M. van IJmuiden werd beschuldigd, als zou hij de oorzaak van liet ongeluk zijn, is bij den off. van just, een verzoek schrift ingediend, waarin de wensch wordt uitgesproken, het daarheen te leiden, dat geen verder gevolg aan deze voor haar en haar vier nog zoo jeug dige kinderen, zoo treurige zaak, be hoeft te worden gegeven. Het aangekondigde concert van Ore- lio, Jos. Tijssen en mevr. Tijssen—Bre- merkamp, gaat door en wei op den 3Ün Januari a.s. Er zullen uitsluitend Ne- derlandsche liederen gezongen worden van Nederlandsche componisten uit het „Liederenboek van Gioct-Neder- land" van F. R. Coers F en. Heemstede. Omtrent de bloembollenteelt in deze Gemeente in 1900 kan worden medegedeeld De uitgestrektheid gronden be stemd' voor bloembollenteelt be draagt 161 Heet.; hiervan werd dit jaar met bloembollen beteeld 93 Heet., de overige gronden waren beteeld met aardappelen, stam- boonen en diverse groenten; het aantal bollenschuren bedroeg 33 met een kub. inhoud van 28000 M.. allen behoorende aan kweekers van beroep: het totale oppervlak aan glas bedroeg 825 vierk. M., hier van werden verwarmd 75 vierk. M. en niet verwarmd 750 vierk. M.; het aantal beroepskweekers be droeg 37 en bovendien een 25-tal van elders; de meest gewilde bloombolgewassen waren tulpen, hyacinthen. Narcissen, Irissen alle soorten kwamen in veiling o. n.l. hyacinthen. De prijs der tul pen was 1.10hyacinthen 14. Crocussen 25 ets.. Narcissen f2.—. Irissen 16 ct. per 100. De verzending had plaats naar de Vereenigd© Staten, Canada, En geland. Duitschland. Zwitserland Frankrijk, Zweden, Noorwegen, De nemarken. Oostenrijk en ook de Zuidelijke landen van Europa, ech ter in veel minder hoeveelheid; de prijzen waren tamelijk, de oorlog in Zuid-Afrika had hierop invloed. Tot deskundigen voor de opne ming der waarde van het mobilair in deze Gemeente vpor 1901, zijn benoemd de heeren P. A. Poppink C. .1. Krom er, G. L. Smit en A. Konijn Mz. Woensdagavond werd alhier op de Buitenplaats Zuiderhout, toebe- hoorende aan de familie Victor, het gezellig Kerstfeest gevierd. Ket geheele personeel als ook de werklieden waren met hunne kin deren en vele andere invités aan wezig. in het ruime koetshuis prijkte *n zeldzaam schoon versierde Kerstboom. De kinderen zoowel als de ouderen werden onthaald co chocolade,koék,broodjes enz. terwijl inmiddels door alle aanwezigen verschillende liederen werden ge zongen. Aan al de kinderen (zeker honderd in getal) werden eadeaux uitgereikt. Kosten noch moeite zijn hiervoor door de familie gespaard, en alle genoodigden zullen zeker met een dankbaar hart op dezen .ge notvollen avond terug zien. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats. Ter secretarie zijn inlichtingen te be komen omtrent een gouden oorknop op straat gevonden. Zand voort. Door B. W. zijn goedgekeurd de bouwplannen voor 4 villa's aan de Dr. Joh. Mo tzger.straat en voor 2 huizen aan de Haarlemmerstraat. Tot notabelen der Ned. Hen'. Gemeente alhier zijn herbenoemd de heeren A. van der Wer'ff en F. Zwaan. Woensdagavond werd in het kerk gebouw der X. H. gemeente alhier Kerstfeest met de kinderen der Zon dagschool gevierd. Een prachtige kerst boom, blinkende met honderden kaars jes, was in de kerk opgericht. Ds. Huls man hield de kinderen aangenaam be zig, eerst met het verhalen van de kerst geschiedenis cn verder met een paar vertellingen. Een en ander werd afge wisseld door het