S-ssil sHSSiSiil ne gastvrijheid als praktijk van hun christelijk levensbeginsel. Na de pauze schetste spreker de ontberingen waar aan de uitgedrevenen indertijd waren blootgesteld en de verschillende perio den van den oorlog, en eindigde met den wensch dat alles weer „regt zou komen". Nadat de voorzitter als tolk der ver gadering, den spreker had dank ge zegd voor zijn boeiend woord, werd de vergadering met dankzegging geslo ten. door den heer A. v. d. Huizen, lid van de commissie van advies. Kerkcoucert. De Vereeniging Koninginnedag heeft bet voornemen op Donderdag den 7den Februari, den trouwdag van H. M. de Koningin, een concert te geven in de Groole Kerk, behoudens goedkeuring van het kerkbestuur. Daaraan zullen medewerken mevr. Craaudijk-Schuil. mevr. Croes-Spoor, de heeren G. Pb. Zalsman en Carel Phlippeau. terwijl de heer Ezennan zich zal belasten met het orgel-accom- pagnement. Het is nog onzeker, of te vens een koor zijne medewerking zal verleenen. De Vereeniging tegen het mishande len van dieren voor Haarlem en Om streken heeft voor het Nieuwe jaar een kalender laten vervaardigen welke in de eerste plaats voor inrichtingen van onderwijs bestemd is. Aan de hoofden van scholen zijn eenige exemplaren toegezonden. Het schild stelt voor een vreedzame hertenfamilie aan den waterkant. Het blok bestaat uit twaalf (maand) blaad jes. waarop nuttige dieren zijn afge beeld met een korte toelichting. Aan den voet van den kalender staat het volgende versje (naar Longfellow) te lezen Onder de edelsten van 't land, Al schat hij ook zichzelf het minst. Reik ik dien man het liefst de hand, Die zonder zucht naar eer of winst, In t stadsgewoel de vriend durft zijn Van 't hulp'loos dier in nood of pijn. Moge de kalender zijn invloed op onze jeugd niet missen Woensdagavond vergaderden in liet Gehecl-Onthouderslokaal de besturen der vereenigingen welke zich voor re organisatie van het Secretariaat heb ben verklaard, ter behandeling van het concept-reglement. Zoodra men met dit reglement is gereed gekomen, waarvoor nog een vergadering noodig is, komen we hierop terug. Dat er tusschen het Gemeentebestuur en do lloll. Spoor overleg wordt ge pleegd, aangaande den bouw van een nieuw station, kan wel hieruit blij ken dat hedenmorgen onze Burgemees ter ten stadhuize een conferentie had met het gedelegeerd lid tan denjlaad van Administratie der H. IJ. M., den heer R. van Hasselt. De gewestelijke commissie voor de veredeling van het ambacht lieett be sloten den datum van aanmelding voor het uileggen der proeven van be kwaamheid in het schilderen, het tim meren. het meubelmaken en liet sme den. waartoe in einde Februan hier ter stede de gelegenheid zal worden opengesteld te terlengen tot lo Janu ari De programma's van eischen voor elk der vakken in het bijzonder, als ook de algemeene bepalingen zullen op aanvrage kosteloos worden toegezon den door den secretaris der geweste- lijke commissie, den heer E. A. \on Saher. alhier. Het Museum van Kunstnijverheid al hier. werd gedurende de maand De cember bezocht door 666 belangstellen- den terwijl 134 boek- en plaatwerken uit de aan liet Museum verbonden boe kerij naar verschillende plaatsen van ons land werden verzonden. Het zware hoofddeksel van de werk lieden der Gemeente-reiniging is ver vangen door een lichter. De helm heelt al. plaats gemaakt voor een leeren pet. Qaartsi Xoreley. Den 13den dezer zal, naar men weet. het quartet-Lorcley deelnemen aan ce„ concours, uitgeschreven door de zang- vereeniging ..de Lauwerkrans te Maastricht. Merkwaardiger wijze is Lorelev het eenige Nederlandsche quartet, (lat mededingt, de andere zijn buitenlandsche en welDeJongei mingeu AntwerpenSolo-Quartet, Gladbacli Los Amis Mums, TlUeur. Cercle Modestic, BrusselVers etiVteu» V,- martelt. Anon. Aken Solo ™np£. Zr haar bruidschat^ aaMienUjkziin «1.