NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. Nieuwjaars-Advertentien. uAAftLElfS DABBLau ABONNEMENTSPRIJS Yoor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden -n 1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummersJf 0.02)4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37 de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs-der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampereingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der liedactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Ad vereer: tien worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is bet nitsluitend recht tot plaatsing van Advertontiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad -verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Elrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31W» Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit acht bladzijden. Haarlem's Dagblad van 31 Dec borat o. a. Orer de Boeren-emigratie naar DuitscMand, De brief ran Dreyfus, Het jaar 11)00, Het beleg ran Haar lem, Parlementaire Praatjes, Haar lem's Gemengd Koor. Bovendien behoort bij dit nummer onzer courant als gratis-bijvoegsel no. 17 van „De Zaterdagavond", letterkun dig weekblad voor jong en oud, bevat tende: Bekende Stadgenooten (J. H. Krelage, met portret en bijschrift), .J. H. Wentho.lt Jr. (niet portret), Haarlem mer Halletjes, Eenige vroegere Haar- lemsche gebruiken op Nieuwjaarsdag, Haarlem s Musea. Kroniek, Feuilleton: Een voordeelig zaakje, Door Storm en Sneeuw (verhaal), 19e en 20e eeuw (ge dicht van M. W. J. Portegies), Van alle tijden voor alle tijden, oplossing Prijs raadsel en een nieuw Prijsraadsel Evenals vorige jaren bestaat er ook nu weder gelegenheid tot bet plaatsen van MieawjaarsweESchem, in dit blad, tegen den prijs van f 0.25 a contant, voor hoogstens vijf regels, eike regel meer 5 cents. En wel in het nummer dat Maan dagavond (31 December) verschijnt. Inzending met bijvoeging dei- kosten kan geschieden tot Maan dagmorgen '10 uur. Een spoedige toezending der annonces wordt echter dringend verzocht. In den omtrek kunnen deze advertentiën aan de agenten wor den opgegeven. De Directeur, J. C. PEEREBOOM. Politiek Overzicht. Rei oorlogsnieuws is behalve dat dei Kerstdagen, schaarsch. De correspondent van Reuter te Vrijburg gelooft, dat de Boeren naai Damaraland willen trekken. Hoewel dit lang niet zeker, zelfs onwaarschijnlijk is blijft de mo gelijkheid van een kleinen trek naar het Duitsche gebied niet ge heel uitgesloten. De richting zou dar echter naar Namaqualand zijn. hel zuidelijke deel van Duitsch W. Afrika. waarvan Damaraland hel noorden uitmaakt. 1-Iet toeval wil. dat juist de „Voss. Zeitung" van Vrijdagavond (die het bericht nog niet kon hebben onl- vangen) een hoofdartikel bevat over de immigratie in Duitsch Zuid West-Afrika. Het blad herinnert er aan dat in de laatste vergade ring van de Duitsche Koloniale Maatschappij door den voorzitter hertog Johann Albrecht van Meck lenburg, verklaard is dat de South West Africa Gomnany" eene immi gratie van Boeren niet zou belem meren integendeel heeft de Maat schappij zich bereid verklaard, de Boeren op te nemen in haar con cessiegebied. Tevens maakt het blad gewag van een mededeeling der „Deutsche Wochenzeitung' alhier, volgens welke de hier vertoevende uitge weken Boeren met de Duitsche re- geerinsr onderhandeld hebben over een kolonisatie in Duitsch Westr Afrika. Ook wij hebben van die onderhandelingen vernomen en hebben er melding van gemaakt. Als wij juist zijn ingelicht, dan zou de Duitsche regeering bereid zijn om den