Iii la Lsveassiom. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advcrtentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiors. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan liet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitó Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit zi^ ftlad zijde». Haar! em's Dagblad van 28 Nov. bevat o. a.liusland en China, Kr user's papieren, liet Deensche Ministerie in gevaar, II t inkomen der Koningin, Ouderwijs congres, Duitsche opsnijderij. Wagner's liefde voor dieren, Schadeloosstel ting aan Kamerleden, Een nieuwe liberale Kiesvereenlging te Haar lem. Politiek Overzicht. Mochten de vrienden der „be- schaving"-brenging in China zich verheugen bij de tijding dat de ge zanten in China tot overeenstem ming zijn gekomen, en de mogend heden diensvolgens waarschijnlijk ook, 't is toch weer mis. Overmaat van beschaving schijnt tot barbarisme, in dit geval onder ling wantrouwen, hebzucht, heerschzucht etc. te leiden. Het is opmerkelijk, dat Russi sche bevelhebbers in China zich hebben onderscheiden door het uitvaardigen van proclamaties waarbij grondgebied in bezit werd genomen, ondanks de medeonder tekening van het Engelsch Duit sche verhond door de regeertng te Petersburg en ondanks de Russi- che verklaring over de integriteit van het Chinoesche rijk. Zulke pro- ilamaties werden dan te Peters burg wel aan verkeerde opvattin gen van gegeven bevelen toege schreven; het ging moeilijk te be weren, dat de bevelhebbers het op eigen gezag of verantwoordelijk heid hadden gedaan; maar als het even door den beugel kon werd het feit. waarom het ging, niet onge daan gemaakt. Zoo is thans de Mandsjoerijsche quaestie •veder ter sprake gebracht; en uit hetgeen de Russische Re- ■geeringsbode en andere organen der Russische officieele wereld mededee'en is het vrij duidelijk, dat Rutland niet voornemens is dit deel van China te ontruimen. Daarin wordt o. m. gezegd: ,,Het is bij de onrustbarende toestanden in Mandjoerije onmogelijk, dat een bewak ngstroep, al wordt die ïog zoo gemaakt, den spoor weg, die meer dan 2000 wersten lang is, voldoende bewaakt, rust ,n orde handhaaft, en de baan be schermt voor beschadiging. „Daarom verblijft een deel van onze troepenmacht vcorloopig in Mandsjoerije. De eerste, vierde en vijfde Oost-Siberische scherpschut tersbrigades zullen, met voldoende andere wapensoorten versterkt, dezen winter in Mandsjoerije blij ven, en het zal van de tot standko- ming der rust afhangen wanneer en in hoeverre deze troepenmacht zal kunnen worden verminderd." In verband met dit besluit heeft generaal Lenewitsj, de comman dant der Russische troelen in Pet- sji-Li, bevel ontvangen alle troepen, Venllletaii. Naar het DuiLsch. 15) Ik moet bekennen dat ik daar over tot nog toe weinig heb nage dacht en met een eenvoudig „ja" of „neen" kan men deze vraag ook moeilijk o; 'ossen. Dat wil zeggen dat ook u, ge deeltelijk onbewust, den invloed ondergaat van het aloud vooroor deel uwer kaste. Ik ben overtuigd dat u aan uw menschlievend doel zonder aarzelen een vermogen zou opofferen en daarentegen cr niet licht toe zou besluiten uw toestem ming te schenken voor het huwelijk iwer zuster of uwer kinderen met iemand beneden hun stand. Dit is le grens, die zelfs door een zoo on bekrompen denkenden geest als de ïwe niet kan worden overschreden In haar stem klonk plotseling een reurigheid, die moeilijk kon ver jaard worden door den loop van iet gesprek. Ze liet het hoofd te- I met uitzondering van vier batal jons, voor het vertrek gereed te maken. De afdeeling die in Petsji- Li zal achterblijven dient, om aan de overige mogendheden te toonen dat Rusland zich niet wil onttrek ken aan de