pluimveeliefhebbers bezat, een soort gelijke is opgericht, onder den naam van „Da Hollandsche Pluimveeclub Ornis," vereeniging tot bevordering der pluimveefokkerij in do provincies Noord- en Zuid-Holland. In twee goed bezochte constitueeren- de vergaderingen, die op 9 en 23 Nov. in het Café-Restaurant „Oost-Indië" (Kalverstraat), gehpudon werden, zijn do Statuten en liet Huishoudelijk Re glement vastgesteld en tot leden van het hestuur verkozen de heeren: A. Nuyens, Alkmaar, voorzitter; J. M. II. ten Kate, lc Luk. der Huzaren, Am sterdam, onder-voorzitter; II. Tepe, Watergraafsmeer, secretaris; H. J. de Kxuijff, Amsterdam, penningmeester; P. II. Smits, rioemcndaal, P. Shiis en M. C. de Bois to Amsterdam, Commis sarissen. Met ware geestdrift is in do verga dering het voorstel aangenomen om Z. H. Hertog Hendrik van Mecklen burgSchwerin te verzoeken het be schermheerschap der vereenigir.g te willen aanvaarden. In beginsel is besloten, dat in de maand Februari te Amsterdam do eer ste groote tentoonstelling der jonge vereeniging zal georganiseerd worden, terwijl tevens het plan bestaat, om ook in andere steden van de beide Holland sche provincies tentoonstellingen te houden. Wij wensehen der nieuwe vereeni ging veel succes en hopen van harte, dat vele liefhebbers tot haar zullen toetreden; dc Statuten zullen door den secretaris gaarne aan belangstellenden worden toegezonden. De geringe con tributie van f 3 behoeft waarlijk nie mand terug te houden. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden, stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan den inzetider teruggegeven. Amice Fidelio, Uw Zaterdagavondpraatje in Haar lem's Dagblad van 8 December heb ik met genoegen gelezen. Een gemoede lijk woord vindt bij mij altijd een aan dachtig gehoor, ook al wordt het niet gesproken in den zin, waarin ik het zou wensehen, en juist omdat ik over tuigd ben, dat gij vroeg of laat in mijn schuitje zult komen varen, zoodra ge de zaak beter kent, wil ik gaarne trach ten u tot betere gedachten te brengen. Een klein verwijt moet u me intus- schen ten goeds houden, nl. dat ik 't ïüet aardig van u vind, dat gij mij van een beetje zelfzucht verdenkt. Hoor eens, mijn waarde heer, moeite en hard werken zijn mij nooit te veel ge weest, wanneer ik daarmede een doel kon bereiken, iets kon doen voor de zaak of onderneming in wier dienst ik was. Nutteloos energie verspillen aan een vergeefschen moeid, zie, daartoe gevoel ik geen roeping. Verder zegt gij zeer perm antig, dat ge precies weet wat voor u 't aange naamste is in de praktijk, is dat wel waar Om daarover te kunnen oordee- len, zoudt ge ook een proef moeten ne men met vaste stopplaatsen, on om een zuivere vergelijking te hebben, niet ergens in 't buitenland, maai' wel bepaaldelijk hier en ik maak me sterk, dat u die proef niet zou tegenvallen. Mits de stopplaatsen talrijk zijn cn hare plaatsen met zorg en behoorlijk overleg zijn gekozen, kunnen zij voor niemand bezwaar aanbieden. En nu moet ik u op een paar zaken wijzen, waarover gij vermoedelijk nimmer hebt gedacht. Is 't niet dwaas, dat wij mot den bes ten wil der wereld op een lijnlengte van 5.2 kilometer niet meer dan 3 wa gens kunnen brengen terwijl de paar dentram op 2.3 kilometer lijnlengte cr 12 kan doen rijden. Onze t wagens bic den in maximum plaats a oor 33 perso nen en met die vcrvoer-capaciteit moe ten wij het doen, hetzij het stil