Heemstede. Donderdagavond vertoefde alhier aan de waterleiding de lieer Westen dorp uit Amsterdam. Uit de machine kamer komende stapte hij, door de duisternis misleid verkeerd en viel van een hoogte van plus minus vijf meter naar beneden. Hierbij kreeg hij aan zijn hoofd een nog al hevige, verwon ding. Door Dr. M. Colenbrander werd spoedig heelkundige hulp verleend, waarna hij per rijtuig naar zijne wo ning te Amsterdam werd gebracht. Hillegom. De „Staatscourant"' bevat de statu ten der afckeeling Hillegom van het Algemeen Ned. Werkliedenverbond. Het doel dezer vereeniging is, aooals men weet, door alle gepaste middelen, binnen de wet vallende, d« positie der werklieden in het algemeen en die dtor leden in het bijzonder, te verbeteren, hunne stoffelijke en zedelijke welvaart te vcr- hoogen, door onderlinge samenwer king en aaneensluiting mede te wer ken^ tot het verkrijgen van die rechten, •waarop ieder burger in een vrijen Staat aanspraak heeft; in één woord, mede te werken tot het groote doel: verheffing van den werkmansstand. Zaadveort. Tot moeder in het Oude Mannen- en Vrouwen Gasthuis alhier, is in de plaats van Mej. A. Mesman benoemd Mej. de wed. C. Zwemmer. Door den Burgemeester is den inge zetenen in herinnering gebracht art. 12 der Algemeene Politieverordening, waarbij tegen een ieder die bij vrie zend weer aan de straat glazen wascht. atraten, stoepen of trottoirs schrobt of op eenige andere wijze water of andere vloeistoffen laat vloeien, stort of werpi eene boete van ten hoogste f 3 wordt bodxeigd. Het zoontje van den heer W. alhier had het ongeluk bij het spelen te val len en wel zoodanig, dat hij zijn boen heeft gebroken. Door den heer O. M. Reints alhier fe ontslag genomen als president van de Rederijkerskamer „Sandevoerde", en in diens plaats gekozen de heer G. van Toombergen. Vel8en. Burgemeester en Wethouders hebben ier visie gelegd een suppletoire kohier Yan den hoofdelijken omslag, groot 1924.90, waarvan de invordering zal geschieden in een termijn en wel op 14 Februari 1901. Tot geneeskundigen belast met den doodschouw, zijn benoemd de heeren W. J. H. la Lau, H. Heslinga, F. Bok •n A. P. Langeveld. IJmuiden. Gisteren ontstond hier een geval van brand in een huis op het Willemsplein, doordat een gevulde petroleumlamp op een theelichtje viel. De raamgor dijnen hadden reeds vlam gevat toen door spoedig toegesnelde hulp het vuur vrij snel gebluscht werd. Binnenland. Voor het gala-bal, Donderdagavond ten liove, strekten de uitnoodigingen zich uit tot dezelfde categorieën van gasten als op de nieuwjaarspartij ten vorigen jare, nl. de leden der respec tieve huizen van Hare Majesteiten, het corps diplomatique, de hooge Staats colleges, de ministers, de besturen van gewest en gemeente, de rechterlijke macht, schutterij, zeemacht en land macht hoofdambtenaren der depar tementen, hooggeplaatste Indische bur gerlijke en militaire autoriteiten en tal van particulieren, behoorende tot de uitgaande kringen der residentie. Wegens den toestand van den groot hertog werd op deze soirée geen mu ziek uitgevoerd noch gedanst. Op dien- dag van het huwelijk van H. M. de Koningin zullen alle hoofden van Nederlandsche gezant schappen in het buitenland zich op hun posten moeien bevinden, tot hel houden van receptie voor de in hunne standplaats verblijf houdende Nederl. kolonie. President Kruger. Naar men verneemt is met het oog op den gezondheidstoestand stijve bejaarde dame voorgesteld, die liet jonge meisje, waarin Bran don belangstelde met een zekere nederbuigende goedheid zou be handelen. Zij kon bijna geen woord uitbrengen toen de jonge schoone vrouw haar koude hand in de hare nam, düe keurig gehandschoend was. Het was zeer vriendelijk van u. juffrouw Tracey, het geheel aan mij over te laten wanneer ik