F.W.Moolenaar, Wed. L de Jong, Corns, van Hiel, Kinderbal I. C. HAAN, Te Huur: TE KOOP: Te Keep: DUINKONIJNEN, Se Opvoering Franchemont de Marskramer, Maandag 21 Jan. 1901. Een knappe Jongen nes rul* Kamers, ïeteiijenii Edammer Graskaasjes, Barteljorisstraat 1 op Zaterdag den 19 Jan. 1901, Paarlaarsteeg Huis- en Decoratieschilder, SclacMstraat 30-32 zijden, o.a. door Professor Flemine. aangevallen. Hij heeft dat niet onder zich gelaten, maar publiceerde in de „Daily Mail" in antwoord op die aan vallen de bewering dat zijn apparaat hem in staat stelt den electriciteits-toe- stand van de aarde waar te nemen over een afstand van 2200 mijlen in lengte en breedte. Hij twijfelt niet in het minst of een goed samengestelde oscillator kan een kracht ontwikkelen, die een gevoelig toestel op Venus of Mars in beweging zal brengen, zelfs op hun grootste afstanden. Het is een dwaling, meent Dr. Tesla, dat, er enorme kracht zou noodig zijn voor inter-planetari- sche gemeenschap. 't Kan. goed worden in de twintigste eeuw, nu zij begint met deze wonde ren van Tesla! Vervolg Stadsnieuws. Eendracht maakt Macht. In de Haarlemsche Vereeniging van Grondbewerkers, Heiers en Opperlieden „Eendracht maakt Macht" trad Donderdagavond als spreker op. de heer M. de Braak lid van den Gemeenteraad, met het onderwerp de strijd om het bestaan. Misschien, zeide spre ker, zou dit onderwerp min der goed gekozen zijn op dit oogenblik nu eene nieuwe eeuw is ingetreden en wij hiermede als 't ware een nieuw tijdperk zijn be gonnen waarin we liever nog niet aan strijd denken. Toch is er over al, waar we zien strijd en nog eens strijd. De vorige eeuw die begon met kanongebulder is daar ook mede geëindigd, ja nog steeds duurt die krijg voort nog immer kampen onze Zuid-Afrikaansche broeders tegen de op goud-beluste benden van Chamberlain, zonder dat een van de mogendheden t-us- schenbeid'e wil komen uit vrees zich zeiven te benadeelen. Wordt daarentegen in China een zende ling vermoord, dan trekt ieder hier van 't grootst mogelijke voordeel door 't eischen van reusachtige schadevergoedingen, het „in pacht nemen" van geheel e landstreken het vestigen van kolenstations enz. In koelen bloede ziet men evenwel de Armenische gruwe len aan, omdat van tusschenkomsx geen profijt te verwachten is. Doch wenden wij onze oogen van, het too- neel af en komen we tot den strijd der arbeiders. Deze is geboren uit 't in botsing komen van werkgevers en werknemers. Vergelijkt men de- toestanden in den tijd van 't gilde- wezen en die. van thans, dan valt die vergelijking zeker niet ten voor- deele van onzen tijd uit, zoowel wat vakkennis, loon en arbeids duur betreft. De afstand tusschen patroons en arbeiders is veel groo te r. De arbeid voor het dagelijksch brood heeft den. naam aangenomen van den strijd om 't bestaan. Door vereeniging moet in die toe standen verbetering komen, men moet veel kracht kunnen ontwik kelen" en die kracht zit in organi satie. Dat die organisatie noodig is, is door de Regeering zelf er kend. De werkgevers hebben zelf het voorbeeld gegeven. Ieder ar beider moet zich aansluiten bij de vereenigingen ..Eendracht maakt Macht", dat zij de leuze van allen. Alle wettige middelen mag men aangrijpen, om het doel te bereiken doch het laatst neme men zijne toe vlucht tot de staking. Nooit begin ne men daarmede. De zaak waar voor de arbeiders strijden is recht vaardig. In die overtuiging ga men voort op den ingeslagen weg- en het succes zal niet uitblijven. IJs. De koude wind was gisteren tot be daren gekomen, de thermometer rees de zon scheen dat het