immigreerenden Boe ren land af te staan tegen den ze ker buitengewoon lagen prijs van 1 pfennig per morgen. Voorts zou den de immigranten en hun kin deren vrijgesteld worden van mili tairen dienst; eerst met het derde geslacht zou de dienstplichtigheid aanvangen. Er eindelijk zouden zij heer en meesier ziin over hun godsdienst. Daarentegen zouden hun geen te gemoetkomingen voor reiskosten of aanschaffing van vee en materiaal worden verstrekt en daarop schijnt het plan voorloopig te zijn afge stuit. Trouwens, de „Voss. Zeit." her innert er te gelijk aan dat het Duit sche koloniale bestuur een „Mas- senansiedlung", een vestiging in 't groot van Boerenelementen. niet zou gedoogen! De brief door kapitein Dreyfus aan minister-president Waldeck- Rousseau gericht luidt aldus Ik word door zekere pers be schuldigd in 1894 aan den Duit- schen Keizer een schandelijken brief te hebben gezonden, die met een kantteekening van dezen vorst uit een gezantschap zou gestolen zijn en een formeel bewijs zou zijn van de misdaad, waarvoor ik reeds tweemalen onschuldig ben veroor deeld. Hel borderel dat bij de processen van 1894. 1898 en 1899 is overge legd. zou slechts een kopie daar van zijn. Deze nieuwe leugen kan wegens haai herkomst niet met verachtend zwijgen worden beantwoord. De dagbladschrijver die haar ver spreidt en haar nogmaals ter spra ke brengt, ondanks den officieele tegenspraken, heeft haar niet uit gedacht. Zij is. volgens dezen journalist slechts de echo van de vertrouwe lijkheden, hem gezegd door een afgezant van generaal De Bois- deffre. De photographieën van de val- sche brieven van den Duitschen Keizer en van het borderel met de kantteekening zijn herhaaldelijk vertoond; deze andere leugenachti ge lezing is herhaaldelijk verleid en morgen zal voor vele wankel moedigen de legende waarheid zijn geworden. Mijn onschuld is volkomen, ik zal tot mijn laats ten ademtocht streven naar de juridieke erken ning ervan door revisie. Ik ben niet de schrijver van het borderel met de aanteekening i den Keizer van Duitschland, dat een valsch stuk is, ik ben niet de schrijver van het origineel© echte borderel dat van Eslerhazy is. Behalve Henry zijn alle voor naamste bewerkers van mijn on rechtvaardige veroordeeling nog in leven. Ik ben niet uit mijn rechten ontzet, ik behoud dus het recht dat alle menschen hebben: hun eer te verdedigen en de waarheid te ver kondigen. Mij blijft dus het recht u, mijn heer de president, te vragen om een onderzoek en ik heb de eer dit hij dezen te doen. en winkelhuis in het perceel Barteljo- risstraat 23 alhier. Huweiijksböker. Bij den heer H. Lamp in de Bartel- jorisstraat is verkrijgbaar de officieele huwelijksbeker, vervaardigd ter gele genheid van het a. s. huwelijk van II. M. de Koningin. Do kleuren van het émail zijn zeer fraaiop de voorzijde van den beker prijkt de beeltenis van het vorstelijk bruidspaar, op de achter zijde zijn de wapens van Nederland, Oranje-Nassau en Mecklenburg-Schwc- rin vereen igd. Het is een aardig, nuttig en hoogst artistiek aandenken van de a. s. feestdagen. Aangemoedigd door het succes op den Tweeden Kerstdag, zal op Nieuw jaarsdag door het zelfde gezelschap met variatie van het programma, nog maals in de concertzaal der Sociëteit „Vereeniging" eene voorstelling wor den gegeven. Buitenlandsch Nieuws. Algemeeae berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFR1KA. De Boeren hebben Vrijdag de batterij van Nieuw-Kleinfontein en de Ghimes-batterij beschadigd. Commandant Grower Botha(?) een broeder van Louis Botha is Vrijdag te Rome aangekomen en naai 's-firavenhage vertrokken. De „Tribuna" meldt dat hij door vice- president Schalk Burger naar pre sident Krager is gezonden met be langrijke rapporten over den tegen- woordigen stand van den oorlog. De commandant verklaarde dat de strijd vele jaren zal duren en aan Ens-eland veel geld en bloed zal kosten en de Engelschen zullen er nooit in slagen den nationalen zin dei Boeren te smoren. Hii zeide verder dat de inval in de Kaapko lonie was voorbereid door presi dent Steyn die in een der jongste gevechten ernstie gewond werd, maar er in slaagde te ontvluchten. De Britsche troenen zijn den lan gen oorlog moede; een opstand der Afrikaanders ten .gunste van de Boeren is zeker. De Boeren verheu gen zich over de warme ontvangst van president Kruger in Europa. Stadsnieuws HAARLEM, 29 Dec. 1900. Naar wij vernemen is aan den heer B. Hagen, timmerman en aannemer al hier, opgedragen het amovceren en ge heel nieuw opbouwen van een woon- Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem, op Woensdag 2 Jan. 1901, des namidd. ten 1 1/2 ure. 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoek eervol ontslag W. de Hoog. leeraar H. B. S. 2. Voorstel B. en W. verhooging port volgn. 92 begrooting voor 1901 (bag- gerwerken). 3. Id. rechtsgeleerde commissie vast stellen wijziging verordening Vuilrak. 4. Id. B. en W. ontwerpen verorde ning melkverkoop. 5. Id. id. wijziging verordening hef fing rechten gebruik openbaren grond en water. 6. Id. id. bebouwen tuingrond, per ceel Wilhelminastraat no. 13. 7. Id. id. adres Wed. J. van den Berg om onderstand. 8. Aanbeveling curatoren, benoeming leeraar gymnasium. Gisterenavond te 7 uur, vierde de naaischool uit de wijk van Ds. Moe- ton haar Kerstfeest in de Chr. Be waarschool op den Burgwal. In de zaal prijkte een lijk versierde kerstboom, welke al de aanwezigen in een feeste lijke stemming bracht. Het was voor de kinderen, zoowel als voor de ou ders (welke een uitnoodiging hadden gekregen) een recht gezellige avond. Door Eendracht Verbetering. In de kleine benedenzaal der Socië teit „de Kroon" had Vrijdagavond eeue cursusvergadering vanwege de bloe- mist-werkiiedenvereeniging van bo- vengenoemden naam plaats. De op komst was vrij groot. Als spreker trad op de heer M. de Braai met het onder werp ..Waarom Vereenigd?" Spr. ving zijn rede aan met er op te wijzen, hoe het „Vrede op Aarde", in deze veel be wogen tijden, nu de oorlog in Trans vaal nog steeds voortwoedt; en de mo gendheden in China zich niet ontzien op barbaarsche wijze voort te gaan niet „beschaven", slechts bittere ironie is. De politiek spot met 't,.Vrede op Aarde" Op de Vredesconferentie moesten de beide Zuid-Afrikaansche Republieken en Finland worden uitgezonderd, om dat anders èn Engeland èn Rusland hun inlijvingspolitiek niet ongestoord zouden kunnen volgen. Maar ook in den strijd, der arbeiders, in den striid van de voortbrengers van allen arbeid tegen het kapitalisme is nog geen vrede. Zoolang de arbeiders nog geen menschwaardig bestaan hebben, zal deze strijd voortduren. Als er ééne categorie van arbeiders is, wier toe stand dringend verbetering behoeft, dan zijn het de bloemistwerklieden. Waar door den heer Pastoors en door werklieden der H. IJ. S. M. tabellen zijn opgemaakt over de kosten van on derhoud van gezin, waaruit blijkt, dat deze ten zuinigste berekend f 12f 16 per week zijn, zoo vraagt spr. zich af: „Hoe blijft ge leven, bloemistwerklie den met een loon van f 7f 8 in de week En daarom, om verbetering in die misstanden te brengen, moet ge u krachtig vereenigen. Vervolgens deed spr. zijn auditorium nog een blik slaan in de tijden van het gildewezen, toen