samenwerking met de andere mogendheden. Rusland had reeds vroeger be sloten zijn troepen geleidelijk uit Peking terug te trekken naar Tient sin, doch dit besluit onuitgevoerd gelaten toen do heer Von Giers met het oog op de onderhandeling we der naar do Chineesche hoofdstad moest terugkeeren. Thans houdt Rusland alleen Mandsjoerije vast en laat het de bezetting van Pet-sji- Li geheel over aan de andere mo gendheden. Graaf Waldersee heeft eindelijk Li-Hoeng-Tsjang in audiëntie ont vangen; en Li heeft van dit vaak gevraagde onderhoud gebruik ge maakt, om er bij den generalissi mus op aan te dringen, dat de ge- heele provincie Petsji-Li door de troepen der mogendheden zou wor den ontruimd. Waldersee had daar al heel weinig ooren naar en den volgenden dag zond hij een afdee ling Duitschers, Oostenrijkers en Italianen naar de stad Ken-ling- tsjeng, aan den Chineeschen muur. Deze troepen hebben de Boksers uiteen gedreven en in eenige kleine re gevechten aanzienlijke verliezen toegebracht. Dit wordt algemeen opgevat als een krachtig en afdoend antwoord van graaf Waldersee aan den jam merenden en klagenden Li. De keizer en de keizerin bevin den zich thans in den YS-Men van den gouverneur van Simganfoe; hun verblijfplaats is omringd door e-en cordon van troepen. Slechts Toeng- foe-sian mag dat cordon en de hei lige grens zoo vaak overschrijden als hij dat wenscht, en de houding die hij aanneemt is zoo honend, dat hij zelfs alle voorgeschreven cere moniën achterwege laat, als hij tot den keizer het wcord richt. De keizer heeft nog hoop on ge neraal Ma, die met 5000 man buiten Singanfoe ligt, en wraak wil ne men op Toeng-foe-sian, wijl deze zijn neef vermoord heeft. Prins Toean is gevlucht en richt in Kan- soe een troepenmacht op, om Toeng-foe sian to hulp te snellen vcor het geval dat deze door de mo gendheden wordt verslagen en op gejaagd. Iedere poging om prins Toean Ie laten arresteeren is dwaasheid, tenzij hij met een groote troepen macht wordt aangevallen. Buitenlandsch Nieuws. Paul Kruges'. De „Etoile Beige" bevat het na volgende bericht over Kruger's pa pieren De avondbladen publiceeren een lijst van de stukkeu die president Kruger in zijn valies heeft mede genomen, te weten stukken die den he'-log en Fife. Koningin Vio- gen de groene takken, die de wan den van het prieël vormden, leunen r-n zag weemoedig peinzend om hoog naar de onbeweeglijke witte wolkjes, welker randen reeds een roodachtige tint begonnen aan te nemen. Meegesleept door het bekoorlijke harer verschijning en niet in staat de hem met geweld aangrijpende aandoeningen langer té overmeeste rt n greep Prosper haar hand, die ais vermoeid in haar schoot rustte. Het spijt me, dat u zoo slecht van me kon denken, juffrouw Red- lich! Is het dan nog noodig dat ik u verzeker dat er naar mijn gevoe len maar één enkel soort van af te keuren huwelijken bestaat, huwe lijken namelijk tusschen menschen die niet door waarachtige liefde lot elkaar zijn gevoerd, üf het mijn zuster of mijn kind betrof, nooit zou ik in dit opzicht van een ander gevoelen kunnen worden! En u zelf, mijnheer de baron? Zal u niet eerst eens rondzien onder de dochters van voorname families, wanneer u er toe denkt te beslui ten een levensgezellin te kiezen? En verondersteld dat uw hart er eens toe dreef lager af te dalen, zou het u dan niet zwaren strijd kos-' toria's schoonzoon, die voorzitter van de Chartered Company was, compromitteeren, verder tv.ee stuk ken bewijzende dat de prins van Wales en verschillende leden van zijn familie voor aanzienlijke sim men betrokken zijn bij de c.