eene Ms MM, ie bevrijden Tan de opofferingen welke een oorlog vraagt. Hij drukte zijn groote waardeering uit voor de sympa thie, hem betoond door hen, die de 'taak der Boeren hadden verdedigd en sprak zijn vertrouwen uit dat God. die de wereld regeert, hen zou beloonen die trouw waren gebleven in deze tijdon van gevaar. Het schrijven van president Steyn. De buitengewone gezanten van den Oranje-Vrijstaat hebben van president Steyn een uitvoerig schrijven ontvan gen uit Pietersburg in de Zuid-Afri- kaansche Republiek, gedateerd 13 Oct. Staatspresident Steyn was op den lOn daar van Nelspruit aangekomen op weg naar den Oranje Vrijstaat. Men was bezig met het leger te verplaatsen naar Warmbad. Hij meldt dat de laat ste berichten uit den Vrijstaat zeer bevredigend zijn. Hoofdcommandont C. R. de Wet gaat nog steeds voort mot hulp en bijstand van het commando onder rechter Hertzog, den vijand veel afbrenk te doen, het spoor af te breken en voortdurend opgebroken to houden, enz. Zij zijn er in geslaagd om na de overgave van hoofdcommandont Prins- loo met zijne manschappen te Slabbert- mek bij Ficksburg wederom comman do's van circa negenduizend man op de been te krijgen, die zich voorgenomen hebben tot het uiterste toe te strijden. Nooit kan genoeg lof en dankbaar heid toegezwaaid worden aan hoofd commandant De Wet en rechter Hert zog, voor hunne onvermoeide diensten en ijver aan den dag gelegd. Zij heb ben alles opgeofferd, geven zich alls moeite en getroosten zich elk ongerief om onze zaak te bevorderen. Zooals misschien reeds uit de cou ranten gebleken is, beschrijven do En- gelschen den slag bij Dalmanutha na bij Machadodorp als een der zwaarste in dezen oorlog geleverd. Het gevecht duurde eene geheele week en hebben den manschappen der Johannesburg- sche politie zich aldaar grootelijk door hunne dappreheid onderscheiden. On ze commando's werden wol terugge dreven, nadat eene positie van de Jo- hannésburgsche politie een geheel en dag met veertig kanonnen was be schoten en herhaalde malen bestormd, doch de Engelsehen hadden zeer groo- te verliezen. Zooals ook reeds bekend ia, is pre sident Kruger op aandrang van dc ge zamenlijke Uitvoerende Raden der beide Republieken naar Europa ver trokken om voor zooverre mogelijk ook zijn invloed te gebruiken ten einde de zen oorlog tot een voor ons bevredi gend einde te brengen. De heer Schalk Burger, vice-president, agetrt ge Ju- rende de afwezigheid van prasid«üi Kruger. De Engelsche bevaihe'jh jrs trachten de burgers op allerhande wijze den strijd te doen staken door hen te willen doen gelooven, dut president Kruger naar Europa gevlucht is, <n commandant-generaal L. Botlu. zijn ambt heeft neergelegd. Deze bewerin gen zijn natuurlijk totaal onjuist en president Steyn doet zijn best do ware toedracht van zaken aan de burgers der Zuidafrikaansche republiek duide lijk te maken en de valsche bewerin gen te wederleggen. Commandant-ge neraal L. Botha wordt met zijn com mando's alhier verwacht, zaken wor den op een behoorlijke basis geregeld. Zeer goed werk wordt verricht door generaal de la Rey, die nog steeds in de nabijheid van Pretoria werkzaam is. Ten slotte liet de staatspresident Steyn de gevoelens mededeelen, dat zoowel hij als de leden der regeering en hoofdcommandant De Wet, nu nog meer dan ooit met den besten moed bezield zijn en volle vertrouwen heb ben op eenen gunstigen uitslag van dezen onrechtvaardigen oorlog. Hij vertrouwt, dat de