wilde komen, want ik had vandaag zoo veel boodschappen te doen. Het is mij zeer aangenaam kennis met u te 'maken. Mijnheer Brandon heeft mij verteld dat uw vader nosr een oud vriend van hem is. Ik vind hel zeer aangenaam u ic leeren kennen, antwoordde Clau de, die zich prettig aangedaan ge veelde door deze vriendelijke woor den. maar wel een beetje overbluft Wtl'WiU gH hier dicht bij het vuur komen zitten? Mijnheer Brandon heeft mn verteld dat gij zoo gaarne een pia- nc zoudit willen hebben, zeide La dy Elmslie, na een paar alledaag- eehe vragen te hebben gedaan. Die stilte en eenzaamheid moe- te* wel vervelend voor een jong var president Kruger, besloten VGorloopig af te zien van zijn ver trek op 10 dezei naar Utrecht. Dr. Leyds, die in het buitenland eenige dagen ongesteld' was, werd heden in Den Haag terugverwacht. In het Kruger-Mnseum te Dor drecht zullen de geschilderde beel tenissen geplaatst worden van pre sident Kruger en de voornaamste heeren van zijne omgeving. De President zou juist dezer dagen voor Israels poseeren, maar daar- var kan thans vooreerst niets ko men. De leden der Zuid-Afrikaan- sche deputatie worden sedert eeni ge dagen door bekende Nederland sche schilders geportretteerd. Aanraading. De heer J. Nevens, steenkolen- handelaar te Groeningen bij Vier- lingsbeek, werd Woensdagavond toen hu huiswaarts keerde, even buiten Blerik door twee hem onbe kende kerels aangevallen en mis handeld. Toen de heer N. later tot bewustzijn kwam, bleek het dat de aanranders hem zijn Horloge ont stolen hadden, benevens 100, d;ie hij had ontvangen voor geleverde steenkolen. Tot leden van den Geneeskundigen Raad voor Noord-Holland zijn be noemd: voor Noord-Holland: dr. P. G. Kor- teweg, te Wormerveer; dr. J. Mulder, te Zaandijk; dr. J. C. M. Simon Tho mas, te Alkmaar; J. E. Stumpff, arts. te Amsterdam; J. van Deventer Szn., arts te Bloemendaal; J. Polak, apo theker te Amsterdam; B. A. van Ketel, apotheker te Amsterdam; En tot plaatsvervangende leden dr. J. Zeeman te Amsterdam; dr. H. G. Ringeling, te Amsterdam; dr. A. H. L. Otto, te Amsterdam; dr. L. C. Proot, te Haarlem; dr. M. Niemeijer, te Hil versum; dr. H. D. Kruseman, apothe ker te Haarlem; G. H. van Hoólwerff, apotheker te Hoorn; Het protest tegen den oorlog. Het internationaal comité voor een beroep op de mogendheden in zake de interventie in den Zuidafrikaanschen oorlog, heeft thans definitief den vol genden tekst vastgesteld Aan de mogendheden die de Haag- sche conventies onderteekenden betreffende de arbitrage en de wetten en gebruiken des oorlogs. Wij ondergeteekenden, het gewicht erkennende der besluiten door de mo gendheden te 's-Gravenhage genomen, protesteeren ernstig en plechtig tegen het verkrachten dier besluiten, zooals dit geschiedt door de wijze waarop de krijgsoperaties geleid worden, tijdens den oorlog die in Zuid-Afrika ontbrand is. I. Wij nemen de bepalingen aan om trent de gebruiken en de wetten van den oorlog zooals dze in Den Haag ge formuleerd zijn, als den oorlog tus- schen beschaafde volkeren karalcteri- seerend en dezen onderscheidend van dien tusschen de barbaarsche volken. En hoewel in letterlijken zin men be weren kan dat de Zuidafrikaansche Republieken niet, in deze Conventie begrepen zijn, bestaat desniettemin de zedelijke verplichting deze ten hunnen aanzien geheel in toepassing te bren gen. Wij constateeren met diep leedwe zen, dat de officieele proclamaties en instructies der Engelsche generaals in Zuid-Afrika een systeem van verwoes ting en verbeurdverklaring huldigen, dat eene rechtstreeksche verkrachting is der artt. 44 en 52 van deze Conven tie. Daarom dus, terwijl wij een plechtig protest aanteekenen tegen dezen te rugkeer tot de zeden der barbaarsche volken, doen wij tevens een krachtig beroep op de