gaan. "Wij Amsterdammers kwamen zoodoende laat, verkleumd en honge rig hier aan 't was een reis met hin dernissen geweest." Dit Apeldoorn. De plannen voor de feestelijke ont vangst te Apeldoorn van H. M. de Ko ningin en Hertog Hendrik, na hun huwelijk en na den officieelen intocht te Amsterdam, zijn thans vastgesteld. Aan het station zal de ontvangst plaats hebben door den gemeenteraad, aan liet Marktplein door de feestcom missie, aan de Herv. Kerk door den kerkeraad, waarbij de oudste predi kant het woord zal voeren en een zang koor het echtpaar liederen zal toezin gen. Een eerewacht van de vereeniging de Koninklijke Scherpschutters van de Veluwe, en van de afdeeling Volks weerbaarheid zal den stoet escortee ren. Te 2 uur plechtige onthulling van het Apeldoornsche huldeblijk, de ge denknaald, waarbij een toespraak wordt gehouden. Muziek zal natuur lijk de feestelijkheden verhoogen. Des avonds een gröotsche fakkelop tocht, waaraan zoo mogelijk alle ver- eenigingen zullen deelnemen.. Alleen de hoofdweg der plaats zal versierd worden, doch dan ook op grootsche wijze, waaraan alle straten der plaats zullen uitgenoodigd wor den, deel te nemen. Er zijn afzonderlijke commission be noemd voor de versiering, voor de op tochten, nog een voor een bedeeling op den trouwdag aan alle armen. Voorts zal een oorkonde worden ver vaardigd en zullen alle leden der feest commissie, ruim een 100-tal, deze tee kenen, welke oorkonde op den dag des huwelijks in den voet van de Gedenk naald zal gemetseld worden. De IJzel. Door mist en vorst waren Zondag de draden van het stedelijk telefoonnet te Nijmegen zoodanig met ijzel be dekt, dat de last voor de palen te zwaar bleek. Wat'toch, zoo,schrijft men aan de ,,Arnh. Ct.'\ gebeurde van morgen? Ruim 12 uur brak de telefoonpaal in de Molenstraat te Nijmegen voor liet huis van den heer Knipscheer, even boven den grond af en viel op straat, in zijn val het dakvenster en een stuk goot van genoemd huis meesleepende, bovendien was het dak natuurlijk zwaar beschadigd. Ten gevolge van de ze gebeurtenis brak een volgende paal in de Molenstraat eveneens en een der de, in de Van Welderenstraat, brak juist onder het rek, waaraan de dra den zijn bevestigd, zoodat dit nu tus- schen hemel en aarde zweeft. Nog an dere palen vertoonen groote neiging het voorbeeld van hunnen collega no. 1 te volgen. Dat de geheele verbinding verstoord is, behoeft zeker niet meer gezegd te worden. Een droevig ongeval. Zondagnacht heeft er, naar de „Tiel- sche Ct." meedeelt, te Tiel een droevig ongeval plaats gehad. De heer H. en echtgenoote, gingen te ruim 9 uur, nadat, alle kinderen zich ter ruste hadden begeven, uit, de zorg van het kleinste kind aan de dienstbo de P. S. opdragende, die daarvoor in de binnenkamer mocht verblijven, om zoodoende over het kind in de wieg in de huiskamer het oog te houden. De kachel, waarbij de dienstbode plaats nam, is voorzeker hard gaan branden, terwijl zijzelve in de onmid dellijke nabijheid in slaap schijnt te zijn gevallen, ten minste te ongeveer half twaalf werd het meisje uit hare verdooving wakker en gevoelde, dat hare kleederen overal aan het lijf schroeiden, waardoor zij als overdekt was met brandwonden. IJlings vliegt zij op, roept aan de trap naar de oud ste der kinderen, loopt naar de keuken en ijlt vervolgens brandende de straat op. Gelukkig is een der overburen, een zekere Tr., nog wakker en komt op liet angstgeschrei aanvliegen. Dadelijk werpt hij eenige jassen om het lichaam terwijl anderen