de toestand van den werkman oneindig beter was dan thansbetoogde verder het groote nutj n organiseerea en eindigde zijn rede met eene krachtige opwekking aan al len, om zich aan te sluiten, opdat door eendracht verbetering zal kunnen wor den verkregen. Haarl. Gemengd Koor. Voor een volle zaal de concert zaal van de Sociëteit „De Kroon" gaf Haarlemsch Gemengd Koor Vrijdagavond eene uitvoering on der leiding van den heer Henri Pie- lage en met medewerking van Mej. Julia Gulp (mezzo sopraan), den heei Fr. Philippeau (tenor) beiden van Amsterdam en Mej. Betsy Pie- lage (begeleiding). Uit de keuze der solisten blijkt dal deze Vereenifirig er prijs op stelt haren kunstlievenden leden goede kunst aan te bieden. Men behoefde zich in dit opzicht zeker niet te beklagen. Mej. Gulp had wel iswaar haar programma iets min der somber kunnen kleuren, maar haar stem. die vooral in het lage register bizonder mooi en warm klinkt, leent zich nu eenmaal beter tel uitdrukking van het zwaarmoe dige, melancholische dan tot iets anders en zoo waren wij er met haar recht gevoelde karaktervolle voordracht der nu gekozen liede ren (van Ulfert Sehultz, Kor Kui ler en L. F. Brandts-Buijs) denke lijk veel beter aan toe. dan wanneer zij meer opgewekte liederen min der treffend had weêrgegeven. Wat zii nu gaf bevestigde den goeden dunk die baar artistieke persoon lijkheid reeds vroeger gewekt had. De heer Philippeau was geheel zich-zelf d. w. z. de sympathie ke, fijnvoelende, echt muzikale zanger in Gounod's lied uit „La Reine de Saba". Prachtig van toon en dictie, met subliemen eenvoud wera dit simpel-melodieuze stukje ezongen en 't maakte dan ook een keiijker dan toch loonender maak te. Solisten en koor zullen de me dewerking van mej. Pielage zeker hoogelijk waardeeren. Summa summarum een concert aar de herinnering waarvan voor medewerkenden en toehoorders veel aangenaams verbonden is. PHILIP LOOTS. Men schrijft ons: Woensdag 26 Dec. werd te Amster dam in het gebouw van Patrimonium, de jaarlijksche vergadering gehouden van den Timmerliedenbond „Patrimo nium". Na lezing van Pred. 1 en ge bed, door den voorz. werd door secr. en Penningm. verslag uitgebracht. Door den secr. werd geconstateerd, dat het afgeloopen jaar voor de timmer lieden kalm zonder hevige botsing of werkstaking was voorbijgegaan. Het antwoord op ee nvraag aan het Ver- bonds-bcstuur om nadere toelichting, op het besluit omtrent de oprichting van algemeen christelijke vakbonden, luidde dat de afdeelingen worden vrij gelaten, maar hun werd aanbevolen, rekening te houden met plaatselijke omstandigheden, hei doel is vakhonden op te richten, met een eigen statuut, die moeten leeren op eigen beenen te staan. Vervolgens werd door J. Hui zinga van Kampen, een lezing gehou den over vakorganisatie. Spreker zegt dat in Patrimonium menigmaal de vraag was overwogen; „Hoe is ons ideaal om zonder opoffering onzer beginselen, alle vakmannen in één bond te vereenigen, bet. best te berei ken?" Hiervoor werd de oprichting en het standpunt van liet algemeen ar beiders secretariaat nader toegelicht, en komt spreker tot de conclusie dat ons ideaal voorloopig niet is te bereï ken, om reden dat het N. A. S. den vriendelijken indruk. Behalve dit klassestrïjd heeft aanvaard, en dit is zong de heer Philippeau „Invoca tion' uit Gounod's Faust waar van natuurlijk ook meer goeds dan kwaads zou zijn te zeggen. De vereeniging zelf had als aan deel in dit concert de uitvoering van oen viertal koorwerken, deels met solo en alles met pianobege leiding. Als voornaamste der vier moet genoemd worden Humper- dinc.k's ballade .DieWallfahrt nach Kevlaar". Op de eerste plaats om- dal het zoo'n interessant mooi werk je is en op de tweede plaats om dat de heer Pielage en zijn koor aan de goede vertolking ervan hun ne beste zorgen hadden gewijd. Die zorgen bleven niet onbeloond want de totaal-indruk was zeer gunstig. Vooral bij de dames was de uitspraak van het Duitsch zoo goed als onberispelijk (alleen klonk iie woord ,Kirchenton" als Kir- schenton") en de geheele voordracht getuigde van een juist gevoel voor stemming. Dat het koor bij den in zet van No. 3 nog al detoneerde, deed jammer genoeg, aan dit slot gedeelte geen goed. Onnoodig te zeggen dat de reeds genoemde so listen het hunne tot het welslagen bii brachten. Vervolgens mag als uitvoering mijn Lentezang in aanmerking komen, waarbij de hulptroepen, gerecruteerd uit het Haarlemsch Gemengd Koor der toekomst, zich dapper weerden. Wat intonatie be treft was dit nummer het beste van den avond en aan kleur en nuan ceering had het ook veel prijzens waardigs. De bekoorlijke frischheid van Gade's Frühlingsbotschaft kwam bi; deze gelegenheid niet gelukkig tot haar recht't zii dap ten ge volge der minder volmaakte stem ming tusschen koor en klavier of wel door de somtijds overdreven krachtsontwikkeling voornamelijk der tenorstemmen. En nog iets minder warm maakte mij de ballade van HillerR i- chard Löwenherz. Dit lag echter meer aan "t werk zelf, dat. bij de vrij onbelangrijke behande ling van het koor. zoo met piano begeleiding althans weinig indruk maakt. Mej. Pielage had met de bege leiding van alle koor- en solonum mers een zware taak op zich ge nomen. Gelukkig stond haar een goede vleugel tan dienste, die de speelster het werk zoo niet gemak een uiteenrafeling der industrieele ont wikkeling. Door neutraal te willen zijn, komt men er toe het bezit als willekeurig, den arbeid als middel van bestaan, en den arbeider als loonslaaf te beschouwen. De christen werkman beschouwt den arbeid als een roeping Gods, waardoor wij patroon en werk man leeren waardeeren. De strijd voor een zelfstandig be staan is een strijd voor het recht Gods. en kan niet neutraal zijn, maar moet ook niet zijn anti-sociaal, want 1an zou alle samenwerking op federatieven grondslag zijn afgesneden. De strijd voor een zelfstandig bestaan is door de industrieele ontwikkeling zoo ha chelijk en daarom is het zoo noodza kelijk, ja eisch, dat alle werklieden zÊli vereenigen, want in organisatie ligt onze kracht. Vervolgeus werd doc r se fckcr nog gezegd dat de taak van het Christelijk Arbeiders-Secretariaat, zal zijn leiding en voorlichting te ge ven, aan de vakbeweging, correspon dentie te voeren over werkstaking, vcikeloosheid enz. Na de pauze werd o. m. besloten den T: mmerlieden bond Patrimoniu m''c m t. zetten, in een christelijke T. B., het oprichten van een arbeidsbeurs om werklieden die in andere plaatsen werk kunnen bekomen, zoo noodig te steunen. Met dankzegging werd de vergadering gesloten. Haarlem, Dec. J. H. Schouwburg. Het gezelschap des heeren ten Iloonte c. s„ alhier niet onbekend, zal Zon dagavond opvoeren het drama: „Zwar te Griet" van Rosier Faassen. Behoo- rende tot de beste tooneelwerken van dezen acteur-auteur, hoeft „Zwarte Griet" zich altijd in eene ongekende belangstelling nogen verheugen, zoo dat wij kunnen verwachten, dat ook morgen-avond die belangstelling blij ken zal. Zondag 30 Dec. geeft hetHaarlemscli Muziekkorps een Populair Concert in het Brongebouw, het orkest brengt een keurig programma ten gehoore, o. a. Cantigue do Noël (Kerstzang van Adam). De Ilollandsche duellisten, de heeren Soestman en Zwaaf treden dien avond