gezanten en hun me delid zullen voortgaan alle pogingen aan te wenden, om onze rechtvaardige zaak aan de buitenwereld behoorlijk uiteen te zetten, en haar alzoo te doen verstaan, dat wij vechten voor vrijheid, voor huis en haard en dat wij vast besloten zijn voor deze onze erfenis van onze voorvaderen tot het laatste einde te strijden en te volharden. President Steyn hoopt dan ook, dat de verdere pogingen der gezanten tot bevordering van onze zaak met den zegen van den Allerhoogste mogen be kroond worden. Nederl. inzenders op de Par ij sclio tentoonstelling. Men meldt uit Den Haag Zaterdagavond werd in de door expo santen elegant versierde zalen van bet hotel Den Ouden Doelen een feestmaal tijd aangeboden door de Nederland- scbe inzenders op de wereldtentoon stelling te Parijs aan den regeerings- commissaris baron Michiels van Ver- duynen, den oud-commissaris Cremer en de leden der centrale commissie. Voor den aanvang van het diner werd door den president der regelings- commissie, den heer IJssel de Schep per, aan den commissaris-generaal baron Micbiels een huldeblijk aange boden als een blijvende herinnering aan zijn zware taak en aan de samen werking met exposanten. Het souvenir bestaat uit een paar mat-ziiveren can- delabres in strengen stijl, met de ge slachtswapens van baron Michiels op den voet geëmailleerd, vergezeld van een album inhoudende een opdracht van erkentelijkheid. Het gastmaal was zeer geanimeerd en er werden welsprekende toosten aan Regeeringscommissaris, commissie en inzenders gewijd. Een heildronk bij den aanvang op II. M. de Koningin ingesteld, werd nog tijdens het diner in vollen gang was, namens H. M. beantwoord. een krachtig en enthousiast. woord van den heer Stork op het groote Fransche volk en de eenige stad Parijs, werd besloten aan president Loubet en het Fransche gouvernement per telegraaf namens de inzenders eer biedige hulde te betuigen en de sympa thieke gevoelens te vertolken aan de Fransche natie en de stad Parijs. Op school. D9 Amsterdamsehe Raad verecnig- de zich met het praeadvies van B. en W., om naar aanleiding van verschil lende adressen om het maximum leer lingen in de klassen der scholen lc c-n 2e, bij geleidelijke toepassing binnen 5 jaar, tot 40 te verlagen. De voordracht tot ontslag van den "ynmastiekoridenvijzer Tissot van Pa- tot, wegens het slaan van een jongen, werd aangenomen, gewijzigd naar het voorstel van den heer Do Sauvage Nol- ting, nL om den onderwijzer alleen tc ontslaan uit zijno betrekking aan de lagere school no. 77, maar hem zijne betrekking aan de Coornhertschool, eene school derde klasse, te laten bc- houden. Sport en Wedstrijden. Voetbal. De wedstrijd ZaanL V. V.H. F. C. II is niet gespeeld, daar het terrein af gekeurd werd. Westelijke le klasse wedstrijden op Zondag jL H. V. V.Haarlem (den Haag). Zooals te verwachten was, verloor Haarlem in Den Haag, en wel vrij zwaar. Voor de rust nochtans speelden beide partijen vrij gelijk op en wist H. V. V. slechts één keer nit een hoek schop te scoren. De Haarlemsche ver dediging weet echter door krachtig op treden verder doelpunten te beletten en de rust gaat in met 10 voor de Hage naars. Na de pauze is Haarlem verre weg de zwakkere en meermalen wordt haar doel belegerd. Den Haag forceert eenige hoekschoppen en weet hieruit nog 3 keer den bal in 't net der rood- broeken te werken, resp. door Sol, Broese en Harnsinck. Eenige minuten vóór tijd bezorgt Sol den Hagenaars