mogendheden, hen ver zoekend ten spoedigste zulke vriend schappelijke voorstellingen te doen, als noodig mogen blijken te zijn ten einde de krijgsbedrijven in Zuid-Afrika te rug te brengen binnen de grenzen die zij zelve in den naam der menschelijk- heid en van het recht daaraan gesteld hebben. II. De mogendheden hebben verklaard te willen „uitbreiden het rechtsgebied en het internationale rechtsgevoel te versterken door het stichten van een Arbitragehof, toegankelijk voor ieder een" (voorrede van de Conventie voor de vreedzame regeling van internatio nale geschillen). Zij hebben bovendien verklaard dat het noodig is door eene internationale overeenkomst de begin selen van recht en gerechtigheid vast meisje zijn. Ik hoor dat mijnheer Tracey niet zeer gezond is. Ja, hij is niet heel sterk, maar ik hoop hem van den winter goed te verplegen, misschien... Ol de zorg van »een dochter vermag veel. Maar zelf ziet gij er ook niet al te best uit. O! ik ben toch altijd gezond. Het is hier natuurlijk saai verge- leken bij het leven van mijn nicht jes, die van mijn leeftijd zijn; toen studeerde ik daarbij ook. Ja, ik begrijp dat gij ze erg zuil missen. Gelukkig komen zij spoe dig in Londen wonen. Dat is heerlijk voor u. Zijn er alleen meisjes? Een jongen is er. die op een kantoor in de City werkt. Zoo! Dan is het maar één drup pel in den oceaan! Claude zag haar een beetje ver legen aan. Gij zult mij misschien bar- baarsch vinden, zeide Lady Elms lie lachend. ..Maar ik betreur het altijd dat de meisjes de overhand hebben. Zijn er meer meisjes dan jon gens? vroeg Claude. O ja, veel meer. Zeg mij eens te stellen, waarop de zekerheid dezer Staten en "t welzijn der volkeren berust Zij hebben ook in art. I gezegd, dat zij overeenkomen „om al hunne krachten in te spannen ten einde de vreedzame regeling van geschillen te bevorderen." Wij nemen dit ter harte, en ,om hun ne pogingen in die richting te steu nen, protesteeren wij plechtig: 1. Tegen de vernietiging der Zuid afrikaansche Republieken, die met aandrang gevraagd hebben dat het ge schil aan scheidsrechterlijke uitspraak zou onderworpen worden. 2. Tegen hun inlijving door Groot- Britannië, die door de weigering arbi trage aan te nemen, den oorlog onver mijdelijk gemaakt heeft. En wij bieden het volgende voorstel aan: dat ten spoedigste stappen gedaan worden om de Haagsche Conventie door eene clausule te volledigen, wel ke bepaalt: Het beroep op arbitrage gedaan door een volk voor den oorlog is een rechts grond, waardoor elke aanslag op zij ne nationaliteit niet van kracht wordt alvorens door een Arbitragehof goed gekeurd te zijn. Het organiseerend comité der Internationale Unie. Mevrouw Wasklewicz van Schilf- gaarde heeft zich, op verzoek van den heer Stead, bereid verklaard om in Nederland de organisatie van de pro testbeweging op zich te nemen. Moord ta Tilburg. Donderdag is de preventieve hech tenis van den schilder Mutsaers door de Bredasche rechtbank weer met 30 1 dagen verlengd. Tweede Kamer. Wegens het te laat ontvangen van de Parlementaire Praatjes, melden wij thans alleen dat de Tweede Kamer gisteren het wetsontwerp tot goedkeu ring van het huwelijk der Koningin, zonder hoofdelijke stemming aannam, evenzoo de; naturalisatie-wet. De rege- ling van het inkomen van den Gemaal der Koningin gedurende Hoogstdes- zelfs weduwnaarsstaat werd goedge keurd met 81 tegen 7 stemmen. Om van te watertanden. In een correspondentie uit Hoo- geveen aan die ,,Ass. Ct." lezen we: In de laatste weken heerscht hier en in de omgeving een vrij uitge- breide en ernstige mazelenepide mie. Vele ouders halen bij hun zieke kinderen geen geneesheer, doch behandelen deze o eigen houtje, warm houden, in het donker laten liggen en als medicijntoediening van melk gekookt met versche schapenkeutels. Dit