zoo'n aard had, zoodat het weder des middags meer deed denken aan een lentedag, dan aan den winter. Doch hoe later op den avond het werd, hoe meer de thermo meter hegon te dalen, en ziet heden morgen waren de modderige straten van gisteren weder opgedroogd en had een vorst van enkele graden weder de- illusie der schaatsenrijders doen her leven en de ijsvlakten in berijdbare banen herschapen. Als 't zoo doorgaat kan de ij spr et nog langen tijd duren. De trekvaarten tusschen Amsterdam en Haarlem worden dagelijks van bei de richtingen druk hereden. Van uit die vaart zijn thans ook de ringvaart en de Buiten- en Binnen-Liede te be rijden op laatstgenoemde ijsvlakte zijn de banen van de ijsclub „de Lie- de" in orde gebracht. Een mooie baan loopt van Halfweg over de Ringvaart van den Haarlem mermeerpolder nam* Sloten, waar eveneens een prachtige hardrijders- baan aanwezig is. Verder van Sloten naar de Nieuwe Meer en van daar over de Schinkel naar Amsterdam of wel van Sloterdijk langs de Kerksloot naar Sloten, en vervolgens langs de Sloter- vaart naar Amsterdam, zijn beide tochtjes die de moeite loonen. Van de Amsterdamsche Vaart (Liebrug) naar Spaarndam, over Binnen-Liede en Mooije Nel zijn thans ook mooie ba nen. In de omgeving van onze stad treft men de mooiste hanen op de Nieuwe Gracht en de singels in het Noordelijk kwartier. De Delft tot Santpoort is goed berijdbaar. Het ijs op den Kam per-, Gasthuis- en Ilaamsingel, waar zeer druk gereden wordt is nog al hob belig. Vlak nabij de brug bij het Wil- sonsplein bevindt zich ter hoogte van een bijt eene zwakke plek, die nog niet afgezet, menig argeloozen schaat senrijder nog juist bijtijds deed terug springen. Men zij dus op zijn hoede. Het ijs in de Trekvaart van Haarlem naar Leiden is onbetrouwbaar ook op het Zuider-Buitenspaarne is het ijs door de vele wakken niet betrouw baar. Daarbij zijn de banen ook niet bepaald mooi te noemen. De Hoofdvaart van de Lijnden tot de Leeghwater te Haarlemmermeer, eene uitgestrektheid van 20.000 M. is eene prachtige baan. De weg naar Marken is thans als ge heel veilig te beschouwen. Daar de ver eeniging Olympia van Monnikendam naar Marken op korte afstanden bos jes riet, ter lengte van een meter ge plaatst heeft, kan niemand verdwa len. Morgen (Zaterdag) vangt de wed strijd om het kampioenschap van Noord-Holland op de banen der ijsclub „Haarlem en Omstreken" aan. Heden was men druk bezig de baan in orde te maken. Het ijs verkeert in uitste kende conditie; en wanneer dan ook het prachtige winterweder van heden blijft aanhouden, zal morgen bepaald ieen zeer prachtige wedstrijd zijn te aanschouwen. Het aantal inschrijvers voor clen morgen te houden kampioenswed strijd bedraagt '7. Het kwartet Loreley kan niet deelnemen aan den wedstrijd te Maastricht daar een sterfgeval bij een der leden heeft plaats gehad. Stukken van den Gemeente raad. De Burgemeester wenscht te voldoen aan het adres van de agenten van po 1-itie der le, 2e en 3e klasse dezer ge meente. om een vollen vrijen da<? elke veertien dagen. B. en W. vragen daar om voor meerdere kosten van bezoldi ging van agenten 4e klasse, om als hulpagenten dienst te doen een bedrag van f 456.25 meer beschikbaar te stel len. B. en W. stellen voor goed te keu ren de door de commissie voor de tram- plannen ontworpen voorwaarden voor de tram-concessie Anderheggen enNeu- meijer. C. A. Iliet, onderwijzer le klasse aan de Derde Tusschenschool vraagt wegens gezondheidsredenen met gang van 1 Maart eervol ontslag, met toekenning van pensioen. G. K. ter Heege, onderwijzer 3e klasse aan de Derde