met water de vlammen blusschen. Het meisje werd in de wo ning van Trieschein gebracht, terwijl de heer H. werd gewaarschuwd. Oogen blikkelijk werd geneeskundige hulp verleend door dr. A. Mijnlieff en werd de patiente per vigelante naar het zie kenhuis vervoerd. Ondanks de vele zorgen, die aan het arme schepsel nog verleend werden, bezweek zij heden morgen reeds, zonder haar bewustzijn te hebben verloren, doch ook na on draaglijke pijnen te hebben geleden. Pluto. Men kon te Tiel Pluto niet lan ger houden. Daarom werd besloten hel dier bij een bloedverwant, wonende 14 uur van Tiel, een goed tehuis te be zorgen. Het eerste deel der reis werd per boot, de rest per spoor afgelegd. Maar nauwelijks heeft. Pluto in zijn nieuw logies een uur aan den band ge legen, of hij weet zich los te wringen en loopt weg. Na een zwerftocht van 12 dagen, waarbij hij over of door twee breede rivieren moest, is hij behou den, maar broodmager bij zijn ouden meester te Tiel teruggekeerd. Toen hij zijn plaat» door den rulg- harigen Oscar zag ingenomen, en na dat hij overtuigd was, dat'hij weer in genade was aangenomen, rustte iiij niet, voor de indringer de oude plaats aan hem had afgestaan. De vorige week hebben de veerlieden te Arnhem een hond, drijvende, op een ijsschol, aan wal geholpen. Kan dal Pluto ook geweest zijn. (Tielsche Ct.). Academisch© examens. Utrecht. Cand. plant- en dierk. de heer C. J. Baart de la Faille (met lof). Leiden. Geslaagd voor het propae- deutisch examen in de, geneeskunde de heeren G. A. Rademaker en C. W. F. Winekel. ÏNÖ.EAON Di-.N MLDEDEE- LINGEK. 30 cents peis regel. Eiigelsclie Ziekte genezen. Gelukkig resultaat van de behan deling van een klein Meisje. Als kinderen uit hunne kracht groeien, en als hun gestel niet in staat schijnt de noodige voedings stoffen op te nemen om de been- groei gelijken tred te doen houden met de ontwikkeling der vleesch- deelen van het lichaam dan is er altijd gevaar voor de ziekte die be kend is als Engelsche ziekte. Deze komt, helaas, meer voor dan vroe ger, en één oorzaak daarvan is dat kinderen geene genoegzame hoe veelheid kalk opnemen om een ge zonden groei van het gebeente te verkrijgen. Mocht eenige moedor of verpleeg ster een kind te verzorgen hebben, dat niet zoo sterk is als zij wel zou wenschen. dan kunnen wij alleen hare aandacht vestigen op de vol- gehde schrijven Vilvoorde. België, IS April 1900. Mijnehe-eren, Het is met groot genoegen dat ik u ae gelukkige ge nezing kan berichten van mijne dochtertje. Marie Thérèse, dcor het gebruik uwer Sc-olt's Emulsie. Het heeft ons veel moeite gekost dit kind, dat nu drie jaar oud is, groot te brengen, en ondanks de groote Theresia de ZUTTER zorg die wij aan haar hebben be steed, en niettegenstaande de aan gewende middelen bleef zij mager en zwak. en hare beentjes waren zoc slap dat zij niet rechtop kon staan. Wij waren dus zeer onge- rustover haar, toen wij toevallig van de wondervolle resultaten hoor ei en door het gebruik van Scott's Emulsie verkregen in gevallen van Engelsche ziekte. Ik nam er dus zeli de proef mede, en tot mijne groote voldoening bemerkte ik, na het gebruik van d'e eerste flesch, dat het kind sterker werd, en ik kan mijzelf alleen gelukwenschen dat ik met het gebruik ben voort gegaan. want zij heeft nu gezonde slaap én goede eetlust teruggekre gen, en mijne groote vreugde is dat ik haar nu in staat zie te loopen. Hare wangen zijn frisch en roze- kleurig, en alles duidt aan dat zij nu volmaakt gezond is. Met alle