de voordracht over Voeding en Voe dingsmiddelen. Uit een houtvesters-oogpunt zal 't wel noodzakelijk zijn. maar voor een gewonen boomliefhebber is het pijnlijk te zien, hoe dezen winter een tachtig tal olmen in en om het landgoed „Vel- zerbeek" door de bijlslagen van den bouthakker zijn bezweken. Binnenland. Huwelijk der Koningin. De vorstelijke gasten, die in de resi dentie verwacht worden ter bijwoning van de plechtigheid van het huwelijk van H. M. de Koningin en de daarmede gepaard gaande feesten ten hove, zijn tot heden de volgende: Groothertog van Mecklenburg Schwerin; Prins Hendrik XVIII en Prinses Charlotte Reuss; Her tog Adolf Friedrich van Mecklenburg: Prins Ulrich van Schoenburg Walden burg; erfgraaf Ehrbach, prins Albert van Pruisen; prins Hermann van SchönburffWaldenburg; vorst en vorstin van BentheimSteinfurt; vorst en vorstin van SchwarzburgRudol- stadt; prinses Thekla van Schwarzburg Rudolstadt; prins en prinses Henri van Schönburg; groot-hertog van Sak- sen-Weimar-Eisennach; vorst van Wied en prinses Louise; erfprins en erfprin- ses Van Wied, hertog Paul Friedrich van Mecklenburg Schwerin; vorst en vorstin van Waldeck; groothertog Vla dimir; groothertogin Vladimir; groot hertogin Helene; groothertogin Marie van Mecklenburg-Schwerin; hertog-re gent van Mecklemburg-Scwerin; her togin van Albany en prinses Alice; prin ses Adolf van SchwarzburgRudol stadt; hertogin SophieCharlotte van Ol denburg; hertog en hertogin Paul Frie drich van Mecklenburg, allen met da mes en heeren van hun gevolg. Tot de niet vorstelijke gasten behoo- ren de onderstaande vertegenwoordi gers van Duitsche legerkorpsen luit.- kolonel Von Benn, comm. van het ba- taillon garde-jagers, met een deputatie; luit.-kolonel baron Von Diepenbroeck. Groter, commandant van het huzaren- regiment No. 15 ..Koningin Wilhelmina der Nederlanden," met eene deputatie; luitenant-kolonel Von Pazensky Gr li ter, commandant van het grootherto gelijk Mecklenburgsch fuselier regi ment no. 90; Von Sannow, majoor der Mecklenburger fuselieren; Von Loper, kapitein Czettritz, de oudste le luite nant de luitenant-adjudant, bij dat corps. Door een ..Comité van Huldebetoo- ging," gevormd door de heeren C. L. Brassers, president der Koninklijke Harmonie Musis Sacrum te Dongen, voorzitter; jhr. mr. F. van de Poll, pre sident van het Zeister Harmonie-Mu ziekgezelschap te Zeist, onder-voorzit ter; Th. L. J. van Banning, eere-presi- dent der Harmonie van Maastricht, se cretaris; J. C. Eland, president der Har monie te Bernmel, commissaiüs; J. Th. Platte, president van den Provincialen Noord-Hollandschen Bond van Harmo nie- en Fanfare-Corpsen te Bussuni, commissaris, en M. J. H. Kessels te Til burg, directeur, is een rondschrijven verzonden aan de Nederlandsche Di lettanten Harmonie- en Fan fare-gezel schappen, met uitnoodiging om op Maandag 4 Februari een algemeene na tionale huldebetcoging van bedoelde gezelschappen te doen plaats hebben, door een orkest van ongeveer 500 exe cutanten, uit de leden samen te stel len. Het comité deelt mede, dat deze aubade welwillend zal worden aan vaard. Bij het huwelijk. Wij lezen in de „General Anzeiger" dat zich te Frankfort, onder eere-voor- zitterschap van den consul-generaal, en onder eere-vice-voorzitterscliap van Baron H. C. van Panhuys, vice-consul, een comité heeft gevormd, bestaande uit de heeren H. N. van Santen, voor zitter, J. W. van Raalte en L. M. Marckz secretaris, om ter gelegenheid van hot huwelijk van H. M. de