no. B, zoodat deze winnen met 50. Bij Haarlem werd Van den Berg in de voorhoede zeer gemist. RapiditasR. A. P. (Rotterdam). Vrij onverwacht verloor R. A. P. te Rotterdam met 23, hoewel zij voort durend de sterkere was. Met de rust was de- stand 31 voor Rapiditas. Daarna doelpunt R. A. P. nog slechts een keer en verliest dus haren der den wedstrijd, die ze verdiend had te winnen. Je moet maar pech hebben Velocitas wist het te Breda slechts tot een gelijk spel (11) met het Haagsche H. B. S. te brengen. Ajax won van Sparta te Leiden met 50. Met rust was de stand 40. Daar na treedt Sparta's verdediging krach tiger op en kunnen de Lcidenaars nog slechts eens doelpunten zoodat tijd komt met den bovenvermelden uitslag. Voor de 1ste klasse H. V. B. moesten Zondag spelen UnitasHaarlem II. Laatstgenoemde club, die op eigen ter rein door Unitas verslagen was gewor den met 81, was niet opgekomen, zoo dat zij daarom verloor met slechts C—0 Worst -len. In de Donderdag te Parijs in het „Casino de Paris" gehouden voortzet ting van den strijd om het 'e wereld kampioenschap was Dirk van den Berg even ongelukkig als den vorigen avond. Zijn tegenstander, de Belg Constant le Boucher, wist Dirk in 8 m. 29 s. te leggen. De „Vélo" noemt dit paar de mooist gebouwde typen van het achttal, dat in de finale uitkomt. Dirk moei nu nog een partij doen en heeft goede kans om als vierde uit het strijdperk te treden. In den strijd tegen den Belg Constant had men van Van den Berg een krach tiger verdediging verwcaht. Vóór den strijd waren de meeningen zeer ver deeld. Na twee minuten zag men dat Dirk niet op dreef was en dat de over winning aan zijn veel lickteren tegen stander zou komen, hetgeen door den uitslag bevestigd werd Vervolg Stadsnieuws. Zaterdag werd door den ingenieur architect j. A. G. v. d. Steur alhier aanbesteed: Het bouwen van een pulp en Jamfabriek, op een terrein onder de gemeente Schoten. Ingekomen waren 17 biljetten. Laag ste inschrijvers bleken te zijn de hee- ren Hoogstraten en Smink alhier voor l 33140.—, Zaterdag deed een 16-jarige slagers knecht aangifte, dat hij op den Wa genweg, tusschen Zandvoorder- en Kerklaan, door twee onbekende per sonen werd aangevallen, van zijn rij wiel geworpen en beroofd van zijn zwartlederen portemonnaie met ruim 8. Zondagavond viel een 2 i-jarige dienst bode in het Spaarne. Een poetser bij de H. IJ S. M. sprong zonder aarzelen te water doch zou zeker verdronken zijn, zoo een bankwerker hem niet bij tijds gegrepen had. Beide drenkelingen kwamen er verder zonder letsel af. Een licht beschonken, half slaap dronken slagersknecht viel gisteren avond elf uur in de Leidsche Vaart, en werd door een onbekenden man gered en door de politie naar huis gebracht. Tegen eene bierhuishoudster, Lange Raamstraat 13, is proces-verbaai op gemaakt, wegens het houden van een verboden huis. Schermen. Opvallend is het zoo gelijkmatig als de stand der sabelkampen is ge ëindigd. K. D. O. evenals Dep. Escadr. Huz. op Degen staat onge slagen bovenaan. Haar cijfers zijn: 4 gehouden 4 gewonnen 0 verlo ren. D. O. S. als No. 5 heeft de zelfde cijfers maar in andere volg orde. Is K. D. O. de eenige die boven de 150 touchées gemaakt heeft D. O. S. alleen heeft boven de 150 ont- :gen. Goncoruiu sluit haar ba lans met precies 150 iouchées tegen. Kaai- verschil met Dep. Escadr. 