zingen van verschil lende liederen door de kinderen. Ton siotie kregen alle kinderen een cadeautje. Het was een heerlijke avond en de kinderen zuilen zeker dit feest in lange herinnering houden. weggeruimd. Wat voer je uit? vroeg hij van zijn schrijftafel opziende en zijn neusvleugels optrekkende alsof een onaangename geur tot hem door drong. Ik ruik iets van brandend hout en hoor spaanders knappen; wat; doe je Mijn werk, antwoordde iuf- frouw Tebbets kortaf. Ik heb het vuur in de kleine ontbijtkamer voorjuffrouw Claude aangelegd; zi- zit dan warm en gezellig en gii werdt met rust gelaten. Wat! een tweede vuur! en hier is er al één groot genoeg om een os op te braden! Een muis wilt ge zeker zeg gen" antwoordde Tebbets verachte lijk. Het gaat u ook niet aan; als ik meer verbrand dan ik mag zal ik het zelf betalen. Nu zal ik hier nog wat opgooien anders roept gii zoo meteen om hout. en een halve bos spaanders kost evenveel als twee bonkon steenkool. Daar gaat de bel en ik hoor een rijtuig stil houden dat is juffrouw Claucle." Haastig verliet zij de kamer, de deur achter zich open latend. Brutaal schepsel, mompelde de oude man. haar een woedenden Haarlemmermeer, Door de duisternis misleid, is de ar beider Bouwman, oud 68 jaar, woon achtig aan de Lijnden te Haarlemmer meer, in de Ringvaart geloopcn en. ver dronken. Men heeft zijn lijk opgevischt. Binnenland. Parlementaire Praatjes. De Eerste Kamer hield gisteren een korte zitting. Het sprak van zelf, dat do Voorzitter op de wijze die men van hem gewoon is, met enkele hartelijke woorden me moreerde het verlies dat de Kamer ge leden heeft door het heengaan van haar medelid mr. van Hall. Het sprak bijna ook vanzelf, dat het ingekomen antwoord van president Kruger op den welkomstbrief des Voor zitters, niet onopgemerkt zou voorbij gaan. De heer Rengers wenschte dan ook te constateeren zonder dat hij tot discussie wilde uitlokkon dat de Kamer, in verband met de aan den Voorzitter verleende opdracht, slechts verantwoordelijk kou worden gesteld voor den welkomstgroet en de betui ging van sympathie, in den brief des Voorzitters nedergelegd. Besloten werd heden half 2 de Indi sche begrooting te behandelen en op voorstel van den heer Pijnacker Hor dijk de ontbinding van het Hoog gerechtshof in Ned. Indië tot Jan. te bewaren. Do afdeelingen kwamen daarna sa men om enkele hoofdstukken der Staatsbegrooting te onderzoeken. G. Jr. De vorstelijke huwelijks, wetten hebben, blijkens het verslag van het af deel ingsonderzoek der Tweede Kamer weinig bedenking ontmoet. Met vreugd© verklaarde de Ivamer zich bereid haai' medewerking te ver- leenen, bij de Grondwet gevorderd. Slechts enkele opmerkingen van for- meelen aard werden te berde gebracht. Zoo ook ten aanzien van de natura lisatie van Hertog Hendrik, mits de wet.niet in werking zou treden alvo rens deze uit het Duitsche (Mecklen- burgsche) Staatsverband was ontsla gen, wat, meende men, wel vóór de voltrekking van het huwelijk zou zijn geschied. Slechts weinigen hadden bedenking tegen het toekennen van een weduw naars-dotatie (wie die weinigen ziin, voelt men wel). Maar terwijl „vele le den" als blijk van ingenomenheid met het huwelijk, als tegemoetkoming in noodzakelijk hooge kosten en als blijk van waardeering voor het prijsgeven van vooruitzichten, don hertog een jaarlijksch inkomen van f 100.000 wil den verzekeren, werden daartegen door „vele andere