achting. (Get.) Alplvmse d'e Zutter. Het bovenstaande is geen excep tioneel geval. Scott's Emulsie heeft altijd eene gunstige uitwerking op kinderen, wien het voorziet van hypophosphorzure kalk en soda. die de spijsvertering helpen, de zenuwen, voeden, de groei der her senen ondersteunen, en de stoffen verschaffen voor de vorming van sterke beenderen. Scott's Emulsie biedt ook levertraan in den besten' vorm voor de spijsvertering aan. Het vermengt deze voorname her stellingsmiddelen tot eene volmaak te en smakelijke emulsie, en is ver reweg de meest doeltreffende en gemakkelijkste vorm waarin lever traan en hypophosphorzuren kun nen worden ingenomen. Scott's Emulsie heeft het voordeel dat het onder geneesheeren algemeen wordt voorgeschreven en vergelij kende proefnemingen in. voorname hospitalen hebben bewezen dat. dit middel eene gunstige uitwerking heeft, waar andere middelen niet in staat zijn eenig goed resultaat teweec te brengen. Scott's Emulsie gaat het verlies var. vleesch en kracht tegen, werkt als een specifiek in alle keel- en longaandoeningen en door het bloed te zuiveren en Ie versterken, oefent het een gunstigen invloed uit op het geheele gestel en verbe tert zoodoende de geheele gezond heidstoestand. Men kan altijd Scott's Emulsie van inferieure mid delen onderscheiden door ons han delsmerk van een man die een groote visch over zijn schouder draagt. Dit handelsmerk is op den omslag van iedere echte flesch. Scott's Emulsie geniet de roem van een vierde eeuw en is een volko men veilig en vertrouwbaar middel voor huishoudelijk gebruik. Depots The Import Trading Office, 's- Gravenhage. Heer Henri Sanders, Amsterdam. Heer F. E. van Santen Kolff, Rotterdam. Heer A. Mulder, 's-Gravenhage. Heer J. H. I. Snabilié, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Uit de Arbeiderswereid. BINNENLAND. De Vereeniging van personeel der voormalige N. R. S. M., thans bij de M. t. E. v. S. S. dienende onder art. 6 dei- Spoorwegovereenkomst meOden Staat, der Nederlanden, goedgekeurd bij Kon. Besl. van 22 Juli 1890 (Stbl. no. 134) en dat nog geen afstand van rechten heeft gedaan, heeft, zich met een adres gewend tot H. M. de Ko ningin, met, het. verzoek, 0111 pogingen' in liet werk te willen stellen om de toe komst. van dat personeel te willen ver zekeren, daar de toestand steeds ho- peloozer wordtthans is wear een hunner ontslagen op Gojaxigen leef tijd, zonder steun, zonder middel van bestaan, terwijl het volgend jaar we der een lOtal hunner wordt ontslagen, waarhij met 30, 40 en meer dienstja ren, en zulks, terwijl in art. 6 voor noemd een toekomst van het personeel was gewaarborgd. Voorts is door voornoemd personeel eenigen tijd geleden aan de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres gericht, waarin, onder bloot legging der grieven, de medewerking wordt ingeroepen om de rechten van dat personeel te helpen handhaven. In dit adres wordt er o. a. op vewezen dat. van de f 7.000,000, in 1890 voor het N. R. S.