J.Vollebregt Mum Nagekomen Advertentiën. AAÏÏBËSTEDÏÏÏG^' pUT Amerk. Orgel -u Smedestraat 1, Allerfijnste Leidsche Natuur boter. Prima Goudsche-, Leidsche- en Edammer Kaas. Roomkaasjes. Diverse Fransclie Kaassoorten. Vervolg Stadsnieuws. EoniDginnedag. Donderdagavond had in de hoven- raai van de sociëteit „Vereeniging", onder voorzitterschap van den heer Mr. A. A. v. d. Mersch, eene algemce- ne ledenvergadering der vereeniging „Koninginnedag" plaats. Behalve het bestuur waren een 40-tal leden tegen woordig. Dö voorzitter opende de bij eenkomst, mot de leden bet welkom toe te roepen op deze eerste vergade ring na den verjaardag van H. M. de Koningin. Tevens bracht spr. in her innering de" heugelijke gebeurtenis van de verloving van H. M. de Koningin metZ. H. Hertog Hendrik van Mecklen- burg-Schwerin, eene gebeurtenis, die voorzeker alle leden der vereeniging verblijd heeft, en die zco wij hopen, moge zijn tot heil van H. M. en Ilaar Huis, tot heil vau ons volk. Telegra fisch heeft de vereeniging uiting aan haar gevoelens gegeven en vertrouwt daarmee een goede daad te hebben verricht en in den geest der leden te hebben gehandeld. (Applaus). Verder wees spr. op den laatsten feestdag, die, al zijn er ook enkele opmerkingen ge maakt, over 't algemeen goed geslaagd is. Al is alles niet precies gegaan zoo als men gewenscht had, men moet in aanmerking nemen dat het 't eerste feest was, dat de vereeniging „Konin ginnedag" als zoodanig gaf, en dat het wel grootscher had kunnen zijn, als de kas het maar had toegelaten. Te vens bracht spr. een woord van dank aan den heer Rühl en zijn corps, die de feestviering ^oo plechtig hadden ingewijd; verder aan allen, in 't bij zonder aan de onderwijzers, die tot het welslagen van de aubade hadden meegewerkt en zeide dat het bestuur liet voornemen had, nu het gezien had dat er nog plaats op de Groote Markt over was, meerdere kaarten aan leden voor dit feest uit te geven. Een woord van dank aan den organist voor de middaguitvoering in de kerk en ver der aan allen die tot het welslagen der 'volksfeesten hebben medegewerkt, mag: ook niet achterwege blijven. Spr. ge- looft bij het herdenken van dit alles, dat de verjaardag van H. M. de Konin- gin tot een waren feestdag is gemaakt. Ten slotte bracht spr nog een woord van hartelijken dank aan den secreta ris, den heer J. J. Zeewoldt, die bij de voorbereiding der feesten een groot en moeilijk werk heeft gehad. Met den wensch uit te spreken, dat de secreta ris nog vele jaren in gezondheid in 't bestuur werkzaam moge zijn, en met dezelfde ijver en lust de taak van se cretaris waarnemen, besloot spr. zijn mot applaus begroete openingsrede. Na de goedkeuring der notulen, nam do voorzitter andermaal bet woord om een woord van hulde te brengen aan de nagedachtenis van wijlen clen heer; W. C. de Vos. Het vele wat bij voor de vereeniging gedaan heeft is allen j bekeend; een woord van weemoedige i herinnering aan zijne nagedachtenis mag dan ook niet achterwege blijven. Hirna bracht de secretaris vefslag over 't afgeloopen jaar uit. Daarin werd gewezen op 't oprichten van de vereeniging, verder het doel uiteenge zet en gezegd hoe door de medewer king van vele ingezetenen de vereeni ging! *n slaat was vele kinderen te trakteeren. De onkosten die hot vorige jaar voor de kinderfeesten ƒ3000 be droegen, waren dit jaar slechts 763.49; Hierna bracht ds secretaris verslag over 't afgeloopen jaar uit. Daarin werd gewezen op het oprichten van de ver eeniging; verder het doel uiteengezet en gezegd hoe door de medewerking van vele ingezetenen de vereeniging in staat was vele' kinderen te traktee