op do baan is, betzij het vervoer overstel pend druk is. En zelfs dit laatste is niet waar, want bij de minste drukte loopt de dienst in de war en aangezien de rij tijd dan wordt verlengd, is het aantal keeren, dat een wagen dienst kan doen, verminderd, ongerekend nog het geheel uitvallen van ritten. Op de ceintuurbaan ondervindt men dus dit, dat bij de maximum-behoefte aan het vervoermiddel, de vervoers capaciteit een minimum is een fraaie toestand voorwaar, tegenover welke wij machteloos staan. De dienst op de ceintuurbaan mist elke elasticiteitmooi of leelijk weer, stil of overstelpend druk, 8 wagens staan er tot beschikking en niet één meei*. Wil de dienst behoorlijk zijn, dan moet hij een gewillig werktuig in onze hand zijn wij moeten de gelegen heid hebben, om, zoodra het vervoer zulks eischt, meer wagens op de baan te brengen en den afvoer kunnen rege len naar den aanvoer. Wij moeten niet slechts acht wagens op de baan hebben, maar 10, 12, en zoo noodig 14 wij moeten niet een no- minolen 7 minuten-dienst hebben, maar zoo noodig elke 5 of 8 minuten over een wagen kunnen beschikken. Wij moeien den dienst zoodanig in onze hand hebben, dat wij met alle omstandigheden kunnen rekening houden en dat wij, b. v., bij een plot seling invallende regenbui op een zomerschen dag, onmiddellijk klaar staan met een flink aantal wagens, om aan den ploiselingen toevloed van reizigers een behoorlijke gelegenheid tot vervoer aan te bieden. Denk eens aan de mooie zomernamid dagen en avonden, Fidelio, als de Zandvoortschc tram zoo'n kleine 120 passagiers aan de lu-uising afzet en ga dan na, dat er zoowat 3 a 4 cein tuurwagens moeten passceren, voor en alleer al die reizigers in de gc- wcnschtc richting zijn afgevoerd en lot wel, dat nog in de veronderstelling dat de ceintuurwagens geheel leclig zijnen vergeet dan daarbij niet, dat alvorens die reizigers van de kruising naai* hunne bestemming zijn ge bracht, de Zandvoorlsche tram er weer ccn minstens evengroot aantal heeft aangevoerd. Bedenk dan verder, dat die ceintuurwagens stampvol zijn en dat alle, die onderweg van de ceintuur- tram witten gebruik maken, zich kun nen vergenoegen met de volle wagens na ia kijken. En 's middags mei het gaan naar Zandvoort is t' in geen opzicht beter dan zitten de ceictuurwagens vol met reizigers voor Zandvoort bestemd en voor dc eigenlijke ceiuuunrbaanreizi- gers is geen plaats. Nu hebben wij verleden jaar, zij het op bescheiden schaal, een proef geno men met doorloopendo Zondvoortsehe wagens om daarmede de ceintuurbaan van haren overvloed te ontlasten, doch om dit te kunnen doorvoeren, zijn vas te halteplaatsen noodig. En hoe onbeduidend het bezwaar aan vaste stopplaatsen verbonden is, moge u blijken, uit het feit, dat wij ze verleden jaar bij wijze van proef in voerden, zoowel voor de directe trams HeerenhekZandvoort als voor de doorgaande wagens Stationsplein Zandvoort, en geen enkele klacht, "izij mondeling, 'tzij schriftelijk, noch door tusschenkomst der plaatselijke pers, dit laatste toch zegt veel, tot ons kwam. Wat was de uitkomst dier proefne ming In den zomer van 1899 was ons maximum aantal passagiers pl. m. 8000 op dien bewusten dag moesten wij door vertraging een kruising ver leggen, etc., 10 ritten inboeten, en kon den deze niet inhalen, hoewel wij tot 's nachts half twee doorreden. In '1900 vervoerden wij op den 2en Pinksterdag ruim HoöQ passagiers, wij