In fli Lmnsstori 9 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad. in Haarlem en Omstreken. 18e Jaargang. Zaterdag 1 December 1900. No. 5346 ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door Let geLeele Rgk, per 3 maanden. 1.65 Afzonderlijke nummers0.02)4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37)4 de omstreken en franco per post 0.45 AD VERTEN TIEN: Van 15 regels 50 Ota.iedere regel meer 10 Cts. Buiten Let Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groot© letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Eedactië 600. Telefoonnummer der Adialu.ytratic 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Bockhandelaren en Conrantiers. Met uitzondering van Let Arrondissement Haarlem is Let uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan liet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad -verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PuUicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Snee., Parijs 31Faubourg Monlmartre. Dit numme bestaat uit ZS8 bladzijden. Haarlem's Dagblad van} 1 Dec. bevuto.a.HetEugelsche garnizoen van do Wotsdoip, 400 man sterk met 2 kanonnen', gat zich aan de Boeren over; Krugor gaat naar Keizer Wilhelm; Parlementaire Praatjes; Ontvangst van Kruger; Hendrik deJonggovat; Weer een brandkast opengebroken; Stukken van den Gemeenteraad, Politiek Overzicht. Kruger zal dus niet eerst in Ne derland komen, maar allereerst naar Berlijn gaan. „Zaterdag om 1.50 nm. vertrekt de president naar Keulen, waar hij blijft tot Maandag. Dien dag gaat hij naar Maagdenburg en Dins dag omstreeks den middag komt hij te Berlijn aan. De heer Fischer is met den heer de Bruyn naar Hol land vertrol: ken tot overleg met den heer Wolmarans. Zij zullen den president en diens gevolg te Maag denburg weer- ontT. rten. Politie ke overwegingen zijn aanleiding, dat Duitschland na Frankrijk aan de beurt komt. Van welken aard die politieke overwegingen zijn, daarvan valt natuurlijk nog niets te zeggen, maar het feit dat Kruger zoo onverwacht KeizerWilhelm gaat bezoeken, naar het heet om hem te bedanken voor zijn hartelijk telegram in Januari 1896 (na de Jameson-inval) geeft toch wel te denken, te meer als men dit in verband brengt met een bericht van de Brusselsche Petit Bleu" onlangs, dat President Steyn te Pilgrims-Rust (Transvaal) gezegd zou hebben President Kruger was niet van meening dat het goed was dat hij naar Europa ging, maar van Europa zelf is de raad gekomen, dat hij zich naar daar zou inschepen en van een zijde, die groot opzien zou wekken als ze bekend werd. De ,,Soir" deelt mede, dat presi dent Kruger een tweede bezoek aan minister Delcassé zal brengen, zoo- dra deze den Russischen gezant zal hebben ontvangen. Er worden de zer dagen telegrammen gewisseld tusschen Parijs, Berlijn en Livadia. Het blad heeft ook een bericht uit Berlijn, meldende dat president Kruger Duitschland liet polsen over .het vraagstuk der bemiddeling. Hem zou geantwoord zijn dat Duitschland niet meer kon doen dan Frankrijk. Duitschland zou wel een verzoek om arbitrage steu nen, wanneer het gedaan werd. Ook Rusland werd gepolst en liet doorschemeren datwanneerDui tsch- land aan president Kruger een even geestdriftige ontvangst bereidde als Frankrijk, de taak van den bemid delaar veel gemakkelijker zou wor den. President Kruger zou van Ber lijn naar Rusland gaan, steunende op de betoogingen van Frankrijk en het Drievoudig Verbond. De Keizer van Rusland zou dan. zich beroe pende o]) artikel 3 van de Haagsche Conventie, een arbitrage-voorstel teekenen, gesteund door Duitsch land en Frankrijk. Per telephcon werd aan de „Etoile Beige" gemeld Men beweert dat eerst