ren. De onkosten, die het vorige jaar vóór de kinderfeesten 3000 bedroegen, waren dit jaar slechts f 763.49; hetgeen in hoofdzaak aan den heer Schürmann te danken is. Hot verslag sluit met den wensch dat een ieder medewerke om de vereeniging in bloei té' doen toene men, opdat de verjaardag van do Ko ningin steeds' op waardige wijze lean gevierd worden. Uit de rekening en verantwoording van den penningmees ter bleek, dat de ontvangsten bedroe gen 2020.89, de uitgaven 1932.66.1, zcodat de kas sloot met een voordeclig saldo van f 94.221. De rekening was nagezien efci goedgekeurd door eene' 'commissie bestaande nit de hseren: Franken, Ratelband en G. van der Most van Spijck. De heer do Beïl wenscht om eventueele praatjes te voorkomen, deze rekening ter inzage voor de leden te leggen. De voorzitter antwoordt dat dan eerst het reglement moet gewijzigd worden. Na eenige dis cussie wordt de rekening goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de lieeren Prent van den Berg en mr. Ph. 't Hooft. Verder stelt het bestuur voor met het oag op de uitgebreidheid der werkzaamheden, het aantal be stuursleden met 4 te vermeerderen. Wordt goedgekeurd. Gekozen worden de heeren Mr. A. Rasch, P. Goedkoop, Teding van Berkhout en Binger. Te vens stelt de voorzitter voor, de heeren Jhr. Mr. Boreel van Hogelanden, bur- gemeesLer, en Mr. G. van Tienhoven, Comm. der Koningin, te benoemen resp. tot eerc-voorzitter en bescherm heer, hetgeen voorzeker tot den bloei der vereeniging zal medewerken. Boi- den hebben zich reeds daartoe bereid verklaard. Bij acclamatie werd dit voorstel aangenomen. De heer v. d. Boom geeft het bestuur in overweging weder volksfeesten in te voeren, die nuttig en aangenaanï werken. De heer Vcrwijnen wijst er op, dat de volksver makelijkheden moeten zijn voor het publiek, en niet zooals dit jaar de voor stellingen o.a. in den schouwburg, door een groot gedeelte van de leden wor den bijgewoond. Het bestuur van die commissie heeft dan ook en bloc zijn ontslag ingediend, omdat het zich met de inzichten van het hoofdbestuur in deze niet kon vereenigen. De voor zitter, antwoordende, zegt dat de volks vermaken niet op het programma kon den gezet worden vanwege de hoogc kosten. Evenwel zal het bestuur dezen wenk dit jaar in overweging nemen. De opmerking van den heer Verwij nen is juist, dat deze uitvoeringen fei telijk voor het publiek zijn. Het bestuur is dan ook voornemens om dit jaar voor af met de commissieën in overleg te treden, ook wat betreft het afgeven van kaarten. De heer De Bei! spreekt de wen scha lij lchcid uit dat de feestvieringen in het Leidsche- en Schoterkwartier op den- zelfden dag vallen, opdat de kinderen uit die kwartieren geen dubbel feest vieren. De voorzitter antwoordt dat reeds in dien geest gewerkt wordt en dat mevr. Visser van Hazerswoude, de beschermvrouwe der „Vereeniging Leidsche kwartier" pogingen daartoe zal aanwenden. Do heeren van Dorp en Sarlet vragen, of de commission, nu hun werk is afgeloopen, neg blijven bestaan, daar geen enkel artikel daar op wijst. Gaarne zouden zij den werk kring der commissieën bij reglement zic-n omschreven. De voorzitter zegt, dat het bestuur dit zal overwegen; hij meent dat de commission thans ontbon den zijn. De heer Crommelin zou gaar ne het huwelijk van H. M. feestelijk willen herdenken; dit ligt ook op den weg der vereeniging. De heer v. d. Boom wil de contributie van de leden bestemd houden voor de feestviering op Koninginnedag en dan voor dit eerste feest in Januari eene vrijwillige bijdrage zien te krijgen. Daartoe wordt besloten. Ten slotte brengt de heer Ver wijnen namens