Zijden-Blouses f12,40 --•'«iijvrnschir die psryhiant Kruger Dinsdag ontvangen heeft, Ier gelegen heid "an den Nieuwjaarsdag, was ook een van den vorst van Monaco. Delegatie van de Zuid-Afrikaansche Republiek heeft ook een telegram van nieuvjaarsgelukwenschen gezonden aan den heer Loubet, president der Fransche Republiek. President Kruger heeft aan den ker- keraad van Bazel zijn diepgevoelden dank laten overbrengen voor de giften, die daar ten behoeve der Boeren, vrou wen en kinderen worden bijeenge bracht, De juiste opbrengst der Boe- rencollecte zal 6 Januari worden be kend gemaakt en dan tevens over de wijze van besteden van het geld wor den beslist. Saapscha b&liiBgen. Begin der volgende week vertrekt van hier uit het Afrikaner-tehuis te Amsterdam naar Duitsch-Namaqua- land een eerste afdeeling Kaapsche Boeren, waaronder de heer E. P. Scholtz, van Scholtznek bij Kimber- ley, waar de beroemde, slag van Ma- gersfontein werd geleverd. Weldra zullen ander» groepen volgen. De ballingen hebben van de Duitsche regeering gronden gekregen tegen prij zen, afwisselende van 45 cent, tot f1,20 de hectare. De heer Scholtz is van mee ning dat de grond in Namaqualand bij behoorlijke irrigatie, te verkrijgen roet behulp van door de Duitsche re geering beschikbaar gestelde water boren, zeer geschikt is voor veeteelt en landbouw. De plaatsen van vestiging zijn Grootfontein, Beersheba en Be thany. De reis geschiedt van Swakop- mond tot Windhoek per spoor en ver der per ossenwagen. Het Roode Kruis. Het personeel van de Nederlandsche Roode Kruis-ambulance dat bij de intrede van het nieuwe jaar zich nog, voor zoover bij het hoofdcomité der vereeniging bekend, in Zuid-Afrika bevindt, bestaat uit de volgende per sonen a. Bij de Boerencommando'sDe artsen dr. J. C. J. Bierens de Haan, vertrokken uit Nederland 5 November 1899 L. J. Janssen, vertrokken 23 Dec. 1899J. H. Pameyer, vertrokken 9 April 1900. De verplegers jhr. J. Bowier, H. Jel- tes en R. C. Leonhard, deze laatsten vertrokken 28 October 1899. b. Hospitaal te Lourengo-Marques De artsen dr. G. W. S. Lingbeek, ver trokken 5 November 1899. (Na in het laatst van Juli jl. in Nederland te zijn teruggekeerd, om aan het hoofdcomité verslag uit te brengen over den toe stand en den arbeid der ambulances, keerde genoemde chef der le Neder 1. Roode Kruis-ambulance in Sept. 1900 naar Zuid-Afrika terug, om als geco- mitteerde van het hoofdcomité de ver dere leiding van het geheel op zich te nomen)A. H. C. van Engelen, ver trokken September 1900. De pleegzusters A. J. Schipper, ver trokken 5 Nov. 1899G. van Sevenho- ven en A. M. Drayton Lee, beiden ver trokken 25 November 1899J. Boogh en W. de Jonge, vertrokken 3 Decem ber 1900. Op reis naar Lourengo-Marques is de arts G. H. Kaiser, die in het laatst van Januari 1901 aldaar zal aanko men. De verbinding met de ambulances nog oncler de Boeren werkzaam, is verbroken. Het verzoek van dr. "Ling beek om toegang tot cle Z.