\p oi- tatie der Zuid-Afrikaansche dia mantmijnen, drie lijsten van E/v gelscho staatslieden, Lelanghebbe: d bij de diamantmijnen van Kimber- lcy, vier origineel© telegrammen, vcrvalsGht door den gouverneur der Kaapkolonie EdgarJ Milner Sir Alfred Milner), dan het bewijs van de rechtstreeksche medeplichtig heid van het departcm.nl van ko loniën, van den herlcg van Devon shire en van lord Grey aan den ja- meson-inval. G aanwijzingen van inkomsten die Chamber ain en zijn familie uit de Zuid-Af rikaansche Republiek hadden en ten slotte 7 diplomatieke stukken ten bewijze dat de Zuid-Afrikaanscho Republie ken alles deden om den oorlog te voorkomen. President Kruger ontving nie mand in den orhtand. 'i e e'.f uur 's morgens begaf dr. Leyds zich naar het departement van builen- landsche zaken om minister Del- eassé na het ontbijt een bezoek te brengen. Te twaalf uur ging presi dent Kruger uit om een rit te ma ken naar den kant der tentoonstel ling. Hij nam plaats in een onea. victoria cn hrd een warmen pels omgeslagen; aai zijn zijde zat z n kleinzoon Eloff. In het tweede rij tuig hadden r laats '-•'••omen dr. Heymans en de heer Frcde, poli- tiepr. fect van Transvaal. Repu- blikeinsche garden te paard en po litieagenten per rijwiel reden aan hel hoofd, t: wijl andere ruiters het rijtuig omgaven en er achter volgden. De prefect van politie en de directeur dor stedelijke politie begeleidden den stoet en overtuig den zich, dat da ordemaatregelen stipt werden uitgevoerd. Bij het afrijden van Hotel Scribe stonden de nieuwsgierigen opeen gehoopt op de trottoirs en moesten worden tegengehouden door drom men agenten; zij juichten den pre sident toe. Bij aankomst aan de ten toonstelling hield de stoet een oogenblik cp bij het paviljoen van Transvaal. Op de tentoonstelling bedankte president Kr' ;.t den 1 t Picard, welke hem geluk wenschte, dat hij den Eife'toren had bestegen. In het paviljoen van Transvaal heeft pre- dent Kruger eenige verzen uit een geopm-'-Vn bijbel gelezen, die daar lag. ii stond stil voor het portret van kolonel De Villebois Mareuil. De president k erde door bet Bois de Boulogne huiswaarts. Op den i.i.oer werd president Kruger gedurig toegejuicht. Den geheelen middag stond een men- schenmcnigte op de boulevards te wachten, die tic be'.oogingen van gisteren Iraa'de. Ook nu bleef het waardig karakter van de hulde onge-cho n<K n. ten, dat. meisje van geringe af komst behalve uw liefde ook uw naam te schenken? Ne.n, juffrouw Kathel Ik zou de ellendigste mensch zijn, die er rondloopt, als dergelijke ged ichten en aarzelingen mij bekropen, ter wijl ikiemr.n l liefhad en bemind werd. En p.ls u het niet als een ver metelheid 1 vsclu uwt... Een schaduw, die den ingang van hel priëêl ven! ii.'erde, deed hem verstommen en haastig trok K li the die ha.ml Brugs, die ze hem lot nu toe zonder weerstreven had laten behouden. De houtvester Fabian stond inde opening, somber en zwijgend, me! gloeiend - n strak >p h-"i b. i- den gericht. Langzaam lichtte hij de hand op to: aan den rand \ai zijn hoed. ff r:nt u mij niet kwalijk, juf frouw Rexich, ik zocht den hoiM- tuinman. Ze was opgesprongen en om het tafeltje heen geloopcn alsof ze hem met een handdruk had willen be groeten. Maar de houtvester trad terstond een paar schreden terug. Mijn oom is niet hier, zeide zij en het gelukte haar, niettegen staande al de pogingen, die ze deed De gezndheid van den president is uitstekend. Woensdagmiddag is er receptie op het stadhuis; de president ver trekt niet voor Donderdag. Het Deensche ministerie ia gevaar. Do Deensche minister-president, de lieer Schesled, is op een onpleizierige wijze door een lid der rechterzijde in het „Landsting" schaak gezet. De minister had bewci rd dat de gan- sche rechterzijde hein bij zijn optreden steun had toegezegd, ook voor da be