hedenmor gen na entvangst van een brief van minister Delcassé besloten werd, dat president Kruger naar Berlijn zou gaan. Deze brief luidde onge veer als volgt De Fransche Ptegeering is neigd aan Engeland een voorstel tot arbitrage te cloen op voorwaarde dat de Keizer van Duitschland zich bij dezen stap aansluit." Generaal lvnox schijnt de Wet te willen beletten, de Oranje-rivier over te trekken, en volgens een be richt uit Kaapstad moet het hem gelukt zijn de Wet voor te komen en zich te plaatsen tusschen de troe pen van de Wet en de Oranje-ri vier. Intussc-hen is wederom een schit terende overwinning der Boeren te melden. Roberts seinde Donderdag nog Kolonel Barker vond de Boeren, toen hij in de richting van de-Wets- dorp rukte, in een sterke stelling. Hij zette den aanval niet dcor en verloor slechts drie man. Plumer heeft ongeveer 500 Boe ren ten N.-O. van de Wagen drift 'aangevallen en hun rechterflank omgetrokken. De Boeren trokken af met achterlating van drie doo- den. Toen de Engelschen den 23slen op Bethlehem aanrukten, venden zij de Boeren in een sterke stelling te Tijgerkloof. Na een schei*}) ge vecht. werd de voornaamste stelling van de Boeren genomen door de Scots Guards. Dc Engelsche verlie zen waren twee dooden, onder wie een luitenant, en drie gewonden, onder wie een majoor. Een telegram van R ober Is van Woensdag meldt dat de Wetsdorp op den 21en werd aangevallen cn zich moest overgeven op den 24en 26 November werd het dorp echter weer door Knox bezet, die nu het commando- achtervolgt. Bizonder- heden zijn nog niet ontvangen. Een nieuwe dépêche van Roberts uit Johannesburg van den 2Ssten meldt: De bozetting van de-Weis dorp was ongeveer 400 man met- twee kanonnen sterk en gaf zich den 23sten over na 15 dooden en 42 gekwetsten gekregen te hebben. De Boeren waren 2500 man sterk. Een Engelsche kolonne van 1400 man die naar de-Wetsdorp te hulp was gezonden, kwam niet op tijd aan. Toen generaal Knox zijn troe pen vereenigdi had mot deze kolon ne trok hij den 26sten de-Wetsdorp binnen. Het dorp was ontruimd en er waren slechts 75 gewonden en zieken in overgebleven. Knox heeft de Boeren onder Steyn en de Wet vervolgd en hen Woensdag bij Vaalbank verslagen. De Boeren trokken af in westelijke en zuid westelijke richting. De ofl'icieele verliezenlijst vez*- meldt dat op 23 November ten ge vecht bij Tijgerkloof in Betsjoéana- land plaats had, waarbij lunenant Sonthey sneuvelde en majoor Han- bury zwaar gekwetst werd. Beiden behoorden tot de Schotsche garde, waarvan bovendien een aantal man schappen sneuvelden en verwond werden, terwijl er een vermist wordt. Volgens de correspondent van „Central News" te Rome zond pre sident Kruger aan den paus een dankbetuiging voor de beioonde sympathie tegenover do Boeren en geeft hij zijn wensch iot liet bren gen van een bezoek aan het Vati- caan te kennen. De „Standard" verneemt uit Lis sabon dat de gouverneur van Mo zambique heeft getelegrafeerd, dat het bericht omtrent een vervolging van de Wot door Portugeesche troe pen in Catembe onjuist is. Do Portugeesche regeei*ing heeft exequatur van den heer Pofct als exevuatur van den heer Pott als 'Xede rlr.iutsch consul wenscht in te trekken. De berichten over den aanslag tegen Lord Robert-s te Johannes burg worden, behalve in de En gelsche peis, dcor de bladen schou derophalend bespi'oken. De „Voss. Ztg." herinnert aan de terechtstel ling van Hans Cordua te Pi*etoria, en zegt: „Het is vcorloopig nog onbegrij pelijk waarom Franschen, Grie ken en Italianen er toe gekomen zijn, om een zoo ontzettend plan te beramen, waardoor niet alleen Lord Roberts, maar cok een groot aantal andere personen zouden worden