volgens de volksoverlevering uitmuntende middel moge mis schien eene heilzame(?) werking op de kleine patiënten uitoefenen, smakelijk lijkt het ~ns niet! Bovendien is meermalen geble ken, dat bij een rijkelijke toedie-, ning het medicament erger was dan de kwaal. Wij plaatsen bovenstaande als curiosum, niet als waarschuwing zegt de ,,Ass. Ct." want bij herha ling is ons gebleken, dat juist de menschen het spoedigst grijpen naar die middelen, die door be voegden in geschrift of woord wor den ontraden. De Gouwzee is gedeeltelijk dichtge vroren, zoodat, indien het door blijft vriezen, zij spoedig geheel met, ijs be dekt zal zijn en men op schaatsen naar Marken zal kunnen gaan. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Slechtseen Geneesmiddel Scott's Emulsie is Ongeëvenaard als Herstellingsmiddel. Als de nieuwsbladen zich ver eenigen in een kruistocht tegen een kwaad, dan kunnen wii altijd een beteren staat van zaken verwach ten. Het gevaar thans voor het pu bliek is het gebruik van inferieure geneesmiddelen voor mensehelijke kwalen, in plaats van voorname herstellingsmiddelen die welbe kend zijn en door geneesheeren worden aanbevolen. Dit is zeer ze- ker een toenemend kwaad, en het is belangrijk omdat lijden er door werdt verlengd en genezing wordt belet. houdt gij dol veel van muziek? Om te hoor en ja. Ik zelf heb niet veel talent, da weet ik, maar ik vind het heerlijk naar het spel van anderen te luisteren. Dat is al veel. Mijnheer Bran don houdt zeer veel van muziek. Zoo! zeide Claude onverschil lig Ja, hoe onsympathiek hij dik wijls schijnt, toch is hij zeer ge voelig voor muziek. Hebt gij hem a' dikwijls ontmoet? —Eenmaal slechts. Het was erg vriendelijk van hem mijn vader te overreden een piano voor mij te koopen. Hoe onaardig van een millio- nair, als mijnheer Tracey, zulk een klein verzoek te weigeren, riep Lady Elmslie lachend uit. Gij vergist u. mijn vader is geen millionair. Dan heeft men hem belasterd. Hoe zoudt gii er over denken nu met mij meê te gaan om een piano uit te kiezen? Claude kreeg een gevoel alsof zij stikken zou. Dat kan ik niet zonder d'e per missie van mijn vader doen en ik geloof niet dat hij 't goed zou vin den. Van alle bekende middelen voor kinderziekten, zoowel als voor zwakten bij volwassenen is er geen zoo doeltreffend als het middel dat in den volgenden brief wordt ver meld Tirlemont, België. 15 Feb. 1900. Mijneheeren, Ik bedoel hier mede u het gelukkig resultaat te melden met uwe Scott's Emulsie verkregen, in het geval mijner doch ter van 15 jaar die in een toestand van vermagering en buitengewone verzwakking was vervallen, zon der dat het mogelijk was er de juis te oorzaak van te ontdekken. Mn' VANHBRBERGHEN Hare eetlust was geheel verdwe nen en zij had een onoverkomelij- ken afkeer van alle voedsel. Niettegenstaande talrijke medicij nen en goede zorgen die werden aangewend, konden wij haar maar geene verlichting verschaffen. Wij probeerden Scott's Emulsie er na eenige dagen reeds begon mijne dochter met zichtbaar genot tc eten. Tegelijkertijd werd zij weder vroolijk, de bleekheid verdween zij sliep rustiger; in een wo id. haar geheel gestel ondervond de heilzame invloed van uw kostbaar middel. Wij hebben dus deze behande ling voortgezet, en ik ben meer dan -elukkig u te kunnen zeggen dat mijne dochter thans sterk en m volmaakte gezondheid is. Ontvangt Mijneheeren, mijn besten dank. (Ge'teekend)AlineVariherberghen. Niemand kan zich een denkbeeld vormen van 't voordeel door Scott's Emulsie verkregen totdat men met dit middel behoorlijk de proef heeft fenomen. Het is niet genoeg infe rieure middeltjes te gebruiken want geneesheeren kennen de su perioriteit van Scott's Emulsie en praktische ondervinding toont het altijd aan. De eenige manier ter wereld