3185 is de meest eervollo neder laag door een der mededingers ge leden. De zwaarste nederlaag leed zij echter ook K. D. O.Concordia 45—13. Als persoonlijk kampioen treedt uit 't strijdperk J. Roozen door G. Lindeman als No. 2 gevolgd. K. D. O. won in hare wedstrij den 30 van de 30 partijen, en werd vrij gemakkelijk kampioen. V. V. K. (No. 2) sukkelde nog al met hare korpswerkers, daar K. v. Don selaar wegens ongesteldheid moest uitvallen, en niet voldoende kon vervangen worden door Steijl. De ze laatste onderscheidde zich vaak door onnoodig- hard slaan, iets wat de H.H. Tel (Conc.) en de Vries (Huz.) ook vaak eigen was. Het Depot Escadr. trof het bijzonder slecht door het vertrek van Arbon, en heeft dit waarschijnlijk invloed gehad op den einduitslag. Over het geheel kan de Haarl. Scherm com. met voldoening op haar arbeid terugzien, en behalve de Ver. d.d. Schutterij hebben alle Vereenigin- gen tot het einde afgewerkt. De Hoofdsecondanten zoowel profes- sours als amateurs voldeden goed, en is een woord van dank voor hunne moeite en opoffering wel op zijn plaats. Aangenaam is het ons nog te kunnen melden dat door v.ele voor name ingezetenen van Haarlem en Heemstede prachtige medailles en kunstvoorwerpen zijn beschikbaar gesteld voor de a. s. prijsuitreiking door den HoogEd. gestr. Heer Kapt. van Alphen. Ph. S. Den stand nemen wij morgen op. K golen. Zondagmiddag had op de bovenzaal van café Brinkmann de prijsuitreiking plaats aan de winners in den Haarlem- schen Kegelbond. Dit geschiedde bij monde van de heeren Jos. v. d. Berg cn H. M. Braam. Aan dc volgende heeren werden de prijzen overhandigd Jan van den Berg, kampioensmedaiile, met 642 houten in de lüü ballen P. J. v. Gulik 2en prijs niet 641J. K. van Cam- pen 3en prijs met 638 houten P. J. van Daalen consolaticprijs met 100 treffers; F. Hakkaart hoogste serieprijs met 78 houten in de 10 ballenNV. Gründe- mana negenprijs met 13 negens P. C. Jansen achtenprijs (acht om de Lange) met 2 achten J. P. Daudey zevenprijs (VI. Hollander) met 3 zevens H. Güüi- schmidt zessenprijs (Hamburger wa pen) met 1 zes Ch. Jacques vijvenprijs met 31 vijven G. J. van Gulik vieren- prijs met 39 vieren C. Kammeijer koe- koeksprijs met 12 koekoeks H. Martin tweeënprijs met 4 tweeënBogerd éénenprijs met 1 één. De prijzen bestonden behalve de kampioensprijs, uit fraaie kunstvoor werpen. Fopulair-Ooncert. Het populair Concert door Haar- lemsch Muziekkorps, directeur Ch. P. NV. Kriens, Zondagavond in het Bron gebouw gegeven, was voor de uitvoe rende een succes; voor de zeer talrijke toehoorders een buitengewoon groot genoegen. Lustig vedelden de mannen van Kriens er op los; vele fraaie num mers werden ten gehoore gebracht en het strijkorkest handhaafde ziin goe den naam. Veel succes oogstten de jHolL Duettisten, de heer Henry en mej. Sophie Hartog in met hunne po pulaire coupletten. De voordracht, waarin de wreedheden van Engeland werden geschilderd en gewezen op de Engelsche bloeddoggen Rhodes en Chamberlain, waarin werd herinnerd aan het zenden van een oorlogsschip voor Kruger en gezegd, dat Neerlands Leeuw nog krachtig is, nu Koningin NVilhelmïna aan het hoofd staat, deed het publiek in geestdrift geraken. Da verende toejuichingen vertolkten de enthousiaste stemming, waarin de aanwezigen verkeerden. Veel bijval had ook de Original Dans Humorist, de héér P. Kohier. 't Was een succesvolle avond. Sclmndaal-oolportage. Wanneer zal nu toch aan die hin derlijke schandaalcolportage, waar aan ieder weldenkend mensch zich ergert, een einde worden gemaakt? 