getroffen. Wellicht zal ook thans weer blijken, dat het geheele plan door agenis-provócateuvs is op :t getouw gezet, met hei doel weder een aantal vreemdelingen buiten de deur te kunnen zetten. Dat was feitelijk ook de reclen van het pro ces, dat met de vei*ooi*deeling van Cordua eindigde. „Reeds nu eischen de Engelsche bladen, dat krachtige maatregelen zullen worden genomen tegen alle ongewenschte Uitlandei's, die zich in Ti*ansvaal bevinden." Het- is zeker opmerkelijk, dat En geland, den strijd tegen de Repu blieken ondernomen hebbende om de ,.arme verdrukte Uitlanders" te helpen en hun rechten te waarbor gen thans op zulk een zonderlinge wijze poogt zich van cle „minder gewenschtc Uitlanders" te ontslaan. Wat zou dat Engelsche volk, wat zou de Engelsche pers hebben ge schreeuwd, wanneer cle Regeering van pi*esident- Kruger eens had be sloten. „alle Uitlandei's, wier ach tenswaardigheid niet vaststaat," Uit de Republiek te zetten? En het is thans de „Standard", het orgaan van Lord Salisbury, die dit aanraadt. Het oude spreekwoordDe een mag een paard stelen, en de ander nog niet over de schutting kij ken... wordtin de Zuidafrikaansche jquaestie weder schitierend bewaar heid. Builenlandsch Nieuws. Algemeen© berichten. DE OORLOG IN ZU1D-AFRIKA. De avondbladen melden dat er te Londen telegrafisch bericht is ontvangen dat Steyn gewond is in het gevecht met Knox, doch hot mi nisterie van oorlog heeft er geen I bevestiging van ontvangen. De troepen van kolonel Pilcher I hebben Dinsdag, in samenwerking met de kolonne van kolonel Barker en onder opperbevel van Knox, J toon zij de Wet, van de-Wetsdorp uit volgden, een kranige schermm- jseiing geleverd. De Boeren bescho- j ten de Engelsche ha IK rij met een 'vijftienponder dien zij te de-Wete- dorp hadden buitgemaakt. De Bcc- I ren waren blijkbaar geheel verrast. Steyn en- de Wet trokken haastig- in westelijke richting af. Do En gelschen namen twee wagens met proviand en kleeren die ongetwij feld in de-Wetsdorp buit gemaakt j waren en ook ongeveer driehonderd paarden waaronder een paniek was ontstaan. Aan Engelsche zijde sneuvelde een sergeant en werden zes man gewond. Men vond ver scheidene gewonde Boeren. Vol gens een bericht, zijn de Wet en Steyn thans gekampeerd tusschen de Engelschen en den spoorweg. Het Engelsche kamp is ongeveer 38 KM. ten noorden van Smithfield, waar de Boeren, naar zij zeiden, heen wilden trekken; hij 't gevecht van vandaag is de Wet's commando echter blijkbaar in drie deelen ge splitst. Het garnizoen van Smith field houdt een prachtige stelling in de kopjes ten noorden van het doj*p bezat. Vele Boeren in het dis trict hebben zich bij de Wet aan gesloten. De Fransche ministerraad heeft besloten de interpellatie-Den is over de toepassing van het traciaat van den Haag in de Zuid-Afrikaansche kwestie, niet te aanvaarden. De „Daily Mail" verneemt van haar correspondent te Parijs dat door Engeland geen formeele ken nisgeving van de annexatie zal ge schieden, noch behoeft te geschie den omdat het ingelijfd gebied geen zeehavens bezit. De mogend heden kunnen de inlijving erken nen, wanneer zij willen. Dat is inderdaad een opvatting, die alle partijen de vrije hand laat en ze daarom ook allen zal bevre digen. De practische geest der En gelschen weet toch alliid een uit weg te vinden in oogenschijnlijk onoverkomelijke moeilijkheden Stadsnieuws HAARLEM, 30 Nov. 1900. Eendra „hc maakt Macht. In eene cursusvergadering der Haar- lemsche verceniging van grondwer kers, heiers en opperlieden in het Ge heel-onthoudersgebouw, trad Donder dagavond, wegens verhindering van den lieer G. van Eikel, als spreker op de heer M. de Braai. Tot onderwerp had spr. gekozen „Het doel en streven der vakvereeniging In verband met den toestand van don werkman." 