-personeel uitgetrokken, de jongeren nooit iets hebben genoten. Wel hebben van het mindere personeel zij, die toen 20 dienstjaren hadden, en 55 jaar oud waren, 3 1/2 jaar, en zij, die 65 jaren, 4 jaar traktement ontvangen, doch degenen, die 30 dienstjaren had den en geen 55 jaren oud waren, ont vingen niets. Het adres is thans in 30.000 exempla ren door het land verspreid, ten einde de medewerking te erlangen van de landgenooten. Te Leeuwarden isopgericht een ver eeniging van waschvrouwen bij de bleekerijen. In de daartoe gehouden vergadering zei de heer G. W. Mel- chers, die de leiding had op zich ge nomen, dat zij zich moderne arbei ders moeten gaan voelen, die1 haar ar beidskracht tegen den hoogst mogelij ken prijs willen verkoopen, en dat zij daarom zich moeten organiseei'en. Een der vrouwen (een weduwe) vertel de, slechts f 3.30 per week te verdienen en dat zij daarvan mede een oude moe der en een veertienjarig meisje moest onderhouden. BUITENLAND. Langs de kusten van Ligurië en ook te Palermo is het onrustig. De scheeps bouwers gevèn aan de werklieden ge daan en dreigen hunne werkplaatsen geheel te sluiten. Zij beweren dat zij door het besluit der regeering, waarbij de premiën voor de koopvaardijvloot zijn verminderd, te zeer worden bena deeld. Rechtszaken. Schilderijendiefstal. De rechtbank te 's-Gravenhage oor deelde Maandag ter zake van den be kenden schilderijen-diefstal: den gewe zen huisknecht tot 3 jaar, den smid tot 3 maanden, beiden wegens diefstal; en den koopman tot 2 jaar gevangenisstraf wegens heling. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft arrest gewezen in de bekende zaak tusschen de gemeente 's-Graven hage en de vereffenaars van de naam- looze vennootschap Vereeniging Dag blad van Zuid-Holland en 's-Gravenha-1 ge. De rechtbank had de gemeente 's- Gravenhage welke tegen 't Dagblad een vordering had ingesteld tot ont binding der overeenkomst in 1864 tus schen partijen tot stand gekomen, niet ontvankelijk verklaard, op grond dat genoemde overeenkomst van "1864 niet wederkeerig was. Het Gerechtshof vereenigde zich ge heel met 't vonnis a quo en verklaarde dus de gemeente niet ontvankelijk. De burgemeester squaeetie te 'a Graveuliagö. Ter griffie van de arrond.-rechtbank te 's-Gravenhage is Maandag in zake de vervolging van den Burgemeester der Residentie, baron Van Harinxma Thoe Slooten, wegens beleediging van den heer Van Schermbeek, door den officier van justitie aldaar appèl aan- geteekend tegen het vrijsprekend von- nié der rechtbank, vermoedelijk op last van dan procureur-generaal bij het gerechtshof aldaar, die de proces stukken had laten opvragen. Sport en Wedstrijden. Worötvleii. Ilackenschmidt is in de afdee ling zwaar gewieht bij de worstel wedstrijden te Hamburg weer over winnaar gebleven; hij legde zijn tegenstander Orondi in 10 sec. Van den Berg legde Lemmerts. Constant Boucher legde in dc afdeeling licht gewicht den Duitscher Bau en bleef eveneens overwinnaar in den strijd tegen Weber. Lessartesse legde den En gelschman Clayton IJssport. Nader wordt uit Davos bericht, dat Greve in zijn uur-match met Edgiiig- ton de 4800 M. in 8. in. 35 sec. reed. Voor de internationale wedstrijden, die 20 en 21 Januari zullen gehouden worden, zijn reeds ingeschreven: Sey- ler, Stephane, Greve en Vollenweijder. Jacht Het volgende verhaal van een ge vaarlijke jacht, waarbij een zekere Al- bert Young, uit de plaats Vancouver, »en verschrikkelijken dood vond, komt voor in het blad de ,,1-Iollandsche Ame rikaan." De heer Young, slechts 23 jaren oud, was 120 mijlen buiten Vancouver aan het jagen. Toen hij op een hoogen berg kwam, boven het Indianendorp Dou glas, spoorden zijn honden een grijze berin op, die reeds haar winterkwar tier in een hollen boomstam had op gezocht. Zoodra zij door de honden in haar rust was gestoord, sprong zij op den jager toe, die twee schoten op het dier loste. Het eerste schot miste en het tweede doorboorde den linkerschou der van de berin. Gedurende het ge vecht tusschen den jager en