de vergadering een woord van dank aan het Hoofdbestuur, voor betgeen het voor bet welslagen der feesten gedaan heeft. Hierna wordt de vergadering geslo ten. Donderdagavond traden voor een slecht bezette zaal in de Socië teit „de Kroon" als sprekers op Mevr. Dr. Aletta Jacobs en de lieer F. W. N. Hugenholtz. Eerstgenoem de besprak de noodzakelijkheid van vrouwenkiesrecht; de heer liu- •genholtz die van algemeen kies recht. Morgen hierover meer. Op de vergadering van ambtena ren der N. Z. A. S. M. Donderdag avond in het Hotel Lion d'Or ge houden, werd het volgend telegram aan President Kruger gezonden. „Aan Z.H.Ed. den Staats-presi- dent der Z. A. Republiek. De vergadering van de afdeeling Haarlem von den Bend van uit Zuid-Afrika verdreven Z. A. S. M. personeel, beden vergaderd, reept u hartelijk welkom toe in Europa, met de beste wer.schen voor ónze strijdende stamverwanten De Voorzitter." Morgen komen wij nader op deze vergadering terug. Gevonden voorwerpen. R. K. Kerkboek, een jongens- cape, een spoeltje van een naaima- chine. Een te Velsen wonende vrouw werd gisteren in de Kleine Hout straat door een rijtuig aangereden met het ongelukkig gevolg, dat zij haar rechterarm bij de pols brak en liaar voet danig bezeerde. Na bij een apotheker te zijn binnen gebracht werd zij per rijtuig naar het St. Elizabethsgasthuis overge bracht. Een 3-jarig zoontje van Booms te -Overveen, wiens vermissing was aangegeven, is heden morgen sla pende gevonden lusschen stellin gen in een bollenschuur. In het Geheel-onthoudersgebouw Kleine Houtstraat 44, trad Donder dagavond in een cursus-vergade ring voor bloemisiwerklieden als spreker op de heer Mr. H. Ph. de Kanter, die in breede trekken het doel en het nut van Kamers van Arbeid schetste en de aanwezigen krachtig tot organisatie opwekte. Het stoffelijk overschot van wijlen den heer H. van Breemen zal a.s. Za terdag des middags te 12 uur op de begraafplaats aan den Schoterweg ter aarde worden besteld. Wij melduen gisteren dat te Bcnne- broelc een paard op hol was geslagen, toebehoorc-nde aan den stalhouder v. d. B. aan de Parklaan. Dit is onjuist. Het was van een stalhouder in de Rid derstraat. 40 leden van de Tien zijn uitgc-noo- digd tot een eereavond van Elise P. v. Biene, in den Schouwburg Frasc&ti te Amsterdam, door een Brandverzeke ringsmaatschappij aldaar. .n. duel. Een doodkalme Anegang gisteren avond omstreeks kwartier vóór negen uur. In eens verandering van tooneeL Hoe 't aankwam weten we niet, doch plotseling zien we twee eikaar omar mende, ronddraaiende, zwijgende ge stalten. En zij sloegen elküar met handen en met vuisten. Kétt was in gewone dienst- meisjeskleeding, de 'ander een juffer tje met mantel en hoed. Dra zonder hoed. Waar hij vandaan kwam welen wij niet, doch in eens zagen wc in de hand der dienstmaagd het kenteeken der mannelijke onderwerping cn van de vrouwelijke heerschappij, den pantof fel. En hij deed zijn werk! Dof bonkend op het ontbloots hoofd der tegenpartij, ging hij één, twee, ja tienmaal op en neer! Een zware stap nadert, dichter hij komen ook de locschouwers. Magnetisch werkt de agentenlaars op de strijdende Kenau's. De nieuwc-r- weisclie Siamceschc tweeling scheidt zich. De agent terug. De dienstmaagd verdwijnt zonder spoor na te laten. De juffrouw strijkt zich het haar recht. Een galante jongeling brengt baar liet in de hitte van den strijd verloren hoofddeksel. Zij verdwijnt. Even hooren we nog: „Die hebben mekaar al meer le grazen gehad." De tosschouwers gaan uiteen. Langer dan één minuut duurde het schouwspel niet. De Ned. Opera geeft Maandagavond in dc-n Schouwburg alhier