Koningin met Hertog Hendrik een adres van hulde naar den Haag te zenden en op den dag zelf in Frankfort het heugelijk feit door een feest-diner luisterrijk te vie ren. Woensdag 16 Januari 1.1. had een vergadering plaats, waar de verschil lende- details nogmaals werden vast gesteld. Alle Hollanders, zoowel da mes als heeren. waren er toe uitgenoo- digd. De heer Pott, onze consul te Lorencjo- Marques. werd reeds Donderdagavond in den Haag verwacht. S. L Voor het S(ocialistisch) Leesgezel schap; tc Amsterdam zal a.s. Dinsdag Prof. Mr. M. W. F. Treub optreden met het onderwerp: „De grondslagen van het. Marxistisch stelsel." Omgekomen. Men schrijft uit Edam aan de „N. R. Ct.": Nu ook personen, die ver het ijs der Zuiderzee, opgingen, geen spoor meer kunnen ontdekken van de tjalk van schipper Zuidhof, uit Vollenhove, staat het zeker te vreezen, dat dit vaartuig even vóór de vorst is vergaan, en dat de opvarenden zijn omgekomen. Een nader onderzoek, door de beambten der Zuiderzeepolitie uit Edam ingesteld, leidde tot geen resultaat. Hulde aan wijlen Prins Frederik öendrjk. De Keizer van Duitschland heeft Don derdag aan den Duitschen gezant te 's- Gravenhage, graaf De Pourtales, tele- graphisch opgedragen, zich heden te begeven naar Delft en aldaar in den grafkelder der Oranjes uit- 's Keizers naam op de grafstede van prins Frede rik Hendrik neder te leggen een krans aan een lint in de Pruisische kleuren met de initialen W. R. daarop aaange- bracht, en bevattende het volgend op schrift: „Zum Andenken au den Grossvater des ersten preusischen Königs 1701 1901." De gezant kweet zich hedenvoor middag te 11 uur in de Nieuwe Kerk te Delft van de opdracht van zijn sou- verein. Voor de Boeren. Een firma op het Buitenhof te 's-Gravenhage heeft, naar aanlei ding van talrijke aanvragen om gelegenheid te geven den konink lijken trouwstoet op 7 Februari in hel huis der firma te zien voorbij trekken, besloten achter het groote venster in de benedenverdieping aan de binnenzijde in. het ver warmd lokaal eene eenigszins ©p- loopende bekleede tribune samen te stellen, waarop in 4 of 5 rijen een dertig a vijf-en-dertigtal perso nen kan plaats nemen. Daarvoor worden toegangskaarten' beschik baar gesteld, waarvan de opbrengst zaï strekken ten voordeele der on gelukkige nagelaten betrekkingen van de Transvaalsche en Vrijslaat- sche Boeren in Zuid-Afrika en van de krijgsgevangenen op St. Hele na en Ceylon. Het bedrag zal op den dag van het huwelijk van H. M. aan president Kruger ter hand ges+eld worden, met een klein al bum waarin de handteekeningen der personen die op den nationa- len feestdag, op deze wijze het leed van zoovelen helpen verzach ten. De prijzen der plaatsen zijn 100, f 75 en f 50. Naar men verneemt is de le-luit. der inf. jhr. C. L. van Suchtelen van de Haare, ordonnans-officier van H. M. de Koningin, bestemd om als adjudant te worden toegevoegd aan I-Iertog Hen drik. Het comité voor algemeen kiesrecht zal eene landelijke meeting organisee- ren tegen den tijd dat de motie Troelstra ten gunste van het algemeen kiesrecht in de Tweede Kamer in be handeling komt. Aan de plaatselijke en districtscomité's is verzocht voor ditzelfde doel tegen dien tijd zooveel mogelijk plaatselijke vergaderingen te houden. Wij lezen met genoegen in het „In ternationales Bank- und Handels- Journal" dat onze landgenoot de heer H. R. van Santen, hof-juwelier te Frankfort a/M, die nog kort geleden versierd werd met de Deensche Dane- brog-Orde, nu