't Wordt hoog tijd, dat de sujetten, die bij voorkeur Zaterdagsavonds onze Spaamestad bezoeken, en met hun eentónigen uitroep: „Koopt en leest het canaillelied, eerbiedig opgedragen aan fabrikanten, vorsten, kamerleden, sabeldragers en andere schavuiten, of wel aan de nationaal-huldebliik-bedel- commissie"; de voorbijgangers kwetsen, worden geweerd of achter slot en gren del gebracht voor een paar uren, om tegen een uur of elf te worden losgela ten. En al bestaat er hier nu geen ver ordening, die het venten met dergelijke pamfletten verbiedt, ens djmkt, uit waar zooals hierboven geschreven be- lcedigende uitdrukkingen worden ge bruikt, de politie toch wel het recht heeft zoo'n individu in te rekenen. Voor het examen van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedien den in Nederland slaagden o. a. (voor boekhouden) de heeren P. J. Koppen Jr. en P. van de Weetering alhier. De uitslag van de match H. F. C. Volharding op het veld aan de Span jaardslaan was dat do Haarlemmers wonnen met 3—0. Morgen uitvoeriger. Gevonden voorwerpen. Een lederen hondenhalsband; een portemonnaie met f 1.32; een zeildoek dekkleed. Een te Heemstede wonende Meekers knecht, vermiste te Heemstede aange komen een zakje met geld, dat hij in etn kistje onder den bok had wegge borgen. Waarschijnlijk, is het dus ont vreemd. De houder van een hulpbank van lee- ning alhier, gaf kennis dat door eene vrouw een lap stof ter beleening was aangeboden, vermoedelijk afkomstig van diefstal, gepleegd bij den manu facturer v. d. NV. aan het Spaarne. De vróuw, daarop aangehouden, bekende den diefstal te hebben gepleegd. Proces-verbaal is opgemakt. Vervolg Nieuwstijdingen. Men seint ons uit Den Haag President Kruger had hedenochtend een conferentie met staatsraad Asser. De President spreekt het bericht van de „Soleii" te Parijs over de ontvangst bij den Tsaar tegen. Het dreigende China. De „Vrc-domosti" van St. Peters burg heef een dépêche uit Vladivostocx die zegt, dat tengevolge van het tar tende optreden van den Duitschen ge- neraien staf, de Chineesche bevolking aan het gisten is en dat in deze maand nog en in Januari de mogendheden voor treurige verrassingen zullen ko men staan. Do Chineezen zouden de wisseling des jaars vieren met het ver effenen der rekening met „de vreemde duivels." Razzia to Parijs. Het is niet doenlijk, evenmin ver kwikkelijk, geregeld relaas te geven van de misdaden, die in dc laatste maanden te Parijs gepleegd werden. Het is niet te veel gezegd, dat men geen Fransch blad kan opnemen of men vindt eenige bijzonderheden van een afzichtelijke misdaad uit roofmo- tieven en dikwijls alleen rit moordmo tieven begaan. Do politie is daarbij niet zeer gelukkig in 't aanhouden dei- daders en de bedrijvers van enkele der ernstigste moorden loopen nog op vrije voeten rond. Men meent, cn waar schijnlijk niet ten onrechte, dat de slechte naam, dien Parijs zich op cri mineel terrein aan het verdienen is, te danken is aan de wereldtentoonstel ling. Er is toen natuurlijk een hoop verdacht volk, als de muggen op de vlam, gelokt en zoolang de tentoon stelling duurde, was er a oor hen wel een stuk brood te verdienen. Doch nu de tentoonstelling gesloten is, bedankt het gezelschap ervoor zich te ontbin den. Om met krachtige hand een einde ie maken aan deze wantoestanden, heeft de prefect van de Seine Lópine twee korpsen rechercheurs aan het werk ge zet, om de heele bende in handen te krijgen. In dc laatste nachten is er tel kens een