1-Iij ving aan met er op te wijzen dat de slavernij der middeleeu wen is afgeschaft, maar dat door de omwikkeling van het bedrijfsleven de vrijheid van den werkman niets meer dan schijn is. Door zoo goedkoop mo gelijk te produceeren, door de onder linge concurrentie der patroons, cn de zucht naar opeenhooping van kapitaal, worden de belangen der arbeiders ge schaad. En zijn de patroons het con- curreeren moede, dan gaan zij zich vcr- eonigen; dan vormen zij o. a. in Ame rika de z.g. trusts, die eveneens nadee- Iig voor den arbeider werken. Verleden jaar werd niet minder dan 50 millioon gulden verdeeld onder 350 aandeelhou ders in eene petroleum-trust on het hoofd dezer indusirieolo rooversben- de, zeide spr., stak niet minder dan 12 1/2 iniliioen in zijn zak. Ook de steenkolen-syndicaten komen in hoofd zaak te staan op de zakken der arbei ders. De toestand van de vrije arbeiders Is slechter dan die van do slaven van weleer, want de slaaf had zijn leed al leen le dragen, tex*wijl door het lijden van ééïi arbeider, het geheele huisge zin daaronder gebukt gaat. Om verbe tering in liet lot van den arbeider te brengen, is het allereerst noodig dat alle arbeiders van een vak zich vereeni gen. Vervolgens sloeg spr. een terug blik op het vereeniging.--leven, om te doen zien, dat door organisatie, alleen verbetering is te verwachten, schetste den eersten strijd tusschen arbeiders en werkgevers in Engeland in het bc-i gin van deze eeuw gevoerd, en wees er op hoe het recht van veveeniging in Frankrijk in 1871, in Nederland in 1871 werd gegeven. Waarom verzette inew zich or zoolang tegen? Omdat van de georganiseerde arbeiders kracht kan uitgaan, omdat zij dan op hunne x*ech- ten kunnen wijzen, deze kunnen be vechten. Met eene krachtige opwekking tot organisatie, besloot spr. zijn luid toegejuichte rede. De drie verslagen van den heer Phi lip I.oots van deze week, over de opera Mignon, over de Bachverecniging en over het Mannenkoor Cecilia zullen gecombineerd Zaterdagavond in feuil letonvorm worden opgenomen. Tot de vele, belangrijke en majes- tueuse kunstwerken die hier te lande in de laatste dagen zijn of nog worden aanbesteed, behoort voorzeker ook het bouwexi van een schutsluis en andere kunstwerken bewesten 'l'erneuzen met bijkomende werken en waarvan de aanbesteding zal plaats lmbben op Vrij- dag 14 December 1900 aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Mid delburg. De rainnig bedraagt 2.025,000 De besteding geschiedt voor Belgi sche rekening. A. H. J. Dreessen, door de arr.-recht- bank alhier veroordeeld tot 6 maan-"1 den gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis, wegens diefstal, is in lïooger beroep gekomen van zijn vonnis. 1 Diusdag 4 December 1900 hoopt het Bestuur der Ver. „Haarlem's Noorder Kwartier" een feestavond voor kinde ren der leden in de groote zaal der So ciëteit „de Kroon" te bereiden, door het geven van een voorstelling van lichtbeelden en het uitreiken van ver snaperingen, onder welwillende mede werking van het Fanfarecorps Willxel- mina. Ook kunnen do ouders dor kinderen dezo voorstelling bijwonen. Donderdagmiddag omstreeks 2 uur sloeg aan de Hazepatersl aan een paard, gespannen voor een landauei*, op hol, bet z ij tuig achterlatende. In zijn vaart traplo het oen groentenwagen omver,- zoodat allo groenten over de straat vle- len. Nabij hot Diaconossenliuis werd; hot door een tuinman gegrepen en tot; staan gebracht. De landauer was be schadigd. Hot lenioen was gebroken. 