Tusschenschool vraagt eervol ontslag, wegens zijne be noeming tot hoofd te Nieuw-Vennep. Op eene Donderdagavond gehouden vergadering is besloten tot eene tweede opvoering der operette „Franchemont de Marskramer" op Maandag 21 dezer, doch alleen bij genoegzame deelne ming. Daartoe zal bij de ingezetenen met lijsten worden gecirculeerd. De ingezetenen hebben het dus ge heel in handen of eene tweede opvoe ring al dan niet zal plaats hebben. Een aanbeveling is na de gunstige recen cies overbodig Om aan het dringend verzoek van velen te voldoen heeft de directie van den schouwburg besloten eene tweede opvoering van „Schipbreuk" te geven, een stuk dat een gang naar den schouw burg wel loont. De datum van deze op voering is nog niet vastgesteld, doch deze zal plaats hebben na de opvoe ring van „De Koopman van Venetië" van Shakespeare, op Donderdag 17 de zer. De afdeeling van den A. N. B. "VV. B. heeft bii de afd. van de Ver. voor Bloembollencultuur alhier de volgende] loonregeling voorgedragen: lo. Het weekloon te willen brengen gedurende de maanden Maart, April, Mei, Juni, Juli, Augustus, Sept. en Oc tober op 10.per week, met een werkdag van 's morgens 6 tot des avonds 6 uur, met inbegrip van uur 's morgens, 14 uur 's middags en uur 's namiddags voor koffiedrinken en Zaterdags om 4 uur vrij. Buiten overwerk. 2o. Het weekloon gedurende de maan den November, December, Januari en Februari te doen bedragen f 9.per week, de tijd gerekend van licht tot donker, aanvangende 's morgens 20 minuten voor zonsopgang en 's avonds 20 minuten na zonsondergang, met inbegrip van 's morgens 4 uur en 's middags 1^ uur schafttijd. Alles met inbegrip van koffiedrinken 1111 11111 inbegrip van koffie wanneer men niet naar huis kan gaan om te schaften. 3o. Overwerk 18 et- per uur, Zondag- werk 25 ct. per uur. Losse werklieden des zomers f 2.per dag en des winters f 1.50 per dag. 4o. Het aangenomen werk .spitwerk) aldus te willen regelen: Een steek met mest 12 ct. per R. Roede Een steek zonder mest 11 ct. per R. Roede. Hyacinthenland spitten 20 ct. per R. Roede. 2 steek spitten 24 duim 28 ct. per R. Roede. 3 steek spitten 36 duim 45 ct. per R. Roede. 3 steek voor snot 50 ct. per R. Roede. Dieper elke duim 2 ct. meer. 5o. Betaling van alle erkende chris telijke feestdagen. 6o. Volle uitkeering van het week loon gedurende ziekte, hoogstens 13 weken. Ook is een dergelijke Loonregeling verzonden naar de afdeelingen Heem stede, Overveen, Schoten en Santpoort. Arrondissements-Recht- bank te Haarlem. Uitspraken. G. en P. Poel, woonachtig te Bever wijk en te Beemster, werden ter zake huisvredebreuk en beleediging, veroor deeld tot resp. f 40 boete of 8 dagen en f 25 boete, of 5 dagen hechtenis. W. V. Handeier te Amsterdam, werd wegens poging tot diefstal veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf. De eisch was 4 jaren. A. van Kordelaav en M, C. Henskes beiden te Haarlem, werden ter zake van diefstal veroordeeld, resp. tot 1 maand en tot 6 maanden opzending naar een Rijksopvoedingsgesticht. Feest voor de Armen en Weezen te Haarlem. Donderdag ontvingen wij de volgen de circulaire De groote dag, dat onze beminde Ko ningin H. M. Wilhelmina in den echt zal verbonden worden met Z. K. H. Hertog van Mecklenburg is weldra aanstaande. Welk hart zal niet blijde kloppen bij deze heuglijke gebeurtenis... Is het Nederlandsche volk innig ge hecht aan zijn Oranjehuis, hoeveel te meer dan niet als wij denken, dat dooi den bewusten grooten stap het voort bestaan van dat geliefde Huis voor ons meer waarborgen geeft. Gedachtig daaraan meende het Be