de berin schijnen zij al vechtende over den rand van de rots te zijn getuimeld, want bei de lichamen, èn van man èn beer, wer den den volgenden dag door Indianen verpletterd aan den voet van de rots gevonden, 600 voet in de diepte. Schermen. In eene Zondag te Utrecht gehouden vergadering van afgevaardigden van onderofficieren - schermvereenigjnnur is besloten tot oprichting van een Ne- derlandschcn Onderofficieren-Scherm- bond. Voetbal. In de vacature van 2e voorzitter van den Ned. Voetbalbond, ontstaan door het bedanken van den heer J. W. de Goeje. zal worden voorzien door een schriftelijke stemming, welke 1 Febru ari plaats zal hebben. Wetenschap. De Zoutkuur. De doctoren en de ziekenverple gers, d!ie te New-York den zieken volksvertegenwoordiger Neville ver zorgen verklaren, dat de patient aan de-betere hand is van een long ontsteking van uiterst ernsticen aard. Neville zou van een wissen dood gered zijn door toepassing van de zoutkuur. Toen de krach ten van den zieke zienderoogen af namen, spoot men hem onder de huid een zoutoplossing in water in en bijna onmiddellijk was een gun- slis resultaat merkbaar. Telegraafkabels. Hoeveel er voor verschillende rijken nog te doen is op 't gebied van tele graaf kabelaanleg, mogen de volgende gegevens aantoonen: Aan het einde van 1898 bedroeg de totale lengte van alle kabels 308,800 KM., waarvan op Duitschland o. a. niet meer dan 5820 KM. komen of pi. m. 1.88 pet. Intuschen is hierin ver andering gekomen door den onlangs in exploitatie genomen eersten Duil- schen Transatlantischen kabel. Hoe overwegend daarentegen Engeland op dit gebied is, blijkt afdoende uit het aandeel van dit rijk in de totaalleng te van liet kabelnet, namelijk niet min der dan 181.680 KM., waarbij nog ko men, Britsch-Indië met-3820 K.M.. Br.- Amerika met 1700 K.M., Australië en Nieuw-Zeeland met 640 K.M. Neemt men dan nog daarbij in aanmerking dat de 15 kabels der Èngelsche-Ameri- kaansche telegraafmaatschappij, nog over een lengte van 22.740 K.M. be schikken, dan is de slotsom, dat twee derde van het kabelnet over de geheele wereld onder Engelschen invloed staat. De tweede plaats na Engela-nd ne men de Vereenigde Staten in met 34.005 K.M. kabellengte of l'.l% van het to taal, terwijl bijna even groot cijfer Frankrijk aanwijst met 31.205 K.M. of 10.4%. Intusschen is bij al deze landen het streven duidelijk om tot belang rijke uitbreiding te komen. Vervolg Stadsnieuws. Seheuwbuï Ds Koopman van Venetïè. In de(n) Koopman van Venetië is. evenals in andere stukken van William Shakespeare de hoofdrol de spil waar omheen alles draait. Die hoofdrol is een karakterrolde gewone acteur brengt er niets van terecht, de kunste naar echter, die zich met al zijn talent heeft ingewerkt in de bedoelingen van den auteur, zal er naar streven om dat karakter uit te beelden naar waarheid, en volmaakt daarmede liet werk van den auteur. Het karakter van ..Sliylock" is waard uitgebeeld te worden. Verschil lende kunstenaars van naam hebben dit begrepen en er hunne beste krach ten aan gewijd. Wij herinneren ons indertijd Possart in dit karakter ge zien te hebben en nog is de indruk van zijn spel levendig bij ons gebleven. Van Louis Bouwmeester mochten wij nog nimmer de vertolking zien en daarom zijn wij vol belangstelling naar zijn spel. De critiek was hem zeer gunstig. Groote bewondering voor zijn pel straalde er in door, en grooten lof heeft.men hem toegezwaaid. Deze kun stenaar geeft een Shvlock" welke die van Possart evenaart, zoonl niet