leden" grondwettige be denking geopperd. Men redeneerde ee- nerzijds, dat de Reg. het met deze op vatting blijkbaar eens was immers geen voorstel gedaan had andei - zijds dat redenen van kieschheid haai weerhielden, terwijl van weer andere zijde werd aangetoond dat een jaar lijksch inkomen in den lande geen on verdeelde instemming zou vinden, waar zoovele andere voorzieningen om fi- nantieele bezwaren moeten worden na gelaten. Tegen den adjudant voor den Her tog werd geen bezwaar gemaakt. De Koninginnen en hertog Hendrik zullen op den dag van de plechtige hu welijksinzegening in de Groote Kerk te 's-Gravenhage. hun intrede doen door den ingang aan de zijde van de Riviervischmarkt. Ten einde het. rijtuig met het bruids paar tot dicht vóór de hoofddeur te kunnen laten oprijden, is Dinsdag van gemeentewege een aanvang gemaakt met de verandering van een gedeelte van het trottoir dat langs de kerk loopt in een op- en afrit voor de rijtuigen. Voor H. M. de Koningin-Moeder ziju door den, tot Hv. Ms. s'.alnifïèster Be stemden kamerheer jhr. Van Weecc n ■het buitenland negen paarden aange kocht voor Hr. Ms. staldepartement, dat behooren zal bij baar huis, waa neer II. M. het paleis in het Lange Voorhout zal hebben betrokken. De paarden worden voorloopig onderge bracht in de stalgebouwen bij liet Huis ten Bosch. Gesnapt. Uit Amsterdam meldt men: Door tusschenkomst van den chef eener firma op den Nieuwendijk zijn twee personen in handen der politie blik nazendende, ..toch ben ik be ter met haar af dan met een vreemde. Haar huishoudgeld is veel te groot maar zij komt er in elk ge val meè toe. Ik geloof dat zij een kapitaal uitspaart. Hij stond langzaam op en bleef naast de schrijftafel in een luiste rende houding 'staan, terwijl het geschuifel van voeten en bagage in de gang gehoord werd. ..Ha hm. Ik heb geen stuiver voor die kerels over -— zij moet haar koffers maar zelf betalen." - Zoo Claude, liet hij er overluid op volgen. ..je bent over je tijd ind. Terwijl hij sprak was een i longer jong meisje, benéden de middelmatige grootte in een warme cape gehuld, binnengetreden. Zij maakte haastig haar zwarte voile los en de magere hand aannemend, die haar werd toegestoken, hief zij haar bleek pathetisch gezichtje op om een kus te ontvangen, die hij haar op een wijze gaf, waaruit bleek, dat het een zeer ongewone bezigheid voor hem was. Wij hadden ruw we®r, zeide zii. ..en kwamen een uur te laat te Queensborough aan." Je ziet er ook verwaaid uit. gevallen, die zich met oen valschen sleutel toegang hadden verschaft tol den winkel van een barnier in de Nieuwslraat, terwijl deze met zijn ge zin afwezig was. De chef riep vier voor bijkomende mariniers te hulp, die bet tweetal vasthielden tot hij met twee rechercheurs terugkwam. Bij de arres tanten werden een hakbeitel" en een portemonnaie met geld gevonden. F erepenningen. Bij Kon. besluit zijn, als blijk van goedkeuring en tevredenheid, de zilveren eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan: F. G. Holzen, te Rotterdam, we gens het herhaaldeijk met gevaar voor eigen leven redden van dren kelingen, laatstelijk van een man uit den Schiedamschen Singel al daar, in den nacht van 12 op 13 Maart 1900 en de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift aan: A. Lips, korporaal der infanterie te Breda wegens het met gevaar voor eigen leen instellen van pogingen tot red ding van eene vrouw uit den Nas- sausingel