^ k null git haar nieuwe levenskrach- ranV-iin^k^methe^geldjan XziLh^mbrond vraagt, een SlSy Elmslio zweer ecnigen tijd. p1 Als je^et zonder hct gcld van Ouarletvereinigung. Gladbnch Les Amateurs, Jemeppe. T1190B0Ü3. Men schrijft ons Woensdagavond 2 Januari jl. sprak in een openbare vergadering van de Haarlemsche Loge der Ineo- sofische Vereeniging, gehouden in de bovenzaal van het Brongebouw, de heer Johan van Manen over ..De Zedelijke Waarde van Reïncarnatie. De Wet van reïncarnatie, volgens welke iedere ziel herhaalde malen achter elkander in een grofstoffe- lijk, menschelijk lichaam wordt ge boren is een vraagstuk van groot belang volgens de Theosofen. Spr. wilde den moreelen invloed na gaan welke de zekerheid yam cle waarheid dezer wet moet hebben. Bil een algemeen aannemen dezer wet zou de mensch een geheel an deren blik on de samenleving, op de geheele wereld verkrijgen en waai- men zal moeten erkennen dat w a n n e e r deze wet waar is, het geheele aanzien dei wereld zoo veel anders zijn gebiedt de rede haar te onderzoeken. Ook hier wil de Theosofie slechts tot nadenken aansporen en niot eene overtuiging opdringen. Ons begrip van het wezen van den Staat. bijv. wordt bij erken ning van de reïncarnatie-wet veel wijder e-n dieper, naar spr meen de' Men zou gevoelen nu eens lid van dezen dan weer van genen Staat te zijn en de misstanden tus schen Staten en mensehen zoucien als nietigheden wegvallen. En in het huisgezin hoeveel sterker zouden ouders hun plicht jegens de zielen hunner kinderen gevoelen indien zij wisten dat die zielen wellicht voor eeuwen reeds een voorname rol speelden. Niet de banden des bloeds maar die van cle ziel zouden op den voorgrond treden. Bovendien voor ieder mensch op zichzelf in de eerste plaals wal den godsdienst betreft zou het vooruitzicht geopend wor den, eenmaal tot den hoogsten trap van ontwikkeling te komen, tot dien van God-mensch. Volgens de Theosofie brengt de reïncarnaue- leer alle godsdiensten tot elkander die allen' aan de wereld gebracht zijn door geïncarneerde god-men- schen. ieder op hunne wijze, maar allen hetzelfde leerende in den grond en met het vooruitzicht dat zij eenmaal wederkeeren om de zelfde leer opnieuw en voor hooger ontwikkelde mensclien in anderen, naar tijdsomstandigheden zich voe genden vorm te brengen. Ook w ijs begeerte en wetenschap zouden eveneens in het licht van de waar heid van genoemde wet, geheel nieuw verrijzen. In het vervolg zijner voordracht beschouwde spr. de verschillende onderdeelen van het zedelijk le ven. naar de oud-Indische onder scheiding; ten eerste de liefde, niet meer gedurende één kort aardleven bestaande, doch reikende over een oneindig aantal levens heen. niet liefde tusschen sterfelijke licha men. maar tusschen onverganke lijke zielen! vervolgens den invloed op de harmonie of het evenwicht in het ziele-leven, en op het ge duld. immers nutteloos wordt alle overijling waar de evolutie zich over zoo onmetelijke tijdperken uitstrekt; voorts