1 Do koetsier kwam met een lichte ver wonding aan liet been vrij. Stukken van den Gemeente raad. Tor vervulling der vacature, die met 1 Januari 1301 in de commissie van toe zicht op het Stedalijk Museum zal ontstaan door aftreding van den heer L. P. Zoeher, beveelt do commissie het volgende tweetal aan: 1 L. P. Zocher 2 J. Krol Iiz. Op het door B. en W. ingediende en tot goedkeuring strekkende concept besluit, betreffende 'de Gasthuis-be- grooting voor 1901, waarop als gemeen telijke subsidie voor dat jaar con bo-1 drag van 50.908 is uilgetrokken, wenl door den lieer II. D. Kruseman een wijziging voorgesteld, strekkende om die begrooting aan Regenten terug to zenden, onder mededeeling, djtfjt de Raad bezwaren maakt li aar goed te keuren, doch bereid is do benoodigde goedkeuring te verleenen, wanneer Regenten de liegrooting zullen hebben gewijzigd, zoodanig, dat het subsidie, uit de gemeentekas tot f 50.000 worde: verminderd en aan dc ontvangsten een. nieuwe post „particuliere bijdragon en schenkingen", uitgetrokken tot con be drag van f903.worden toegevoegd. Thans zet de voox*steller in een uitge breid stuk (20 bladzijden groot) nader zijn denkbeelden uiteen, met het doel eeno poging te wagen om, kan het zijn, eenig licht te brengen in do duis ternis, welke ons verhindert den hand duidelijk waar te nemen, die heti Gasthuis en de gemeente onderling: verbindt. Wij komen hier morgen uit-' gebi'eider op terug. Feuilleton. Naar het Duitsch. Dat cle bediende niets afwist van iet bestaan des schilders met wien Fabian haar dan, volgens zijn zeg gen gezien zou hebben, stelde den door afschuwelijken twijfel gefol- terden landheer eenigszins gerust, maar het was toch nog geen onom- stootlijk bewijs voor de ontoereken baarheid van den man en zoo Er- win de eer van zijn naam niet op onbedachtzame wijze in gevaar wilde brengen, moest hij bij het zoeken naar betere bewijzen, met een handigheid en een voorzichtig heid te werk gaan, waartoe hij zich in zijn tegenwoordige opgewonden stemming minder dan ooit in staat achtte. Eerst langzamerhand kwam hem weer voor don geest wat de hout vester in allerlei duistere zinspelin gen van zijn bruid en van Prosper i.gezegd had. Zoo Erwin hem niet geheel en aï verkeerd begrepen had en zoo het werkelijk zijn neef Pros per was, dien hij bedoeld had, dan was de mogelijkheid geheel uitge sloten dat hier alleen sprake was van de verkeerde voorstellingen van een krankzinnige. En dit was het punt waar Erwin met zijn na- vorschingen meende le kunnen be ginnen. Hij nam zich dus voor nog dezen avond onderzoek te doen en dacht ei4 nog over na hoe hij het bijzonder diplomatisch zou aanleg gen, toen do bediende weer bin nen trad. Hij hacl iets geheel on belangrijks te melden, maar nadat hij zich daarvan had gekweten, aanzelde hij alsof hem nog iets an ders op het hart lag. Nu? vroeg Erwin ongedul dig wat is er nog meer? Ik hoop dat mijnheer de ba ron me niet kwalijk zal nemen, maar wat dien schilder betreft... ik heb eens aan anderen gevraagd. Het kan toch wel juist zijn, wat mijnheer de baron gehoord heeft. Erwin balde zijn vuisten, zoo dat zijn nagels in het vleesch dron gen. liet was hem alsof hij nog eéns de ijzeren vuist van den hout vester aan zijn keel voelde. Alleen door een gebiedenden blik beduid de hij den bediende dat hij voort moest spreken. Hier in 't slot is die heer na tuurlijk niet geweest want dan had ik het moeten weten. Maar ginds in hot dorp Eichfeld heeft er we kenlang een gewoond het moet een Zweed of een Noor geweest zijn een knappe, lange heer. En hij moet eiken dag in het bosch heb ben geschilderd. De genadige ba rones zal hem misschien kennen. De rijknecht Frederik meent ten- minsto dat hij de freule eens met den schilder heeft zien spreken. Erwin gevoelde een onweer