-A. Repu bliek, om een onderzoek in te stellen naar den toestand dier ambulances is afgewezen. Als krijgsgevangenen op Ceylon be vinden zich De artsen dr. J. D. Koster, vertrok ken uit Nederland 2 December 1899 C. Pino, vertrokken 1 December 1899 G. van I-Ioutum, vertrokken 2 Decem ber 1899de administrateur D. D. Ihle en de ziekenverpleger E. Meule- man. vertrokken 25 November 1899 de kok J. C. van Oosten, die niet door het hoofdcomité werd uitgezonden, maai' door den chef der ambulance in Afrika in dienst genomen. Deze leden der 2e ambulance, dus niet het geheele personeel, werden met enkele verpleegsters den 3en Juli 1900 krijgsgevangen verklaard. De vrouwe lijke leden werden naar Nederland teruggezondende bovenvermelde mannelijke leden vertrokken den lSen Juli d. a. v. van Kaapstad naar Cey lon, waar zij sedert 8 Augustus 1900 geïnterneerd zijn. Een meisje vermist. Te Amsterdam werd eenige dagen geleden (23 Dec. 11) een 22 jarige dienst bode, Naatje Krijnen vermist. Weldra ontstond het vermoeden, dat hier van een misdaad sprake was. In verband hiermede is Woensdag een zekere Prenger in hechtenis genomen. Het meisje diende bij de dames Leek op de Heerengracht bij de korsjes- poortsteegzij had een marinema troos, die over twee jaren uit Iudië. te rug zou keeren, tot vrijer. Er was ge regelde briefwisseling tusschen het paar en naar het scheen bestond tus schen hen de beste verstandhouding. Op den bewusten Zondag was zij als gewoonlijk des avonds te zeven uur bij hare ouders gekomen en vandaar om halftien vertrokken om naar haar dienst terug te keeren. Toen zij onge veer vijf minuten weg was, hoorden de ouders gestommel op de trap en ver toonde zich daar een man, die op de vraag wat hij verlangde, verklaarde, dat hij kwam om het jawoord van de ouders van Naatje Krijnen. Deze man was eenigszins beschonken en was den ouders geheel onbekend (hij bleek later te zijn de thans gearresteerde Pranger en kleermakersknecht uit de Korjespoortsteeg). Toen de vader van het meisje antwoordde dat zijn doch ter reeds verkeering had en dat 't in ieder geval geen pas gaf voor een dergelijke zaak op zulk een ongeschikt uur en in een toestand, als waarin de bezoeker zich bevond, te komen, ging deze weer naar beneden, zeggende „zoo, moet zij dan nog langer wachten op dien knul uit Indxë. Nu, dan kost 't een van beiden het leven De vader hield dit voor dronke manspraat en aangezien hij overtuigd was dat zijn dochter reeds te lang ver trokken was om nog door den kerel te kunnen worden ingehaald, trok hij zich het gebeurde op dat oogenblik niet verder aan. Naatje kwam dien avond echter niet thuis, doch ongeveer halftwee schelde een man hij de dames Van Leek aan en vroeg of zij al thuis was. Toen ont kennend werd geantwoord, riep hij „Nu, gij zult haar ook niet meer zien, want zij ligt in het IJ." Deze man was toen nogal zeer be schonken, waarvan dan ook het gevolg was, dat hij weldra door de politie- werd ingerekend 't was Prenger. Den volgenden morgen verklaarde hij zich van het gebeurde niet veel .meer te herinneren. Hij deelde echter beslist mede, dat hij het meisje ongeveer 10 uur bij het Haarlemmerplein verlaten had en dat zij toen naar haar dienst is, gegaan. Dit is echter gebleken onwaar te zijn. De justitie doet ijverig onder zoek. Een dorpsiRerendmn. In de voorlaatste vergadering van den gemeenteraad te Woensdrecht (N.