een opvoe ring van Mignon. Woning-Coöperatie. Naar aanleiding van ons verslag over woning-coöperatie deelt men ons mede,, dat de grondslag der te vormen coüpe- ratio niet behoeft te zijn de door Prof. T. aanbevolen; wie zich lot bouwen wil len vereenigen, zijn geheel vrij in de keuze der soort van coöperatie. Bui tendien behoeft niet juist gebouwd te worden op Bosch en Vaart, men kan ook andere terreinen kiezen. Bij ons had het inleidend woord van den voorzitter de mecning gevestigd, dat juist de bedoeling was eene coöpe ratie op de grondslagen door den spre ker van den avond ontwikkeld. De beer Speelman, wien zooals wij gisteren mededeelden het voornemen wordt toegeschreven om zijn ontslag als raadslid te nemen, heeft zitting voor het 2e kiesdistrict, hetwelk bij de ver kiezingen in 1899 de heeren van Die ren Bijvoet, van de Kamp cn Schram afvaardigde. Aanbesteding. Op Donderdag G December c. k. zal de Commissaris der Koningin in deze provincie aan het gouvernementsge bouw alhier aanbesteden het onder houd der rijkszee- en havenwerken op het eiland Urk, gedurende de jaren 1901, 1902 en 1903. (Raming 12609 per jaar.) De aanbesteding voor het maken van de stoomponthavens voor het stoompontveer te Velsen ter ver vanging van de straatwegbrug in den rijksweg van HaarlemAlk maar, is bepaald op 20 December a. s. Een en ander is geraamd op ongeveer f 440.000. Zekere K., los werkman, wonen de te Haarlem, had op 12 Novem ber een handwagen gehuurd bij den wagenverhuurder P. Stijl, al daar, om een varken te vervoeren naar Overveen, bij welke gelegen heid de man zoo diep in het glaasje keek, dat hij den wagen kwijtraak te en later niet wist waar deze was gebleven. Thans is het voertuig evenwel terecht en door bemidde ling van de Bloemendaalsche Poli tie teruggegeven aan den eigenaar. Naar wij vernemen zal het Christe lijk muziekkorps „Kunst na Arbeid", directeur de heer George Schmidt, onderafd. der Ilaarlemsehe Jongc- lingsvereeniging Prcd. 12 la, op Dins dag 11 December a. .s in de grooie zaal van hel Brongebouw eene open bars uitvoering geven. Ds. G. J. A. Jon ker zal op Vrijdag 14 December d. a. v. voor de Jongeüngsvereeniging eene le zing houden over„Strindberg's be keering" Ook deze lezing heeft in het Brongebouw plaats. Men deelt ons mede, dat voortaan na afloop van de Bach-concerten alhier gelegenheid zal worden gegeven, om per clectrische tram naar Bloemen- daal te rijden tot welk einde men tol het Kenaupark doorrijden en hier moet uitstappen, om vervolgens met de ge reedstaande tram aan de nieuwe brug over den Schotersingel, verder te rei zen. Bloeniendaa!. In den nacht van Woensdag op Don derdag is eene poging tot inbraak ge pleegd in het hotel „Duin en Daal," door het boren van gaatjes in een gla- zon buitendeur Aan ceii (ö-r zalen, doei: het is den dader niet'gelukt binnen te komen. Heemstede. Burgemeester cn Wethouders stellen den Raad voor, over tc gaan tot het rooien van de navolgende boomen: Op den Binnenweg 14 iepen, die hol of kankerig zijn, of scheef gewaaid. Op de algemeens begraafplaats 2 iepen en 3 eiken, die moeten worden opgeruimd om meer ruimte te verkrij gen voor het maken van graven. Zaadvoort. Door B. en W. is vergunning ver leend alhier eene collecte te doen houden voor „ds Unie", school met den Bijbel, welke collecte in de vol gende week zal gehouden worden. Tot penningmeester van de Christelijke Zangvereeniging Im- manuël alhier is gekozen de heer D. Koper. Bij de politie alhier fs aangifte ge daan, dat ten nadcele van P. N. ter W alhier ontvreemd zijn 7 kippen en 1 haan. Een onderzoek is ingesteld. Houtrijk on Polanen. Als lid van het kiescollege der Ned. Herv. kerk is Donderdagavond geko zen de heer C. van der Tange alhier. Uc campagne aan de beetwortel suikerfabriek „Holland" alhier, zal omstreeks half December reeds zijn geëindigd. ING-ËZOHDSN MEIiADHE- IiINGJSN. 