lastinghervorming. Hierop verzekerde de leider van de groep-1 riis, dat hij, namens zijn fractie, geen steun had toegezegd. De minister hield vol dat dit onwaar was. Graaf Friis zond daarop zijn getui gen, de oud-ministers Scavenius en Keedtz-Xhott, aan den ecrstc-minister e;i het gevolg was, dat deze laatste den volgenden dag een verklaring voorlas in het Landsting, waarhij hij verzeker de, het te betreuren dat zijn uiting was opgevat als een beschuldiging van on waarheid aan het adres van graaf l'riis. Tevens zeide hij dat, ofschgon naar zijn opvatting graaf Friis wel steun had toegezegd, het ook wel mo gelijk was dat hij zich vergiste. De minister-president, was dus ge noodzaakt geworden, vrij smadelijk te rug te krabbelen. Daar komt nu ech- i.T bij, dat de heer Sehesied zijn mi nisterie heeft gevormd in de vafte ver onderstelling, dat li ij op de gansche rechterzijde kon rekenen. Anders had hij het niet gedaan. Hij verklaarde dan ook, dat als hij denzrlfden indruk van het bewuste onderhoud had gehad als graaf Friis, het resultaat van dat gesprek voor hem niet „voldoende" zou ijn geweest. Daar.de meerderheid van de rechterzijde het ministerie blijft steunen, is de groep-Friis (8 leden) uit liet partijverband getreden. Dit maakt dat hel ministerie nu nog slechts op 33 van de G6 ,,Landstings"-ledcn kan rekenen, waarbij dan nog de 4 leden- ministers komen. Zoodat het ministerie-Seliested wel den langsten tijd zal hebben geleefd. Aigeuieeue berjcuten. DE OORLOG IN ZU1D-AFRIKA De „Daily Express" haaJt de his torie weer op, dat Roberts aan dringt op het wegzenden van 20.000 uitgeputte troepen uit Zuid-Afrika, te vervangen door evenveel versche manschappen, uit Engeland to zen den; maar dat de kanselier der schatkist te Londen tegen dat voor stel bezwaar maakt om de groote .kosten. De „Express" voegt er bij dal ds zaken bij het Engelsche mi nisterie van oorlog in uiterst ver warden toes land zijn; Brodrick's taak wordt nog verzwaard door Wolseley's besluit om zijn post tè* verlaten voordat Roberts terug is. Er loopen tegenwoordig berich ten over consui Pott te Lourenpo- Marquez. Een Lissabcnsch blad, door den correspondent van de „Standard" a'daar als welingelicht aangehaald, d'cct een Droop op de niet haar stem den gewonen, on bevangen, vroolijken klank te ge ven. Maar als ge het goed vindt zal ik u helpen naar hem te zoe ken. Beslist afwijzend schudde Fabi an het hoofd. Ik dank u vcor de vriende lijke bedoeling, maar er is haast geen bij. Goeden avond! Hij wierp Prosper nog een zij ner sombere blikken toe, raakte nogmaals even zijn hoed nan en verwijderde zich met groole schre den in de richting van het bosch. lui the stond aar. den ingang van het prieel en zag hem na. Prosper kon haar gezicht niet zien en in de begrijpelijke verle genheid, waarin de onderbreking van zijn reeds half uitgesproken be teiiDnis hem gebracht had, waciit- e hij geduldig tot zij zich weder ot hem wendde. Toen dit einde- ijk geschiedde was hij getroffen loor de bleekheid van hear gelaat. Neem mij niet kwalijk, mijn teer de baron, zeide zij harshg, vanneer ik u nu alleen moot laten. Cn denkt u als 't u belieft, maar liet meer aan al de domme dingen lie ik tot u gesproken heb. Prosper was aan ha; r andere zij- Portugeesche regeering om Pott ten minste het land uit te zetten, al wil het hen niet strafrechterlijk vervol gen, om de Nederlandsche regee ring niet voor het hoofd te slooten. Maar de correspondent van de „Daily Mail" te Lourenijo Marquez seint dat Pott weldra uit eigen be weging naar Europa scheep gaat. Deze correspondent meldt nog, dat volgens berichten uit Portugeesche bron 1200 Boeren Vrijdag bij Lo- mahache een verpletterende neder laag hebben