50. Flakkecsche ƒ2.75 3. Blauwe 2.40 2.C0. Pruisische Ham burgers ƒ2.80 3.Roode ƒ2. 2.20. Westlandsche Zand ƒ2.50 4.50. Uit de Arbeiderswereld. BUITENLAND. De Antwerpsche diamantbewerkers en de fabrikanten hebben de bemid deling van den Nijverheids- en Ar beidsraad aangenomen. Onze Betrekkisggids. Aan Geabonnecrden op dit blad en hunne huisgenooten worden aan onze bureaux, Gebouw „Het Spaarne", Kampersingel 70, op aanvrage do adressen medegedeeld, waar deze be trekkingen zijn te bevragen. Abonné's buiten Haarlem, ontvangen inlichting tegen toezending van postzegel. 109. Agent gevraagd voor een nieuw consumptie-arikel; zij die hotels eï café's geregeld bereizen, genieten da voorkeur. Flinke provisie. 110. Gevraagd een flink bankclbak- kersbediende eenige jaren bij het vak werkzaam 111. Met 1 November gevraagd een bekwaam huisknecht 112. Gevraagd een bekwaam Bak kersknecht, bekend met kleinbrood- b&kkerij Ongehuwd, P. G., omstr 25 jaar. 113. Bekwame machinedraaiers-scha- vers, vuurwerkers en bruggenbou wers, kunnen direct geplaatst worden. 114. Gevraagd een huishoudster in een gezin van 2 personen, die genegen is de huishouding op zich te nemen, met behulp van een werkvrouw. 115. Wordt gevraagd een keuken meid, geneigd eenig huiswerk te ver richten. Loon 130. Goede getuigen vereischt. ken zo lang en zacht met elkander, en toen ze van elkaar gingen, gaf Vandale aan het jonge meisje twee brieven. Deze is voor Martial bestemd, zei hij, deze andere zal u aan Ncël doen toekomen, die zeker morgen reeds in „Rouches" zal zijn cm de toebereidselen voor het duel te maken. De beide brieven waren volko men eensluidend van inhoud en bevatten deze woorden Ik hen de gevangenis ont vlucht om het duel tusschen u hei de te verhinderen, want dat duel zou eene misdaad zijn. Ik ben ontvlucht, opdat ge de waarheid zult vernemen omtrent den dood van Riehardier en Renaud en den schuldige zult leeren kennen. La ter moogt ge dan duelleeren, indien ge het nog noodig vindt en ge dan niet eerder door de gemeenschap pelijke smart, die ge zult onder vinden, in elkanders armen wordt gevoerd. Ik verlang niets meer van u dan uitstel voor het duel van één dag. Nadat Vandale de beide brieven aan Helene had gegeven, voegde hij er op fluisterenden toon eenige 'voorschriften -bil waarna hii het jonge meisje aan de borst drukte met de woorden We zijn beiden verloren, mijn arm kind, u en ik. Ons leven is afgesloten. Wij hebben onze straf gevonden in onzo eigen fouten. Zij snikte luide. Toen ze zich gereed maakte om heen le gaan, vroeg ze wil me dus niet zeggen, wat u denkt te doen? Ik kan het niet. Maar is u dan tenminste ze ker, dat Savinien de straf krijgt voor zijne misdaden Ja, daar ben ik zeker van. Vergeet geen enkele van mijne voorschriften. Doe precies zoo als ik u gezegd heb. Ledig den lij densbeker tot den bodem en wacht dan geduldig de straf af. Ik zal u gehoorzamen. Onbevreesd nam zij den terug tocht door het donkere bosch aan. Den ganschen nacht zat hij pein zend voor het zacht knappende vuur, van tijd tot tijd rillende en schokkende. fWordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 6