-B.) werd het sluitingsuur der her bergen besproken, men kon het niet eens worden over het antwoord op de vraag of het 10 of 11 uur moet zijn. Er werd besloten, de ingezetenen in de gelegenheid te stellen zich daarom trent te verklaren en dit bij publicatie bekend te maken. In de jongste zitting van genoemden raad deelde de voorzitter mede dat er 20 adressen waren ingekomen, voor zien van 200 handteekeningen, om het sluitingsuur op 11 te bepalen, en geen enkel voor 10 uur. De voorzitter zei- de, dat, nu de meeste ingezetenen zich voor 11 uur hadden verklaard, hij het voorstel in omvraag zou brengen; dit werd met algemeene stemmen aange nomen. Langs de kusten der Zuiderzee ver toonde zich reeds licht drijfijs. Een merkwaardige kat. Een veehouder op het eiland Texel is in het bezit van een kat, die wel licht nergens haar weerga vindt in de kattenwereld. Het dier, dat thans zes jaar oud is, heeft in dien tijd reeds meer dan tien hazen bemachtigd en na ze gedood te hebben gaaf thuis ge bracht. Voor een paar dagen kwam zij weer aansjouwen met een haas, die 3 pond zwaar was. Poes miauwde voor de deur, net zoolang tot de baas open deed en de haas van haar afnam. Aardoeving. In den omtrek van Chambéry, de hoofdstad van Sarooie, heeft een he vige aardbeving plaats gehad. In ver schillende huizen vielen de meubelen omver. Ongelukken haddeu niet plaats. Ouderdoms-- en Weöuwever- zekering. Hertogin Marie van Saksen Coburg Gotha heeft 10.000 Mark geschonken voor de ouderdoms- en weduweverze kering van leden der hofkapel. Brand. In Wisznitz bij Czernowitz zijn 280 kuizen afgebrand. Er zijn. 2500 perso nen zonder onderkomen. Op Nieuwjaarsdag werd kort bij Schokland een vaartuig gezien met de ■xlvlag in top. Naar Kampen werd per telephoon van Schokland bericht gezonden dadelijk stoomde de stoom boot Paul Kruger derwaarts. Men kreeg het schip, bevaren door de wed. Luster en met meel geladen, van Gro ningen komende en voor Amsterdam bestemd na veel moeite vlot, waarna het Woensdagmiddag met averij te Kampen is aangekomen. jNieuwjaaiscMeteD I-Iet Nieuwjaarscliieten heeft weer een vrij ernstig ongeluk veroorzaakt. De schaapherder W„ in de buurtschap Arrïen, (bij Ambt-Ommen), die zijne vreugde over de intrede van eene nieu we eeuw door pistoolschoten wilde ui ten, trof zich daarbij zoodanig in de hand, dat hij twee vingers verloor en zich overigens zoo ernstig verwondde, dat hij naar het ziekenhuis te Zwolle moest worden overgebracht. Laat bezorgd. Door het zeer lage water, bleef Dins dag de postschipper van Marken op zijn terugtocht aan den grond vast zitten, waardoor hij genoodzaakt w-as den nacht op het water door te bren gen. Eerst in den morgen geraakte de botter los, en kon toen de nieuwjaars- wenschen aan de wachtende Markers overbrengen. De intrede van d n winter. I-Iet hooge Noorden heeft een voor proefje van den winter gehad. Door de vorst was de scheepvaart naar de Friesche venen gestremd. Zelfs moesten de schaatsen reeds voor'den dag komen. De postkar van Assen, die Maandagavond te halftien te Hëeren- veen moest zijn, was den volgenden dag 's middags 5 uur nog niet aange komen. Zij kon, wegens de sneeuw, niet verder komen dan tot Makkinga. Een slede werd derwaarts gezonden om de pakketten af te halen. Uit Leeuwarden werd gemeld Den geheelen dag duurde Maandag de stremming van het spoorwegver keer, ten gevolge van den sneeuw storm die eerst te ruim 7 uur in den avond ophield, voort. Treinen moesten telkens worden gecombineerd of op geheven. Een bepaalde tijd van aan komst kon niet worden opgegeven en het vertrek was even ongeregeld. De dienst naar Holland over Stavoren moest geheel worden gestaakt. De laadtreinen ondervonden uren lang vertraging. De laatste Groninger trein van 10.48 kwam eerst 's nachts te half twee uur aan. Toch liep alles