zou onverschillig heid voor de wisselende aantrek kelijkheden van het wereldsch be wegen er door gekweekt worden want dat is slechts uiterlijke vorm geen werkelijk leven .verhoogd zou den worden kracht, wil en energie daar de mensch weten zou zelf meester te zijn van eigen lot in de toekomst. Tot overoeinzing zou het stemmen, tot dieper nadenken over wat werkelijk het leven is. onze ziel. En zoo zou men komen tot de hoogste zedelijke deugd het levend al-bewustzijn, het besef van het één-zijn met de Godheid. Dat ic volgens deTheosofie het .volmaak te einddoel van de herhaalde we dergeboorte. Spr noemde de rcïncarnatie-leer de troost der zwaai beproefden in dit aardsch bestaan, een leer die als een oude vergeten gast. die lang een balling was. een invloed ten goede zou kunnen hebben, waar door het de overweging waard is. of men dien ouden gast niet weer kan opnemen. macht is. Waarom zou je je om haar bekommeren? G' zult een be- lei echtgenoot voor haar zijn dan de meesten die met een verliefd hart naar het altaar gaan. Gij zult beleefd en rechtvaardig zijn en een jone schepseltje zooals zij, zal waarschijnlijk niet meer Zij zal niet beter weten of het hooit zoo. T Misschien heb je gelijk. Ik weet dat ik zwak ben. Hei geld heb ik noodig. Daarbij als ik, ik bedoel als zijn dochter en ik. den ouden man dwarsboomen, js hij bed in staat ons geen van beiden iets na te laten. IIij zal het echter niet aan liefdadigheidsinstellingen «reven daarvan ben ik zeker voeg de hij er lachend aan toe. ,.Ik zou gaarne willen, dat ji» bet meisje eens zag. Gij zijl in staat een karak ter te beoordeelen. anders zou ik hel je niet vragen. Jij doorgrondt iemand spoedig. Ja ik zou haar wel eens wil len zien, zeide Lady Elmslie lang zaam Als ik baar trouw, kan uw vriendschap ons beiden te pas ko men Zij zal leiding noodig nep ben om niet op dc gevaarlijke klip pen. welke zich in net leven van Arrondissement;; Recht bank te Haarlem. Zitting van Donderdag 3 Januari 1901. De eerste beklaagde W. Hindeier, te Amsterdam woonachtig, thans ge detineerd. is bij de Justitie geen onbe kende meer. Reeds vele jaren heeft luj in de gevangenis doorgebracht, we gens het plegen van verschillende dief stallen met inbraak. Thans had hij zich weder voor een ongeveer gelijk feit te verantwoorden. Het was in den nacht van 13 op li December dat beklaagde zich te Landsmeer bevond, alwaar C. Goede Dzn. woont, die zooals bekl. gehoord had, veel geld in huis had. Daar hij van zijn uitgangskas, groot f 117, welk bedrag hem 5 December bij zijn ontslag uit de gevangenis was ter hand gesteld, op 13 December gec-n cent meer over had. en bekl. toch in zijn onderhoud motst voorzien, had hij gemeend eens een kansje te moeten wagen en te trachten door inbreking in de woning van Goede geld te be machtigen. Doch zijn plan werd juist bijtijds verijdeld. Nadat bekl. de ruit had uitgesneden en zich toegang tot de woning had verschaft, en in den slaapkamer van Goede was gekomen, werd de bewoner wakker en ontdek te den inbreker, op zijne knieën geze ten, in een hoek. Zonder eenigen te genstand te bieden, liet hij zich aan grijpen door den 78jarigen man; en met behulp van een buurman goed schiks voor den burgemeester geleiden. Beklaagde bekende volmondig het feit te hebben gepleegd. De subst. off. v. Justitie deed in zijn requisitoir uitkomen, dat bekl. een wonderlijk persoon is, die een groot gedeelte