voor bijstreeft. Het kan Donderdagavond in den Schouwburg zeer belangwekkend wor den. Brood en Koffie. Maandag werd door de brood- en koffie -commissie uitdeelmg gedaan aan 498 kinderen en 224 volwassenen, heden aan 713 kinderen en 309 vol wassenen. Deze getallen spreken boekdeelen en bewijzen in hoe groote, nijpende be hoefte deze brood- en koffie-uitdeeling voorziet, hoe er als 't ware dringend naar werd verlangd en nu gretig ge bruik van wordt gemaakt. Dat men der commissie dan steune. Och ja. het is slechts een druppeltje in den oceaan van ellende en gebrek, maar 't is toch iets, en niet waar, we stemmen in met de regels van het versje: Strooi vandaag een enk'le bloem, Op des naasten pad, Strijk hem van 't bezorgd gelaat Enkle rimpels glad. Lenig smart en droog een traan, Breng een enklen zegen aan, Doe één woord van liefde hooren, En uw dag is niet verloren Scheepvaart beweging gedu rende 1900 te Haarlem. In liet afgeloopen jaar zijn te Haar lem binnengekomen uit beide richtin gen 20616 vaartuigen, waaronder 7 zee schepen, met een inhoud van 990.755 kill). M. Mede zijn er 240 houtvlotten be stemd voor deze gemeente, binnen ge varen. Op de Kaasmarkt zijn verkocht 1260 stapels kaas, uitmakende 160.926 ka zen, wegende 308.715 Kilogr. De volgende week zal het den afge treden secretaris van den A. N. W. B., den heer J. C. Burkens, het voor hern bestemde huldeblijk worden aangebo den. Zoodra wij iets naders hierom trent weten, zullen wij het onzen le zers melden. Bij vonnis van de arr.-rechtbank al hier van den loden Januari 1901 is in staat van faillissement verklaard: Franciscus Xaverius Hardijzer, kof fiehuishouder en pensionhouder, wo nende te Heemstede. Rechtcr-Coramissaiis Mr. C. G. von Reeken. Bij vonnis van de arr.-rechtbank te Haarlem van den 15en Januari 1901 is opgeheven het faillissement van J. II. J. Lohman, werkman te Haarlem, 't welk was uitgesproken den 24en De cember 1900. De sleepbooten ..Stad Haarlem" en ,,Pieter" braken Maandagavond het vaarslop HaarlemNoordzeekanaal weer open. Door den architect S. Roog is aan besteed: Het bouwen van een bloembol- lenpakkerij met schuur op de Tuin- bouw-inrichting ..Bloemhof'" alhier. Ingekomen waren 23 biljetten. Laag ste inschrijvers bleken te zijn de hee ren v. d. MeLj en Hoetjes alhier, voor f 28.536. Een in de Nassaustraat wonende melkslijter is wegens de gladheid der straat of tengevolge van eene duize ling op de Ged. Oude Gracht gevallen, waardoor hij eene bloedende wonde aan 't hoofd bekwam. Na geneeskun dige hulp is hij per brancard naar zijne woning overgebracht. Een deserteur van de huzaren te Lei den werd aangehouden en ter beschik king gesteld van den garnizoenscom mandant. Schermen. Gisterenavond vergaderden in café ..Suisse" de vertegenwoordigers der verschillende schermvereenigingen. Op deze druk bezochte vergadering wer den de laatste maatregelen getroffen voor dc uitvoering en feestavond welke zal plaats hebben op Zaterdagavond a. s. 19 Jan. Zooals bekend is zal de WelEd.Gestr. heer Van Alphen, kapt. bij de infante rie te Doesburg de prijzen uitreiken. Zij bestaan uit kunstvoorwerpen, ver guld zilveren, zilveren en bronzen me dailles en gaan vergezeld van keurig uitgevoerde diploma's. Zoo mogelijk, zullen de prijzen nog eenige dagen ter bezichtiging worden geëtaleerd. Voor den feestavond (in de groote zaal der Sociëteit Vereeniging) zijn voor belangstellenden introducties ver krijgbaar bij de bestuursleden der commissie H. Haar, Jacobijnestraat 