groote klopjacht gehouden, waarbij formeele gevechten zijn ge houden. In den eersten nacht kon men reeds een driehonderdtal verdachte kerels en vrouwen te pakken krijgen. Toen wapenden de hoeven zich en op de Place Pigalls werd over en weer met revolvers geschoten op den boulevard Charonne raakten de agenten zelfs tus schen twee vuren. Donderdagnacht was de politie echter weer zoo gelukkig een goeden slag te slaan en 123 vage bonden en 159 vrouwen te knippen. Pen Belgischkaeteel verbrand Zatërdag is het prachtige kasteel van Beloeil, toebehoorened aan de prinsen van Lïgne, geheel verbrand. De brand brak uit door een gebrek aan de calo- rifère, en nam weldra zulk een om vang aan, dat do bewoners in allerijl het gebouw moesten ontvluchten. Uit de naburige dorpen rukten de brand spuiten wel aan, doch alle pogingen waren vruchteloos en het kasteel, dat uit de elfde eeuw dagteckent, brandde geheel uit. De prins De Ligne organiseerde zelf den reddingsdienst om allo kunstschat ten. die het kasteel beroemd maakten, in veiligheid te brengen. Voor een deel slaagde men daarin. De zeldzame ver zameling familieportretten van Hol bein, Van Dijck, Rubens, Pourhus, Ve lasquez, evenals de archieven, de"wa pen- en porseleinverzamelingen en de uitgebreide bibliotheek, in do achttien de eeuw door prins Charles De Ligne bijeengebracht, konden gered worden, doch vele kunstschatten zijn met het oude bouwwerk in de vlammen opge gaan. Zeer bekend is de tuin, 6000 hectaren groot, die door Lo Nötre werd aange legd en de trots der Brusselaars is. CORRESPONDENTIE. Den heer S. te H. Het door u geme moreerde feit vindt zijn oorzaak in een achteloosheid, die eerst te laat ontdekt werd. De schrijver dankt u voor uwe vriendelijke belangstelling. Maatrege len zijn genomen om herhaling tegen te gaan. Onder deze omstandigheden zult ook u het geval wel als afgehandeld be schouwen. REDACTIE. Burgerlijke Stand. Bevallen: 16 Dec. J. Burghout Moelaari, z. A. M. SlendersStam mers, d. 17. M. E. Oderkerkde Haan, z. J. M. A. JansenKeider- man. z. 16. S. C. SmitKievit, z. A. M. KorthovenKuiper, d. 17. E. de GraafKiscemaker z. 16. P. H. GooteBuijs, d. G. C. Saim d8 Vos, z. G. E. de EdelijnBolte, z. 15. G. Eijker.aarKollen e, d. 14. A. VrijenhoekFelder, d. 16. E. de Vriesvan den Bos, z. Overleden: 17 Dec. NV. Blom, 81 j., KI. Houtstraat. 15. NV. Nieuwen- hoven, 9 nmd., d. Esse, n-aat. Failigsementen. Uitgesproken Arnhem, 10 Dec. R. Paalman, hande lende in kruidenierswaren onder de firma R. Paalman Zoon, wonende le Velp. Rcchter-comm. mr. P. Gratama. Amsterdam, 12 Dec. Jan Lichten- veldt, grossier in koloniale waren, te Amsterdam. Rechler-comm. mr. T. Henny. Alkmaar, 13 Dec. P. T. van 't Hoff, timmerman te Alkmaar. Rochter-comm mr. NV. H. van Nes van Meerkerk. Amsterdam, 13 Dec. M. S. Gompcrs, winkelier, te Amsterdam. Rechter comm. mr. T. Henny. G. F Grader van der Maas, behan ger, te Amsterdam. Rechtcr-comm. air. 1Her nr. Geëindigd J. Oebeles Sipma, koopman in gra nen te Engwierum R. B. Hessling, boekhandelaar, te BussurnH. J. A. Madlener. mr. kleermaker en koopman te 's-GravenhageMozcs Bollegraaf, koopman in manufacturen, le Siddebu- ren. Opgeheven M. A. Hazelof-Lajour, koopvrouw te Eindhoven. MarktniauwB. Haarlem, 17 Dec. Aangevoerd 197 HL. witte Tarwe, f G.25—6.00, 86 HL. f 4.90-4.80. 70 HL. Haver f 3.303.25. 206 HL. Duivenboo- nen f 6.95, 88 HL. Paardenboonen f 6.30 6.00. Amsterdam, 15 Dec. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Dokkumer Jammen 2,503,10. Zaaiers f 1,85— f 1,90, Blauwe f 2,40—2,60. Hallemers 1.751.80, Zeeuwsche Spuische Jam men f 2,50—4, Poters j 1,30—1,60. Flak- keesche f 2,502,80. Blauwe f 2,90 f 3,10, bonte f 3,10—3,30, Geld. Blauwe f 22.40. Pruisische Hamburgers f 3,80 f 4, Roode 22,20. Ypoldcr Jammen f 2,502,75. Wesliandsche Zand 3— f 4.50 per HL Schiedam, 15 Dcc. Noteering Makelaars f 11,75. Jene ver f 15.75, Amst Proef f 17,25, Beurs- commissie 11.25. Stemming willig. Ruwe Spiritus f 9. Spoeling-Commis sie 1.40. INGEZONDEN MEDE DEE LINGEN. SO cents por regel. Een «>re?ni«3 geduld. Als de gezondheid op ernstige wijze is aangetast en als tengevolge eener algemeone verzwakking, aan doeningen van verschillenden aard ieder op hun beurt het lichaamsge stel verzwakt hebben, is het moei lijk ze allen te gelijk te doen ver dwijnen. Men moet op geregelde wijze met de werkelijk rationeele behandeling beginnen. De verloren krachten door middel der her nieuwing van het bloed te herstel len. ziedaar het ware middel en het werkdadigste middel om tot dit doel le geraken, zijn do Pink Pil len. Hunne werkdadigheid is he den ten dage zoo bekend cn zoo da nig bewezen, d&t niemand meer aarzelt, er gebruik van te maken. Maar om tot ee:#3 volkomene gene zing te geraken, moet. men "aan houden en wel overtuigd zijn dat eene eerste verlichting U eene be handeling op eens doet ter. zijde zetten, die op den langen duur de verschillende ziekten waaraan gij lijdt zal doen verdwijnen. Inder daad de Pink Pillen, die van af het begin het bloed krachtiger maken, zullen van lieverlede de ziekelijke kiemen die Uw lichaamsgestel aan tak -i vernietigen. Juif. Hermans volgen» portret. Met de grootste blijdschap; zoo schrijft ons de Heer Jos. van Put te Aalten (Geld.) komt mij Juffr. Hermana te Molten geboren te Zuwent (Geld.) mij verzoeken om U uit dankbaarheid haar portret te zenden. Sedert meer dan een jaar was zij ongesteld. Ik heb Uw Pink Pillen haar aangeraden en na 't ge bruik van een paar doosjes is zij geheel hersteld en zij is zelfs nog nooit zoo gezond geweest. Zij raadt alle jonge meisjes aan, de Pink Pillen van Dr. Williams te gebrui ken. Zij is U nogmaals hoogst dank baar voor U probaat middel. Diegenen die gebruik zullen ma ken van de Pink Pillen zullen er de beste resultaten van bekomen. Zij zijn krachtdadig voor bloedar moede, verlamming, ruggemergs- tering, rhumatiek, heupjicht, ze nuwpijn, Saint-Vitus clans, hoofd pijn, zenuwziekte, kliergezwellen. enz., zij zijn een hernieuwer van het bloed en een spierversterkend middel. Zij geven schoone kleuren aan de bleeke gelaatskleuren, han delen in r.l de tijdperken der ver zwakking van do vrouw en veroor zaken bij den man eene werkdadi- ge werking tegen al de ziekten ver oorzaakt door lichamelijke en gees telijke overspanning en door bui tensporigheden. Prh's f1.75 de doos: f9 per 6 do- en. Verkrijgbaar bjj J. H. I. Siiabilté, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken Franco toezending te gen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en omstreken bijWed. W. PLAATZER v. d. HULL, Droge rijen, 28 Jansstraat Wacht U evenwel voor de na maaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den Heer Snabilié te Rotterdam of bij de depothou ders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verknopen goed- koopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts urn het publiek te bedriegen. Onze verslaggever ver nam op verschil lende plaatsen in Nederland hoe de personen er in- geloopen zijn, en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nage maakte Pink Pillen ondervonden hadden, onnoodig te zeggen dat de ze personen spoedig, met bet ge bruik der echte Pinkpillen, weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pink Pillen heeft nog nooit g iemand genezen. Afbeelding der <ÉI?3Jy 365e Staatsloterij. 