aldaar, op 25 Sept. 1900; A. de Lange en P. J. van denToorn. badknechts, in dienst der Maat schappij „Zeebad Scheveningen" te Scheveningen, wegens de met levensgevaar verrichte redding van een drenkeling uit zee, op 4 Sept. 1900: J. A. van der List. verpleegde in het roomsch-katholiek oude man nenhuis te Delft, wegens betoon den moed en zelfopoffering bij de redding van een kind uit de gracht bij de Voorstraat aldaar, op 23 Ju ni 1900; L. M. Schouten, agent van politie 4e klasse te 's-Gravenhage. wegens het met gevaar voor eigen leven uitdöoven der brandende kleederen van een knaapje aldaar, op 18 Sept. 1900; B. Elsman, pak huisknecht te Amsterdam, wegens de met gevaar voor eigen leven vol brachte redding van een drenkeling uit de Keizersgracht aldaar, op 13 October 1900; W. Kuypers, kantoor bediende te Amsterdam, wegens de mei gevaar voor eigen leven ver richte redding van een man uit het brandende perceel Souistraat 256 aldaar, tijdens daarin op 16 Nov. 1*98 een uitslaande brand woedde; Th. J. van Huystee, tabakswerker tc Amsterdam, wegens het met le versgevaar redden van een drenke ling uit de Lauriergracht aldaar, on il Juli 1900; J. H. Neef, pakhuis knecht te Amsterdam, wegens de met levensgevaar volbrachte red ding van een drenkeling uit de Keizersgracht aldaar, op 9 Mei 1900: J. G. J. Roos, te Amsterdam, wegens het met- gevaar voor eigen leven redden an twee kinderen uit 0 Looiersgracht aldaar, op 23 Au gustus 1897 en 7 Augustus 1900; van Es. koopman, te Amsterdam, wegens het met gevaar voor eigen leven redden van. twee kinderen uit Prinsengracht aldaar, op 25 Aug. 1900: C. F. H. Dissen, werkman te Vlissingen, wegens de met le vensgevaar verrichte redding van een kind uit de voormalige Marine haven aldaar, op 14 October 1900; G. Lissenberg. geuensionneerd wachtmeester der veld-artillerie te Utrecht, wegens 't met. levensgevaar redden van eene vrouw uit de Oude Gracht aldaar, op 24 Augus tus 1900; J. Kropveld, te Musselka- naal, gemeente Onsiwedde. wegens bet met levensgevaar redden eener vrouw uit het kanaal aldaar, op 6 Oct. 1900; J. P. de Ridder, sjouwer, te Vlissingen. wegens het met ge vaar voor eigen leven redden van een kind uit de voormalige Mari nehaven aldaar, op 1 Nov. 1900. A. J. M. Brouwer Ancher f Dinsdag ontsliep te Amsterdam na een zeer ernstig lijden van ruim vier maanden, op bijna 44 jarigen leeftijd, de he r A. J. M. Brouwer Ancher, se dert een tiental jaren werkzaam aan bet gemeentearchief aldaar. Donderdagmorgen te uur brak te Alkmaar een zware brand uit in hot magazijn van den heer W. Pe naal, drogist. De vele en licht brandbare stoffen, gewoonlijk in zulk eon winkel voorhanden, maak ten den brand allerhevigst, zoodat hel perceel geheel is uitgebrand. De brandweer hoopte de belenden de perceelen te behouden. kind. Ik hoop dat je geen koude gevat hebt, want dat zou een slecht begin zijn. O! dat denk ik niet, vader. Oom Selley heeft mij gebracht en zou u gaarne spreken voordat hij vertrekken moei. Dat is buitengewoon beleefd, antwoordde Tracev. Een zware stap werd in den gang vernomen en het volgende oogenblik trad een groote breed geschouderde man, een reus gelii kend in zijn zwaren ulster, de ka mer binnen. Met de eene hand zijn .reispet afnemend, stak hij zijn zwager de andere toe. uitroepend. Hoe maak je het Tracey? Ik hoop dat je je wat heter voelt, of schoon je er niet al te sterk uitziet! en hij ,raf