van zijn leven in de cel heeft doorgebracht, en blijkens de verkla ringen der getuigen weder naar de cel haakt. Want ditmaal stond hij voor een oud man, het zou bekl. dan ook geen moeite hebben gekost om te ontvluchten; doch dat heefi hij niet; gewild. Zijn zin is dus om weder in de gevangenis terug te komen, van daar ook zijne eerlijke bekentenis, die ditmaal dan ook niet als eene verzach tende omstandigheid mag worden aangenomen. Bekl. schuldigverklaring voroerende aan inbraak met poging tot diefstal, eischte Z.E.A. 4 jaar gevangenisstraf. Vervolgens verschenen in het bankje der beklaagden de twee gebroe ders G. en P. Poel, woonachtig resp. te Beverwijk en te Beemster, die zich hadden schuldig gemaakt aan huis vredebreuk en beleediging van een ambtenaar in de rechtmatige uitoefe ning van zijn dienst. Het geval had zich als volgt toegedragen. Op 27 Nov. 1.1. waren beide beklaagden in het koi- fiehuis van C. Schellinger te Beemster gekomen en hadden daar ieder een kop waterchocolade besteld. Bij de af rekening moesten zij hiervoor f 0.G0 betalen, hetgeen beklaagden te duur voorkwam, waarop zij den kastelein voor afzetter uitmaakte en verder be- leedigden. Deze verzocht hen hierop het café te verlaten, waaraan zij niet goedschiks gevolg wilden geven, zoo dat de veldwachter Asjes werd ontbo den. die ook nog enkele beleedigmgen door G. Poel geuit, naar het hoofd Hei O. M. vroeg bekl. schuldigver klaring aan het zich niet verwijderen op vordering van den rechthebbende en beleediging, en vorderde voor G. Poel 3 weken, voor P. Poel 14 dagen gevangenisstraf. De verdediger Mr. F. A. Bijvoet zette uiteen dat de toedracht der zaak zoo danig'was. dat beklaagden niet zoo schuldig waren als wel lijkt. Tevens wees spr. op hun uitstekend verleden; nog nimmer waren zij met de politie of justitie in aanraking geweest, en stonden als fatsoenlijke, eerbiedwaar dige burgers bekend. Z.E.A. had dan ook de eer aan de rechtbank over te leggen een dergelijk bewijs door ver schillende hooggeplaatste burgers uit Beverwijk onderteekend, die verzoch ten dit bij de bepaling van de straf voor het raadslid G. Poel in aanmer king te willen nemen. Met kracht drong de verdediger dan ook aan om de straf te doen bestaan uit eene kleine geldboete, en zag met liet volste vertrouwen de uitspraak oer rechtbank tegemoet. Beklaagden toon den veel spijt over het gebeurde Tegen A. van Kordelaar te Haar lem werd wegens diefstal 1 maand ge- vangenisstraf gevorderd; tegen M. C. Henskés, een Ujarigcn jongen, voor een gelijk feil, opzending naar een Rijksopvoedingsgesticht, tot zijn 18e jaar. tlt groote wereld zoo veel voordoen schipbreuk te lijden. Wanneer gij dÜS terugkeert Als ik terug kom herhaalde Lady Elmslie opstaande en naar hem toekomend, zult gij de Ru bicon overgetrokkenof weer verdiept in je ondernemingen zijn. Zij steunde haar elleboog op den schoorsteenmantel en zag hem aan. terwijl de vuurgloed haar oogen nog dieper deden scniinen. Het is erg vriendelijk van u Lady Elmslie maar hoe kan die visite plaats hebben als gij mor gen heen gaat? Ik hoef niet bepaald morgen te gaan. Doch zelfs al bleef ik tot Woensdag, dan zou het nog te vroeg zijn om haar een visite te maken of haar bij mij te inviteeren. Ik geloof niet dat zij veel van étiquette afweet, maar wij moeten niet te haastig zim en ik moet in- tusschen den vader bewerken. Hij is er wel de man naar om te begrijpen, hoeveel