wegens zijne groote ver diensten door den Keizer van Oosten rijk tot ridder van de Frans Jozefs Orde werd benoemd. Havenbraud. te Amsterdam. De bekende Zaandammer sleep boot „Piet Cronjé", in de nabijheid van de goederenloods liggend, was de eerste, die hulp verleende om het stoomschip Elbine uit de nabij heid van het brandende gebouw te verwijderen, 't Werd hoog tijd de verf druppelde van de heet-gloei- ende plaatijzeren wanden, de brug begon reeds te branden. Het om halen was e"en hoogst moeilijk werk door het vele ijs, dat de vaart be lemmerde. Geassisteerd door de an dere sleepboolen en gebiuscht door de Jan van der Heyden is zooals be- Voor de civiele kamer der Recht bank te Rotterdam werd gisteren gepleit in een te Haarlem spelende rechtzaak. Mr. H. Ph. 't Hooft vorderde als curator in het faillissement van een Haarlemsch timmerman een res tant aannemingen van een Rotte r- damsehe firma voor het ten haren behoeve bouwen van een winkel huis aan de Anegang alhier. Vóór het faillissement legde een Haarlemsch houthandelaar, die van den nu gefailleerde geld te vorde ren had, beslag onder die firma op hetgeen deze nog van den timmer man onder zich had en welk be drag toen pl. m. 2200 hooger was dan het tegenwoordig saldo. Ondanks dit beslag nu betaalde de firma haar crediteur (den nu gefailleerde) die 2200 uit, welke onvoorzichtigheid zij boette door dat zij na vonnis der Roiterdam- sche Rechtbank den beslaglegger krachtens art. 1424 B. W. ook nog moesl betalen. De curator vorderde nu het res tant van de firma op. Mr. M. Tels, voor de firma op tredend, beriep zich op compensa tie krachtens art. 53 Faillissements- wet in verband met art. 1424 B. W., daar het bedrad door de firma aan den houthandelaar betaald meer bedroeg dan het gevorderde restant. Mr. 't Hooft echter betwistte deze opvatting en toonde aan dat art. 53 F. hier niet opging, daar de vor dering van gedaagde firma ontstaan was door het ten tweeden male be talen nl. aan den houthandelaar, wal n a aanvang van het faillisse ment was geschied, terwijl art. 53 F. vordert dat beide vorderingen vóór de faillietverklaring moeten zijn ontstaan of voortvloeien uit handelingen vóór dat tijdstip met den failliet verricht om voor com pensatie in aanmerking te komen. Mr. Te-ls oordeelde dat ook ge- daagde's schuldvordering vóór de faillietverklaring ontstaan was, zij 't dan ook voorwaardelijk nl. op 't oogenblik van het niettegenstaan de- beslag betalen aan den timmer man. Na re- en dupliek bepaalde de Rechtbank d'e uitspraak op IS Fe bruari a. s. Nog een Kinder bewaarplaats. Cursus- Wollenn*aien. Poppententoonstelling. Enkele weken geleden hebben dc- inwoners van Haarlem onder dit opschrift iets kunnen lezen over plannen, die, als zij tot uitvoering komen, aan onze stad eene nuttige en noodige inrichting van onder wijs zullen .geven. Tegelijkertijd werd n circulaires bij de ingezet© nen aan huis bezorgd, waarin om medewerking werd verzocht voor 't doen slagen van eene Poppen- tentoonstelling. Welk het doel is van die ten toonstelling, zelve dus middel is in die circulaires nader om schreven. Nu is het oogenblik daar, dat de inschrijvingsbiljetten worden te ruggehaald en dat zij, bij het Co rn it-é der Tentoonstelling terugga komen, dit op de hoogte brengen van de belangstelling van Haarlem's bewoners. En wal vernam het Comi'é nu van velen, in zeer verschillende termen, die hierop neerkomen „er is hier al een Kookschool en een Naaischool, ik begrijp niet waar