om van de ge nezende en voedende eigenschappen van Scott's Emulsie ge bruik te maken, is er op aan te dringen dat men u de echte levert, bevattende ons han delsmerk van een man die een visch over zijn schouder draagt. Dit Handelsmerk handelsmerk is door de geheele wereld bekend en vertegenwoor digt het eenige middel van dezen aard dat volkomen zal voldoen. Depóts The Import Trading Office, 's- Gravenhage. Heer Henri Sanders, Amsterdam. Heer F. E. van Santen Kolff, Rotterdam. Heer A. Mulder, 's-Gravönhage. Heer J. H. I. Snabilié, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Uit de Arbeiderswereid. BUITENLAND. Het Duitsche tijdschrift „Die Ar- beitsmarkt" geeft een weinig bemoedi gende statistiek over het aanbod van arbeid in 1900. In 1899 was van 1 Ja nuari tot 30 November in 6 maanden de vraag naar arbeiders grooter dan het aanbod, in 1900 was dit alleen in Maart en April 't geval en dan nog met slechts 4 a 5% verschil. In September waren beiden ongeveer gelijk, maar in October was voor 100 open plaatsen het aanbod 120, in November zelfs 158, of 28 meer dan in 1899. Sedert Januari was bet aanbod met 33 toegenomen, se dert Maart met 63 voor 100 plaatsen. Het sterkst is de werkeloosheid bij de textiel-nijverheid en bij de metalen. Er schijnt een crisis in aantocht te zijn, die voor het begin der eeuw treu rige jaren voorspelt en een beter orea- Is hij thuis? Ja hij is in zijn studeerkamer. Ga hem dan zeggen dat ik er ben en vraag of gij met mij meê moogt. Of laat ik naar hem toe gaan, ik zal het zaakje wel spoe dt opknappen. O! neen Lady Elmslie, dat zou ik u niet aanraden. Maar ik zal zelf even naar hem toegaan. Ik zou het heerlijk vinden zoo spoedig een piano te krijgen, maar ben bang Claude voltooide den zin niet maar verliet haastig de kamer om zich naar het studeervertrek van haar vader te begeven. Hij zat bij het vuur te dommelen. Beste vader, Lady Elmslie wil van middag een piano met mij gaan uitkiezen. Wat? riep hij op scherpen toon uit, ,,is zij krankzinnig? Weet jij wel wat een piano kost?" Niet precies, maar zeer veel gelooi ik. Ik verlang ook volstrekt r.iei er een op deze wijze te krijgen. Wel zeg, dat ik er zelf wel een voor je zal koopen en maak dat je van haar afkomt. Maar Lady Elmslio wil u zelf spreken, vader. Mij! gilde Tracey. „Zeg dat ik nisatic van den arbeid door arbeids beurzen noodig maakt. Aan de Oostenrijksch Jute-spinnerij en weverij te Florisdorf bij Weenen, is het werk gestaakt wegens een geschil over het loon. Ook in Boheemsche mijnen is een werkstaking uitgebroken met het doel de invoering van den achtuurswerk dag af te dwingen. In een geheime vergadering der Ant- werpsche corporation is besloten, dat de werkstakers hedenochtend den ar beid konden hervatten, op grondslag der nieuwe vooi-waarden van de pa troons. Het besluit werd Donderdag avond openbaar gemaakt. Letteren en Kunst. Schiller. De voorgenomen bouw van een Schil ler-museum te Marbach zal weldra worden begonnen, naar het bekroond ontwerp van Eisenlohr en Weigle te Stuttgart. Dit terrein is reeds aange kocht en voor het gebouw en de inrich ting zijn 220,000 mk. beschikbaar. De vergadering der commissie, waarin tot de uitvoering besloten werd, werd o.a. bijgewoond door den Wurtemberg- schen minister Von Soden en barones Mathilde von Schiller, de weduwe van den kleinzoon des dichters. Over 1 1/2 jaar zal de inwijding kunnen plaats hebben. Ean eouwlied. Volgens bericht uit Rome heeft paus Leo XIII weder een Latijnsch gedicht geschreven, dat weldra zal worden openbaar gemaakt en een tegenhan ger, in Christelijken geest, is van Ho- ratius' beroemd Carmen Seculare" (eeuwlied). In het Januari-nommer van „de Gids" staat een artikel van prof. de Louter over „de Vredesconferentie te 's-Gravenhage". Aan het slot van