hadden al ons materieel op de baan, zoodat de remise, nooit gekend schouw spei, geheel ledig was, en niettegen staande door het groot aantal wagens de rangeer-manoeuvres meer iijd en meer beleid vorderden, verzuimden wij dien dag geen enkelen rit, en toen de laatste wagen binnenkwam ten 11 ure 36 min., bedroeg de vertraging ovei den geheeien dag ondervonden 10 mi nuten. Zoudt gij niet meenon, dat het pu bliek dit jaar beter door het vervoer middel gediend is geweest, dan ten vorigen jare? Nog iels, Fidelio, ten gevolge van het verlaagde tarief vervoeren wij op dit oogenblik daags gemiddeld 600 rei zigers meer, op Zondagen naar pro portie en nu is onze ervaring, dat tegenwoordig strijk en zet eiken Zon dag de dienst op de Ceintuurbaan in de war is. En nu is 't „la morte saison"; waar t heen moet als we in „tho season" zijn, ik weet 't niet, maai* ik heb ex een hard hoofd in. Geloof mij, vaste stopplaatsen moe ten wij hebben in het belang van ieder een en neem deze verzekering van mij aan, dat de belangen van het publiek en van de E. N. E. T. dezelfde zijn. Het verschil tusschen mij en mijn tegenstanders is dit, dat de omstan digheden mij in de gelegenheid stellen I de zaak in zijn geheel te overzien, ter- t wijl zij slechts over een beperkt aan- tal gegeven, onregelmatig gedane .aarnemingen enz. beschikken, waar door hun horizont wordt beperkt Ten slotto neg dit „Quant une idéé est en marchc, cllo se fera jour, malgré tous les obstacles. Wij hebben hier een zoodanig ge- n aleen Gisch voor de regelmatigheid en veiligheid van het vervoer, waar aan voldaan zal moeten worden, wil het vervoermiddel zijn volle ontwik keling kunen bereiken, ten bate van het publiek hiervan zal op den duur, do oogjcblikkclijk heftigste tegenstan der doordrongen worden. En dit bewustzijn dringt door; toen in 188G een statistiek van de tramweg- udernemingon werd gemaakt, bleek uit de ingekomen antwoorden, dat in 78 dier ondernemingen liet stelsel van overal stopper werd toegepast, en slechts 22% vaste stopplaatsen be zaten. In 1896 was het blaadje omgekeerd en vindt men 85 vaste stopplaatsen en slechts 15 met arrêfs facultatifs en merkwaardige bijzonderheid, door een der antwoordende vermeld, bij een 3-tal ondernemingen had het ge meentebestuur den onwilligen conces sionaris vaste stopplaatsen opgelegd. Hiermede, Fidelio, neem ik afscheid van u. inet het hoffelijk saluut, dat men den loyalen tegenstander ver schuldigd is en gaarne brengt. t .a. v., L. M. BARNET LYON. Bovenstaande opmerkingen heb ik met dezelfde aandacht gelezen als die ik verwacht, dat zij bij het publiek zullen vinden. Het komt mij namelijk voor, dat in zender in het verdedigen van zijn vas te stopplaatsen tot dusver nog niet zooveel lezenswaardige argumenten had bijgebracht als hij doet in het hier opgenomen stuk. Ik acht het op dit oogenblik over bodig om er verder op in te gaan en recommandeer zonder uitvoerige com mentaar het stuk aan de attentie der lezers. Alleen wijs ik er op, dat hier feitelijk een nieuw argument in 't de bat wordt gebracht, waar de heer Bar- nct Lyon wijst op de aansluiting met Zandvoort. Misschien zou het nuttig zijn, eens te hooren wat het oordeel is van diegenen onder onze ingezete nen, die van deze aansluiting een druk gebruik maken. FIDELIO. Vervolg Stadsnieuws. Toynbee. In 't gebouw „Weten en Werken" trad Woensdagavond oh mej. M. Meïj- boom uit 's-Gravenhago, met