stuur van den Katholieken kring St. Bavo dien dag niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan. Evenals bij vorige gelegenheden meende deze Kring ook aan de Katho lieke Weezen en Ouden van dagen in Haarlem op dien gedenkwaardigen dag een feest te bereiden. De gedachtengang van bovenge noemd bestuur werd echter gewijzigd, toen de heer v. d. Kamp in onze verga dering aanwezig, der vergadering voorstelde of het niet op den weg van den Katholieken Kring St. Bavo lag bij deze gewichtige gebeurtenis het initia tief te nemen om zich te vereenigen met andere personen en daardoor geen kleur te geven aan eene feestcommis sie. maar algemeen op te ti*eden, waar door den Armen en Weezen van alle gezindten in Haarlem op den hu welijksdag onzer Koningin een waar feest zal worden bereid. Dat voorstel werd met groote wel willendheid ontvangen en vandaar onze innige wensch om door vereende krachten een comité samen te stellen om het bewuste doel te bereiken." Daartoe werd de medewerking van verschillende geachte ingezetenen door het bestuur van bovengenoemden Kring ingeroepen. Reeds direct vond dit streven bij Haarlem's ingezetenen goeden ingang en schonken de Burge meester Jhv. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, de 4 Wethouders en 23 raadsleden, alsmede drie afgevaardig den der Vereeniging Koninginnedag" hunne adhesie aan dit voorstel van het bovengenoemd bestuur. Donderdag avond werd nu in het Hotel Funkier onder voorzitterschap van den heer C. J. Th. Leistikow eene vergadering ge houden, waarin 11 raadsleden tegen woordig waren, drie afgevaardigden van „St. Bavo" en één der vereeniging Koninginnedag". Het doel van deze bijeenkomst was om een comité samen te stellen, dat de leiding op zich zal nemen voor liet boven omschreven doel. De voorzitter opende de vergadering met allen een hartelijk welkom toe te roepen. Verder wees spr. er op hoe de in te leiden zaak aller belangstelling moest wegdragen. Wij allen toch stellen belang in t huwelijk van onze beminde Koningin en die belangstelling kan niet klein zijn hij een volk, dat zoo veel gevoelt voor het dierbaar Oranjehuis. En daarom hoopte spr. dan ook vurig dat de gedenkwaardige dag van de huwe lijksvoltrekking onzer Koninginne. voor de armen en ouden van dagen uit alle gestichten hier ter stede moge worden een feestdag die nog lang in hun geheugen zal blijven, ja, onverge telijk zal zijn. Na eenige besprekingen van meer huishoudelijken aard, werd bepaald dat het comité zou bestaan uit 9 per sonen. Verder dat twee plaatsen in 't, comité zouden worden opengelaten voor afgevaardigden der vereeniging „Tot Vermaak tot Nut" en eveneens twee voor die der vereeniging „Ko ninginnedag". Vervolgens werden uit de vergadering 5 leden gekozen om deel uit te maken van het comité. Be noemd werden de heeren W. A. J. van de Kamp, C. J. Th. Leistikow, Th. Schürmanu, Mr. A. C. Waller en Dr. II. D. Kruseman, die allen deze benoe ming 'aannamen. Bij acclamatie Averden vervolgens benoemd tot eere-voorzitter Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden en tot beschermheer Mr. G. van Tienhoven. Hierna werde de vergadering geslo ten. Velen onzer lezers zullen met leed wezen de tijding vernemen van het overlijden van den heer P. tl. F. Bak ker, hoofd eener school te 's-Graven- hage. De heer Bakker was tot 1 Januari 1893 hoofd eeuer openbare lagere school alhier en stond in onderwijskringen hoog aangeschreven. Tot agenten van politie der le klasse zijn bevorderd de agenten 2e kl .P. E. Kamp, E. N. Selhorst en H. W. van Zomeren en tot agenten van politie 2e