staanbare neiging den armen, zich van geen kwaad bewusten jongen neer te slaan. Het bloed, dat hem naar het hoofd steeg, maakte dat hij al zijn voorzichtigheid uit het oog verloor. Houd op met je gekletsl riep hij den verschrikten man toe. Ik heb in 't geheel niet verlangd dat. je in het geheele slot zoudt gaan rondvragen en ik verkies niet dat je me hier lange geschiedenissen opdischt. Toen de bediende weg was streek hij met beide handen door zijn door zweet bevochtigd haar. Groote hemel! steunde hij. Als het eens waar was... als het toch eens waar was Met een ruk richtte hij zich ein delijk op en hij verzuimde niet mot een zakborsteltje zijn in wanorde geraakt haar weer in orde te bren gen voor hij zich op weg naar het slotje begaf. TIENDE HOOFDSTUK. Nadat de zwakke gestalte van haar broer in de duisternis van het \piark verdwenen was had Edith haar plaats aan het venster niet verlaten. Zij was c-r niet meer toe gestemd haar voorbereidselen tot de reis voort to zetten, want hot onderhoud met Prosper had haar heviger aan gegrepen dan zij hem getoond had. Ze wist dat hij, door do ruwheid, waarmee zij zijn illusies had moe ten verstoren, diep ongelukkig was geworden en zij had zooveel te meer medelijden met hem daar de aanblik van zijn smart ook in liaar ziel alles had wakker geschud wat daar aan bitterheid en naamloos leed sluimerde. Hij kon zich zelfs nauwelijks ellendiger gevoelen dan zijzelf cn zoo zij liaar lijden beter meester bleef dan hij, dan was de oorzaak hiervan te zoeken in de gi*ootere veerkracht harer natuur en niet in den geringeren omvang van haar harteleed. Zij zou te trotsch geweest zijn een mensche- lijk. oog een blik te laten slaan in haar verscheurd hart. maar zij leed er niet minder om dat zij in het ver borgen leed. Wanneer Erik Hallagers antwoord maar gekomen was, dat zoo vurig verlangd en vruchteloos gewacht antwoord, dat haar tenminste be vrijd zou hebben van den onwaar- digenangst voor hetgeen het naaste uur kon opleveren. Want reeds nu gevoelde zij dat de vlucht, die ze had ontworpen, slechts een nieuwe dwaasheid was en dat die verlam mende angst niet van haar zou wij ken al lagen vele mijlen tusschen haar en het tooneel van liaar treu rig verstoorden lentedroom. Do duisternis nam tee en slechts onduidelijk ontwaarde Edith de omtrekken van een op het slotje toetredende mannen gestal te. Ze dacht dat het Prosper was, die weer terugkeerde cn leunde verder uit het venster met hot voornemen hem toe te roepen. Nu echter de gestalte langzaam nader kwam bemerkte zij dat haar vermoeden onjuist was geweest. Dal was niet do smal geschou derde figuur van haar armen broe der, maar een flink gebouwde, lange man, wiens hooge gestalte in het oog viel, niettegenstaande zijn gebogen houding cn vermoeiden gang-. c u Zijn gelaat bleef onder den breed geranddn hoed verborgen en de in vallende duisternis was bovendien reeds zóó dicht, dat zij dat gelaat, van de plaats waar zij stond, toch niet zou hebben kunnen herkennen. Maar zonder dien slcpendan gang en die gebogen houding was zij: zeker geneigd geweest aan een angstaanjagend spel har ar opge wonden verbeelding te gelocven. Ze was er zeker van dat het slechts haar dwaze vrees was, die haar de avontuurlijke gedachte had ingege ven, maar, niettegenstaande de ze-, kerheid dat het Erik Hallager niet zijn kon, dio daar met het aanbre ken van den nacht op haar huis toekwam, boog ze zich met inge houden adem ver uit het venster' om de gestalte, zoodra die uit de. onbestemde duisternis in het zwak ke licht zou treden, dat uit de go opende deur op het kiezelpad viel. to herkennon. En nu haar hart

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 1