om er nu nog meer moet komen" „er wordt tegenwoordig zooveel gevraagd dat ik niet aan een Pop- p enten toonstelling geef, dan zijn er nuttiger inrichtingen" enz. enz. Het moge niemand verwonderen, dat wij na 't hooren van dergelijke opmerkingen, nog eens de gast vrijheid van,onze stedelijke bladen inriepen om enkele, naar 't ons voorkomt, noodige ophelderingen te geven. Op 't eerste „bezwaar" meen en wil dit te moeten antwoorden zi dié nu reeds de besturen van Kook en Naaischool vormen, kunnen, dat spreekt vanzelf, beter dan bui- tenafstaanden beoordeelen. öf en waarom de samensmelting en de uitbreiding der scholen noodig is. waarom gewenscht: waarom 't eene nuttige inrichting zal zijn zer gelegenheden, „waarom wildot gi„ geen invitatie voor Sir Philip vragen? Hij danst zoo goed. Ik wil ter wille van hem niet van mijn gewoonten afwijken. Houdt gij niet van hem? Ik vind hem zoo aardig! O! hij is aardig genoeg ze>de haar moeder onverschillig, .maar daarvan zullen wij niet veel meer merken. Ik heb gehoord dat zijn plaats verhuurd zal worden en hij van plan is naar het buitenland te gaan. Ik heb geen geduld- met ver kwistende jongelui, die de voor- deelen van hun positie wegwerpen tei wille van hun zucht naar ge not of hun ijdelheid. Kom Janet, ik wilde gaarne dat gij even mee naar de provisiekamer gingt. Kate zeide eenigen tijd niets na- dal haar moeder vertrokken was. —Het spijt mij erg voor Sir Phi lip. zeide zij eindelijk- „Het is een innemend jongmenseh. al is hij ook onnadenkend. Toen na een kleine pauze voeg de zij een beetje blozend bij Het zal mij verwonderen of hij toch een invitatie machtig wórdt het zou erg aardig zijn hen nog eenmaal te ontmoeten. waarom een stadsbelang. Zij, die zich voor deze zaak veel moeite ge troosten. hopen hartelijk het v e r- trouwen hunner stadgenooten te zullen winnen. En vervolgenswij vragen niet voor de Poppententoonstelling of ja, toch wel, maar zooals wij reeds opmerkten, zij is 't m i d d e 1 om te geraken tot de oprichting van 't doel: een Cursus in Wol- lennaaien en een Kinderbewaar plaats. Wij menschen hebben nu een maal gaarne „iets voor ons geld" 't moest wel niet zoo zijn, maar Nu, wij nemen gaarne de giften aan van hen, die vóór de goede zaak zijnde, ons middel niet toe juichen. Overigens schijnt ons eene Pop pententoonstelling een vriendelijk en onschuldig middel. Menige han dige hand en een geestig hoofd, kan zich daarmede een korten tijd bezig houden en ons verblijden met het resultaat van'haar ijver en goeden inval. Het doel dusWollen- naaien en Kinderbewaar plaats; daarop moeten wij de aandacht vestigen. Mogen wij niet rekenen op aller medewerking voor dit Stadsbelang, dat 't welzijn beoogt van velen van allen stand en godsdienst en richting: vrouwen en meisjes goed berekend te maken voor hare taak in huis en maatschappij: jonge kinderen- goed te verzorgen? Mochten velen, liefst allen, op de circulaire, die zij ontvingen al thans één der rubrieken invullen een antiek stuk speelgoed, e. d. het kost niets om ons dit geduren de eenige dagen af te staan ter op luistering of wel ter verloting een-e po-p, of al wat bij haar be hoort. te veel om op te noemen, 't Behoeft niet kostbaar te zijn, als 't aardig is en frisch wat geeft de wedstrijd niet aanleiding tot allerlei aardige bedenkingen hoe gaarne nemen wij ook de klei ne gave van minder bedeelden aan (de allereerste, die wij met bizon- d-ere ingenomenheid ontvingen, was eene van 0.25.) Tot nu toe is de