21. Ph. Th. Stol Jansweg 48, A. \V. "Wijdoogen. Kleine Houtstraat 115. Hedenmorgen omstreeks acht uur brak in de Spaarnwouderstraat nabij den Burgwal, een wiel van den zwaar beladen vrachtwagen van den expedi teur J. J. Surendonli alhier, met 't ge volg dat de wagen omkantelde en op het trottoir terecht kwam. Een dei- voerlieden bekwam een lichte wonde aan het been. Andere ongelukken had den niet plaats. In Weten en Wei-ken trad Maandag avond voor eene stampvolle zaal als spreekster op de welbekende declama- trice' mej. Marl© Eggers. Tot onzen spijt waren wij niet in de gelegenheid dezen voordracht-avond bij te wonen, doch vernamen dat zii weder haar ouden roem handhaafde en veel succes inoogstte met de voordrachten ,,De in dringer", van Maas Clouss en ,,Ouê Sientje" van Justus van Maurik. Een welverdiend en luid applaus was dan ook haar deel. Het gerucht als zoude iemand Zon dagavond door het ijs in de Leidsche Vaart zijn gezakt, staat wellicht in verband met het vermist worden van zekeren W. G. Timmers, oud 20 jaar, wonende in de Grebberstraat 7. die op 13 dezer is gaan schaatsenrijden en sedert niet meer is teruggekeerd. De politie verzoekt opsporing en bericht. Maandagmiddag omstreeks vier uur zakte door het ijs in bet Spaarne nabij de Spoorwegbrug een jongen, om streeks 17 jaar oud. Alleen de hand van den drenkeling kon men nog zien toen er redding kwam opdagen. Met haken gelukte het den redders den drenkeling op het droge te brengen. Zaadvoort. Wegens het bedanken van den heer J. Koning Gzn. als kerkvoogd is als zoodanig benoemd de heer J. Beechman. lri het jaar 1901 zal in deze Ge meente geen ijk en herijk van ma ter en gewichten plaats hebben. Telegrammen. LONDEN, 15 Jan. (R. O.) Het stoomschip Highland Prince kwam op La Plata te Shields aan vier personen stierven op de reis aan de pest; de anderen werden ook ziek d'och herstelden. Vervolg Nieuwstijdingen. Dö feesten, te 's Gravenhage Men seint ons uit Den Haag Het program voor de feestweek is 26 Januari vuurwerk bij gelegenheid van den ondertrouw volgende dagen extra-bedeeling der armen 31 Jan. feest voor de weezen 2 Febr. algeinee- ne illuminatie; 4 I-'ebr. serenade van de Koninklijke Zangvereenigingen 5 Febr. aubade door de Ilaagsche zang vereenigingen. 's avonds gala-voor stelling in den Schouwburg en in an dere lokalen gratis volksvoorstellin gen 6 Febr. défilé van verschillende vereenigingen voor het paleis, 's avonds op straat cinematografische jvoorstel- lingen op drie plaatsen der stad. Bui-gerlijke Stand. Bevallen: 11 Jan. A. P. II. Warnar Boogaard, z. 13. J. C. C. .v. d. Berg Weers z. 15. M. M. v. Rijnv. d. Lin den z. 14. A. Junge—Wijers. z. J. M. PiersCornet, z. 13. E. de Waard v. d. Berg, z. 14. G. J. S. ten Boom v. d. Miesen, d. W. Iloenderson—v. Roori, z. A. J. ElferingEbbing d. Overleden: 13 Jan. A. J. Schornagel- Dröse, 70 j.. Burgwal. M. C. Boeree Neidlinger 67 j. Koudenhorn. P. Led der 18 j., d., Grebberstraat. A. M. v. Milligen-»-Betz, 52 j., JacobijnenstraaL 14. L. T. Modderman. 5 m., z., Voor uitgangstraat. 15. K. H. Reinhart 4 j., z.. KI. Heiligland. 365e Staatsloterij. Dinsdag 15 Januari 1901. 5e kl. 2e lijst. No. 15407 f 50.000. No. 9506, 17870 f 1000. No. 2472, 8541. 20329 f400. No. 3915, 9838. 12866 f 200. No. 5900, 8276, 15982, 16988, 17457, 19623, 19900 flüO. Prijzen van f70. 