het on derwerp: „De verbetering der vrou- wenklecding." Allereerst gaf spr. een overzicht van de kleeding in vroeger dagen. Tot vóór pL rn. 60 jaar, besteedden man nen en vrouwen evenveel onnoodige zorg aan hun toilet. De man is toen echter wijzer geworden en heeft zicii een praciischer, eenvoudiger kleeding aangeschaft. Doch de vrouwen blijven voortgaan zich aan de grillen der mode te onderwerpen. Dat zich schikken naar do mode, heeft op 't oogenblik haar toppunt- bereikt Do kleeding van de vrouw is in 't geheel niet meer in over eenstemming met do cischen der ge zondheid. In verband daarmede weidde spr. vervolgens uit over de Meeding dsr wilde volksstammen en de verschillende versierselen, bij deze in gebruik, om tot do conclusie ta komen, dat de be schaafde vrouwen in dit opzicht hare barbaarsche zusters niet ver vooruit zijn. Ten slotte gaf mej. Meijboom ons een beeld van de werkzaamheid der ver schillende vereenigingen ter verbete ring dsr vrouwenkleeding >n Engeland. Zweden, Denemarken, Duitschiand en Nederland, en wekte alle aanwezige vrouwen op, zich aan te sluiten bij de hier te lande bestaande vereeniging. Het gesprokene werd door vele licht beelden verduidelijkt. Do talrijke aanwezigen volgden d< lezing blijkbaar met aandacht Arrondissemenls Recht bank te Haarlem. Zitting van Donderdag 13 Dec. J. van Looij, alhier, die reeds her haaldelijk wegens dronkenschap en eenmaal wegens diefstal is veroor deeld, had zich op 20 November 1. 1. op da Oude Gracht schuldig gemaakt aan bdelarij. Deswege vorderde het O. M. tegen beklaagde 12 dogen hech tenis en opzending naar eene Rijks werkinrichting voor den tijd van 1 jaar en 6 maanden. Twee jeugdige knapen A. Peper, 18 jaar en A. Godefroy, 18 jaar. beiden alhier woonachtig, hadden op 12 Nov 1.1. uit ccn gesloten vijgenmat 4 kistjes vijgen ontvreemd, na de mat eerst met een mes te hebben opengesneden. Bei den bekenden volmondig. Het O. M. vortierdo tegen Peper, die reeds vroe ger veroordeeld was, 3 maanden; te gen laatstgenoemde 2 maanden ge vangenisstraf. Vervolgens verdween de beklaagde Godefroy uit het bankje der beklaag den om plaats te maken voor een niet minder grooten deugniet J. H. Dekker die zich in vereeniging met den boven- genoemden veelbelovenden A Pe per had schuldig gemaakt aan diefstal van een wagenmoer uit den stal van J. P. Baken alhier. Tegen ieder der beide beklaagden, die eeno groote onver schilligheid aan den dag legden, werd 3 maanden gevangenisstraf gerequi- reerd. Tegen A. Verbaten, niet versche nen, die reeds wegens diefstal, bedela rij, wederspannigheid en diefstal voor verschillende rechtbanken is veroor deeld, en zich nu nad sciuldig gemaakt aan beleediging van E. J. Walraven veldwachter aldaar, werd 1 maand gevangenisstraf gevorderd. C. Mooij, to Wijk aan Zee Duin, deed de openhartige bekentenis dat hij door overmatig gebruik van sterken drank gek was, en niet meer wist wat hij deed, toen hij den veld wachter K. Nauta belcedigde. Het O. M. vorderde 14 dagen gevangenisstraf. H. v. Dam te Heemstede, die voogd was over een neef in Indië, en van deze een volmacht had ontvangen om uit de spaarkas van den Ned. R. Volksbond afdeeling Haarlem f 95. voor hem le innen, had door de groote armoede en ellende waarin hij verkeer de, een gedeelte ten eigen bate aange wend. Deswege werd 1 maand gvan- genisstraf geëischt Tates te Haarlemmermeer, die reeds verschillende