zonder ongelukken af. Dinsdag was er nog wel Vertraging doch ze was van geen groote beteekenis. Wat wel opmerkelijk ishet was een sneeuwstorm, die slechts over het noordelijk en het oostelijk deel van Friesland heeft geheerscht. Terwijl 't daar alles sneeuw was en zeer koud, had het van even achter Heerenveen al met geweld geregend. Sport en Wedstrijden. Worstelen. Maandagavond heeft in de Folies- Bergère de match Hackenschmidt— Constant le Boucher plaats gehad. Om 1 uur was de strijd nog niet beslist eri om 2 uur werd Hackenschmidt over winnaar verklaard met 4 punten tegen Constant le Boucher nul. Voetbal. Is Sport im Bild vindt de N. R. Ct. toevallig een verslag van de ontmoe ting te Charlottenburg tusschen Preus- sen en Victoria op 9 December, in de wedstrijden om het kampioenschap van den Verband deutscher Ballspiel- vereins. Deze vereenigingen worden daarin genoemd de sterkste van den bond hun wedstrijd „het brandpunt' van het seizoen. Vroeger was Germa- nia de beroemdste club. Sedert eeni- gen tijd heeft Preussen haar plaats in genomen, en zij is er zelf in geslaagd Victoria uit haar begunstigde stellin; als kampioenclub te verdringen. Maar dit keer verloor Preussen met 12. Haar voorhoede deed wel zoo nu en dan een aanval, waarbij van goed sa menspelen bleek, maar zonder resul taat. Voor de pauze maakte zij niets. Uit hetzelfde verslag blijkt, dat Preus sen nu weinig kansen op het kam pioenschap heeft, te minder, omdat zij ook al een wedstrijd tegen Fortuna heeft verloren. Victoria is thans favo riet. Sport im Bild geeft drie kiekjes van dezen wedstrijd. Vitess ©-„Pre-assen". De Duitschers speelden Woensdag hun laatsten wedstrijd in Nederland en wel tegen de Arnhemsche Voetbal vereniging Vitesse. Het terrein was hard bevroren, dus niet al te gemakkelijk te bespe len, toch was het spel vrij goed te noe men. De stand was met de rust 40 voor de Ai-nhemmers, die ten slotte wonnen met 51. De verschillende wedstrijden door de Duitschers hier gespeeld zijn dus alle geëindigd in voor hen vrij zware nederlagen. Dit is grootendeels te wijten aan hun slecht schieten. Tot vóór het doel spelen zij goed samen, maar dan wordt alles verknoeid. Toch mogen zij de vol doening smaken in alle matches ge doelpunt te hebben. Van de Holland- sche elftallen was het H. V. V., dat 't meest scoorde, (13 maal), daarentegen kreeg zij ook 't grootste aantal punten (2) tegen. R. A. P. uit Amsterdam be haalde de kleinste overwinning (41 doch men moet in 't oog houden, dat de Roodzwarten op een vreemd, en voor hen nadeelig terrein speelden. De doelpunten-verhouding der Preus sen" in de 4 hier te lande gespeelde wedstrijden was 5-27. Onze naburen kunnen nog heel wat leeren, voor zij 't Hollandsche voebtalpeil hebben be reikt. Zesdaagfcbö wedstrijd. Maandag 1.1., dus Oudejaarsdag om 1 uur 50 min. des namiddags, werd te Boston het sein voor den zesdaaj schen wedstrijd gegeven, waaraan deelnamen Gougoltz,. Mc Eachern, Kae ser, Walthour, Muller, Gimm, Waller, Frederick, Stinson, Fischer, Babcock, Auconturier, Rijser, Mc Lean, Tur- ville, Downey en Dubois. De overdekti baan, die slechts 225"meters omvang heeft, is vrij slecht gebouwd, daar de bochten te steil en de zoogenaamde rechte einden daarmede niet goed ia- eenloopen. Zooals te verwachten was, hebben er zich dan ook een groot aan tal ongelukken voorgedaan. Niet min der dan 57 maal in