kl. E. J. Ilessels, F. Uijlenbroek,J. van Breemen, H. W. Wijkhuyzen, P. J. Kol, S. Zonneveld, J. B. M. A.Kok, E. Metzelaar, E. Fenger en N. H. Wen- ting, thans agenten 3e kl. Hedenmorgen werd de steigermaker Vermeer, werkzaam aan de nieuw strafgevangenis alhier, zoodanig door een neervallend stuk hout in het aan gezicht getroffen, dat hij bewusteloos naar huis moest worden gebracht. Gevonden Voorwerpen. Een It. C. Kerkboekje. Een zilve ren damesremontoir-horloge. Een paar kinderhandsckoenen. Een be wijs van toegang voor de IJsclub Haarlem en Omstreken. Een zilve ren dameshorloge. Een sehooltasch met schriften. Een pakje haakwer ken. Een wollen kinderdoek. Een werkbroek en gereedschap in een zak. Een boekendrager met 4 boek jes. Een bierhuishouder in de Zuid polderstraat is bekeurd wegens het verkoopen van sterken drank in 't klein zonder vergunning. Sandpoort. Er wordt vrij algemeen beweerd, dat de heer J. T. Cremer, dien de liberalen voor het kiesdistrict Beverwijk willen candideeren, voornemens is in elk ge val af te treden als Minister van Kolo- Burgerlijke Stand. Bevallen: 10 Jan. G. v. d. Zwalm Kuijt, z. 9. M. J. KroeseWensing, d. A. J. Faberde Jong, z. 11. H. v. Dan- sinkDirkse, z. 9. P. Feijevan Lierop z. 8. J. G. KooijstraEndenburg d. 10. II. V. Drupsteenv. d. Woude, 1 d. en 1 z. Overleden: 10 Jan. A. Roozeboom de Graaff, 72 j., Koudenhorn. A. W. Bouwman, 2 m. d. Saenredamstr. 9. A. AntonisseKoenderink, 79 Gr. Houtstraat. J. van de Laarschotvan Buuren 96 j., Rollandstr. 11. W. J. Kok j., Zonnesteeg. 10. P. A. Ruijsenaars 1 m. z. Kampersingel. 9. F. Buijs, 83 j., L. Wijngaardstr. 10. A. P. v. d. Eijk- hoff 5 m. d. Burretstr. E. van der Wall 80 j., Koningstraat. 11. C. Luisterberg van der Raadt 64 j„ Brouwersstraat. 9. M. M. Wolbers, 83 j„ Kl. Houtstraat. Eert fraai BENEDENHUIS met tuin, 4 kamers, serre, keuken, kelder enz. voorzien van gas- en waterleiding, op mooien stand. Huurprijs f325 per jaar. Terstond te aanvaarden. Brieven onder No. 4103 bureau Haarlems's Dagblad. Telegrammen. PRETORIA, 10 Jan. (R. O.) Een klein troepje Boereu verscheen gis teravond in de buurt van Pretoria bij hel oostelijke fort en voerde vee we-g. LONDEN 11 Jan. R. O.) De „Daily Mail" v&rneemt uit Kaap stad van 10 dezer het volgende 5000 Boeren van wie eenige weken •eleden werd' gemeld, dat zij naar Duitsch-West-Afrika waren vetrok ken. hebben zich naar het Zuiden gewend en trekken nu voort naar hel hart van de Kaapkolonie. Men veronderstelt dat zij verschillende kleine garnizoenen van Kaapstad- sche Volunteers hebben gevangen :enomen. CORRESPONDENTIE. Den heer M. Wij danken u voor de toezending van het stukje, doch hebben over de zaak een be richt geplaatst. dat ons voor het oogenblik voldoende toeschijnt. Redactie A «I vert entlën Heden overleed na eene langdurige ongesteldheid, in den ouderdom van 83 jaren, onze geliefde nicht mejuffrouw MARIA MAGDALENA WOLBERS. Namens de Familie: Den Haag, Haarlem, H. G. Wolbers. Exec. H.C. van der vangst.)Testam. Haarlem, 9 Januari 1901. Kleine Houtstraat 117. Een net Dagmeisje gevraagd, niet boven de 16 jaar. Brieven franco onder No. 4104 aan het Bureau van dit Blad. Er biedt zich aan: Een net MEISJE. P.G.,21jaar, lielst als Tweedemeid oi Meid-alleen in een Chr. klein gezin, te Haar lem of Omstreken. Inlichtingen te bekomen in het Diaconessen huis te Haarlem, Een eerste klas Heereu- en Da mes-Kosmos Rijwiel, onbereden wegens den verkoop der coupons der Handelsmaatschappij Kosmos te bezichtigen bij A. VINK, Schalk wijk. Mah. Schrijfbureau voor f50, Bureaustoel f 9, Salontafel 1 9, en