belangstelling van buiten onze- stad ondervonden ve-el grooter, dan van hen die in en om Haarlem gevestigd zijn, en toc-h gelooven wij, dat dezen zich meer voor de zaak moesten inte- T' sseeren. Wij zijn overtuigd, dat de belangstelling onzer stadgenoo ten wel wakker zal worden, als de Tentoonstelling geopend is, maar eene Tentoonstelling kan er niet zijn zonder tentoon te stellen voor werpen. Velen beloofden ons mon deling reeds bunnen steun en zei den ons eene pop of andere bij dragen toe, doch ook van hen kwa men oningevulde biljetten te rug; zoo is 't ons niet mogelijk om na te gaan hoe de Tentoonstelling zal worden. Wij vragen daarom ten slotte heel dringend, aan hen, die van plan zijn ons op een of andere wijze te steunen, ons de toezeggingen zoo spoedig mo gelijk op 't inschrijvingsbiljet ken baar te maken; de maanden zijn zoo spoedig voorbij en vóór aan de toebereidselen te kunnen begin nen dienen wij te weten, wat wij ontvangen zullen. Circulaires ter invulling zijn bi' ieder der ondergeteekenden te ver krijgen. Mej. L. de Clercq van Weel, Pre sidente. Kenaupark 23. Mej. C. H. Schleper, Secretaresse. Nieuwe Gracht 42. Mej. E. A. Gallenkamp, Pen- ningmeesteresse, Baan 13a. Jonkvr. C. Boreel, Kenaupark. Mej. W. M. Brusse. Wagenweg. Mej. C. M. C. Gallenkamp, Baan 13a. Mej. W. Lohr. Wilhelminastraat. Jonkvr. Baronesse K. van Lyn- den. Wagenweg. Mej. A. van Fladeracken. Wil helminastraat. Bloemendaal. Vergadering van den Gemeenteraad des namiddags ten li ure. Voorzitter de Burgemeester. Alvo rens met de werkzaamheden aan te vangen, wijdt de voorzitter enkele woorden aan de nagedachtenis van wijlen Jhr. Barnaart, het oudste lid der vergadering. Zijn plotseling ver maar h;- zal er wei niet eens meer aan denken. Dat is wel waarschijnlijk, zei- de Claude kalm. Ik denk dat er massa's uit spanningen zijn waar hij naar toe kan gaan. Mijnheer Brandon schijnt eiken avond uil le gaan. Kate zweeg een oogenblik en zeide toen In elk geval zal het ons aan partner's niet ontbreken, want de generaal kent massa's Indische of ficieren en die dansen uitstekend. Ik hoop dat zij ruime salons heb ben. Dat hoop ik ook, zeide Clau de hartelijk. Ik wilde dat gij ook mee gingt. Claude. Ik ben er van overtuigd dat gij je amuseeren zoudt. Ik zou gaarne gaan, antwoord- de deze zuchtend. ..Maar ik begin er aan le twijfelen of ik wel ooit bals of dergelijke feesten zal mee maken. Mij komt het voor alsof hel leven te Lichfield Terrace gelijk staat met afgesneden van de we reld en uitgesloten van alle genoe gen te zijn. Er is zeker iets wat je vér- schrikkelijk hindert, lieve Claude. scheiden, zoo kort na onze vorige bij eenkomst, zal voorzeker allen hebben getroffen en gij zult liet betreuren dat nu reeds een einde aan zijn, voor de gemeente zoo nuttig leven is ge maakt. Steeds heeft hij met ijver de belangen der gemeente behartigd. Zijn heengaan wordt dan ook diep gevoeld, vooral door zijn geliefd Vogelenzang, welks belangen hij altijd trouw voor stond. Moeilijk zal het dan ook zijn voor hem een opvolger te vinden, die. even als hij met geest en aangename vormen bedeeld, eventrouw voor de belangen zal opkomen. Ook het ambt van wethouder, hoewel kort, heeft hij met eer en op de hem eigen loyale wijze vervuld (applaus). Punt 1. In behandeling komt de ver ordening tot regeling eener reinigings belasting. De in deze verordening bedoelde reinigingsdienst bestaat in het doen ophalen van asch en andere huishou- delijken. afval aan de woningen van