de eerste 10 uren, toexx de eerste rust werd gehouden, zijn er rijders gevallen, waarvan en kelen zeer ernstig en allen zonder uit zondering hadden toen min of meer belangrijke verwondingen opgedaar Door Gougoltz, Stinson, Walthour, Kaeser, Mc Lean, Mc Eachern, Dow ney en Fischer waren toen 338 kil. 500 meters afgelegd, dus met een gemid delde snelheid van 33 kil. 850 meters per uur. Er wordt niet langer dan 10 uur per dag gereden en gangmakiiig is niet geoorloofd. Gimm was door zijn verwondingen genoodzaakt den strijd op te geven en Gougoltz, Muller en Babcock gaven er eveneens verder den brui aan na het 13e uur. Men vraagt zich af hoeveel ongelukken er voor het einde van den wedstrijd nog zullen voorkomen. Boerentaktiek. Aan een brief van een Duitscher in het Boerenlaager is het volgende ont leend .Oorlog kost geld, geld en nog eens geld en. „iedere bron raakt uitgeput", denkt men in Europa en beklaagt de Boeren die om deze reden toch spoe dig zullen moeten ophouden met strij den. Och kom De Boer wiens farm verbrand, wiens vee geroofd en wien6 vrouw verdreven, gedood of geschon den is, heeft niets meer te verliezen, voor hem is geld voor oorlogvoeren niet noodig. Wat, hij noodig heeft, neemt hij zooveel als hij verkiest van de Engelschen. Daarbij zijn wagens vol asperges en verduurzaamde le vensmiddelen. Maar ook zonder dat, wat den Britten wordt afgenomen, heeft nog nooit een Boerencommando honger geleden. Aan munitie is nooit gebrek. Onze mooie Mausergeweren zijn voor de Britten op niet te vinden plaatsen begraven. Het geheele Boe renleger is thans met Martini-Henry en Le-e-Metford geweren van de Engel schen uitgerust, bij iedere overvalling van een Engelschen post krijgt men een rijken voorraad munitie. Als de Engelschman gaat loopen, werpt hij steeds al zijn munitie weg. De Boer is daarmede zeer spaarzaam. Met 100 patronen doet hij zeer langen tijd, want hij schiet alleen dan wanneer hij zeker is, dat de kogel treffen zal, niet zoo luk raak als Tommy Atkins." Dat het humane Mausergeweer thans buiten gebruik is gesteld be speuren de Britten tot hun gx'oot leed wezen. want de Lee Metfords maken diepe wonden. Zij dragen niet zoo ver maar op een afstand van meer dan 1000 Meter schiet de Boer toch nooit. Ten slotte worden ook de paarden uit de Engelscke vooi-raden genomen. Bergziekte. Tegenwoordig wordt een spooi-wej tegen den Zwitserschen berg de Jung- frau op, gelegd. Naarmate men hoo- ger kwam bij 't aanleggen, kregen al le werklieden en opzichters, die bo ven bleven, zware tandpijn, met zwel ling van de wangen. De tanden wer den zoo gevoelig, dat kauwen onmo gelijk was. Na drie dagen was het het ergst; dan nam het af en na een week was men het gewend en alles weer in orde. Alle nieuwelingen moesten eei-st hetzelfde doorstaan voor ze aan het klimaat boven aangepast waren. Zout' Frofessor Loew te Chicago moet ontdekt hebben, dat men door over matig gebruik van zout het leven kan verlengen en jeugdig kan blijven. Hij zou deze oixtdekking hebben gedaan naar aanleiding van een prijsvraag van den petroleumkoning Rockefeller, die een groote som uitloofde voor een dergelijke ontdekking. is officier van gezondheid le klas en I werd in 1297 benoemd tot ridder van den Ned. Leeuw. Te 's-IIertogenbosch is men zeer in spanning over het feit dat de Noord- Brabantsche Bank surséance van be taling heeft aangevraagd. Deze