waarde zulk een kennismaking voor zijn doch ter kan hebben. Dat doet er weinig toe. Jij hebt zijn geld noodig en hij wil hel ja "oven. Als de dochter lijd zaam en met veoleischend is, des Naar men ons mer ft. zai liet concert dat .Doopsgezind Zangkoor" op Vrijdag 4 dezer in de Soc. „Vereeni ging" geeft en waarvan reeds eene ad vertentie in dit blad eenige bijzonder heden bevatte, vereerd worden met de tegenwoordigheid van den lieer J. I. N'. Burnier, organist te Arnhem en componist van een gemengd koor „Werken, denken, leeren", dat dien avond behalve „der Rose Pilcherfahn" en eenige kleinere nummers uitgevoerd zal worden. Gevonden Voorwerpen. Een gouden oorbel. Een ijzeren kilo gramgewicht. Een portemonnaie met 0.13. Tegen een elfjarigen jongen, die van een negenjarigen jongen een gulden afnam, werd proces-verbaal opge maakt. Onze vroegere stadgenoot, de heer W. H. L. Janssen van Raaij, had de vriendelijkheid ons heden een exem plaar toe te zenden van de rede, door hem uitgesproken op 10 Sept.. j.l., bij de opening zijner lessen aan de Poly technische School te Delft. Die toespraak droog tot titelDe oor sprong en de grondslagen der meet kunde. De helderheid van het betoog maakt het tot een genoegen, deze rede te lezen. Heer» stede. De heer A. van der Weiden en mej. H. M. Zwarter, hopen op 8 Februari a. s. hunne 50 jarige echtvereeniging te vieren. Houtrijk eruPolanen. Mej. de wed. N'. C. Swagers herdacht onder meerdere blijken van belangstel ling (waaronder stoffelijke) hare 25- jarige ambtsvervulling als kosteres bij de Ned. Herv. Gemeente. Sloten. Uit de Kostverloren Wetering is het lijk opgehaald van de 22jarige J. H. K., beambte bij de Staatsspoorwegen te Amsterdam. GEMEENTERAAD. Zitting van Woensdag 2 Januari 1901. Vervólg). PUNT 6. Door mr. Joh. Spoor is tot B. en W. het verzoek eericht om op deri voor tuin bestemden grond, behoo- rende bij zijn oerceel Wilhelmina- straat 13. een kantoor te mogen bouwen. B. en W. stellen voor hem to machtigen deze vergunning te verleenen. De beer HOFLAND vraagt of dit niet onder eenige voorwaarden moet ge schieden. De heer DE BREUK zegt, dat dit geval niet 't zelfde is als bij anderen en zet de zaak nader uiteen. Naar zijne meening kan men hiervoor geene som ▼ragen, omdat de gemeente dezen grond indertijd niet voor niet heeft afge staan. De heer BIJVOET vraagt of dit be sluit niet het gevolg zal kunnen heb ben, dat meerdere eigenaars van tui nen deze gaaji bebouwen. De heer DE BREUK antwoordt dat elke aanvraag afzonderlijk wordt be schouwd. Do heer ROOG heeft tegen deze be bouwing geen bezwaar, maar spr. vraagt of dit bebouwde gedeelte alleen voor woning mag worden gebruikt, m. a. w. dat daarvan later geen win kelhuis wordt gemaakt. De heer STOLP zou, wanneer dit laatste het geval is, er ook bezwaar tegen hebben. De heer DE BREUK zegt, dat het hier alleen eene uitbreiding van het perceel is. Bij eventueele latere veran dering tot winkel of stal zouden B. en W. voorzeker voorstellen de vergun ning te weigeren. De heer ROOG leidt hieruit af. dat wanneer men later het bebouwde ge deelte voor winkelhuis wilde inrich- en. dit geweigerd zou worden. De heer DE BREUK bevestigt dit. Het punt wordt vervolgens goedge keurd. Bij de rondvraag zegt de heer MO- DOO. dat wij in de bladen hebben kun nen lezen dat de borden over Zondags rust op de schutting in den Kruisweg, werden verwijderd. Hoewel spr. geenszins