zijn beschouwing- noemt de hoogleeraar de conferentie „een merkwaardig feit in de wereld geschiedenis." „De eer, haar op onzen bodem te hebben ontvangen en haar stichting, het internationaal bureau van het Hof van Arbitrage, onder ons dak te her bergen," is naar zijn overtuiging „te duur gekocht, maar daarom niet denk beeldig". De Vredesconferentie is een lichtstraal tegen het eind der eeuw, de flikkering van een betere toekomst; wel is waar oogexiblikkelijk verduisterd maar bestemd om eerlang door de wol ken heen te breken. Sport en Wedstrijden. Voetbal. Voor de le klasse N. V. B. (West. comp.) staat Zondag slechts één wed strijd op 't programma en wel R. A. P. Haarlem te Amsterdam. Wij meerien hier den Amsterdammers de overwin ning te mogen voorspellen al zullen zij het misschien niet al te gemakke lijk hebben. Wielrijder*. Op den tweeden en derden dag van de zesdaagsclie wedstrijden te Boston zijn de ongelukken heel wat minder geweest dan op den eersten. Niet al leen doordien het aantal deelnemers tot de helft is teruggebracht maar ook omdat de rijders de baan beter begin nen te leeren kennen en dat zij begrij pen dat zij in de veel te steile bochten kalm rijdende, zeker zijn, tegen den grond te gaan. In het 23e uur had Fischer, die met Walthour Kaeser, Stinton, Mc Eachem Mc Lean en Downey toen 730 kilome ters had afgelegd het ongeluk met Mc Eachem in botsing te komen, waardoor hij valt en bewusteloos naar zijn tent wordt gedragen, waar hij echter spoe dig weer bij komt. Men laat hem eenige oogenblikken uitrusten en de baandi- rectie geeft kennis dat de ronden, welke hij hierdoor verloren heeft, hem niet af geteld zullen worden. Het publiek was hiermede zeer ingenomen. Rechtszaken. Van Schermbeek contra van Harinxma. De uitspraak van de rechtbank te 's- Gravenhage inzake de aanklacht van den heer van Schermbeek, vroeger niet wel genoeg ben om iemand te ontvangen en maak dat je van haar afkomt en wel zoo gauw mo gelijk." Niet wetend hoe zij zijn hevel zou opvolgen, keerde Claude weèr naar haar gast terug. Het spijt mij zoo, maar vader schijnt vandaag minder wel te zijn en vraagt of u hem excuseeren wilt. Hijhijvindt 't geloof ik aardiger zelf een piano met mij uit te kiezen, zeide zij blozend, ,,hij is hang dat ik te veel zou uitgeven ofschoon ik dat zeker niet zou doen. Wat toch verkeerd van u zou zijn, juffrouw Tracey, riep Lady Elmslie uit. Als gij met menschen ombaat die de waarde van het geld te hoog schatten, koop dan altijd kostbare dingen, want zij vinden het even verschrikkelijk van een kleine als van een groote som af te stappen. Wees dan zoo verstandig dal gij zorgt dat gij er zelf 't best bij viart. Gij vindt het misschien ongepast; van mij zoo vrij met u te spreien, maar uit 't eenzame leven van uw vader en de weinige belangsteïing die hij in zaken welke geen be trekking op geld hebben koeiert. leid ik af dat hij zeer gesteld e op hoofdcommissaris van politie, tegen den burgemeester aldaar, baron van Harinxma thoe Slooten, geschiedde Donderdagochtend in tegenwoordig heid van vele belangstellenden, mee- rendeels leden der balie. Het vonnis spreekt den bekl. op alle punten vrij. In de eerste plaats acht de rechtb.füik niet geleverd het rechts geldig bewijs dat de burgemeester het opzet, de bedoeling had den heer van Schermbeek in zijne hoedanigheid van hoofdcommissaris te beleedigen. Deze bedoeling was zeker niet gele gen in de woorden bij het Paleis den heer van Schermbeek toegevoegd: „Ik zal u wel weten te vinden", omdat de heer van Schermbeek zelf aan die woor den de beteekenis hechtte, dat de zaak daarmede nog niet uit was. Daargelaten, dat er over de woorden ten stadhuize gebezigd geen voldoen de licht is opgegaan, overweegt de rechtbank verder, dat. indien de bur gemeester als hoofd