is voor- loopig verleend over zes weken moet een verslag over den staat der zaken, door de drie bewindvoerders, aan de rechtbank ingeleverd worden, en da ar ia zal deze beoordeelen of een faillis sement alsnog wenschelijk is of niet. Moordaanslag. Zaterdagavond is een aanslag ge pleegd op het rijtuig, waarmede een dochter van den bekenden Brussel- schen bankier Oppenheim van Brugge naar haar kasteel te St. Michels reed. Zij bevond zich met haar twee dochter tjes in de break, toen uit het donker een vijftal schoten op het rijtuig wer den gelost, die het zwaar beschadig den, doch niemand kwetsten de koet sier kreeg een kogel door zijn jas. Door een aantal maréchaussées werd zoo spoedig mogelijk een onderzoek inge steld verschillende aanhoudingen zijn gedaan. Men weet nog niet of men met een wraakneming heeft te doen op de cha telaine van St. Michiels of op haar koetsier. Een noodlottige val. Te Bad Gastein zijn de eigenaar van het hotel Hirsch, K. Lainer en de koop man Kindlinger uit Salzburg van de helling van een berg gestort. Beiden zijn aan de gevolgen overleden. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Gemengd Nieuws. Moord in een trein. In een trein bij Freiberg heeft eea mijnwerker een collega door messte ken om het leven gebracht. De oorzaak is een twist bij een bruiloft. De moor denaar werd gearresteerd. Vervolg Nieuwstijdingen. Da NiouweDhuis terug uit Borneo. Aan het Hbld. wordt van heden ge seind Het ..Bataviaasch Nieuwsblad" bevat het volledige reisverhaal van de expeditie van dr. Nieuwenhuis naar Midden-Borneo. Di\ Nieuwenhuis is gisteren, na een afwezigheid van twee- en-een-half jaar in uitstekende ge zondheid teruggekeerd. Hij heeft op de grenzen van Serawak o. a. een geheel onbekend bergvolk ontdekt en bezocht. Hij was de eerste Europeaan die ooit in die streek vertoefde. Het blad teekent hierbij aan Wij verheugen ons zeer over den be houden terugkeer van den man die een onzer uitnemendste ontdekkingsreizi gers is en over de blijkbaar hoogst be langrijke resultaten die hij ook dit maal weer heeft verkregen zij schij nen nog veel belangrijker dan die van zijn vorige reis. Van '94 tot '97 onder zocht Nieuwenhuis de onbekende stre ken van den Boven-Mahakkam. In Mei 1898 vertrok hij opnieuw naar Borneo, met een regeeringsopdracht tot vérder onderzoek. Tot Samarinda vei-gezelde hem de controleur met diens gevolg in Mei 1S99 keerde de controleur met het gevolg van daar terug en Nieuwen huis ging verder alléén door. Dr. A. W. Nieuwenhuis is den 22en Mei 1864 te Papendrecht geboreix. Hij De Nieuwe Geneeskunde. Vitalistische Methode. I-I&tgeen vooral in de vitalistische méthode verleidend is, is hare makkelijke toepassing, geen tijd verlies eischend, maar van af de eerste minuten der verpleging ver lichting gevende. Het is eveneens door hare uit wendige toepassingen, zonder eeni ge leefregel; en het gemak zich op vijf honderd uren van Parijs te verzorgen onder de leiding van de vitalistische geneesheer en, die correspondentie blijven, zoo nc-o- dig zelfs per telegraaf. Er is niet eene enkele chronische aandoening die niet dcor de vita listische methode kan genezen wor den. De Longtering in alle graden, zelfs op 't oogenblik waarop de om geving wanhoopt is eene der gere gelde genezingen door het Vitalis me verkregen. Men zou het niet genoeg kunnen herhalen; want in weinige, uren van