de inzichten van den heer Velthuijsen deelt, meent te beter voor jou. Maar toch kun nen wij niet genoeg voorzorgsmaat regelen nemen. Jc kan nooit we- ter wat er in zulke stille wezentjes schuilt. Wel, wie niet waagt, wie niet wint. Ik zal van avond aan Tracey schrijven om hem meê te deelen dat een vriendin mijner jeugd zijn dochter een bezoek zal komen bren gen, tenzij hij er iets op tegen heeft. Gij zijt een weldoende fee, beste Lady Elmslie. Mijn verplichting jegens u wordt steeds grooter. Ik hoop dat ze je niet be zwaart. Het is mij altijd een genoe gen geweest je te helpen als ik kon. Welnu, in elk geval vertrek ik niet vóór Woensdagavond oi Vrijdag- moigen. dan zult gij mijn uitspraak weten. Ofschqon al dat ge weifel en die onderzoekingen jouw schuld zijn Daar kan ik niets aan doen. Ik voel mij als een zeeman zonder kompas Daarvoor waart gij niot be stemd, zeide Lady Elmslie zuch tend. Vertel mij het een en ander van je werk. Heb je S. nog gesproken in den laatetem tijd? hiermeè den geheim secretarie ran een groot po- spr. toch r> vraag te moeten stelten, op welke overwegingen de Burgemees ter de borden had doen wegruimen en waaraan Z.E.A. deze bevoegdheid had ontleend. De heer DE BR.AAL betuigt zijne sympathie met het gezegde van den heer MODOO. De VOORZITTER, beide vorige spre kers beantwoordende, zegt dat het al of niet sympathiseer en met de denk beelden van den heer Velthuijsen, hier niets ter zake doet. De overwegingen die bij mij tot wegruiming hebben voorgezeten, berusten hierop, dat een tweetal ingezetenen van verschillende richting wie komt er niet op aan zich bij mij vervoegd hebben en be weerden dat de daar geplaatste borden ergernis gaven; ja dat deze wel eens tot samenscholingen aanleiding kon den geven. Daarom heb ik gemeend in 't belang van de orde zo te moeten doen verwijderen. Het recht daartoe is zeer eenvoudig. De burgemeester is bevoegd om vefgunning te geven schuthokken voor in aanbouw zijnde perceelen te plaatsen, tot wederopzegging toe en kan deze vergunning derhalve' intrek ken. wanneer hij dit noodig acht. De heer SCHÜRMANN zegt. dat hij in tegenstelling met den heer Modoo een woord van hulde aan den Burge meester wil brengen voor het flinke optreden in doze zaak. Voorzeker zouden deze borden eene beroering in de stad hebben teweeggebracht. Het waren leelijke, vieze dingen, die aan stoot gaven. De heer SCHRAM kan zich niet ge heel vereenigen met de overwegingen van het hoofd der Politie. Een ieders denkbeelden moeten geëerbiedigd wor den, ook die van den heer Velthuijsen. die ten volle het gezag erkent. Het motief, voor de wegruiming dat slechts twee personen bij U hunne grieven over de borden zijn komen bekend maken acht ik zeer zwak. Verder protesteert spr. met kracht tegen de laatste uitdrukking van den keer Schürmann. De VOORZITTER antwoordt dat de burgemeester de orde moet handhaven en daar van twee kanten ergernis over de borden werd uitgesproken, heb ik gemeend het recht, aan den burge meester toegekend, te doen gelden. Wat de erkenning van het gezag door den heer Velthuijsen betreft; ik heb in de bladen een ingezonden stuk gelezen, „Macht boven Recht", waarin o.a. van een onrechtmatig gebruik van macht wordt gesproken, en stel daarom gaar ne de vraag „Is dat een eerbiediging van het gezag?" (applaus.) Dei höjer SCHRAM gelooft dat het stukje geschreven is door den heer Velthuijsen naar aanleiding