die ingezetenen, welke daartoe hun verlangen aan B. en W. schriftelijk hebben te kennen gegeven; wijders in het pneumatisch doen leegen van beer- en menage-waterputten, het plaatsen en verwisselen van emmers van turf- stof-closets, en het. doen afhalen van tuinafval aan de woningen of erven bij perceielen der ingezetenlen welke daartoe hun verlangen zullen hebben te kennen gegeven aan den beambte welke door B. en W. met het beheer van dezen dienst zal worden belast. Voor dat afhalen en leegen moet wor den betaald voor het weghalen één maal per week per - kwartaal f 1. voor tweemaal per week per kwartaal f 2.voor het twee keer 's weeks ver wisselen eener turfstof-closet per kwar taal jf 2.50. Voor het pneumatisch leegen van een beer- of menagewater put van niet meer dan l-£ kub. meter per keer f 3.50; voor het weghalen van tuinafval per wagen van pl. m. kub. meter bij een afstand van de vuilnis bergplaats van 1| K.M., f 0.50 per keer, voor eiken KM. afstand meer f 0.25. Zij die naar het oordeel van B. en W. niet voldoende vermogend of on- vermogend zijn, zullen" resp. voor de helft worden aangeslagen of vrijge steld. Na eenige discussie wordt besloten dit punt aan te houden, opdat de leden eerst een gedrukt afschrift der veror dening kunnen inzien. Punt. 2. B. en W. stellen voor een Pneumatisch toestel aan le koopen, hetgeen f 1355 zal kosten. Ook dit punt, dat in verband staat met het eerste wordt aangehouden. Punt 3. B. en W. stellen voor een gedeeflle deir Mollaan te onttrekken aan den openbaren dienst, en hen te machtigen om voor de gemeente van de Maatschappij tot Exploitatie van onroerende goederen kosteloos te aan vaarden om te dienen tot publieken weg een als weg aangelegde strook gronde ter grootte van 31 aren met bepaling dat de gemeente in den loop van het jaar 1901 zal overgaan tot pu blieke verlichting van de over te dra gen strook gronds op zoodanige wijze als zij zulks geraden zal oordeelen, en ten tweede de kosten op de overdracht en die levering vallende, komen ten laste van genoemde Maatschappij. Wordt goedgekeurd. Punt 4. Goedgekeurd wordt de sup- plet. begrooting dienst 1900 in ontvang sten en uitgaven sluitende tot een be drag van 4170.95|. Punt 5. B. en W. stellen voör hen te machtigen, om tot dekking der buiten gewone kosten van aanleg eener buis leiding tot uitbreiding der waterlei ding, eene geldleening ten laste dezer gemeente aan te gaan tot een bedrag- van ten hoogste f 2500, tegen een rente van ten hoogste 4 procent, onder be paling, dat van deze leening, te begin nen met hel jaar 1903, jaarlijks een bedrag van minstens f 250 zal worden afgelost. De heer ter Iloffsteede wenscht eene tijdelijke geldleening, omdat later nog meer geld noodlig is. Wanneer de som grooter is, is op billijke conditiën het geld te leenen. Op voorstel van den keer Ter I-Ioff- steede wordt aan het voorstel toege voegd: „De gemeente is bevoegd de leening geheel af te lossen, wanneer zij dit noodig acht." Aldus gewijzigd wordt het besluit goedgekeurd. Punt 6. B. en W. stellen voor na dat door den District-Schoolopziener meermalen de wenschelijkheid daar toe is uitgesproken het doen ver- Kunt gij 't mij niet vertellen vroeg zij vleiend. Ja. ik voel mij ellendig en ik zal je op een keer de oorzaak er var. vertellen, maar nu niet, Het is zeker alles de schuld van mijnheer Traeey. daarvan ben ik zeker. Hij is heel naangenaarn. kwam het openhartig over Claude's lippen, maar De komst van het kamermeisje dat een mand