3D cents por regeL Genezing van een Jichtlijder. Wat is jicht? Men heeft in 't begin een doffe pijn gepaard gaan de met prikkelingen, verdoovingen, voortdurende gewaarwordingen van koude en warmte in dc lende nen. Vervolgens worden de aan doeningen plotseling heviger. Het -slapen wordt alsdan onmogelijk. Elke poging, elke beweging ver ergert de pijn of doel ze ontstaan indien dezelve verdoofd is. De Pink Pillen van Dr. Williams die de beste spierversterkcr zün en te gelijkertijd de volmaakste hernieu- wer van bet bloed, hebben eene grooie werkdadiffheid bij al de ziekten die met de jicht iets ge meen hebben; zooals schele hoofd pijn, neuralgies. De gedeeltelijke verlamming, ataxie locomotrice, St. Vitusdans welke alle voortsprui ten uit de uitputting der spieren, zullen in de Pink Pillen een gevaar- 3ijken vijand vinden. Dit is er den besten lGf over spreken. De heer H. J. Esselink te Ruurio had ons ook geschreven, dat de Pink Pillen hem geholpen hadden, doch ens niet medegedeeld van welke ziekte hij genezen was. On ze reporter begaf zich tot hem en na het doel van zijn bezoek mede gedeeld te hebben antwoordde de heer Esselink hem, ja die Pink Pillen hebben bii mij wonderen verricht. U moet weten, zco ging hij voort, dat ik een groote lief hebber van jagen ben, welnu ik leed zoo aan jicht in mijne ai-men dat het mij niet mogelijk was het geweer aan te leggen, cn moest ik deze uitspanning vaarwel zeggen. Gelukkigerwijze heb ik de behan deling der Pink Pillen gövolgd en kan thans mijne armen bewegen gelijk ik wil. Zeer werkdadig voor bloedarmoe de, rheumatiek, zenuwpijn, neu rasthenie, heupjicht, verlamming, afaxie locomotrice, zenuwziekte, klierziekte enz. enz. Zij hergeven schoone kleuren en handelen in al ie gevallen van verzwakking bij de vrouw cn hebben op den man eene werkdadige werking tegen alle ziekten veroorzaakt door over dreven arbeid en buitensporighe den. Prijs fl.75 de doos: f9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snabiiié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending te gen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en omstreken bijWed. W. PLAATZER v. d. HULL, Droge rijen, 28 Jansstraat. Wacht U evenwel voor de na maaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den Héér Snabiiié te Rotterdam of bij de depothou ders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoopen goed- koopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te bedriegen. Onze verslaggever ver nam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er in- geloopen zijn, en hoegenaamd niet do minste uitwerking dezer nage maakte Pink Pillen ondervonden hadden, onnoodig te zeggen dat de ze personen spoedig, met het ge bruik. der echte Pinkpillen, weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pink Pillen heeft nog nooit iemand genezen. Afbeelding der 1 - doos Laatste Berichten. Examen Vrije en Orde- oefeningen. Haarlem, 22 Nov. Geëxamineerd G can tl. Geslaagd de dames J. B. Hoo- gendiik, van Alkmaar L. F. Boekstal, van AmsterdamA. C. G. Hoonstra, vart Hilversum. Zand voort. In dc Donderdagavond gehouden openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, waarbij alle leden aanwezig waiin, werd medegedeeld dat was ingekomena. een nader schrijven van den heer M. Teekraan nopens zijne aanvrage tot aankoop van eenigen gemeentegrond aan het Schelpenplein en 