de magere hand die met een houterige beweging werd uit gestoken. een krach tigen druk. Dank je. ik voel mij heel wel. De koele schrille stem vormde een sterk contrast met het hartelijke volle geluid van den majoor, wiens verbrand' gelaat en lichte lachende oogen 'n aangenamen indruk maak te. terwijl mond en kin zoo verbor gen waren achter een zwaren snor en baard, dat het zelfs voor een zeer kundig physionomist go-1 Uit de Arbeiderswereld. BINNENLAND. Tijdens de Kerstdagen is le Dord recht het congres van den Algemeenen Metaalbewerkersbond gehouden. Blijkens verslag van den penning meester bedroegen de ontvangsten f 2074.515, de uitgaven f 1467.425, zoo dat het batig saldo was f 607.09. Het vakblad leverde een vrij groot batig saldo op. Het zal publicatie-orgaan worden van den Bond van Machinis ten en stokers. Er is een uitgebreide discussie ge voerd over bet voorstel der redactie en administratie Zoo er op de exploitatie van De Metaalbewerker een batig sal do is, worde het op de volgende wijze verdeeld: a. 40% reservekas, tot zij f 200 bedraagt; b. 40% kas hoofdbestuur voor de propaganda; c. 20% aan den Bond van landarbeiders voor de propagan da ten platte lande. Dit voorstel is aangenomen, punt c. vooral uit overweging dat de meeste „onderkruipers" van het platteland komen, zoodat organisatie der land arbeiders dringend noodzakelijk was. Gewezen werd op de staJting der boot werkers te Rotterdam, der dok- en veenarbeiders en der suikerbakkers te Amsterdam. Na uitvoerige discussie is er beslo ten aangesloten te blijven bij het Na tionaal Arbeidssecretariaat. Den tweeden dag is in behandeling genomen het punt: „Het congres be- spreke de wenschelijkheid aangesloten te blijven bij het Landelijk onderwijs comité, Landelijk comité inzake de on gevallenwet en het Landelijk Hoger- huiscomité." De wenschelijkheid werd door het congres uitgesproken. Over het voorstel art. 6 van het reglement bondsweerstandskas te le zen als volgtHet H. B. zal geen geld uit de weerstandskas mogen trekken voor werkstakingen buiten den Bond staakten de stemmen (6 tegen 62 blanco). Nu zal het referendum beslissen. Men besloot steun te verleenen aan slacht offers die naar het buitenland willen vertrekken. Voorts is besloten zich aan te sluiten bij den Duitschen Me.aalbe- werkersbond. Met den Engelschen bond is men nog in onderhandeling. Met 12 tegen 2 stemmen is besloten een jaar boekje uit te geven. BUITENLAND. Het algemeen handelscomité hield Woensdag te Antwerpen een vergade ring, om te zoeken naar middelen tot bijlegging van het geschil tusschen de stakende werklieden en de patroons. De vergadering besloot aan beide par tijen voor te stellen, voortaan des Zon dags niet te werken en slechts in de uiterste noodzakelijkheid des nachts te arbeiden. De afgevaardigden van de dokwerkers, op de vergadering tegen woordig, namen deze voorstellen in be ginsel aan. Op een syndicaal congres van socia listen te Brussel is besloten, dat de. so cialistische coöperatieve vereenigingen voortaan geen losse werklui mogen ge bruiken. Verschillende motiën werden aangenomen, ten gunste van het alge meen stemrecht, het oprichten van sa natoria enz. 1N GEZONDEN MEDE DE E- LENGEN. 