behandeling, ziet men de arme zieke de kalmte terugbekomen die hij zoo zeer noodig heeft, de opge vingen, hoest, zweeten houden op; de verkwikkende slaap doet zich voor- ziedaar eene degelijke gene zing die begint en in eenige weken voltooid is. De verouderste verlammingen zijn genezen in tijd van drie weken me-t de vitalistische zorgen; d-e rheumatische jicht en neuralgie pijnen zelfs de voroud'e rd?t,e bieden geen weerstand aan de weldoende methode. Al de verouderde en nieuwe ziekten asthma: suiker ziekte; eiwit-ziekte: Bright ziekte; neurasthenie; miltzucht zelfs vin den eene radicale genezing in het gebruik van het vitalisme dat op snelle wijze handelt op al de ziek tegevallen: en in eenige dagen de normale werking der lichaamsor ganen teruggeeft. De vrouwen ziekten worden op radicale wij ze in een maand van verpleging genezen, 't Is onnoodiv op heelkun dige wijze de weefselgezwellcn te doen opereeren die de vitalistische verplegingen in z e s vv e k e n eener aangename en zachte behandeling doen verdwijnen, welke slechts tien minuten van verzorging vor dert des morgens en des avonds Het Vitalisme uast aan alle li chamelijke storingen; het geeft aan al de organen de veerkracht en de verlorene krachten terug; het geeft de jeugd en de gezondheid weder. Zijne toepassingen op het gelaat doen de rimpels verdwijnen en versterken de spieren die hij hard en stevig maakt; het bestriidfc op zegepralende wijze de vetweefsels: doet de onderkin verdwijnen en geeft aan de gelaatstrekken en lichaamsvormen hunne jeugdelij- ke zuiverheid. Ziedaar wat achttien, jaren van praktijk dezer wondervolle metho de veroorloofd hebben te bevesti gen. De consulten per correspon- dontie-moeten gericht worden aan den heer Dokter Péradon, eerst aanwezend geneesheer der Méde- c-ine Nouvelle. 19 rue de Lisbonne Parijs: met aangeving van het ge slacht. ouderdom en eenige bijzon derheden omtrent de to genezene aandoening. Per omgaande wordt er steeds geantwoord- en de dok ter geeft de noodigo inlichtingen tot de aanwending der methode alsmede de waarschijnlijke tijd die de radicale genezing zal vorderen. Hel blad ..La Médecine Nouvelle" dat wekelijks uitkomt (in de Fran sche taal) wordt op iedere aanvrage gratis verstrekt; cle brochure in vreemde talen kost 1.50 frs. wordt op aanvrage verzonden, die gericht moeten worden aan den heer LEGRAS, administrateur der Mé decine Nouvelle, 19 RUE DE LIS BONNE, Parijs. FRANKRIJK. Dr. DUMAS. Vervolg Stadsnieuws. Aanbesteding. Hedenmiddag te 2 uur werd ten Raadhuize aanbesteed Het maken van gebouwen, be stemd voor Gemeente-lichtfabrie ken met daarbij beboerende wer ken. enz. op het daarvoor bestemde terrein gelegen in den Veerpolder, tusschen den Oudeweg en het Spaarne." Ingekomen waren 26 biljetten van de navolgende firma's M. v. Ommeren. A. Rink erna. H. London, Haarlem 773.307. F. Andriessen, V. A. Hillen Ce. te Utrecht 696.000. B. W. de Biécourt te Nijmegen 749.700. J. II. Ileimerink, G. Nollen te Nijmegen 753.000. P. Breijer te Den Haag /Tl5.000. Versteegh te Hardinxveld en L de Groot te Haarlem f 856.000. K. J. Kalt, Heereveen en F. J. Kalt, Groningen 795.343. D. Opzomer en L. Smit te Nij megen 785.300. J .J. Hornstra te Bergen op Zoom 756.640. Oerlijn en de Haan te Amster dam 882.500. C. Albers Zn. enW. Ambachts heer te Amsterdam f 878.746. H. C. Dorlas en R. Kruijff Zn. te Amsterdam 889.250. W. F. Gnirp. Amsterd. f 849.000. H. van Rijn te Naarden 692.800. C. Bastiaanse te 's-Hage 694.600. W. F. Wijers te Tilburg /710.000. J. Smit VII te Haarlem 763.000. G. Bosch te Haarlem j 874.900. G. D. van Doorn te Amsterdam 752.500. B. Groenewegen te Haarlem 755.680. A. Bogert e-n A. van Doorn te Haarlem f 749.000. J. Oldenburg te Bergen (N.