gevuld met de prach tigste kasbloemen "binnen bracht, deed hen het gesprek staken. O! hoe prachtighoe verruk kelijk riep Kate uit. zich over de bloemen buigend. „Ik ben er zeker van dat vadertje dat gedaan heeft. Wat zal moeder boos zijn. dat hij zoo zijn geld verspilt. Maar zij zijn keurig en. er zijn er voor Janet ook genoeg. Prachtige varens. Het is eigenlijk zonde ze in zulke heete zalen te dragen. Ik zal er jc wat mee naar huis geven Claude, .ik weel hoeveel je er van houdt. O! ik zal er hier van genieten, Kate. Ik hoop nog een poosje te mogen blijven. Dat is best, lieve. Ik geloof dat je den besten tijd met je vader grooten van de school te Bloemendaal volgens een ontwerp dat aan alle eischen van de Wet zal voldoen en draagt het maken van een plan, met begrooting van kosten, op aan den architect, daartie tevens door den Raad aan te wijzen. Het eerste gedeelte van het voorstel wordt aangenomen. H'et tweede ge deelte, met die toevoeging dat de ge meente-architect met dit werk zal worden belast, wordt eveneens aange nomen. Punt 7. Mededeelingen en ingekomen stukken. De heer D. Offenberg verzoekt bij den bouw van eene woning, afwijking van art. 53 der politie-verordening. Wordt goedgekeurd. Een gelijk verzoek is ingekomen van den heer Storm bij het bouwen van twee villa's bij DuinlusL Wordt goedgekeurd. B. en W. stellen voor de verordening op de plaatselijke school-commissie in overeenstemming te brengen met art. 22 der Leerplichtwet, betreffende het. instellen van een commissie tot wering van het schoolverzuim. Wordt goedgekeurd. B. en W. stellen voor dat de gemeen te te harer tijd bij zal dragen in de kosten van het baggerwerk door de gemeente Haarlem in de Brouwers vaart en Delft uit te voeren, m. a. w, zoodra met dit werk eei< aanvang wordt gemaakt. En het bedrag alsdan te bepalen. Wordt goedgekeurd. B. en W. stellen voor aan den Raad van Administratie der. H. IJ. S. M. mede te deelen, dat zij niet ongenegen is het stukje grond bij liet schoolterrein af te staan onder nader overeen te komen voorwaarden. Wordt goedgekeurd. Ingekomen is een verzoek om ver lichting van de Zomerzorglaan. B. en W. stellen voor adressant te berichten, dat vooralsnog geene ver lichting zal worden aangebracht, maar dat eerlamg met de verlichting dei- nieuwe Mollaan een aanvang zal wor den gemaakt, zoodat adressanten langs bijnai geheel verlichte "Wegen hunne woningen kunnen bei-eiken. Wordt goedgekeurd. De heer Hoekstra verzoekt eervol ontslag als onderwijzer. Wordt verleend. Ingekomen is nog het rapport der commissie inzake de kosten vn de Nortonwei aan de Leidsche Vaart. De commissie stelt voor de rekening aan den heer De Waal Malefijt te voldoen. De Voorzitter, gebruik makende van art. 43 der gemeentewet, sluit nu de vergadering, om in geheime zitting over te gaan, ten einde daar dit rap port te behandelen. Bij de Donderdag op de Zaan nabij Wormerveer gehouden harddraverij met paard en arreslede behaalde de heer C. A. A. Dudok de Wit Jr. alhier den eersten prijs met „King". Naar wij vernemen is de ruïne van Brederode gedurende het 4e kwartaal 1900 bezocht door 599 personen. In 't geheel zijn er gedurende het jaar 1900 12228 bezoekers geweest. Zan&voort. De heer J. Beeckman heeft voor de benoeming van kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. Thans is als zoodanig gekozen de heer F. Zwaan. Velsen. Dit jaar zal alhier geen gelegenheid gegeven worden tot ijle en herijk van maten en gewichten. De Rijksontvanger te