toegebracht aan de En- gelschen, die 100 dooden en 150 gewonden gehad zouden hebben, waarna de Boeren naar Swazieland teruggetrokken zijn. De Poriugee- zen hechten geloof aan dat bericht, omdat Portugeesche doktoren ijlings naar Lomahache vertrokken zijn. Intusschen is een Portugeesch blad te Lourenqo-Marqucz gewaar schuwd, omdat het wrijving zou teweegbrengen tusschen Engel- schen en Portugeezen. De correspondent van ..Central News" te Johannesburg seint dat Bolha's Boeren op dertig KM. ten oosten van Irene staan, en te Jo hannesburg kanongebulder ge hoord is. De berichtgever van de „Standard" te Pretoria zegt dat ge middeld iederen dag dertig Boeren daar gevankelijk binnengebracht worden. De geruchten over een nieuwe samenzwering tegen Ro berts zijn onjuist; wel zijn te Jo hannesburg eenige personen in hechtenis genomen, maar dat was om andere reden. De „Standard" verneemt uit Dur ban dat de troepen van generaal Wynne uit Vrede teruggekeerd zijn naar Standerton, met 2000 stuks hoornvee, 600 paarden en een groo te kudde schapen. Wynne's troepen zijn vervolgens naar Heidelberg ge trokken^ Stadsnieuws HAARLEM, 27 Nov. 1900. Liberale kiesvereeniging. Uit do bijeenkomsten, die op initia tief van de hceren W. Stolp en Dr. J. Timmer gehouden zijn met verschil lende kiezers alhier, is gisteren, Maan- dagvond, voortgevloeid de oprichting van eene nieuwe liberale kiesvereeni- ging. De vergadering waar dit geschiedde, had plaats op de bovenzaal van Café Neuf en werd bijgewoond door 37 per sonen. De heer W. Stolp voerde weder den voorzittershamer. De door hem gedane vraag of men besloot tot op- ricjiiling eener nieuwe liberale kies- vereeniging werd met applaus begroet. Uit inlichtingen door den voorzitter verstrekt nan een tweetal aanwezigen die do vorige vergadering niet hadden bijgewoond, bleek dat de bedoeling was, om een gematigd liberale kies- vereoniging op te richten, die zich der halve niet zal aansluiten bij de Liberale Unie; een kiesvereeniging, die zich met alle verkiezingen, 2e Kamer, Prov, Staten, Kamer van Koophandel en Ce de gelreden en trachtte haar in de oogen lo zien. Ik heb niets bemerkt van dom me dingen, juffrouw Kathe, ik weet alleen dat u me beloofd heeft mij als leermeester aan te nemen en het zou me zeer veel verdriet doen als u nu al berouw van uw toezegging had. Welneenl antwoordde ze met een gedwongen lachje; dat van haar onrust en verstrooidheid getuig e; ik zal altijd met het grootste genoe gen naar u luisteren als het u wer kelijk niet verveelt met me te pra ten. Maar nu moet ik heen. Aller lei huiselijke plichten wachten me. Ze reikte hem de hand en mot verrukking voelde Prosper den warmen druk daarvan. Tot morgen danl fluislerde hij innig; ik zal de minuten tellen, die me scheiden van het oogenblik, dat ik u weerzie, ik heb u nog zoo veel, zco ontzettend v el te zeggen. Ja, tot morgcnl was haar ant woord, en na een inwendigen strijd voegde zij er aarzelend aan toe: Maar nu moet u lanes den kortr sten weg naar het slotje terug koe ren... niet door het bosch! Belooft u me dat? Hij begreep niet wat haar dezen meenteraad, zal inlaten en die bij de Raadsverkiezingen samenwerking met andere kiesvereenigingen zoeken zal. Daar nu de vereoniging was opge richt, werd besloten tot benoeming vno vijf bestuursleden. Als zoodanig wer den bij eerste stemming gekozen de heeren dr. J. Timmer, Mr. C. H. van Meurs, Mr. Joh. Spoor, Mr. C. G. Evei> wijn Lange on P. Vierkant. Vóór de stemming had de heer Stolp uitdrukkelijk verklaard, dat hij niet voor een plaats in 't bestuur in aan merking wenschte te komen Al deze heeren namen de benoeming aan. Zij zullen de functieën onderling verdeelen en reglement en statuten der nieuwe