1>. een stratenplan van liet land aan de Groote Krocht van den heer H. Driehuizen. Beide stukken werden, gesteld in handen van B. en W. om prae-advies. Vastgesteld werden het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag dienst 1900 tot een bedrag vau 581 en het suppletoir kohier van de Honden belasting, dienst 1900, tot een bedrag van 57.75, zooals ze door B. en W. waren opgemaakt. Behandeld werden eenige reclames tegen aanslagen in den hoofdelijken omslag. Afwijzend werd beschikt op die van E. Najan, N. v. d. Bos en J. Hofman. De aanslag van W. Driehui zen werd gebracht van 3.G0 op 2.40. Aan eenige personen werd op verzoek een half jaar afschrijving verleend van hondenbelasting. De wijziging der algemeene politie verordening, vastgesteld in de open bare raadsvergadering van 31 October j!., no. 6, werd naar aanleiding van eenige opmerkingen van heeren Gede puteerde Staten, ingetrokken en die wijzigingen met inachtneming van die opmerkingen, op nieuw vastgesteld. Nog werd opgenomen dat hpt verboden was de Kortcstraat te berijden in de richting van het Dorpsplein naar het Kerkplein. De Voorzitter deelde daarna mede, dat het wenschelijk was met het oog op het aantal leerlingen het aantal schoollokalen te vermeerderen met 4 en het onderwijzend personeel uit te breiden met onderwijzers of onderwij zeressen en deed namens B. en W. dienovereenkomstig een voorstel. Besloten werd de besprekingen over dit voorstel te houden in eene besloten vergadering, waarna dc openbare ver gadering gesloten en eene geheime zit ting gehouden werd. Door dc Politie alhier is wegens landlooperij proces-verbaal opgemaakt togen J. Z., die alhier rondzwervende, zonder middel van. bestaan, werd aan getroffen. Hij is ter beschikking van dc justite gesteld. In eene vergadering van de Feest commissie is besloten, den dag van het huwelijk van H. M. de Koningin feestelijk tc vieren. zij aan den dag Ic-gdc bij hare toejui' chingen. Sommige bloden waarschu wen president Kruger tegen de ij dele woorden der nationalisten. Marktniouwg. Amsterdam, 22 Nov. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friescke Dokkumer Jammen 2,503,10. Zaaiers i,85 1,90, Blauwe f 2,40—2,60. H&llemcrs f 1,751,80, Zeeuwsche Spuischo Jam men 2,50—4. Poters f 1,30—1,60. Flak- keesche 2,50—2,80. Blauwe 2,30— 3,10, bonte 3,10—3,30. Geld. Blauwe 22,49. Pruisische Hamburgc rs f 3,80 4, Roode 22,20. Ypolder Jammen 2,502,75. Wostlandsche Zand 3 4.50 per HL Hoorn, 22 Nov. Ter kaasmarkt gewogen 20G stapels, weg. 64.297 Kg. Prijskleine 81.50, commissie 29, midelbare Schiedam. 22 Nov. Noteering Makelaars f 11,75, Jene ver 15,75, Amst. Proef f 17,25, Beurs- commissie 11,50. Stemming vast. Lu we Spiritus 8,25, 8 3/8. SpèeHng-Com missie 1,60. Onze Betrekkisggids. Aan Geabonneerden op dit blad CL hunne huisgenooten worden aan ouzo bureaux. Gebouw „Het Spaarnc"," Kampersingel 70, op aanvrage do adressen medegodeeld, waar deze be trekkingen zijn te bevragen. Abonné's builen Haarlem, ontvangen Inlichting tegen toezending van postzegel. A 22. Gevraagd te Amsterdam, zeer bekwame tail ie werksters, goed kun nende garnecreu en volkomen in staat zelfstandig te werken. Salaris 20 per week. A 23. Op een kantoor te Amsterdam wordt, aanvankelijk op een salaris van 500 's jaars, iemand gevraagd voor administratieve werkzaamheden. Do voorkeur zullen zij genieten, die eeni gen tijd practische ervaring hebben genoten op een notaris-kontoor. Ken nis der moderne talen is een vereischte. A 24. Voor een fijne manufacturen zaak wordt een eerste-juffrouw, p. G., gevraagd. Kennis van 't kleine vak, zoowel als van lingeries, japous, blou