vonnissen achter den rug heeft, hoorde wegens het in werpen van een ruit van de woning van de Jong aldaar, 2 maanden ge vangenisstraf eischcn. Een gevoelige strafl Door den Commissaris der Koningin in deze provincie is, met ingang van 1 Januari 1901, benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen te- Haarlem, de heer Jan Smits CJz. ter vervanging van den heer Hendrik Ca- rel Louwerse Jr. De beroemde actrice Agr.es Sorma treedt 22 Januari in onzen Schouwburg op met „Johannisfeuer" van Suder- mann. Zondag a.s. gaat in den Schouwbur;. alhier Vriend Frits, naar het werk van Erckmann Chatrian, mei Van Zuijlen en Rosier Faasseu in do hoofd rollen. Naar wij vernemen bestaat bij eeni- gc leden van den Raad het voornemen om een voorstel te doen tot wederin- trekking van het Raadsbesluit tot be noeming van een directeur van pu blieke werken. Gevonden voorwerpen. Een regenjas, een haakwerk, een daines-halsbo ntj e. Gisteren kreeg de weduwe M. in de Groote Houtstraat woonachtig, op de N. Groenmarkt een zenuwtoeval. Zij verd door een agent huiswaarts ge tracht. Een te Heemstede wonende slagers knecht deed aangifte dat vermoedelijk van zijn rijwiel, dat onbeheerd in de Palmstraat stond, is ontvreemd een handdoek, waarin een stuk varkens- vleesch, bloedworst en een varkens poot, hetgeen hij bij een alhier wonend slachter had gehaald. Een rechercheur bracht even daarna den voormelden doek niet inhoud door hem in dö Kam perstraat gevonden, zoodut van ont vreemding geen sprake is en de wiel rijder dus een en ander verloren had. Ten slotte bleek, dat voormeld vleesch aan bederf onderhevig was. Heemstede Bij den veehouder C. van der Wei den alhier, heersclii onder een kudde van 24 stuks vee, mond- en klauwzeer. Zandvoort. Naar vernomen "^orcU, zal eerst daags aan den Hoogeweg een brie venbus geplaatst worden, wat ze ker een greoi gemak en eene groo te verbetering mag genoemd wor den. Voor de inschrijving van do Na tionale Militie, lichting 1902, zal zitting gehouden worden ten liaad- huize alhier op Woensdag, 9 Jan. a. s. des namiddags ten 1 ure. Dinsdagavond jl. gaf de Rederij kerskamer „Sanóeveerde" eene uitvoering met medewerking van den heer H. Venverico, tenorzan ger uit Amsterdam, in het Kurhaus alhier. De verschillende voordrachten, die gehouden werden vielen bizon der in smaak der aanwezigen. No. 4 van het programma ..Bij den wieg van hc-t kind eens arme" werd met veel gevoel voorgedragen en de komische voordrachten wekten in hooge mate de lachlust van de toehoorders. Dc zangnummers, door den heer H. Venverïoo gezongen, werden met waar genoegen aangehoord. Het applaus bewees, dat men nem zeer* gaarne hort zingen. Eenive malen werd hij teruggeroepen en gaf nog een paai* stukjes ten beste. Na de pauze werd opgevoerd „Marcel", drama in één bedrijf. De rollen waren uitstekend ver deeld en het spel liet niets te wen sehen over. De bijvalsbetuigingen waren dan cok meer dan verdiend. Een woord van lof aan da Rede rijkerskamer voor het organ iseeren van dien genoegenlijken avond. De groots zaal van het Kurhaus bleek uiterst geschikt voor derge lijke feesten. Door B. en W. zijn goedgekeurd twee bouwplannen en wel een voor het bouwen van een zieken huis aan den Paradijsweg in een voor een loods aan de Hultesl raai» Tegen Vrijdag a. s.. des namid dags ten 2i uur, is eene openbare Raadsvergadering belegd, waarin o. m. behandeld zullen worden de