van de verklaring van den Burgemeester, die niet kon verklaren toen de heer V. bij hem was. dat deze iets onwettigs ge daan had. De VOORZITTER antwoordt nog maals dat hij de bevoegdheid tot in trekking had en in dit geval meende er gebruik van te moeten maken. De heer MODOO is nog niet voldaan. Hier is zijdelings bereikt datgene, wat niet recatstreeksch werd verleend. Hel gold hier het opschrift op de schutting en niet de schutting. Spr. vindt het optreden van den Burgemeester niei gelukkig. De vrijheid der burgerij moet gehandhaafd blijven. De VOORZITTER antwoordt dat hij geenszins de vrijheid der burgerij aan banden wenschte te leggen, maar dat juist hier deze vrijheid medebracht den aanstoot weg te ruimen. Wanneer men vergunning geeft tot plaatsing van een schutting, wordt geenszins de bevoegd heid tot reclames gegeven. Het gemeen tebestuur laat het oogluikend toe. De heer STOLP antwoordt dat er geen enkel artikel bestaat, dat verbiedt de bevoegdheid de schutting voor ad-, vertenties te verhuren. De planken der schutting zijn eigendom van den aan nemer. De VOORZ. zegt, dat ook nergens staat dat dit wel mag. Het schuthok is alleen 1.ot beveiliging van het per ceel. Niemand heeft het recht deze schuttingvlakten voor advertentiën te verhuren; het gemeentebestuur laat het oogluikend toe, doch de bevoegd heid is er niet. De heer STOLP blijft bij zijne mee ning en zegt dat. dit het recht is van den eigenaar. De heer WILLINK zegt dat de schut ting eigendom is van den aannemer en de burgemeester de bevoegdheid heeft, wanneer hij dit noodig oordeelt, de liticus bedoelend. j Ja. wij hebben verleden week nog een lang gesprek gevoerd, toen hijen nu brachten zij hun gesprek op politieke onderwerpen. Lady Elmslie was een weinig af getrokken en Brandun dit bemer kend, stond op om haar goeden avond to zeggen. Wat zijn jo plannen voor mor gen? vroeg hij. O! morgen! Dan ga ik ver scheidene dingen voor mijn huis in Ravenscourt koopen. En 's avonds? Laten wij samen bijdineeren en daarna naar het Lyceum gaan. ik wil niets liever dan mij aan de eenzaamheid onttrekken en met ie meegaan. Dan kunt ge mij meteen zeggen wat er omtrent het bezoek aan juffrouw Tracey be paald is. Het is al heel vreemd da! ik een oordeel over je toekomstige vrouw moet uitspreken. Ralph, voegde zij er met een eigenaardig lachje bij. Dat is het. Maar ik weot dat ik geen zachtere en betere beoor- dcelaarster zou kunnen kiezen! Ach, vleier' Nu goeden avond! Toen hu vertrokken wat, schoof Lady Elmsüe een laa$ stoeltje bil schnttrv' doin afbreken. De heer DE BRAAL komt op tegei het applaus door den Raad als instem ming met hetgeen de voorzitter zeid en haalt in verband hiermede aan optreden van Chamberlain in de Trans vaal-quaestie. De VOORZ. vraagt of de heer Di Braai hiermede wil zeggen, dat d> burgemeester zich aan inachtsmisbruil heeft schuldig gemaakt,. De heer DE BRAAL zegt dat di geenszins zijne bedoeling is. De heer SCHüRMANN gelooft dat he langzamerhand tijd wordt het aöre der H. H. V. inzake de spoorwegtoe standen te behandelen. De VOORZ. antwoordt dat B. en W dit zullen overwegen. Hierna wordt de vergadering om streeks 3 uur gesloten. Binnenland. H. M. de Koningin-Moeder, vergezelt van jkvr. F. L. H. van de Poll en jhr S. M. S. de Ranitz, bracht Woensdaj voormiddag een bezoek aan de Ten toonstelling van Indisch bewerkt me taal van de Vereeniging Oost en Wes te 's-Gravenhage. Begeleid