ses enz. is vereischte. Salaris f G00. Al leen zij behoeven le reflccteeren, die gewoon zijn zelfstandig te werken cn met fijn publiek om te gaan. A 25. Bekwame rokkenwerksters te Amsterdam gevraagd. Telegrammen. (DIENST VAN HET BUREAU HOL- LANDO—BELGE VOOR „HAARLEM's DAGBLAD MARSEILLE, 23 Nov. Omtrent het oogenblik waarop Kruger de „Gelder land" verliet nog het volgende Toen allen vereenigd waren in het salon van de kruiser, nam de comman dant het woord en bracht een dronk uit op het welzijn van Kruger en het va derland. De president bleef zich mees ter niettegenstaande de plechtigheid van het oogenblik. Onder trommelslag en muziek der pijpers verliet Kruger het schip. Ondanks de onstuimige zee toonde Kruger door zijn cordate hou ding tegen de slingeringen van het schip bestand te zijn. Thans bekende hij, dat hij uit Parijs via Brussel naai den avond had een incident plaats bij Hotel Louvre. Een viertal personen van wie vermoed werd dat zij Engel- schen waren verliet het hotel. In hun houding zag het publiek een protesta- tie tegen de manifestaties ter eere van der Boeren. Het publiek omringde het viertal dat in een passeerenden tram wagen vluchtte. De ruiten van den wagen werden verbrijzeld en met stee- nen gegooid. Men wilde den wagen bestormen toen de politie opdaagde, die met groote moeite de manifestan ten uiteendreef. MARSEILLE, 9.40. Kruger vertrok om 9,30, de trein was 10 minuten tc laat. De Pres. was vergezeld van de ministers, het Parijschc comité, Eloff en een journalist. Op de perrons was een kolossale menigte, die luide juich te. Kruger sprak even voor het vertrek en zeide: „Burgers van Marseille ik zeg u dank voor de hartelijke manifes taties bij mijn aankomst alhier. Ik hoep van harte dat gij do sympathie zult blijven schenken, die wij zoo noo- dig hebben voor onze zaak van recht vaardigheid. De menigte juichte daar na onophoudelijk. PARIJS, 23 Nov. (R. O.) Do ..Eclair' zegt, dat de prefect van de Monden van de Rhóne gisteravond te half elf Kru ger is komen begroeten namens den president van de republiek en hem de dankbetuigingen van Loubet over bracht voor zijn telegram. De ochtendbladen zijn eenstemmig in het uitdrukken van hun eerbiedige sympathie voor president Kruger en in hun gelukwenschen aan de bevol- king van Marseille voor den tact, dien Provinciaal Gouvernement. Gedeputeerde Staten van NOORD HOLLAND doen te weten dat op 6 December o. k., des voormidd s te elf uur» zal worden aanbestt i het onderhoud van het Pro vin Gouvernementsgebouw in de Ja; - straat te Haarlem, over de ja: u 1901 cn 1902. Bestekken zijn tegen betaling van tien centen per exemplaar aan dat gebouw verkrijgbaar. Haarlem, 21 November 1900. Gedeputeerde Staten voornoemd. VAN TIEN HOVEN, Voorzitter. A. A. LAND, Grilfier. Te Haar Gevraagd. Een linis cf winkel in een der hoofdstraten. Zoo spoedig moge! k te aanvaarden. Brieven met prijsopgaaf o: d -r no. 1016 aan het bureau v. «1.la I. Voor billijken prijs te koop, een echt Amerik. Urge], donker Notenhouten met Spiogeltop, 10 registers, dubbel kopp., 5 jaar guarantie en 3 maaudou gratis les. Kan ook op termijnbetaling gele verd worden. Te zien bij W. AL- P HEN AAR, Maarten van Heems kerkstraat. 31. OVER DE BARTELJOFJSSTRAAT en hooger12 Meter franco en vrij van invoerrechtoa toegezonden l Stalen naar keuze, eveneens van zwarte, witte en gekleurde „Henneborg-Zijde" voor blouses en japonnen van 45 ct. tot fl 11.10 per Meter. Alleen echt, indien direct van mij betrokken. Q. Henneberg, Zijd8-Fabrikant, Ziirich, Kocinkl. eji Keizerl. Hofleverancier.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 3