navolgende onderwerpenAan koop en verkoop van grond, prae- advics i/z. het stratenplan in het land aan do Groote Krocht van den heer Driehuizen. ÏJmnidexi. Door do politie is proces-verbaal opgemaakt tegen H. Musters wegens verkoop van sterken drank in het klein zonder vergunning. Beverwijk. Vergadering van den gemeente raad te Beverwijk op 12 dezer, !s morgens te kwart voor tien uur! Afwezig de heer de Roeper. Voorzitter: de Burgemeester. De notulen worden onveranderd goedgekeurd en eerïige mededee- lingeu en ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Op de reclame van Mej. J. Mul der tegen haar aanslag in den Hoofdei. Omslag, wordt afwijzend beschikt daar de termijn tot recla- meeren is verstreken. Overeenkomstig het verzoek van den onderwijzer P. M. van Ringc- lestijn, om eervol ontslag op den ien Februari 1901 wegens zijn be noeming tot 1st© onderwijzer ie Herwij nan, wordt met algemeene stemmen besloten. Het voorstel van B. en W. be treffende het 6rf nachts recht van den grond, in blooten eigendom aan de erven Hüsung behcorer.de, waarop de oude gasfabriek stond, benevens ruiling van een gedeelte van dien grond met een stukje in eigendom bij de gemeente, wordt aangenomen, onder bepaling dat do grond dadelijk weer in vollen eigendom aan de erven Hüsung zal komen en de verschuldigde pacht van nu af aan niet meer betaald zal behoeven te worden. Eveneens wordt besloten tot pu- blieken verkoop van eenige huis jes staande naast bovengenoemd terrein, waarin vroeger personeel dier fabriek woonde. Aan do orcte is vervolgens het voorstel van B. en W. om een stuk je grond bij de nieuwe gasfabriek publiek to verhuren, aangezien or 2 aanvragen om onderhands te mo gen huren zijn ingekomen; deze huur zal dan tegelijk met dio van het andere gemeenteland op 25 December 1902, eindigen. Dien overeenkomstig wordt besloten. Alsnu wordt door den Voorz. voorgelezen een schrijven van den heer G. H. Moens, waarin deze dc gemeente, als blijk van erkentelijk heid voor de hem geboden hulde bij zijn 25jarig wethouderschap, aanbiedt, de toren van de groote kerk van wijzerplaat, uur- cn mi nuutwijzer te voorzien, aan te bren gen door L. F. W. Volcke, uur werkmaker te 's Hage. De freer Moens verlaat de vergaderinc. De Voorzitter zegt dat hij gelooft lil den geest der geheele burgerij te spreken wanneer hij voorsteit den heer Moens den oprechten dank van de vergadering over te brengen voor zijn genereus aanbod, dat met genoegen zal worden aanvaard. Bij acclamatie werd dit voorstel aan genomen. Voor dat tot de sluiting der deu ren wordt overgegaan ter behan deling van het supplet kohier van den hoofdei, omslag, vraagt de Voorz. of een der heeren ook nog het woord verlangt. De heer Breukelaar vraagt daar op wanneer zal voorzien worden in de vacature der commissie van toezicht op de fröbelschool. De Voorz. antwoordt dat om bizondere redenen die hij niet in 't publiek wil noemen, nog niet in de open gevallen plaats is voorzien, zoo spoedig mogelijk z-al er echter werk van gemaakt worden. Vervolgens wordt de openbare vergadering gesloten. Het aandeel dezer gemeente in de lichting 190i voor de Nat. Mi litie. is door Gedep. Staten vast gesteld op 12v tegen 14 in het vo rige jaar. Door B. en W. is aan J. Ver horst, smid alhier, het onderhoud der kachels enz. opgedragen voor het jaar 1901. Vervolg Nieuwstijdingen. Twsode Kamer. Men seint ons uit Den Haag: Bij de