door een paar bestuursle den en voorgelicht door den heer L Lacomblé, die bezig was met het ma ken van schetsen bezichtigde Hare Ma jesteit met groote belangstelling dei fraaien kunstarbeid onzer Indisch metaalwerkers en gaf Hare hooge in genomenheid te kennen met betgeei Zij bad gezien en met het streven de vereeniging. De Commissaris der Koningin ii Gelderland heeft in 1900 ruim 8000 b« wijzen van Nederlanderschap afgege ven ten behoeve van naar Duitschlan vertrokken werklieden. Men seint ons uit den Haag: De Burgemeester werd heden vrijge sproken en de civiele actie afgewezen President Kruger was volgens he bulletin van nacht niet zoo rustig; d toestand was hedenochtend iets betei De Bronchitis verloopt normaal. Voor de huwelijksfeesten der Ko ningin worden in verschillende zalei kostelooze concerten beraamd. De Ko ningin aanvaardde tijdens de bruidg dagen een eerewacht. van Ilaagsch heeren te paard. Dinsdagavond sprong te Nunians dorp een man uit de tram, terwijl dez in volle vaart was. Het hoofd wen hem van den romp gescheiden. Van den consul-generaal der Nedci landen heeft het Perskantoor van he Algemeen Nederlandsch Verbond t Dordrecht bericht ontvangen, dat d' secretaris van het Identiteits-Departe ment van het. Transvaalsclie Rood Kruis te Pretoria hem heeft te kenne; gegeven dat het thans niet meer ma gelijk is met de commandos der Repu blikeinen in verbinding te treden zoc dat het Identiteits-Departement geei berichten meer kan inwinnen omtren het sneuvelen of het gewond raken va; personen die bij de Boereninachtei strijden. Het Perskantoor van het Algemee; Nederlandsch Verbond heeft dringen* behoefte aan betrouwbare gegeven omtrent het barbaarsche optreden de Engelsche soldaten in de beide Zuic Afrikaansche Republieken. Ieder 1 den lando die dergelijke gegevens i; zijn bezit heeft, wordt, ter wille va: bet bevorderen van een duidelijk in zicht bij onze overzeesche buren, vrien delijk verzocht deze bijzonderhede: aan het Perskantoor van het Alg. Nt derl. Verbond te Dordrecht mede t doelen. Als een groote zeldzaamheid word gemeld, dat te Kampen een oude da me woont, die de derde eeuw mag bc leven, mevr. de wed. Sophia Abra hams, geb. Wijnberg, werd den 12e; Maart 1799 te Zwolle geboren. Do oii de dame woont met haar 73-jarig dochter alleen en is naai- haai' hoogei leeftijd nog vrij kras, ofschoon hot ge zichtsvermogen haar begeven heeft. President Kruger. De ongesteldheid van president Kru ger behoeft geen ongerustheid to wek ken In den laatsten tijd leed de presiden meermalen aan bronchitis. Zoo te Ma chadodorp, te Lourengo-Marques e; ook een korte poos op de Gelderland. Onder de talrijke telegrammen va; he! vuur en verzonk in diep ge peins. Eindelijk onttrok zij er ziel aan. Evengoed zij als een ander mompelde zij. Als ik haar' gezien heb, wee ik wie zij is. Het voorwerp van deze overden kingen was intusschen eenigszin gewend geraakt aan haar eentoni; leven, gesterkt en bemoedigd doo het vooruitzicht dat haar tant spoedig zou komen. De volgend week n. m. zou deze overkomei om het huis te meubileeren fcerwij haar dochters zoolang bij eei vriendin in pension gingen. Hor veel tijd ging er niet nutteloos vei loren, dacht Claude, terwijl zij naa den stapel muziek keek die op eei kastje lag. Hoeveel heerlijke urei kon zij niet hebben wanneer zi maar een piano had. flJVordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2