vereeniging ontwerpen De heer Stolp 6loot daarna de ver gadering, doch niet dan nadat Mr. v. Meurs tot hem en Dr. Timmer een woord van dank gesproken had voor het genomen initiatief, hetwelk door de vergadering met applaus begroet werd. R. K. Volksbond. Maandagavond hield de afdeeling Haarlem van dezen bond hare gewone 14daagsche vergadering. Op deze bijeenkomst trad op de heer De Vos, die ons zijne wonderen op 't gebied der teekon- en schilderkunst liet aanschouwen, welke hij door eenige toelichtingen ophelderde. We kregen o. m. to zienliet teekenen van perso nen met behulp van de figuren uit het kaartspel of van eenige op 't papier ge zette punten. Ook wijdde de heer De Vos ons in de kunst van perspectief teekenen in, terwijl hij van zijne be kwaamheid als schilder blijk gaf, door het in eenige minuten op 't doek bren gen van een aardig landschap. Dc heer De Vos besloot zijne „seance" met het teekenen der portretten van Koningin Wilhelmlna, den Paus en president Kruger. De leden waren in vrij groeten getale opgekomen. Hoe gevaarlijk gooien soms ie. Vrijdagmorgen omstreeks negen uur plaagden eenige meisjes een jongen op de Nassaulann, door hem niet eenige koolstronkjes le gooien. De jongen werd hierdoor zóó kwaad, dat hij een dier koolstronkjes nam en naar een der meisje» wierp. Hij mikte zoo goed en gooide zoo straf dat hij het meisje even boven haar oog met kracht raak te, zoodat zij dit zal moeten missen, tenminste dit verklaarde de dokter, die dadelijk gehaald was. Maandagavond werd door de politie naar het bureau gebracht de z. g. „gek ke Tijssio", die een anderen jongen niet een scherp voorwerp een gat in het hoofd had geslagen, waardoor een bloedende wonde ontstond. Onz9 Preot 'okarner. Op 't oogenblik zijn in onze Prenten- karuor te zien een aantal platen he- trekking hebbende op de reis van Pre sident Kruger, do Transvaal-oorlog. de gebeurtenissen in China, de strijd in Ashanti, de Carlistische standjes, do laaiste Spoorwegongelukken, enz. wensch deed koesteren, i.iaar hij zou natuurlijk „ja" hebben gezegd al was haar wensch nog veel zon derlinger geweest. Een warme blik vol beloften beloonde hem voor zijn bereidwilligheid; daarop snelde zij heen en Prosper bedacht to laat dat hij uur noch plaats van het wederzien met haar bepaald had. Nu, ik zal onder een of ander voorwendsel hierheen komen, zoo dacht hij. Wat komt het er eigen lijk op aan of de lieden al bemer ken hoe het mcl ons gesteld is. Ik zal mijn liefde niet lang ver bergen alsof het een geheim ware, dat bestraffing verdient. Werkelijk was het hem veel lich ter gevallen zijn kwalen en bekom meringen diep in zijn binnenste te verbi r'en dan het hem nu viel zijn groot geluk voor de menschen te verzwijgen. Van zijn vroolijke stemming tenminste moest hij an deren deelgenoot maken zoo het hem al nog niet veroorloofd was de oorzaak daarvan to verraden. En een half uur later betrad hij het thans zoo schitterend gemeubi leerde salon van het slotje met het vroo'ijksl lachen, dat ooit zijn bleek, door lijden veranderd gelaat had opgehelderd. Ü:- EA.'V No. 5343 1 ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het gelieele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02)4 Gellloatreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37)4 de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Baiten het Arrondissenu i .irlcm is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bnreanx: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak Lq de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Tclofoonnnmmer der Administratie 123. Intercommunale aansluiting. 18e Jaargang. Woensdag 28 November 1900.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 1