een voor f 12, Eikenh. Linnenkast voor flO, ronde Tafel op gedraaide poot f9, gebogen Penantkast 121 Adres Gasthuis vest 23. BESTE WILDE dagelijks versche aanvoer. Verkrijgbaar bij H. DEN OTTER Schoutjeslaan 5. bij het Wilhel- minapark. (Bierhuis.) Firma H. i. d. «ERG. Huis- en Decoratieschilder. Boschlaan. Bloemendaal. Universeele Broederschap „Organisatie". Zondag 13 Januari, 's morgens half elf, in het Benedenachterlokaal ge bouw van de Protestantenbond, Nieuwe Gracht 3. Onderwerp „Doel en beteeke- nis der Organisatie". Er is geen debat, doch er zal gelegenheid zijn schriftelijk vragen te stellen. Schouwburg -Maatschappij. Telefoon 579. Zalerdag 12 Jan. 1901. G&OÖY van de beroemde Amerikaansche Jnbilézangers uit Philadelphia met medewerking van de Zwarte Nachtegaal MISS BELLA, van het Conservatoire van Philadelphia. Solo's,Duo's,Trio's, Kwartetten enz. Aanvang 8 uur. Balcon f 1.25Stalles fl.le Loge en Parterre f 0 752e Loge 10.50; Gaanderij f0.30. HAARLEM3CHE Schouwburg -Maatschappij. Telefoon 579. van op Prijzen der plaatsen: Balcon ƒ1.50, Stalles 1.25, le Loge 1,Parterre en 2e Loge ƒ0.75, Gaanderij ƒ0.30. Gevraagd in een klein gezin tegen 1 Februari een R.K. Dienstbode, zich te vervoegen Zijlstraat 87. EEN BEKWAME GEVRAAGD bij I. C. HAAN, Bartel.jorisstraat, Haarlem. gevraagd, bekend met het rijwiel vak, bij R, BOUW, Ged. Öude- gracht 116. Gevraagd Voor den verkoop te Haarlem en Omstreken, van een reeds inge voerd consumptie-artikel en ge deeltelijk voor Kantoonverkzaam- heden een vlug en net Jongmensch tegen een salaris van 500 gulden. Zonder goede referentiën onnoo- dig zich aan te bieden. Br. met opgave van leeftijd en yroegeren werkkring onder no.4102 aan het bureau van dit blad. Gevraagd met Mei, met pension, voor twee Dames, in het bezit van eigen meubelen. Brieven franco onder letter A. bij DE ERVEN LOOSJES, Boekh. te Haarlem. Zaterdag 12 Jan. 1901 tfooi* H.H. Seider met hrniiie dames-Buigge» neoferi en kinderen Aanvang 7 uur. HET BESTUUR. Jonge, Fijne fl,a f 1,10 per stuk. T. A. jfronnée, 1KI. Houtfltraaft 6a. OPGERICHT 1833. hoek Groote Markt. Beddenmagazijn. Matrassen fabriek. UITSTOOMEN en DESINFECTEER EN van BEDDE- GOED en andere artikelen. Teiephoon 250. besparing in gebruik geniet men als men BLUYSSEN's THEE koopt. Onze 'Theeën wor den direct uit de productielanden voor eigen reke ning aangevoerd, door de bekwaam ste vakmannen bereid, en in reukloos luchtdicht papier als pakjes van pond, 1 ona en ons, in onze eigen winkels ver kocht. Zoekt uw voordeel en vraagt JBluys- sen's reclame Thee van 80 ct. per 5 ons. A. BLUYSSEN ZONEN g. te Overveen, op de Hofsteden »B 1 o e m e n- heuvel"en»Linden h eu vel", aan den Bloemendaalschenweg, ten overstaan van den Notaris JOHs. TER HOFFSTEEDE, van een partij zware-lepe-, Denne en Linde- Boomon, Naaf- en Opperliont, Eiken Hak hout en een partij Planken en verderen Afbraak. Alles ligt van den 13 Januari 1900 af, dagelijks voor een ieder te zien. De Verkooping begint te 10 uur precies op de overplaats van „Bloe- menheuvel." Sftlssssasls&iïj hoek URSULASTRAAT 2. PRIMA 135 f S3 -fc xu !v, 60 cents per kilo. «ISjRS** Koopt Uwe W Horloges, Pen dules, Klokken,en Gou den en Zilver-Artikelen, 12. Tevens Beparatiën aan bovengenoemde Artike len spoedig en billijk. N.B. Alle Uurwerken met 1 jaar garantie. Aanbevelend. J. A. THOOLEN. Bedkruiken, Tafelkomforen, Heetwaterstoven, Petroleumkachels, volkomen reukeloos, in alle soorten en prijzen voorhanden bij Groote Houtstraat 89. Teiephoon No. 550. ti Fir m i

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3