der gemeentepoli tie aan een ondergeschikte bij een on derhoud van vertrouwelijken aard toe voegt dat iets een leugen of grove leu gen is, daaruit geen opzet is af te lei- len om den hoofdcommissaris te be leedigen, iets waarin de tegenwoordig heid van den hoofdcommissies, tevens werkzaam bij het kabinet van den bur gemeester, geen verandering brengt. Wat betreft het schrijven van den burgemeester aan den hoofdcommis saris, waarin op het bewerken van ooggetuigen wordt gedoeld, neemt het vonnis aan, dat die opmerking op den burgemeester en jhr. Roëll en niet op anderen sloeg, maai- drukt het vooral hierop, dat die brief een vertrouwelijk karakter draagt, dus niet voor open baarheid was bestemd en dientengevol ge de heer van Schermbeek niet ge machtigd was dat schrijven te publi- ceeren, al moet worden toegegeven, dat de brief noch aangenaam, noch wenschelijk was. Ook neemt de rechtbank aan, dat be klaagde te goeder trouw heeft kunnea volhouden de huzaren als het begin van den stoet te hebben aangezien. Op grond dat de feiten niet bewezen waren, werd bekl. vrijgesproken en werd tevens heslist, dat de vordering der beleedigde pai*tij hierdoor kwam te vervallen. Kaartspelen in den trein. De Haagsche rechtbank heeft vrij gesproken den man, die zich met kaart spelen in den trein bezig hield, om dat niet is bewezen dat hij door een listigen kunstgreep zooals de wet dien eischt zijn mede-i-eiziger geld heeft afgewonnen. Gemengd Nieuws. Weervoorspellingen. Jules Capré, een metereologisch waarnemer in Zwitserland heeft zijne voorspellingen over het weer in 1901 gedaan. Het jaar zal vol gens hem, vooral gekenmerkt wor den door talrijke korte stormen uit het Zuiden, Zuid-Wekten en Zuid- Oosten, zooals wij ook in de laat ste weken van 1900 hebben geno ten. Capré belooft herhaaldelijk sneeuw maar telkens maar kort, tot aan Mei toe; vooral ook veel regen. Voor November komt er niet benauwend veel koude. Tegen 25 Mei beginnen de onweers en de warmte komt in het land'; Juni en Juli heet; Augustus middelmatig: met September weer regen. Op 23 Maart 5, 22 en 23 April. 16 Juni, 10 Juli, 26 en 28 Augustus, 22 No vember en 8 December hebben de grootste storingen in den damp kring plaats. Arm kindje. De echtgenooten Bat te Parijs woon den met hun beide kinderen in een houten schuur in een der achterbuur ten van Parijs. Dezer dagen waren de ouders met hun zoontje, een kind van 9 jaar uit gegaan en was het lljarig dochtertje alleen thuis. Om 11 uur in den morgen vatte plotse ling, door een onbekende oorzaak het hout van de schuur vlam en was het meisje weldra geheel omringd door den woedenden vuurgloed. Toen de brandweer ter plaatse kwam, vond men niets dan de nog rookende over blijfselen van de schuur en daaronder het verkoolde lijk van 't kind. De wanhoop der ouders, laat zich beter denken dan beschrijven. het slijk der aarde. Het is iets heel gewoons; op een zekeren leeftijd1 worden alle menschen zoo. Uw ge zelschap zal een heilzamen invloed op hem uitoefenen. Ik hoop, dat mijn vader mij langzamerhand zal leeren begrij pen en liefhebben, zeide Claude vrijmoedig. Hij is te lang alleen geweest. Gij moet steens maar op de piano terugkomen, zeide Lady Elmslie met een minzaam lachje. Denk er aan dat elke stap, dien gii verliest, de voorlooper is van meerdere en al zijn mannen knor rig wanneer zij verslagen worden, toch stellen zii u veel meer op prijs als gij de overwinning behaalt. Ik geloof niet dat dit met mijn vader het geval zou zijn. Proheer het eens, zeide Lady Elmslie met nadruk. Toen bracht zij het gesprek op iets anders. Zij deed Claude een aantal vragen over Duitschland. haar studiën en indrukken en be wees dat zij van de meeste onder werpen op de hoogte was. (W*rdt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2