30 oents per regel. Een belangrijke Brief. Ëen Heer schrijft over een zeer interessant onderwerp. Wij hebben het. genoegen uwe aandacht te vestigen op een brief die wij van een heer hebben ont vangen o-vor een zeer belangrijk onderwerp handjelende. De brief luidt als volgt Ath, België, 14 Juni 1900. Mijneheeren, Sedert moer dan twee jaar leed ik aan zulk een hard nekkige verkoudheid dat, niettegen staande alle aangewende middelen, dezelve voortdurend toenam. Ik voelde mijne krachten afnemen en wanhoopte beter te zullen worden. Ik had alle eetlust verloren, mijne nachten waren slapeloos, met be nauwdheid op de borst en sterke uitwaseming, en de minste inspan ning liet mij gebroken en uitgeput. Hoewel ontmoedigd door het ge bruik van zooveel medicijn zonder resultaat deden de merkwaardige genezingen door de Scott's Emul sie teweeggebracht mij besluiten er de proef mede te nemen. Het was. Mijneheeren. eene ge- lukkige inspiratie, want na eenige waagd zou zijn geweest hieruit zijn karakter af te leiden. Ja, ik heb je dochter weêr te ruggebracht veilig en gezond. Ket spijt me drommels dat wij haar kwijt raken. Mijn vrouw en doch ters schreiden de oogen uit toen zij afscheid nam en. maar gij hebt het meeste recht op haar. Hè! Niets is in staat zulke oude kerels meer op te vroolijken dan een lieve dochter behalve natuurlijk een vrouw! Ik denk dat gij na drie maanden als verjongd zult zijn. Niet. waar. kerel? en de majoor klopte zijn zwager eens op den schouder, zco- dat deze door diens krachtige aan raking bijna in elkaar zakte. Waarlijk, je zou er ziek voor willen wezen alleen om door Clau cle opgepast te worden. Nu moet ik heen. A-proposI Ik heb geen En- gelsch kleingeld meer in mijn zak. Leen mij even vijf shilling. Het spijt mij wel maar ik heb maar achttien stuivers in huis. zeide Tracey droog. ..en daaraan hebt gij niet veel denk ik. O! ja. beter wat dan 'niets. Geef maar op. Wil ik je een schuld bekentenis schrijven? en hij lachte dat de kamer er van dreunde. Tracev kreeg met tegenzin een dagen slechts van deze behandeling voelde ik mij reeds beter. Gedurende zes maanden nage- M' A. NAUWINCK noeg heb ik uwe Scott's Emulsie zeer geregeld gebruikt en kan u thans, tot mijne groote vreugde, melden dat ik geheel en al genezen ben. Eetlust, rustig© slaap, vroolijk- heid, kracht, ja alles wat tot vol maakte gezondheid behoort, bezit ik thans dank zij uwe heilzame Scotts Emulsie. Ontvangt, Mijneheeren, de uit drukking mijner diepe dankbaar heid. (Geteekend) A. Nauwinck. De wonderdadige eigenschappen van Scott's Emulsie openbaren zich niet alleen in genezing van bron-, c-hitis hoest, verkoudheden en alle aandoeningen van de keel en lon gen. maar zij zijn ook van groot nut in alle kwijnende kinderziek ten. Als kinderen niet blijven groeien en door verschillende ziek ten wegkwijnen moet Scott's Emul sie onmiddellijk worden aange wend om hun bloed te verrijken, gezond vleesch te maken, en het ge sel levenskracht te eeven. Het is van het grootste belang als uit den bovenstaanden brief blijkt, alleen de echte Scott's Emulsie te koopen, die onderscheiden is door ons eenig handelsfnerk van een man dio een groote visch over zijn schouder draagt. Als Scott's Emulsie in het gezin wordt ge- Jh&My bruikt, worden andere middelen dadelijk ver- JfSfi worpen, daar Scott's fë Emulsie spoedig de *5»®# gezondheid herstelt, j waar andere middelen Je.,"5 niet in staat zijn eenige -y verlichting aan te bren- hen. Iri geen anderen vorm dan de echte Handelsmerk. Scott's Emulsie zal men levertraan, hypophosphoi'zure kalk en soda, en glycerine zoo doeltreffend vinden. Depóts The Import