-H.) 760.510. C. v. Vendeloo te Velsen /763.606. J. J. van Huysaam te Rotterdam 768.400. P. Duynker te Amsterd. 762.900. G. Hulsebosch te Haarl. /839.000. De gunning heeft heden over 14 dagen plaats. Telegrammen. LONDEN. 3 Jan. (R. O.) De ..Daily Mail" verneemt uit Kaapstad van 2 de zer dat de Boeren Jagersfontein we derom bezet hebben hetwelk den 25en December door de Engelschen was ver laten. BUENOS-AYRES. 2 Jan. (R. O.) Er is een nieuw ArgentijnschChileensch protocol opgemaakt waai-door de vre de in Zuid-Amerika wordt verzekerd. Het- verdrag is heden geteekend. Letteren en Kunst. Mevr. EngeleaSewing is sinds 1 Januari niet meer verbonden aan de Koninkl. Opera te Hannover. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. H. J. Matheij en M. C. Zwaneveld. P. A. J. Lobman en B. A. M. de Jong. T. M. DirksJ. II. Val- lenduuk. P. H. Jacques en A. v. Zwol. Getrouwd: 3 Januari. J. H. II. v. d. Moolen en W. Lijnzaad. Bevallen: 2 Jan. C. Hofmande Jong d. 1. C. v. Kleef—v. d. Nes, d. E. Ocke- loen—Dee, d. D. KoperNoot, z. 2. T. CartonHoeben, z. Overleden: 2 Jan. II. VinkStompe- dissel 65 j., Brouwerssti*. 1. M. Neder - koornPollee 61 j., Schagchelstr. 31 Dec. J. M. Roestv. Beek, 83 j„ Kr. Lakenstraat. 2. H. v. Abs, 12 m. z. N. Kruisstraat. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Malang, van Java naar Amsterdam, passeerde 30 Dec. Kaap del Armi. Het stoomschip Solo arriveerde 81 Dec. van Moji te Batavia. Het stoomschip Scerabaja, van Java naar Rotterdam, passeerde 31 Dec. Ouessant. Het stoomschip Gedé van Java naar Rotterdam vertrok 1 Jan. Het stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, arriveerde 1 Jan. to Port Said. I-Iet stoomschip Lawoe, van Rotter dam naar Java, vertrok 2 Jan. van Southampton. Het stoomschip De Klerk, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 1 Ja nuari des voorin. 8 ure, Dungeness. Het stoomschip Madura, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 1 Jan. te Marseille. Het stoomschip Timor, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 1 Ja», te Port Said. Het stoomschip Sumatra, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 1 Jan. Ouessant. Het stoomschip Koning Willem II, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 2 Jan. te Genua. Het stoomschip Prins Willem IV, van West-In die naar Amsterdam, pas seerde 31 Dec. St. Michael. Het stoomschip Storfond Holland Amerika Lijn. arriveerde 1 Jau. van Rotterdam te Newport News. Het stoomschip Myrmidon, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 1 Jan. Prawlepoint. Het stoomschip Zingara, Holland Amerika Lijn, vertrok 30 Dec. va* Newport News naar Amsterdam. (Verb. en hoogerl 4 Meter franco en vrij van invoerrechten toegezonden! Stalen naar keuze, eveneens van zwarte, witte en gekleurde „Henneberg-Zijde" voor blouses en japonnen van 45 ct. tot fl 11.10 per Meter. Alleen echt, indien direct van mij betrokken. O. Henneberg, Zijde-Fabrikant, Zürich, Ko&ittJ&L e» SCeiawsrl. HTofllevöjrajticler.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3