187 3031 6129 8948 11436 1526518573 197 3099 6184 9285 11437 15361 18710 226 3389 6204 9406 11488 15574 18770 4303750 6284 9431 1149415651 18810 442 3896 6404 9566 1152215706 18872 484 3898 6764 9747116091571818925 715 3936 6936 9779 1175615754 18988 843 3952 7089 988812053 1596319051 908 4099 7268 9914121881599819113 958 4185 7418 9969 12312 16062 19364 1036 4199 75741005212397 16154 19444 1170 4226 7605 10307 1246316223 1962G 1361 4265 763110339 12567 16421 19661 1411 4301 7710 10408 129151644319693 1534 4452 7715 10412 12931 16611 19731 1808 4479 79301042213056 17019 19844 1830 4511 7946 10486 136431728719847 1999 4709 8084 10540 14165 17391 19964 2152 4925 8096 10621 14369 17418 20340 2360 5187 8193 10775 1456217520 20379 2526 5220 824210783 14587 17665 20383 2540 5386 8381 1085614671 17764 20615 2829 5531 8451 11127 14807 17979 20622 2935 5534 8663 11173 14951 17998 20666 2951 5832 8666 11210 15022 18118 20716 3001 6000 8690 1129915134 1817920812 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen 47 2955 6136 950312046 1481918082 54 3095 6141 955312107 1488518091 61 3298 6144 958312268 1434918149 11034416J73 964312z771500118152 173 35016272 9657122931502918276 235 3502 6519 96781229415057 18288 298 3608 6709 9687 12332 1510418373 352 3772 6774 9691 1233915116 18479 434 3781 6781 9742 lz3451520018489 449 3798 6805 978212437 15218 18526 497 3199 6827 Ö80312440 15277 18557 506 383S 6870 9813 1247015389 18561 515 3848 6992 9822 12471 1539818594 5z8 3937 7048 9827 124 921547918635 612 3942 1063 9831 125231556118677 670 3959 7079 l 855125241557318746 704 3988 7158 9855125291557718777 7214029 7161 9862125391573918786 822 4156 7172 9908126271575218791 827 4l83 7227 9919126941580518821 868 4192 7239 997312714 1580818838 87141947281 lOUJl 127451584618891 90 4207 730910014 1 z755 15891 18896 830 4234 7327 10028127621593819018 10934244733210031 12777 1594119036 1106 4303 8356 10068 1 2784 15946 19080 114943.474001009212805 160l3 19088 1166 432* 7521 1009912846 16180 J 9092 12 6 4443 754710129 1285616187 19099 125244877548 i014j [2867 16230l9i 10 12684500855310151 12914 1628219146 13504519 7557 10-44 129401633019158 1373 4568 7672 l034z 12917 1635219178 1387 4579 7ö5l 10532129481635719187 14434617 787510545 139781636519300 1464 4773 797S1055013' 661637019304 15L0 4895 8170 10552 1307216415 19414 1536 4908 81781055913125 16600 19433 1548 4920 8199 1061013247 1663419466 1672 4949 8zl010690132511679319538 1683 4958 821610716 1328616868 19609 1 d92 4964 8227 10740132941693719615 1718 5047 8279 10767 133191694019638 1764 5052 834310795133601701019640 1853 5124 8t08 10876 13149 1702019670 19025128 8419109491346517022.9694 1905 5160 8461 10953 13593 1703319715 1912 5168 8491 10994 13718 17048 19763 2079 5177 8519 11059 13756 1708419777 2081 5336 8547 11101 13757 1702619808 21105456 8575 li 122 138301710019848 2i 36 5458 8614 11126 138751712419877 21435529 8616 11150 13911 1715520043 2255 6547 86b9 11211 1394917228 20118 2258 5578 870211276 1397917232 20154 2177 5586 874511322 1398217244 20155 2337 5621 876211405 1105817333 20156 352 5632 877911535 14070 1739820168 25365677 887911564 141411744820334 2539 5693 8927 11570141911746120366 2573 5776 89581158214211 17468 20526 2642 5812 897011588 14319 17582 20606 2656 5834 900811654 1436017637 20633 267 4 5861 903511695 14419 17660 20685 2706 5863 917511707 1443017719 20702 28015929 924311783 14592 17732 20761 2818 5934 9291 118301460917736 20884 ■.8795952 9 >74 11833 146l7 1.7741 20934 2885 6007 9.7511838 1465917822 29086049 944211957 1466317862 2911 6071 9461 12004 14686 17978 29366120 9472 12029 1475117988

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3