op, alsook de variété soubrette Mejuffrouw Helena. In het douchebadhuis zijn in de af rei oonen week genomen 330 baden. De tentoonstelling van Textieela kunst die in het Museum van Kunst nijverheid geopend is, geeft een hoogst belangrijk overzicht van den leergang die op dit gebied bij het onderwijs in de voornaamste inrichtingen hier te lande gevolgd werd. Bovendien wer den deze leerwerkstukken nog aange vuld met zeer fraaie werken uit Bul garije, terwijl eveneens eene groote verzameling weefsels en naaldwerken uit Zweden en China zullen worden tentoongesteld. Zondag is de toegang kosteloos. Het doet ons genoegen te kunnen meedeelen. dat de firma Haversclimidt Klaje (ververij en chem. wasscherij) zich genoodzaakt heeft gezien hare in richting uit te breiden. Door bij plaatsing van stoommachine, ben- zine-waschmachine (nieuwste Heine- systeem), Dresdener spanramen, nieu we constructie-koperketels, enz. kan zij thans het beste leveren, wat? in deze branche mogelijk is. Ook kunnen vorf- en stoomgoederen thans in den kortst mogelijken tijd afgeleverd worden. Gaarne verwijzen wij dan ook naar achterstaande advertentiën. De ijzeren brug, die over den Ooster singel bi j de fabriek van den lieer W. II. Jacobs, zal worden gelegd, is heden •uit de grofsmederij te Leiden gearri veerd, zoodat ze de volgende week gesteld zal worden. Een winkelier in de Leidsche siraat deed aangifte dat uit zijn ongesloten toonbanklade ongeveer een gulden klein geld is ontvreemd. Twee jongens van 14 en 11 jaar, hiervan verdacht, hebben bekend. Een bewoner van de Sophiastraat liet door een man twee schelvisschen thuis brengen, hetgeen 1 0.10 kostte. Daar hij geen klein geld had, gaf hij den man een gulden om te wisselen, doch deze kwam hiermede niet terug. Gevonden Voorwerpen. Gevonden voorwerpenEen afge waaid stuk zink. Jubilé. Dinsdag 1 Januari is het 25 jaar geleden dat het Vliegend Blad „de Spaarne-Bode* door de heeren Uiten- bosch en wijlen J. P. Nobels hier ter stede werd opgericht. Voetbal. Zondag speelt het 2e elftal van do II. F. C. tegen Be. Quick uit Amster- dam op het terrein van eerstgenoemde aan de Spanjaardslaan. Rectificatie. In ons overzicht van 1900 in het Twee- de Blad is een zetfout geslopen. De wel willende lezer gelieve voor den zin „De Regeering werd nu overgebracht naar Waterval-Onder, terwijl inmid dels Mafeking, de laatste door de Boe ren bezette plaats, den 17en Mei door de Engelschen bezet werd" te lezen „De Regeering werd nu overgebracht naar Waterval-Onder, terwijl inmid dels Mafeking, de laatste door de Boe ren belegerde plaats, den 17en Mei door de Engelschen ontzet werd." Door den architect J. van den Ban werd dezer dagen, bij onderhandsche inschrijvingen, aanbesteed: namens den heer P. Goedkoop Dz„ directfiui_? der Werf Conrad, alhier, het maken van eenen walmuür en een gebouw ter uitbreiding der stelplaatsen en draaie rij op genoemde Werf, en namens den heer Polak te Amsterdam, het houwen van eene villa te Zandvoort. De werken aan de Werf Conrad wor den aangenomen door de aannemers B. Zuithof Zn. te Haarlem, en de villa te Zandvoort door de aannemers J. Gie bels en J. van Servellen alhier. De lijst van bekende dooden over het afgeloopen jaar in Haarlem en omstre ken heeft kort mogen zijn. Achtereenvolgens wijdden wij in ons blad een woord aan de heeren M. P. Th. Prévinaire 15 Januari overleden te Callantsoog; J. A. Leupen, overleden 13 Maart; A G. M. Bruijus. 7 Novem her; H. van Breemen, 21 Novemb» Jhr. A. E. Bamaart, Vogelenzang. November; F. Timmer, Heemstede December.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 1