17 Dcc. 1900. 8g klasse le lijst. No. 8397 f5000. No. 7569 f1500. No. 9594 f1000. No. 13574, 16666, 19973 f 400. No. 25U3, 14127. 19515 f200. No. 4963, 19205 f100. Prijzen van f45. 33242 6345 9040122221539618-150 24 3255 6397 1065122911551S18480 83 3372 6500 9129123051564918481 153 3382 6535 9230123061565418535 231 3388 G581 92491233515G7118556 319 3402 6669 9314123 ;0 15716 18616 343 3404 6693 9429125331576218655 353 3407 6710 946412542168841S6*4 3S5 3531 6749 94951255615952 18726 454 3561 6803 9512 12746159-55 18801 471358J 6835 95711285115990 1S83G 505 3C01 6851 9610128951607418560 5733602 6886 9610129131616618876 605 3614 6902 97361293616213 18585 625 3683 6963 9843129491630718993 637 3834 7035 9863129611640S19024 673 38^9 7058 9929129651642619057 675 3939 7086 99*812972 1642719136 750402-1712310030 129831650719156 927 4253 7146101391298916555 19169 9634258725610158130991666219182 987 4306 726210165131091656319198 993 4:135 72731017213114 1669819285 1014 4389 728310174131961073419290 1053 45 -7 73671020913 361677519294 1095 4524 73881021113251 16783 19314 11:04:4174401>22-513377 J 679119149 1237 4706 7445103 LI 1341416805 19193 1296 4752 746410361134601685319195 13 0 47807469 103761346916890 9157 1365 4796 753 10459135201695219 >71 1383 4153 7609105771355416971 19 KDG 139" 5023 7632100161363517101 -9 69 1416 5J31 7644106401363917163 DO 07 1416 5938 767510677 136531717919738 1558 6356771310718 137J11724919746 1610 536977801073113730 172,3019."7l 16965106784210830187911729319827 1734 511579061090513857 1737320052 1789 5152 7958103121387617442 20362 182- 51837967103311392917447 20177 18715190800511065139311749020232 1879 5213 8008111351394017514 20237 1885 5266 8015112261403017515 20240 2061 6284806811228140501752320250 207153018090112-121406S1753' 2i>270 2100 5370 S09l11271141311754320278 2191 5421809711291141401768520306 2273 5442 8110113191422217695 203S0 2324 5468 8148113361427917763 203S7 2328 5513 8160114191429717803 20393 2466 5569 818411435143301782120397 2457 5664 8186114761488917860 20433 2458 5672 8237115361446017877 20494 2509 5704 83881163814516178812053/ 2553 5739 84331166014560179 i 6 20562 26206756 843611737146221806510584 2778 578S 8458117921464718084 20695 2816 6792 8477118171464918119 20776 2887 6821 853311812146GG1S121 20780 29515876 8657119011469518168 207S5 2995 5877 8564119311475518188 20786 3026 5923 858911952 1492118192 20315 3109 6003 859711982 1492818218 20855 31516117 875011997149761823120900 3160 6206 8766120451503118246 20916 3164 6207 8821121251508918272 20918 3170 6218 8873121281514118329 20948 3197 6268 88'iC 121571516018340 3212 6290 899612; 961523718421 Nagekomen Advcrtentiën. Mevr. OUDSCHANS. Ged. Oude gracht 97, vraagt tegen Febr. van goede getuigen voorzien. Zich te vervoegen Dinsdag- cn Vrijdag avond tusschen 7 en 9 uur. Gemengd Nieuws. Trouwring, bloedworst en Röntgenstralen. Een slagersbaas t© Frankfurt am Main had dozer dagen bij de bereiding van bloedworst hot ongeluk,, .ziin

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 3