Trading Office, 's- Gravenhage. Heer Henri Sanders, Amsterdam. Heer F. E. van Santen Kolff, Rotterdam. Heer A. Mulder, 's-Gravenhage. Heer J. H. I. Snabilié, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Sport en Wedstrijden. Voetbal. Met de Kerstdagen werden te Haarlem eenige vriendschappelij ke wedstrijden gespeeld en wel ie Kerstdag H. F. C. „Unitas" tegen ..Sportman" uit Leiden; Unitas won met 4i. Op den 2en Kerstdag Uni tasPerseus, laatstgenoemde club verloor met 62, en H. F. G. „OranjeAjax" uit Amsterdam Oranje, won met 5i. Haarlem won te Rotterdam van Sparta met 2i. Letteren en Kunst. Wilieia Royaards De heer Royaards, die, zooals men weet, sedert Augustus onder behandeling is voor een aandoe ning der ademhalingswerktuigen. en daarvoor van Het Nederiandsch Toon eel een verlof had lot Decem ber, zal nopt wel niet spoedig te- rugkeeren. Hij is eerst twee maan den te Honnef geweest waar zijn ..catarrh" echter niet beter werd. daarna te Wiesbaden, waar men het gezocht heeft in te enge lucht wegen van den neus. zpodat de heer Royaards een paar maal ge opereerd is, wal veel bloedverlies veroorzaakte. Thans :s hij onder behandeling te Frankfort. Het zal noodig ziin dal hij in Januari nog dunne slappe portemonnaie uit dén zak en gaf zijn zwager twee zes s Lui versstukken, een vi er-stui versstuk en drie halve stuivers. Maar oom, ik heb nog een halve kroon en... toe neem het. Oom. Dank je lieveling, heel gaar ne; dank je Tracey. Zoo kom ik er, Claude. Ik zal het je terugge ven, zoodra wij elkaar weêr zien. Maar wilt gij hier niet blij ven ontbijten? vroeg Claude. Neen. dank je, zeide Selley haastig. Ik ga maar in de sociëteit ontbijten, gij wilt mij wel cx- cuseeren. Tracey, maar ik heb nog veel te doen, anders zou ik wel blijven. Ik moet logies voor mijn familie zoeken en een massa bood schappen verrichten. Aan het eind van de maand komen onze meubels, koffers en wij ziin van plan ons voor goed in Londen to vestigen, gij begrijpt dus dat ik mijn han den vol heb. Een kostbare plaats om te le ven. Selley, zeide Tracey droogjes. Zeer waarschijnlijk maar dat zal mijn vrouw wel vinden. Het is een bewonderenswaardige vrouw, mijnheer zij zou u nog zuinig huishouden kunnen leeren. voor een week of vier naar het Z- don gaat. Het Nederl. Tooneel den heer Royaards zeer mist her de welwillendheid gehad zijn lof tot Februari te verlengen. Wij hopen van harte, dat de heer Royaards dan geheel hersteld tot ons zal terugkeer en Rechtszaken. Kwartjesvinders. Hoewel de couranten aanhoudend waarschuwen tegen z.g.n. kwartjes vinders* (persone* die veelal in spoor treinen gaan spelen met valsche kaar ten en dan anderen verlokken om mee te doen) worden er toch nog steeds vele slachtoffers gemaakt. Zoo werd Don derdag voor de Haagsche rechtbank weder zulk een zaakj'e behandeld, waarbij een 3e kl. reiziger een zwaar gouden horloge en 25 in een oogen blik bad verspeeld. De beklaagde, een steendrukker uit Amsterdam, ontkende met valsche kaarten gespeeld of met echte gegoocheld te hebben. Er was eerlijk gespeeld, maar de medereizi ger was ongelukkig geweest. Volgens een der getuigen echter verdween, zoo gauw als om geld gespeeld werd, één kaart in den mouw van den houder van de bank. De subst.