Beverwijk zal alhier den 4den Maandag van de maanden Mei tot en met November zitting houden tot het in ontvangst ne men van belastingpenningen. Woensdag werd alhier een zeer ge animeerde hardrijderij op schaatsen gehouden. Er namen 86 rijders aan deel. Ieder deelnemer kreeg 3 pond spek en 3 pond erwten, terwijl boven dien 3 prijzen en 3 premiën werden toegekend ieder van grootere hoeveel heden. De heer Borneman die deze rjj- derij op touw heeft gezet, komt een woord van dank toe voor de moeite die hij zich heeft getroost om dit feestje te doen slagen. Uilgenoodigd door de afd. Velsen van „Het Witte Kruis" trad alhier in 't. Hotel Appeldoorn Dr. IJ. van den Berg van Haarlem op met eep boeien- gehad he.bt. Ik zou zeggen uen slechtsten. zeide Claude, en bloosde bij het idéé dat zij zich zoo vergeten had. Kale lachte hartelijk en terwijl haar heldere' geluid nog door de kamer klonk, werd er op de- deur geklopt. Binnen! riep Kate. Majoor Se-lley trad binnen. Lieve kinderenbegon hij, maar viel zichzelf terstond, in de rede met de woorden Wel. Ketty, wat een prachtige mand! Doe nu maar niet of je er niets van afweet, oude zondaar. Gij weet heel goed wie ze gezonden heeft. Óp mijn woord niet; ik heb geen idéé waar ze vandaan komen, .tij wel? Neen vadertje. Ik zou het voor een vergissing kunnen houden, maar mijn naam en adres staan toch op 't kaartje. Ik zou ze je gaarne geven, als mijn portemonnaie het mij veroor loofde. Ik zal u een bloem in uw knoopsgat geven. Dank je kindje. Nu ga ik naai de club: je moeder wilde gaarne weten hoe iaat wij vandaag eten. O! zooals altijd, om zeven uur. Wij behoeven niet voor negen te vertrekken wij hebben nooit lang werk om ons te verkleed-en. Mooi, zeide de majoor, de ka mer verlatend, terwijl Kate zich met haar bloemenschat bezighield. Terwijl zij er naar keek werd de blos op haar gelaat langzamerhand donkerder en zij mompelde Wie zou mij deze verrukkelijke bloe men hebben gezonden HOOFDSTUK IX. Claude had de rol van Assche- poetster bij haar nichties vervuld en was ze hij 't kleeden behulp zaam geweest. Zij bewonderde Kate en haar keurig toilet en ver heugde zich dat Janet er zoo bui tengewoon goed uitzag. Zij had hen warm ingestopt (want het was een kille Februari- avond, en ze bij de voordeur nog een kushand toegeworpen. Toen haai bezigheden afgedaan waren keerde zij naar de eetkamer terug waar een lustig vuurtje brandde. De „Reisverhalen" opnemend, waarmede de majoor zich langen i.jei had bezig gehouden, zag zïj op de klok. Pas tien minuten over nege nen, zeide zij tot zichzelf, „ik kan nog niet naar bed gaan, want ik zou toch niet slapen. De heele familie, Tom inbegre pen was op 't feest van de Bolton's uilgenoodigd met het verzoek toch vooral vroeg te komen. Claude be sloot dus te trachten nog een uurtje te lezen. Maar ofschoon haar oogèn op de regels gevestigd waren, hiel den haar gedachten zich met heel andere dingen bezig. Als haar va der eens bij zijn besluit volhardde, wat moc-st zij dan beginnen? Zij kon haar tante niet tot last worden en zelfs al had zij succes dan nog zou het een poos duren voordat zij genoeg verdiende om haar kost en inwoning te betalen. Mevrouw Sel- ley zou rechtvaardig en vriendelijk zijn. maar niet bespottelijk edel moedig als Op dat oogenblik trad het dienst meisje binnen met een kaartje in de hand zeggende Wilt gij dien heer ontvangen,, juffrouw Ralph Brandon, las Claude. Wordt vervolgdv

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2