debatten over de begrooting van BinnenJandsche Zaken werd do discussie óver landbouw voortgezet De post tweeden landbouwinspecteur werd aangenomen met 46 stemmen tegen 41. Pres. Kroger Men schrijft ens: KrugeFs receptie was heden druk bezocht. Puim honderd deputaties wa ren tegenwoordig. Do president, door een kinderkoor ontvangen, was zeer getroffen en weende. Toespraken wer den niet gehouden. De president groet te eiken deputatie met een oofdknik; hij scheen zeer vermoeid. Hedenmid dag is er receptie van hooge staats, lichamen, voorname particulieren, enz. Uit den. Arastor&AmecIien Baad. De behandeling van hei voorstel-v. Nierop om een commissie te benoemen van deskundigen op verschillend ge bied, tot het ontwerpen van een pian van uitbreiding der bebouwde kum der gemeente, benoorden bet IJ, uain Woeusdag in de middagzitting van den Amsterdamschen raad, zulke af metingen aan, dal de vergadering des avonds moest worden voortgezet. De zaak is, dat de gemeente aan de o\ er- zijde van het IJ terreinen in eigen dom heeft, uitgebreider dan de oude stede van Amsterdam terreinen, die sinds 1877 zoo goed als braak liggen. Mr. van Nierop wenscht die terreinen zoo spoedig mogelijk in exploitatie lc zien gebracht, naar een wel overwo gen, vast plan, dat om de zeer ver scheidene belangen, die met ecu evcu- tueele exploitatie zijn gemoeid, te ont werpen is door een commisrio van de meest eminente dv-skundigeu op ver schillend gebied (woningbouw, scheep vaart- en handelsbelang enz. enz.) en v. .arin tevens zitting zullen nemen de daartoe aangewezen meest bekwame gemeenteambtenaren. De meerderheb van B. c-n W. bestrijden het benoemen eener dergelijke commissie en achten het rationeeler het ontwerpen van een plan op te dragen aei de hoofdambte naren der gemeente, die daarbij dan desveriangd advies kunnen inwinnen bij buiten het corps staande deskun digen. Het voorstel tot benoeming eener commissie wordt aangenomen met 33 tegen 7 stemmen. Hierna komt aan de orde de aan© eener elsetrische tramlijn naar foc bet centrum crer gemeente; terwijl het plan Deflines en Von Glahn daar boven slechts schijnbare voorreien, aanbiedt on zeer moeilijk is uit te voe ren. Hoewel sommige leden de hier vo.tr- gestelde lijn niet zonder bezwaar ach ten, woriil de voordracht zonder stem ming aangenomen en ten slotto oolf die tot stichting eener vischhal aan de Ruyterkade. Faillissementen. Uitgesproken: Amsterdam, 7 December. G. van Deth Jr., zonder beroep, te Amster dam. Rechtercommissaris mr, T. Hea- ny. Heerenveen, 10 December. Aryan Jansen, winkelier in de Lemmer. Rcch tercommissaris mr. D. J. R. J3rants/ Leeuwarden, 8 December. Afke J. de Boer weduwe G. B. Terpstra, zonder beroep, te Huizum. Recliter-comioissa- ris mr. A. Potma. Roermond, 10 Dec. H. Jesse, voor heen winkelier in koloniale waren, thans brouwersknecht, te Linne. Rcch ter-commissaris mr. G. R. A. Lammens* Arnhem, 2G November. A. C. Walter, zonder beroep, gewoond hebbende le Wageningeu. Rechter-commissaris mr. P. Gratama. Maastricht, 6 Dec. J. P. Leunissen, landbouwer to Nagelbeek-Schlnnen. Rechter-commissaris mr. De Wit. Burgerlijke Stand. Bevallen: 12 Dec. S. M. v. Wunnik Kaazen, r~ 11. M. KriekGroot, z. 12. J. E. BoumanCormond d. H. v. d. WagenNauta, z. J. Kosterde Klerk d. N. E. SmitFiege, d. A. RL Wijk- huïjzenvan Ee. z. Getrouwd: 13 Dec. D. J. Wolterbeek- en M. E. Wolterbeek. Overleden: 13 Dec. L. H. L. Wijs