-off. van justi tie, mr. Van Geuns, wees er op dat de afloop van deze zaak door de politie met belangstelling tegemoet wordt c*e- zien omdat men hier mot een bijzonder soort van oplichting te doen heeft. Waar volgens de getuigenverklaringen vaststaat, dat hier een listige kunst greep is gebruikt waartegen de mede speler zich niet kon waarborgen in casu het wegmoffelen van de kaart dio geraden moest worden achtte bet O. M. hier aanwezig het feit strafbaar gesteld bij ark 326 W. v. S. en vorder de het de veroordeeling van den be klaagde wegens oplichting tot 1 jaar gevangen i sstraf Gemengd Nieuws. Weder e-n postdieüstal. Het „Bat. Nbld." schrijft dato 30 November: In den trein van Tangge- rang naar Batavia is gisteren weder een postdiefstal gepleegd. Het geschied de niet bij nacht en ontijd, want het was helder dag toen de trein van Tang gerang vertrok; en evenmin gebeurde het op een lang traject, gevrijwaard voor onbescheiden blikken, daar de trein een personentrein was en op ,de reis van iets meer dan één uur, acht halten moest aandoen om passagiers en bagage in te nemen. Toch hadden de dieven ^waarschijnlijk is meer dan één persoon bezig geweest), gelegen heid den zak open te snijden, ecu brief met geldswaardigen inhoud van, naar men zegt, vierhonderd gulden, bene vens alle aangeteekende stukken er uit te nemen en hem weder dicht te maken Blijkbaar wist men dus van de geld zending af, blijkbaar had men zich me dewerking verzekerd. En toen de zak, aan de halte Kemajoran gelost, daar in ontvangst genomen door een inland- schen kantoorbediende, in het post kantoor te Weltevreden belandde, kon men dadelijk den diefstal constatee ren maar toen was het te laat. „Met het geval voor oogen van den diefstal, eenigen tijd geleden, w i j mee- nen in 1898, op de lijn BataviaKra- warig, door een conducteur, gepleegd, meent de politie dat ook thans de con ducteurs meer van de zaak weten, en een der schouten is dan ook hedenmor gen naar Krawang vertrokken, waar eenige dier treinheambtcn wonen, om huiszoeking te doen." Het blad meldt nader: „De postzak was, hetgeen anders nooit gebeurt, overlangs in tweeën ge vouwen en, mede overlangs, dichtge bonden met zeilgaren. De dieven heb ben nu eenvoudig het zeilgaren losge knoopt en in het midden van den zak een gat gesneden, groot genoeg ora de aangeteekende stukken er uit tc halen; daarop brachten zij alles weer in den vorigen toestand. Uitwendig kon men dus niets zien; het plombeerloodje was volkomen gaaf, doch toen meu den zak openlegde kwam ook het gat voor den dag. „Hedenmorgen stelde de officier van justitie een plaatselijk onderzoek in de de stations Batavia en Kemajoran en het postkantoor van Weltevreden. Met den vroegireiu vertrok voorts naar Tanggerang de inspecteur dezer post en telegraaf afdeeling, om, dam' een on derzoek in loco in te stellen." Frankrijk's overbevolking. De meering dat. Frankrijk hei Uren- deel van overbevolkt- is. daar In t getal in weerwil van ons armzalig in komen, ziet alies er toch even net jes en gezellig uit. Goeden mor gen, Tracey gij neemt mij niet kwalijk dat ik niet kan blijven niet waar. Houd een oogje op Clau de; zorg dat zij goed eet en geef haar nu en dan eens een flink glas van je oude Port. Goed voedsel cn genoeg is voldoende om de rozen op haar wangen te doen bloeien, en bij deze woorden schudde hi Tracey de hand. Toen strekte hij de armen uit naar Claude, die zich tegen zijn borst vlijde en voor eenige oogenblikken onzichtbaar was. Dag. lieve, lieve oom, dank voor al uw goedheid. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 2