man 64 j., X. Houtweg. G. Verschuren 37 j., Bnnncsteeg. A. Bos, 72 j., Wes terstraat. Letteren en Kunst. Prijsvraag. Door do firma Lefranc is een prijs vraag uitgeschreven voor een of ander mooi stuk drukwerk (typografie of li thografie) in kleuren. Zij verlangt een adreskaart, op wit karton ter grootte van 17 1/2 bij 12 cM. in vijf kleuren en zwart gedrukt. De uitvoering dezer adreskaart moet in den modernen stijl zijn, en mogen de ie gebruiken kleuren ook worden aangemengd. Als prijzen stelt de firma Lefranc Cie. oen bedrag beschikbaar van vijf honderd francs, als volgt te verdoelen: 1 o prijs tweehonderd francs, 2e prijs honderd francs, 3e prijs vijftig francs terwijl bovendien aan den zetter die de kaart samenstelde en aan den druk ker die haar drukto, voor ieder (lcr winnende kaarten, een bedrag van vijf en twintig francs zal worden uit betaald, dus te samen honderd en vijftig francs. Sport en Wedstrijden. Voetbal. In do Oostelijke le klasse is do stand: -i h >- o t I g 3 t 1 26 11 10 1,43 0 20 10 10 1.43 i 1 22 15 8 1,14 1 3 19 14 8 1,14 5 3 14 27 6 0,80 4 10 21 4 0,57 4 5 18 2 0,33 Club. Victoria Hercules P. W. Vitesse 7 Go-Ahead7 Quick 7 U. D6 De Victorianen zijn door hunne over winning op P. W. op de eerste plaats gekomen, terwijl Hercules met een icleiu verschil in doelpunten gemiddel de de tweede bezet. Zoover nu reeds iets uit den stand is op te maken, heeft het allen schijn alsof Victoria weer kampioen zal worden, met do Utrechtenaren tweede, P. W., Vitesse en Go-Ahead 3, 4 en 5, terwijl Quick en U. D. om do laatste plaats kam pen. Handelsenlrepot. Door den wethou der wordt aangetoond, dat de omweg door B. en W. voorgesteld, het meest tegemoet komt aan de behoefte van de groote meerderheid diergenon, die belang hebben hij eene verbinding met het entrepot, terwijl zij tevens een thans van het tramverkeer uitgesloten stadskwartier in betrekking brengt Gemengd Nieuws. Zola togen yFetit Joaroal". Voor de „Ckambre des appels corJ rcctionnela" Is Dinsdag het lasterpro- ces voorgekomen, dat Emille Zola aan het „Petit Journal" cn den directeur Ernest Judct had aangedaan. Ten ge volge der heleedigende artikels over Zola's vader. De zaak is aangehouden.. Mist. Zwaar mïstweder heeft in do laat ste dagen over ccn groot deel van N.- en West-Frankrijk gehc-erscht, zoodat de scheepvaart gestremd was. Maan dag incest to 11 uur voorin, te Parijs in alle winkels en koffiehuizen het kunstlicht worden aangestoken. De Zwitsorüciio Bondsraad en Arbitrage. Do Zwitserscha Bondsraad heeft met algemeene stemmen besloten om be< slist stelling te nomen tegen hot in den Natioiiolcn Raad gedane voorste) betreffende de wonscheiijkheid van scheidsgerecht In do Transvaai-qnacs- lie en droeg den president op, dif lx. idpunt in den Nationalen. Raad uit wU tYn zc-tten. De secretaris van Li. De secretaris van Li-Hoong-Tsjacg; Ji-Ko, is op last van maarschalk von Waldersee gearresteerd omdat hij in verstandhouding was met de... Boxers.' Zou Li-zelf ook wel zuiver op d<S graat wezen? c*n hooger I 14 Meter franco eu Try van invoerrechten toegezonden Stalen naar keuze, eveneens van zwarte, witte en gekleurde „Hennelierg-Zydo" voor blouses en japonnen van 46 et. tot fl 11.10 per Meter. Alleen echt, indien direct van mij betrokken. G. Henneberg, Zijde-Fabrikant, Zürich, Koïiinkl, en Keizerl. Hofleverancier.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 3